Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η κοπελα μου που με χωρισε ξαφνικα πιστευω 99.9 % οτι ειναι συναισθηματικα ανωριμη

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

angeloti1980

# 1 στις 4/2/2018
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Η κοπελα μου που με χωρισε ξαφνικα πιστευω 99.9 % οτι ειναι συναισθηματικα ανωριμη

ΠαΙδια τι κανω τωρα ?Εκατσα και το εψαξα 2 βδομαδες στο ιντερνετ απο ψυχολογικα sites επισης ,εχει ολα τα γνωρισματα ενος συναισθηματικα  ανωριμου ατομου ,τωρα τι κανω??Ημασταν 3.5 χρονια μαζι με χωρισε με ενα τηλεφωνημα ετσι ενω ελεγε οτι με αγαπουσε ,εκατσα και το εψαξα αλλιως θα τρελαινωμουνα !!!Το βρηκα !Καμια φορα ειχε χειριστες συμπεριφορες και με εκανε χαλια για το τιποτα κ.α Αν δειτε στο ιντερνετ θα καταλαβετε τι εννοω συναισθηματικα ανωριμος ...Τωρα τι κανω???Την αγαπαω πραγματικα

mara08

# 2 στις 4/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πολλές φορές το ιντερνέτ σε αποπροσανατολίζει .εισαι σίγουρος ότι πριν από το τηλεφώνημα δεν προηγήθηκε κάτι άλλο ?Πως το εννοείς το χειριστές συμπεριφορές ? Κάποια παραδείγματα ?

Enikos

# 3 στις 4/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.642

"Με χωρισε, με ενα τηλεφωνημα"...

Απο το τελος ξεκινας...

achinos

# 4 στις 4/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από angeloti1980

Καμια φορα ειχε χειριστες συμπεριφορες και με εκανε χαλια για το τιποτα κ.α 

Παράθεση:

Την αγαπαω πραγματικα

γιαυτά τα δυο μαζί, στον ίδιο άνθρωπο, τι έχει το ιντερνετ;

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

MadameShuShu40

# 5 στις 4/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν πάτε στον ψυχολόγο σας να λέτε:-Γιατρέ μου διάβασα αυτό στο Google! 

Nα ξέρετε ότι το γουστάρουν τρελά! !!

_Bellezza_

# 6 στις 4/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εκατσες εσυ στον υπολογιστη και εκανες την ιντερνεδιαγνωση.

Αφου υπαρχει το ιντερνετ , δεν χρειζονται οι γιατροι, μονοι μας θα γιατρευόμαστε απο εδω και περα.

Για εσενα το γκουγκλ πόσο τοις εκατό ώριμος λεει οτι εισαι εισαι ?

mara08

# 7 στις 4/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Συγγνώμη γιατί άνοιξες καινούριο ποστ και ψαχνομαστε όλοι τι και πως ? Δεν θα πήγαινες Λιθουανία ? https://www.sxeseis.gr/forum/45176/%CE%94%CE%B5%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CF%89.php

somebody961

# 8 στις 5/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από angeloti1980

Δεν πιστευω οτι ειναι μικρη μπορω να πω οτι ειναι και πιο μεγαλη απο μενα (στο μυαλο) !!

(από το άλλο θέμα)

Παράθεση:

εχει ολα τα γνωρισματα ενος συναισθηματικα  ανωριμου ατομου

Αν δειτε στο ιντερνετ θα καταλαβετε τι εννοω συναισθηματικα ανωριμος ...

"Η πρώην γυναίκα μου ήταν πολύ ανώριμη,
ερχόταν στο μπάνιο και βούλιαζε τα καραβάκια μου
"

Γούντι Άλεν. (από το ίντερνετ)

Και με τα παραπάνω, με κανένα τρόπο δεν θέλω να 'μειώσω' ή να κοροϊδέψω τον θεματοθέτη (που για κάποιο λόγο μού είναι ιδιαίτερα συμπαθής).

Πρόθεση μου, να θίξω το καθημερινό φαινόμενο που,
ανάλογα πώς μας φέρονται, είναι και διαφορετική η άποψη μας κάθε μέρα,
αντί να τη θεμελιώνουμε με τον καιρό, κομμάτι κομμάτι.
Και όχι "στην πυρά" με το πρώτο στραβό (για τα δικά μας μάτια)
που θα δούμε/ακούσουμε.

Απόρροια τού τρόπου που μας μεγάλωσαν και αυτό; Απλά αναρωτιέμαι.
"Αν είσαι καλό παιδί, η μαμά θα σε αγαπάει".

Και ο φίλος μας εδώ, έχει εσωτερική σύγκρουση, σε αυτό το κομμάτι.
Ίσως. Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει τι κρύβει ο καθένας μέσα του.

Και σε αυτό, ούτε το ίντερνετ έχει απαντήσεις..

Αρέσει στο μέλος alisida

angeloti1980

# 9 στις 5/2/2018
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ανοιξα καινουργιο ποστ γιατι δεν ημουνα σιγουρος δεν ηθελα να το πιστεψω πραγματικα ,μηλισα με ψυχολογο ,μου ειπε τα συμπτωματα οδηγουν εκει ,εχω ενα κολλητο που περασε ακριβως τα ιδια .3 χρονια σχεσης και σε κανει περα με ενα τηλεφωνο το θεωρειτε λογικο ?Να απαιτει να βλεπω τους φιλους μου μονο μια φορα την εβδομαδα και να εχω χρονο μονο για αυτην ?Να απαιτει να την πηγαινω και να την παιρνω απο τη δουλεια 500.μ απο το σπιτι?Να μου φωναζει οταν αργω εγω να γυρισω απο τη δουλεια? Γενικα να θελει να γινεται μονο το δικο της ,παρολα αυτα να τα εχει ολα οπως ξαναειπα να μην της λειπει τιποτα .Μου ειχε πει μια φορα δεν θα το ξεχασω ,οτι κατι τρεχει με τον εαυτο της και δεν ξερει ,γιατι εκανε κατι παραξενες ζωγραφιες!!!Ειχε πολλα ξεσπασματα για το τιποτα και εκλαιγε συχνα επισης χωρις λογο ,ηταν απο οικογενεια που ο πατερας της ηταν αλκοολικος και ελειπε συνεχεια ,επισης εδερνε τη μανα της...Παρολαυτα την αγαπω και ηθελα να την βοηθησω ,ναι θα παω αυριο Λιθουανια αν και δεν μου απανταει στα μηνυματα ,αν δεν τη βρω θα τολμησω να παω σπιτι της!Οταν τη ρωτησα τον λογο που με χωρισε και αν υπαρχει αλλος μου ειπε οχι ,δεν σε αγαπαω πια ενω την προηγουμενη εστελνε μηνυματα αγαπης και οτι κοιταω μονο τον εαυτο μου!!ΠΟΙΟΣ εγω που την πηγαινα ταξιδια ,στα καλα εστιατορια της γνωρισα τοσο κοσμο και τα ειχε ολα ,ενω πριν οταν την γνωρισα ηταν ενα κοριτσακι που ηρθε να δουλεψει βγαζοντας 500ευρω..Συν το οτι της ειχα βρει καλη δουλεια με πολυ καλο μισθο...Δεν θελω να πιστευω απλως οτι με χρησιμοποιησε ..Πιατευω να σας κατατοπησα και σορρυ για το δευτερο ποστ...* αλλα τωρα τα βλεπω λιγο πιο καθαρα

ZHLIASOY

# 10 στις 5/2/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

εγω  ειδα στο ιντερνετ οτι ο υδροχοος ταιριαζει με τον τοξοτη αμεεε ..το ειπα σε ενα τοξοτη κ μου ειπε οτι το δικο του ιντερνετ δε το λεει αυτολεει οτι ταιριαζει με διδυμο τωρα τι να πιστεψω γμτ μου.

δεν λενε σωστα τα ιντερνετια μηπως?
Αρέσει στα μέλη Paralia48, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

IM____

# 11 στις 5/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Οι αγγλοσάξωνες βάζουν τελεία αντί για κόμμα.

angeloti1980

# 12 στις 5/2/2018
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Η ειρωνεια δεν ειναι σωστο αλλα δεν πειραζει ..Ειπα ,σε ολους εσας οτι μηλισα σε ψυχολογο ,3 φορες μου ειπε να τελειωσουμε τη σχεση και αλλαξε γνωμη μετα απο 2 ωρες η πρωην..διαβαστε καθαρα το ποστ ,και αλλα πολλα που δεν γραφω ...Εαν το ταιρι σας κανει ξεσπασματα χωρις λογο εσεις τι θα λεγατε ,"ααα ελα μωρε ολα καλα" και φυσικα κανεις δεν ειναι τελειος ουτε εγω αλλα δεν σταματας κατι χωρις λογο εκει που ελεγες οτι αγαπας και εκανες ονειρα για το μελλον ,αλλα ακριβως ετσι ειναι οπως μεγαλωσει κανεις .Και οχι φιλε μου δεν εχω καμια συγκρουση οπως λες αφου το εβγαλες με ενα ποστ μουΑπλως ειμαι πολυ αισιοδοξος και πολυ καλοπερασακιας και ισως συγκρουεται με καποιον που εχει μεγαλωσει φτωχα και μιζερα...Δεν πειραζει ομως δεν την πειραξα ,ισως το προτυπο της οπως στις πιο πολλες κοπελες να ειναι ο πατερας της ...Της συγκεκριμενης αλκοολικος βιαιος αταχτος αυταρχικος...Ευχαριστω παιδια, ζητησα γνωμες αλλα εσεις μου φαινεται με κρινετε

Andreas66

# 13 στις 5/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συνηθως οταν ψαξουμε να προσαψουμε προβληματα στους αλλους, το πιο πιθανον ειναι να εχουμε οι ιδιοι το προβλημα...αυτο λεει το internet

mara08

# 14 στις 5/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοίτα τι γράφεις

"ειμαι πολυ αισιοδοξος και πολυ καλοπερασακιας " 

Αυτό μήπως σου δημιουργεί πρόβλημα σε μια σχέση ? Δεν αντέχεις να ζοριζεσαι.και αυτή η κοπέλα πέρασε πολύ δύσκολα που εσύ ούτε που θα μπορούσες να φανταστείς 

Επίσης  μέσα από το ιντερνέτ δεν βγάζουμε συμπεράσματα για κάποιον .Ούτε ενας ψυχολόγος μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά για κάποιον τρίτο γιατί δεν έχει μιλήσει ο ίδιος σε αυτόν .

Δεν τη δικαιολογώ και φυσικά ούτε εσένα .Αφού θα το κάνεις το ταξίδι όταν συναντηθείτε να μιλήσετε ειλικρινά .

panagiotismp90

# 15 στις 5/2/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

κοιτα μη πας απροσκλητος σπιτι της, ειναι οτι χειροτερο, θα καλεσει καμμια αστυνομια να σε πανε μεσα. προσπαθησε να ηρεμησεις κ για ενα διαστημα να μην εχεις επαφη. οταν καποιος δν θελει να σε δει δν μπορεις ν πας εσυ με το ζορι.

matakiamouou

# 16 στις 6/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν σε εκρινα σου ειπα να ψαξεις το ιστορικο της κοπελας...εσυ οπως αυτο χαρακτηριζεσε ενας καλοπερασακιας δεν μπηκες καν στο κοπο να το κανεις?γιατι?και να σε ρωτησω κατι πολυ συγκεκριμενο τι σε τραβαει σε αυτη την κοπελα?γιατι αυτη η προσατασια του να θελεις να προσατευσεις καποιον?τι κενα σου καλυπτει?Δεν θελω να μου μιλησεις για την κοπελα που σε παιζει...γιατι σε παιζει...κανωνικα..Θελω να μου μιλησεις για εσενα...τι κενα εχεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από angeloti1980

Δεν πειραζει ομως δεν την πειραξα ,ισως το προτυπο της οπως στις πιο πολλες κοπελες να ειναι ο πατερας της ...Της συγκεκριμενης αλκοολικος βιαιος αταχτος αυταρχικος...Ευχαριστω παιδια, ζητησα γνωμες αλλα εσεις μου φαινεται με κρινετε

matakiamouou

# 17 στις 6/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι και αντε να βρεις δικηγορο...στα Λιθουανικα βραδυατικα...δεν τον νοιαζει και δεν το καταλαβαινει οποτε οτι και να λεμε εμεις...περα βρεχει...θελει να το ζησει...δεν ειναι κακο...ας το ζησει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από panagiotismp90

κοιτα μη πας απροσκλητος σπιτι της, ειναι οτι χειροτερο, θα καλεσει καμμια αστυνομια να σε πανε μεσα. προσπαθησε να ηρεμησεις κ για ενα διαστημα να μην εχεις επαφη. οταν καποιος δν θελει να σε δει δν μπορεις ν πας εσυ με το ζορι.

angeloti1980

# 18 στις 6/2/2018
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ευχαριστω ολους παιδια ,καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες!!!Καλη δυναμη σε ολους..

Red_October

# 19 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από angeloti1980
Ευχαριστω ολους παιδια ,καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες!!!Καλη δυναμη σε ολους..

Το κακό με το "στα λεγα εγώ" είναι ότι έρχεται κατόπιν εορτής

matakiamouou

# 20 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Angeloti1980 για το ρητό που είπες πιστεύεις ότι σου είπα μην το κάνεις? Εδώ δεν απαντάς σε απλά ερωτήματα για να καταλαβουμε και ορισμενα πραγματα (που δικαίωμα σου είναι αλλά).Πάνε όμως θα σε πάρακαλέσω κάτι μεγάλος άνθρωπος είσαι πριν πας πες το κάπου σε κάποιο φίλο ή σε γονείς ότι είσαι εκεί...Επισης επειδή είναι επίκυνδινα τα πράγματα θα θελα να βλέπεις την κοπέλα σου σε κοινό χώρο και όχι στο σπίτι της(αναφέρεις για αλκοολικο πατέρα) αυτα ως μεγάλος άνθρωπος λογικά τα έχεις σκεφτεί...και τελικά δεν μου είπες τι κενά σου γεμίζει?Γιατί θέλεις να την προστατεύσεις? Εδώ πηγές σε ψυχολόγο για το δικό της προφίλ...Ασχετο και αν θες απαντάς εχετε χημεια στο κρεβάτι...? Εννοώ σε τρελενει έτσι πως το κάνει? (Θα πάρα καλέσω να μην παρεξηγισεις την τελευταία μου ερώτηση ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΉΓΑΙΝΕΙ ΜΌΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΑΡΚΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ είναι άλλος λόγος ).Να πας αλλά προφυλάξε λίγο τον εαυτό σου...θεωρώ ότι είσαι θολωμένος γιατί οταν δεν έχει κάποιος κατι του σαρεσει το κυνηγάει και επειδή έφυγε (όμως ήξερε να σου πει ελα να γνωρισεις τους γονείς της) το κυνηγάει ακόμη περισσότερο...Στον τίτλο σου που λες ένα ποσοστό λέω ότι η κοπέλα είναι 99.1% εξυπνη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε