Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δένεται ο άντρας με το σεξ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

_Bellezza_

# 21 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Περισσότερο θα έπρεπε να μας νοιάζει αν δενόμαστε εμείς.

Θα μας ήταν περισσότερο χρήσιμο.

lovable1

# 22 στις 10/3/2018
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από archagellos

Προφανως ειναι καμμενος απο καποιο γεγονος . Τι ξερεις για το παρελθον του ?

Τι ζηταει σε μια σχεση ? Πως εχει φανταστει την σχεση ? Τι ΔΕΝ του αρεσει να κανει η κοπελα ? 

Τι σημαινει για εκεινον το ΕΜΕΙΣ ,ΕΓΩ,ΕΣΥ ? 

Με συζητησεις γυρω απο αυτα τα θεματα θα δεθει με εσενα πιο πολυ . Οχι επιφανειακες συζητησεις ...αλλα σε βαθος . 

Σε αυτο το σημειο θα τον κερδισεις . Εστιασε στο συναισθημα που ψαχνει και οχι στο σεξ .

Απλα το σεξουαλικο ειναι η προεκταση του συναισθηματικου δεσιμοτος .

Απο πλευρα σου να εισαι αληθινη . Θα εκτιμηση την αληθεια και οχι τα μισαλογα .

Και μη ξεχνας , ειναι αντρας και πρεπει να του μιλας ευθεια ...και οχι με τον πλαγιο γυναικειο λογο .

Είναι πολύ νωρίς για να τα συζητήσω αυτά και δεν μπορώ να το κάνω κιόλας απο τη στιγμή που δεν έχουμε καθημερινή επαφή. Ίσως με τον καιρό ΑΝ συνεχίσουμε να βρισκόμαστε! Αυτό που λες για την ευθύτητα πάντως έχεις δίκιο

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από lamprand

αν τον θες πίσω , ναι χαλαρά αλλά με αφοσίωση απο την μεριά σου . όταν σε ζητάει να είσαι πάντα παρούσα και να μην κάνεις χαζά που τον ξενερώνουν . ρίξε τον εγωισμό σου λίγο πιο κάτω απ αυτού .

μπορείς ; εδω σε θέλω 

Ναι μπορώ και ήδη το κάνω. Έκανα χαζομάρα και το παραδέχτηκα απο τη πρώτη στιγμή. Έχει καιρό που τον διεκδικώ και κρατάω επαφή όσο μπορώ χαλαρά και διακριτικά. Ήδη απο εκεί που δεν ήθελε καν να με δει, κατάφερα να τον κάνω να έρθει σπίτι μου και να μου πει ότι του έλειψα και ότι ήθελε να με δει. Δεν το λες και λίγο!!! Ε; 

Τον θέλω πραγματικά και θα του το δείξω όσο μπορώ, είναι όμως δύσκολος χαρακτήρας και αρκετά απόλυτος και εγωιστής. Βλέπω όμως ότι ήδη μαλάκωσε αρκετά απέναντί μου

Πείτε μου ρε παιδιά:

Πως να διεκδικήσει μια κοπέλα έναν άντρα;
Πως να κερδίσω τον ενδιαφέρον του ξανά;

Σας έχει τύχει να ξενερώσετε με μία κοπέλα αλλά μετά να σας κάνει να ενδιαφερθείτε ξανά;

kap0i0s

# 23 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ούτε ο άντρας δένεται με το σεξ, ούτε και η γυναίκα. Η σχέση δένει με το σεξ και το σεξ κατά την άποψη μου είναι το 50% της σχέσης. Προσωπικά μου έχει τύχει να ξενερώσω με κοπέλα. Προσπάθησε να επαναφέρει την κατάσταση στην προ ξενερώματος εποχή, αλλά δεν ενδιαφέρθηκα ξανά. Άπαξ και ξενερώσω, ξενέρωσα 

csts49

# 24 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Με λίγα λόγια, το σεξ είναι αναγκαία αλλά όχι ικανή συνθήκη για να κρατηθεί σε μια σχέση κάποιος.

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

lamprand

# 25 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από kap0i0s

Ούτε ο άντρας δένεται με το σεξ, ούτε και η γυναίκα. Η σχέση δένει με το σεξ και το σεξ κατά την άποψη μου είναι το 50% της σχέσης. Προσωπικά μου έχει τύχει να ξενερώσω με κοπέλα. Προσπάθησε να επαναφέρει την κατάσταση στην προ ξενερώματος εποχή, αλλά δεν ενδιαφέρθηκα ξανά. Άπαξ και ξενερώσω, ξενέρωσα 

είσαι δυνατός ρε φίλε σε ζηλευω . εμένα αμα μου δείξουν κανα μπουτι ξεχνάω τα πάντα 

frog13

# 26 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χοιρινό η κοτόπουλο?

Σαλατίτσα θα πάρουμε..?

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από lamprand

είσαι δυνατός ρε φίλε σε ζηλευω . εμένα αμα μου δείξουν κανα μπουτι ξεχνάω τα πάντα 

lamprand

# 27 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από frog13

Χοιρινό η κοτόπουλο?

Σαλατίτσα θα πάρουμε..?

χαχα θα πάρουμε μία με σαλτσα γλυκάνισου τώρα σε λίγο που θα βγώ ! ασε ρε φίλε και συ με τον πόνο μου .

αντε γειά μας .  στο τσακ ρε προχτές αλλα που τέτοια τύχη ...την ατυχία μου μέσα 

26-29-31

# 28 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.427

Δεν σουχει τυχει μαλλον

Δενεσαι,και παραδενεσαι..

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από kap0i0s

Αρέσει στα μέλη hns1602, lovable1

kap0i0s

# 29 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου έχει τύχει κάπου εκεί ανάμεσα στα 20 και στα 25 

Μετά (πολύ μετά) που ωρίμασα κι ανακάλυψα ότι μπορείς να σκέφτεσαι και με το πάνω κεφάλι, αναθεώρησα, μουλάρωσα και δεν μου έτυχε ξανά. Όταν ξενέρωνα...ξενέρωνα για τα καλά κι ας ήταν η άλλη η θεά του αχ-βαχ 

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από 26-29-31

Δεν σουχει τυχει μαλλον

Δενεσαι,και παραδενεσαι..

kap0i0s

# 30 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παρότι συνομήλικος...είσαι μικρός ακόμα (και είμαι)... έχεις καιρό να το επεξεργαστείς το θέμα και να μάθεις να λες το "ύπαγε οπίσω μου, Σατανά" (όπου Σατανάς βλέπε μπούτι, βλέπε μπιπ-μπιπ κλπ) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από lamprand

Sourua

# 31 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Enikos

Εγω ξερω οτι...

Εκει στα χωραφια που παλευω με τις σπορες...

Οποτε εχω δεσει ενα μουλαρι, ενα αλογο, ενα γαιδουρι, ενα βοδι...

Μετα το νου του τον εχει συνεχεια να λυθει...

Και γινεται αντιπαραγωγικο, δεν τραβαει φορτσες οπως οταν τοχα λασκα στις βοσκες...

Εχω και εναν γκεκα να τα φοβεριζει λιγο, αλλα πριν κατι μερες το μουλαρι, του τραβαει μια του γκεκα, με τα πισινα και ψαχνουμε για ορθοδοντικες τωρα...

Γελανε ολα τα ζα, με τον γκεκα...

Sourua

# 32 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Koula_Mara

το 'χω

αητός με μνι

Sourua

# 33 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε Κούλα δεν μπορώ να ηρεμησω πρώτη φορά ακούω για μνι με φτερα

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Koula_Mara

το 'χω

αητός με μνι

somebody961

# 34 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Sourua

Βρε Κούλα δεν μπορώ να ηρεμησω πρώτη φορά ακούω για μνι με φτερα

Είναι γιατί δεν είδες την always ultra, που αφαιρέθηκε από 'εκεί'

αφού τής έκλεψε τα φτερά που είχε όταν μπήκε!

somebody961

# 35 στις 10/3/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

Θεωρώ ότι το σεξ δένει το ζευγάρι, τι λέτε;

Η ερώτηση σου, θεωρώ ότι είναι λάθος από τη βάση της αν το καλοσκεφτείς.

Δεν σκέφτεσαι πως, αν τον 'δέσεις' με το σεξ, τότε εύκολα μπορεί να τον δέσει κάποια άλλη επόμενη, που ξέρει να τού κάνει καλύτερα κόλπα;

Η μόνη περίπτωση να δεθεί - κυριολεκτικά -  είναι σε σαδο-μαζό παιχνίδια!

Ο συγκεκριμένος, αν όσο ήσασταν κοντά βγήκες με άλλον, σωστά ξενέρωσε.
Δεν είναι θέμα εγωισμού.
Θέμα αξιοπρέπειας του είναι.

Γιατί ο άντρας ο σωστός, δένεται με εκείνη που δεν είναι σαν όλες τις άλλες.

Αρέσει στο μέλος hns1602

Marciall

# 36 στις 10/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πρόσεχε μόνο σέρνονται εγκεφαλικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από lamprand

tzoulia59

# 37 στις 11/3/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

να μας πεις ποια ηταν η χαζομαρα που εκανες και ξενερωσε και σ εδιωξε; 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

Πριν καιρό με πλησίασε ένα παλικάρι και ενώ στην αρχή ήμουν αδιάφορη, όσο τον γνώριζα άρχισε να μου αρέσει πολύ. Περάσαμε ωραίες στιγμές μαζί, βγαίναμε έξω, πηγαίναμε βόλτες με τη μηχανή του και είχαμε πολύ καλή χημεία και πάθος στο κρεβάτι. Αυτός ήταν πολύ ενθουσιασμένος μαζί μου συνέχεια με έπαιρνε τηλέφωνο και μιλούσαμε καθόλη την ημέρα όπως τα κανονικά ζευγάρια που λένε τα σχέδια και τα νέα της ημέρας και τα βράδια βρισκόμασταν. 

Ξέρω ότι ήθελε κάτι σοβαρό αλλά η ιστορία μας είχε άσχημη κατάληξη απο νωρίς γιατί έκανα χαζομάρα και με έδιωξε γιατί ξενέρωσε. Όλο αυτό το καιρό τον είχα στο μυαλό μου και προσπαθούσα να φτιάξω την κατάσταση ξανά. Μου είχε πει ότι δεν μπορεί να με δει όπως πρώτα (λογικά εννοούσε για σχέση) αλλά ότι τον εξιτάρω πολύ στον ερωτικό τομέα.

Πριν 3 μέρες που του έστειλα ξανά μήνυμα για να δω τι κάνει, τα μηνύματα κατέληξαν σε ερωτικά υπονοούμενα και ήρθε σπίτι μου, μιλήσαμε και κάναμε έρωτα. Ήταν πολύ τρυφερός μαζί μου όπως τότε και μου έδειξε ότι έχει αισθήματα γιατί προσπάθησε να με "ψαρέψει" για να δει αν βγήκα με κανέναν άλλο όλο αυτό το καιρό, επίσης μου είπε ότι του έλειψα και ότι ήθελε να με δει. Όταν ολοκληρώσαμε την πράξη και ξαπλώσαμε με αγκάλιασε απο πίσω και μου φίλησε τρυφερά τον ώμο! Όλα αυτά μου εμένα μου έδειξαν ότι έχει αισθήματα όμως επίσης μου είπε ότι ήρθε για να περάσουμε καλά χωρίς παραπάνω προσδοκίες.

Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι με θέλει αλλά τον κρατάει ο εγωισμός του γιαυτό που έγινε τότε και τον ξενέρωσε. Σκέφτομαι να το πάω χαλαρά και να βρισκόμαστε για να περνάμε καλά με την ελπίδα να τον "ζεστάνω" σιγά-σιγά και να τον κάνω να δεθεί ξανά μαζί μου, επειδή βλέπω ότι έχει ακόμη αισθήματα... Θεωρώ ότι το σεξ δένει το ζευγάρι, τι λέτε;

Αρέσει στο μέλος alisida

tzoulia59

# 38 στις 11/3/2018
author

εσεις τωρα γιατι μαλωνετε για ξενα ,μπουτια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από kap0i0s

Παρότι συνομήλικος...είσαι μικρός ακόμα (και είμαι)... έχεις καιρό να το επεξεργαστείς το θέμα και να μάθεις να λες το "ύπαγε οπίσω μου, Σατανά" (όπου Σατανάς βλέπε μπούτι, βλέπε μπιπ-μπιπ κλπ) 

tzoulia59

# 39 στις 11/3/2018
author

η σχεση δενεται με την καλη επικοινωνια ,,

,το κακο σεξ διαλυει την σχεση ,,,

η κατακτηση γινεται στο μυαλο ,,,

ποιο νινι και ποιο καραβι; 

οποιος συρεται απο νινια ,

ειναι αστροπελεκι ,,,τι να τον κανεις τετοιον  ανοητο ,,

πεταμενα λεφτα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από kap0i0s

Ούτε ο άντρας δένεται με το σεξ, ούτε και η γυναίκα. Η σχέση δένει με το σεξ και το σεξ κατά την άποψη μου είναι το 50% της σχέσης. 

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

Manzarec

# 40 στις 11/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχει πάντα.

,,,αυτό που ο καθένας ψάχνει (αρκεί να ψάχνει)

Τι θέλω? Σχέση.Τι θυσιάζω από τα έχω μου?Και γιατί το κάνω αυτό? Γιατί δεν είμαι τέλειος.Και γιατί θα σχετιστώ μα κάποιον που δεν είναι τέλειος.Και τι απολαμβάνω από αυτό?Τον εαυτό μου, άρχοντα και κυρίαρχό μου, μέσα από τη δέσμευσή μου προς τον Αλλο!

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε