Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Andreas66

# 81 στις 12/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Υποχωρησεις θα γίνονται πάντα. Υποχώρηση στη δουλειά κάνεις κάθε μέρα. Αν θα κάνεις μια μικρή υποχώρηση στη σχέση σου δεν είναι κάτι φοβερό. Ειδικά αν σε κάνει να αισθανθείς καλυτερα όταν ο σύντροφός είναι καλά μπορεί να σε αλλάξει και σένα προς το καλύτερο.

Marciall

# 82 στις 12/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σωστά οχι μόνο μικρές ομως και οχι μονοπλευρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 81 από Andreas66

Υποχωρησεις θα γίνονται πάντα. Υποχώρηση στη δουλειά κάνεις κάθε μέρα. Αν θα κάνεις μια μικρή υποχώρηση στη σχέση σου δεν είναι κάτι φοβερό. Ειδικά αν σε κάνει να αισθανθείς καλυτερα όταν ο σύντροφός είναι καλά μπορεί να σε αλλάξει και σένα προς το καλύτερο.

just-1975

# 83 στις 13/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 163
'Aρεσαν+: 0%

εάν για να είμαι εγώ ευτυχισμένος πρέπει εσύ να κάνεις αυτό και το άλλο και για να είμαι εγώ ευτυχισμένος πρέπει εσύ να συμπεριφέρεσαι με αυτό και με αυτό τον τρόπο και για να είμαι εγώ ευτυχισμένος,δεν θα πρέπει να λες αυτά και αυτά και δεν θα πρέπει ούτε να  τα σκέφτεσαι .Εάν για να μην υποφέρω εγώ,πρέπει εσύ να θέλεις ακριβώς ότι θέλω εγώ,τι στιγμή ακριβώς που το θέλω και εγώ και βέβαια να πάψεις να θέλεις οτιδήποτε άλλο (να μην είναι δηλαδή κάτι που το θέλεις  κάποια στιγμή που δεν  είναι η στιγμή που το θέλω εγώ)...τότε...ΕΧΩ πρόβλημα...    Χόρχε Μπουκάι

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, alisida

alisida

# 84 στις 13/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
#83. Just Δεν ειπαμε κι ετσι !! Λεμε μικρες υποχωρησεις ,οπως πχ αν θελω να επισκεπτομαι τη μαμα μου κι εκεινος δε θελει,,ε,,δε θα το κανουμε και καθε μερα,αλλα μια φορα στις 15,λεω εγω τωρα,,,χαχαχα!!!
Αρέσει στο μέλος just-1975

just-1975

# 85 στις 13/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 163

απλά θέλω να πω,πόσο υπερβολικοί μπορούμε να γίνουμε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 84 από alisida
#83. Just Δεν ειπαμε κι ετσι !! Λεμε μικρες υποχωρησεις ,οπως πχ αν θελω να επισκεπτομαι τη μαμα μου κι εκεινος δε θελει,,ε,,δε θα το κανουμε και καθε μερα,αλλα μια φορα στις 15,λεω εγω τωρα,,,χαχαχα!!!

Αρέσει στο μέλος alisida

Red_October

# 86 στις 14/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από somebody961

Μιλάς στον νο1 αλληγορίστα!

Σαφέστατα το έχω σκεφτεί αυτό και έχω κάνει παραλληλισμούς με τη ζωή τη δική μας άπειρους.

Πόσοι άνθρωποι χρειάζονται "αλλαγή λειτουργικού συστήματος" γιατί αυτό δεν τους βολεύει, τους κάνει 'δυσχρηστους'. Η Eprom (Bios - τυχαία το λένε έτσι; βίος), τα ένστικτά μας, τα προγράμματα που εγκαθιστούμε, οι πεποιθήσεις μας που πολλές φορές, όπως ένα κακογραμμένο πρόγραμμα καθυστερεί τον υπολογιστή, τον κάνει αργό, ομοίως και εμείς, έχουμε "προγράμματα" που μας καθυστερούν και εμποδίζουν τα άλλα να 'τρέξουν'.

Και πολλοί που δεν έχουν καλό "antivirus", εύκολα παρασύρονται από το νέο, ελκυστικό πρόγραμμα που είδαν σε μια σελίδα, και πήγαν να το εγκαταστήσουν.. (έξεις, πάθη, εξαρτήσεις)

Και πολλοί, το παίζουν όπως λέμε, σε πολλά ταμπλό. (παράθυρα, windows).

Εχουμε πολλά πράγματα στο μυαλό μας. Οπως ο υπολογιστής που μπορεί να έχει ανοικτά ταυτόχρονα πολλά προγράμματα. Αν και εδώ να πω πως θα έπρεπε, ο υπολογιστής να είναι θηλυκό!
Μια διαφορά μας με το γυναικείο φύλο είναι πως εμείς, μπορούμε να κάνουμε σωστά, ένα μόνο πράγμα τη φορά. Οι γυναίκες, μέχρι εφτά ταυτόχρονα!
Αρχίζω βάσιμα να υποψιάζομαι πως τα windows, που μπορούν να 'τρέχουν' παράλληλα πολλά προγράμματα, ήταν γυναικεία ιδέα!

Για αυτό, έχω κάνει και δική μου "ετυμολογία" για τη λέξη κομπιούτερ.
Ξέρεις γιατί το λέμε έτσι;
Επειδή έχει ...κουμπιά! (πλακίτσα προφανώς, μη με κυνηγάει η Arxontoula)!!

Απόδειξη και παραλληλισμός; Πολλές φορές λέμε για άνθρωπο:
"Βρήκα το κουμπί του"!

Και άλλα πολλά, που ακριβώς επειδή το έχουν σχεδιάσει άνθρωποι, όρεξη να 'χεις!

Και τέλος, χωρίζω από τον υπολογιστή μου, όταν δω πως τα προγράμματα που χρησιμοποιώ, δεν τα τρέχει πλέον.. και δεν μπορεί άλλο να αναβαθμιστεί.
(για να είμαι και στο θέμα)

Καλά μιλάμε εισαι άπακτος όταν έχεις κέφι

Σε μένα το hardware των υπολογιστών στο μυαλό μου βρίσκει εφαρμογή στις μνήμες ROM και RAM.

Όταν με απασχολεί πολύ ένα θέμα ξεχνάω διάφορα... Μια φορά που είχα εξετάσεις φόρεσα διαφορετικού χρώματος κάλτσες. Ή όταν μου άρεσε μια γυναίκα ξέχναγα στη πορεία βασικά πράγματα, όπως τι μέρα ήταν ή με ποιο λεωφορείο πήγαινα κάπου, άμα με ρώταγε. Είχα "λίγες" μνήμες στο κεφάλι και έπρεπε να τις διπλασιάσω σκεφτόμουν συχνά. Γιατί όπως η μνήμη του υπολογιστή όταν γεμίσει δεν χωράει άλλα - έτσι και το κεφάλι μου, παραγέμιζε με κάτι και αυτομάτως έσβηναν τα άλλα

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε