Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

υπαρχει φιλικος χωρισμος ???

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Koula_Mara

# 21 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

εγώ δεν είναι αξιαγάπητος άνθρωπος ομως

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από cagmenos

γιατι ρε...ειμαστε τοσο αξιαγαπητα...ζωα...

maraki_lar_1980

# 22 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405
'Aρεσαν+: 0%

Γλυκια μου αλυσιδα...(ωραία φωτο παρεπιπτοντως!)

Να σου πω τη γνωμη μου...

Ο τροπος που λαμβανει χωρα ο χωρισμος σε ενα ζευγαρι είναι αναλογος με (δείχνει την) την ποιότητα της σχέσης.

Φιλικά χωρίζεις οταν και οι δυο αποδέχονται τους λόγους.

Δυσκολος ή επεισοδιακος γινεται ο χωρισμος οταν ένας από τους δυο πχ είναι ακόμα ερωτευμένος κι ο αλλος πετάει αετο (του τελείωσε).

Τοτε θα νιώσει πληγωμένος,αδικημένος κτλ γιατί εκείνη τη στιγμη αδυνατεί να καταλάβει ότι τα συναισθήματα δε τα ελέγχουμε Πότε αρχίζουν, ποτέ τελειώνουν,ποτε μεταλλασονται κτλ.Μερικες φορες δε φταιει κανεις απο τους δυο,απλά συμβαίνει.

Κι επίσης δε θέλει να χωνέψει την απόρριψη,γιατι οντως απόρριψη εισπράττει και δεν τον αφήνει η κτητικοτητα του να την καταπιεί.

Όχι απαραίτητα γιατί έχει δυνατά συναισθήματα για τον αλλο,αλλά ίσως επειδή τον βγάζεις απ'τη βολή του,τη συνήθεια του...

Αρέσει στα μέλη just-1975, alisida

cagmenos

# 23 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=kSlP7fkPW8E

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Koula_Mara

εγώ δεν είναι αξιαγάπητος άνθρωπος ομως

alisida

# 24 στις 5/3/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441

οκ θα το κανω πιο συγκεκριμενο

Οταν πχ υπαρχουν παιδια που δε φταινε σε κατι να ακουν μετα το χωρισμο καυγαδες ( αφου δεν ακουσαν πριν ) ...οταν πχ εργαζονται στην ιδια δουλεια και δεν μπορουν ν αλλαξουν...και δε μιλω για κολητηλικια μετα το χωρισμο,λαθος το εθεσα και δεν εγινα κατανοητη...Μιλω για φιλικη διαδικασια χωρισμου ,συνεναιτικο διαζυγιο χωρις καυγαδες,ενδιαφερον κοινο για τα παιδια χωρις εγωισμους ,αυτα τα απλα ...Ή η αντιδραση σας θα ηταν : εσυ με χωριζεις,δεν υπογραφω ? Αφου με χωρισες πώς ν ασχοληθω με τα παιδια ... Αυτο εννοω φιλικος χωρισμος

Αρέσει στο μέλος anassa_

matakiamouou

# 25 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ας απαντήσουμε στο ερώτημα σε όποιον και να έλεγες το ίδιο θα σου απαντούσε ότι προσπαθεί γιατί σε θέλει προφανώς δεν τελείωσε μέσα του και θα σου λεγε όντως ότι εσυ δεν θες να είσαι μαζί του...στην δική σου πλευρά όταν λες τέλματωσε? Ο λόγος? Δεν τον θέλεις ερωτικά? Εχεις ίσως κάποιο άλλο άτομο (αυτό δεν σημαίνει από πριν) στην παρέα σου που θα θελες να το γνωρισεις παραπάνω ?σαφώς και δεν μπορεί να σε δει φιλικά το γνωρίζεις.

matakiamouou

# 26 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σίγουρα όταν φύγει κάποιος μετανάστης όπως είπε ένας σχολιαστής εδώ βέβαια υπάρχει και άλλος λόγος για να φύγει κάποιος ας πούμε δεν τον ακολουθεί η κρυφή του σχέση, το αγόρι του και θέλει να φύγει..,.υπάρχει και αυτη η εκδοχή.

alisida

# 27 στις 5/3/2018
author

#25,matakiamou

Ο λογος χωρισμου δεν εχει σημασια απο τη στιγμη που στην αρχη τεθηκε συμφωνια για το οτι θα ειπωθουν οι λογοι ,φυσικα και ειπωθηκαν ...Λες τον πραγματικο λογο γιατι δε θελεις να κοροιδευεις ,γιατι να μην τον δεχτει η αλλη πλευρα σαν λογο ?

Marciall

# 28 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχει φιλικός χωρισμός . Εγω ειμαι φίλη με τον πρωιν μου . Έρχεται στο σπιτι πάμε για καφέ η ρετσίνα . Αυτός βέβαια θέλει να μπει πάλι στην ζωη μου αλλα εγω οχι.

alisida

# 29 στις 5/3/2018
author
Marcial, αυτο δεν ειναι φιλικη σχεση αφου θελει να μπει ξανα στη ζωη σου ..Υπομονη κανει ο φουκαρας μπας και καταφερει να σε ρξει,χαχαχα!!
Αρέσει στα μέλη anassa_, just-1975

Rosemarys-Baby

# 30 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κάτι τέτοια λέτε και χαλάτε την πιάτσα...

και μετά μας παίρνει κανας πρώην για να δει τι κάνουμε, άκρως φιλικά

και τ' ακούμε από τους νυν για κανα χρόνο.

υγ: άρα η σχέση δεν είναι φιλική...άσε που τον βασανίζεις, δίνοντάς του ελπίδες

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Marciall

Υπάρχει φιλικός χωρισμός . Εγω ειμαι φίλη με τον πρωιν μου . Έρχεται στο σπιτι πάμε για καφέ η ρετσίνα . Αυτός βέβαια θέλει να μπει πάλι στην ζωη μου αλλα εγω οχι.

Enikos

# 31 στις 5/3/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.642

Προς Θεου, μην δει και αυτος τον γαδαρο με τα μουζμουλα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Marciall

Αρέσει στα μέλη anassa_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

frog13

# 32 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ζουλέψαμε βρε anassa...δεν βλέπεις στα έργα πόσο φιλικές σχέσεις κρατάνε μετά..?

Που ζητάει το χέρι της καμιά φορά από τον πρώην..?

Που μιλάνε σε συνάντηση για τους νυν γκόμενους και τα σεξουαλικά τους και αλληλοδίνουν συμβουλές..?

Πάντα μπροστά αυτοί οι Αμερικάνοι βρε παιδί μου.. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από anassa_

Τι σας έπιασε  καλέ  ;;;    

Δεν υπάρχει φιλικός χωρισμός ούτε με τη φίλη/ φίλο σου !!! Όχι  με τον/την  σύντροφο που η κτητικότητα βαραει κόκκινο!!! 

26-29-31

# 33 στις 5/3/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Συγχαρητηρια κυρια μου...γιατι χωρισατε τοτε?

Επι προσωπικου και να την βλεπω μου κανει κακο στην υγεια μου.

Και δεν την μισω,αλλα χωρισαμε και τελος,ετσι το βλεπω,

Μας φαγανε οι μοντερνισμοι...και μην μου πειτε για τα παιδια κοκ.

Αλλο αυτο και λυνονται με πολλους τροπους τα θεματα των παιδιων.

Και εμενα μου προτεινε να πιουμε καφε να μιλησουμε για ενα θεμα

που ειχε προκυψει με την μια κορη στο εξωτερικο...αλλα παρεμεινα

απολιτιστος,και το λυσαμε τηλεφωνικα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Marciall

Αρέσει στα μέλη alisida, anassa_

mara08

# 34 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

frog13 # 32

Καλά στις σειρές δεν προλαβαίνεις να χωρίσεις ουτε καν να θρηνήσεις να στεναχωρηθεις βρε αδελφέ γιατί πολύ απλά ο νέος γκόμενος/α είναι έτοιμος ήδη ..Από πριν η αμέσως μετά το χωρισμό !!!

Ο φιλικός χωρισμός και ειδικά με τα παιδιά π ου αναγκαστικα πρέπει να υπάρχει επικοινωνία  δε ν ξέρω αν μπορεί να υφίσταται.

Έχει να κάνει με τους λόγους ,με το πώς έγινε ο χωρισμός (ένταση ,καυγάδες) αλλά ακόμα και μετά από κάποιο διάστημα πόσο φίλος μπορείς να είσαι ? 

Μάλλον το παίζεις πολιτισμένος για χάρη το παιδιών και όσο γίνεται οι γονείς να φαίνονται "φίλοι " στα μάτια των παιδιών ..Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κι όλας .

frog13

# 35 στις 5/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχω την εντύπωση ότι οι άνθρωποι που θα κατανοούσαν τα λάθη τους και κατόπιν αυτού θα χώριζαν "φιλικά" ,θα είχαν και την κατανόηση πριν τον χωρισμό... ο ένας για τον άλλον...οπότε δεν θα χώριζαν..

Μόνη εξαίρεση οι άνθρωποι με κατανόηση μεν αλλά που συνειδητοποιούν ταυτόχρονα..ότι τους τελείωσε ο έρωτας..!

Αλλά ναι συμφωνώ..too good to be true...που λένε και τα ξαδέρφια! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από mara08

frog13 # 32

Καλά στις σειρές δεν προλαβαίνεις να χωρίσεις ουτε καν να θρηνήσεις να στεναχωρηθεις βρε αδελφέ γιατί πολύ απλά ο νέος γκόμενος/α είναι έτοιμος ήδη ..Από πριν η αμέσως μετά το χωρισμό !!!

Ο φιλικός χωρισμός και ειδικά με τα παιδιά π ου αναγκαστικα πρέπει να υπάρχει επικοινωνία  δε ν ξέρω αν μπορεί να υφίσταται.

Έχει να κάνει με τους λόγους ,με το πώς έγινε ο χωρισμός (ένταση ,καυγάδες) αλλά ακόμα και μετά από κάποιο διάστημα πόσο φίλος μπορείς να είσαι ? 

Μάλλον το παίζεις πολιτισμένος για χάρη το παιδιών και όσο γίνεται οι γονείς να φαίνονται "φίλοι " στα μάτια των παιδιών ..Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κι όλας .

Frhkarismenh_

# 36 στις 6/3/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68

Θεωρώ ότι φιλικός χωρισμός είναι μόνο όταν είναι κοινή απόφαση και των δύο, όταν το timing είναι τόσο τέλειο, που και οι δύο έχουν φτάσει στα όρια τους. Βέβαια, αυτό για εμένα είναι μια ουτοπία, πιστεύω ότι ελάχιστοι είναι οι τυχεροί, που το κατάφεραν αυτό. 

Επίσης, πιστεύω ότι ανεξάρτητα από τον τρόπο χωρισμού είναι αδύνατον δύο πρώην να μείνουν φίλοι, για πολλούς και διάφορους λόγους. 
Αρέσει στα μέλη just-1975, alisida

Frhkarismenh_

# 37 στις 6/3/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68

Θεωρώ ότι φιλικός χωρισμός είναι μόνο όταν είναι κοινή απόφαση και των δύο, όταν το timing είναι τόσο τέλειο, που και οι δύο έχουν φτάσει στα όρια τους. Βέβαια, αυτό για εμένα είναι μια ουτοπία, πιστεύω ότι ελάχιστοι είναι οι τυχεροί, που το κατάφεραν αυτό. 

Επίσης, πιστεύω ότι ανεξάρτητα από τον τρόπο χωρισμού είναι αδύνατον δύο πρώην να μείνουν φίλοι, για πολλούς και διάφορους λόγους. 

alisida

# 38 στις 6/3/2018
author

26-29-31

Δυστυχως δε λυνονται ολα τηλεφωνικα για καποιους ...Για διαφορους λογους ...Ποιοι ειναι οι λογοι ? Ο απλος οτι οταν λεω κατι προτιμω να κοιταζω τον αλλο στα ματια για να καταλαβει οτι το εννοω .

alisida

# 39 στις 6/3/2018
author

#36 φρικαρισμενη

Φιλια του στυλ να πινουμε τις μπυριτσες μας και να χαζογελαμε οχι δεν μπορει να υπαρχει για ευνοητους λογους ... Μπορει να υπαρξει ομως φιλικη συνεργασια για την επιλυση διαφορων θεματων ...ειδικα οταν υπαρχουν παιδια

26-29-31

# 40 στις 6/3/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Ειναι τοσο περιπλοκο το θεμα γενικοτερα,ο καθενας πρατει,

κατα το δοκουν,δεν υπαρχει πεπατημενη...

Στα ματια κοιτω την φιλη μου,οταν της λεω σε αγαπω,

τις κορες μου,για τα παντα,ολο τον κοσμο κοιταω στα ματια,

την πρωην την κοιταξα οταν επρεπε,και πιστεψε με,

καταλαβαινει και τηλεφωνικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από alisida

26-29-31Δυστυχως δε λυνονται ολα τηλεφωνικα για καποιους ...Για διαφορους λογους ...Ποιοι ειναι οι λογοι ? Ο απλος οτι οταν λεω κατι προτιμω να κοιταζω τον αλλο στα ματια για να καταλαβει οτι το εννοω .

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε