Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Sourua

# 1 στις 10/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Χωρισμος

Διαβάζουμε: Με χώρισε, τον χώρισα και προσπαθούμε να δώσουμε λύσεις. Εγώ θα ρωτήσω: Για πιο λόγο θα χωρίζατε από τον σύντροφο σας ,ή από κάποιον  φιλο; Υπάρχουν άραγε τόσο σοβαροί λόγοι;

frog13

# 2 στις 10/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατί είναι σοβαρός πάντοτε ο λόγος που έρχονται κοντά δύο άνθρωποι..?

Είμαστε γενικότερα σοβαροί με τις αποφάσεις μας και την ζωή μας γενικότερα?

Πάντα ερχόμαστε αντιμέτωποι με τις "σοβαρές" επιλογές μας κατόπιν εορτής και για όσο χρονικό διάστημα σοβαροφανως και ευθαρσώς περνουμε στα σοβαρά τούς εαυτούς μας και κάνουμε τον δήθεν απολογισμό και την αυτοκριτική μας.

Μετά ξαναρχίζουμε τις μαλακιες...!

---tsilipirdoni---

# 3 στις 10/2/2018
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Σάμου / Αγιος Κήρυκας
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 917
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sourua

Χωρισμος

Διαβάζουμε: Με χώρισε, τον χώρισα και προσπαθούμε να δώσουμε λύσεις. Εγώ θα ρωτήσω: Για πιο λόγο θα χωρίζατε από τον σύντροφο σας ,ή από κάποιον  φιλο; Υπάρχουν άραγε τόσο σοβαροί λόγοι;

αμέ ,  υπάρχει ένας ...  να μην είσαι χαρούμενος μαζί του .

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY

ZHLIASOY

# 4 στις 10/2/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Να εχεις χασει το χαμογελο σου..

https://www.youtube.com/watch?v=IIG-JNdNYGM
Αρέσει στα μέλη siopi13, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

tsiouaouas

# 5 στις 10/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οσο περισσοτερο γνωριζουμε εναν ανθρωπο τοσο περισσοτερες πιθανοτητες υπαρχουν να αλλαξει η γνωμη μας για αυτον. Καμμια φορα γινεται καλυτερη αλλες φορες χειροτερη. Ξεκιναμε πιστευοντας οτι κανει τη ζωη μας καλυτερη και καταληγουμε να πιστευουμε το αντιθετο..ετσι απλα...για χιλιους λογους.
    Το θεμα ειναι να βρουμε οχι τον τελειο, αλλα αυτον που θα μας κανει να πιστευουμε οτι αξιζει περισσοτερο απο τη μοναξια μας. Οταν νιωθουμε οτι περναμε καλυτερα μονοι παρα με αυτον...πρεπει αυτος να φυγει. Νομιζω...

Sourua

# 6 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ πιστεύω πως δεν θα άντεχα το ψέμα και την γκρίνια, ,ολα τα άλλα νομίζω θα τα ξεπερνούσα.Και όσο αφορά τις φιλίες δεν θα συγχωρουσα την υποκρισία. 

Sourua

# 7 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ απορώ ,πως τόσα ζευγαρια που μερικα γνωρίζω κι εγώ ,δεν περνούν καλά ,είναι δυστυχείς μαζί αλλά μένουν μαζί.

Rapunzel89

# 8 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λογοι χωρισμου ε?! Δεν αντεχω το ψεμα η να μου κρυβουν σοβαρα πραγματα. Το να υποκρινεται ο αλλος οτι με θελει ενω δεν με θελει. Να μην ειναι ξεκαθαρος στις προθεσεις του. Να απιστησει... Δεν το χω ζησει-αλλα αν αγαπουσα πολυ θα με "σκοτωνε" κ θα με "ελιωνε". Δεν θα αντεχα το να ειναι γυναικας η τζογαδορος η να μπλεξει με ουσιες. Δεν θα συμβιβαζομουν με διαφορετικα θελω που ισως ειχαμε. Δεν θα ηθελα καποιον αδιαφορο κ σκληρο. Κυριωε δεν θα εμενα αν δεν ηταν αμοιβαιος ο ερωτας κ η αγαπη,αληθινη κ αγνη. Ολα τα αλλα αντιμετωπιζονται...

Rapunzel89

# 9 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Α,κ εννοειται να ειναι βιαιος. Το ξεχασα!

silencee

# 10 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...χωρίζουμε γιατί ερωτευόμαστε το άλλο μας μισό...

...γιατί ψάχνουμε αυτήν ή αυτόν που μας λείπει για να είμαστε καλά...

...γιατί ψάχνουμε κλάσματα της ευτυχίας μας στον άλλον άνθρωπο,που ψάχνει κι αυτός κλάσματα της δικής σε εμάς κι ύστερα χρεώνουμε ο ένας τον άλλον για ανεπάρκεια...

https://www.youtube.com/watch?v=niziicrwdUY

frog13

# 11 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλά είσαι σοβαρή εσύ τώρα δηλαδής

Γιατί χωρίζουν η γιατί δεν χωρίζουν..αποφάσισε

Λόγοι αν θέλεις να ψάξεις υπάρχουν πολλοί..πάντως.. και για το δεύτερο..

Αδυναμία διαχείρισης της προσωπικής ελευθερίας και ανάληψη ευθυνών για την ζωή του-της είναι ένας..

Στους περισσότερους ανθρώπους αρέσει η "σκλαβιά",η συνήθεια,η ρουτίνα,το να ακολουθούν εντολές,να νιώθουν ασφαλείς...και μόνο να ονειρεύονται την ελευθερία τους...

Οικονομικοί λόγοι εντείνουν αυτή την τάση ,περισσότερο για τις γυναίκες που ίσως έχουν μείνει πίσω απο το μεγάλωμα των παιδιών..και αδυνατούν ούτως η άλλως να την ανακτήσουν!

Φυσικά και άσχετα από το πόσο γκρινιάζουν για να φύγουν ,ενδόμυχα γνωρίζουν και τα δικά τους ελαττώματα ,τις αδυναμίες και τις ευθύνες που συνήθως αρέσκονται να τις επιρρίπτουν στο έτερο ήμισυ...και για τα μάτια του κόσμου!

Αυτός είναι ένας βασικός λόγος και μιλάμε πάντα για σχέση που δεν συντρέχουν άλλα σοβαρά θέματα όπως βία,απιστία κλπ. αν και για την απιστία να σου πω κάτι που θυμήθηκα...!

Η θεία μου λοιπόν επέλεξε ένα αρσενικό "βαρβάτο" να παντρευτεί,με τα "όλα" του,τις απιστίες του, το "ξύλο" του ,το βρίσιμό του ...κλπ.

Αυτό πρίν από σχεδόν 60 χρόνια...! Εφαγε το κέρατο της ζωής της ..κι όμως επέλεξε να τον κρατάει κοντά της με νύχια και με δόντια..με όλη φαντάζεσαι την "ουτοπία" που είχε πλέξει στο κεφάλι της και το δικό της προσωπικό παραμύθι !

Και πόρισμα γι αυτήν, που λίγο πριν πεθάνει πέρυσι μου "ευχήθηκε" για τις κόρες μου .."να ζήσουν την υπέροχη  ζωή που έζησα  και με τον έρωτα που έζησα εγώ"

Γι αυτό σου λέω δεν είμαστε σοβαροί αγαπητή...!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Sourua

Εγώ απορώ ,πως τόσα ζευγαρια που μερικα γνωρίζω κι εγώ ,δεν περνούν καλά ,είναι δυστυχείς μαζί αλλά μένουν μαζί.

matakiamouou

# 12 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα συμφωνησω με τους απο πανω...δηλαδη ενας σοβαρος χωρισμος οσο και να ειναι επιπονος οταν υπαρχουν παιδια ειναι να ειναι ασυστολα γυναικας και να θεωρει ομως οτι πρεπει να υπαρχει η γυναικα του στο σπιτι με τα παιδια,σε γιορτες κ.τ.λ να ειναι καπως παθολογικα εξαρτημενος απο την γυναικα του...σε σημειο να γινει βιαιος και να απειλει...αυτο οταν το αντιληφθει καποιος σου δημιουργει διαφορα δυσκολα συναισθηματα...χωρις πριν να εχει δειξει κατι...σαν να εχει κρυφη ζωη και οταν το ατομο το αντιληφθει να μην το αφηνει να κανει βημα ειτε απο θεμα διαζυγιου,ειτε απο θεμα δεν ξερω γω τι αλλο...χειρηστικες?καταστασεις?δεν ξερω πως να το τοποθετησω...

https://www.youtube.com/watch?v=Wl2r8hyUuRg

το ιδιο το ατομο  εχει προβλημα διαχειρησεις συναισθηματων...και δεν το αντιλαμβανετε...

https://www.youtube.com/watch?v=axBYNqX7dfg

Δεν ξερω παιδια οσο παμε και γινονται πιο δυσκολες?οι ανθρωπινες σχεσεις...οι χωρισμοι πληθαινουν...χιλιες φορες ενας πολιτισμενος χωρισμος με παιδια παρα ενας αντρας  διπλα μας που να εχει προβλημα διαχειρησεις προσωπικοτητας...(πιστευω ισχυει και απο την αντρικη πλευρα το ιδιο)προτιμω τρυφερα πραγματα και αν δεν τα εχει ο αλλος  ας το πει απο την αρχη δεν ειναι κακο.Γιατι να καταπιεστει για κατι που δεν ειναι.

Sourua

# 13 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εσύ κορίτσι μου δεν ζητάς άντρα αλλά ένα όνειρο απατηλο

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Rapunzel89
Λογοι χωρισμου ε?! Δεν αντεχω το ψεμα η να μου κρυβουν σοβαρα πραγματα. Το να υποκρινεται ο αλλος οτι με θελει ενω δεν με θελει. Να μην ειναι ξεκαθαρος στις προθεσεις του. Να απιστησει... Δεν το χω ζησει-αλλα αν αγαπουσα πολυ θα με "σκοτωνε" κ θα με "ελιωνε". Δεν θα αντεχα το να ειναι γυναικας η τζογαδορος η να μπλεξει με ουσιες. Δεν θα συμβιβαζομουν με διαφορετικα θελω που ισως ειχαμε. Δεν θα ηθελα καποιον αδιαφορο κ σκληρο. Κυριωε δεν θα εμενα αν δεν ηταν αμοιβαιος ο ερωτας κ η αγαπη,αληθινη κ αγνη. Ολα τα αλλα αντιμετωπιζονται...

Sourua

# 14 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σωστα  όσα γράφεις frog αλλά δεν μιλάμε για περασμένες εποχές. Εγώ έχω φίλη που εργάζεται μόνο αυτή ,ο άντρας της μπεκροπινει όλη μέρα ,την βρίζει τον διώχνει και μετά τρέχει και τον ξαναμαζευει.Μου λέει τι να κάνω είμαι ερωτευμένη. Ναι αλλά με τι είναι ερωτευμένη;

Enikos

# 15 στις 11/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Ειναι σαν να ρωταμε, γιατι κανουν σχεσεις οι ανθρωποι.

Ε, καποιες τις ξεκανουν.

Αρέσει στο μέλος archagellos

frog13

# 16 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατί τι αλλάζει στο "παραμύθι" που τρέφει η φίλη σου..με το "παραμύθι" που έτρεφε η θεία μου..γιατί η δουλειά που αναφέρεις και το ποτό  είναι απλά ένας λόγος παραπάνω να τον αφήσει..

Το μόνο που έχει αλλάξει είναι το ότι μιλάμε και τα αναλύουμε...κατόπιν εορτής ..για τους περισσότερους...ας είναι καλά οι σεξολόγοι,οι σύμβουλοι γάμου κλπ...δουλειά να υπάρχει 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Sourua

Σωστα  όσα γράφεις frog αλλά δεν μιλάμε για περασμένες εποχές. Εγώ έχω φίλη που εργάζεται μόνο αυτή ,ο άντρας της μπεκροπινει όλη μέρα ,την βρίζει τον διώχνει και μετά τρέχει και τον ξαναμαζευει.Μου λέει τι να κάνω είμαι ερωτευμένη. Ναι αλλά με τι είναι ερωτευμένη;

Η φίλη η τζούλια έγραψε προχτές ότι για τις γυναίκες δεν υπάρχει λογική(καλά αυτο το ήξερα.....) στον έρωτα ,στην σχέση ...παρά μονάχα συναίσθημα!!

Αλλη μια απάντηση γιατί κάθεται...η γιατί χωρίζει..ασχέτως λογικής ερμηνείας!

Sourua

# 17 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σου πω : Αν μουλεγανε:η θα σταματήσεις να γελάς η θα με χάσεις ,θα προτιμούσα να τον χάσω.Το γέλιο είναι η ζωή μου ,ο εαυτός μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από ZHLIASOY

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από ZHLIASOY

Sourua

# 18 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα στην αρχή όλα είναι ρόδινα ,δεν βλέπουμε προβλήματα η δεν θέλουμε να τα δούμε.Καπως έτσι την πατάμε και μετά τραβάμε τα μαλλιά μας

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από matakiamouou

Θα συμφωνησω με τους απο πανω...δηλαδη ενας σοβαρος χωρισμος οσο και να ειναι επιπονος οταν υπαρχουν παιδια ειναι να ειναι ασυστολα γυναικας και να θεωρει ομως οτι πρεπει να υπαρχει η γυναικα του στο σπιτι με τα παιδια,σε γιορτες κ.τ.λ να ειναι καπως παθολογικα εξαρτημενος απο την γυναικα του...σε σημειο να γινει βιαιος και να απειλει...αυτο οταν το αντιληφθει καποιος σου δημιουργει διαφορα δυσκολα συναισθηματα...χωρις πριν να εχει δειξει κατι...σαν να εχει κρυφη ζωη και οταν το ατομο το αντιληφθει να μην το αφηνει να κανει βημα ειτε απο θεμα διαζυγιου,ειτε απο θεμα δεν ξερω γω τι αλλο...χειρηστικες?καταστασεις?δεν ξερω πως να το τοποθετησω...

https://www.youtube.com/watch?v=Wl2r8hyUuRg

το ιδιο το ατομο  εχει προβλημα διαχειρησεις συναισθηματων...και δεν το αντιλαμβανετε...

https://www.youtube.com/watch?v=axBYNqX7dfg

Δεν ξερω παιδια οσο παμε και γινονται πιο δυσκολες?οι ανθρωπινες σχεσεις...οι χωρισμοι πληθαινουν...χιλιες φορες ενας πολιτισμενος χωρισμος με παιδια παρα ενας αντρας  διπλα μας που να εχει προβλημα διαχειρησεις προσωπικοτητας...(πιστευω ισχυει και απο την αντρικη πλευρα το ιδιο)προτιμω τρυφερα πραγματα και αν δεν τα εχει ο αλλος  ας το πει απο την αρχη δεν ειναι κακο.Γιατι να καταπιεστει για κατι που δεν ειναι.

Sourua

# 19 στις 11/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχουν άνθρωποι που εχουν δεδομένη την αγάπη του άλλου ,που αν τους συγχωρείς το εκμεταλλεύονται και αν ζεις μαζί τους δεν σε σέβονται.Οταν όμως φεύγεις σε ψάχνουν .Ε ας πρόσεχαν!!!

ZHLIASOY

# 20 στις 11/2/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΟΣ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Sourua

Αρέσει στο μέλος siopi13
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε