Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιωθω οτι εχω πιασει πατο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Andreas66

# 41 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καιρος να φυγεις ενα ταξιδακι μονη σου 2-3 μερες να δεις τι θες και αν θα σου λειψει η τωρινη σου ζωη. Αν γυρισεις και δεν εισαι σιγουρη τι θες τοτε κανε μια ξεπετα με αυτον που γνωρισες μηπως και ερθεις στα ισια σου

somebody961

# 42 στις 22/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από syntrofissa-Klelia

Η περιβόητη συμφωνία τους έμελλε ν' αλλάξει το πρότυπο του αξιοπρεπούς γάμου, εισάγοντας την έννοια της ελευθερίας ενός άντρα και μιας γυναίκας, που ζουν ως ζευγάρι, να συνάπτουν ερωτικές σχέσεις με τρίτα άτομα χωρίς αυτό να επηρεάζει την αφοσίωση του ενός προς τον άλλο.

αλλα ειμαστε μπαστουνοβλαχοι!
δεν ανοιγει το μυαλο μας με τιποτα... 
πφφφ... Θελουμε κι Ευρωπες...

-Αχ αγάπη μου, κάνε μου έρωτα.. τώρα.. τώρα που σε θέλω τόσο πολύ..

-Αγάπη μου, ξέρεις ότι σου είμαι αφοσιωμένος αλλά να,

απόψε έχω υποσχεθεί στην Σούλα την κομμώτρια..

-Οκ, τότε και εγώ θα φωνάξω τον Μήτσο αν δεν έχει υποσχεθεί στο Κατινάκι, τη σύζυγο τού Κώστα. Αλλωστε τι σημασία έχει; Πουλί το ένα, πουλί και το άλλο, κρέας μπαίνει - κρέας βγαίνει,
σιγά το πράγμα.

Στο μεταξύ, μπαίνει μέσα ο γιος τους(?) και ρωτάει ποιον επιτέλους να λέει μπαμπά..

Όχι. Αν Ευρώπη σημαίνει τέτοιο εύρος, όχι, δεν θέλω τόσο πολύ.

Αρέσει στα μέλη alisida, siopi13 και σε ακόμα 1 μέλος.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

equinox_

# 43 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από trelameni1981

Πόσο πραγματικά μέσα στο μυαλό μου είσαι? όλα αυτά τα χρόνια με είχε δεδομένη ο άντρας μου. Από το πρωί μέχρι το βράδυ να τρέχω εγώ για όλα, να φροντίζω τα παιδιά, το σπίτι, να πρέπει να πάω για δουλειά. όλα εγώ. Και όλα αυτά τα παράπονα που αναφέρω τα είπα και σε εκείνον. Και το παραδέχτηκε ότι έκανε λάθος. ότι μεγάλο μερίδιο ευθύνης είχε εκείνος. Εγώ μου είπε το μόνο μερίδιο ευθύνης που είχα ήταν ότι δεν είπα κάτι πιο πριν. Και είπαμε να προσπαθήσουμε να βρούμε ξανά τους λόγους που μας έκαναν να ερωτευτεί ο ένας τον άλλον, Αλλά μερικές φορές νιώθω ότι δεν θέλω. Όποτε μιλάω με τον άλλον αισθάνομαι τόσο όμορφα, πιάνω τον εαυτό μου να χαμογελά συνέχεια. Να είμαι χαρούμενη συνέχεια. Και δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό. Ούτε τι πρέπει να κάνω. Ίσως πρέπει πραγματικά να χωρίσω, αλλά δειλιάζω...

Στο μυαλό σου επίσης, βρίσκονται και οι σκέψεις σου για όλα αυτά τα χρόνια που λες σε είχε δεδομένη.
Πραγματικά είναι δικό σου λάθος που δεν ζήταγες ισομερή κατανομή στις υποχρεωσεις σας.
Αυτό σου δημιουργούσε συνέχεια αναστάτωση, θυμό που ίσως, επειδη δεν τον εξέφραζες, έχει φέρει το κρύο, την υγρασία, τη μούχλα στους τοίχους του σπιτιού σας.
Αφού έχετε επικοινωνία, αφού και ο άντρας σου έχει κατανόηση - συζητά για το κύριο πρόβλημα κατά τη γνώμη σου, καταλαβαίνει και θέλει να ξαναβρείτε τη ζεστασιά μεταξύ σας, υποστηρίζοντας και οι δυο ο ένας τον άλλον με τις πράξεις, από εδώ και πέρα - αν συνεχίσεις να σκέφτεσαι έξω απο αυτήν την κατεύθυνση,  το λάθος θα είναι αποκλειστικά δικό σου.
Μη ξεχάσεις να αναλάβεις και τις ευθύνες σου για το γκρέμισμα του ''σπιτιούοικογένεια σας'', αν προσπαθεί και εσύ, συνεχίζεις να σκέφτεσαι τον άλλον.
Ο άλλος ήρθε, για να σου δείξει τα προβλήματα τα δικά σου, που έχουν συσσωρευτεί μέσα σου.
Δεν θα τα λύσει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
Θα ήθελα να σου πω, να πατήσεις στη γη, να βγάλεις τον άλλον απο τις σκέψεις σου και να κοιτάζεις μόνο αυτό που εχεις τώρα.
Μην ζεις στο παρελθόν και μην κάνεις όνειρα για το μέλλον.
Αν αγνοήσεις το μυαλό σου που σου λέει τα παραμύθια της Χαλιμας, που στη βάση τους είναι αποκλειστικά του ''εγώ'' σου, θα μπορέσεις να δεις τον άντρα σου, την οικογένεια σου με άλλη ματιά.
Είναι πιο εύκολο να (ξε)καθαρίσουμε, αν δεν φέρνουμε και επιπλέον ''εισαγόμενη μούχλα''

Enikos

# 44 στις 22/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.068

Τωρα... εμεις ειμαστε μπαστουνοβλαχοι, επειδη μας εμποδιζουν τα "ισχυοντα" να ειμαστε τσουλαριες?

Η επειδη δεν εχουμε την αιγλη των προτυπων μας, απλα μειναμε μπαστουνοβλαχοι?

Οσο για την Ευρωπη...ποιος την @αμει!

Αρέσει στα μέλη siopi13, somebody961

achinos

# 45 στις 22/2/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Δε χωρίζει κανείς επειδή μέσα στη ρουτίνα κ την κολλημάρα του γάμου, της ανατροφής, της συνήθειας κ της μονογαμίας, 

πεθύμησε ερωτικά κάποιον άλλον.

Κ σιγά το πράμα. Αν ήταν έτσι κανείς δε θα έμενε παντρεμένος, πάνω από εξάμηνο έως τριετία.
Αυτό που έχω δει είναι ότι χωρίζουν

κυρίως αυτοί που μετά το διαζύγιο βελτιώνεται η ποιότητα ζωής τους

κ απ αυτούς κυρίως αυτοί που μπορούν να επιβιώσουν  οικονομικά, οι ίδιοι κ τα εξαρτημένα απ αυτούς μέλη, που αν είναι παιδιά, λυπάμαι κυρίες μου, αλλά τα φορτώνεστε εσείς...

Δλδ η λύση του γάμου ή της συμβίωσης, είναι κυρίως ένα φαινόμενο
ψυχικής κ πολιτικής οικονομίας που θέλει κ τις προϋποθέσεις του. 
Η κα τρελαμένη μάλλον δεν τις πληροί, γιαυτό κ ταλανίζεται. 

Υπομονή.
Κ btw, εμένα αυτή η σιμόν, δε μου φαινόταν κ τόσο ευχαριστημένη απ τη σχέση της, παρότι ευρωπαία και φεμιν, αλλά δεν την κουβέντιασα κιόλας ποτέ για να έχω άποψη...

Αρέσει στα μέλη alisida, ---tsilipirdoni---

syntrofissa-Klelia

# 46 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 40 από Arxontoula_

Βασικά, με τόσα κοριτσάκια που είχαν αποπλανήσει, ήταν κάργα τυχεροί που πέθαναν πριν την ανατολή του αιώνα της πολιτικαλκορρεκτίλας, αλλιώς θα τους είχε περιλάβει το #MeToo κι ούτε ψύλλος στον κόρφο τους..

σε λεμε ηταν πνευματικοι ανθρωποι χρυση μου κυρια !

ακολουθησαν τον δρομο που ΄χαν χαραξει Σωκρατης, Σολωνας, Περιανδρος, Σοφοκλης , Αισχυλος, Σαπφω ...

edit : Some και Κουλη, φοβαστε τον ανταγωνισμο ??

somebody961

# 47 στις 22/2/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από syntrofissa-Klelia

Μα, αυτά τα στάδια τα έχουμε ήδη περάσει πριν γίνουμε ζευγάρι και αλληλοεπιλεχθήκαμε ως οι ήδη καλύτεροι.

Οπότε, δεν τίθεται καν θέμα ανταγωνισμού. Γιατί διαφορετικά, στο πρώτο "μνημόνιο" θα ερχόταν η κατάρρευση τής "οικονομίας" μας..

Αν στη διάρκεια τής κοινής μας ζωής βρω μία που φτιάχνει καλύτερα τα ρεβίθια και πηγαίνω να τρώω σε αυτήν, τότε είμαι απλά γελοίος. Γιατί μπορώ να βρούμε μαζί την καλύτερη συνταγή..

Άλλα είναι που ενώνουν, πριν τα "ρεβίθια", και που είναι οι προϋποθέσεις για καλή "μαγειρική".

Να φοβάμαι μη βρει καλύτερο; Μα, τότε θα πρέπει η ίδια να με χωρίσει, επειδή ακριβώς φοβάμαι!
Τής προσβάλω την επιλογή της στο άτομο μου.
Κανείς εξάλλου δεν θέλει φοβισμένο άνθρωπο δίπλα του.

Το λάθος όμως που πολλοί κάνουμε πιστεύω, είναι που θεωρούμε πως "ζούμε τη ζωή μας"
μόνον όταν συμπληρώνουμε πλούσιο καρνέ ανθρώπων με τους οποίους έχουμε αλληλοπhδhχτεί..

Αλλιώς, νομίζουμε πως είμαστε μπαστουνόβλαχοι.

Που, ένας τέτοιος μας στέλνει τυρί από την Κρήτη κάθε τόσο
και γίνεται το 'έλα να δεις' στο τραπέζι μας!

Αρέσει στα μέλη siopi13, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Arxontoula_

# 48 στις 22/2/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:

σε λεμε ηταν πνευματικοι ανθρωποι χρυση μου κυρια !

ακολουθησαν τον δρομο που ΄χαν χαραξει Σωκρατης, Σολωνας, Περιανδρος, Σοφοκλης , Αισχυλος, Σαπφω ...

Μην τα λες αυτά σε μένα, εγώ τα ξέρω, διότι είμαι ευρωπαία, με κλασσική παιδεία, ανώτερος άνθρωπος και υπεράνω μικροαστικών κοινωνικών συμβάσεων.

Πες τα στους παραγωγούς του House of Cards, που μας στέρησαν τη season 6, γιατί είναι αντιδραστικοί, οπισθοδρομικοί, σεξιστες, βουβαλοπηδηχτες, μπουρτζόβλαχοι.

Α, μα...

Αρέσει στα μέλη ---tsilipirdoni---, Enikos
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Enikos

# 49 στις 22/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Εγω προσωπικα φοβαμαι αυτους, που αλλα λενε και αλλα κανουν...

Δηλαδη αυτους που δεν ξερουν τι τους γινεται...

Αλλα εχουν αποψη.

Οι αλλοι ειναι φυσιολογικοι ανθρωποι...

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη siopi13, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

syntrofissa-Klelia

# 50 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από Enikos

Εγω προσωπικα φοβαμαι αυτους, που αλλα λενε και αλλα κανουν...

Δηλαδη αυτους που δεν ξερουν τι τους γινεται...

Αλλα εχουν αποψη.

Οι αλλοι ειναι φυσιολογικοι ανθρωποι...

α να γεια σου!!

απο τη μια #ΜeΤoo κι απ' την αλλη εμφανιζονται στα κοκκινα χαλια...

έτσι!

Enikos

# 51 στις 22/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αν πω οτι καταλαβα, δεν θα λεω και αληθεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από syntrofissa-Klelia

α να γεια σου!!

απο τη μια #ΜeΤoo κι απ' την αλλη εμφανιζονται στα κοκκινα χαλια...

έτσι!

ROCK-54

# 52 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν τα ειπες απλα ολα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Arxontoula_

Να σου πω κάτι;

Η θυματοποίηση είναι πολύ ωραία και βολική λύση...

Κανείς δεν δε αναγκάζει να παριστάνεις την οσιομάρτυρα μάνα. ...

Μην αποζητάς από την ποδιά της μητέρας να περάσεις στις ζαρτιέρες της γυναίκας. Στολές είναι και ρόλοι. Να αποζητάς να είσαι ολόκληρος άνθρωπος.

...ζωγραφισες με την ακρη του μαστιγιου!

_Bellezza_

# 53 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να πω εγω?

Είναι κινημα που υπαρχει στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης που αφορα την σεξουαλικη κακοποιηση και παρενοχληση , ιδιαιτερα στον εργασιακο χωρο. Πολλες διασημες, αλλα και αλλες κοπελες που εχουν τετοιες εμπειριες ανεβαουν το #metoo στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.

Και αποφασισαν στο χολλυγουντ οι γυναικες να παρευρθουν με μαυρες τουαλετες ως ενδειξη αλληλεγγυης.

Οποτε η κοπελα που ανεβασε η Κλελια πηγαινει με φορεμα ως ενδειξη κατα της παενοχλησης-κακοποιησης, αλλα ειναι αρκετα αποκαλυπτικο. 

Θα μπορουσε καποιος να πει πως κακως εβαλε τετοιο φορεμα γιατι δειχνει να μην σεβεται, απο την αλλη ομως κατα ποσο ειναι κακο να δειχνουμε το ανθρωπινο σωμα? Αυτος που θελει να παρενοχλησει θα το κανει ακομη και αν φορας μπουργκα. 

Εμενα μου χτυπησε περισσοτερο που η δουκισσα Κειτ πηγε με πρασινη τουαλετα , ετσι για το γιολο.

Να δειξει ότι διαφερει απο τις υπολοιπες? Οτι δεν παιρνει θεση? 

Τα pollitically correct ποτε μου δεν τα πηγαινα, αλλα μπορει να εχει τετοια γραμμη.

Τί να πω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Enikos

Αν πω οτι καταλαβα, δεν θα λεω και αληθεια...

tzoulia59

# 54 στις 22/2/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.332

συμφωνω με την σουρια .,,,κατσε στ αβγα σου και μην κανεις καμια τρελα ,,,

θα παθεις χοντρη πλακα ,,,και θα ταλαιπωρησεις και τα παιδια σου που τα κακομοιρα  δεν φταινε σε τιποτα ,,

ολα τα αλλα  σου τελειωσε δεν σου τελειωσε και αδειασες και δεν αδειασες 

απο την πραγματικοτητα απεχουν οσο απο δω ως το φεγγαρι ,,,

για τον τυπο του σεμιναριου μην σχολιασω 

δεν το επιτρεπει η αγωγη ,,μου ,,,

καπου αλλου θα π,,,ξει αυτος μην το φοβασαι ,,,

να σε ενημερωσω για να ξερεις οτι η ασθενεια του μελλοντος   ειναι η μοναξια ,,,

μ  ολες τις προεκτασεις της ,,,

και τελικα την  βιολογικη εξοντωση ,,του ατομου ,,

εχει βαθια φιλοσοφικη ενοια αυτο ,,γιατι τελικα εκει θα οδηγηθεις μοιραια αν επιλεξεις να διαλυσεις τοο σπιτι σου για μια σαχλαμαρα ,,,

δηλ τι ειπες ενα γεια σ εναν στο σεμιναριο και κλεινεις το σπιτι σου ; μην τρελαθουμε; 

ολοι οι γαμοι κανουν κατι κοιλιες να ,,,μην σε εκπλησσει ,

,,αγαπησε και σεβασου τον ανθρωπο σου σεβασου αυτο τον πλουτο που εχεις στα χερια σου

μια υγιη αρτια οικογενεια ,,,ξερεις τι σημαινει αυτο; 

θησαυρος ,,,

οταν το χασεις θα καταλαβεις ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Sourua

Ο έρωτας κάποια στιγμή φεύγει κοπέλα μου . Μετατρέπεται σε αγάπη .Τώρα εσύ αν ψάχνεις για έρωτες,άλλου παπά ευαγγέλιο. Κράτησε την οικογένεια που έχεις φτιάξει,όλα τα άλλα είναι περιττά!!

Αρέσει στο μέλος siopi13

matakiamouou

# 55 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Alisida ναι καταλαβα τι θελεις να πεις και ποσο σωστα το περιεγραψε η Αρχοντουλα...αυτο το ψεγαδι που παντα μενει πισω απο ενα τοιχο...?πισω απο μια καρδια?πισω απο μια μασκα...?που?ποιος ειναι υπευθυνος για ολο αυτο...οπως και να το μοιρασεις το θεμα ειναι οι επιλογες...και μετα οι συνεπειες των επιλογων...τι ν α το κανει ο ανθρωπος να ειναι με καποιον που για εκεινη την στιγμη διαλεξε αυτο του εδινε ικανοποιηση...στα μεγιστα και μετα μπαπ...ας αλλαξουμε μερια και ας παρουμε την αλλη επιλογη...(καταλαβαινεις πως το θεττω?)και εφοσον  παει στην αλλη επιλογη προχωραει δηλαδη σε κατι καινουργιο νεο...αυτο το ψεγαδι εχει μεινει σαν ρημαδι μεσα του...και δεν τον αφηνει γιατι?γιατι δεν θελει να το αφησει γιατι αφηνει το παρελθον συνεχομενα να του χτυπαει την πορτα...και ζει παραλληλη ζωη μεσα στην ιδια του την καθημερινοτητα...θα μου πειτε δεν ειναι φυσιολογικα ολα αυτα...γιατι να αφησεις αυτο το ψεγαδι να ρημαζει τον τοιχο της καρδιας σου?και ομως μερικοι ανθρωποι τρεφονται...τους αρεσει να κανουν πισωγυρισματα...και να αφηνουν ανθρωπους ή καταστασεις να μπαινωβγαινουν στην ζωη τους...γιατι?αστο μην το ρωτας δεν υπαρχει κατι λογικο σε αυτο...απλα τους αρεσει αυτη η κατασταση...πλεον ετσι το προσδιοριζω.

matakiamouou

# 56 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

trelameni1981 Σ'ευχαριστω δεν ειμαι μεσα στο μυαλο σου ισως ολες περασαμε απο μια τετοια φαση...και ολος ο κοσμος το ιδιο...θα κρατησω τις δυο τελευταιες λεξεις σου τα αλλα ειναι απλα αυτα που ζεις...κραταω το τωρα...λες:ισως πρεπει πραγματικα να χωρισεις...αμφιβολια μετα πραγματικοτητα καταστασεις και λογικευση μαζι...μετα συνεχιζεις με το να λες:αλλα δειλιαζω...αλλαγη σκεψεις προς τα παιδια,προς την οικογενεια...δηλαδη κανεις ενα βημα μπροστα και τρια πισω...γιατι?γιατι εισαι μητερα...!Σημαντικος υπευθυνος ρολος ζωης...

Στο τωρα εχεις τον συζυγο να θελει να προχωρησεις να σε ξανα ερωτευτει οπως ειπε...το ιδιο και εσυ ομως εχουμε ενα τριτο προσωπο στο θεμα..που σε κανει να νιωθεις οπως ειπαμε ολοι διαφορετικα...τον σκεφτεσαι...αρχησες να τον σκεφτεσαι...αρχησες να σε γοητευει το μυαλο του...ισως και ο ιδιος...ΠΡΙΝ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ  που δεν νομιζω...σκεψου μην ειναι μονοπλευρο ολο αυτο...στο λεω εκ πειρας...αυτο το μονο πλευρο...το οτι σου δεινει καποιος το ενδιαφερον του δεν σημαινεις απολυτος τιποτα...για αυτο το ατομο...δες μηπως τον βολευει που εισαι και παντρεμενη...και μπορει να σε παρηγορησει...Αυτη την στιγμη εχεις αναγκη να αγαπηθεις και εισαι σε ευαλωτη θεση(προσεχε οχι να σε εκμεταλλευτει ασχημα αλλα να θελει να περασετε ομορφα).Σκεψου πριν ανοιξεις την πορτα και φυγεις...

matakiamouou

# 57 στις 22/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

προσφατα διαβασα "ανθρωποι που ξερουν οτι ειναι με τα λαθος ατομα..που ξερουν πως θα καταληξουν...που ξερουν καποια πραγματα...τρεφονται απο την παρουσια τους για να καλυπτουν τις δικες τους ανασφαλειες...θεωρουν οτι δεν αξιζουν το καλυτερο στην ζωη τους και εμενουν σε ατομα που ξερουν οτι μπορουν να τους φερουν σε τελμα"

https://www.youtube.com/watch?v=Np6Koy70aAU

Δεν θελουν αυτο το "μονο για εσενα" μακαρι ομως εσυ...να το βρεις...να το ξανα βρεις με τον ανθρωπο σου και αν δεν γινει να εχεις παρει την σωστη αποφαση...

Enikos

# 58 στις 23/2/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Α! Αυτο εννοουσε?

Θα παρακολουθει μαλλον τα τεκταινομενα και στις Ουζα...εξον της Εουροπα.

Ευχαριστω!

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από _Bellezza_

Να πω εγω?

Είναι κινημα που υπαρχει στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης που αφορα την σεξουαλικη κακοποιηση και παρενοχληση , ιδιαιτερα στον εργασιακο χωρο. Πολλες διασημες, αλλα και αλλες κοπελες που εχουν τετοιες εμπειριες ανεβαουν το #metoo στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.

Και αποφασισαν στο χολλυγουντ οι γυναικες να παρευρθουν με μαυρες τουαλετες ως ενδειξη αλληλεγγυης.

Οποτε η κοπελα που ανεβασε η Κλελια πηγαινει με φορεμα ως ενδειξη κατα της παενοχλησης-κακοποιησης, αλλα ειναι αρκετα αποκαλυπτικο. 

Θα μπορουσε καποιος να πει πως κακως εβαλε τετοιο φορεμα γιατι δειχνει να μην σεβεται, απο την αλλη ομως κατα ποσο ειναι κακο να δειχνουμε το ανθρωπινο σωμα? Αυτος που θελει να παρενοχλησει θα το κανει ακομη και αν φορας μπουργκα. 

Εμενα μου χτυπησε περισσοτερο που η δουκισσα Κειτ πηγε με πρασινη τουαλετα , ετσι για το γιολο.

Να δειξει ότι διαφερει απο τις υπολοιπες? Οτι δεν παιρνει θεση? 

Τα pollitically correct ποτε μου δεν τα πηγαινα, αλλα μπορει να εχει τετοια γραμμη.

Τί να πω...

alisida

# 59 στις 23/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905

matakiamou δεν ξερω γιατι γινεται αυτο .Προσωπικα δε θα εδινα χωρο στο παρον μου σε καποιον ανθρωπο πουμε εκμεταλευτηκε και μ 'εγκατελειψε.Απλα κλεινω τις πορτες και συνεχιζω.Δεν τον κρατω στη ζωη μου αλλα ουτε και στη σκεψη μου .

Παραθεση δχολιο #55 απο matakiamou : γιατι αφηνει το παρελθον συνεχομενα να του χτυπαει την πορτα...και ζει παραλληλη ζωη μεσα στην ιδια του την καθημερινοτητα

Andreas66

# 60 στις 24/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στη ζωή σου μπορεί να μην τον κρατάς αλλά σίγουρα είναι στη σκέψη σου λίγο ή πολύ, καλές σκέψεις ή κακες και οποιοι δεν το παραδέχονται είναι υποκριτές.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε