Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

γαμος???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

matakiamouou

# 21 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Βρε maraki_lar_1980 που τον βρήκες τον άντρα τον παραδοσιακό σαν τον πατέρα σου? Σοβαρά τώρα νόμιζα ότι είναι είδος προς εξαφάνιση και αν μοντέρνιζουν οι περισσότεροι λες στο βάθος να ναι παραδοσιακοί?Ξέρω αντρες που θα βγουν ακούστε πρόγραμμα λες και βγάζουν λαϊκό ρεπερτόριο θα βγουν με πρωην, νυν, λίγο πιο πρώην, ακομα λιγο πιο πρόσφατη πρώην, το σόι ολόκληρο της νυν που να ξεφύγεις από δαύτο...το τηλ χτυπάει ασταμάτητα λες και έχουμε επιστράτευση από τον ελληνικό στόλο πρέπει να δώσει σήμα...και μετά μπορεί να βγει και με την παιδική χαρά στο ενδιάμεσο...δηλαδή να τον έχεις αυτόν να τον βάλεις μια κορδέλα γυρω του μιας που έρχετε το Πάσχα και να του πεις αντε αγόρι μου καλό διάλεξε και μια λαμπάδα και τράβα σε ένα σπίτι από όλα αυτά που εχεις ανοίξει...και εσύ μου λες για παραδοσιακούς αντρες...φέρε μου έναν... (πλάκα σου κάνω κράτα τον όμως να ξέρεις ότι έχεις και είναι είδος προς εξαφάνιση χρειαζόμαστε αναπαραγωγή τέτοιου ειδους).

manosmunchen

# 22 στις 4/3/2018
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 72
'Aρεσαν+: 0%

Δωστου να καταλαβει τι θα πει παραδοση,αφου τον βρηκες...καλα να παθει

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από maraki_lar_1980

manosmunchen...

Εγω τον άντρα τον θελω παραδοσιακό(όπως ο μπαμπας μου) κι ευτυχώς σταθηκα τυχερη (τον βρήκα και με βρηκε).

Τώρα τα υπόλοιπα δε με αφορούν!ζω στον κοσμο το δικο μας!

σορρυ κιόλας!!

Αρέσει στα μέλη agapimou11, maraki_lar_1980

hns1602

# 23 στις 4/3/2018
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.589

Έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας με τους γάμους αυτές τις μέρες... σε λίγο θα βλέπουμε στέφανα, κουφέτα και μπάτσελορ με ωραία σέξυ μωρά  στον ύπνο μας... 

Broom, παντρευόμαστε συνήθως τους λάθος ανθρώπους για τους λάθος λόγους... Ή αν θέλεις, τους σωστούς ανθρώπους τη δεδομένη στιγμή, πάλι όμως για τους λάθος λόγους...

Ο άντρας μπορεί κάλλιστα να θέλει να παντρευτεί από συμφέρον... και δε μιλάω εδώ για την πλούσια νύφη απαραίτητα... αλλά για τη δούλα που θα τον νταντεύει... όλοι θέλετε μια υπηρέτρια στο σπίτι... κι όσο μεγαλώνετε ηλικιακά ζητάτε και άλλα προσόντα, αυτά της νοσοκόμας... 

Τα ανωτέρω "προσόντα" θεωρώ πως υπερισχύουν έναντι της πλούσιας νύφης, γι' αυτό και αυτή μπορεί να κρίνεται επιθυμητή, πλην όμως όχι απαραίτητη...

Το ερώτημα είναι, γιατί μια γυναίκα να θέλει να παντρευτεί σε μεγαλύτερη ηλικία; Αν είναι αυτάρκης οικονομικά, δε νιώθει την ανάγκη να το κάνει...

Απλά πράγματα... νομίζω...

Αρέσει στα μέλη broomstick, broomstick και σε ακόμα 2 μέλη.

ROCK-54

# 24 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απλα πραγματα...νομιζω...

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από hns1602

Το ερώτημα είναι, γιατί μια γυναίκα να θέλει να παντρευτεί σε μεγαλύτερη ηλικία; Αν είναι αυτάρκης οικονομικά, δε νιώθει την ανάγκη να το κάνει...

Απλά πράγματα... νομίζω...

Αρχιζω,οπως το τελειωσες,λεγοντας πως δεν χρειαζεται (απαραιτητα) να παντρευτεις, και αυτο ισχυει για ολους - αντρες και γυναικες. Χρειαζομαστε ολοι  κατι πολυ απλο φαινομενικα,αλλα στην πραξη τοσο δυσευρετο...

https://www.youtube.com/watch?v=OTmoTRkY6RI

mara08

# 25 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με χαλαει λιγο που το "πρωτότυπο¨ πλεον θεμα ¨γαμος¨μπαινει σαν επαγγελματικη σχεση ...

Ναι για καποιους μπορει να ειναι ετσι πρακτικα και  βαση υπογραφων ... Αν το δουμε εντελως ψυχρα δλδ Αλλα ειπαμε εξαρταται πως το βλεπει κανεις και τι τελικα ζηταει !

ROCK-54

# 26 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Mην χαλιεσαι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από mara08

Με χαλαει λιγο που το "πρωτότυπο¨ πλεον θεμα ¨γαμος¨μπαινει σαν επαγγελματικη σχεση ...

Ναι για καποιους μπορει να ειναι ετσι πρακτικα και  βαση υπογραφων ... Αν το δουμε εντελως ψυχρα δλδ Αλλα ειπαμε εξαρταται πως το βλεπει κανεις και τι τελικα ζηταει !

Αυτος ο αβεβαιος κοσμος "βγαζει" ανασφαλεις ανθρωπους που (φαινομενικα) οχυρωνονται πισω απο θεσμους,υπογραφες κ συμβολαια,ξεχνωντας ποσο συντομη ειναι η ζωη... Αυτοι που δεεεν...ειναι η αφελεις, η στην καλυτερη ρομαντικοι...Ματαιοτης ματαιοτητων...

Nuvolla

# 27 στις 4/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν απ το γάμο βγάλεις το χρήμα (ορισθεί διαχειριστής )
βγάλεις τον συνεταιρισμό  (ορισθεί  οικονόμος)
βγάλεις τα σόγια  (κατέβεις απ τον Αρη )
βγάλεις την μονιμότητα του κρεβατιού ( εναλλακτική ,σλιμπ μπανγκ και δεντρόσπιτο  )

μια χαρά μου ακούγεται...

maraki_lar_1980

# 28 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 1.150

Μάνο αυτά είναι γούστα!

matakiamouou...

Η λέξη παραδοσιακος έχει παρεξηγηθεί σήμερα ή μου φαίνεται?

Εσύ Μανο τι κατάλαβες ότι εννοώ κι άρχισες τις ειρωνιες?

Έχεις πάρει χαμπάρι το νόημα?

¶ντε αγόρι μου κάνε καμία κωλοτούμπα μέχρι να κουνηθεί λίγο το μυαλό!!

Καλα βρε μη βαράς...Εσύ είσαι μοντέρνος ξεχασα!!χαχα!!

Αρέσει στο μέλος michmu

just-1975

# 29 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 163

θέλεις να πεις ότι οι γυναίκες παντρεύονται με την καρδιά και οι άντρες με το μυαλό και όχι το ανάποδο...και όταν ακολουθείς την καρδιά σου,στα τυφλά πας,δεν υπάρχει λογική...τώρα όσο για το κάτω κεφάλι που λές για τους άντρες εκεί με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από maraki_lar_1980

Οι άντρες παντρευνται με την καρδια,οι γυνακες με το μυαλό.Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι ανίκανες να αγαπήσουν ή να ερωτευτουν..Απλά έχουν άλλο τρόπο σκεψης...

Πολλές ακολουθούν την καρδιά τους να δε πάνε ποτέ στα τυφλά.Η λογική είναι εκεί,παρούσα.Ενώ εσείς οι άντρες σκέφτεστε με το Κάτω κεφάλι και ειστε πιο επιφανειακό από εμάς,καθώς δίνετε πρωταρχικά βάση στην εξωτερική εμφάνιση και κάποιοι ξεχνούν να συνυπολογιστούν κι άλλα βασικά κριτήρια επιλογής συζηγου και την πατάνε.

Αρέσει στο μέλος broomstick

just-1975

# 30 στις 5/3/2018
author

ανατρίχιασα...τόσο λυτό αλλά με τόσο νόημα

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από ROCK-54

Απλα πραγματα...νομιζω...

Αρχιζω,οπως το τελειωσες,λεγοντας πως δεν χρειαζεται (απαραιτητα) να παντρευτεις, και αυτο ισχυει για ολους - αντρες και γυναικες. Χρειαζομαστε ολοι  κατι πολυ απλο φαινομενικα,αλλα στην πραξη τοσο δυσευρετο...

https://www.youtube.com/watch?v=OTmoTRkY6RI

just-1975

# 31 στις 5/3/2018
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Nuvolla

Αν απ το γάμο βγάλεις το χρήμα (ορισθεί διαχειριστής )
βγάλεις τον συνεταιρισμό  (ορισθεί  οικονόμος)
βγάλεις τα σόγια  (κατέβεις απ τον Αρη )
βγάλεις την μονιμότητα του κρεβατιού ( εναλλακτική ,σλιμπ μπανγκ και δεντρόσπιτο  )

μια χαρά μου ακούγεται...

Arxontoula_

# 32 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.716

Οπως διάβαζα κάποτε, "Happy murderers, like happy wives, keep quiet tongues".

Κοινώς, τα ευτυχισμένα ζευγάρια, είναι σαν τους επιτυχημένους δολοφόνους: αποφεύγουν να το κάνουν βούκινο.

Αρέσει στα μέλη broomstick, hns1602 και σε ακόμα 1 μέλος.

giorgos170

# 33 στις 5/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.911

τό μάτι τό τσακίρικο ...

( σαν ραντάρ )

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Arxontoula_

να το κάνουν βούκινο.

maraki_lar_1980

# 34 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 1.150

just-1975...

Οι άντρες είναι πιο συναισθηματικοί και πιο ευαισθητοι από εμάς...Όσο περίεργο κι αν σου ακούγεται...

Εμεις ειμαστε πιο "σκληρες",πιο λογικές,πιο ρεαλιστριες,πικ πρακτικες,διεισδυτικες,προνοητικες,βλέπουμε μίλια μακριά...

Εξαιρέσεις υπάρχουν σαφως και μπορεί να'ναι κάμποσες...

Απλα εγώ αυτό διαπίστωσα από τις εμπειρίες μου...

Αρέσει στα μέλη broomstick, lamprand

MadameShuShu40

# 35 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.157

Στην δεξίωση του γάμου μου, κατά την είσοδο μας στον χώρο, ειχαμε ηχητικό background το ".,.Loved & Married",
Για καποια χρονια υπηρξαμε και τα δυο,
Για καποια χρονια υπηρξαμε μονο παντρεμενοι,
Για καποια χρονια υπηρξαμε "angry & married",
Τωρα ειμαστε "αγαπημενοι & παντρεμενοι".
Μελλοντικα δεν μπορω να ξερω.
Προς το προν μου αρκουν οι διακυμανσεις που περασαμε, κι ας τα λεω χαριτολογωντας, δεν ηταν και το καλυτερο.

Αρέσει στα μέλη broomstick, maraki_lar_1980

hns1602

# 36 στις 6/3/2018
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.589

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Arxontoula_

Οπως διάβαζα κάποτε, "Happy murderers, like happy wives, keep quiet tongues".

Κοινώς, τα ευτυχισμένα ζευγάρια, είναι σαν τους επιτυχημένους δολοφόνους: αποφεύγουν να το κάνουν βούκινο.

Και όταν το κάνουν βούκινο, σου απαγορεύουν να εκφράσεις την απορία σου για ποιο λόγο το κάνουν βούκινο... και αν μιλήσεις σε θεωρούν κακιά...

Όταν φυσικά το ευτυχές ζευγάρι δεν είναι πια ζευγάρι... έχεις πάρεις και τις απαντήσεις σου...

Μάλλον η φιέστα είχε μεγαλύτερη σημασία από την ουσία της σχέσης...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost