Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δένεται ο άντρας με το σεξ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

lovable1

# 1 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Πριν καιρό με πλησίασε ένα παλικάρι και ενώ στην αρχή ήμουν αδιάφορη, όσο τον γνώριζα άρχισε να μου αρέσει πολύ. Περάσαμε ωραίες στιγμές μαζί, βγαίναμε έξω, πηγαίναμε βόλτες με τη μηχανή του και είχαμε πολύ καλή χημεία και πάθος στο κρεβάτι. Αυτός ήταν πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου συνέχεια με έπαιρνε τηλέφωνο και μιλούσαμε καθόλη την ημέρα όπως τα κανονικά ζευγάρια που λένε τα σχέδια και τα νέα της ημέρας και τα βράδια βρισκόμασταν. 

Ξέρω ότι ήθελε κάτι σοβαρό αλλά η ιστορία μας είχε άσχημη κατάληξη απο νωρίς γιατί έκανα χαζομάρα και με έδιωξε γιατί ξενέρωσε. Όλο αυτό το καιρό τον είχα στο μυαλό μου και προσπαθούσα να φτιάξω την κατάσταση ξανά. Μου είχε πει ότι δεν μπορεί να με δει όπως πρώτα (λογικά εννοούσε για σχέση) αλλά ότι τον εξιτάρω πολύ στον ερωτικό τομέα.

Πριν 3 μέρες που του έστειλα ξανά μήνυμα για να δω τι κάνει, τα μηνύματα κατέληξαν σε ερωτικά υπονοούμενα και ήρθε σπίτι μου, μιλήσαμε και κάναμε έρωτα. Ήταν πολύ τρυφερός μαζί μου όπως τότε και μου έδειξε ότι έχει αισθήματα γιατί προσπάθησε να με "ψαρέψει" για να δει αν βγήκα με κανέναν άλλο όλο αυτό το καιρό, επίσης μου είπε ότι του έλειψα και ότι ήθελε να με δει. Όταν ολοκληρώσαμε την πράξη και ξαπλώσαμε με αγκάλιασε απο πίσω και μου φίλησε τρυφερά τον ώμο! Όλα αυτά μου εμένα μου έδειξαν ότι έχει αισθήματα όμως επίσης μου είπε ότι ήρθε για να περάσουμε καλά χωρίς παραπάνω προσδοκίες.

Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι με θέλει αλλά τον κρατάει ο εγωισμός του γιαυτό που έγινε τότε και τον ξενέρωσε. Σκέφτομαι να το πάω χαλαρά και να βρισκόμαστε για να περνάμε καλά με την ελπίδα να τον "ζεστάνω" σιγά-σιγά και να τον κάνω να δεθεί ξανά μαζί μου, επειδή βλέπω ότι έχει ακόμη αισθήματα... Θεωρώ ότι το σεξ δένει το ζευγάρι, τι λέτε;
Αρέσει στο μέλος peripli

Rosemarys-Baby

# 2 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Νομίζω ότι αυτή η κίνηση είναι ενδεικτικότατη των συναισθημάτων του για σένα...

ναι, το σεξ δένει το ζευγάρι...αρκεί να υπάρχει ζευγάρι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

. Όταν ολοκληρώσαμε την πράξη και ξαπλώσαμε με αγκάλιασε απο πίσω και μου φίλησε τρυφερά τον ώμο! 

maraki_lar_1980

# 3 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.359

lovable1...

Καταρχάς δεν μας είπες τι χαζομάρα έκανες και τον ξενερώσε.Τι το τόσο σοβαρό εκανες πια και η σχέση έπεσε επίπεδο κι έγινε free?

Απ'όσα λες ερωτικα φαίνεται να σε θέλει αλλά δε θέλει σχέση.Εσύ όμως έχεις άλλες προσδοκίες από αυτόν.Τα θελω σας δε συμπίπτουν.

Αν ήταν να τον δεσει μαζί σου το σεξ στο βαθμό του να ζητήσει σχεση,θα είχε γίνει ήδη(μιας και είναι τόσο καλό και έχετε χημεια).

Δεν πιστεύω ότι έναν άντρα μπορείς να τον φέρεις στα νερά σου με το σεξ κι αν πιστέψεις κάτι τέτοιο θα απογοητευτείς.

Επίσης ,εναν άνθρωπο δε τον κρίνουμε μόνο από μια του χαζομάρα αν αγαπάμε ή είμαστε ερωτευμένοι.

Αυτός δε φαίνεται να θρέφει τέτοιου είδους αισθηματα για σένα πέραν της σεξουαλικής έλξης.

Οπότε κρατά μικρό καλάθι και αποστασιοποιησου για λίγο.

Όταν και αν σε αναζητήσει καντού μια κουβέντα και θεστε τη σχέση σας σε νέες βάσεις.

Αρέσει στα μέλη Silektis, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

archagellos

# 4 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.320

Αγαπητη ,

αναφερεις οτι τον κραταει ο εγωισμο του και δεν εχετε επανελθει  στο σταδιο που εισασταν πρωτα . 

Καλο θα ειναι να μην εξηγεις μηνυματα που λαμβανεις απο πλευρα του ...με τον γυναικειο τροπο σκεψεις .
Μετα την πραξη οπως γραφεις η κινηση του δειχνει μια δικη του εσωτερικη αναγκη  . Δεν εχει να κανει σε καμμια περιπτωση με τι αισθηματα τρεφει για σενα .
Απο αυτα που γραφεις τον συγκεκριμενο δεν μπορεις να τον κρατησεις με το σεξ . Διοτι σε παρεξηγηση που εγινει ...σε εστειλε και δεν υπολογισε το σεξ που του προσφερεις .
Σαφεστατα , ισως , να ηθελε κατι παραπανω μαζι σου και γι αυτο οι ερωτησεις που σου εκανε ...διοτι απλα δεν σου εχει εμπιστοσυνη .
Επειδη υπαρχει ενας ορος "Δεδομενος/νη " ...θα πρεπει να γνωριζεις οτι μεγαλο ποσοστο των αντρων δεν δενονται συναισθηματικα εαν δεν εισαι "δεδομενη" .
Ο λογος ειναι απλος . Το συναισθηματικο δεσιμο απαιτει καταθεση ψυχης ...και σιγουρας ενας αντρας που ξερει τι θελει ,δεν καταθετει οπου βρει ...αλλα μονο εκει που ειναι σιγουρος .
Απο τα γραφωμενα σου ,ο "δικος" σου δειχνει αντρας ο οποιος δεν θα "καταθεση" την ψυχη του οπου να ειναι ...γι αυτο καλο θα ειναι να μη χρησιμοποιησεις γυναικιους τροπους "δεσιματος" .
Ναι το αιδιο ..τραβαει καραβι ...αλλα ειναι οχι παντα .  
Και ο "δικος" σου εδειξε δειγματα οτι ...το καραβι του το παει εκει που θελει αυτος .

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Silektis, hns1602 και σε ακόμα 5 μέλη.

Enikos

# 5 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 21.959

Εγω ξερω οτι...

Εκει στα χωραφια που παλευω με τις σπορες...

Οποτε εχω δεσει ενα μουλαρι, ενα αλογο, ενα γαιδουρι, ενα βοδι...

Μετα το νου του τον εχει συνεχεια να λυθει...

Και γινεται αντιπαραγωγικο, δεν τραβαει φορτσες οπως οταν τοχα λασκα στις βοσκες...

Εχω και εναν γκεκα να τα φοβεριζει λιγο, αλλα πριν κατι μερες το μουλαρι, του τραβαει μια του γκεκα, με τα πισινα και ψαχνουμε για ορθοδοντικες τωρα...

Γελανε ολα τα ζα, με τον γκεκα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

Αρέσει στα μέλη MiltosRNLI1930, Silektis και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 6 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο που...

Μνι δινετε, ζωες ζητατε, να το κοιταξουμε κιαφτο καμια μερα?

Μηπως τοχετε υπερεκτιμησει και συμβαινουν ολα αυτα που γραφουνε οι εφημεριδες...

Αρέσει στα μέλη hns1602, alisida και σε ακόμα 7 μέλη.

syntrofissa-Klelia

# 7 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Μνι δινετε
... εχει αλλαξει η  μοδα...

Enikos

# 8 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Ναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από syntrofissa-Klelia

Αρέσει στο μέλος peripli

Koula_Mara

# 9 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από syntrofissa-Klelia

Koula_Mara

# 10 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ρε συ,

μήπως μας ζηλεύεις?

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Enikos

Αυτο που...

Μνι δινετε, ζωες ζητατε, να το κοιταξουμε κιαφτο καμια μερα?

Μηπως τοχετε υπερεκτιμησει και συμβαινουν ολα αυτα που γραφουνε οι εφημεριδες...

lovable1

# 11 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από archagellos

Αγαπητη ,

Σαφεστατα , ισως , να ηθελε κατι παραπανω μαζι σου και γι αυτο οι ερωτησεις που σου εκανε ...διοτι απλα δεν σου εχει εμπιστοσυνη .

Επειδη υπαρχει ενας ορος "Δεδομενος/νη " ...θα πρεπει να γνωριζεις οτι μεγαλο ποσοστο των αντρων δεν δενονται συναισθηματικα εαν δεν εισαι "δεδομενη" .

Αρχάγγελε ακόμη και στις αρχές που ήμασταν μαζί ήταν πολύ ανασφαλής και με ρωτούσε αν παίζω κάτι και με κάποιον άλλο χωρίς να του έχω δώσει δικαίωμα. Γι'αυτό το λόγο θεωρώ ότι ακόμη ενδιαφέρεται για μένα αλλιώς δεν θα τα ρωτούσε ξανά τώρα που βρεθήκαμε. Αλλιώς ποιος ο λόγος να τα ρωτάει αυτά αν με θέλει μονο για σεξ; Εμένα αυτό μου δείχνει ότι βολιδοσκοπεί τη κατάσταση σε περίπτωση που ήμαστε ξανά μαζί. 

Τι μπορώ να κάνω για να κερδίσω την εμπιστοσύνη του;

Αρέσει στο μέλος peripli

Koula_Mara

# 12 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

εξαρτάται το σεξ

archagellos

# 13 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.320

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από lovable1

Αρχάγγελε ακόμη και στις αρχές που ήμασταν μαζί ήταν πολύ ανασφαλής και με ρωτούσε αν παίζω κάτι και με κάποιον άλλο χωρίς να του έχω δώσει δικαίωμα. Γι'αυτό το λόγο θεωρώ ότι ακόμη ενδιαφέρεται για μένα αλλιώς δεν θα τα ρωτούσε ξανά τώρα που βρεθήκαμε. Αλλιώς ποιος ο λόγος να τα ρωτάει αυτά αν με θέλει μονο για σεξ; Εμένα αυτό μου δείχνει ότι βολιδοσκοπεί τη κατάσταση σε περίπτωση που ήμαστε ξανά μαζί. 

Τι μπορώ να κάνω για να κερδίσω την εμπιστοσύνη του;

Αγαπητη ,

Σαφεστατα δεν ζηταει μονο το σεξ απο εσενα και του ειναι παντελως αδιαφορο και στο εδειξε .

Σε ρωταει εαν παιζεις και αλλου διοτι μαλλον κατι του εχει χτυπησει ασχημα .

Σαφως εχει ενδιαφερων προς εσενα κα ιγι αυτο κανει ερωτησεις .  Δεν τον ενδιαφερει το σεξουαλικο δεσιμο . Τον ενεδιαφερει το συναισθηματικο δεσιμο .

Ανασφαλης δεν ειναι . Διοτι εαν ηταν ανασφαλης ,με οτι του εκανες , δεν θα εφευγε ...απλα θα το εκανε γαργαρα και θα καθοτανε εκει. 

Προφανως ειναι καμμενος απο καποιο γεγονος . Τι ξερεις για το παρελθον του ?

Τι ζηταει σε μια σχεση ? Πως εχει φανταστει την σχεση ? Τι ΔΕΝ του αρεσει να κανει η κοπελα ? 

Τι σημαινει για εκεινον το ΕΜΕΙΣ ,ΕΓΩ,ΕΣΥ ? 

Με συζητησεις γυρω απο αυτα τα θεματα θα δεθει με εσενα πιο πολυ . Οχι επιφανειακες συζητησεις ...αλλα σε βαθος . 

Σε αυτο το σημειο θα τον κερδισεις . Εστιασε στο συναισθημα που ψαχνει και οχι στο σεξ .

Απλα το σεξουαλικο ειναι η προεκταση του συναισθηματικου δεσιμοτος .

Απο πλευρα σου να εισαι αληθινη . Θα εκτιμηση την αληθεια και οχι τα μισαλογα .

Και μη ξεχνας , ειναι αντρας και πρεπει να του μιλας ευθεια ...και οχι με τον πλαγιο γυναικειο λογο .

Αυτα ...

Αρέσει στα μέλη hns1602, alisida και σε ακόμα 4 μέλη.

Enikos

# 14 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αητος, αητος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Koula_Mara

ρε συ,

μήπως μας ζηλεύεις?

Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

Koula_Mara

# 15 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

το 'χω

αητός με μνι

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Enikos

Αητος, αητος...

Enikos

# 16 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Η μνι αητος...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Koula_Mara

το 'χω

αητός με μνι

Αρέσει στα μέλη peripli, archagellos

Koula_Mara

# 17 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ήμνιμα αητόπουλο

με ζήλευαν τα μάλα

τώρα που έπεσα χαμέ

με βρήκε μια ροχάλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Enikos

Η μνι αητος...

reta-33

# 18 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 68 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 27

R

Το θέμα είναι αν εσυ μπορείς να τον εμπιστευτείς και να δώσεις πράγματα...δεν το κόβω..

Αρέσει στο μέλος peripli

lamprand

# 19 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

Πριν καιρό με πλησίασε ένα παλικάρι και ενώ στην αρχή ήμουν αδιάφορη, όσο τον γνώριζα άρχισε να μου αρέσει πολύ. Περάσαμε ωραίες στιγμές μαζί, βγαίναμε έξω, πηγαίναμε βόλτες με τη μηχανή του και είχαμε πολύ καλή χημεία και πάθος στο κρεβάτι. Αυτός ήταν πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου συνέχεια με έπαιρνε τηλέφωνο και μιλούσαμε καθόλη την ημέρα όπως τα κανονικά ζευγάρια που λένε τα σχέδια και τα νέα της ημέρας και τα βράδια βρισκόμασταν. 

Ξέρω ότι ήθελε κάτι σοβαρό αλλά η ιστορία μας είχε άσχημη κατάληξη απο νωρίς γιατί έκανα χαζομάρα και με έδιωξε γιατί ξενέρωσε. Όλο αυτό το καιρό τον είχα στο μυαλό μου και προσπαθούσα να φτιάξω την κατάσταση ξανά. Μου είχε πει ότι δεν μπορεί να με δει όπως πρώτα (λογικά εννοούσε για σχέση) αλλά ότι τον εξιτάρω πολύ στον ερωτικό τομέα.

Πριν 3 μέρες που του έστειλα ξανά μήνυμα για να δω τι κάνει, τα μηνύματα κατέληξαν σε ερωτικά υπονοούμενα και ήρθε σπίτι μου, μιλήσαμε και κάναμε έρωτα. Ήταν πολύ τρυφερός μαζί μου όπως τότε και μου έδειξε ότι έχει αισθήματα γιατί προσπάθησε να με "ψαρέψει" για να δει αν βγήκα με κανέναν άλλο όλο αυτό το καιρό, επίσης μου είπε ότι του έλειψα και ότι ήθελε να με δει. Όταν ολοκληρώσαμε την πράξη και ξαπλώσαμε με αγκάλιασε απο πίσω και μου φίλησε τρυφερά τον ώμο! Όλα αυτά μου εμένα μου έδειξαν ότι έχει αισθήματα όμως επίσης μου είπε ότι ήρθε για να περάσουμε καλά χωρίς παραπάνω προσδοκίες.

Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι με θέλει αλλά τον κρατάει ο εγωισμός του γιαυτό που έγινε τότε και τον ξενέρωσε. Σκέφτομαι να το πάω χαλαρά και να βρισκόμαστε για να περνάμε καλά με την ελπίδα να τον "ζεστάνω" σιγά-σιγά και να τον κάνω να δεθεί ξανά μαζί μου, επειδή βλέπω ότι έχει ακόμη αισθήματα... Θεωρώ ότι το σεξ δένει το ζευγάρι, τι λέτε;

αν τον θες πίσω , ναι χαλαρά αλλά με αφοσίωση απο την μεριά σου . όταν σε ζητάει να είσαι πάντα παρούσα και να μην κάνεις χαζά που τον ξενερώνουν . ρίξε τον εγωισμό σου λίγο πιο κάτω απ αυτού .

μπορείς ; εδω σε θέλω 

Koula_Mara

# 20 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από lamprand

αν τον θες πίσω , ναι χαλαρά αλλά με αφοσίωση απο την μεριά σου . όταν σε ζητάει να είσαι πάντα παρούσα και να μην κάνεις χαζά που τον ξενερώνουν . ρίξε τον εγωισμό σου λίγο πιο κάτω απ αυτού .

μπορείς ; εδω σε θέλω 

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε