Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με υπαλληλο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Arxontoula_

# 21 στις 13/3/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.719
'Aρεσαν+: 0%

Τώρα, θα με βαρέσετε, και δίκιο θα έχετε

..αλλά εγώ έχω κολλήσει στο "28 χρονος regional manager μικρομεσαίας επιχείρησης"

και τον φαντάζομαι τον Trapped σαν την ελληνική εκδοχή του 28χρονου CEO Κρίστιαν Γκρέι, του ομώνυμου Φιφτι σέιντς

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, agapimou11 και σε ακόμα 2 μέλη.

alisida

# 22 στις 13/3/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.814
Αθτο πια ,οτι αν δεν παει η σχεση τι γινεται ? Δηλαδη με το ιδιο σκεπτικο δεν κανουμε σχεση ουτε με γειτονα,ουτε με συμφοιτητη.κτλ...Αν δεν παει καλα κυριε θεματοθετη θα την σπολυσεις την κοπελα ? Δε νομιζω ,ειμαστε πολιτισμενοι θελω να πιστευω ...Αν χαλωντας μια σχεση δεν μπορουμε να βλεπουμε,γειτονα- συναδελφο ,,ε...τοτε να κανουμε σχεσεις μονο με ατομα απο αλλες πολεις,,ουφ πια
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, somebody961

cagmenos

# 23 στις 13/3/2018
author
Ανδρας / 65 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.895

super...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από _Bellezza_

Σκεψου τωρα να δουλευω,να ειμαι ενταξει στην δουλεια μου και να μου την πεσει ο γιος του αφεντικου και να ξερω πως αφου θα αρνηθω, υπαρχει περιπτωση να παρω ποδι απο την δουλεια.

Ειναι να μην σου τυχει...

Θεματοθετη και περιφερερειακε διευθυντα, κρατα τα προσχηματα στην δουλεια σου.

Εκει που βγαζουμε του ψωμι μας , δεν καυλαντιζουμε, και ας ειμαστε σε θεση ισχυος.

Αυτα.

Αρέσει στο μέλος hns1602

Kallia__43

# 24 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Στις περισσότερες περιπτώσεις που γνωρίζω (και είναι αρκετές), δεν απολύθηκε καμία γυναίκα από ερωτική (σεξουαλική) παρενόχληση. Όταν το "θύμα" αρνήθηκε τις προτάσεις, ο ενδιαφερόμενος απλώς έστρεψε το βλέμμα του αλλού ανενόχλητος...

Χαίρομαι όμως που διαβάζω τις αντρικές απόψεις σ' αυτό το θέμα οι οποίες είναι ορθότατες και καλό είναι να τις λάβει υπόψη του πολύ σοβαρά ο θεματοθέτης.

panagiotismp90

# 25 στις 13/3/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

οτι εχει γκομενο που στηριζεσαι? τι εχεις δει?

lamprand

# 26 στις 13/3/2018
author
Ανδρας / 60 / Διαζευγμένος
Ν. Λακωνίας / Σπάρτη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.450

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Trapped92

Ερωτας με υπαλληλο

Λοιπον θα το γραψω ολο με τη μια απλα σας παρακαλω μονο σοβαρες απαντησεις...ειμαι  περιφερειακος διευθυντης σε μια μικρομεσαια επιχειρηση του πατερα μου και εχω ερωτευτει μια υπαλληλο η οποια μου χαμογελαει αρκετα  και οχι το ψευτικο του ααα ειναο γιος του αφεντικου..αλλα νομιζω εχει γκομενο..the point is εγω γενικα κοιταζω την δουλεια μου...η κοπελα ειναι καλη στην δουλεια της και δεν θελω να χαλασω κατι απο αυτα με το να τις εκφρασω τα συναισθηματα μου...the problem is οτι την σκεφτομαι συνεχεια εχω παει με αρκετες αλλα με αυτην σκεφτομαι πως θα περνουσα τελεια...την σκεφτομαι τοσο πολυ που πρωτη φορα γραφω εδω...πιστευω οτι πρεπει να κρατησω αποστασεις...δεν θελω να δημιουργησω αβολες καταστασεις...και γενικα αν γινει κατι ή αν δεν γινει κατι θα σχολιαστει...

μην της εκφράσεις συναισθήματα . κάντε παρέα συναδελφικά να την γνωρίσεις . μάθε μήπως είναι το γνωρισμά της το χαμόγελο προς όλους ( αρε τι γυναίκες ειν αυτές ; να ταν όλες έτσι ! δυο φορές μου έτυχε και ήταν σαν να θέλαμε να βουτηχτούμε και δεν μπορούσαμε λόγω κόσμου ) .

αναρωτήσου αν έχει φίλο γιατί σου χαμογελάει ; 

προχώρα λοιπόν αλλά ψύχραιμα αν εξακολουθήσει να σ αρέσει ρώτα την αν θέλει να σε παντρευτεί !

πλάκα κάνω χαχαχα γιατί θυμήθυκα μια δική μου φάση στα νειάτα μου που απο την πολύ σοβαρότητά μου μην την εκθέσω αφού χαμογελιόμασταν κανα διμηνο στο πρώτο ξεμονάχιασμα την ρώτησα αν θέλει να παντρευτούμε χαχαχα και χωρίς να την ξέρω καλά καλά, μόνο αυτό το προσωπάκι τον τρόπο που με κοιτούσε και μου χαμογελούσε αχχχ !

και αυτή απάντησε ... την ατυχία μου μέσα ... ετοιμάζομαι να πάω να σπουδάσω Αμερική ...τι μου κάνεις τώρα !!! στο περίπου χαχαχα είναι ο μόνος έρωτας που θυμάμαι και με γεμίζει χαρά !!!

ο ανεκπλήρωτος έρωτας ; ο Πλατωνικός ; θα σας γελάσω . 

προχώρα ψύχραιμα κι ότι βρέξει ας κατεβάσει !

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, agapimou11 και σε ακόμα 3 μέλη.

syntrofissa-Klelia

# 27 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Arxontoula_

Τώρα, θα με βαρέσετε, και δίκιο θα έχετε

..αλλά εγώ έχω κολλήσει στο "28 χρονος regional manager μικρομεσαίας επιχείρησης"

και τον φαντάζομαι τον Trapped σαν την ελληνική εκδοχή του 28χρονου CEO Κρίστιαν Γκρέι, του ομώνυμου Φιφτι σέιντς

ρε δε μπας καλα... το ξες?

εχεις αρχισει τα ακυρα... τσιμπας και  με τα τρολ..

28 χρονος με δικια του δουλεια  και με δυνατοτητα να πληρωνει υπαλληλο στην Ελλαδα του 2018, στεκει ??

cagmenos

# 28 στις 13/3/2018
author
Ανδρας / 65 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μελίσσια
Απαντήσεις: 1.895

ειναι...του μπαμπα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από syntrofissa-Klelia

ρε δε μπας καλα... το ξες?

εχεις αρχισει τα ακυρα... τσιμπας και  με τα τρολ..

28 χρονος με δικια του δουλεια  και με δυνατοτητα να πληρωνει υπαλληλο στην Ελλαδα του 2018, στεκει ??

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, agapimou11 και σε ακόμα 2 μέλη.

millemiglia

# 29 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σωστή η συντρόφισσα στο #27Όλοι εσείς που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε ,διαβάσατε το προφίλ του ;Είναι γαματος και ΦΕΝ θέλει χαζομάρες χαχαχα

RenaRena2

# 30 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλο ειναι εργασια και ερωτας να μην μπερδευονται ! Απο κει και περα , μεγαλα παιδια ειστε , θα χετε να πληρωσετε αμφοτεροι  και το τιμημα του παθους αν κατι παει στραβα .. 

_Bellezza_

# 31 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Nταξει αμα ο τυπος εχει καημο να ειναι διευθυντης και να τα ριχνει σε υπαλληλους και μπαινει σε σαιτ να γραφει θεματα επηρεασμενα απο τους ευσεβεις τους ποθους,  μαντεψε ποιός εχει το προβλημα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από millemiglia
Σωστή η συντρόφισσα στο #27Όλοι εσείς που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε ,διαβάσατε το προφίλ του ;Είναι γαματος και ΦΕΝ θέλει χαζομάρες χαχαχα

hns1602

# 32 στις 13/3/2018
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.589

Ενδιαφέρουσες όλες οι απαντήσεις... για ένα αμφιλεγόμενο θέμα, αληθινό ή ψεύτικο είναι λεπτομέρεια... αφού αφορά κάτι που συμβαίνει και ακούμε κατά καιρούς...

Οι ρεαλιστές συστήνουν μακριά...

Οι ρομαντικότεροι συστήνουν βουρ...

Εγώ, θα συνέστηνα ψυχραιμία και διακριτικότητα απ' την πλευρά του εργοδότη... διότι αν η μικρή θέλει (το ο,τιδήποτε),  όχι ένα αλλά δέκα πράσινα φώτα θα του ανάψει και θα είναι και ξεκάθαρη...

Το μετά είναι το ζήτημα... και ας έρθουν να μας πουν ότι στον ιδιωτικό τομέα κρατάς τη δουλειά σου μετά από παρόμοιο love story... δεν παίζει αυτό το σενάριο... για πολλούς λόγους... όχι μόνο γιατί ο εργοδότης θα θέλει να προσλάβει το επόμενο love story, αλλά και επειδή η νεαρά θα έχει γίνει βούκινο στους υπόλοιπους υπαλλήλους ότι πηδήχτηκε με το αφεντικό, οπότε και η αποχώρησή της μπορεί να είναι οικειοθελής... 

Για όσους νομίζουν ότι αυτά κρύβονται... πλανώνται πλάνην οικτρά...

Η υπάλληλος έχει περισσότερα να διακυβεύσει από τον εργοδότη... η θέση της είναι πιο δύσκολη...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, Enikos και σε ακόμα 6 μέλη.

Marciall

# 33 στις 13/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όχι μπλεξίματα στη δουλειά, νομος.

Frhkarismenh_

# 34 στις 13/3/2018
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68

Μιλώντας από προσωπική μου εμπειρία, θα σου πω, ότι πριν από κάποιο καιρό, εργαζόμουν σε μια επιχείρηση, σε κάποια φάση ήρθε ο μεγάλος γιος του αφεντικού που τέλειωσε της σπουδές του και ήρθε να δουλέψει. Ήμασταν συνομήλικοι, ήταν πολύ φιλικός και ευγενικός και γενικά επειδή ήμασταν και οι δύο στην ίδια ηλικία και οι μικρότεροι, είχαμε μια πολύ καλή φιλική σχέση. Βασικά έτσι νόμιζα εγώ, σε κάποια φάση άρχισε να γίνεται λίγο παραπάνω φιλικός από ότι έπρεπε, αλλά πάντα ευγενικά και με έναν τρόπο που ούτε μπορούσα να πω ότι με πρόσεβαλλε, ούτε ήταν τόσο φανερός ώστε να τον ξεκοψω, γιατί έλεγα αν είναι ιδέα μου και του έλεγα να το κόψει θα με έλεγε και τρελή. 

Σε κάποια φάση όμως μου είπε πολύ φανερά ότι του αρέσω και θα ήθελε κάτι παραπάνω, εγώ ήρθα σε πάρα πολύ δύσκολη θέση, γιατί σκέφτηκα όλα όσα είπαν παραπάνω (ότι αν είμαστε μαζί και χωρίσουμε τι θα γίνει, το πως θα είναι η σχέση μου με τους συναδέλφους αν μάθουν ότι είμαι η τέτοια του αφεντικού κλπ) και κυρίως ένιωσα ότι λίγο απειλούμουν, γιατί φοβόμουν ότι αν ρίξω άκυρο θα είναι πάρα πολύ δύσκολη η θέση μου μετά. Αν και να τονίσω ότι η συμπεριφορά του ήταν άριστη, απλά δεν μπορείς να μην τα σκέφτεσαι όλα αυτά, όταν το αφεντικό σου σου λέει κάτι τέτοιο. Ούτε λίγο ούτε πολύ δεν έκανα ποτέ κάτι μαζί του, αυτός το σεβάστηκε πολύ, αν και υπήρχαν φορές που μου έκανε σκηνές ζηλοτυπίας ή μπορεί να ήταν κάπως απέναντι μου. Ειδικά, όταν έμαθε ότι είχα ξεκινήσει μια σχέση, η φάση έγινε ακόμα πιο akward και λίγο καιρό μετά παραιτήθηκα. Αυτά. 
Γενικά να έχεις στο νου σου, ότι δεν είναι μόνο αν είναι σε σχέση ή όχι. Κυρίως θα σκεφτεί τι θα γίνει αν χωρίσετε και κυρίως τι θα γίνει αν σου πει όχι, γιατί όπως και να το κάνουμε κανένας άνθρωπος που τρώει ψωμί από κάποιον, δεν τολμάει να ρίξει χυλόπιτα στο αφεντικό του, ειδικά στην Ελλάδα του 2018 που δουλειά δεν βρίσκεις ουτε με τάμα, άρα αυτό για εμένα μπορεί να θεωρηθεί και σαν απειλή (για κάποιους ακόμα και παρενόχληση)του τύπου αν θες την δουλειά σου πρέπει να έρθεις μαζί μου, γιατί δεν είναι πάντα όλοι καλοί. Επίσης επειδή δεν είναι μόνο αυτή το θύμα, να ξέρεις υπάρχουν και αυτοί/ες που θα έρθουν μαζί σου, γιατί ψάχνουν χορηγό και καλύτερες συνθήκες στην δουλεία. Ξέρεις από εκεί που είσαι υπάλληλος να γίνεις η κυρία του αφεντικού για κάποιες/ους είναι στόχος ζωής. 
Οπότε άστο καλύτερα!
Αρέσει στα μέλη hns1602, agapimou11 και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 35 στις 13/3/2018
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 6.942

εγω εχω αλλη αποψη ,,,

κι απο ποτε οι ερωτες μπαινουν σε καλουπια ...

δηλαδη επειδη εισαι το αφεντικο απαγορευεται να ερωτευτεις μια υπαλληλο; ,,

μια χαρα ερωτευεσαι και την παντρευεσαι και ζειτε ολοι καλα κι εμεις καλυτερα ,,,

το οτι εχει μια αλλη σχεση αυτο δεν σ εμποδιζει να δειξεις εσυ τις προθεσεις σου; ,,,

αλλος εσυ αλλος ο αλλος ,,,

το ποιον απο τους δυο θα επιλεξει και θα ακολουθησει ειναι δικη της υποθεση ,,,

ουτε γαμο εχει ουτε οικογενεια με παιδια για να εισαι προξενος διαλυσης ενος σπιτικου ,,,

μια σχεση εχει  που δεν ξερουμε και τι σχεση ειναι ,,,

αν δεν ειναι σοβαρη και την ενδιαφερεις περισσοτερο εσυ θα την διαλυσει ,,,

αν οχι θα μεινει εκει που ειναι ,,,

εσυ τα συναισθηματα σου και τον θαυμασμο σου να εξωτερικευεις 

και το τι θα κανει με τον αλλον ειναι δικη της υποθεση ,,,

εμενα ομως μ ανησυχει αλλο ,,,

τι πραγματικα αποζητας απο την συγκεκριμενη κοπελα ,,,ξερεις τι θελεις; αυτο το οτι πηγες με πολλες πολυ μ ανησυχει ,,,

μηπως αποζητας  μια σχεση επιβεβαιωσης κι αποδοχης αφεντικου απο τον υπαλληλο; ,,,η κατι βαθυτερο; 

γιατι αν αυτο που νιωθεις ειναι βαθυ και σοβαρο να της μιλησεις ,,ευγενικα κι οσο διακριτικα γινεται ,,,

γιατι ο κοσμος μ αυτα τα πεσιματα εχει μια ανασφαλεια 

τα χει λιγο προστυχα μεσα στο μυαλο του τα πεσιματα των αφεντικων ,,,

αυτο ομως δεν αποκλειει να γινει κατι ομορφο ,,,

ειμαι της γνωμης αν σ αρεσει πραγματικα να το παλεψεις ,,,ομορφα σιγα σιγα και διακριτικα ,,,

αν οχι ...

ασε το κοριτσι ησυχο μην χασει και την δουλιτσα του γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι ,,,αυτα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Trapped92

Ερωτας με υπαλληλο

Λοιπον θα το γραψω ολο με τη μια απλα σας παρακαλω μονο σοβαρες απαντησεις...ειμαι  περιφερειακος διευθυντης σε μια μικρομεσαια επιχειρηση του πατερα μου και εχω ερωτευτει μια υπαλληλο η οποια μου χαμογελαει αρκετα  και οχι το ψευτικο του ααα ειναο γιος του αφεντικου..αλλα νομιζω εχει γκομενο..the point is εγω γενικα κοιταζω την δουλεια μου...η κοπελα ειναι καλη στην δουλεια της και δεν θελω να χαλασω κατι απο αυτα με το να τις εκφρασω τα συναισθηματα μου...the problem is οτι την σκεφτομαι συνεχεια εχω παει με αρκετες αλλα με αυτην σκεφτομαι πως θα περνουσα τελεια...την σκεφτομαι τοσο πολυ που πρωτη φορα γραφω εδω...πιστευω οτι πρεπει να κρατησω αποστασεις...δεν θελω να δημιουργησω αβολες καταστασεις...και γενικα αν γινει κατι ή αν δεν γινει κατι θα σχολιαστει...

Αρέσει στα μέλη gianna1992, lamprand

26-29-31

# 36 στις 13/3/2018
author
Ανδρας / 55 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.116

Θα συμπληρωνα,οτι δεν χρειαζεται να κρυφτει κατι...

σε επιχειρηση οπου εργαζονται πανω απο 2 γυναικες,

και να μην εχει γινει κατι,αρκει οτι η μια θα εχει βγαλει

την αλλη που@@@,και χωρις να χει υπαρξει κατι...νομος.

Παντως καλο ειναι να αποφευγονται τετοιου ειδους σχεσεις,

ακομα και μεταξυ υπαλληλων,εκτος αν ειναι μεγαλα γατονια,

και μπορουν να μην δειχνουν τιποτα στο ωραριο τους.

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από hns1602

..

Το μετά είναι το ζήτημα... και ας έρθουν να μας πουν ότι στον ιδιωτικό τομέα κρατάς τη δουλειά σου μετά από παρόμοιο love story... δεν παίζει αυτό το σενάριο... για πολλούς λόγους... όχι μόνο γιατί ο εργοδότης θα θέλει να προσλάβει το επόμενο love story, αλλά και επειδή η νεαρά θα έχει γίνει βούκινο στους υπόλοιπους υπαλλήλους ότι πηδήχτηκε με το αφεντικό, οπότε και η αποχώρησή της μπορεί να είναι οικειοθελής... 

Για όσους νομίζουν ότι αυτά κρύβονται... πλανώνται πλάνην οικτρά...

Αρέσει στα μέλη MadameShuShu40, hns1602 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kallia__43

# 37 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δηλαδή βγάλαμε το συμπέρασμα ότι η νεαρά είναι ένα ανυπεράσπιστο πορνίδιο που θέλει να του φάει τα λεφτά και να της βγει το όνομα αφού την απολύσουν κιόλας , κι ο θεματοθέτης είναι ένας γλειώδης πέφτουλας που δεν νοιάζεται για την υστεροφημία του... 

Άλλα διάβασα στο αρχικό του ποστ αλλά ποιος το διαβάζει..

Red_October

# 38 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Frhkarismenh_

Μιλώντας από προσωπική μου εμπειρία, θα σου πω, ότι πριν από κάποιο καιρό, εργαζόμουν σε μια επιχείρηση, σε κάποια φάση ήρθε ο μεγάλος γιος του αφεντικού που τέλειωσε της σπουδές του και ήρθε να δουλέψει. Ήμασταν συνομήλικοι, ήταν πολύ φιλικός και ευγενικός και γενικά επειδή ήμασταν και οι δύο στην ίδια ηλικία και οι μικρότεροι, είχαμε μια πολύ καλή φιλική σχέση. Βασικά έτσι νόμιζα εγώ, σε κάποια φάση άρχισε να γίνεται λίγο παραπάνω φιλικός από ότι έπρεπε, αλλά πάντα ευγενικά και με έναν τρόπο που ούτε μπορούσα να πω ότι με πρόσεβαλλε, ούτε ήταν τόσο φανερός ώστε να τον ξεκοψω, γιατί έλεγα αν είναι ιδέα μου και του έλεγα να το κόψει θα με έλεγε και τρελή. 

Σε κάποια φάση όμως μου είπε πολύ φανερά ότι του αρέσω και θα ήθελε κάτι παραπάνω, εγώ ήρθα σε πάρα πολύ δύσκολη θέση, γιατί σκέφτηκα όλα όσα είπαν παραπάνω (ότι αν είμαστε μαζί και χωρίσουμε τι θα γίνει, το πως θα είναι η σχέση μου με τους συναδέλφους αν μάθουν ότι είμαι η τέτοια του αφεντικού κλπ) και κυρίως ένιωσα ότι λίγο απειλούμουν, γιατί φοβόμουν ότι αν ρίξω άκυρο θα είναι πάρα πολύ δύσκολη η θέση μου μετά. Αν και να τονίσω ότι η συμπεριφορά του ήταν άριστη, απλά δεν μπορείς να μην τα σκέφτεσαι όλα αυτά, όταν το αφεντικό σου σου λέει κάτι τέτοιο. Ούτε λίγο ούτε πολύ δεν έκανα ποτέ κάτι μαζί του, αυτός το σεβάστηκε πολύ, αν και υπήρχαν φορές που μου έκανε σκηνές ζηλοτυπίας ή μπορεί να ήταν κάπως απέναντι μου. Ειδικά, όταν έμαθε ότι είχα ξεκινήσει μια σχέση, η φάση έγινε ακόμα πιο akward και λίγο καιρό μετά παραιτήθηκα. Αυτά. 
Γενικά να έχεις στο νου σου, ότι δεν είναι μόνο αν είναι σε σχέση ή όχι. Κυρίως θα σκεφτεί τι θα γίνει αν χωρίσετε και κυρίως τι θα γίνει αν σου πει όχι, γιατί όπως και να το κάνουμε κανένας άνθρωπος που τρώει ψωμί από κάποιον, δεν τολμάει να ρίξει χυλόπιτα στο αφεντικό του, ειδικά στην Ελλάδα του 2018 που δουλειά δεν βρίσκεις ουτε με τάμα, άρα αυτό για εμένα μπορεί να θεωρηθεί και σαν απειλή (για κάποιους ακόμα και παρενόχληση)του τύπου αν θες την δουλειά σου πρέπει να έρθεις μαζί μου, γιατί δεν είναι πάντα όλοι καλοί. Επίσης επειδή δεν είναι μόνο αυτή το θύμα, να ξέρεις υπάρχουν και αυτοί/ες που θα έρθουν μαζί σου, γιατί ψάχνουν χορηγό και καλύτερες συνθήκες στην δουλεία. Ξέρεις από εκεί που είσαι υπάλληλος να γίνεις η κυρία του αφεντικού για κάποιες/ους είναι στόχος ζωής. 
Οπότε άστο καλύτερα!

Πολύ ενδιαφέρουσα η ιστορία σου! Ευχαριστούμε που την μοιράστηκες εδώ με μας

somebody961

# 39 στις 14/3/2018
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alisida

#2some Μην εισαι τοσο αυστηρος ,οταν βλεπουμε καποιον/α που μας αρεσει,η πρωτη σκεψη μας δεν ειναι να πλησιασω για να περασει εκεινος/η καλα,αλλα εμεις ...Τα υπολοιπα και το μοιρασμα της ευτυχιας ή του κρεβατιου μονο γινονται μετα .

Ήμουν "αυστηρός" επειδή το μόνο που φαίνεται να νοιάζει τον φίλο μας ήταν πως "θα σχολιαστεί αν γίνει κάτι ή αν δεν γίνει" - όπως γράφει.
Και ποια η θέση του στην επιχείρηση του μετά;

Οχι για την κοπέλα. Ουδόλως φάνηκε να τον ενδιαφέρει αυτό. Για τον ίδιο. Δεν αναφέρει καν το αντίκτυπο για την ίδια. Μιλάμε για κλειστές κοινωνίες!
Πως, "θα περάσει καλά, τέλεια", το ζητούμενο του.
Περάσει. Δλδ απ' την αρχή, δίνουμε ήδη και την προκαθορισμένη λήξη!

Η πρώτη σκέψη όπως αναφέρεις ναι, φυσικά συμφωνώ. Τον εαυτό μας σκεφτόμαστε.
Η αμέσως επόμενη όμως, οφείλει να είναι για το πρόσωπο που μας ενδιαφέρει.

Αν είχα επιχείρηση, προσωπικά θα το χειριζόμουν εντελώς διαφορετικά. Αν φυσικά στο πρόσωπο της έβλεπα πιθανότητα για σοβαρό μέλλον. Θα τής ανέθετα τα δύσκολα καθήκοντα και υπευθυνότητες τής επιχείρησης.
Για να της ανεβάσω θέση, να την κάνω να νιώσει άξια, να μην νιώθει τόσο "από κάτω", να κάνω τη σχέση που έχω στο μυαλό περισσότερο ισότιμη, (ή, λιγότερο ανισότιμη) να μην νιώθω εγώ ως ο "από πάνω".

Να καταλάβει πως την αξία της, την έχω ανάγκη.

Αλλά τι λέμε τώρα.. Εδώ μιλάμε ότι την βλέπει
για ακόμα μια γκόμενα που "θα περάσει, πιο καλά από τις άλλες"!

Αν κατάλαβα λάθος, αν εκφράστηκε λάθος, με χαρά μου να με διορθώσει!

Αρέσει στα μέλη hns1602, alisida

kap0i0s

# 40 στις 14/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κι εγώ σε αυτό κολλάω:

"the problem is οτι την σκεφτομαι συνεχεια εχω παει με αρκετες αλλα με αυτην σκεφτομαι πως θα περνουσα τελεια..."
...δηλαδή ακόμα μία στις αρκετές αλλά με αυτή θα περάσει καλύτερα από ότι πέρασε με τις (προηγούμενες) αρκετές; 
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε