Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν θέλει ούτε να με ακούσει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Alucard_

# 1 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπερα!
Ειχα μια σχεση 2.5 χρονια με μια κοπελα οπου αγαπιομαστε παρα πολυ. Με το που χωρισαμε εκεινη εκανε καθε προσπαθεια για να με κερδισει παλι πισω, οσο κι αν της ελεγα οτι δεν γινεται αυτο αλλα θελω να εχουμε μια καλη φιλικη σχεση ολο ειχε ελπιδες. Τελος παντων το συνειδητοποιησε καποτε και συνεχισαμε να μιλαμε και να κοιμομαστε μαζι κλπ. Ηταν σαν να ειχα το πανω χερι γιατι οποτε εφευγα και δεν της μιλουσα για καποιο χρονικο διαστημα ή τσακωνομασταν ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει. Ντρεπομαι πραγματικα που το λεω αλλα την ειχα δεδομενη και το θεμα ειναι οτι αργησα να το καταλαβω. Με τα πολλα πολλα μετα απο 2 χρονια που εχουμε χωρισει και εχουμε κανει οτι εχουμε κανει, ενω ηταν ολα πολυ χαλαρα και ωραια, ερχεται να μου μιλησει στο σπιτι και μου λεει οτι δεν μαρεσε τοτε που εκανες κατι με αυτην και μου λεει τελος παντων θα σε παρω το βραδυ για να ερθω σπιτι σου να αραξουμε. Με παιρνει 11:30 ωρα και μου λεει δεν εχω ορεξη, δεν θελω να μιλαμε αλλο και τετοια. Κι ηταν η στιγμη που με πηρε η κατηφορα γιατι πραγματικα μπηκα στην θεση της και πληγωθηκα/στεναχωρηθηκα τοσο πολυ οσο εκεινη στις αρχες του χωρισμου ή οταν σταματουσα να της μιλαω. Θελω πολυ να της μιλησω και να τις εκφρασω τα συναισθηματα μου και το πως εχω νιωσει και να της πω ενα τεραστιο συγγνωμη αλλα δεν θελει καν να με ακουσει λεει. Σημερα ημασταν σε κοινη παρεα, την ρωτησα: να σου πω 5 λεπτα; Και δεν ηθελε με τιποτα. Εχω καταλαβει οτι δεν μπορω να ζησω χωρις εκεινη στην ζωη μου, ειναι ο πιο σημαντικος ανθρωπος. (κι ας εχω γνωρισει αλλες κοπελες). Τι να κανω για να μου δωσει 5 λεπτα; Να παω απο το σπιτι της; Να την παρω τηλεφωνο; Βοηθεια!

Ειχα μια σχεση 2.5 χρονια με μια κοπελα οπου αγαπιομαστε παρα πολυ. Με το που χωρισαμε εκεινη εκανε καθε προσπαθεια για να με κερδισει παλι πισω, οσο κι αν της ελεγα οτι δεν γινεται αυτο αλλα θελω να εχουμε μια καλη φιλικη σχεση ολο ειχε ελπιδες. Τελος παντων το συνειδητοποιησε καποτε και συνεχισαμε να μιλαμε και να κοιμομαστε μαζι κλπ. Ηταν σαν να ειχα το πανω χερι γιατι οποτε εφευγα και δεν της μιλουσα για καποιο χρονικο διαστημα ή τσακωνομασταν ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει. Ντρεπομαι πραγματικα που το λεω αλλα την ειχα δεδομενη και το θεμα ειναι οτι αργησα να το καταλαβω. Με τα πολλα πολλα μετα απο 2 χρονια που εχουμε χωρισει και εχουμε κανει οτι εχουμε κανει, ενω ηταν ολα πολυ χαλαρα και ωραια, ερχεται να μου μιλησει στο σπιτι και μου λεει οτι δεν μαρεσε τοτε που εκανες κατι με αυτην και μου λεει τελος παντων θα σε παρω το βραδυ για να ερθω σπιτι σου να αραξουμε. Με παιρνει 11:30 ωρα και μου λεει δεν εχω ορεξη, δεν θελω να μιλαμε αλλο και τετοια. Κι ηταν η στιγμη που με πηρε η κατηφορα γιατι πραγματικα μπηκα στην θεση της και πληγωθηκα/στεναχωρηθηκα τοσο πολυ οσο εκεινη στις αρχες του χωρισμου ή οταν σταματουσα να της μιλαω. Θελω πολυ να της μιλησω και να τις εκφρασω τα συναισθηματα μου και το πως εχω νιωσει και να της πω ενα τεραστιο συγγνωμη αλλα δεν θελει καν να με ακουσει λεει. Σημερα ημασταν σε κοινη παρεα, την ρωτησα: να σου πω 5 λεπτα; Και δεν ηθελε με τιποτα. Εχω καταλαβει οτι δεν μπορω να ζησω χωρις εκεινη στην ζωη μου, ειναι ο πιο σημαντικος ανθρωπος. (κι ας εχω γνωρισει αλλες κοπελες). Τι να κανω για να μου δωσει 5 λεπτα; Να παω απο το σπιτι της; Να την παρω τηλεφωνο; Βοηθεια!

somebody961

# 2 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alucard_

ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει. Ντρεπομαι πραγματικα που το λεω αλλα την ειχα δεδομενη και το θεμα ειναι οτι αργησα να το καταλαβω.

Εχει γίνει κοινή αντίληψη πια πως το να έχουμε έναν άνθρωπο για δεδομένο, είναι κάτι κακό, το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε μια σχέση, σε μια δουλειά (δημ. υπάλληλοι π.χ.) ή σε μια δυνατή φιλία.

Και ερωτώ: Το "δεδομένο" είναι το πρόβλημα;

Προσωπικά, σε μια σχέση δεν μπορώ να λειτουργήσω αν τη σχέση μου δεν την έχω δεδομένη και σίγουρη για εμένα. Δεν θέλω κάθε στιγμή να φοβάμαι μην τη χάσω. Τη θέλω σταθερή. (αυτό για μένα σημαίνει το "σοβαρή σχέση"). Η σοβαρότητα που να στηρίζεται σε δεδομένες αξίες.

Μήπως το πρόβλημα είναι πως, το "δεδομένο" το χρησιμοποιούμε εντελώς λάθος;

Μείνε τώρα με την δεδομένη μοναξιά σου και κάνε ό,τι γουστάρεις! Βγάλε άχτια, βγες, ξενύχτα, πιες, παίξε, γράφτα όλα!

Αλλά, όταν βρεις μια κοπέλα που να είναι σταθερή, ενσυνείδητα πια, κομμένα όλα αυτά!

Αυτή η όλη λάθος θεώρηση τού "δεδομένου" είναι κύρια θαρρώ αιτία που οι περισσότεροι γάμοι καταστρέφονται. (Και ύστερα μας φταίει ο θεσμός - τρομάρα μας!).
Τι πιο δεδομένο από τον γάμο;

Για αυτό και έχουμε καταστρέψει τον ομορφότερο θεσμό. Επειδή χρησιμοποιούμε ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ το "δεδομένο" που μας παρέχει. "Δένουμε το γάιδαρο", λέμε. Μόνο που ο γάιδαρος είμαστε εμείς..

Τι δγιάλο, υπάρχει κάποιο βραβείο στις ανοησίες που κάνουμε στις σχέσεις μας και, όσο πιο πολλές κάνουμε, παίρνουμε στο τέλος το παράσημο; (ανοικτής παλάμης)

Πείτε μου και εμένα τον αδαή..

Αρέσει στα μέλη mili10, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

just-1975

# 3 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 163

αυτό το έχω κάποιον δεδομένο,με ξεπερνάει...να της στείλεις λουλούδια και ένα γράμμα συγνώμης ,ίσως βοηθήσει..και μετά από 1-2 μέρες ζήτησες της να βγείτε...

Αρέσει στο μέλος somebody961

MadameShuShu40

# 4 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από somebody961

Μήπως το πρόβλημα είναι πως, το "δεδομένο" το χρησιμοποιούμε εντελώς λάθος;

Μα εκει στηριζεται το ολο θεμα. Η εσφαλμενη ή κατα το δοκουν ερμηνεια του ¨δεδομενου¨.

Πονταρεις σε ενα ¨αλογο¨ και θελεις παντα κερδη. Και οταν κουτσαθει το αλογο, τοτε το σκεφτεσαι.

Βασικα δεν σκεφτεσαι το αλογο αλλα τον εαυτουλη σου παλι σκεφτεσαι. Και αρχιζεις και τα μοιρολογια, ταχα μου δηθεν για το κουτσο αλογο που δεν θελει να γινει καλα και να αρχισει παλι να τρεχει στον ιπποδρομο και να συνεχισει να σε γεμιζει με μπικικινια.

Και πας, και καλα να παρακαλεσεις το αλογο, αλλα ο στοχος σου ειναι να το κανεις να λογικευτει κατα τα δικα σου δεδομενα, και εκει τρως μια κλωτσια απο το καλο ποδι και βγαζει και το αλογο το αχτι του.

ZHLIASOY

# 5 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ.<.ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΠΟΤΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΖΗΤΟΥΜΕΝΑ>!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alucard_

Καλησπερα!

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

just-1975

# 6 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 163

# 2  somebody961 σχόλιο(  Προσωπικά, σε μια σχέση δεν μπορώ να λειτουργήσω αν τη σχέση μου δεν την έχω δεδομένη και σίγουρη)... καλημέρα ,καλό μήνα...η ετυμολογία της λέξης σίγουρος (προκαλεί το αίσθημα της ασφάλειας και της εμπιστοσύνης,απομακρύνει το αίσθημα της αβεβαιότητας και της ανησυχίας) και της λέξης δεδομένος (κάτι που θεωρούμε αναμφισβήτητα ότι μας ανήκει) υπάρχει κάποια διαφορά νομίζω...και δεν προσπαθώ να σου κάνω μάθημα...

Αρέσει στα μέλη siopi13, somebody961

Ifigeneiaroz

# 7 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και οι 2 φταιτε..εσυ γτ ενω ξες πως νιωθει της προτεινεις να βγαινεται φιλικα+σεξ (το οτι κοιμοσασταν μαζι ετσι το αντιλαμβανομαι) κ αυτη φταιει γιατι το δεχτηκε κ δν απομακρυνθηκε...στην κοπελα δινω δικιο γτ ηταν καψουρα κ ισως πιστευε οτι ετσι με το καιρο σε ξανακερδιζε ,αλλα εσυ αν τν σεβοσουν εστω κ λιγο δεν θα προτεινες κατι τετοιο αδιαφορωντας για τα αισθηματα του αλλου...παντως ενα μου κανει εντυπωση παντα σε ολες τις ιστοριες αυτος που κανει τον "δυσκολο" στην αρχη κ εχει τον αλλον η την αλλη να τρεχει απο πισω μολις δει οτι το "δεδομενο" βρισκει αλλο ενδιαφερον και δεν ασχολειται ξανα τοτε ολοι θυμουνται οτι αγαπανε κ ερωτευονται το ατομο που γραφανε...πανε για αλλα πολυ δυσκολα να γυρισει...

maraki_lar_1980

# 8 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

Καθε φορα που τη χωριζες, ετρεχε πισω σου σαν σκυλακι παρακαλωντας σε να γυρισεις.
Τοτε ενιωθες αρχοντας,τωρα που αντιστραφησαν οι ρολοι σε ποναει!

Την πληγωσες την κοπελα ουκ ολιγες φορες ωσπου εφτασε στα ορια της.

Δεν ξερω πλεον αν σωζεται κατι.

Με πολλη υπομομη κι επιμονη κανοντας καποιες κινησεις μεταμελειας,ισως πετυχεις κατι.

Μα να ξερεις οτι και να γυρισει δε θα ειναι ποτε η ιδια.

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

somebody961

# 9 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από just-1975

# 2  somebody961 σχόλιο(  Προσωπικά, σε μια σχέση δεν μπορώ να λειτουργήσω αν τη σχέση μου δεν την έχω δεδομένη και σίγουρη)... καλημέρα ,καλό μήνα...η ετυμολογία της λέξης σίγουρος (προκαλεί το αίσθημα της ασφάλειας και της εμπιστοσύνης,απομακρύνει το αίσθημα της αβεβαιότητας και της ανησυχίας) και της λέξης δεδομένος (κάτι που θεωρούμε αναμφισβήτητα ότι μας ανήκει) υπάρχει κάποια διαφορά νομίζω...

και δεν προσπαθώ να σου κάνω μάθημα...

Να μου κάνεις αν και όταν χρειάζεται!

Ποτέ δεν "αποφοιτούμε" από το καθημερινό σχολείο τής ζωής.
Η προσθήκη και διευκρίνηση σου εξαιρετικά χρήσιμη.

Άλλο μεγάλο πρόβλημα και αυτό: Να νομίζουμε πια πως όλα τα ξέρουμε, τόσο ώστε αν κάποιος δει κάτι και θέλει να μας επισημάνει, να χρειάζεται να απολογείται για αυτό!

Απεναντίας, είναι μεγάλη μου τιμή και σε ευχαριστώ.

Για αυτό - και για αυτό είμαστε εδώ. Άνθρωποι που είμαστε παράλληλα
και δάσκαλοι αλλά και μαθητές.

Αρέσει στα μέλη siopi13, just-1975

kap0i0s

# 10 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να μην κάνεις τίποτα

Διαβάζω στο κείμενο σου: Ηταν σαν να ειχα το πανω χερι γιατι οποτε εφευγα και δεν της μιλουσα για καποιο χρονικο διαστημα ή τσακωνομασταν ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει. Ντρεπομαι πραγματικα που το λεω αλλα την ειχα δεδομενη...

Αρκετά την έχεις πληγώσει

και όπως πολύ ορθά λέει και η MadameShuShu40, "Και πας, και καλα να παρακαλεσεις το αλογο, αλλα ο στοχος σου ειναι να το κανεις να λογικευτει κατα τα δικα σου δεδομενα, και εκει τρως μια κλωτσια απο το καλο ποδι και βγαζει και το αλογο το αχτι του."...και καλά θα κάνει!

Μου θυμίζεις αυτούς / αυτές που λένε "μα σε αγαπώ...γιατί δεν με αγαπάς"; 

Είσαι 23 όπως γράφει το προφίλ σου. Το αν είναι αυτή η γυναίκα της ζωής σου ή κάποια άλλη, είναι νωρίς να το πεις και η απόρριψη είναι ένας κακός σύμβουλος, ενώ θα έπρεπε να είναι η ευκαιρία να κατανοήσουμε τι κάναμε λάθος για να μην το επαναλάβουμε στο μέλλον. Πέταξες μια πέτρα και έσπασες το γυαλί. Τώρα ζητάς συγγνώμη και της ζητάς να το κολλήσεις ξανά; Μάζεψε τα λάθη σου, μετέτρεψε τα σε μάθηση και πήγαινε παρακάτω φροντίζοντας να μη τα επαναλάβεις. Νέος είσαι, είσαι σε μια ηλικία που οφείλεις να πιεις την ζωή και που οφείλεις να κάνεις λάθη και να μάθεις από αυτά ώστε τη στιγμή που θα είσαι ώριμος για να ξεχωρίσεις ποια θα είναι η γυναίκα της ζωής σου, να μην την πληγώσεις.

Είσαι 23 όπως γράφει το προφίλ σου. Το αν είναι αυτή η γυναίκα της ζωής σου ή κάποια άλλη, είναι νωρίς να το πεις και η απόρριψη είναι ένας κακός σύμβουλος, ενώ θα έπρεπε να είναι η ευκαιρία να κατανοήσουμε τι κάναμε λάθος για να μην το επαναλάβουμε στο μέλλον. Πέταξες μια πέτρα και έσπασες το γυαλί. Τώρα ζητάς συγγνώμη και της ζητάς να το κολλήσεις ξανά; Μάζεψε τα λάθη σου, μετέτρεψε τα σε μάθηση και πήγαινε παρακάτω φροντίζοντας να μη τα επαναλάβεις. Νέος είσαι, είσαι σε μια ηλικία που οφείλεις να πιεις την ζωή και που οφείλεις να κάνεις λάθη και να μάθεις από αυτά ώστε τη στιγμή που θα είσαι ώριμος για να ξεχωρίσεις ποια θα είναι η γυναίκα της ζωής σου, να μην την πληγώσεις.

giorgos170

# 11 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.406

να μάθεις να λειτουργείς υπό πίεση, ενίοτε να καπελώνεις κιόλας ...
έτσι είναι η αγορά σήμερα ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Τι να κανω για να μου δωσει 5 λεπτα;
Να παω απο το σπιτι της;
Να την παρω τηλεφωνο;
Βοηθεια!
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Sourua

# 12 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Από την στιγμή που θεωρείς κάτι δεδομένο,το έχεις ήδη χάσει.

matakiamouou

# 13 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πήγε με τα νερά σου ενώ σε παρακαλούσε να είστε μαζί εσύ την ήθελες για απλή φίλη που όμως κοιμοσασταν μαζί κ.τ.λ όπως λες...Ξαφνηκα η κοπέλα το ένιωσε πολύ καλά την είχες δεδομένη...τα ξερεις όλα αυτά και σου ειπε ορθά ξέρεις με πείραξε που πήγες με αυτήν και έκανες σχέση και μετά πάλι πολύ ορθά σεβάστηκε τον εαυτό της το μάζεψε και είπε Αντίο. Νιωθεις ασχημα μπηκες στην θεση της...Την θέλεις πίσω? Θα σε εμπιστευτεί? Ποντάρεις τόσο καλά στην καλό συναίσθημα που είχε για σένα ? Ομως Τελείωσε και τελείωσε από την εριστικη σου στάση...Έτσι έκρινες να πράξεις και έτσι έπραξες το έχει βήμα ηλικία...πανε παρακάτω άσε την να τραβήξει το δρόμο της...Κατά βάθος μπορεί να σε θέλει ακόμη όμως μπορεί να έριξε πολύ κλάμα για σένα που δεν θα το μάθεις ποτέ...άφησε την εχεις τόσες φίλες να κάνεις παρέα και να γνωρισεις νέα άτομα...το ίδιο και η κοπέλα.Ειστε μικροί...και κάτι πολύ όμορφο που είπε η ZHLIASOU "τα δεδομένα κάποια στιγμή γίνονται ζητούμενα ".

matakiamouou

# 14 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ZHLIASOU πρώτη φορά το διάβασα αυτό...έγραψες...

ZHLIASOY

# 15 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

https://www.youtube.com/watch?v=XBStbhHEneU

ακου αυτο

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από matakiamouou
ZHLIASOU πρώτη φορά το διάβασα αυτό...έγραψες...

mara08

# 16 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα γινω κακιά

"αγαπιομαστε παρα πολυ." Μαλλον εκεινη περισσοτερο 

"Με το που χωρισαμε εκεινη εκανε καθε προσπαθεια για να με κερδισει παλι πισω, οσο κι αν της ελεγα οτι δεν γινεται αυτο αλλα θελω να εχουμε μια καλη φιλικη σχεση ολο ειχε ελπιδες.  το συνειδητοποιησε καποτε και συνεχισαμε να μιλαμε και να κοιμομαστε μαζι κλπ." 

Ποτε δεν το συνειδητοποιησε αλλα δεν μπορουσε να κανει διαφορετικα . Οταν λες κοιμοσαστε μαζι ?Κανατε ερωτα εννοεις ... 

"ειχα το πανω χερι ..ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει...την ειχα δεδομενη και το θεμα ειναι οτι αργησα να το καταλαβω. "μετα απο 2 χρονια που εχουμε χωρισει..., ενω ηταν ολα πολυ χαλαρα και ωραια,"  

για σενα ηταν ολα πολυ χαλαρα και ωραια * κοιτα τι λες ακομα και τωρα !"

"... δεν θελω να μιλαμε αλλο και τετοια. Κι ηταν η στιγμη που με πηρε η κατηφορα γιατι πραγματικα μπηκα στην θεση της και πληγωθηκα/στεναχωρηθηκα "

Μεχρι τωρα καμια προσπαθεια να δεις πως αισθανεται εκεινη . Μολις σηκωσε κεφαλι , μολις καταλαβες οτι χανεις οχι εκεινη, τον ελεγχο της και οτι μπορει απλα επιτελους και χωρις εσενα, εστω να προσπαθησει 

"αλλα δεν θελει καν να με ακουσει" .  εχει αδικο ?

" Εχω καταλαβει οτι δεν μπορω να ζησω χωρις εκεινη στην ζωη μου, ειναι ο πιο σημαντικος ανθρωπος. (κι ας εχω γνωρισει αλλες κοπελες).  Ποσο σιγουρος εισαι για αυτο και δεν ειναι απλα ενα θιγμενος εγωισμος που αλλαξε η κατασταση ? Και πως να σε εμπιστευτει αυτη η κοπελα και τι να ακουσει ? Την ειχες ακομα και μετα το χωρισμο σε παρακαλαγε οποτε γουσταρες κανατε και σεξ εσυ εβγαινες και με αλλες ( εδω παει το χαλαρα και ωραια * )

Τι να κανω για να μου δωσει 5 λεπτα;" Πιστευεις οτι στα 5 λεπτα θα σωσεις τα δυο χρονια που την ετρεχες ( πιθανοτατα και τα 2,5 της σχεσης )? Μηπως φιλε μου τα θες ολα δικα σου ?

Πιστευεις οτι στα 5 λεπτα θα σωσεις τα δυο χρονια που την ετρεχες ( πιθανοτατα και τα 2,5 της σχεσης )? Μηπως φιλε μου τα θες ολα δικα σου ?

tsiouaouas

# 17 στην 1/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν ειναι αληθινη η ιστορια σου, μαλλον αυτος που μιλαει τωρα ειναι απλως ο εγωισμος σου. Μην κανεις τιποτα γιατι και αν ακομα τα ξαναβρειτε θα ειναι νομιζω για λιγο. Εκεινη σιγουρα πλεον δεν θα ειναι η ιδια και εσυ αμα την ξανακερδισεις πισω και θρεψεις τον εγωισμο και την περηφανια σου θα παψεις να ενδιαφερεσαι. Εγω λεω να παψεις να ασχολεισαι...αρκετο κακο της εκανες.

Kostis90

# 18 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Απαντήσεις: 21
Εγω θα κανω τον κακο της υποθεσης..Καλα να παθεις,οσο σε παρακαλουσε η κοπελα εσυ μια χαρα ησουνα και ας ποναγε εκεινη..αγαπη ειναι αυτο;;!!Ο εγωισμο σου ειναι,τιποτα παραπανω θα περασει..
Αρέσει στο μέλος alisida

Alucard_

# 19 στην 1/3/2018
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 3

Καλησπερα και παλι. Καλα ολα αυτα που λετε γιατι οι αποψεις διιστανται, το θεμα ειναι οτι δεν με πειραζει στο να τα ξαναβρουμε σαν σχεση γιατι οντως ξερω οτι τιποτα δεν θα ειναι ιδιο. Απλως δεν θελω να την χασω γενικως απο την ζωη μου σε φαση που λεει οτι δεν θελει να με ακουσει. Εχθες ειπε στον κολλητο μου οτι "δεν εχει ορεξη και ξερω οτι θα στεναχωρηθω αμα τον ακουσω" (ηταν και αρρωστη). Καταλαβαινω πως δεν λειτουργουν ετσι οι σχεσεις αλλα δεν μπορειτε να καταλαβετε την συγκεκριμενη δυστυχως. Θεωρειτε οτι οντως αλλαξε κατι μεσα της; Θα θελησει καποια στιγμη να με ακουσει; Δεν θελω να ασχοληθω αλλο για καποιο διαστημα γιατι την πιεζω, αλλα αυτα που θελω να της πω ειναι τοσο σημαντικα πραγματα που ειναι απαραιτητα τα 5-10 λεπτα. Καλο βραδυ να εχετε. Και ευχαριστω για τις απαντησεις εως τωρα.

achinos

# 20 στην 1/3/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Alucard_

αλλα αυτα που θελω να της πω ειναι τοσο σημαντικα πραγματα που ειναι απαραιτητα τα 5-10 λεπτα. 

ε και; τι σε πειράζει που δε θέλει να σε ακούσει; κ εσύ έτσι δεν έκανες;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alucard_

γιατι οποτε εφευγα και δεν της μιλουσα για καποιο χρονικο διαστημα ή τσακωνομασταν ηξερα οτι θα ναι παντα εκει για μενα και θα περιμενει. 

Κανονικά δε θα έπρεπε να σε πειράζει καθόλου! Έτσι είναι οι σχέσεις, τις λούζεσαι.

Ασε που στο είπε κιόλας, είναι ειλικρινής, όπως είσαι κ συ. Αμοιβαιότης. Βασικό κομμάτι στη jenga σας. Μια χαρά.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Alucard_

ερχεται να μου μιλησει στο σπιτι και μου λεει οτι δεν μαρεσε τοτε που εκανες κατι με αυτην και μου λεει τελος παντων θα σε παρω το βραδυ για να ερθω σπιτι σου να αραξουμε. Με παιρνει 11:30 ωρα και μου λεει δεν εχω ορεξη, δεν θελω να μιλαμε αλλο και τετοια. 

Κανονικά, λέμε τώρα, πρέπει να αράξεις στα κιλά σου κ να περιμένεις πότε θα της έρθει η επιφοίτηση να σου μιλήσει ξανά.

Κ μάλλον πρέπει να σε πειράξει κ σένα που πήγε με άλλον αλλά δεν ξέρω, εσένα μπορεί κ να σου αρέσει, θα δείξει...

άβυσσος η ψυχή.

Αρέσει στο μέλος siopi13
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε