Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν ένας πρώην μας την λέει συνέχεια τι σημαίνει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Frhkarismenh_

# 1 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα, έχω ξαναγράψει πριν από κάποιο καιρό και την δικιά μου ιστορία. Σε γενικές γραμμές ήμουν με ένα παιδί για ένα 6μηνο, χωρίσαμε αλλά έκτοτε έχουμε ψιλοκρατήσει επαφές. Εγώ του έχω ξεκαθαρίσει, ότι δεν τον βλέπω φιλικά και ότι θέλω να είμαστε μαζί, αλλά αυτός μου δείχνει ότι θέλει αλλά για κάποιο λόγο κομπλάρει. 
Είχα ξαναπεί ότι έχω την εντύπωση, ότι έχει κομπλάρει επειδή είχα αρκετούς συντρόφους στο παρελθόν. 

Γενικά συχνά πυκνά όταν μιλάμε, μου πετάει υπονοούμενα και μπηχτές και πολλές φορές κάνει και λίγο χοντροκομμένες πλάκες. Ξέρει ότι γενικά έχω πολύ χιούμορ και είμαι αυτοσαρκαστική και ότι δεν θα τα παρεξηγήσω, αλλά δεν είναι αστεία που λένε δύο πρώην. Οι ερωτήσεις μου: 
1) Θεωρείται κι εσείς, ότι ίσως αυτό να είναι ο λόγος που θέλησε να χωρίσουμε και ίσως αυτός να είναι και ο λόγος που δεν θέλει να τα ξαναβρούμε. 2) Αν τον έχει κομπλάρει τόσο, τι μπορώ να κάνω για να τον χαλαρώσω και να του εξηγήσω, ότι ούτε θα τον απατήσω, ούτε θα τον παρατήσω, ούτε θα τον πληγώσω; Γιατί δεν είμαι πόρνη, απλά είχα επιλέξει να περάσω τα φοιτητικά μου χρόνια πιο χαλαρά και χωρίς δεσμεύσεις. 

frog13

# 2 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χτες ήταν η παγκόσμια ημέρα κατά της κλειτοριδεκτομής!

Σε μια σειρά που βλέπω την δεκαετία του 50 στην αμερική μια κοπέλα εισήχθει από τους γονείς της για υστερεκτομή ,ωστε να πάψει να κάνει ελεύθερο έρωτα ...
Τι θέλω να πώ ..ότι το κατεστημένο αυτό ήταν πριν μόλις λίγα χρόνια για την σεξουαλικότητα των γυναικών κι αυτό ίσως αργήσει να φύγει από πάνω μας...Ακόμα και οι κόρες μου με τις συμμαθήτριές τους κριτικάρουν ως "πουτάνα" τέτοιες ανάλογες συμπεριφορές που εμφανίζουν κάποιες άλλες ,πόσο μάλλον τ΄αγόρια !!
Τι θέλεις και μιλάς κι εσύ...και πως να δικαιολογήσεις ότι δεν είσαι ελέφαντας..?
Η υποκρισία  στην κοινωνία είναι ακόμα αρεστή και τα ήθη βαθιά ριζωμένα..
Γνώμη μου ...ξέχνα τον ...αν δεν μπορεί να κατανοήσει..!
Ανοιξε πανιά και κράτα και κάτι για τον εαυτό σου την επόμενη φορά..! 

archagellos

# 3 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.371

Αγαπητη ,

ναι αυτος ειναι ο λογος που σε χωρισε και αυτη την στιγμη τρωγεται με τον εαυτο του .
Γι αυτο και οι πλακες και μπηχτες ...
Εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι . Το θεμα το εχει εκεινος ,δεν μπορει να το κατανοησει και εαν τυχον εισαι παλι μαζι του θα περασεις "μαυρες" μερες την ψυχολογια που εχει .
Κοβεις καθε επαφη και ο καθενας τον δρομο του 

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος alisida

ZHLIASOY

# 4 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

καποιοι αντρες εχουν μεγαλο κολλημα σε αυτο το κομματι κολλανε πολυ στο παρελθον της συντροφου τους,,μην περιμενεις αλλαγες δεν προκειτε να το ξεχασει ποτε κ μαζι να ειστε θα το θυμαται παντα κ πολυ χειροτερα απο οτι τωρα που ειστε χωρια..προχωρα ποιο κατω κ βρες καποιον αλλο χωρις τετοια κομπλεξ κ ταμπου ποιο ανυχτομυαλο ...αυτα νομιζω εγω

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Frhkarismenh_

Καλησπέρα, έχω ξαναγράψει πριν από κάποιο καιρό και την δικιά μου ιστορία. Σε γενικές γραμμές ήμουν με ένα παιδί για ένα 6μηνο, χωρίσαμε αλλά έκτοτε έχουμε ψιλοκρατήσει επαφές. Εγώ του έχω ξεκαθαρίσει, ότι δεν τον βλέπω φιλικά και ότι θέλω να είμαστε μαζί, αλλά αυτός μου δείχνει ότι θέλει αλλά για κάποιο λόγο κομπλάρει. 
Είχα ξαναπεί ότι έχω την εντύπωση, ότι έχει κομπλάρει επειδή είχα αρκετούς συντρόφους στο παρελθόν. 

Γενικά συχνά πυκνά όταν μιλάμε, μου πετάει υπονοούμενα και μπηχτές και πολλές φορές κάνει και λίγο χοντροκομμένες πλάκες. Ξέρει ότι γενικά έχω πολύ χιούμορ και είμαι αυτοσαρκαστική και ότι δεν θα τα παρεξηγήσω, αλλά δεν είναι αστεία που λένε δύο πρώην. Οι ερωτήσεις μου: 
1) Θεωρείται κι εσείς, ότι ίσως αυτό να είναι ο λόγος που θέλησε να χωρίσουμε και ίσως αυτός να είναι και ο λόγος που δεν θέλει να τα ξαναβρούμε. 2) Αν τον έχει κομπλάρει τόσο, τι μπορώ να κάνω για να τον χαλαρώσω και να του εξηγήσω, ότι ούτε θα τον απατήσω, ούτε θα τον παρατήσω, ούτε θα τον πληγώσω; Γιατί δεν είμαι πόρνη, απλά είχα επιλέξει να περάσω τα φοιτητικά μου χρόνια πιο χαλαρά και χωρίς δεσμεύσεις. 

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 5 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
Φρικαρισμενη,στο πρωτο θεμα σου εχεις γραψει οτι αυτος εφυγε γιατι του τελειωσε το ερωτικο.Επειδη δεν διευκρινιζεις,του τελειωσε πριν μαθει για το παρελθον σου ή αμεσως μολις εμαθε ?? Αν ισχυει το πρωτο,οκ τι να κανουμε καποια πραγματα τελειωνουν...Αν ισχυει το δευτερο και ο φιλος σου ξενερωσε μολις εμαθε το παρελθον σου,δικο του προβλημα δε νομιζω να διορθωνεται εσυ ομως για σενα να κανεις το εξης : σταματα να μιλας μαζι του και μην του επιτρεψεις αλλη φορα να σε προσβαλει με αναφορες στην πριν απο εκεινον ερωτικη σου ζωη ...Θα συμφωνησω με τον frog ,την επομενη φορα κρατα καποια πραγματα για σενα και μη μεταφερεις αχρηστες πληροφοριες. . ... Η αξεχαστη Μαλβινα ειχε πει το εξης καλο : καποια ανθρωπαρια μας φακελωνουν στις πιο εξομολογητικες μας στιγμες .
Αρέσει στα μέλη thanos293, somebody961

Paralia48

# 6 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

καλέ, τόσα χρόνια, μορφωμένοι άνθρωποι με εκπλήσει , πόσο κολλημένοι είναι μ΄αυτό το θέμα.! Λες και έχουν κάθε φορά στο κρεβάτι όλους τους παρελθοντικούς και τους παρακολουθούν και τους κρίνουν...
Μου έκανε εντύπωση, άντρας διαννοούμενος, που τάχα μου δεν τον ένιαζε μετά από πολλά χρόνια σχέση, γάμο κ.λ.π. ρωτά την καλή του, να του πει επιτέλους όλους τους περασμένους και αυτή είπε πλέον όλη την αλήθεια, δηλαδή τρεις σεξουαλική/ερωτική  σχέση και τρεις μόνο προκαταρκτικά αλλά ερωτική σχέση . Ε, δεν είναι και τόοοοσοι πολλοί!
 Ε, ο κύριος από τότε, λες και τους έβαλε στο κρεβάτι του.<< Ποιος σε φίλαγε καλύτερα; Ποιος σου έκανε αυτό καλύτερα; Έπρεπε να με περιμένεις, κακώς ενέδωσες και σε τρεις!! Ποιος ξέρει πόσες φορές σου το έκαναν!!>>...

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

cagmenos

# 7 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δεν ειναι θεμα...μορφωσης...

ειναι θεμα...DNA...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paralia48

καλέ, τόσα χρόνια, μορφωμένοι άνθρωποι με εκπλήσει , πόσο κολλημένοι είναι μ΄αυτό το θέμα.! Λες και έχουν κάθε φορά στο κρεβάτι όλους τους παρελθοντικούς και τους παρακολουθούν και τους κρίνουν...
Μου έκανε εντύπωση, άντρας διαννοούμενος, που τάχα μου δεν τον ένιαζε μετά από πολλά χρόνια σχέση, γάμο κ.λ.π. ρωτά την καλή του, να του πει επιτέλους όλους τους περασμένους και αυτή είπε πλέον όλη την αλήθεια, δηλαδή τρεις σεξουαλική/ερωτική  σχέση και τρεις μόνο προκαταρκτικά αλλά ερωτική σχέση . Ε, δεν είναι και τόοοοσοι πολλοί!
 Ε, ο κύριος από τότε, λες και τους έβαλε στο κρεβάτι του.<< Ποιος σε φίλαγε καλύτερα; Ποιος σου έκανε αυτό καλύτερα; Έπρεπε να με περιμένεις, κακώς ενέδωσες και σε τρεις!! Ποιος ξέρει πόσες φορές σου το έκαναν!!>>...

Paralia48

# 8 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από cagmenos

δεν ειναι θεμα...μορφωσης...

ειναι θεμα...DNA...

χαχαχαχαχαχα

Είναι βιολογικό δηλαδή το πρόβλημα; Υπάρχουν άντρες με εξελιγμένα γονίδια που δεν τους πειράζει;

Ξέρεις κανέναν τέτοιον;

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

Andreas66

# 9 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλα και εσυ ποσους συντροφους ειχες στα 27 σου χρονια που σε εχει παρει στο 'ψιλο'
Ελεος.
Ξεκολα και προχωρα στον επομενο συντροφο... α ρε να μην ημουν 30...

alisida

# 10 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
#6 paralia ...Χαχαχα!!! Δε θυμαμαι ,νομιζω σε ελληνικη βιντεοταινια το ειχα δει,ρωτουσε καποιος τον κολητο,ρε συ, δε μου τυχαινει παρθενα,οσες εχω γνωρισει ειμαι παντα ο τριτος !!!
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Andreas66

# 11 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχ θαθελα να γνωρισω μια που να εχει παει με καμμια 15 αρια  ...ολες παρθενες μου βγαινουν

somebody961

# 12 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Paralia48

Υπάρχουν άντρες με εξελιγμένα γονίδια που δεν τους πειράζει;

Ξέρεις κανέναν τέτοιον;

Ναι!

Και πού θα βρει αντίστοιχα εξελιγμένη γυναίκα;

Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48

somebody961

# 13 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida
ρωτουσε καποιος τον κολητο,ρε συ, δε μου τυχαινει παρθενα,οσες εχω γνωρισει ειμαι παντα ο τριτος !!!

Ο τρίτος στη σειρά, τη συγκεκριμένη μέρα εννοεί;

Αρέσει στο μέλος alisida

26-29-31

# 14 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.517

Το θεμα του αντρα στο παραδειγμα σου,δεν ειναι οτι πηγε η γυναικα 

με τρεις αντρες παλια,αλλα το οτι δεν πηγε αυτος με 33 γυναικες πριν αυτην.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paralia48

cagmenos

# 15 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ναι...αφου αποφασισες να εισαι μαζι με καποιον...

που εχει παρελθον...δεχεσαι και το παρελθον... ειναι η ιδια  η ζωη μας ...

εκτος και σου την κανει...ενω εισαι μαζι του...

εκει αλλαζει ...το παιχνιδι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Paralia48

χαχαχαχαχαχα

Είναι βιολογικό δηλαδή το πρόβλημα; Υπάρχουν άντρες με εξελιγμένα γονίδια που δεν τους πειράζει;

Ξέρεις κανέναν τέτοιον;

cagmenos

# 16 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

παιζει...κιαυτο......

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

Το θεμα του αντρα στο παραδειγμα σου,δεν ειναι οτι πηγε η γυναικα 

με τρεις αντρες παλια,αλλα το οτι δεν πηγε αυτος με 33 γυναικες πριν αυτην.

somebody961

# 17 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση

Παλιά, λέγαμε και φοβόμασταν για αντιστροφή των πόλων τής γης

Ομως τελικά, έγινε αντιστροφή ρόλων στο ζευγάρι!

Οπότε το :
-Εμένα, που με πήρες παρθένα..

έγινε:
-Εμένα, που με πήρες παρθένο!

panagiotismp90

# 18 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.654

σπιτι του πας?

macbook

# 19 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paralia48

Μου έκανε εντύπωση, άντρας διαννοούμενος

Δηλαδή, πόσο διανοούμενος;

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paralia48

που τάχα μου δεν τον ένιαζε μετά από πολλά χρόνια σχέση, γάμο κ.λ.π. ρωτά την καλή του, να του πει επιτέλους όλους τους περασμένους και αυτή είπε πλέον όλη την αλήθεια, δηλαδή τρεις σεξουαλική/ερωτική  σχέση και τρεις μόνο προκαταρκτικά αλλά ερωτική σχέση . Ε, δεν είναι και τόοοοσοι πολλοί!
 Ε, ο κύριος από τότε, λες και τους έβαλε στο κρεβάτι του.<< Ποιος σε φίλαγε καλύτερα; Ποιος σου έκανε αυτό καλύτερα;

Σκέψου τι φαγούρα με το θέμα για να ρωτήσει μετά από τόσα χρόνια. Να είναι άραγε ανασφάλεια γύρω από το πόσο επαρκής είναι ο ίδιος; Δε βλέπω κάτι άλλο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Paralia48

Έπρεπε να με περιμένεις, κακώς ενέδωσες και σε τρεις!! Ποιος ξέρει πόσες φορές σου το έκαναν!!>>...

Εδώ με ξέκανες. Γέλασες όταν σου τα διηγήθηκε; Εγώ θα είχα ξεκαρδιστεί.

Τη θέση μου στο θέμα την έχω διατυπώσει και άλλες φορές. Είμαι γενικά αρνητικός στη σύναψη πολλών ερωτικών σχέσεων, κυρίως λόγω πιθανών ΣΜΝ και ψυχικών ιδιομορφιών που αυτή η συμπεριφορά μπορεί να υποκρύπτει, ανεξαρτήτως φύλου.

Αν υποθέσουμε όμως ότι ο διάολος επιζούσε σε τροχαίο με νταλίκα (δηλαδή δεν έσπαγε απλά το ποδάρι του αλλά νοσηλευόταν τυλιγμένος σαν μούμια ) και δάγκωνα τη λαμαρίνα για κάποια , δε θα υπήρχε περίπτωση να έψαχνα ποτέ το παρελθόν της. Δηλαδή, παρά την εξαρχής αρνητική θέση μου στο ζήτημα των πολλών ερωτικών συντρόφων (για τους πολύ συγκεκριμένους λόγους που προανέφερα), είναι κάτι που δε θα εξέταζα ποτέ στην πράξη γιατί πιστεύω πολύ στην ψυχική επαφή και τη διαίσθηση.

Είναι διαφορετικό να θέλει εκείνη να μιλήσει από μόνη της για κάτι. Το θάρρος (ή θράσος) ορισμένων αντρών να θέτουν εκπεφρασμένα και με δική τους πρωτοβουλία αυτή την ερώτηση δεν παύει να με εκπλήσσει. Η περίπτωση που ανέφερες είναι επιπλέον κωμική.

Αρέσει στα μέλη somebody961, Paralia48

macbook

# 20 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:

1) Θεωρείται κι εσείς, ότι ίσως αυτό να είναι ο λόγος που θέλησε να χωρίσουμε και ίσως αυτός να είναι και ο λόγος που δεν θέλει να τα ξαναβρούμε.

Πιθανόν, αν και η σειρά των γεγονότων έχει σημασία. Δηλαδή, έδειξε τέτοια σημάδια αφότου έμαθε για το παρελθόν σου ή μήπως υπήρχε κάτι από πριν;

Παράθεση:

2) Αν τον έχει κομπλάρει τόσο, τι μπορώ να κάνω για να τον χαλαρώσω και να του εξηγήσω, ότι ούτε θα τον απατήσω, ούτε θα τον παρατήσω, ούτε θα τον πληγώσω;

Μα, λόγω της εμπειρίας που επικαλείσαι στις σχέσεις με το άλλο φύλο, θα έλεγε κανείς ότι δε θα είχες κανένα πρόβλημα να βρεις κάποιον άλλο που να είναι πρόθυμος. Γιατί φρικάρεις μαζί του; Για να σε λέμε φρικαρισμένη;

Παράθεση:

Γενικά συχνά πυκνά όταν μιλάμε, μου πετάει υπονοούμενα και μπηχτές και πολλές φορές κάνει και λίγο χοντροκομμένες πλάκες. Ξέρει ότι γενικά έχω πολύ χιούμορ και είμαι αυτοσαρκαστική και ότι δεν θα τα παρεξηγήσω, αλλά δεν είναι αστεία που λένε δύο πρώην.

Major turn off. Απορώ που προσπαθείς ακόμα. Θα είχα σκαρφαλώσει στα βράχια σαν αγριόγιδο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε