Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν αντέχω άλλο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

alisida

# 21 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
'Aρεσαν+: 0%

αχ και να ημουν 26...Ακου Μινα μου τι λεει η Κατια ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Katia_80

Δηλαδή και άνεργος και με απαιτήσεις και ανίκανος να σου συμπαρασταθεί σε μία δύσκολη φάση της ζωής σου. Με δυο λόγια Μίνα, παράτα τον να πάει στην ευχή της Παναγίας να βρει καμία σαν τη μαμά του κι εσύ προσπάθησε με όση δύναμη και γενναιότητα μπορείς, να αντιμετωπίσεις τις δικές σου προσωπικές φουρτούνες. Κι όταν αυτές κοπάσουν με το καλό, κοίτα να βρεις έναν άντρα καλό και άξιο. Από τέτοια τεφαρίκια βρωμάει ο τόπος.

Αρέσει στο μέλος Katia_80

Katia_80

# 22 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Καλή μου Μίνα, στον καθένα μπορεί να τύχει να βρεθεί άνεργος για κάποιο διάστημα. Όταν όμως επιστρέφει σε ένα κοινό σπίτι δεν μπορεί να φέρεται σαν πασάς που τα περιμένει όλα έτοιμα χωρίς ο ίδιος να προσφέρει τίποτα. Από φιλότιμο και μόνο, θα έπρεπε να αφήσει κατά μέρος τις βολικές "πατριαρχικές" του απαιτήσεις. Κι αφού δεν το μπορούσε, ας σε στήριζε τουλάχιστον ψυχολογικά. Αλλά και αυτό ακόμα τον κούρασε τον κύριο. ¶σε τέτοιους όπως σου είπα, εύκολα βρίσκεις κανένα καλό δεν είδαμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Minaa_92
Έτυχε ν είναι άνεργος εκείνο το διάστημα.εκείνος μου συμπαραστάθηκε αλλά τον κούρασε ψυχολογικά όλο αυτό.

matakiamouou

# 23 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Γιατί αναφέρεις τόσο πολύ πολύ προσωπικά στοιχεία περί χρημάτων? Και τι δικηγοριστικα ακολουθούν? Κάκος αυτά πρέπει να παραλείπονται και τα γνωρίζει ο δικηγόρος σου...Όσο για το παλικάρι που λες περί πατριάρχικης οικογένειας...και ότι ήθελε μια γυναίκα εφόσον συγκατοικει (με εσενα ας πούμε που έμεινες λίγο διάστημα) να κανει και λίγα πράγματα μες στο σπίτι ενώ εσύ θεωρούσες ότι δεν ήθελες να τα κάνεις λογικά ερχόταν η μάνα του και το συμαζευε...εσύ δηλαδή ζούσες διαφορετικα? Δεν τα μπορούσες αυτά...και δεν τα έκανες ενώ ζούσατε μαζί...Μάλιστα.τι να σου πω δεν μπορώ να σε καταλάβω και τζάμπα σου γράψα...τελικά για κάποιους ανθρώπους καλό είναι να μην τους δίνεις καμιά συμβουλή...το μόνο που έχω να πω θα βρεις τον δρόμο...να σαι σίγουρη.

Minaa_92

# 24 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 12
Έκανε τόσα πολλά για μένα. Έτρεχε όποτε τον είχα ανάγκη. Έχανε μεροκάματα για να τρέξει για μένα κ μάλιστα για πράγματα που μου είχε πει να μην κάνω γιατί θα έχω θέμα. Έτρεχε εμένα κ τον πατέρα μου στα νοσοκομεία όταν τον είχα ανάγκη. Όταν πέθανε ο μπαμπάς με κρατούσε αγκαλιά συνέχεια κ με άφηνε να κλαίω. Στο τέλος ήρθε κ καθάρισε τον μπαμπά που ήταν λερωμένο στο νοσοκομειο. Έκανε πάρα πολλά για μένα. Ήταν πάντα εκεί. Κ ίσως δεν το έχει ξανακάνει κ τον εξάντλησε. Γιατί δεν σταμάτησαν κ καθολοθ να έρχονται τα προβλήματα. Ένιωσε κ παντρεμένος οπότε...

Minaa_92

# 25 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Εκείνος με φρόντιζε πάντα. Με πρόσεχε πάντα. Ήταν εκεί σε κάθε βλακεία Μου, σε κάθε πρόβλημα μου. Έχανε μεροκαματα από τη δουλειά για να τρέχει να με βοηθήσει. Ξενυχτουσε μαζί μου στα νοσοκομεία όταν τρέχαμε τον μπαμπά, με κρατούσε 2 μέρες πάνω του σαν μωρό κ έκλαιγα. Την τελευταία μέρα πάνω στον πανικό μου ότι κάτι παθαινει ο μπαμπάς ήρθε κ τον καθάρισε εκείνος. Ήταν πάντα εκεί να μου κρατάει το χέρι...πάντα εκεί.

Elena_90

# 26 στις 19/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δυστυχώς, όσο δυσκολα κι αν περνάμε, κανείς δεν μας χρωστάει τπτ, και ο καθένας φτάνει όπου αντέχει..
Σε βοήθησε μέχρι το σημείο που μπορούσε, μετά εξαντλήθηκε δεν μπορούσε να το διαχειριστεί γιατί και εσύ βρίσκεσαι σε μια φάση που δεν μπορείς να την διαχειριστείς ακόμη. Και δεν είναι καθόλου εύκολο ούτε για σένα ούτε για κείνον..
Εγώ θα σου έλεγα για κάποιο καιρό να μείνετε φίλοι και μόνη σου να βάλεις μια τάξη στη ζωή σου..
Δεν μπορεί ουσιαστικά να σε σηκώσει κανείς, αυτό ειναι προσωπική υπόθεση. Να βιώσεις σωστά το πένθος ώστε να σηκωθείς και σωστά και να πατήσες στα πόδια σου.. Αλλωστε στην παρούσα φάση σημασία δεν έχει τόσο με ποιον θα είσαι μαζί αν πρώτα δεν βρεις εσένα

Minaa_92

# 27 στις 19/2/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από matakiamouou
Γιατί αναφέρεις τόσο πολύ πολύ προσωπικά στοιχεία περί χρημάτων? Και τι δικηγοριστικα ακολουθούν? Κάκος αυτά πρέπει να παραλείπονται και τα γνωρίζει ο δικηγόρος σου...Όσο για το παλικάρι που λες περί πατριάρχικης οικογένειας...και ότι ήθελε μια γυναίκα εφόσον συγκατοικει (με εσενα ας πούμε που έμεινες λίγο διάστημα) να κανει και λίγα πράγματα μες στο σπίτι ενώ εσύ θεωρούσες ότι δεν ήθελες να τα κάνεις λογικά ερχόταν η μάνα του και το συμαζευε...εσύ δηλαδή ζούσες διαφορετικα? Δεν τα μπορούσες αυτά...και δεν τα έκανες ενώ ζούσατε μαζί...Μάλιστα.τι να σου πω δεν μπορώ να σε καταλάβω και τζάμπα σου γράψα...τελικά για κάποιους ανθρώπους καλό είναι να μην τους δίνεις καμιά συμβουλή...το μόνο που έχω να πω θα βρεις τον δρόμο...να σαι σίγουρη.

Συγνώμη καταρχήν τι επίθεση είναι αυτή; κατά δεύτερον για ποια οικονομικά έδωσα τόσο προσωπικά στοιχεία; κατά τρίτων δεν είπα ποτέ ότι δεν έκανα δουλειές απλα εκείνος ήθελε το σπίτι να γίνεται γενικη κάθε 2 μερες το πολύ. Ε δεν μπορούσα να το κάνω είχα κ άλλα τρεξίματα. Κάποιες φορές αφηνα ακόμα και τις δικες μιυ δουλειές για να καθαρίσω. Κ όχι όσο μέναμε μαζί δεν ανέβηκε ποτέ η μάνα του να καθαρίσει. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε