Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δένεται ο άντρας με το σεξ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

silencee

# 81 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...αν ισχύει αυτό που λες,πρόλαβε και τον έδεσε άλλος...

...κι αν ισχύει αυτό που λες,τι θέλεις από αυτόν-αυτούς?...

...κι αν ισχύει αυτό που λες,πώς μεταφράζεις ως συναισθήματα τις κινήσεις που αναφέρεις από την πλευρά του?...

...άνθρωπος που δεν μπορεί να συγχωρέσει,ούτε μένει,ούτε φεύγει,γυρνά γύρω γύρω από την εστία του θυμού του...

...προτείνω να αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν,να είσαι ο εαυτός σου χωρίς πολλά ή λίγα,συγκρατημένη και αν δεν το έχετε κάνει ήδη,να ξεκαθαρίσετε εκείνη την παρεξήγηση,ο,τι ήταν τέλος πάντων.Νομίζω πως είναι καλό,ανεξάρτητα από το πώς θα εξελιχθεί η παρούσα φάση...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lovable1

Δένεται ο άντρας με το σεξ;

Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι με θέλει αλλά τον κρατάει ο εγωισμός του 

kap0i0s

# 82 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από somebody961

Η ερώτηση σου, θεωρώ ότι είναι λάθος από τη βάση της αν το καλοσκεφτείς.

Δεν σκέφτεσαι πως, αν τον 'δέσεις' με το σεξ, τότε εύκολα μπορεί να τον δέσει κάποια άλλη επόμενη, που ξέρει να τού κάνει καλύτερα κόλπα;

Η μόνη περίπτωση να δεθεί - κυριολεκτικά -  είναι σε σαδο-μαζό παιχνίδια!

Ο συγκεκριμένος, αν όσο ήσασταν κοντά βγήκες με άλλον, σωστά ξενέρωσε.
Δεν είναι θέμα εγωισμού.
Θέμα αξιοπρέπειας του είναι.

Γιατί ο άντρας ο σωστός, δένεται με εκείνη που δεν είναι σαν όλες τις άλλες.

kap0i0s

# 83 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με το Σχόλιο # 35 από somebody961

Εάν ίσχυε αυτό, όλοι, μα όλοι οι άντρες, θα δενόμασταν με την κάθε μια που θα έκανε καλύτερο σεξ από την κάθε προηγούμενη και επειδή το καλό σεξ δεν έχει να κάνει μόνο με την γυναίκα, το ίδιο θα έκανε και κάθε μια που στον επόμενο θα έβρισκε το σεξ πιο συναρπαστικό από τον κάθε προηγούμενο. Όσοι και όσες βλέπουν μόνο το σεξ ως μέσο κατάκτησης, έχουν χάσει από χέρι. Τι σημαίνει τον/την δένει με το σεξ; Δηλαδή "έλα να σε τρελάνω με κόλπα για να σε κάνω ότι θέλω"; Εγωισμός του κερατά και αυτο-υποβιβασμός της προσωπικότητας σε επίπεδο ζώου!

Έχουμε ξεφύγει εντελώς και δεν αναφέρομαι για εδώ στο θέμα, αλλά για μια γενικότερη αντίληψη που επικρατεί και θέλει τις σχέσεις δέσμιες με λάθος δεσμά και το χειρότερο όλων, δέσμιες με δεσμά που δεν περιλαμβάνουν το σημαντικότερο όλων και αυτό που μας ξεχωρίζει από το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο...την προσωπικότητα μας.

Red_October

# 84 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τώρα μιλάς σωστά

Παράθεση:
Σχόλιο # 79 από Enikos

Ε, ετσι δεν θα σκουντουφλησει ποτες...

frog13

# 85 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν νομίζω να πρόκειται περί απόφασης...!

Οτι έχει φτιάξει η φύση μόνο την αποδοχή των ανθρώπων σηκώνει...!

Τώρα για τις σχέσεις και επειδή το προχώρησες εκεί,ναι δεν είναι σωστό  να χρησιμοποιείται "το δώρο της φύσης" ως μοναδικό όπλο μάχης ,είναι άδικο και ανούσιο..μικροπρεπές και υποβιβασμός της προσωπικότητας ...ούτε πρέπει να λογαριάζεται ως "απειλή" το δικαίωμα  της εκπλήρωσης των δικών μας φυσικών αναγκών! 

Είναι αυτό που έλεγε η"γιαγιά"...Ειχαμε τι είχαμε..τσακωνόμαστε δεν τσακωνόμαστε...πάντα το βράδυ στο κρεββάτι μας ανταμώναμε!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από somebody961

Οπότε, ας υποστούν τις συνέπειες τής "σοφής" τους απόφασης!

ΥΓ: Κατανοώ απόλυτα πως η θέση σου ενέχει και ποσοστό "απειλής"

αν δεν μας κάθεται!

MadameShuShu40

# 86 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τον "ψυχακια" τον ξεφορτωθηκες???

Εσύ δεν είσαι που είχες εναν πρωην με μια καταθλιψαρα τόση, μετά συγχωρήσεως, που του παραστεκοσουν, αγόγγυστα σαν τον Ιώβ? ??

Και μόλις του σφύριξες ότι υπάρχει ένας νέος ωραίος στον ορίζοντα, του περασε και η κατάθλιψη και όλα και άρχισε να σε κυνηγάει και μετά αφού εσύ δεν γυρνουσες με το καλό σε απειλούσε με φωτογραφιες δικές σου που θα τις δημοσιευε στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο, και μετά ξενέρωσε το παλικάρι και έκοψε ρόδα μυρωμενα???

Εσύ είσαι, αλλά τους τιτλους των θεμάτων που ανέβασες δεν θυμάμαι. 

Αρχοντουλα, help!!!

26-29-31

# 87 στις 14/3/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.544
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από MadameShuShu40

Τον "ψυχακια" τον ξεφορτωθηκες???

Εσύ δεν είσαι που είχες εναν πρωην με μια καταθλιψαρα τόση, μετά συγχωρήσεως, που του παραστεκοσουν, αγόγγυστα σαν τον Ιώβ? ??

Και μόλις του σφύριξες ότι υπάρχει ένας νέος ωραίος στον ορίζοντα, του περασε και η κατάθλιψη και όλα και άρχισε να σε κυνηγάει και μετά αφού εσύ δεν γυρνουσες με το καλό σε απειλούσε με φωτογραφιες δικές σου που θα τις δημοσιευε στον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο, και μετά ξενέρωσε το παλικάρι και έκοψε ρόδα μυρωμενα???

Αρχοντουλα, help!!!

Αρέσει στα μέλη Enikos, hns1602

MadameShuShu40

# 88 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι γελάς εσύ, καλέ? ???

26-29-31

# 89 στις 14/3/2018
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από MadameShuShu40
Τι γελάς εσύ, καλέ? ???

Γιατι θυμασαι παραυτα

Αρέσει στα μέλη Enikos, hns1602

MadameShuShu40

# 90 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φτύσε με, μην με ματιασεις, αλλά από μνήμη, καλά πάμε!!!

26-29-31

# 91 στις 14/3/2018
author

Αρα δεν σε εχει φαει ο ερως

Αρέσει στο μέλος hns1602

hns1602

# 92 στις 14/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από kap0i0s

Εάν ίσχυε αυτό, όλοι, μα όλοι οι άντρες, θα δενόμασταν με την κάθε μια που θα έκανε καλύτερο σεξ από την κάθε προηγούμενη και επειδή το καλό σεξ δεν έχει να κάνει μόνο με την γυναίκα, το ίδιο θα έκανε και κάθε μια που στον επόμενο θα έβρισκε το σεξ πιο συναρπαστικό από τον κάθε προηγούμενο. Όσοι και όσες βλέπουν μόνο το σεξ ως μέσο κατάκτησης, έχουν χάσει από χέρι. Τι σημαίνει τον/την δένει με το σεξ; Δηλαδή "έλα να σε τρελάνω με κόλπα για να σε κάνω ότι θέλω"; Εγωισμός του κερατά και αυτο-υποβιβασμός της προσωπικότητας σε επίπεδο ζώου!

Έχουμε ξεφύγει εντελώς και δεν αναφέρομαι για εδώ στο θέμα, αλλά για μια γενικότερη αντίληψη που επικρατεί και θέλει τις σχέσεις δέσμιες με λάθος δεσμά και το χειρότερο όλων, δέσμιες με δεσμά που δεν περιλαμβάνουν το σημαντικότερο όλων και αυτό που μας ξεχωρίζει από το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο...την προσωπικότητα μας.

Ποιες σχέσεις Κάποιε;

Ποιοι κάνουν σχέσεις;

Σκέψου πρώτα αυτό... ρίξε ξανά μια ματιά γύρω σου να δεις τι συμβαίνει... και θα καταλάβεις γιατί άντρες & γυναίκες έχουν επιδοθεί σε έναν ανεξάντλητο αγώνα επίδειξης προσόντων, κατακτήσεων κλπ...

Η πουτανιά και η μπουρδολογία στο αποκορύφωμά τους... και να θεωρούνται ως προσόν τα υψηλά νούμερα στο κοντέρ... 

Και μετά μιλάμε για σχέσεις... εμείς οι ρομαντικοί...

Αρέσει στα μέλη Enikos, somebody961

kap0i0s

# 93 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βλέπω τι γίνεται γύρω μου και θα συμφωνήσω μαζί σου. Γι' αυτό λέω ότι έχουμε ξεφύγει εντελώς.

Παράθεση:
Σχόλιο # 92 από hns1602

Ποιες σχέσεις Κάποιε;

Ποιοι κάνουν σχέσεις;

Σκέψου πρώτα αυτό... ρίξε ξανά μια ματιά γύρω σου να δεις τι συμβαίνει... και θα καταλάβεις γιατί άντρες & γυναίκες έχουν επιδοθεί σε έναν ανεξάντλητο αγώνα επίδειξης προσόντων, κατακτήσεων κλπ...

Η πουτανιά και η μπουρδολογία στο αποκορύφωμά τους... και να θεωρούνται ως προσόν τα υψηλά νούμερα στο κοντέρ... 

Και μετά μιλάμε για σχέσεις... εμείς οι ρομαντικοί...

lovable1

# 94 στις 16/3/2018
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Παράθεση:
Σχόλιο # 83 από kap0i0s

Περισσότερο αποσκοπώ στο να τον κάνω να δεθεί συναισθηματικά μαζί μου με την επαφή (απο τη στιγμή που βλέπω ότι και απτη μεριά του υπάρχει κάτι και απτη στιγμή που αυτός με ήθελε εξ αρχής και έκανε κίνηση) και δεν εννοώ τόσο στο να του κάνω κόλπα πάνω στο σεξ για να κολλήσει μαζί μου. Θέλω να προσπαθήσω δηλαδή να τον κάνω να θέλει να είναι μαζί μου όπως στην αρχή. Είναι περίπλοκο, με είδε να μιλάω με τον πρώην στο αμάξι του (ο οποίος τότε ήταν ψυχικά ασθενής και του συμπαραστεκόμουν) ενώ στην ουσία δεν κάναμε κάτι, απλά μιλούσαμε. Το είδε σαν προδοσία και ξενέρωσε πολύ. Γι'αυτό πλέον θεωρώ οτι πρέπει να κερδίσω την εμπιστοσύνη του αλλά πως θα γίνει αυτό;

Manzarec

# 95 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Από συνήθειο!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 88 από MadameShuShu40
Τι γελάς εσύ, καλέ? ???

Arxontoula_

# 96 στις 16/3/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από MadameShuShu40

Αρχοντουλα, help!!!

Η Λόβαμπολ με έχει τζάξει από τα θέματά της.

Οπότε, λυπάμαι, αλλά δεν δύναμαι να συνδράμω.

Αν θέλεις τίτλους θεμάτων, μπες στο προφιλ της Λόβαμπολ, και πήγαινε τέρμα δεξιά, εκεί που λέει "Συμμετοχή"

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 97 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 23.048

Δεν το διαβασα ολο, διοτι ξερεις το θεμα μου με τους ιλιγγοι...

Μεχρι εκει που λεει οτι πηγες και σκαλιξες προκαμα, πριν το βερτιγκο...

Παιδι ειναι, τι να το καμεις.

Εσυ θα ντο καμεις για εμας!

Παράθεση:
Σχόλιο # 96 από Arxontoula_

Η Λόβαμπολ με έχει τζάξει από τα θέματά της.

Οπότε, λυπάμαι, αλλά δεν δύναμαι να συνδράμω.

Αν θέλεις τίτλους θεμάτων, μπες στο προφιλ της Λόβαμπολ, και πήγαινε τέρμα δεξιά, εκεί που λέει "Συμμετοχή"

Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

kap0i0s

# 98 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Με όλο το θάρρος αλλά είσαι λάθος

Να κερδίσεις την εμπιστοσύνη κάποιου που όπως δείχνουν τα πράγματα δεν σου έχει εμπιστοσύνη; Όχι, δεν μπαίνουμε στην διαδικασία να αποδείξουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες. Πολύ περισσότερο όταν ξέρουμε πως δεν κάναμε κάτι. Μιλούσες με τον πρώην σου και αυτό το θεώρησε προδοσία; Δηλαδή αυτός - ο νυν - είναι ο σούπερ τέλειος που οφείλεις να του έχεις τυφλή εμπιστοσύνη ενώ εσύ είσαι κατώτερο ον που οφείλεις να αποδείξεις ότι είσαι άξια εμπιστοσύνης;

Δεν είσαι ένοχη για κάτι για να απολογηθείς και για να μπεις στη διαδικασία να αποδείξεις ότι είσαι αντάξια του! Ειστε ίσοι και σχέση που δεν είναι ισότιμη, δεν είναι σχέση. Εμένα αυτό το "ξενέρωμα" του, μου κάνει περισσότερο σαν μια προσπάθεια επιβολής του σε σένα. Συγγνώμη αν έγινα σκληρός, αλλά σκέψου λίγο αυτά που σου λέω. Το κυριότερο όλων βγες από το τριπάκι της απόδειξης του ποια είσαι κι αν είσαι άξια έμπιστοσύνης. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από lovable1

Περισσότερο αποσκοπώ στο να τον κάνω να δεθεί συναισθηματικά μαζί μου με την επαφή (απο τη στιγμή που βλέπω ότι και απτη μεριά του υπάρχει κάτι και απτη στιγμή που αυτός με ήθελε εξ αρχής και έκανε κίνηση) και δεν εννοώ τόσο στο να του κάνω κόλπα πάνω στο σεξ για να κολλήσει μαζί μου. Θέλω να προσπαθήσω δηλαδή να τον κάνω να θέλει να είναι μαζί μου όπως στην αρχή. Είναι περίπλοκο, με είδε να μιλάω με τον πρώην στο αμάξι του (ο οποίος τότε ήταν ψυχικά ασθενής και του συμπαραστεκόμουν) ενώ στην ουσία δεν κάναμε κάτι, απλά μιλούσαμε. Το είδε σαν προδοσία και ξενέρωσε πολύ. Γι'αυτό πλέον θεωρώ οτι πρέπει να κερδίσω την εμπιστοσύνη του αλλά πως θα γίνει αυτό;

Arxontoula_

# 99 στις 16/3/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 97 από Enikos

Εσυ θα ντο καμεις για εμας!

Ας αναλάβει κανένας ειδικευόμενος, να μαθαίνει και τη δουλειά.

Εμένα φωνάξτε με στα βαριά περιστατικά.

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Enikos

hns1602

# 100 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Παράθεση:
Σχόλιο # 94 από lovable1

Είναι περίπλοκο, με είδε να μιλάω με τον πρώην στο αμάξι του (ο οποίος τότε ήταν ψυχικά ασθενής και του συμπαραστεκόμουν) ενώ στην ουσία δεν κάναμε κάτι, απλά μιλούσαμε. Το είδε σαν προδοσία και ξενέρωσε πολύ. Γι'αυτό πλέον θεωρώ οτι πρέπει να κερδίσω την εμπιστοσύνη του αλλά πως θα γίνει αυτό;

Ανασφάλεια είναι απ' την πλευρά του...  όχι προδοσία απ' τη δική σου...

Σήμερα είναι αυτό... αύριο θα είναι κάτι άλλο που δε θα του αρέσει... και εσύ τι θα κάνεις; Θα εξηγείς κάθε τρεις και λίγο; 

Ότι δεν τσουλάει από μόνο του... δεν το σπρώχνουμε...

Αρέσει στα μέλη lovable1, somebody961
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε