Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιωθω οτι εχω πιασει πατο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

alisida

# 21 στις 21/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905
'Aρεσαν+: 0%
Αρχοντουλα,αν φτασει σε αυτο το σημειο η μουχλα,ε,δε θα σπαταλησω το υπολοιπο της ζωης μου να την καθαρισω,,σορυ τωρα,εχουμε και να ζησουμε .

matakiamouou

# 22 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

κοριτσια και αγορια...με αυτα που λετε ως πολυ πιο εμπειρες γυναικες...θα σας πω οτι η θεματοθετρια τελικα θελει να αγαπηθει...να νιωσει τον ερωτα μεσα στο κορμι της,το φτερουγισμα στην καρδια της και ολα αυτα που μας κανει το σωμα μας να νιωθουμε οταν ειμαστε αποροφημενοι στην δουλεια?στο σπιτι?κ.τ.λ Να ζησει την αγαπη που ισως ποτε δεν εισεπραξε και δεν το βιωσε...δεν μιλαμε για την αδελφικη αγαπη...για τον ερωτα που συναντιεσαι με τον ανθρωπο σου και θες αν τον αγγιξεις αμεσως...να χαμογελασεις...να χαμογελας οταν τον βλεπεις να ερχετε...ή να τον περιμενεις...νομιζω η θεματοθετρια θελει να την νοιαζονται περισσοτερο...να την βλεπουν και να ενδιαφερονται να μαθουν τι εχει?πως νιωθει?πως περασε σημερα?Μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα...μιλαμε για επαφη,μιλαμε για επικοινωνια...και μιλαμε για αληθινα συναισθηματα...τα οποια στον δρομο και στην πορεια ως ζευγαρι τα ξεχασαν γιατι ολα ηρθαν δυσκολα...γιατι κουραστικαν βρε αδερφε...

Αν μπορεις να αγαπησεις απο την αρχη τον αντρα σου θεματοθετρια και να τον ερωτευτεις ξανα...το ιδιο και ο αντρα σου αν μπορει να σε αγαπησει απο την αρχη και να σε ερωτευθει ξανα...να γοητευεστε ο ενας απο τον αλλον...θα εχει ξεπεραστει ολο αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=nmdBOMCgOPE

alisida

# 23 στις 21/2/2018
author
Καζακστάν
Αυτο που λες matakiamou θα ηταν το ιδανικο...Ομως,δες πως το παρομοιαζει πολυ πετυχημενα η Αρχοντουλα με τη μουχλα στον τοιχο...Πας να το γιατρεψεις,ψεκαζεις,βαφεις κ βγαινει παλι...Γκρεμιζεις το σοβα το ξαναφτιαχνεις κ παλι βγαινει...Γκρεμιζεις τον τοιχο και βγαινει στον απεναντι τοιχο...Γκρεμιζεις το σπιτι και βλεπεις οτι η υγρασια ειναι στα θεμελια ...Ετσι απλα ...Αν το τικ τακ της φιλτατης Souria γυριζε πισω...Αν το αντρογυνο του θεματος ανεβαινε απο την αρχη τα σκαλια της εκκλησιας ...Γινεται ??? Δε γινεται !!!

trelameni1981

# 24 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από matakiamouou

κοριτσια και αγορια...με αυτα που λετε ως πολυ πιο εμπειρες γυναικες...θα σας πω οτι η θεματοθετρια τελικα θελει να αγαπηθει...να νιωσει τον ερωτα μεσα στο κορμι της,το φτερουγισμα στην καρδια της και ολα αυτα που μας κανει το σωμα μας να νιωθουμε οταν ειμαστε αποροφημενοι στην δουλεια?στο σπιτι?κ.τ.λ Να ζησει την αγαπη που ισως ποτε δεν εισεπραξε και δεν το βιωσε...δεν μιλαμε για την αδελφικη αγαπη...για τον ερωτα που συναντιεσαι με τον ανθρωπο σου και θες αν τον αγγιξεις αμεσως...να χαμογελασεις...να χαμογελας οταν τον βλεπεις να ερχετε...ή να τον περιμενεις...νομιζω η θεματοθετρια θελει να την νοιαζονται περισσοτερο...να την βλεπουν και να ενδιαφερονται να μαθουν τι εχει?πως νιωθει?πως περασε σημερα?Μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα...μιλαμε για επαφη,μιλαμε για επικοινωνια...και μιλαμε για αληθινα συναισθηματα...τα οποια στον δρομο και στην πορεια ως ζευγαρι τα ξεχασαν γιατι ολα ηρθαν δυσκολα...γιατι κουραστικαν βρε αδερφε...

Αν μπορεις να αγαπησεις απο την αρχη τον αντρα σου θεματοθετρια και να τον ερωτευτεις ξανα...το ιδιο και ο αντρα σου αν μπορει να σε αγαπησει απο την αρχη και να σε ερωτευθει ξανα...να γοητευεστε ο ενας απο τον αλλον...θα εχει ξεπεραστει ολο αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=nmdBOMCgOPE

Πόσο πραγματικά μέσα στο μυαλό μου είσαι? όλα αυτά τα χρόνια με είχε δεδομένη ο άντρας μου. Από το πρωί μέχρι το βράδυ να τρέχω εγώ για όλα, να φροντίζω τα παιδιά, το σπίτι, να πρέπει να πάω για δουλειά. όλα εγώ. Και όλα αυτά τα παράπονα που αναφέρω τα είπα και σε εκείνον. Και το παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος. ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης είχε εκείνος. Εγώ μου είπε το μόνο μερίδιο ευθύνης που είχα ήταν ότι δεν είπα κάτι πιο πριν. Και είπαμε να προσπαθήσουμε να βρούμε ξανά τους λόγους που μας έκαναν να ερωτευτεί ο ένας τον άλλον, Αλλά μερικές φορές νιώθω ότι δεν θέλω. Όποτε μιλάω με τον άλλον αισθάνομαι τόσο όμορφα, πιάνω τον εαυτό μου να χαμογελά συνέχεια. Να είμαι χαρούμενη συνέχεια. Και δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό. Ούτε τι πρέπει να κάνω. Ίσως πρέπει πραγματικά να χωρίσω, αλλά δειλιάζω...

alisida

# 25 στις 21/2/2018
author
Καζακστάν
Και συγνωμη για το λαθος,το τικ τακ ηταν θεμα της equinox ! Σορυ φιλεναδα

Enikos

# 26 στις 21/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.068

Ε, τοτε παμε στην πρακτικη του δεκανικιου. Οπου ενας ασθενης εχει αναλαβει τον ρολο του ιατρου των ...αλλων.

Οποτε δεν δικαιουμαστε παλι, να απευθυνουμε τα "βασανα" μας στον περιγυρο.

Αν μιλαμε για μεγαλους ανθρωπους, οπως διατεινομαστε οτι ειμαστε...

Ερεθισματα και αφορμες, μου λενε οτι ταχουμε κανει πως ταχουμε κανει, αλλα δεν πρεπει να το παραδεχτουμε στα ισια, αλλα ακομα και αυτο να το φορτωθουν αλλοι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από alisida
Ενικε,αυτο π λες ειναι το τελειο,αλλα τις περισσοτερες φορες χρειαζεται ενα εξωτερικο ερεθισμα που θα μας κανει να σκεφτουμε τα εσω μας ,στην προκειμενη περιπτωση ενας αλλος ανθρωπος...παραθεση σχολιο #15 απο ΕνικοςΠρωτα ξεκαθαριζουμε εμας και μετα ξεκαθαριζουμε στους αλλους τις προθεσεις μας.

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 27 στις 21/2/2018
author
Καζακστάν
Ενικε,η τρελαμενη λεει οτι το παραδεχεται δε ζηταει δεκανικι,δεν εκανε κατι με τον αλλο.

Enikos

# 28 στις 21/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.068

Αλλο το τι παραδεχεται και αλλο τι κανει για οτι εχει παραδεχτει.

Αυτο βλεπω εγω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από alisida
Ενικε,η τρελαμενη λεει οτι το παραδεχεται δε ζηταει δεκανικι,δεν εκανε κατι με τον αλλο.

Αρέσει στο μέλος alisida

MadameShuShu40

# 29 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Αυτός ο άλλος, αυτός ο άλλος είναι ευεργέτης σου μεγάλος".

"Τον κοιτάζω και λιώνω, τον σκέφτομαι και χαμογελάω, είναι η πρώτη μου σκέψη όταν ξυπνάω και τελευταία πριν κοιμηθώ"

Αν νιώθεις έτσι χώρισε και ζήσε με το άλλο σου μισό.

Να ξέρεις όμως οτι άλλο part time lover και άλλο να σου είναι ο άλλος κατσικωμενος 24 ωρες το 24ωρο.

alisida

# 30 στις 21/2/2018
author
Καζακστάν
Ακομα δεν εκανε,ελπιζω να κανει το σωστο...Ισως θα πρεπει να γκρεμισει το σπιτι για να το καταλαβει...Ετσι θα φυγει χωρις ενδιασμους

cagmenos

# 31 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από MadameShuShu40
"Αυτός ο άλλος, αυτός ο άλλος είναι ευεργέτης σου μεγάλος".

Red_October

# 32 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από alisida
Ακομα δεν εκανε,ελπιζω να κανει το σωστο...Ισως θα πρεπει να γκρεμισει το σπιτι για να το καταλαβει...Ετσι θα φυγει χωρις ενδιασμους

Αν γκρεμίσει το σπίτι θα υποστεί και όλα τα μπάζα και τα ερείπια πάνω της και δεν θα μπορεί να το ξαναχτίσει πάλι με τα φθαρμένα παλιά υλικά ...

alisida

# 33 στις 21/2/2018
author
Καζακστάν
#32 Red το βλεπω αλλιως,θα γκρεμισει ο,τι την πλακωνει και θα ελευθερωθει...Γκρεμιζοντας το θα ανακαλυψει τα ελατωματικα υλικα και θα εχει γνωση του τι δεν πηγε καλα για να προσεχει στο επομενο σπιτι που θα χτισει.

MadameShuShu40

# 34 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σύμφωνα με την παραδοση το πρώτο σπίτι το νοικιάζεις , το δευτερο το πουλάς και στο τρίτο μένεις! !!!

Αντε και καλά κρασια!!!

syntrofissa-Klelia

# 35 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Ηταν καλοκαίρι του 1929 όταν η Σιμόν ντε Μποβουάρ, εμβληματική φιγούρα του φεμινισμού, και ο Ζαν- Πολ Σαρτρ, κορυφαίος φιλόσοφος του υπαρξισμού, έκλεισαν μια συμφωνία που τήρησαν ώς το τέλος της ζωής τους. 

Εγιναν οι «αιώνιοι εραστές» και προκάλεσαν τα ήθη της εποχής υπερασπιζόμενοι την ελεύθερη συμβίωση.
 «Η περιβόητη συμφωνία τους έμελλε ν' αλλάξει το πρότυπο του αξιοπρεπούς γάμου, εισάγοντας την έννοια της ελευθερίας ενός άντρα και μιας γυναίκας, που ζουν ως ζευγάρι, να συνάπτουν ερωτικές σχέσεις με τρίτα άτομα χωρίς αυτό να επηρεάζει την αφοσίωση του ενός προς τον άλλο. Κράτησε περισσότερο από μισόν αιώνα και έγινε σύμβολο για πολλές μεταγενέστερες γενιές»,
 επισημαίνει η Κάρολ Σέιμουρ-Τζόουνς στην ογκώδη, αποκαλυπτική βιογραφία τους «Επικίνδυνη σχέση», που θα κυκλοφορήσει σε λίγες ημέρες από τις εκδόσεις «Αγκυρα», σε μετάφραση Βίκης Δέμου. "

αλλα ειμαστε μπαστουνοβλαχοι!
δεν ανοιγει το μυαλο μας με τιποτα... 
πφφφ... Θελουμε κι Ευρωπες...

26-29-31

# 36 στις 21/2/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Και χιλια λαικ αν μπορουσα θα τα εκανα,

και ξερω εγω γιατι...

ΥΓ.Alisida,να ξερες ποσο φακεν ευκολο ειναι να κανεις αυτη την βολτα,

ακομα και αν ειναι τελματωμενος ο γαμος σου...ποσο πιο ευκολα θα 

γινονταν καποια πραγματα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Arxontoula_

Να σου πω κάτι;

Η θυματοποίηση είναι πολύ ωραία και βολική λύση. Και για κάποιο διάστημα, μας δίνει κι ένα σκοπό στη ζωή. Και μας δίνει και τη μόχλευση απέναντι στον άλλο: το σύντροφο, το συνάδελφο στη δουλειά, τον γονιό, τον όποιον.

Γιατί μπορούμε, όταν φτάσει η ώρα, να φορέσουμε το φωτοστέφανο της θυσίας και να το τρίψουμε στα μουτρα του αλλουνού και να του αποδείξουμε πόσο άχρηστος είναι αυτός και πόσο τέλειοι είμαστε εμείς.

Και το χειρότερο είναι, ότι δεν το καταλαβαίνουμε καν.

Κανείς δεν δε αναγκάζει να παριστάνεις την οσιομάρτυρα μάνα. Κανείς. Κανείς - εκτός από εσένα την ίδια -δεν το έχει ανάγκη. Κανείς δεν θα βουλιάξει στην άβυσσο της απελπισίας χωρίς κολλαρισμένα πουκάμισα, χωρίς φρεσκοψημένα κουλουράκια και χωρίς εικοσάρια στον έλεγχο του τριμήνου.

Τη χαρά την αντλούμε από τη σχέση μας με τον εαυτό μας και τη σχέση μας με τους άλλους. Οπου σχέση, γράψε αληθινή κατανόηση και ειλικρινές ενδιαφέρον.

Μην αποζητάς από την ποδιά της μητέρας να περάσεις στις ζαρτιέρες της γυναίκας. Στολές είναι και ρόλοι. Να αποζητάς να είσαι ολόκληρος άνθρωπος.

Κυρίως, μην εγκλωβίζεσαι στη μοιρολατρία. Πόσο φάκεν δύσκολο είναι να πάρεις τον άντρα σου και τα παιδιά σου και να περπατήσετε γυαλό-γυαλό από τη Μαρίνα Φλοίσβου μέχρι την Εδεμ, ξερωγώ, και πίσω. Και να χαζεύετε τον κόσμο, και τη θάλασσα, τους γλάρους, τα καράβια και τις πετρελαιοκηλίδες.

Πόσο φάκεν πάτος, μπορεί να είναι αυτό;

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, alisida

frog13

# 37 στις 21/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι κι αυτές οι "αλυσίδες"  αγαπημένες καμμιά φορά...γιατί χωρίς αυτές θα έπρεπε να αποδείξεις πώς είσαι ποθητή , αυτόνομη,δυνατή,πώς είσαι αξιόλογος άνθρωπος,πως ξέρεις να αγαπάς!

Κι άντε μετρησου με το κρύο εκεί εξω και ζεστανε το με την φλόγα σου...!

Οι πιο πολλοί είμαστε ικανοί μόνο για αδύνατες αγάπες...!

Red_October

# 38 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από syntrofissa-Klelia

"Ηταν καλοκαίρι του 1929 όταν η Σιμόν ντε Μποβουάρ, εμβληματική φιγούρα του φεμινισμού, και ο Ζαν- Πολ Σαρτρ, κορυφαίος φιλόσοφος του υπαρξισμού, έκλεισαν μια συμφωνία που τήρησαν ώς το τέλος της ζωής τους. 

Εγιναν οι «αιώνιοι εραστές» και προκάλεσαν τα ήθη της εποχής υπερασπιζόμενοι την ελεύθερη συμβίωση.
 «Η περιβόητη συμφωνία τους έμελλε ν' αλλάξει το πρότυπο του αξιοπρεπούς γάμου, εισάγοντας την έννοια της ελευθερίας ενός άντρα και μιας γυναίκας, που ζουν ως ζευγάρι, να συνάπτουν ερωτικές σχέσεις με τρίτα άτομα χωρίς αυτό να επηρεάζει την αφοσίωση του ενός προς τον άλλο. Κράτησε περισσότερο από μισόν αιώνα και έγινε σύμβολο για πολλές μεταγενέστερες γενιές»,
 επισημαίνει η Κάρολ Σέιμουρ-Τζόουνς στην ογκώδη, αποκαλυπτική βιογραφία τους «Επικίνδυνη σχέση», που θα κυκλοφορήσει σε λίγες ημέρες από τις εκδόσεις «Αγκυρα», σε μετάφραση Βίκης Δέμου. "

αλλα ειμαστε μπαστουνοβλαχοι!
δεν ανοιγει το μυαλο μας με τιποτα... 
πφφφ... Θελουμε κι Ευρωπες...

silencee

# 39 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από trelameni1981

Νιωθω οτι εχω πιασει πατο

Δεν ξέρω σε ποιον να μιλήσω, να βγάλω από μέσα μου ότι νιώθω. Είμαι ψυχολογικά πολύ άσχημα, νιώθω ότι έχω πιάσει πάτο. Είμαι αρκετά χρόνια παντρεμένη και έχω και παιδιά. Πριν κάποιους μήνες και αφού υπήρχαν αρκετά προβλήματα με τον άντρα μου, κοντέψαμε να φτάσουμε στο χωρισμό. Είχαμε απομακρυνθεί τελείως σαν ζευγάρι και ένιωθα ότι πνίγομαι μέσα σε αυτόν τον γάμο. Όμως καθίσαμε και συζητήσαμε και αποφασίσαμε, αφού βέβαια συνειδητοποιήσαμε τα λάθη που μας έφεραν σε αυτό το σημείο, να κάνουμε μία νέα αρχή. Να μην αφήσουμε όλα αυτά να χαλάσουν τον γάμο μας. Όλα καλά λοιπόν. Το τελευταίο διάστημα όμως δεν ξέρω τι έχω πάθει και δεν είμαι ικανοποιημένη με τίποτα. Όλα μου φταίνε, νιώθω πάλι ότι πνίγομαι. Πριν λίγο καιρό σε ένα σεμινάριο γνώρισα έναν άλλον άντρα με τον οποίο όμως δεν έχω κάνει τίποτα. Περάσαμε αρκετό χρόνο μαζί και έχουμε δεθεί πάρα πολύ. Νιώθω ότι θα μπορούσε να είναι το άλλο μου μισό. Έχει αυτή την τρέλα που λείπει από τη ζωή μου. Υπάρχει μία έντονη έλξη, αλλά μέχρι εκεί έχει μείνει. Δεν θέλει κανένας από τους δύο να προχωρήσουμε σε κάτι παραπάνω, λόγω της δικής μου κατάστασης. Ούτε θέλω να γίνει κάτι. Δεν είναι σωστό. Αν φτάσω σε αυτό το σημείο, θέλω πρώτα να έχω ξεκαθαρίσει τη θέση μου με τον άντρα μου. Δεν είναι ότι δεν είμαι ευχαριστημένη από το γάμο μου. Δεν μου έχει λείψει τίποτα, αλλά πολλές φορές νιώθω ότι έχει χαθεί το πάθος με τον άντρα μου. Νιώθω ότι υπάρχει αγάπη , αλλά όχι έρωτας. Μερικές φορές είμαι τόσο χάλια και θέλω τόσο πολύ να ουρλιάξω. Να εξαφανιστώ. Έχω φτάσει σε σημείο να φαντάζομαι πως θα ήταν η ζωή μου χωρισμένη. Μήπως θα ήταν καλύτερα για όλους. Αλλά δεν τολμώ να το κάνω. Δεν ξέρω πραγματικά τι είναι αυτό που θέλω. Για αυτό πιστεύω ότι έχω πιάσει πάτο. Ο μόνος λόγος που κρατιέμαι αυτή τη στιγμή και δεν παθαίνω κρίση πανικού είναι τα παιδιά μου. Μπορεί όμως ένας γάμος να ευδοκιμήσει αν δεν υπάρχει ο έρωτας, αν υπάρχει μόνο η αγάπη και ο σεβασμός? Ειλικρινά είμαι τρελαμένη και μπερδεμένη???.

...αυτή όλη η υπερβολή  στην έκφραση των συναισθημάτων σου για τον άνθρωπο που λίγους μήνες ξέρεις,σου διασφαλίζει πως πάτο δεν έχεις πιάσει...

...πάτος,γίνεται εκείνο το χρονικό οριακό σημείο που είμαστε εμείς κι αυτός,ο πάτος,όχι ο άλλος ή η άλλη ή τα άλλα...

...και τον συναντάμε πέφτοντας, όσο συνεχίζουμε να κρατιόμαστε από ανθρώπινες ή μη χειρολαβές που μας εξασφαλίζουν προσωρινές ισορροπίες,δίνοντάς μας ψευδαισθήσεις κατακτημένης ευστάθειας...

...δεν είναι ανάγκη να τον συναντήσουμε,μπορούμε να αναχαιτίσουμε την κάθοδο...

...προτείνω να αφήσεις κάθε χειρολαβή και να πιαστείς από...τα μαλλιά σου,ίσως δεις πόσες τούφες είναι τα 'θέλω', πόσες τα 'μπορώ' σου και πόσες οι φόβοι σου,χτένισέ τα να τα ξεμπερδέψεις,να σου φανούν όμορφα...

...νομίζω πως έτσι θα επιτύχεις την καλύτερη ευστάθεια που σου αρμόζει...

...καλή συνέχεια...

Arxontoula_

# 40 στις 22/2/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από syntrofissa-Klelia

«Η περιβόητη συμφωνία τους έμελλε ν' αλλάξει το πρότυπο του αξιοπρεπούς γάμου, εισάγοντας την έννοια της ελευθερίας ενός άντρα και μιας γυναίκας, που ζουν ως ζευγάρι, να συνάπτουν ερωτικές σχέσεις με τρίτα άτομα χωρίς αυτό να επηρεάζει την αφοσίωση του ενός προς τον άλλο.

Βασικά, με τόσα κοριτσάκια που είχαν αποπλανήσει, ήταν κάργα τυχεροί που πέθαναν πριν την ανατολή του αιώνα της πολιτικαλκορρεκτίλας, αλλιώς θα τους είχε περιλάβει το #MeToo κι ούτε ψύλλος στον κόρφο τους..

Αρέσει στο μέλος ---tsilipirdoni---
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε