Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν θέλει ούτε να με ακούσει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Alucard_

# 21 στις 2/3/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από achinos

ε και; τι σε πειράζει που δε θέλει να σε ακούσει; κ εσύ έτσι δεν έκανες;

Κ μάλλον πρέπει να σε πειράξει κ σένα που πήγε με άλλον αλλά δεν ξέρω, εσένα μπορεί κ να σου αρέσει, θα δείξει...

Μπορει να ξεχασα να το πω αλλα οταν ηθελε να μου μιλησει ημουν εκει συνεχως και ακουγα τα παντα.

Θα με πειραξει παρα πολυ να παει με καποιον αλλον. Θα μου πεις τωρα οτι ειναι φουλ εγωιστικο αυτο εφοσον εσυ εχεις δει και πως ειναι με αλλη κοπελα (δεν εννοω σεξ). Αλλα δεν ξερω, κατι σπαει μεσα μου οσο το σκεφτομαι...

mara08

# 22 στις 2/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

" το θεμα ειναι οτι δεν με πειραζει στο να τα ξαναβρουμε σαν σχεση γιατι οντως ξερω οτι τιποτα δεν θα ειναι ιδιο. Απλως δεν θελω να την χασω γενικως απο την ζωη μου σε φαση που λεει οτι δεν θελει να με ακουσει.Καταλαβαινω πως δεν λειτουργουν ετσι οι σχεσεις αλλα δεν μπορειτε να καταλαβετε την συγκεκριμενη δυστυχως. Θεωρειτε οτι οντως αλλαξε κατι μεσα της; Θα θελησει καποια στιγμη να με ακουσει; Δεν θελω να ασχοληθω αλλο για καποιο διαστημα γιατι την πιεζω, αλλα αυτα που θελω να της πω ειναι τοσο σημαντικα πραγματα που ειναι απαραιτητα τα 5-10 λεπτα"

Δηλαδή από όσα γράψαμε δεν κατάλαβες ότι την θέλεις πίσω για να ικανοποιηθεί ο εγωισμός σου να την έχεις στη ζωή σου όπως να ναι γιατί σε βολεύει να τη χρησιμοποιεις ,αυτή να μην έχει προσωπικότητα , να μη συνεχίσει τη ζωή της και να κρέμεται από σένα .

Αλλα εμεις εδω δεν μπορούμε να καταλάβουμε τη συγκεκριμένη σχέση .Καταλαβαίνεις τι λες ? Συνειδητοπεις ότι με αύτα που λες φαίνεσαι ένας άντρας που για να φανεί το "εγώ " του δεν λαμβάνει καν υπόψη του το πώς αισθάνεται η κοπέλα ?

Όχι φίλε μου δεν την αγαπάς και το χειρότερο δεν την νοιάζεσαι πραγματικά !!!

Kallia__43

# 23 στις 2/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η "αυτοκριτική" είναι ένα θέμα που αφορά όλους τους άλλους, εκτός από εμάς 

Όταν σου γίνει συνειδητό το πόσο βαθιά την έχεις πληγώσει, τότε θα κλείσεις από μόνος σου το θέμα σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alucard_

Δεν θέλει ούτε να με ακούσει

Με τα πολλα πολλα μετα απο 2 χρονια που εχουμε χωρισει και εχουμε κανει οτι εχουμε κανει, ενω ηταν ολα πολυ χαλαρα και ωραια, ερχεται να μου μιλησει στο σπιτι και μου λεει οτι δεν μαρεσε τοτε που εκανες κατι με αυτην και μου λεει τελος παντων θα σε παρω το βραδυ για να ερθω σπιτι σου να αραξουμε. 

sAvArA

# 24 στις 2/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Προχωρα...

Δεν εχει νοημα αυτο που κανεις...η Ανοιξη ερχεταιεμπρος βημα ταχυ!!!

achinos

# 25 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Alucard_

Μπορει να ξεχασα να το πω αλλα οταν ηθελε να μου μιλησει ημουν εκει συνεχως και ακουγα τα παντα.

Θα με πειραξει παρα πολυ να παει με καποιον αλλον. Θα μου πεις τωρα οτι ειναι φουλ εγωιστικο αυτο εφοσον εσυ εχεις δει και πως ειναι με αλλη κοπελα (δεν εννοω σεξ). Αλλα δεν ξερω, κατι σπαει μεσα μου οσο το σκεφτομαι...

Κανονικά μάλλον δεν την νοιάζει αν σε πειράξει ή όχι, όπως κ σένα δε σε ένοιαζε, για το δικό της "σπασμένο" μέσα της, αλλά νομίζω πως μόνο ετσι θα μπορέσετε να μιλήσετε ξανά, αλλιώς δεν το βλέπω.

Αρέσει στο μέλος just-1975

Kallia__43

# 26 στις 2/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλαδή όταν έχουν και οι δύο τα "σπασμένα" μέσα τους, πώς θα μιλήσουν ξανά 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από achinos

Κανονικά μάλλον δεν την νοιάζει αν σε πειράξει ή όχι, όπως κ σένα δε σε ένοιαζε, για το δικό της "σπασμένο" μέσα της, αλλά νομίζω πως μόνο ετσι θα μπορέσετε να μιλήσετε ξανά, αλλιώς δεν το βλέπω.

achinos

# 27 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Kallia__43

Δηλαδή όταν έχουν και οι δύο τα "σπασμένα" μέσα τους, πώς θα μιλήσουν ξανά 

Αμα έχει ο καθένας από ένα, μια χαρά θα μιλήσουν, τώρα που το έχει μόνο η κοπέλα, δεν μπορούν.

Δεν φαίνεται;

Kallia__43

# 28 στις 2/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από achinos

Αμα έχει ο καθένας από ένα, μια χαρά θα μιλήσουν, τώρα που το έχει μόνο η κοπέλα, δεν μπορούν.

Δεν φαίνεται;

mili10

# 29 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 59 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 164
Πολυ καλα κανει... Τονωνε τον εγωισμο σου περιμενοντας να καταδεχτεις να δεις οτι υπαρχει... Παρα πολυ καλα κανει.

achinos

# 30 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Η σειρά σύμφωνα με το νόμο είναι:

-ύβρις (αλαζονεία)

-άτη (θόλωμα)

-νέμεσις ( θεϊκή εκδίκηση)

-τίσις, (συντριβή)

...όπως είχε πει παλιά ο θείος όμηρος.
Είναι κ επίκαιρο, μετά από το "ντέρμπι που δεν έγινε ποτέ". 

Αρέσει στο μέλος just-1975

achinos

# 31 στις 2/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Alucard_

Δεν ήσουν! 

Διότι η "συνομιλία" είναι πολύ πιθανό στην παρούσα περίπτωση να εκλαμβάνεται κ με την βιβλική έννοια.

Elena_90

# 32 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτός που έχει το πάνω χέρι για πολύ καιρό είναι αυτός που ενδιαφέρεται και λιγότερο συνηθως..
Είναι δυσκολο σχεδόν απίθανο να αγαπάς και να γουστάρεις πραγματικά έναν άνθρωπο και να τον θεωρείς δεδομένο και σκυλάκι. Η ιδια η φύση του έρωτα σε κάνει να αμφιβάλεις κάποιες φορές και να έχεις ανασφάλειες.. Επομένως όλο αυτό τον καιρό που είχες το πανω χέρι, έθετες κανόνες και κατά καιρούς έκοβες κάποιες φορές επικοινωνία σίγουρα μονο ερωτευμένος δεν ήσουν..
Τώραβέβαια έρχεσαι αντιμέτωπος με την απώλεια το ξεβόλεμα και όλα τα συναισθήματα παραπλανητικά έχουν φουντώσει.. Ωστόσο όπως τα περιγράφεις θεωρώ πως το καλύτερο είναι ο καθενας ειναι να βρει τον δρόμο του και έναν άνθρωπο που τον λογαριάζει ισάξια από την αρχή εως το τέλος...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost