Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μπερδεμενη και Πληγωμενη

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

RozzeRed94

# 21 στις 24/2/2018
author
Γυναίκα gay / 27 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 25
'Aρεσαν+: 0%

Σε ευχαριστω πολυ που απαντας σε καθε μνμ μου. το εκτιμω. 

Δεν θα μπει στη διαδικασια να λυσει τα αλυτα συνασθηματικα της μαζι μου, καθως υποστηριζει οτι ανηκει πλεον , εχει τελειωσει κι δεν υπαρχει τπτ απ τν δικια της πλευρα.  
Παντως συμφωνω με τη γνωμη. Οταν ξανα στειλει θα κινηθω ετσι και θα δειξει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Frhkarismenh_

Αν σε έβλεπε φιλικά, θα σου έστελνε μια φορά στο τόσο με ΦΙΛΙΚΗ διάθεση και με όρεξη για συζήτηση και για να πείτε τα νέα σας. Άμα σου στέλνει, αλλά είναι ψυχρή και δεν θέλει πολλά πολλά, μάντεψε δεν σε βλέπει φιλικά. Και όσο υπάρχει αυτό το κλίμα μεταξύ σας, δεν μπορέσετε ποτέ να είστε φίλες και κυρίως, απ' την στιγμή που υπάρχουν απωθημένα και άλυτα συναισθηματικά μεταξύ σας, πάντα θα υπάρχει συννεφάκι. Άρα ή τα βρίσκεται ξανά ή διακόπτετε κάθε επαφή. Γνώμη μου. 

Frhkarismenh_

# 22 στις 24/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68

Αυτοί που ανήκουν άλλου, ασχολούνται και με το αλλού. 

Επίσης αν δεν υπάρχει τίποτα, τι θέλει και σου στέλνει, γιατί δεν το κάνει από ανθρώπινο ενδιαφέρον. Αν είχε ενδιαφέρον, θα έστελνε και θα μιλούσε σαν άνθρωπος ή δεν θα έστελνε καθόλου. Αλλά γενικά, η ζωές μας δεν είναι κατάστημα ρούχων να κάνουμε εκπτώσεις. Και πρέπει να το καταλαβαίνουν όλοι αυτό. Και στα γράφω αυτά, γιατί αλήθεια ότι γράφεις, είναι σαν να βλέπω την δικιά μου ζωή. Έχω την ίδια κατάσταση, αλλά χωρίς νέα σχέση. Οπότε είμαι υπέρ της επανασύνδεσης, αλλά δεν γίνεται να κοροιδευόμαστε κιόλας. 
Αρέσει στο μέλος RozzeRed94

RozzeRed94

# 23 στις 25/2/2018
author

Και εγω ειμαι υπερ της επανασυνδεσης αλλα δεν ξερω για την συγκεκριμενη σχεση.. Αφου η δικια μου προβαλλει ακριβως τα ΑΝΤΙΘΕΤΑ. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Frhkarismenh_

Αυτοί που ανήκουν άλλου, ασχολούνται και με το αλλού. 

Επίσης αν δεν υπάρχει τίποτα, τι θέλει και σου στέλνει, γιατί δεν το κάνει από ανθρώπινο ενδιαφέρον. Αν είχε ενδιαφέρον, θα έστελνε και θα μιλούσε σαν άνθρωπος ή δεν θα έστελνε καθόλου. Αλλά γενικά, η ζωές μας δεν είναι κατάστημα ρούχων να κάνουμε εκπτώσεις. Και πρέπει να το καταλαβαίνουν όλοι αυτό. Και στα γράφω αυτά, γιατί αλήθεια ότι γράφεις, είναι σαν να βλέπω την δικιά μου ζωή. Έχω την ίδια κατάσταση, αλλά χωρίς νέα σχέση. Οπότε είμαι υπέρ της επανασύνδεσης, αλλά δεν γίνεται να κοροιδευόμαστε κιόλας. 

hns1602

# 24 στις 26/2/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Αν δεν το πάρεις απόφαση να πας παρακάτω, θα συνεχίσεις να χορεύεις κάθε φορά που θα χτυπάει παλαμάκια η πρώην. Αυτό θέλεις;

Αν ένας άνθρωπος θέλει να είναι μαζί σου, οφείλει να είναι και ξεκάθαρος... Αν θέλει νέες περιπέτειες, ξέκοψε τάχιστα... 

Εκτός αν θέλεις να λειτουργείς ως εργαλείο επιβεβαίωσης για την ίδια. Κάθε φορά που ανταποκρίνεσαι, επιβεβαιώνεις την πεποίθησή της ότι όποτε βαρεθεί το νέο της παιχνιδάκι, το παλιό θα είναι πάντα εκεί να την περιμένει...

Οπλίσου με δύναμη και ξεκαθάρισέ της τι θέλεις, αν δεν μπορεί να ανταποκριθεί, απομακρύνσου...

Αρέσει στα μέλη RozzeRed94, just-1975

panagiotismp90

# 25 στις 26/2/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

ποσο συχνα σου στελνει δηλααδη? και που? στο κινητο, στο φβ?
εγω στη θεση σου θα πηγαινα πρωτο πατωμα κ θα τρωγα 2 σοκολατοπιτες.

maraki_lar_1980

# 26 στις 26/2/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

Συμφωνώ με την hns πιο πάνω ότι διατηρει ακομη επαφες μαζι σου επειδη ζητά από σένα την επιβεβαίωση ότι τη θες ακόμα,την επιβεβαίωση της διαθεσιμότητας σου.

Μην της κανεις αλλο το χατήρι.Τα αισθήματα δεν είναι αμοιβαία.

Και το ξεκαθάρισμα το έκανες ήδη, όπως ειπες,λίγο μετά το χωρισμό σας και δε βρήκες την ανταπόκριση που περιμενες.Τι άλλο να πεις πια?

Προστάτεψε τον εαυτο σου απο αυτο το βασανιστηριο,με το να απεχεις.

Πρεπει να αντιληφθείς και να συνειδητοποιησεις ότι η σχέση αυτή έχει τελειώσει (κατα τη γνωμη μου,με βαση τα οσα μας λες εδω).

Αν δε το κάνεις εσύ για σένα,εκείνη δε θα το κάνει θαρρώ.

Αρέσει στο μέλος RozzeRed94

RozzeRed94

# 27 στις 26/2/2018
author
maraki_lar_1980 Σε ευχαριστώ πολύ για τη απάντηση σου. Δεν υπάρχει δηλαδή κάποιο πραγματικό ενδιαφέρον απ τη πλευρά της σωστά; Απλά το κάνει απ επιβεβαίωση και επειδή με θεωρεί το παιχνιδάκι της, σωστά; Και πως ξεπερνάμε μια τέτοια κατάσταση..? Πως να πάω κόντρα στη καρδιά μου...? Ίσως να ακούγομαι κλισέ ή βαρετή ή και εγώ δε ξέρω αλλά ειλικρινά νιώθω χαμένη και κάπως κουρασμένη..
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

maraki_lar_1980

# 28 στις 27/2/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Καλη μου,RozzeRed94...

Σε καταλαβαινω...

Σίγουρα δεν υπάρχει τρόπος να αγνοήσεις τα συναισθηματα σου καθως δύσκολα τιθασσευονται απο τη λογική.

Ομως ευτυχώς ο χρόνος είναι γιατρός...Θα σου πάρει καιρό μα θα αρχίσεις σιγά σιγά να απεγκλωβιζεσαι(κι ισως έρθει κι ενας νεος ερωτας,που ξερεις!)...ηδη νιωθεις κουρασμενη,φτανει πια αυτη η ταλαιπωρια δε νομιζεις?

Σου μιλαει ψυχρα όποτε της καπνισει και δε δείχνει κανένα βαθύ και αληθινο συναίσθημα.Μην αρκεισαι στα ψιχουλα!Δεν εδωσε κανενα δειγμα οτι θελει επανασυνδεση.Οποτε νομίζω πως μάταια ελπίζεις...

Σκεψου οτι η αποστασιοποιηση αυτη,αν την πραξεις τελικα,θα ειναι οτι καλυτερο μπορεις να προσφερεις στον εαυτο σου,καθως,αν συνεχισεις τις επαφες με την πρωην σου,συνεχεια θα πληγωνεσαι.

Το θες αυτο?Σου αξιζει κατι τετοιο?

Αγαπα τον εαυτο σου και έχε τον ψηλά!

Αρέσει στο μέλος hns1602

RozzeRed94

# 29 στις 27/2/2018
author
maraki_lar_1980 Θεωρείς ότι τέτοιες σχέσεις που γίνονται τόσο γρήγορα (έπειτα απ ένα χωρισμό, διάστημα 2 ημερών) αλλά και που κρατούν επαφές με το παρελθόν, έχουν μέλλον με τη νυν σχέση.? Γενικά και ειδικά αναφέρομαι. ???

maraki_lar_1980

# 30 στις 27/2/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Καλή μου θεματοθετρια...

Οχι δε νομιζω οτι εχουν μελλον.τα ορια ειναι δυσδιακριτα και η κατάσταση στο φλου.

Καλά ειναι μετα το χωρισμο-ειδικά ένα τόσο προσφατο-να πάρει η άλλη το χρόνο της να ηρεμήσει,να δει τα λάθη της,να κάνει μια ενδοσκόπηση,ούτως ώστε να πάει πιο δυνατή στην επόμενη σχέση.

Αν δε γίνει αυτό, θα είναι μονίμως με το ενα πόδι στη τωρινή σχέση και με το άλλο στην πρώην.

Αυτό που πιστεύω εγω είναι ότι πρέπει να διεκδικούμε όσα θεωρούμαι ότι μας αξίζουν(αν και το καλυτερο θα ηταν να μας δινονταν απο τον/την αλλον-η απλοχερα αλλα μερικες φορες χρειαζεται ενα σπρωξιμο!χαχα!)και να μην κάνουμε εκπτώσεις στα θελω μας.

Να θέτουμε όρια απαραίτητητως γνωστοποιώντας τις συμπεριφορές που μας ενοχλούν.

Αρέσει στα μέλη RozzeRed94, hns1602

RozzeRed94

# 31 στις 28/2/2018
author

2 - 4 φορες μες στο μηνα κι απ το ιντερνετ . Γιατι ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από panagiotismp90

ποσο συχνα σου στελνει δηλααδη? και που? στο κινητο, στο φβ?
εγω στη θεση σου θα πηγαινα πρωτο πατωμα κ θα τρωγα 2 σοκολατοπιτες.

RozzeRed94

# 32 στην 1/3/2018
author
maraki_lar_1980 Ίσως να έχεις δίκαιο στο ότι δεν έχουν μέλλον αλλά μπορεί να είναι κι απ τις εξαιρέσεις.. Μπορείς να είναι απ αυτές τις rebount Relationship που έχουν μεγάλη επιτυχία. Δεν ξέρω. Με πιάνει τρελά αρκετές φορές.. Αλλά θα συμφωνήσω με όλα τα υπόλοιπα.

maraki_lar_1980

# 33 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Μακαρι να ταα ξαναβρειτε και να'στε καλα μεταξυ σας.

Ωστοσο,εσενα θα σου αρεσε να αποτελεις το μεσον για να ξεχασει το παρελθον της και να
ερθει σε εσενα?
Να ζεις μονιμα με αμφιβολια μηπως εχει ακομα αισθηματα για την πρωην και να σε τρωει το σαρακι?

γι'ασυτο λεω οτι βιαστηκατε να μπειτε σε σχεση,εκεινη πιο πολυ.

προσωπικα πιστευω οτι δε σε αγαπησε πραγματικα. ή απλα της περασε ο ερωτας

ΜΗΝ ΑΡΚΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ.μη γινεσαι το παιχνιδακι της επιβεβαιωνοντας το εγω της.Σε κανεναν ανθρωπο δεν αξιζει αυτο.

σου πεταει ενα ενα κοκκαλακι οπως τα σκυλακια κι εσυ τα μαζευεις γιατι "πεινας".

Αυτο πρεπει να παψει παραυτα.

βαλε κι  εσυ λιγο μπροστα τον εγωισμο σου και μη  δειχνεις διαθεσιμη συμφωνα με τις ορεξεις της.

οταν νιωσει οτι πραγματικα σε χανει,ισως σε αναζητησει..

Αρέσει στο μέλος hns1602
Τιποτα δε γίνεται τυχαια...ουτε τ'ασχημα,ουτε τα ωραια!

RozzeRed94

# 34 στην 1/3/2018
author
maraki_lar_1980 καλημέρα και καλό μήνα.. Πόσο με άγγιξαν όλα όσα ανέφερες.. Εγώ δεν είμαι σε σχέση Μαράκι. Δεν μπορώ ακόμα να μπω σε νέα διαδικασία. Κι άλλοι ανέφεραν ότι δεν με αγάπησε πραγματικά. Τι είναι αυτό που σε κάνει να το πιστεύεις.? Πιστεύεις πως αν με νοιώσει ότι με χάνει θα κάνει κάτι? Μη ξεχνάμε ότι η ίδια θέλησε να με βγάλει απ την ζωή της και μπήκε την μετά απ 2 μέρες. σε άλλη σχέση. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που απαντάς στα μηνύματα. Το εκτιμώ.

maraki_lar_1980

# 35 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Τα αισθήματα δεν ειναι ακριβώς...αμοιβαία!!

Απλά με τον καιρο δέθηκε μαζί σου κι σπο ενα σημειο κσι μετα ηταν κι η δυναμη της συνήθειας και δε μπορεί ακόμη να απεμπλακεί γι'αυτο σε κρατάει ζεστη.

Το θέμα είναι ότι τα θελω σας δε συμπίπτουν στην παρουσα φαση καθώς εκείνη δε φαίνεται να ζητά επανασύνδεση όπως Εσύ.

Οπότε...

Μη συμβιβάζεσαι με κάτι λιγότερο από αυτό που αξίζεις κι έχεις ανάγκη.

Οι ανθρωποι συχνά δεν εκτιμάμαι τον αλλο παρα μονο οταν εκείνος φύγει από τη ζωή μας.

Μένει να δούμε λοιπόν αν αυτό ισχύει και στην περιπτωση σου...

Τώρα είναι απασχολημενη με τη νέα της σχεση και λογικό να μην επικοινωνεί συχνά.

Απλά εσυ σταματά να ελπίζεις ότι θα γυρίσει πίσω επειδή αναζητά μια κουβέντα κάπου κάπου.

Κάνε focus στον εαυτό σου και φτιάξε οπως θες τη ζωή σου.αρκετή πίστωση χρόνου της έδωσες.

Αρέσει στο μέλος hns1602

RozzeRed94

# 36 στις 3/3/2018
author
maraki_lar_1980 Άσχημο πράγμα να μην υπάρχουν αμοιβαία αισθήματα.. Και άσχημο πράγμα να μένει κάποιος απ συνήθεια και όχι επειδή πραγματικά το θέλει... Για τη συγκεκριμένη δε θέλω να πιστεύω πως ισχύουν αυτά τα δύο διότι απ τη δικιά μου πλευρά δε τι έβλεπα έτσι.. Γι αυτό το λόγο πονάω και τόσο πολύ..!! Δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζω σε επανασύνδεση... Δεν ξέρω αν θα κρατήσει και ποσο αυτή η "ριμπάουντ σχέση" τους αλλά ξέρω ότι θέλω να διώξω ένα ποσοστό απ το πακλγμα και τη μελαγχολία που νιώθω εδώ και τόσους μήνες..!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε