Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν ένας πρώην μας την λέει συνέχεια τι σημαίνει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Paralia48

# 21 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.089
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από macbook

Δηλαδή, πόσο διανοούμενος;    1

Σκέψου τι φαγούρα με το θέμα για να ρωτήσει μετά από τόσα χρόνια. Να είναι άραγε ανασφάλεια γύρω από το πόσο επαρκής είναι ο ίδιος; Δε βλέπω κάτι άλλο.

Εδώ με ξέκανες. Γέλασες όταν σου τα διηγήθηκε; Εγώ θα είχα ξεκαρδιστεί.2

Τη θέση μου στο θέμα την έχω διατυπώσει και άλλες φορές. Είμαι γενικά αρνητικός στη σύναψη πολλών ερωτικών σχέσεων, κυρίως λόγω πιθανών ΣΜΝ και ψυχικών ιδιομορφιών που αυτή η συμπεριφορά μπορεί να υποκρύπτει, ανεξαρτήτως φύλου.

Αν υποθέσουμε όμως ότι ο διάολος επιζούσε σε τροχαίο με νταλίκα (δηλαδή δεν έσπαγε απλά το ποδάρι του αλλά νοσηλευόταν τυλιγμένος σαν μούμια ) και δάγκωνα τη λαμαρίνα για κάποια , δε θα υπήρχε περίπτωση να έψαχνα ποτέ το παρελθόν της. Δηλαδή, παρά την εξαρχής αρνητική θέση μου στο ζήτημα των πολλών ερωτικών συντρόφων (για τους πολύ συγκεκριμένους λόγους που προανέφερα), είναι κάτι που δε θα εξέταζα ποτέ στην πράξη γιατί πιστεύω πολύ στην ψυχική επαφή και τη διαίσθηση.

Είναι διαφορετικό να θέλει εκείνη να μιλήσει από μόνη της για κάτι. Το θάρρος (ή θράσος) ορισμένων αντρών να θέτουν εκπεφρασμένα και με δική τους πρωτοβουλία αυτή την ερώτηση δεν παύει να με εκπλήσσει. Η περίπτωση που ανέφερες είναι επιπλέον κωμική.

1: διπλώματα και ...παπλώματα , που λέει και ο καραγκιόζης, αν μπορεί να μετρηθεί έτσι...ντόκτορ, ποστ ντοκ

ενδιάμεσα ...πιθανό

2: και γω πιστεύω , ότι η όλη φάση είναι περισσότερο καλαμπούρι, αλλά μια πατριαρχική συμπεριφορά κρύβεται λίγο από πίσω...τους τρώει

και ίσως και συ, αν λέμε, αν , ο διάολος πήγαινε στην εντατική, μπορεί σε πρώτη φάση να μη ρωτούσες, αλλά μπορεί σε είκοσι χρόνια, δηλαδή στα 69 σου, να έκανες κανένα καλαμπούρι, να σου φύγει μεν η περιέργεια και να της παίξεις λίγο τον άντρα, που στα 69 σου, θα ήταν πλέον ...κουρασμένος...

Αρέσει στο μέλος alisida

agapimou11

# 22 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Frikarismeni

Τα ξαναειπαμε κορίτσι όμορφο, ξεφρικαρε. 

Σε γουστάρει σαν τρελός, βγάλε το σαν, είναι τρελός για σένα !!! 

Αντε κάνε παιχνίδι τώρα...

Frhkarismenh_

# 23 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68

Ο ίδιος μου είπε ότι του τέλειωσε το ερωτικό (εγώ δεν το πιστεύω πολύ, γιατί γενικά πολλές φορές η συζήτησα μας πάει στο σεξουαλικό, όχι τρελά πράγματα, αλλά και πάλι και το ξεκινά ο ίδιος, κανένας που δεν βλέπει ερωτικά τον άλλον, δεν ξεκινά τέτοιες συζητήσεις, ούτε για χαβαλέ, απ την στιγμή που υπάρχει και ένα παρελθόν). 

Η πρώτη φορά που χωρίσαμε ήταν λίγες μέρες αφού είχαμε κάνει αυτή την συζήτηση, ναι, γι αυτό κι εγώ υποψιάζομαι ότι έπαιξε σοβαρό ρόλο και απλά ψάχνει άλλες δικαιολογίες για να μην φανεί συντηρητικός ίσως.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida
Φρικαρισμενη,στο πρωτο θεμα σου εχεις γραψει οτι αυτος εφυγε γιατι του τελειωσε το ερωτικο.Επειδη δεν διευκρινιζεις,του τελειωσε πριν μαθει για το παρελθον σου ή αμεσως μολις εμαθε ?? Αν ισχυει το πρωτο,οκ τι να κανουμε καποια πραγματα τελειωνουν...Αν ισχυει το δευτερο και ο φιλος σου ξενερωσε μολις εμαθε το παρελθον σου,δικο του προβλημα δε νομιζω να διορθωνεται εσυ ομως για σενα να κανεις το εξης : σταματα να μιλας μαζι του και μην του επιτρεψεις αλλη φορα να σε προσβαλει με αναφορες στην πριν απο εκεινον ερωτικη σου ζωη ...Θα συμφωνησω με τον frog ,την επομενη φορα κρατα καποια πραγματα για σενα και μη μεταφερεις αχρηστες πληροφοριες. . ... Η αξεχαστη Μαλβινα ειχε πει το εξης καλο : καποια ανθρωπαρια μας φακελωνουν στις πιο εξομολογητικες μας στιγμες .

Αρέσει στο μέλος alisida

Frhkarismenh_

# 24 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από macbook

Major turn off. Απορώ που προσπαθείς ακόμα. Θα είχα σκαρφαλώσει στα βράχια σαν αγριόγιδο.

Γιατί γενικά, εγώ είμαι πολύ συνεπής με τα συναισθήματα μου. Μου είναι πολύ εύκολο να "γκομενίσω" χωρίς πολλές απαιτήσεις και συναισθηματισμούς, αλλά όταν βρω κάποιον που να με ενδιαφέρει τόσο το κυνηγάω. 

Επίσης το μότο μου είναι, να κάνω σχέσεις μόνο όταν ο άλλος, είναι ο μοναδικός που εκείνη την στιγμή, υπάρχει στον ορίζοντα, όταν για εμένα εκείνη την περίοδο, είναι ο μοναδικός άντρας που με ενδιαφέρει και όλοι οι άλλοι μου είναι αδιάφοροι. Οπότε, δεν θέλω να αφήσω κάποιον, για τον οποίο έχω συναισθήματα, και είμαι σίγουρη ότι έχει κι αυτός. 

Άλλωστε νιώθω, ότι αν δεν είμαι εντάξει με τα συναισθήματα μου κυρίως απέναντι σε μένα, δεν θα απέχω πολύ από αυτά που έστω και για πλάκα μπορεί να μου προσάπτουν. Αν και τις φορές που ερωτεύομαι, αμέσως λέω πάμε γι άλλα και άντε ξανά απ' την αρχή γκομένιασμα, και προδοσία των συναισθημάτων μου, τότε ναι ίσως είμαι απλά μια τύπισσα της ξεπέτας. 

Αρέσει στα μέλη siopi13, alisida

Frhkarismenh_

# 25 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Όχι. Από τότε που χωρίσαμε πριν από ένα δίμηνο, έχουμε βρεθεί μόνο μια φορά κι αυτό για πολύ λίγο (χωρίς να γίνει τίποτα, ήρθε να μου επιστρέψει κάτι πράγματα που του είχα ζητήσει).

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από panagiotismp90

σπιτι του πας?

Rapunzel89

# 26 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν την επομενη επικοινωνουσε κ με ρωτουσε τι κανω θα του ελεγα οτι βρηκα ενα γκομενο. Θα τον ξεφορτωνοσουν μια κ καλη κ με την βουλα κ δεν θα αναρωτιοσουν για τετοιες μαλακιες. Αν αυτος σε ηθελε αψεγαδιαστη 1ον να ηταν κ ο ιδιος κ να πηγαινε σε παρθεναγωγειο για να ανακαλυψει νυφη. Με τι βλακειες ασχολεισαι βρε κοπελια! Γραψτον τον βλαμμενο.

panagiotismp90

# 27 στις 7/2/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

εγω στη θεση σου θα στελνα μια αισθησιακη φωτο.

matakiamouou

# 28 στις 7/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καταλαβα ότι σου λέει όχι και εσύ εκεί τρελενεσαι γιατί όπως είπες αν γουστάρεις κάποιον τρελά τον κυνηγάς...και οκ σιγά το χιούμορ που σου κάνει επειδή τον θέλεις την βλέπεις όλη την φάση διαφορετικα (και πολύ καλά κάνεις) Αιγωκερινα είσαι σκληρό καρύδι δεν σε φοβάμαι θα επιβιώσεις και μάλιστα αφού τον έβαλες στόχο θα το καταφέρεις...εχεις εμπειρία αντρών (μαγκιά σου) ξέρεις να διακρίνεις πότε σε θέλουν και πότε οχι.(προσεχε η απάντηση δεν ήταν με βάση την ζωή που μας περιέγραψες στα φοιτητικά σου χρόνια δεν με αφορά...δικαιωμα σου να είχες βίτσια και να τα έβγαλες...).

Frhkarismenh_

# 29 στις 7/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Αυτό που με μπερδεύει, το είχα πει και στο προηγούμενο ποστ, είναι ότι μου λέει πχ ότι δεν το μετάνιωσε που χωρίσαμε, αλλά μου δείχνει άλλα. Προφανώς και είμαι σε θέση, να δεχτώ την απόρριψη και να σεβαστώ, την απόφαση του άλλου, αλλά αυτό το άλλα λέω, άλλα κάνω κι άλλα εννοώ με τρελαίνει. Και δεν νομίζω να είμαι τόσο πολύ στην κοσμάρα μου και να έχω τόσες ψευδαισθήσεις. 

Επίσης να πω, ότι δεν τον κυνηγάω από πίσω παρακαλώντας τον, ίσα ίσα δεν έχω ξαναφέρει κάποιο τέτοιο ζήτημα εδώ και καιρό γιατί νιώθω ότι θέλει χρόνο και χώρο και κυρίως, ξέρω καλά, ότι αν τα ξαναβρούμε επείδη απλά του έσπασα τα νεύρα, θα ξαναχωρίσουμε σε κανέναν μήνα το πολύ. 

Το θέμα μου είναι, ότι δεν ξέρω πως να τον προσεγγίσω, εγώ πάντα ήμουν απ' αυτές που δεν έδινα δεύτερες ευκαιρίες και το τέλος (είτε ήταν δική μου επιλογή, είτε του άλλου, είτε κοινή), ήταν τέλος και χωρίς επιστροφή, όσο σκληρό κι αν ήταν. Αυτή την φορά όμως, δεν ξέρω, έχω κολλήσει, είμαι βέβαιη ότι αυτό δεν είναι το τέλος και έχω μια διαίσθηση ότι θ' αλλάξει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να τον ξαναπροσεγγίσω, τι μπορώ να κάνω και πως να το χειριστώ, δεν μου έχει ξανατύχει, νιώθω λες και κάνω σχέση 1η φορά. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από matakiamouou
Καταλαβα ότι σου λέει όχι και εσύ εκεί τρελενεσαι γιατί όπως είπες αν γουστάρεις κάποιον τρελά τον κυνηγάς...και οκ σιγά το χιούμορ που σου κάνει επειδή τον θέλεις την βλέπεις όλη την φάση διαφορετικα (και πολύ καλά κάνεις) Αιγωκερινα είσαι σκληρό καρύδι δεν σε φοβάμαι θα επιβιώσεις και μάλιστα αφού τον έβαλες στόχο θα το καταφέρεις...εχεις εμπειρία αντρών (μαγκιά σου) ξέρεις να διακρίνεις πότε σε θέλουν και πότε οχι.(προσεχε η απάντηση δεν ήταν με βάση την ζωή που μας περιέγραψες στα φοιτητικά σου χρόνια δεν με αφορά...δικαιωμα σου να είχες βίτσια και να τα έβγαλες...).

matakiamouou

# 30 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν σου ειπα οτι τρεχεις ακριβως πισω του...εσυ ειχες αναφερει οτι κυνηγας αυτο που σου αρεσει(μα δεν ειναι κακο καλα κανεις)τι να σου πω βρε κοριτσι μου επεσες στην πιο χωρις τοσες εμπειριες...στο θεμα πως να τον κανεις να τα βρειτε...ξερω γω...τι να προτεινω...ειστε φιλοι στο fatsabook?βαλε κανενα τραγουδι του τυπου μισο λεπτο να βρω...με δεδομενο οτι ξερει και το ιστορικο...γραψε και λιγο κατι απο πανω...δωσε ενα νοημα...

https://www.youtube.com/watch?v=AJ7tkUIIr0E

αν θελεις μπορεις να του το στειλεις και σε προσωπικο μηνυμα...αφου το ξερεις οτι τα νευρα του θα περασουν...αλλα μην αφηνεις πολυ χρονο...και αν σε θελει πολυ ουτε νευρα θα σκεφτει ουτε τιποτα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Frhkarismenh_

Αυτό που με μπερδεύει, το είχα πει και στο προηγούμενο ποστ, είναι ότι μου λέει πχ ότι δεν το μετάνιωσε που χωρίσαμε, αλλά μου δείχνει άλλα. Προφανώς και είμαι σε θέση, να δεχτώ την απόρριψη και να σεβαστώ, την απόφαση του άλλου, αλλά αυτό το άλλα λέω, άλλα κάνω κι άλλα εννοώ με τρελαίνει. Και δεν νομίζω να είμαι τόσο πολύ στην κοσμάρα μου και να έχω τόσες ψευδαισθήσεις. 

Επίσης να πω, ότι δεν τον κυνηγάω από πίσω παρακαλώντας τον, ίσα ίσα δεν έχω ξαναφέρει κάποιο τέτοιο ζήτημα εδώ και καιρό γιατί νιώθω ότι θέλει χρόνο και χώρο και κυρίως, ξέρω καλά, ότι αν τα ξαναβρούμε επείδη απλά του έσπασα τα νεύρα, θα ξαναχωρίσουμε σε κανέναν μήνα το πολύ. 

Το θέμα μου είναι, ότι δεν ξέρω πως να τον προσεγγίσω, εγώ πάντα ήμουν απ' αυτές που δεν έδινα δεύτερες ευκαιρίες και το τέλος (είτε ήταν δική μου επιλογή, είτε του άλλου, είτε κοινή), ήταν τέλος και χωρίς επιστροφή, όσο σκληρό κι αν ήταν. Αυτή την φορά όμως, δεν ξέρω, έχω κολλήσει, είμαι βέβαιη ότι αυτό δεν είναι το τέλος και έχω μια διαίσθηση ότι θ' αλλάξει. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να τον ξαναπροσεγγίσω, τι μπορώ να κάνω και πως να το χειριστώ, δεν μου έχει ξανατύχει, νιώθω λες και κάνω σχέση 1η φορά. 

alisida

# 31 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Θα συμφωνησω με τη ματακια μου σε αυτο που λεει στο #30 ...Με την προυποθεση ομως να ειναι η τελευταια σου ενεργεια προς αυτον..Αν δε γινει κατι ,κοφτο με το μαχαιρι μετα ,αμεσως ομως ,ναι ?

Kallia__43

# 32 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Πάψε να μ' ενοχλείς".

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Frhkarismenh_

Όταν ένας πρώην μας την λέει συνέχεια τι σημαίνει;

Rapunzel89

# 33 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειτε επικοινωνεις μονη σου ειτε του απαντας αυτος το παιρνει οτι τον γουσταρεις ακομα,και με την προυποθεση οτι εχεις δειξει την προθεση σου κ στο βα ειστε παλι μαζι εστω κ μελλοντικα. Πιο απλα σε καυλα...ζει που συνεχιζει την επικοινωνια. Ακομα πιο απλα σε δουλευει. Κοφτον χωρις να σε νοιαζει τι πιστευει κ τι οχι για εσενα.

macbook

# 34 στις 8/2/2018
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Paralia48

1: διπλώματα και ...παπλώματα , που λέει και ο καραγκιόζης, αν μπορεί να μετρηθεί έτσι...ντόκτορ, ποστ ντοκ

Εντάξει, έχει πτυχία. Μην ψαρώνεις όμως.

Παράθεση:

και ίσως και συ, αν λέμε, αν , ο διάολος πήγαινε στην εντατική, μπορεί σε πρώτη φάση να μη ρωτούσες, αλλά μπορεί σε είκοσι χρόνια, δηλαδή στα 69 σου, να έκανες κανένα καλαμπούρι, να σου φύγει μεν η περιέργεια και να της παίξεις λίγο τον άντρα

Αχ, αυτό το έξυπνο πουλί, από τη μύτη πιάνεται. Εκεί που έλεγα ότι θα ξέφευγα, με κανόνισες.

Παράθεση:

να της παίξεις λίγο τον άντρα, που στα 69 σου, θα ήταν πλέον ...κουρασμένος...

Ενώ σήμερα, είναι ακμαίος;

Αρέσει στο μέλος Paralia48

_Bellezza_

# 35 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από frog13

Ακόμα και οι κόρες μου με τις συμμαθήτριές τους κριτικάρουν ως "πουτάνα" τέτοιες ανάλογες συμπεριφορές που εμφανίζουν κάποιες άλλες ,πόσο μάλλον τ΄αγόρια !!

Άμα αποκαλούμε έτσι οι γυναικες η μια την αλλη, τότε πώς να μα σέβονται και οι άντρες μετα? 

achinos

# 36 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

οτι πρέπει να τον κόψεις μαχαίρι

πάραυτα.

agaph40

# 37 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 656

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από _Bellezza_

Άμα αποκαλούμε έτσι οι γυναικες η μια την αλλη, τότε πώς να μα σέβονται και οι άντρες μετα? 

κοιτα να δεις που πιστευα πως ο σεβασμος των αλλων κερδιζεται απο τις συμπεριφορες και τον χαρακτηρα

μας και οχι απο τους αλληλοχαρακτηρισμους μεταξυ μας...μαλλον εκανα λαθος

_Bellezza_

# 38 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από agaph40

κοιτα να δεις που πιστευα πως ο σεβασμος των αλλων κερδιζεται απο τις συμπεριφορες και τον χαρακτηρα

μας και οχι απο τους αλληλοχαρακτηρισμους μεταξυ μας...μαλλον εκανα λαθος

Η εκτίμηση κερδίζεται, ο σεβασμός οφειλεται.

Οπότε το έργο είναι λαθος εξαρχής...και την αρχη την κανει ενα ομοφυλο ατομο με εναν χαρακτηρισμο, που διαιωνίζει τον σεξισμο, και που με μαθηματικη ακριβεια θα του γυρισει μπουμερανγκ.

achinos

# 39 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από _Bellezza_

Η εκτίμηση κερδίζεται, ο σεβασμός οφειλεται.

Οπότε το έργο είναι λαθος εξαρχής...και την αρχη την κανει ενα ομοφυλο ατομο με εναν χαρακτηρισμο, που διαιωνίζει τον σεξισμο, και που με μαθηματικη ακριβεια θα του γυρισει μπουμερανγκ.

Κ ο σεβασμός κερδίζεται.

Το ότι πολλά άτομα εσωτερικεύουν τον σεξισμό κ τον μισογυνισμό εξαιτίας των επιρροών που έχουν από το περιβάλλον, είναι από μόνο του προβληματικό κ προσβλητικό.

_Bellezza_

# 40 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από achinos

Κ ο σεβασμός κερδίζεται.

Το ότι πολλά άτομα εσωτερικεύουν τον σεξισμό κ τον μισογυνισμό εξαιτίας των επιρροών που έχουν από το περιβάλλον, είναι από μόνο του προβληματικό κ προσβλητικό.

Απο την στιγμη που καποιος εχει ανθρωπινη υποσταση του  οφειλουμε  σεβασμο.

Εννοεται πως αυτο ισχυει σε καθε μορφη υπαρξης, αλλα τωρα μιλαμε για ανθρωπους.

Η κοπελα που θελει να εχει αρκετους ερωτικους συντροφους δεν αξιζει τον σεβασμο?

Και οταν ακουει τον καρακτηρισμο απο "π", εχει τα φιλτρα να το διαχειριστεισε τοσο μικρη ηλικια?

Και ακομη και να τα εχει, μπορουν να το αποκαλουν ετσι?

Οι χαρακτηρισμοι αυτοι ειναι ξεκαθαρα σεξιστικοι και δεν επιτρεπεται να λεγονται σε καμια περιπτωση.

Γιατι δεν υπαρχει αντιστοιχη λεξη για τους αντρες? Ειναι γλωσσικος σεξισμος και οσο χρησιμοποιουμε τετοιες λεξεις εις βαρος των γυναικων, διαιωνιζουμε την αδικη αυτη κατασταση.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε