Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ωρα να φεύγω... Πώς;!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

eleni1101

# 1 στις 30/1/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 28
'Aρεσαν+: 0%

Ωρα να φεύγω... Πώς;!

Καλησπέρα στο ομορφο φορουμ... Καιρο έχω να εμφανιστώ... Ελπίζω να ειστε ολοι καλα και μαχιμοι για συμβουλές vol 5000! Ειμαι η πρωην ma09645, με γνωστα κατεβατα πόνου και λοιπών.. Να μπω στο θέμα μου, οχι πως εχω κατι διαφορετικό να πω...(θα έχει μεγαλη έκταση, ως συνήθως. Προκαταβολικη συγγνώμη) 

8 χρόνια σχεσης, με ενταση, αγαπη και ανεβοκατεβασματα... Έντονες άσχημες στιγμές και οχι σταθερότητα.. Κατι δυνατό παντα μας τραβουσε, παντα κατι τον απωθουσε.. Εγω υπερβολικη προσκόλληση επανω του και υπερβολικο τρέξιμο στα καλα και κυρίως στα άσχημα , εκείνος ο άνετος της σχεσης και αυτος που οριζε πότε θα αρχίσει και πότε θα τελειωσει. Τελοσπαντων, τα εχω υπεραναλυσει αυτά  σε προηγούμενα αρθρα μου. Οχι καλη καθημερινότητα, μα έντονα αισθηματα(τοτε , έστω, αμοιβαία).Πώς τελειωσε...  Συγκατοίκηση (για 3 και φαρμακερη φορα) στην πολη π θα σπουδάζα γ το μεταπτυχιακό μου ,εκεινος για αναζήτηση εργασίας. Δεν πηγε καλα το μεταξύ μας, καθόλου καλα, πολλη τριβη και ξεσπασματα ο ενας στον αλλον, πολλη αποσταση μεσα στο ιδιο το σπιτι.. Δν ξέρω αν προσπαθησαμε ουσιαστικά ποτέ να το λύσουμε, εγω κλαματα και παρακαλια, εκεινος απειλες για χωρισμό και αποφυγή κοινού χρόνου.. Μόλις στραβωσαν και τα πράγματα απο τη δουλειά του, θα πηγαινε 3μερες στην πολη π ειναι οι γονείς του-ιδια πολη με το δικό μου πατρικο επίσης. Οι 3 μερες μετρανε μεχρι σήμερα 3μιση μηνες... Την ηθελα και εγω εστω την 3μερη αποσταση, μα περιμενα να κανει ο, τι είπε :να γυρισει.. Περνάνε οι μέρες και, αγχωμενη πως δε γυρνάει και δε θα το κανει και ποτέ του, ξεκινάω μια περιοδο ίδια και Ελενίστικη: κατεβατα, παρακαλια, αναγκη για εξηγήσεις, πήγαινω να τον βρω μα αρνείται.. Μετα απο περίπου μηνα, ηρθε να με βρει στο 'κοινο' σπίτι, να περάσουμε χρόνο μαζι και να μ πει πως δεν ξερει τι του γίνεται, με επαγγελματικα αλλα και με το μεταξυ μας.. Γιατι 8 χρόνια, μια τσουλαει, πεντε δεν τσουλαει. Κ καλύτερα να κοιταξω τη δική μου τη ζωη, μη σχεδιάζοντας κοινο μέλλον, μην ελπίζοντας.. Δε σε χωριζω-ειπε-αλλα δεν ξερω κ τι θελω, βρες τον εαυτό σου και πάλεψε για εσενα, οχι για εμας...  Εγω, κλασικά, εξακολουθω μεσω μηνυματων να ελεημονω για μια ακομα ευκαιρία και εκεινος, σε ο, τι απαντούσε ηταν για να μου δωσει συμβουλές για το μέλλον μου (μιας και είχα παρατησει το μεταπτυχιακό και αγχωνομουν για το τι θα κανω στη ζωη μου)να αρνείται εστω εναν καφε ανθρωπινο, να αρνείται να με βρει για να μιλήσουμε.. Κοντα στα Χριστούγεννα, ηταν τα γενέθλιά μου.. Μου ευχηθηκε μεσω μηνύματος και μ ειπε θα ήθελα να βρεθούμε κ απο κοντα και να δω μια πιο δυναμική Ελένη, μια Ελένη π να μ δειξει οτι έχει ζωη και χωρις εμενα, π κοιτα κ τον εαυτό της... Με βλεπει τυχαία να περπαταω και να κλαιω, να μη μιλιεμαι, να γιορταζω ετσι τα γενέθλιά μου.. Τον παρακαλαω να μου δωσει 10' απ τον πολύτιμο χρόνο του, και με τα χιλια ζορια μ τον έδωσε(κυριολεκτικά 10 λεπτά, τοσο ηταν αρκετο για να πετάξει-αιγα κ τι εγιν ε-μια σχεση π μετρησε χρόνια) ... Μου ειπε πως κανω σαν άρρωστο μικρο παιδι που οδυρομαι ετσι "για εναν γκομενο", πως οσο λαθος και να φερθηκε ειμαι εγω η παρανοικη που αντιδρώ έτσι , πως εχει βρει την ησυχία του μακρια μου, πως δεν εχει νοημα να ξανάπροσπαθησει για εμας, ποσο ανίκανη ειμαι εγω για να κανω σχέση... το ειπα, κ στον ιδιο κ στον εαυτό μου, πως θα κατσω στα αβγα μου. Θα περασω ο, τι έχω να περασω αλλα μονη, οχι αλλη ξεφτυλα, οχι αλλη υποβιβαση, αν αλλαξει κατι απο μερια του να ψαξει να με βρει. Κ ετσι και εκανα. Ελαβα δυο χωρις λογο ύπαρξης μηνύματα που ρωτουσε τι κανω, και ενα που ζητουσε τα πράγματά του. Του γυρισα τα πράγματα, και από τότε..  Δεν εχει κατι αλλο! Χωρίς να με εχει κοιταξει στα ματια να μου το ανακοινώσει, χωρίς να έχει προσπαθήσει να το αλλαξει εννοείται, χωρις να έχουμε μιλήσει σαν μεγαλα παιδια κ οχι με χρονόμετρο δεκα λεπτων, απλώς με τη σιωπή του.. Μετακομισα, γυρισα δηλαδή στην ιδια πολη που βρισκεται και ο ιδιος, αναζητώ εργασια και ο, τιδηποτε κανω για να ξεχνιέμαι, δεν μπορεί να μου αποδωσει. Νιώθω πιο πεσμενη τωρα απ οσο ενα μηνα πριν... Δυστυχώς, μένουμε κοντα και  τυχαια τον βλέπω. Ενα τυπικό, ψεύτικο "γειά". (Πώς γίνεται, να σχεδιαζεις μεγαλα και σοβαρα πράγματα,να εισαι κοντά με εναν άνθρωπο και να τον νιωθεις δικο σ άνθρωπο, να εισαι 3μιση μηνες σε αναμονή γ το καλο και σε φοβο γ το κακο...να μην παίρνεις ποτέ τις εξήγησεις π σου αξίζουν, και να καταληγεις στο τυχαιο και σαχλο γεια; γίνεται...)  Δεν εχω θυμο τώρα, δεν εχω νεύρα, στεναχώρια έχω... Και άρνηση, μέχρι το σταδιο της αποδοχης απεχω πολύ... Θέλω να στείλω μήνυμα, θέλω εξηγήσεις, θέλω επανασύνδεση. Πολλα θέλω. Δε θα το κάνω, αλλά έτσι νιώθω. Μου πέταξε πολλα μπαλακια και ευθύνες, με μειωσε ξανά οταν μου μιλησε γ το τοσο λιγο, αρνήθηκε να δει τα δικα του λαθη και προβλήματα χαρακτήρα του.. Φοβάμαι ότι αυτος ο άνθρωπος πια δε νιώθει τίποτε για μενα, ουτε αγάπη ουτε νοσταλγια, παρα μοναχα ενα...μετάνιωσα π χαραμισα τοσα χρόνια μαζι της 

Mary-46

# 2 στις 30/1/2018
author
Γυναίκα / 78 / Διαζευγμένη
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 180

Ουφ!

Κατάφερα και το διάβασα! (Μπράβο μου!)

Διάβασε το κι εσύ...ξανά και ξανά...Ελπίζω να καταλάβεις τι έφταιξε και να πας παρακάτω!Χωρίς να πνίγεις και να πνίγεσαι! 
Αρέσει στα μέλη alisida, Valia2006

mara08

# 3 στις 30/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Διάβαζε ο.τι μα ο τι έγραψες ..

Αυτό για σένα δεν ήταν σχέση ,δεν ήταν χαρά .Δεν ξέρω τι ήταν .Μια ταλαιπωρία ίσως ?

Στέκομαι σε κάτι που σου είπε εκείνος "θέλω να δω μια πιο δυναμική Ελένη " Τα παρατήσες όλα για εκείνον .

. Ναι ερωτεύτηκες όμως η δική σου ζωη που ειν αι? Η Ελένη που είναι? Σε αυτό συμφωνώ μαζί του ..Εσύ ανεπνεες η μάλλον και για αυτό από εκείνον ήθελες άδεια ..Λάθος . 

Δεν ξέρω αν ήσουν έτσι και πριν .από πάντα ..Μπορει να τον κούρασε και αυτό ..Αλλά σίγουρα όχι μόνο αυτό ..

.Όλες οι απαντήσεις που θες κρύβονται στο κείμενο που έγραψες Νομίζω τουλάχιστον !

_Bellezza_

# 4 στις 30/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελενη γεια σου.

Οκτώ χρόνια σχέσης ειναι πολλα για να κριθει εαν θα μπορεσετε να προχωρησετε μαζι ή όχι. Αφου υπαρχει προβλημα τωρα, πώς θα μπορούσατε να συνεχισετε μετα απο 5-10 χρονια?

Το θετικο της υποθεσης ειναι οτι εισαι μικρη ακομα και, εάν έχεις σκοπό να παντρευτεις και να κανεις παιδια, εχεις ολον τον χρονο να βρεις τον καταλληλο για αυτο.

Αυτές οι κινήσεις που εκανες για να τον κερδισεις τωρα στο τελος , ηταν απεγνωσμενες και το ξερεις και η ιδια. Βέβαια πιστευω πως το αποτελεσμα είχε κριθει πιο πριν.

Προχωρα μπροστα.

maraki_lar_1980

# 5 στις 30/1/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

Η κυρία Τζούλια έπρεπε να σου απαντήσει εδώ που έχει πέσει ουκ ολίγες φορές στα πατώματα για έναν έρωτα (απ'οτι λεει)!!

Εγώ δε το έχω κανει,δεν έχω παρακαλέσει ποτέ,αλλά έχω ζήσει πολύ έντονες στιγμές και δυνατά συναισθήματα που γέμισαν την ψυχή μου.

Ωστόσο εσυ τωρα οφείλεις να ξαναβρείς τον εαυτο σου.Να τον αγαπήσεις για να μην τον ξαναεκθεσεις σε τέτοια ταλαιπωρία.

Επιτρεπεται να πεσεις,επιβαλεται να σηκωθείς!

Αρέσει στα μέλη Mary-46, alisida

panagiotismp90

# 6 στις 30/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.653

Οταν μενατε μαζι λες οτι δημιουργουνται ολο τριβες, για ποια θεματα τσακωνεστε δηλ?

Valia2006

# 7 στις 30/1/2018
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7

Φτανει ! ! !

Κοπελια εισαι 26 χρονων και απο αυτα τα 8 "εισαι σε σχεση" μαζι του...
Μεχρι ενα σημειο μπορω να αντιληφθω οτι ειναι θεμα απειριας, κολληματος, πρωτης σχεσης ή οτι οντως ετρεφες αισθηματα για αυτον τον ανθρωπο...Πολλες περασαν απο παρομοιες φασεις αν αυτο σε παρηγορει...
Α λ λ α...φτανει...οσα εδωσες ...εδωσες... σε αυτον, στην σχεση σας, σε αυτα που φανταζοσουν οτι θα ζησετε μαζι... Βαλε μια τελεια και ξεκινα μια ζωη οπου θα βασιζεσαι στα ποδια σου κανοντας πραγματα που θα σε κανουν ευτυχισμενη ,ολοκληρωμενη και ισορροπημενη...Αυτην την στιγμη δεν εισαι τπτ απο ολα αυτα ...Το αξιζεις ? ετσι θες να περασεις το υπολοιπο της ζωης σου (ακομα και εαν ξαναβρεθειτε σαν ζευγαρι) ? που ειναι η αυτοεκτιμηση σου ? η αξιοπρεπεια σου ? τα θελω σου ? τα ονειρα σου ? οι στοχοι σου? τα σχεδια για το μελλον σου ?
Ζητα βοηθεια απο δικους σου ανθρωπους...και καλυτερα εαν μπορεις απο καποιον επαγγελματια...
Σου ευχομαι να ξεμπερδεψεις το ταχυτερο !

Αρέσει στα μέλη Mary-46, eleni1101

alisida

# 8 στις 30/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.446
Ελενακι,δεν ξερω αν το ψιλιαστηκες,αλλα θα πρεπει κοριτσι μου ν αλλαξεις το status σου στο φεις σε : single ..Δεν ειναι ειρωνικο το σχολιο...Εχεις χωρισει ...Η σχεση τελειωσε και μονο αυτο να σκεφτεσαι ,τιποτε αλλο προς το παρον..Ασε τη ζωη να σε οδηγησει ,να θυμιθεις ποια εισαι πριν ανοιχτεις σε νεα σχεση ...Επιβαλεται η επικοινωνια με φιλους και γνωστους σε αυτο το σταδιο,βοηθαει πολυ ...Καλη τυχη με το μεταπτυχιακο σου ...
Αρέσει στα μέλη Mary-46, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

agapimou11

# 9 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Eleni1101

Αν και σου τα είπαν πιο πάνω πολύ ωραία, ας σου τα πω κι εγώ ένα χεράκι, μια από τα ίδια φυσικά, αφού επιβάλλεται να ξεκολλήσεις. 

Είσαι 26 ετών, 8 χρόνια μαζί του, άρα από τα 18 σου !!! 

Δεν αμφιβάλλω ότι σ αγαπάει, δεν θα εισασταν τόσα χρόνια μαζί, αλλά προσκολληθηκες πολύ μαζί του, έχασες τον εαυτό σου...ενώ στα 18...πάνω που θα τον δημιουργουσες ως ενήλικη πλέον. 

Γνωρίζεις μόνο αυτό το μοτίβο σχέσης, ενώ υπάρχουν πάρα πολλά, μέσα στα οποία πιθανόν να ενιωθες πιο ευτυχισμένη. 

Αυτό το μοτίβο σχέσης λοιπόν το παθιασμενο μπορεί να λειτουργήσει, από την καλή πλευρά, μόνο όταν και οι δυο είναι μεγαλύτεροι σε ηλικία και αρκετά έμπειροι από τη ζωή και τις σχέσεις. 

Αν ήσουν τώρα τριανταρα θα μπορούσες να τον τρέχεις εσύ, με την καλή πάντα έννοια, και να μην ξεκολλαει αυτός, να θέλει αυτός μέλλον μαζί σου και όχι να παρακαλας εσύ. 

Ζήσε τη ζωή σου, θα ερωτευτείς κι άλλους, μην φοβάσαι !!!

eleni1101

# 10 στις 31/1/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Σε διαλέγουν και σε αγαπανε για αυτό που εισαι... Και στο τελος σε απορριπτουν και σε πετανε, γιατί αυτό που εισαι δεν το αντέχουν άλλο πια...Ειχα τη λογική (και την ψυχραιμία) τουλάχιστον τον προηγούμενο μηνα, να κατσω με τον εαυτό μου, με δικούς μου ανθρώπους, να περασω καλα, να μου δωσω λιγη αγαπη και να με ανεβασω.. Αφου, ως χωρισμενη απειχα, δεν ετρωγα "πλυση εγκεφάλου" όπως συνήθιζω να λεω, για το ποσο ανίκανη σαν άνθρωπος ειμαι και να έχω τον άλλον πάνω απ τπ κεφάλι μου να βρισκει παντα κατι λαθος σε εμενα, ΜΟΝΟ σε εμενα, και να με μειωνει κ να το δεχομαι.. Ξεκαθαρίσα λιγο το μυαλο μου και νευριασα που εχω λαβει στα 8 χρόνια συμπεριφορες που δεν αξιζα να λαβω. Καλα ολα αυτα, η αρχη δεν ειναι καπως ετσι; οσο περναει ο καιρος, έτσι δε θα επρεπε να παει κ η συνέχεια; γιατί δε μου παει ετσι; απ οταν τον ειδα και επικοινωνησαμε με μια λεξη, παλι νιώθω οτι γυρνάω τουμπα χρόνια πριν. Τωρα θεοποιω τα οσα ειχα, γιατί δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω πως τελειωσε. Πως το ένα γεια θα υπάρχει απο δω και περα. Πως..περασα και δεν αγγιξα. Στα γενέθλιά μου, τα λογια του ο τροπος του η απαθεια που ειχε στα ματια του και η χαλαρότητα, μου γυρισαν το μυαλο 360μοιρες.ποια,εγω,εγωωω,να μην παρακαλαω ενα μηνα συν; μπράβο μου! Θεωρησα ότι βαδιζω καπου σωστα, πιο συνειδητοποίημενα.. Τωρα Γιατί τέτοιοι κύκλοι μεσα στο μυαλό μου;

matakiamouou

# 11 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε θυμαμαι...και θυμαμαι που γυρισε και με το ετσι θελω σου ειπε μου ανηκεις ελα να μεινουμε μαζι..ενω ολα κυλουσαν μια χαρα στην ζωη σου...παλι τα παρατησες μεινατε μαζι...μετα θυμαμαι που σε ειχε σαν αντικειμενο μεσα στο σπιτι...οπως λες σου εριχνε συνεχεια το μπαλακι...αλλα σου λεγε οτι φτανει που υπαρχεις διπλα μου...και παλι αναρωτιοσουν τι συμβαινει...θυμαμαι που ελεγες για το οτι επεσες πολυ χαμηλα...οσο και να εφευγες μετα αλλαζε για να σε καταει λιγο...ομως μετα παλι τα ιδια αποσταση απο εσενα και απο εσας...θυμαμαι για το μεταπτυχιακο που ηθελες να κανεις..?τι εκανες?πως πηγε?βρηκες ακρη?Μαθηματικος νομιζω ησουν ε?(αν δεν κανω λαθος)ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΩΡΑ...σου λεει οτι επεσε χαμηλα μαζι σου...κατα καποιο τροπο και οτι δεν αξιζει να χαραμισει αλλο χρονο...τα μαζεψε και εφυγε τοσο απλα...μαλιστα!α! σου εδινε και συμβουλες για να δεις το μελλον σου...αν θυμαμαι καλα παλι χωρισατε παλι σου ειχε πει δες το μελλον σου...ομως γυρισε και ησουν το μπαλακι?Το αποτελεσμα ειστε στην ιδια πολη...ξερεις οταν θα βρεις τελικα δουλεια και θα πατησεις στα ποδια σου...και θα κανεις εστω νεες παρεες...να σου πω οτι θα τον πειραξει πολυ ε?αλλα θελω αν σε πλησιασει και θα θελει να ξανα μπει με το ετσι θελω στην ζωη σου...θελω να του θυμισεις οτι σου ειπε"κοιτα το μελλον σου και μην παρακαλας..."¨

Συνεχισε το μεταπτυχιακο σου...μην τα παρατας...και αν δεν βρεις εδω δουλεια...ξεκινα κατι γιατι οχι?στο εξωτερικο...νεα ζωη...μην ζητας εξηγισεις απο ανθρωπους με τετοιες συμπεριφορες...δεν εχουν να σου προσφερουν τιποτα δεν δινουν εξηγισεις γιατι δεν εχουν και κατι ουσιαστικο να πουν ελενη.Και αν αναρωτιεσαι γιατι τα πεταξε ολα?γιατι απλα δεν του αξιζες οπως πιστευει...ενω στην ουσια εσυ αξιζες περισσοτερο απο οτι επρεπε.Να σαι σιγουρη θα υπαρξουν στιγμες που θα του λειπει το παρακαλητο σου...γιατι καμια απο δω και περα δεν θα ανεχτει τετοιες συμπεριφορες και το ξερει και ουτε θα κατσει να τον παρακαλεσει τοσο πολυ οσο εσυ.

https://www.youtube.com/watch?v=XQ4LJePD4eg

και το γεια αν δεν το νιωθεις μην το λες...τζαμπα χαλιεσε...προχωρα...

matakiamouou

# 12 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επειδη πρεπει να ειναι η περιπτωση που θυμηθηκα...πριν απο αυτο που της ειπε...την ειχε γυρισει οπως λεει τωρα ηταν η τριτη φορα στο να μεινουν μαζι και στο δεν μπορει χωρις αυτη και επισης οπως ειχε πει παλια η θεματοθετρια οτι του φτανει που ηταν διπλα του γιατι του ειχε πει να της μιλησει και μετα να του αδειασει την γωνια να παρει τα πραγματα της και να φυγει...και δεν ηθελε...την ειχε πεισει να μεινει ισως γιατι εμαθε να δινει το τελος μονο αυτος.

Νομιζω οτι και ο ιδιος του εχει δουλεια με τον εαυτο του...και επισης ειναι πολυ λογικο ολο αυτο να την τσακισει...της ειπε θα φυγει μονο για 3 μερες αλλα το εκανε 3 μηνες...και επ αοριστο...γιατι δεν εδωσε μια αντρικη εξηγιση?ποιος ξερει...νομιζω ηξερε εξ αρχης οτι θα εφευγε επ αοριστο...απλα δεν ειχε τα κοτσια να της το πει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από mara08

Στέκομαι σε κάτι που σου είπε εκείνος "θέλω να δω μια πιο δυναμική Ελένη 

matakiamouou

# 13 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επειδη πρεπει να ειναι η περιπτωση που θυμηθηκα...πριν απο αυτο που της ειπε...την ειχε γυρισει οπως λεει τωρα ηταν η τριτη φορα στο να μεινουν μαζι και στο δεν μπορει χωρις αυτη και επισης οπως ειχε πει παλια η θεματοθετρια οτι του φτανει που ηταν διπλα του γιατι του ειχε πει να της μιλησει και μετα να του αδειασει την γωνια να παρει τα πραγματα της και να φυγει...και δεν ηθελε...την ειχε πεισει να μεινει ισως γιατι εμαθε να δινει το τελος μονο αυτος.

Νομιζω οτι και ο ιδιος του εχει δουλεια με τον εαυτο του...και επισης ειναι πολυ λογικο ολο αυτο να την τσακισει...της ειπε θα φυγει μονο για 3 μερες αλλα το εκανε 3 μηνες...και επ αοριστο...γιατι δεν εδωσε μια αντρικη εξηγιση?ποιος ξερει...νομιζω ηξερε εξ αρχης οτι θα εφευγε επ αοριστο...απλα δεν ειχε τα κοτσια να της το πει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από mara08

Στέκομαι σε κάτι που σου είπε εκείνος "θέλω να δω μια πιο δυναμική Ελένη 

Enikos

# 14 στις 31/1/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.690

Καντε μου ενα ρεζουμε βρε παιδια!

Αρέσει στα μέλη eleni1101, archagellos

archagellos

# 15 στις 31/1/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.370

Αγαπητη ,

τα χρονια δεν ειναι λιγα κα ισιγουρα δεν μπορεις να ξεχασεις απο την μια στιγμη στην αλλη.Γραφεις οτι τωρα ειναι πιο δυσκολα απο οτι ηταν πριν ενα μηνα . Σωστα το νιωθεις αυτο , διοτι σιγα σιγα αρχιζεις να καταλαβαινεις οτι η περιοδος που διανυεις δεν ειναι της αναμονης ...αλλα του νεου ξεκινηματος .
Ενα νεο ξεκινημα που δεν εχεις μαθει να το κανεις μονη σου .Ειχες συνηθησει με ...παρεα .
Τωρα θα πρεπει να επικεντρωσεις σε εσενα και για εσενα . Να ξερεις κατι . Δεν ειναι "βολτα στο παρκο" η ολη υποθεση .Θελει θεληση , θελει τσαγανο ,θελει στοχους . ΠΟυ εσυ δειχνεις οτι δεν εχεις αυτη την στιγμη .
Δειχνεις να εχεις παραδοθει .
Θες εξηγησεις . Κατανοητο , αλλα ξερεις κατι ? Ποτε δεν θα ειναι αρκετες ,διοτι το ερωτημα ειναι παντα το ιδιο και η απαντηση παντα η ιδια . Την οποια την γνωριζεις .Διοτι την εχεις λαβει αρκετες φορες ...
Θα σου προετεινα να λαβεις επαγγελματικη βοηθεια .
Και ξερεις κατι ? Μολις βγεις μεσα απο ολο αυτο θα καταλαβεις οτι ουτε μια μερα δεν πηγε χαμενη
Καλη σου τυχη 
Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος eleni1101

mara08

# 16 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δυστυχώς όλη αυτή η περίοδος όσο κρατήσει είναι πολύ μα πολύ δυσκολη .

Θα έρθει κάποια στιγμή που θα χαμογελάς ξανά ..Που θα κάνεις πράγματα που θα σε γεμίζουν ...

Να περάσεις το στάδιο ήμουν σε σχέση έστω και προβληματική , φτάνοντας στο είμαι μονη μου και είμαι επιτέλους καλά ..Το ποσό θα κρατήσει ? Ούτε από σένα εξαρτάται ακριβώς όπως λένε ..Όσο χρειαστεί .Εύχομαι το λιγότερο δυνατό !!Να γίνεις πιο δυναμικη σίγουρα, να βρεις τον εαυτό σου ,να τελειώσεις όσα άφησες στη μέση ,να ξεκινήσεις καινούρια .Έχεις δρόμο μπροστά σου !

Koula_Mara

# 17 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είναι σα να θες να πετάξεις χωρίς να πάψεις να πατάς στη γη

εσύ θα βρεις το ρυθμό σου

ή  κάποιος θα σε εμπνεύσει να τον βρεις

https://www.youtube.com/watch?v=_v2exWrsGOc

eleni1101

# 18 στις 31/1/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
(σωστα θυμαστε... Αυτη ειμαι!!! ?)Ευχαριστώ για τις ρεαλιστικες προσεγγισεις σας... Μου δινετε δυναμη, κινητρο πώς να το πω. Ολα φυσικα ξεκινανε απ τον ιδιο μας τον εαυτό, όπου εγω εχω ακομα Τη θεληση και διαθεση να προσπαθήσω για τη χαμενη σχέση, αλλά επειδή κάτι τέτοιο δε μου ζητηθηκε, πρεπει πρωτα να το δεχτώ - συνειδητοποίησω(απαραίτητο βημα) και ύστερα να κανω ολα οσα λέτε. Είμαι σίγουρη πως, αν μπορούσα να δω τον εαυτό μου δεκα χρόνια μετα αλλα με μια βεβαιότητα (που τώρα ουτε καν το διανοουμαι) πως δε θα μαι αλλο κολλημενη, θα με εβλεπα να ειμαι ΚΑΛΑ. Εχει πολλη δουλειά, οχι μονο η δική μου περίπτωση γιατί ολοι κ ολες σας θεωρω εχετε περασει απ τη θέση μου, με λιγότερη ή περισσότερη προσκόλληση. Κατι ακομα, εγωιστικό ή οχι, ψυχοφθορο ή οχι. Χωριζεις/σε χωρίζουν απο μια μεγαλη σχεση, διάρκειας και συναισθήματων. Καλεισαι να κοιτάξεις τον εαυτό σου κ τη ζωη σου. Η σκεψη, ο πρόβληματισμος και ο φοβος γ τη ζωη του άλλου γιατί υπάρχουν; (ρωτάω γιατί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κανω εγώ αυτο, ρωτάω κ τον εαυτό μου μαζι με εσας. Με ξεχασε ο αλλος; θα κυνηγησει αλλη; γιατί δεν του στοιχιζει οσο εμενα; τίποτα δεν ήμουνα για αυτον δηλαδή, και χωρισμένη, παλι νιώθω πως τον κουβαλαω στη ζωη μου, εκτός απ την καρδια μου.#το μεταπτυχιακό το άφησα.. Μετακομισα και δε γίνεται να πηγαινοερχομαι. Εχω την ευκαιρία να γραφτω σε κάποιο αλλο, οταν βρω τους ρυθμούς μου και αποφασισω να κοιτάξω εμένα μονο εμενα.

Rapunzel89

# 19 στην 1/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν θα σου πω πολλα γιατι τωρα εισαι τρελαμενη κ δεν "ακους"... Κρατησου,δωσε χρονο κ προχωρα. Θα αλλαξουν πολλα προς το καλυτερο. Για τον συγκεκριμενο απλα αδιαφορησε...οσο μπορεις κ περισσοτερο.

Andreas66

# 20 στην 1/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καποιοι ανθρωποι και μεσα σε αυτους και εσυ Ελενη ασχολουνται συνεχεια με το παρελθον. Ειναι λογικο αφου μεσα σε αυτην την σχεση των 8 ετων μεγαλωσες και εμαθες να λειτουργεις. Δεν εχεις μαθει κατι αλλο.
Προσπαθησε να κλεινεις το μυαλο σου οταν πας να τον σκεφτεις. Αυτη η σχεση τελειωσε οριστικα.
Ασχολησου με κατι αλλο...μαθε τον εαυτο σου...αφουγρκασου τον...δες τι χρειαζεται...και κανε κατι καλυτερο για σενα γιατι σε βλεπω συντομα με καταθλιψη...ζητα αν χρειαστει τη βοηθεια ειδικου, ισως ψυχολογου.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε