Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

γαμος???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

broomstick

# 1 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 2.492
'Aρεσαν+: 0%

γαμος???

τι εστι γαμος??? να πω οτι ειμαστε παιδακια να το καταλαβω...ολοι εδω επι το πλειστων ειμαστε απο 45 και πανω που γραφουμε...και τα περισσοτερα θεματα κινουνται σε αυτο το σημειο...γαμος ισον οικογενενεια ισον παιδια...εξασφαλιση με λιγα λογια...τωρα για ποιο λογο θελει ενας η μια να προσαψει συμβολαιο δεν μπορω να το καταλαβω...μου αρεσει που βαζεται ερωτες αγαπες και λουλουδια...ο ερωτας κρατα ενα διαστημα...απο εκει και υστερα αν εξελιχθει σε αγαπη ειναι αλλο θεμα...αλλα και αν που ολοι θελουν για ποιο λογο να βαλουν ενα σχοινι στο λαιμο τους???οταν βαλλεις την υπογραφη σου σε ενα συμβολαιο πρεπει να την κρατησεις...αλλιως πας για αθετηση συμβολαιου...εχεις κυρωσεις...σε ποιον απευθυνονται ομως οι κυρωσεις???μονο στον αντρα...αρα για ποιο λογο να θελει ενας αντρας τον γαμο???μονο αν παντρευτει μια πλουσια γυναικα...δεν βλεπω εγω αλλο λογο...βρειτε μου εσεις οι γυναικες...και βαρεθηκα το οτι εμεις εχουμε μονο τιμη...λογο εννοοω
Αρέσει στο μέλος manosmunchen

maraki_lar_1980

# 2 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.150

Broomstick...

καταρχας ποια σε πίεσε να παντρευτείς?έλα μολογα τα!!

Ο γάμος είναι ένα χαρτάκι που χρησιμευει μονο σε μια πλασματικη κοινωνική αποκατάσταση(ειδικά των γυναικων που μας έχουν γαλουχησεί με αυτά τα στερεοτυπα).

Σήμερα πλέον δε θεωρειται απαραίτητο οι εν δυνάμει νεονυμφοι να ανταλλάσουν όρμους αιώνιας αγαπης (που θα τους πατήσουν κιολας).

Οπότε κανεις δε σε αναγκάζει να βάλεις την κουλούρα αν δε το θες (Εκτός ίσως από μια ανεπιθύμητη εγκυμοσυνη).

Οπότε προς τι το άγχος?

Οι ανθρωποι παντρεύονται για διάφορους λόγους...πχ για να κανουν οικογενεια...

οι γυναικές αναζητούν την ασφάλεια και τη σιγουριά (του αντρα κουβαλητη) και τον θέλουν τον και κιμπαρη,αφού εννοείτε πως θα παίρνει κι έναν ικανοποιητικό μισθό.

Οι άντρες παντρευνται με την καρδια,οι γυνακες με το μυαλό.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι ανίκανες να αγαπήσουν ή να ερωτευτουν..Απλά έχουν άλλο τρόπο σκεψης...

Πολλές ακολουθούν την καρδιά τους να δε πάνε ποτέ στα τυφλά.Η λογική είναι εκεί,παρούσα.Ενώ εσείς οι άντρες σκέφτεστε με το Κάτω κεφάλι και ειστε πιο επιφανειακό από εμάς,καθώς δίνετε πρωταρχικά βάση στην εξωτερική εμφάνιση και κάποιοι ξεχνούν να συνυπολογιστούν κι άλλα βασικά κριτήρια επιλογής συζηγου και την πατάνε.

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, broomstick

frog13

# 3 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η ζωή που επιλέγουμε να ζήσουμε διαμορφώνει και την προσωπικότητά μας broom...

Ετσι μέσα στην οικογένεια μπορούν να αναπτυχθούν υψηλότερες δυνατότητες του ανθρώπου όπως αλτρουισμός,αλληλεγγύη,αυτοθυσία,ανδρεία,σύνεση...ενώ στον ατομικό τρόπο ζωής μπορεί να διαμορφωθούμε από την σκληρότητα,την δειλία,την ματαιοδοξία...κλπ.
Ο ατομισμός στις μέρες μας είναι σε πολύ ψηλή θέση όσο αφορά τις επιλογές μας γι αυτό και  η δυσκολία απόφασης  του σημερινού ανθρώπου να κάνει γάμο η και να τον κρατήσει...μην μπορώντας πέρα από το προσωπικό του συμφέρον να διακρίνει κάτι άλλο ..."ωφελιμότερο" γι αυτόν...!

manosmunchen

# 4 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 72

Do you know Ισότητα?

Οι εποχες του κουβαλητή τελείωσαν,αν θελεις να σε λενε ευρωπαια θα κανεις τα δικα σου κουμαντα ''οπως Αμερικη'' που ελεγε η διαφιμηση.Ο γαμος ειναι συνεταιρισμος πανω απο ολα βάζεις-βάζω οχι βαζεις-γλενταω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από maraki_lar_1980

οι γυναικές αναζητούν την ασφάλεια και τη σιγουριά (του αντρα κουβαλητη) και τον θέλουν τον και κιμπαρη,αφού εννοείτε πως θα παίρνει κι έναν ικανοποιητικό μισθό.
Αρέσει στα μέλη just-1975, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 5 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 7.720

γιατί παντρεύτηκα;;;
χμμμ, γιατί ήθελα να συνεχίσω τη ζωή μου μαζί του, σα ζευγάρι
ήθελα να κάνω παιδιά μαζί του,
ήθελα να γεράσω μαζί του,
ήθελα να μας θεωρεί η υπηρεσία ζευγάρι (δηλ. μόρια!!!)
ήθελα να μπορώ να τον ακολουθώ ανενόχλητα στην περιπετειώδη ζωή του
ήταν ο μόνος θεοπάλαβος άντρας που είχα γνωρίσει και ας το έπαιζε ... σοβαρός
ήθελα να ...δε θυμάμαι τώρα...  (πάντως ήθελα, με το ζόρι δεν το πήρα !)

Ναι, ναι  πολλά , ή μάλλον όλα (εκτός των μορίων) μπορείς να τα κάνεις και ελεύθερος. Γιατί να μπεις στη διαδικασία με παπάδες, μπουμπουνιέρες κ.λ.π...έξοδα, φασαρίες...
 E, Έχει και το ρομαντικό του!
όσο και ν΄αλλάξουν τα χρόνια, ένας γάμος θα είναι πάvτα μια <<χαρά>>
[img]https://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]

[img]https://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]
Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Arxontoula_ και σε ακόμα 5 μέλη.

achinos

# 6 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.424

γιατί του άρεσε, το ήθελε πάρα πολύ

κ ήθελα να είναι ευτυχισμένος.
Αρέσει στα μέλη just-1975, siopi13 και σε ακόμα 4 μέλη.

ROCK-54

# 7 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελα βρε φιλαρακο broom,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από broomstick

γαμος???τι εστι γαμος??? να πω οτι ειμαστε παιδακια να το καταλαβω...ολοι εδω επι το πλειστων ειμαστε απο 45 και πανω που γραφουμε...και τα περισσοτερα θεματα κινουνται σε αυτο το σημειο...γαμος ισον οικογενενεια ισον παιδια...εξασφαλιση με λιγα λογια...τωρα για ποιο λογο θελει ενας η μια να προσαψει συμβολαιο δεν μπορω να το καταλαβω...μου αρεσει που βαζεται ερωτες αγαπες και λουλουδια...ο ερωτας κρατα ενα διαστημα...απο εκει και υστερα αν εξελιχθει σε αγαπη ειναι αλλο θεμα...αλλα και αν που ολοι θελουν για ποιο λογο να βαλουν ενα σχοινι στο λαιμο τους???οταν βαλλεις την υπογραφη σου σε ενα συμβολαιο πρεπει να την κρατησεις...αλλιως πας για αθετηση συμβολαιου...εχεις κυρωσεις...σε ποιον απευθυνονται ομως οι κυρωσεις???μονο στον αντρα...αρα για ποιο λογο να θελει ενας αντρας τον γαμο???μονο αν παντρευτει μια πλουσια γυναικα...δεν βλεπω εγω αλλο λογο...βρειτε μου εσεις οι γυναικες...και βαρεθηκα το οτι εμεις εχουμε μονο τιμη...λογο εννοοω

...με κοψοχολιασες! Αρχικα διαβαζοντας γαμος και μετα το νικ σου, ειπα μεσα μου..."παει το χασαμε το καρντασι,να γιατι  εξαφανιστηκε τελευταια κ τωρα ερχεται να κλαυτει...Ευτυχως που εισαι καλα κ απλα προβληματιζεσαι! ...

Δεν ξερω πολλους που να θελουν μονοι τους να βαλουν σχοινι στο λαιμο τους,εκτος απο τους αυτοχειρες. Οποτε θεωρω τον γαμο μια πραξη συνειδητη μονο που ο αντρας βαζοντας την υπογραφη του ελπιζει να μην αλλαξει τιποτα και να παραμεινει παντα ετσι ευτυχισμενος,ενω η γυναικα πως με τα χρονια ελπιζει να τον (αντρα) αλλαξει ...

Θελω να ειμαι αντικειμενικος,λεγοντας πως ενα διαζυγιο ειναι εξισου επωδυνο και για τους δυο,αν και σε βαθος χρονου αποδεικνυεται λυτρωτικο. Τα οποια λαθη παντα εχουν μεγαλο κοστος ,κυριως συναισθηματικο,αλλα και οικονομικο και σε τελευταια αναλυση τα παιδια πληγωνονται και ας μην φταινε σε τιποτα...

Με την πρωην γυναικα μου παντρευτηκαμε απο μεγαλο ερωτα, με τους καλυτερους οιωνους, και ας πολλοι (ακομα κ φιλες της) μου ελεγαν πως δεν ειναι για μενα...Ζησαμε μαζι πανω απο 20 χρονια με πολλα σκαμπανεβασματα και καποια μερα (μαζι) διαπιστωσαμε πως δεν ειμαστε ο ενας για τον αλλον, και πως ο μεγαλος μας ερωτας  με τα χρονια εξαφανιστηκε και δεν μετατραπηκε σε αγαπη...

Ευτυχως,παρα τις οποιες αδικιες του νομου και καποια λαθη μου, ειμαστε φιλοι μεχρι και σημερα...

broomstick

# 8 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 2.492

χαιρομαι που ειμαι στο σαιτ...διαβαντας σας χαιρομαι...πολυ ωραιες απαντησεις...ευχαριστω...

Αρέσει στα μέλη anassa_, lamprand

Paralia48

# 9 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 7.720

λοιπόν, αυτή την εβδομάδα μελατήσαμε διεξοδικά το θέμα του γάμου. Όπως είπε και η φιλενάδα , κάνουμε τη διδακτορική διατριβή μας.
Σήμερα Κυριακή πρωί, πίνουμε το καφεδάκι μας ανακεφαλαιώνοντας τη διατριβή μας...χοχο χο στις επαγγελματικές σχέσεις (δεν είναι τυχαία η επιλογή του Μπρουμ για την κατηγορία θέματος ).
Τελικά αξίζει η όλη διαδικασία...Μπρουμ, μάλλον άρχισες να το σκέφτεσαι...
¶ντε και στα δικά σου

Αρέσει στα μέλη just-1975, hns1602 και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 10 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 2.874

Γιατι παντρευτηκα?χμ..γιατι ηταν ερωτευμενος μαζι μου καψουρης κ δεν θελησα να του χαλασω το ονειρο για μενα απλα θα πω οτι ημουν 18 κ τα μυαλα στα καγκελα

καποτε με ρωτησε καποιος γιατι τον παντρευτηκες αφου δεν τον ερωτευτηκες?κ απαντησα πως ημουν πολυ μαζοχα κ ηθελα να κοιμαμαι με τον εχθρο μουγαμος= ενας διαρκεις πολεμος με θυματα αμαχο πληθυσμο(παιδια)
Αρέσει στο μέλος broomstick

Manzarec

# 11 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γάμος!

Η κορυφή του απόλυτου Έρωτα!!!

Η στιγμή που πιστεύεις πως θα είναι παντοτινή.Το κλάσμα του δευτερολέπτου που όλα μοιάζουν μαγικά και μόνιμα!

matakiamouou

# 12 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου βάζεις δηλαδή ενα γάμο δια συμβολαίου...και βάζεις και τα λουλούδια και αγάπες...παιδιά οικογένεια.Να ξέρεις οτι οικογένεια δεν είναι μόνο τα παιδιά η οικογένεια ξεκινάει από το ζευγάρι, το ζευγάρι είναι οικογένεια τα παιδιά ολοκληρώνουν αυτή την οικογένειά...δεν ξέρω αν το θέμα το αναφέρεις γενικά ή ειδικά , να στο πάρω αντίστροφα γιατί κολας σε ένα χαρτί που θα σε βάλει να υπογράψει κάποιος? Που αγαπάς και θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μαζί του...υποτιθετε ότι δεν σε ενδιαφέρουν αυτά και θες να είσαι με αυτόν ή αυτήν που έχεις δίπλα σου δηλαδή δεν τον θες για τα ωραία του τα ρούχα το στυλ κ.τ.λ το θες για το μέσα από τα ρούχα για το μέσα του.Ενα χαρτί δεν λεει κάτι οταν περιλαμβάνει ποσά κ.τ.λ αν περιλαμβάνει παιδιά (που αυτό να μου επιτρέπεις κάνεις δεν το θέλει και δεν το κάνει) εκει θηγετε το θέμα.Ισως το αντιλαμβανεσαι οτι σε προσβάλει ως ανθρωπο όμως μερικοί άνθρωποι όταν έχουν και άλλους από πίσω μπορεί να έχουν ήδη παιδιά ή δουλεύουν όλη μέρα ε! δεν μπορεί να έρθει ο κάθε ένας να κάνει ότι θέλει..Όταν λέω ο κάθε ένας αν βγεις ξαφνηκα παρτάκιας? (Μην το παίρνεις προσωπικά...)..Δεν είναι ωραίο και δεν εννοείσα οτι είναι ωραίο αλλά είναι ένα χαρτί οκ Και τι να λέει μπροστά σε έναν ανθρωπο που αγαπάς...και εσύ γιατί δεν την πειράζεις? Δηλαδή ρίξτω λίγο στο χιούμορ αν σε βάλουν να υπογράψεις...πες της κορίτσι μου τι άλλο θες να κάνω για εσένα? Θες να πεσω από αεροπλάνο για να καταλάβεις ότι Σ Α Γ Α Π Α Ω? Αυτά τώρα πες της για μένα είναι παιχνίδι δώσε μου αλλά εκατο συμβόλαια να σου υπογράψω...αχ! Ειναι αστειο Έχεις πλάκα θεματοθετη..μου ρχονται συνειρμικά...πες της έχω και αυτόγραφο θες να σου υπογράψω?Μπορείς να το θέσεις και διαφορετικα εχω καταλαβει οτι σου αρεσει η υπογραφη μου τωρα που θα παντρευτουμε μπορω να σου την δανεισω...Τώρα Εντάξει χαζο το βρήσκω στην εποχή μας να βάλεις κάποιον ή να βάλει κάποιος να υπογράψει...όμως συμβαίνει...δεν θα επρεπε αλλά συμβαίνει.
https://m.youtube.com/watch?v=kmGtFhElGZ4

lamprand

# 13 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.450

ο γάμος όπως είπε και ο φρογκ ολοκληρώνει το άτομο . τον περνάει από το ατομικό σε συλογικό επίπεδο !

αποκτά πλέον υπευθυνότητα δηλ. να δρα πέρνοντας υπόψιν του και τα άλλα άτομα του γάμου . δεν είναι πλέον τόσο εγωιστής .αν δεν ήσουν ποτέ παντρεμένος φίλε μπρομ ίσως να είναι ο καιρός σου .τώρα για μας τους χωρισμένους και ανω των 50 δεν βλέπω τον λόγο γιατί η οικογένεια συνεχά να υφίσταται !
εκτός και αν αυτή η υπευθυνότητα δεν μας έχει κουράσει ακόμα και την θέλουμε !
Αρέσει στα μέλη broomstick, just-1975 και σε ακόμα 1 μέλος.

mili10

# 14 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 57 / Χήρα
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 164
Ερχεται η Ανοιξη και σκεφτηκατε ολοι τους γαμους;;;Ξανασκεφτειτε το...
Αρέσει στα μέλη broomstick, just-1975 και σε ακόμα 3 μέλη.

agapimou11

# 15 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 41 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 541

Γιατί να θέλει ένας άντρας γάμο ?

Γιατί ωριμασε, έζησε, απέκτησε εμπειρίες, γνώρισε καλά τις γυναίκες, γνώρισε πολλές γυναίκες, βαρέθηκε να ζει μόνος του παρότι τα καταφέρνει άψογα στα καθημερινά ενός σπιτιού, πάλεψε και φτιάχτηκε επαγγελματικά, θέλει να βρει το άλλο του ολόκληρο, ξέρει που να το βρει και πως να το διακρίνει μέσα από πάρα πολλές γυναίκες, θα το βρει γιατί ξέρει τι θέλει, θέλει να ζήσει μαζί της, να του κάνει τα παιδιά του.

Και όχι δεν χρειάζονται τελετές και άλλες αηδίες, ένα σύμφωνο συμβιωσης είναι οκ κι αυτό για λόγους, όχι εξασφαλισης χαχαχα δεν υπάρχει αυτό ούτως ή άλλως, αλλά για λόγους γραφειοκρατικους που αφορούν και τα παιδιά που θα αποκτήσει το ζευγάρι αλλά και άλλους πχ αν πάθει κάτι ο ένας, στο νοσοκομείο ούτε θα μπορεί να τον δει ο άλλος αν δεν είναι νομικά "δεσμευμενοι" μεταξύ τους. 

Αυτά από μένα !!!

Αρέσει στα μέλη broomstick, just-1975 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 16 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.109

Τοσα πολλα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από agapimou11

Γιατί να θέλει ένας άντρας γάμο ?

Γιατί ωριμασε, έζησε, απέκτησε εμπειρίες, γνώρισε καλά τις γυναίκες, γνώρισε πολλές γυναίκες, βαρέθηκε να ζει μόνος του παρότι τα καταφέρνει άψογα στα καθημερινά ενός σπιτιού, πάλεψε και φτιάχτηκε επαγγελματικά, θέλει να βρει το άλλο του ολόκληρο, ξέρει που να το βρει και πως να το διακρίνει μέσα από πάρα πολλές γυναίκες, θα το βρει γιατί ξέρει τι θέλει, θέλει να ζήσει μαζί της, να του κάνει τα παιδιά του.

Και όχι δεν χρειάζονται τελετές και άλλες αηδίες, ένα σύμφωνο συμβιωσης είναι οκ κι αυτό για λόγους, όχι εξασφαλισης χαχαχα δεν υπάρχει αυτό ούτως ή άλλως, αλλά για λόγους γραφειοκρατικους που αφορούν και τα παιδιά που θα αποκτήσει το ζευγάρι αλλά και άλλους πχ αν πάθει κάτι ο ένας, στο νοσοκομείο ούτε θα μπορεί να τον δει ο άλλος αν δεν είναι νομικά "δεσμευμενοι" μεταξύ τους. 

Αυτά από μένα !!!

Σε τι ηλικια ειναι αυτος που περιγραφεις?

Μπορει να τεκνοποιησει?

Αρέσει στα μέλη broomstick, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Enikos

# 17 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.369

Το συμφωνο συμβιωσης, ειναι η νεα πατεντα επειδη οι εκμοδερνισθεντες ιθαγενεις, θελουν "αλλαγη" που να συμβαδιζει με τις νεες επιταγες?

Αρέσει στα μέλη broomstick, anassa_

maraki_lar_1980

# 18 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 1.150

manosmunchen...

Εγω τον άντρα τον θελω παραδοσιακό(όπως ο μπαμπας μου) κι ευτυχώς σταθηκα τυχερη (τον βρήκα και με βρηκε).

Τώρα τα υπόλοιπα δε με αφορούν!ζω στον κοσμο το δικο μας!

σορρυ κιόλας!!

Αρέσει στα μέλη broomstick, siopi13 και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 19 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 57 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.852

Αλλάζει ο Μανώλης;   χα χα  

Αμ δεν αλλάζει  άσχετα με το τι λέει ή τι παραδέχεται ακόμα κ ο μοδερνος Μανώλης!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Enikos

Το συμφωνο συμβιωσης, ειναι η νεα πατεντα επειδη οι εκμοδερνισθεντες ιθαγενεις, θελουν "αλλαγη" που να συμβαδιζει με τις νεες επιταγες?

Αρέσει στο μέλος Enikos

matakiamouou

# 20 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
agapimou11 εκτός του σσυμβολαίου συμβίωσης παίζει ο θεματοθετης να λέει και το προγαμιαιοι συμβόλαιο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε