Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Όταν ένας πρώην μας την λέει συνέχεια τι σημαίνει;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Frhkarismenh_

# 41 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68
'Aρεσαν+: 0%

Τι πάψε να μ' ενοχλείς καλέ; αφού αυτός που στέλνει, τι πρώτα μου στέλνει και μετά με προσβάλει γιατί τον ενοχλώ; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Kallia__43

"Πάψε να μ' ενοχλείς".

achinos

# 42 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από _Bellezza_

Απο την στιγμη που καποιος εχει ανθρωπινη υποσταση του  οφειλουμε  σεβασμο.

Εννοεται πως αυτο ισχυει σε καθε μορφη υπαρξης, αλλα τωρα μιλαμε για ανθρωπους.

Η κοπελα που θελει να εχει αρκετους ερωτικους συντροφους δεν αξιζει τον σεβασμο?

Και οταν ακουει τον καρακτηρισμο απο "π", εχει τα φιλτρα να το διαχειριστεισε τοσο μικρη ηλικια?

Και ακομη και να τα εχει, μπορουν να το αποκαλουν ετσι?

Οι χαρακτηρισμοι αυτοι ειναι ξεκαθαρα σεξιστικοι και δεν επιτρεπεται να λεγονται σε καμια περιπτωση.

Γιατι δεν υπαρχει αντιστοιχη λεξη για τους αντρες? Ειναι γλωσσικος σεξισμος και οσο χρησιμοποιουμε τετοιες λεξεις εις βαρος των γυναικων, διαιωνιζουμε την αδικη αυτη κατασταση.

συμφωνώ με χέρια κ με πόδια.

ο αριθμός των ερωτικών συντρόφων καμιά σχέση δεν έχει με το αν σέβομαι τον άλλον ή όχι.

Κ επίσης ΔΕΝ σέβομαι καθόλου αυτούς που λένε ότι με σέβονται, ανάλογα με το πόσους ερωτικούς συντρόφους είχα.

Μα καθόλου όμως, γιαυτό κ θα έστελνα αυτόν τον μικρό σεξιστή φίλο της θεματοθέτριας, κατευθείαν στη μάνα του, με το παραμικρό υπονοούμενο σχετικά με το θέμα, όχι να τον ακούω κ να μου τη λέει κιολας!

Κ θα μπορούσα να πω ότι είμαι τυπικά ευγενής γιατί αν δεν, θα είχε ακούσει πολύ χειρότερα.

Υπάρχουν διάφοροι χαρακτηρισμοί για τέτοια φρούτα.

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 43 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

K έχω την υποψία, πως η φρικαρισμένη ασχολείται ακόμα με αυτόν τον κομπλεξικό χλέμπουρα, διότι ενδόμυχα φοβάται μην χαρακτηριστεί με το "π", γιαυτό κάθεται κ μασάει ακόμα κουβέντες από ένα αγόρι που της έχει πει πως δε μετανιώνει που τα χαλάσανε.

Κ ίσως πιστεύει πολύ στο βάθος ότι της αξίζει να κουρελιάζει έτσι την αυτοπεποίθησή της, σαν ερωτικό άτομο, γιατί στο τέλος θα της δώσει ο σεξισμός το μπισκοτάκι που της αναλογεί κ θα την επιβραβεύσει. 

Αμ δε 

Φρίκα, όπως ερωτευόμαστε, έτσι κ ξεερωτευόμαστε όταν βλέπουμε ότι ο άλλος συντηρεί αξίες κ στοιχεία συμπεριφοράς που δε μας ταιριάζουν.
Δεν είναι ντροπή, είναι εντελώς φυσιολογικό.

Αρέσει στο μέλος alisida

frog13

# 44 στις 8/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Είμαστε επάνω σε μια αλλαγή ,η οποία έχει ξεκινήσει πολύ πριν απο εμάς αλλά αργεί,οπως όλες οι μεγάλες αλλαγές στις κοινωνίες..και για να λέμε και την αλήθεια δεν ξέρουμε που θα βγάλει..!

Εγώ γι αυτή την συμπεριφορά βλέπω δύο λόγους..!

Ο πρώτος είναι ότι θα την "βρίσουν" ναι..έχοντας ως κίνητρο όμως τον ανταγωνισμό..!

Αν η "ελεύθερη ερωτική της συμπεριφορά" μαζεύει γύρω της τα περισσότερα αγόρια ,τότε θα την "μαυρίσουν" για να διεκδικήσουν κι αυτές το "κομμάτι" τους...δεν θα νοιαστούν για  "φεμινιστική αλληλεγγύη"..τα 16χρονα.

Σε αυτό υπάρχει ισότητα γιατί και έναν "μαγκα" που τραβάει τα κορίτσια όλα τα υπόλοιπα μπακούρια τον βρίζουν  μαλάκα και όσο πατάει η γάτα προσπαθούν κι αυτοί να τον "μαυρίσουν" με κάθε ευκαιρία..!

Ο δεύτερος λόγος είναι πιο βαθύς,ηθικός  και μπορεί και αντιφατικός για την φύση της γυναίκας!

Το ανώτερο ηθικό ιδανικό της γυναίκας δεν ήταν ποτέ να σέρνεται στα πατώματα,ελεύθερη ,να ψάχνει να ικανοποιεί τις ορέξεις της,όπως ίσως κατηγορούνται οι άντρες χιλιάδες χρόνια από τις ίδιες,μα "η βασιλισσα" ,η "πριγκήπισσα",με τον σεβασμό που αυτή προκαλεί,η Μάνα  η Τροφός που θα μεγαλώσει τα αυριανά παιδιά στην κοινωνία...με την σωστή διαπαιδαγώγηση και την ηθική,την ευγένεια,την δικαιοσύνη,την τρυφερότητα που θα τους μεταδώσει.

Και δεν είναι ψέμματα ότι τις κοινωνίες τις κρατούσε και τις κρατάει πάντα η γυναίκα,καθώς αυτή φέρει το βάρος των παιδιών  ,δεν είναι λίγες φορές,σαν τα άγρια θηρία ,που το αρσενικό ,παρατούσε και παρατάει ακόμα την "φωλιά"!

Αυτό το ηθικό πρότυπο που με αυτό μεγαλώνει κάθε κοπέλα,έχοντας περάσει στο κοινωνικό υποσυνείδητο χιλιάδες χρόνια τώρα ,δεν έρχεται λοιπόν σε αντίθεση με την ελευθερία που επιτάσσει η εποχή μας μέσω της εξ-ίσωσης?

Το ιδανικό υπερ-εγώ λοιπόν της κάθε μιας γυναίκας ,θα μπορούσε άνετα κατά την γνώμη μου και πολεμήσει ακόμα και αυτή την ίδια της την ελευθερία...την οποία διακρίνει σε μια άλλη γυναίκα,κρίνοντάς την αρνητικά..

Προς το παρόν...!

Είμαι υπέρ της σεξουαλικής ελευθερίας της γυναίκας και κατά οποιαδήποτε αρνητικού χαρακτηρισμού της αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι αν το "ιδανικό" της αλλάξει τελικά σε 100-200 χρόνια ,η κοινωνίες θα έχουν αλλάξει κι αυτές...μέχρι τότε...μόνο φανταζόμαστε!

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από _Bellezza_

Άμα αποκαλούμε έτσι οι γυναικες η μια την αλλη, τότε πώς να μα σέβονται και οι άντρες μετα? 

achinos

# 45 στις 8/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Mύθοι...

Το κυρίως ζητούμενο στην εποχή μας κ στον δυτικό μας κόσμο, είναι να είναι ευχαριστημένο το άτομο με το πρόσωπο που έχει δίπλα του.
αν δεν είναι...τα χιλιάδες χρόνια που η γυναίκα μάνα, τροφός, πριγκίπισσα, στήριγμα τη κοινωνίας κ 
ό, τι άλλο της αναθέτει το κατεστημένο χωρίς να τη ρωτήσει...

πάνε στον αγύριστο

ή στο φάκελο του δικηγόρου

Παλαιόθεν κ παρά το μεγάλο προσωπικό κόστος. Ένα σωρό ιστορίες...

Kallia__43

# 46 στις 9/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι αντρικό φαινόμενο αυτό. .. Οι κ@#λες της στιγμής που λένε??? Έχεις ακούσει κάτι???

Παράθεση #23 από Frhkarismenh_

Ο ίδιος μου είπε ότι του τέλειωσε το ερωτικό (εγώ δεν το πιστεύω πολύ, γιατί γενικά πολλές φορές η συζήτησα μας πάει στο σεξουαλικό, όχι τρελά πράγματα, αλλά και πάλι και το ξεκινά ο ίδιος, κανένας που δεν βλέπει ερωτικά τον άλλον, δεν ξεκινά τέτοιες συζητήσεις, ούτε για χαβαλέ, απ την στιγμή που υπάρχει και ένα παρελθόν).

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Frhkarismenh_

Τι πάψε να μ' ενοχλείς καλέ; αφού αυτός που στέλνει, τι πρώτα μου στέλνει και μετά με προσβάλει γιατί τον ενοχλώ; 

Παράθεση:Σχόλιο # 32 από Kallia__43"Πάψε να μ' ενοχλείς".

Frhkarismenh_

# 47 στις 9/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Ναι ναι κάτι έχω ακούσει! 

Αλλά έχεις κ@@λες της στιγμής, με κάποιον/α που σου έχει τελειώσει το ερωτικό; γιατί για εμένα όταν σου τελειώνει το ερωτικό, σου φεύγουν και οι κ@@λες, γι αυτόν... 

Γιατί δεν χωρίσαμε, γιατί δεν περνάγαμε καλά και μαλώναμε και είχαμε ρουτινιάσει κλπ. Μην με μπερδεύετε ρε παιδιά εμένα την ξανθιά, εγώ θέλω απλά πραματάκια 1+1=2 και ο καθένας σπίτι του. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Kallia__43

Είναι αντρικό φαινόμενο αυτό. .. Οι κ@#λες της στιγμής που λένε??? Έχεις ακούσει κάτι???

Παράθεση #23 από Frhkarismenh_

Ο ίδιος μου είπε ότι του τέλειωσε το ερωτικό (εγώ δεν το πιστεύω πολύ, γιατί γενικά πολλές φορές η συζήτησα μας πάει στο σεξουαλικό, όχι τρελά πράγματα, αλλά και πάλι και το ξεκινά ο ίδιος, κανένας που δεν βλέπει ερωτικά τον άλλον, δεν ξεκινά τέτοιες συζητήσεις, ούτε για χαβαλέ, απ την στιγμή που υπάρχει και ένα παρελθόν).

Kallia__43

# 48 στις 9/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Welcome to the man's world!!!

Άλλο το ερωτικό άλλο οι κα@λες, ότι ισχύει για σένα το 1+1, δεν ισχύει για αυτούς.

frog13

# 49 στις 9/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι ενοχές!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από achinos

Mύθοι...

Frhkarismenh_

# 50 στις 9/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

E MA KAΘε μερα κα@@λεσ;;;!!! 
Αν εχει καθε μερα ή να ερθει να τα ξαναβρουμε ή να παει να βρει καμια αλλη και να ερθει να μου το πει καθαρα και ξαστερα, να ειμαστε ολοι χαρουμενοι!! 

Χαχαχαχα τι παρανοια ειναι αυτη παναγια μου; Χαχαχαχαχαχ

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Kallia__43

Welcome to the man's world!!!

ΆΛλο το ερωτικό άλλο οι κα@λες, ότι ισχύει για σένα το 1+1, δεν ισχύει για αυτούς.

Kallia__43

# 51 στις 10/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο γίγαντας της ωριμότητας θα έρθει να σου πει στα ίσια ότι έχει κ@&λες; Και ποιος θα φάει τους μπάτσους;

Αν είσαι πολύ θελκτική γυναίκα μπορεί να δυσκολεύεται να σου πει τι ισχύει από τα δύο... Αν ήξερε κι ο ίδιος... Έλα μ' που δεν ξέρει!!! 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε