Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν αντέχω άλλο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Minaa_92

# 1 στις 18/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

Δεν αντέχω άλλο.

Είμαι 26 χρονών. Μέσα σε 6 μήνες έχασα τα πάντα. Η ζωή μου γενικά δεν έλεγε κ πολλά. Είμαι ένας άνθρωπος με πολλές ανασφάλειες κ πολλές φοβίες. Μια φορά στη ζωή μου ρίσκαρα για έναν έρωτα τα πάντα. Πόνεσα, διαλύθηκα, γονάτισα αλλά σηκώθηκα. Βρήκα έναν άνθρωπο με έκανε κ ένιωσα ότι Ναι αξίζω να είμαι ευτυχισμένη. Έκανε τα πάντα για μένα 1.5 χρόνο. Μέχρι που η ζωή μου διαλύθηκε. Έχασα τον πατέρα μου που ήταν η μόνη οικογένεια κ το μόνο στήριγμα μου. Εκείνη τη στιγμή ακριβώς βρέθηκε εκείνος να με πιάσει. Βλέπετε μ αγαπούσε πάρα πολύ. Όμως μετά το θάνατο του μπαμπά με πήρε σπίτι Του να μείνω μέχρι να συνέλθω αλλά δεν υπολόγισε τη συνέχεια των προβλημάτων που ήρθαν κ με βρήκαν στην πορεία. Μετά από 40 μέρες ξεκίνησαν τα θέματα. Η γυναίκα του πατέρα μου εκεί που δεν ήθελε τίποτα διεκδικούσε ότι μπορεί να φανταστεί ανθρώπινο κεφάλι. Φοβήθηκα, πανικοβλήθηκα, όλα. Είχα ξεσπάσματα, φωνές, κλάματα όλα. Κ απλά εκεί άρχισε να φορτώνει εκείνος. Βρίσκομαι σε δικαστική διαμάχη, έχασα τον άνθρωπο Μου, κ τώρα με άφησε κ εκείνος. Για το μόνο που χαίρομαι είναι που έχω το σπίτι μου κ ακόμα έχω κάποια λεφτά για να μην πεινάω. Νομίζω πως ζω στη ζώνη του λυκόφωτος. Είμαι μόνη μου. Εκείνος βέβαια υποστηρίζεθ πως με αγαπάει τρελά απλά δεν αντέχει άλλο. Δεν θέλει σχέση. Δεν είναι ότι δεν θέλει εμένα αλλά τίποτα. Θέλει να μαθαίνει νέα μου κ σε ότι κ αν χρειαστώ να τον πάρω τηλέφωνο. Δεν ξέρω τι να κάνω. Δεν θέλω να φάω, δεν θέλω να πιω νερό, δεν θέλω να ζήσω. Νιώθω τελείως μόνη μου. Τελείως. Κ κυρίως τον θέλω πίσω. Δεν μπορώ άλλο. Δεν θέλω να χάσω κ εκείνον.

Αρέσει στο μέλος paris1926

panagiotismp90

# 2 στις 18/2/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.654

οταν λες αρχισε να φορτωνει ο ιδιος τι εννοεις? δηλ τι σου κανε? τι σου λεγε? τσακωνοσαστε?

Minaa_92

# 3 στις 18/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Οτι φόρτωνε ψυχολογικά. Δεν άντεξε αλλο να με στηρίζει. Δεν έδινα κ εγώ το χώρο που μου ζητούσε. Δηλαδη να μείνει κάποιο βράδυ μόνος γιατί μόνο τα βράδια ήμασταν μαζί. 

archagellos

# 4 στις 18/2/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.371

Aγαπητη ,

η απωλεια γονεα δεν μπορει παα να ειναι δυσκολη κατασταση. Και σαφως απο πλευρα σου το μονο που θα πρεπει να πραξεις ειναι να ζεις με αυτο .
Οσο και να φωναζεις , οσο και να τσιριζεις ,οτι και να κανεις , κανεις δεν γυρναει πισω .
Ειναι ακριβως η στιγμη που ωριμαζεις σαν ανθρωπος . Αλλαζουν αρκετα πραγματα μετα απο μια κατασταση .
Γραφεις , οτι δεν θελεις να φας και δεν θες πιεις ...και τι ακριβως πιστευεις οτι μπορεις να κερδιζεις με αυτο τον τροπο .
Ξερεις κατι γλυκια μου ? Η ζωη τωρα ξεκιναει για εσενα .
Εσυ μονη σου ,θα μου πεις . Ωραια . Δεν μπορεις να κανεις κατι γι αυτο τωρα .Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις την βοηθεια καποιου ειδικου διοτι προφανως μονη σου δεν μπορεις να βαεις σε ταξη την ζωη σου .
Οσο για τον αλλο τον αθρωπακο ...αστον ησυχο . Και κοιτα να σταθεις εσυ στα ποδια σου και να βρεις την ρότα σου .
Ολα τα υπολοιπα ειναι ευκολα .

Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 5 στις 18/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
Μινα , θα σου προτεινα να βρεις ένα δικηγορο για τα (προφανως περιουσιακα ) που διεκδικεί η συγυγος του πατερα σου, ώστε να μαθεις τα δικαιώματα σου και να ξεαγχωθεις...Τωρα, οσο για το συντροφο σου που λυγισε και επαψε να σε στηριζει, σκεψου ότι το να ξεσπαμε τα προβλήματα μας στο συντροφο μας δεν είναι και ο,τι καλυτερο ...Δε λεω να μην τα συζητάς μαζι του,, αλλα όχι με γκρινια με φωνες και υστερια ...αν το εκανες ετσι συν κρεβατομουρμουρα (φανταζομαι για να σου ζητα να κοιμηθεί ένα βραδυ μονος ο δολιος ), σκοτώνεις τη σχεση και τα αισθηματα του για εσενα, οσο μεγαλα και να είναι , δεν μπορεις να τα δεις ...
σου προτείνω το παρακατω , δες τα βιντεο με τις ομιλιες και στασου εκει που λεει ότι το αγαπω καποιον δε με υποχρεωνει να υποφερω  μαζι του 

http://www.armonikizoi.com/2017/yt
https://www.youtube.com/watch?v=Ww41ppq31lw

Minaa_92

# 6 στις 18/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Εγώ δεν ζήτησα από κανέναν να πονάει μαζί μου. Ίσα ίσα που από ότι ειπε μόνος του είναι περίφανος για μένα για το πως στάθηκα μετά τον χαμό του μπαμπα μου. Όσο για δικηγοτο έχω βρει κ έχει δρομολογηθεί. Στην αρχή είχα βρει λάθος δικηγόρο κ το λάθος μου αυτό το πληρωσα καταληγοντασ στο νοσοκομείο. Εκεί έσπασε εκείνος. Φοβήθηκε, θύμωσε με αυτούς που μου το έκαναν αυτό. Από την πρώτη στιγμή ήταν δίπλα μου. Έκανε τα πάντα για μένα. Εγώ του στάθηκα στην ανεργία του. Δεν ζητούσα εξόδους, απλα κάποιες φορές μια απλή βόλτα με τα πόδια. Ναι είχαμε κάποιες εντάσεις αλλά κυρίως γιατί εγώ του έλεγα κάτι κ αντί να μου πει μην φοβάσαι όλα θα φτιάξουν (όπως λεμε όλοι) με φοβίζε περισσότερο. Οι κρεβατομουρμουρες γίνονταν για την αγκαλιά που ήθελα να με πάρει. Κ οσο για τον χώρο του απλά ήταν να με φυλοξεννησει περίπου 3 μήνες αλλα λόγο κάποιον επιπλοκών εγιναν 6. Δεν ήταν έτοιμος για συγκατοίκηση. Δεν ηθελα ούτε εγώ. Σε 5 μέρες μετά από το χωρισμό έτσι κ αλλιως θα γυρνουσα σπίτι μου. Τα τελευταία του λόγια ήταν. Σ αγαπάω όσο δεν φαντάζεσαι απλά είμαι τόσο πολύ κουρασμένος που δεν θέλω σχέση αυτόν τον καιρό με τιποτα. Δεν φταις εσύ. Δεν έκανες κατι εσύ. Θελω να μαθαίνω τα νέα σου. Κ θέλω να είμαι εκεί στο δικαστήριο. 

alisida

# 7 στις 18/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452

γιατι σε φοβιζε περισσοτερο ? μημπως επειδή εκεινος φοβοταν τα προβλήματα ? ηθελε να απεχει ? 

η αγκαλια από την άλλη πλευρα, είναι μια μεγαλη παρηγορια και συμπαρασταση ακομα και αν δεν μπορούμε να κανουμε κατι περισσοτερο 

αυτό θα με προβληματιζε , το να μου αρνειται ο σύντροφος μου την αγκαλια του 

στο τελος το γυρισε στο φιλικο ,,,ΟΚ. 

Του περασε ο ερωτας , είναι φανερο αμφιβαλω για το αν θα μπορεσει να σου συμπαρασταθεί εστω και φιλικα, για πολύ ανωριμο τον κοβω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Minaa_92

εγώ του έλεγα κάτι κ αντί να μου πει μην φοβάσαι όλα θα φτιάξουν (όπως λεμε όλοι) με φοβίζε περισσότερο. Οι κρεβατομουρμουρες γίνονταν για την αγκαλιά που ήθελα να με πάρει. Κ οσο για τον χώρο του απλά ήταν να με φυλοξεννησει περίπου 3 μήνες αλλα λόγο κάποιον επιπλοκών εγιναν 6. Δεν ήταν έτοιμος για συγκατοίκηση. Δεν ηθελα ούτε εγώ. Σε 5 μέρες μετά από το χωρισμό έτσι κ αλλιως θα γυρνουσα σπίτι μου. Τα τελευταία του λόγια ήταν. Σ αγαπάω όσο δεν φαντάζεσαι απλά είμαι τόσο πολύ κουρασμένος που δεν θέλω σχέση αυτόν τον καιρό με τιποτα. Δεν φταις εσύ. Δεν έκανες κατι εσύ. Θελω να μαθαίνω τα νέα σου. Κ θέλω να είμαι εκεί στο δικαστήριο. 

Αρέσει στο μέλος Katia_80

tsiouaouas

# 8 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητη Μινα... σιγουρα αυτη τη στιγμη χρειαζεσαι πρωτα απο ολα την βοηθεια καποιου ειδικου. Αμα δεν μπορεις να πας σε ειδικο συζητησε τα προβληματα σου με φιλους σου. Ειναι και αυτη μια μορφη ψυχοθεραπειας. Η μπορεις να ξεκινησεις την αθληση η τον χορο...και αυτα βοηθουν αρκετα.
          Οπως και να εχει παντως αν και εχασες αρκετα ση ζωη σου που θεωρουσες δεδομενα, δεν εχασες ακομα το πιο σημαντικο...την υγεια σου...και προσεχε μην χασεις και αυτην. Αν εχεις την υγεια σου ολα ξαναγινονται. Νεα εισαι ακομα και εχεις τον χρονο να ξαναξεκινησεις τη ζωη σου.
    Οσο για τον πρωην φιλο σου...ενταξει...επαψε να ειναι ερωτευμενος μαζι σου για καποιο λογο, ισως και να μην ηταν και ποτε. Η συγκατοικηση τρομαζει πολυ κοσμο, αλλα δεν τρομαζει πιστευω τους αληθινα ερωτευμενους...ειδικα οταν ο ενας απο τους δυο εχει καποιο προβλημα και θελει βοηθεια. Επισης πιστευω οτι οσο και να παραπονιοσουν η γκρινιαζες, αν ηταν πραγματι ερωτευμενος μαζι σου θα ενιωθε ομορφα να σε εχει διπλα του και να σε βοηθαει...δεν θα ενιωθε οτι του ησουν βαρος. Αστον και βρες καποιον που θα σε αγαπαει πραγματικα.
    Ξερεις...καμμια φορα χρειαζονται και οι δυσκολες στιγμες στη ζωη μας. Τοτε ανακαλυπτουμε τον εαυτο μας και τους αλλους. Περα λοιπον απο την ασχημη πλευρα, δες τα γεγονοτα και απο την καλη τους πλευρα. Δες τωρα ποιος σε αγαπαει και ποιος οχι...και ανακαλυψε και τι σοι ανθρωπος εισαι και εσυ και τι μπορεις να κανεις στα δυσκολα.
    Καλη τυχη...

Υ.Γ ...το οτι ο πρωην ειναι διατεθειμενος να σου προσφερει καθε βοηθεια και συμπαρασταση, αλλα απο μακρια, δειχνει οτι προφανως νιωθει τυψεις για τον τροπο που συμπεριφερεται και προσπαθει να εξιλεωθει καπως...

Minaa_92

# 9 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Ίσως το τοποθέτησα λάθος. Απλα εγώ ήθελα κάθε βράδυ να με παίρνει αγκαλιά κ αν ένα βράδυ δε με έπαιρνε το έπαιρνα βαριά. Αυτό. 

tsiouaouas

# 10 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αυτο ηταν ολο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Minaa_92

Ίσως το τοποθέτησα λάθος. Απλα εγώ ήθελα κάθε βράδυ να με παίρνει αγκαλιά κ αν ένα βράδυ δε με έπαιρνε το έπαιρνα βαριά. Αυτό. 

Minaa_92

# 11 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tsiouaouas

αυτο ηταν ολο?...

Τι εννοείς αυτό ήταν ολο; 

tzoulia59

# 12 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

ενταξει δεν νομιζω να προηλθε το προβλημα μονο απο αυτο ...

απο υπερβολικη ανασφαλεια συμπεριφεροσουν κι εσυ ,,ετσι ,,,

γιατι πιστευω οτι η φαση της ζωης σου ειναι δυσκολη 

δεν ειναι το ευκολοτερο πραγμα να το διαχειριστεις και θελει τρομακτικη δυναμη να ωριμασεις βιαια ,,και να νιωσεις οτι εισαι μονη σ αυτη την ζωη 

αλλα ο φιλος προφανως κι αυτος καταπιεζοταν και δεν μπορουσε να κανει τοσα οσα ηθελες ,,,γιατι ηταν τοσα πολλα ,...και σοβαρα ,,

αλλα αυτο στην ζωη σου συνεβει και δεν μπορεις να το αλλαξεις οσο σκληρο κι αν ακουγεται ...

κανεις δεν ξεπερναει ποτε τον χαμο των γονιων του απλα μαθαινει να ζει μ αυτο γιατι δεν μπορει να κανει αλλιως ...

η υποθεση κληρονομια ειναι μια υποθεση που αφορα τον δικηγορο κι εσενα κι αν η συντροφος του πατερα σου δικαιουται κληρονομιας το σωστο ειναι να την παρει ,,,

πολλες φορες τα παιδια αδυνατουν να αποδεχτουν σαν συντροφους τους νεους συντροφους των γονιων τους ,,αλλα κι αυτοι εχουν δικαιωματα και καλο ειναι να μπαινουμε και στην δικη τους θεση ,,

αν παλι αδικως δικεδικει περιουσια να μην την παρει ,,,θα αποφασισει το δικαστηριο γι αυτο ,,,

οσο για τον φιλο σου εχω την αισθηση οτι εχει φορτωθει με πολλα 

δικα σου αλλα και δικα του ,,,

αναφερεις ηταν για καποια περιοδο ανεργος και εψαχνε να βαλει σε ταξη και την δικη του ζωη ,,,κι ενω ειχε τα δικα του του φορτωθηκες κι εσυ με  τα δικα σου ,,,

να κανεις αυτο που σου ζητησε ,,,να τον αφησεις ησυχο να συνελθει ,,να πεταξει απο πανω του ολο αυτο το δυσκολο φορτιο που του φορτωσες ,,,

δεν ειναι απλες ιστοριες αυτες και τα νεα παιδια δυσκολευονται πολυ να τις διαχειριστουν ,,,

να κοιταξεις να ξεμπερδεψεις με τα δικα σου κι οταν εκεινος νιωσει απελευθερωμενος νομιζω οτι θα ερθει να σε βρει ,,,

θεωρω οτι ενας ειδικος θα σε βοηθησει και κοιτα να βρεις μια δουλεια θα σε βοηθησει να λυσεις πολλα προβληματα τα οποια θα ερθουν στην πορεια μολις τα ετοιμα τελειωσουν ,,,

κι υστερα η εργασιοθεραπεια στα δυσκολα εχει αποδειχτει οτι κανει καλο ,,,καλη τυχη ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Minaa_92

Αρέσει στο μέλος alisida

tsiouaouas

# 13 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εννοω...αυτο ηταν που τον ενοχλουσε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Minaa_92

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Minaa_92

Minaa_92

# 14 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Με τη γυναίκα του είχαμε πάρα πολύ καλές σχέσεις. Κ μάλιστα ήξερε πολύ καλά ότι ο μπαμπά; ήθελε όλα να περάσουν σε εμένα. Όπως γράφει κ η διαθήκη. Όπως ήξερε ότι την παντρεύτηκε από υποχρέωση. Κ επειδή ο τσιπρας δεν της δίνει την σύνταξη απόφαση σε να μου πάρει αυτά που μου ανοίκουν. Διαθήκη υπάρχει αλλά δεν έχει υπογραφη. Αυτή ζητούσε 4000 ευρώ τα Επιπλέον του σπιτιού μου χωρίς να έχει μείνει ούτε μια μέρα μέσα σε αυτό. Γιατί δεν έμεναν μαζί. Κτλ. 

Όσο για τον σύντροφο μου τον θέλω πίσω. Είχαμε μια πολύ όμορφη σχέση πριν έρθει αυτό το κακό να με βρει. Δεν θέλω να τον χάσω. Μακάρι κάποιος να μου έδινε μια λύση.

Minaa_92

# 15 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από tsiouaouas

εννοω...αυτο ηταν που τον ενοχλουσε?

Αυτός ήταν ο λόγος που τσακωνομασταν μαζί με την καθαριωτητα επειδή δεν καθαριζα καλά όπως έλεγε. 

tsiouaouas

# 16 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Minaa_92

Μαλωνατε γιατι δεν καθαριζες καλα? δλδ πως μαλωνατε? Εδω αρχιζουν τα πραγματα και γινονται λιγο περιεργα. Η εσυ τα μεγαλοποιουσες ολα η κατι δεν παει καλα με αυτον. Αυτοι οι δυο λογοι που αναφερες δεν πλησιαζουν καν στο να ειναι τοσο σοβαροι ωστε να μαλωσουν δυο ερωτευμενοι... Και στο κατω κατω αν δεν καθαριζες καλα γιατι δεν τα καθαριζε αυτος καλυτερα? Αφου εγραψες οτι ηταν ανεργος...ας καθαριζε αυτος η ας σε βοηθουσε...Βρε κατι δεν μου κολλαει εδω...Ενταξει..τελος παντων...

Α...και αν δεν ειναι ερωτευμενος μαζι σου...λυση να μην τον χασεις δεν υπαρχει. Το πολυ πολυ με χιλια ζορια και αν ταπεινωθεις να τον κρατησεις κοντα σου για λιγο ακομα...

Minaa_92

# 17 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Πατριαρχική οικογένεια κ η γυναίκα πρέπει να τα κάνει. Αυτό. Εκείνος είχε μάθει να είναι συνέχεια το σπίτι στην τρίχα γιατί ανέβαινε κάθε μέρα η μαμά του επάνω κ καθάρισε. Εγώ δεν το έκανα.

Katia_80

# 18 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Δηλαδή και άνεργος και με απαιτήσεις και ανίκανος να σου συμπαρασταθεί σε μία δύσκολη φάση της ζωής σου. Με δυο λόγια Μίνα, παράτα τον να πάει στην ευχή της Παναγίας να βρει καμία σαν τη μαμά του κι εσύ προσπάθησε με όση δύναμη και γενναιότητα μπορείς, να αντιμετωπίσεις τις δικές σου προσωπικές φουρτούνες. Κι όταν αυτές κοπάσουν με το καλό, κοίτα να βρεις έναν άντρα καλό και άξιο. Από τέτοια τεφαρίκια βρωμάει ο τόπος.

Αρέσει στα μέλη ioanna_94, alisida

Red_October

# 19 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Katia_80

κοίτα να βρεις έναν άντρα καλό και άξιο. Από τέτοια τεφαρίκια βρωμάει ο τόπος.

... Ναι αλλά τα έχουν με άλλες

Minaa_92

# 20 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Έτυχε ν είναι άνεργος εκείνο το διάστημα.εκείνος μου συμπαραστάθηκε αλλά τον κούρασε ψυχολογικά όλο αυτό.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε