Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με υπαλληλο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Kallia__43

# 61 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ε, εντάξει αφού έτσι θέλουν να το δουν, θα τους αποτρέψουμε; 

Ας φάνε τα μούτρα τους εν γνώσει τους (αν τα φάνε τελικά).
Εμείς ξέρουμε τί θα κάναμε σε ανάλογες περιπτώσεις.Αν κάποιος αναρωτιέται για το αν θα έμπλεκα εγώ με αφεντικό, η απάντηση είναι: Ούτε με σφαίρες !!! (τις σφαίρες θα τις χρησιμοποιούσα μόνο αν κάποιος τολμούσε να με πλησιάσει).

kap0i0s

# 62 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Kallia__43 είδα την απάντηση σου με καθυστέρηση. Θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μαζί σου. Η εξωτερική εμφάνιση είναι και για τους άντρες και για τις γυναίκες το πρώτο πράγμα που προσέχουμε και το πρώτο βήμα στην έλξη μεταξύ τους. Κανείς μας και καμία δεν γράφει στην αύρα της "να με ερωτευτείς γιατί έχω καλά συναισθήματα". Το αν θα υπάρξουν συναισθήματα ισχυρότερα της εξωτερικής εμφάνισης, αυτό όλοι και όλες μας το ανακαλύπτουμε στην πορεία, μπορεί και μέσα σε μερικά λεπτά αμέσως μετά την φυσική και απόλυτα φυσιολογική έλξη λόγω εξωτερικής εμφάνισης. Το αν εκτιμήσεις σωστά τα εγκεφαλικά / συναισθηματικά ερεθίσματα, αυτό είναι άλλο θέμα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Kallia__43

#40 kapOiOs

Προσωπικά γνωρίζω ότι οι άντρες έλκονται από την εξωτερική εμφάνιση αρχικά κι ερωτεύονται αφού κάνουν σεξ, σε αντίθεση με τις γυναίκες που θέλουμε να νιώσουμε κάποια συναισθήματα πρώτα...

Άλλωστε ο ίδιος δηλώνει ερωτευμένος...

mara08

# 63 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στο αρχικό ποστ κόλλησα όπως κι άλλοι σε αυτό 

"Την σκεφτομαι συνεχεια εχω παει με αρκετες αλλα με αυτην σκεφτομαι πως θα περνουσα τελεια...την σκεφτομαι τοσο πολυ που πρωτη φορα γραφω εδω..."

Άλλη μια για να περάσεις τέλεια τόσο απλά .Στα συν ότι είσαι εργοδότης και μπορείς να το εκμεταλλευτείς ..Άλλωστε η σεξουαλική παρενόχληση στο χωρο εργασίας είναι πια της μόδας ..

Μετά μας περιγράφεις μια σοβαρή κοπέλα που είναι και δεν είναι .. 

Το facebook δεν είναι κριτιριο ..Ξέρεις πόσες Τσο..λες ξέρω που δεν εχουν η έχουν αλλα δεν προκαλούν απαραίτητα εκεί ? 

Μάθε αν έχει σχέση ,αρχικά .

Μετά αυτό το "δεν θα την απολύσω " μην παίρνεις κι όρκο γιατί δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα πράγματα ..

Να είσαι σίγουρος για τα αισθήματα σου κι όχι απλά για να περνάς καλά ..Μπορείς να βγεις και για ένα καφέ χαλαρά έτσι στο φιλικό αφού μάθεις και όχι ίσως από εκείνη αν έχει σχέση ..

mara08

# 64 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και επειδή είδα και στο προφίλ γιατί θα εσκαγα με αφορμή την απάντηση της Αρχοντουλας (φωτιές ανάψεις και εσύ ΧΑ ΧΑ ) γράφεις Επιθυμητή Σχέση Ερωτική επαφη

Άρα πάω στην αρχική εντύπωση που είχα του "περνάω καλά και ναι βρε αδελφέ έχω περάσει και με τόσες πια" άλλη μια στον κατάλογο 

.Και παίρνω την περίπτωση που αυτή είναι όντως σοβαρή ..Τότε για εκείνη θα ισχύει Επιθυμητή Σχέση -σοβαρη σχέση .οπότε αστην ήσυχη.

Στην αντίθετη περίπτωση που κάνει τσεκ στη δική σου κατηγορία ε καλά να περάσετε και να μην ξεχνάς ότι δεν θα την απολύσεις μετά το "περάσαμε ωραία "Κ. Κρίστιαν Γκρέι 

Trapped92

# 65 στις 15/3/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Χριστός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Μην κολλατε στο προφιλ

Ειναι ψευτικο το προφιλ δν ειμαι καν 28...αν κρινετε εναν ανθρωπο απο το προφιλ που το κανα σε 5 λεπτα τι να σας πω...μια κοπελα κι εμενα στο παρελθον την ειδα στο fb 60 κιλα και στην πραγματικοτητα ηταν 120...το θεμα ειναι αλλο εγω σημερα που την ειδα παλι δεν μπορω να φαω...δεν ειμαι καλα...και βρισκομαι σε μια φαση που θελω να ξεκολλησω διοτι οπως λετε δεν θελω να την φερω σε δυσκολη θεση...αλλα δεν μπορω να ξεκολλησω...οσο γελοιος και να φανω με αυτο που θα πω οταν την βλεπω μου ανεβαινει η διαθεση ειδικα οταν χαμογελαει την σκεφτομαι καθε μερα (και οχι προστυχα)και μολις φευγω γινομαι χαλια οσο σκεφτομαι οτι δεν θελω να υπαρχει αμηχανια μεταξυ μας εαν της πω κατι...αν και πιστευω το χει καταλαβει αλλα που να καταλαβουμε και τι σκεφτεστε...

hns1602

# 66 στις 15/3/2018
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.589

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από kap0i0s

Kallia__43 είδα την απάντηση σου με καθυστέρηση. Θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μαζί σου. Η εξωτερική εμφάνιση είναι και για τους άντρες και για τις γυναίκες το πρώτο πράγμα που προσέχουμε και το πρώτο βήμα στην έλξη μεταξύ τους. Κανείς μας και καμία δεν γράφει στην αύρα της "να με ερωτευτείς γιατί έχω καλά συναισθήματα". Το αν θα υπάρξουν συναισθήματα ισχυρότερα της εξωτερικής εμφάνισης, αυτό όλοι και όλες μας το ανακαλύπτουμε στην πορεία, μπορεί και μέσα σε μερικά λεπτά αμέσως μετά την φυσική και απόλυτα φυσιολογική έλξη λόγω εξωτερικής εμφάνισης. Το αν εκτιμήσεις σωστά τα εγκεφαλικά / συναισθηματικά ερεθίσματα, αυτό είναι άλλο θέμα. 

Έχω την εντύπωση ότι λέτε το ίδιο πράγμα... με διαφορετικά λόγια... 

mara08

# 67 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ακόμα και στο ψεύτικο προφίλ σου το πρώτο πράγμα που σκέφτηκες ήταν η ερωτική επαφή το οποίο εντελώς τυχαία ( που δεν είναι ) συμπίπτει με το "μου αρέσει να περνάω καλά .."

Για παράδειγμα την ηλικία σου γιατί δεν την έγραψες ? Δλδ εδω που κολλαγες .. Αυτό δεν είναι ένα κατά συνθήκη ψεμα .Και εδώ γράφτηκε ς γι να ζητήσεις γνώμες για αυτή την κοπέλα οπότε γιατί το ψεύτικο προφίλ ,το ψεύτικο γενικά ? Ότι θα σε αναγνώριζε κάποιος αν έγραφες την ηλικία σου ή την επιθυμητή σχέση ? Υπήρχε και το on line επικοινωνία ας πούμε... Λέω εγώ τώρα 

Χμμμ τελικά εμένα μου φαίνεται και αρχίζω να είμαι σίγουρη πλέον για την πρώτη εντύπωση ,την πρώτη σκέψη .Ανεξάρτητα με το τι είναι αυτή , εύκολη δύσκολη ,σοβαρή ή όχι .Εσύ δεν την θέλεις για σοβαρή σχέση .Επιπλέον δεν την έχεις και μαζί με το " απαγορευμένο " είναι κάτι που σε εξιταρει ,σε ανάβει κι όλας προφανώς . Το απωθημένο και η σκέψη "την θέλω αλλά δεν μπορώ να την έχω !" 

Λες ότι αυτή η ιστορία είναι εδω και μήνες .Αν είχε ενδώσει από την αρχή όλο αυτό τώρα θα είχε ξεφουσκώσει ... 

Οπότε αφού η προτεραιότητα σου είναι μόνο να περνάς καλά στο είπα και πριν αν συμπίπτουν τα θέλω σας οκ ,αν όχι ούτε καν φίλε μου αστην ήσυχη !!!

Kallia__43

# 68 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Mην άγχεσαι για την καθυστέρηση 

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα που διαφωνείς οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μαζί μου.. απλά συμπλήρωσες ότι εκτός από τους άντρες, είναι και οι γυναίκες που έλκονται από την εξωτερική εμφάνιση αρχικά...δεν διαφωνώ.

Σαφώς εγώ εστίασα στο πως βλέπει ο θεματοθέτης την κοπέλα που τον ενδιαφέρει. Εφ΄ όσον δεν την έχει ζήσει για να την αγαπήσει, πώς αλλιώς θα μπορούσε να εκφράσει τον πόθο του αν όχι κατ' αυτό τον τρόπο:   "θα περνούσα τέλεια μαζί της" . Γιατί αυτό να εκφράζει πόθο αμιγώς σεξουαλικό και όχι συναισθηματικό, εφ' όσον ήδη δηλώνει ερωτευμένος μαζί της; Μάλλον λίγο σπάνιο, θα το έλεγα, καθώς οι άντρες σε μεγαλύτερη πλειοψηφία από τις γυναίκες, ερωτεύονται (επαναλαμβάνω) μετά το σεξ.

Παράθεση:

Σχόλιο # 62 από kap0i0s

kap0i0s

# 69 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν άγχομαι με τίποτα και για τίποτα :)

Σε ότι αφορά τον θεματοθέτη, συμφωνούμε απόλυτα. Τα κίνητρα είναι ενστικτώδη (για να μην πω ζωώδη και παρεξηγηθώ - εντός παρενθέσεως δεν υφίσταται παρεξήγηση)  Τον έχει ιντριγκάρει η ιδέα του ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ και μόνο αυτή αλλιώς δεν θα έγραφε "θα περνούσα τέλεια μαζί της". 

Στα υπόλοιπα, εγώ ξέρω πως ο έρωτας σαν συναίσθημα πάντα προηγείται του σεξ. Το ότι πολλοί και πολλές το προσπερνάνε και πάνε κατευθείαν στο σεξ είτε για να επιβεβαιωθούν, είτε για τον οποιοδήποτε άλλο λόγο, αυτό είναι μια πραγματικότητα. Δυστυχώς υπάρχουν και τέτοια άτομα που επιλέγουν να πέσουν πιο κάτω ακόμα και από τα ζώα. Μη ξεχνάμε πως ακόμα και στο ζωικό βασίλειο, το θηλυκό πάντα επιλέγει το αρσενικό που θα την κερδίσει. Είναι και αυτό μια ερωτική (συναισθηματική ?) διαδικασία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από Kallia__43

Mην άγχεσαι για την καθυστέρηση 

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα που διαφωνείς οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως μαζί μου.. απλά συμπλήρωσες ότι εκτός από τους άντρες, είναι και οι γυναίκες που έλκονται από την εξωτερική εμφάνιση αρχικά...δεν διαφωνώ.

Σαφώς εγώ εστίασα στο πως βλέπει ο θεματοθέτης την κοπέλα που τον ενδιαφέρει. Εφ΄ όσον δεν την έχει ζήσει για να την αγαπήσει, πώς αλλιώς θα μπορούσε να εκφράσει τον πόθο του αν όχι κατ' αυτό τον τρόπο:   "θα περνούσα τέλεια μαζί της" . Γιατί αυτό να εκφράζει πόθο αμιγώς σεξουαλικό και όχι συναισθηματικό, εφ' όσον ήδη δηλώνει ερωτευμένος μαζί της; Μάλλον λίγο σπάνιο, θα το έλεγα, καθώς οι άντρες σε μεγαλύτερη πλειοψηφία από τις γυναίκες, ερωτεύονται (επαναλαμβάνω) μετά το σεξ.

Παράθεση:

Σχόλιο # 62 από kap0i0s

somebody961

# 70 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Arnold: Remember Sully when I promised to kill you last?
Sully: Yeah, you did!
Arnold: I lied.

-Θυμάσαι που υποσχέθηκα να σε σκοτώσω τελευταίο;
-Είπα ψέματα.

https://www.youtube.com/watch?v=_wk-jT9rn-8

https://www.youtube.com/watch?v=_wk-jT9rn-8

giorgos170

# 71 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.913

... κατά συρροήν & καθ' υπερβολήν έκθεση στο stress ...

>>>>>>>>
- Είπα ψέματα...
<<<<<<<<

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο

Το κείμενο σας είναι πολύ μικρό και δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο

MadameShuShu40

# 72 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.157
Άλλη για το #MeToo#???

Paralia48

# 73 στις 18/3/2018
author
Γυναίκα / 53 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 7.720

να σου πω εγώ που είμαι τολμηρή.
Πρέπει να γίνει πολύ αργά και με σίγουρα βήματα. Όχι δεν μπορείς να τη ρωτήσεις στα ίσα αν έχει σχέση,  θα  σου πει > αφεντικό τι σε νιάζει;
Αρχικά πρέπει να κεδίσεις την εμπιστοσύνη της.
Έπειτα με τον τρόπο της θα ξεκινήσεις να την κερδίζεις ως άντρας: Με χιούμορ (χαλρώνει και θα την κάνει να σε βλέπει λιγότερο σαν αφεντικό), ευθύτητα, κ.λ.π...ξέρεις εσύ..
Όταν κρίνεις ότι το έδαφος είναι κατάλληλο και αν έχεις κρίνει εσύ ότι  και αυτή ειναι άξια εμπιστοσύνης , μπορείς σε κάποια εξωτερική εργασία να πας...,αφεντικό είσαι, βρες την ευκαιρία να βρεθείτε οι δυο σας. Εκεί θα της προσφέρεις ένα γεύμα,  και μπορείς να της προτείνεις ένα προσωπικό ραντεβού ένα βραδάκι. Μπορείς να αρχίσεις να εξωτερικεύεις τα αισθήματά σου.
Προσοχή: αν δεις ότι σε διακόπτει, σταμάτα. Μετά μπορεί να εννοηθεί ως παρενόχληση. Πες της το ευγενικά και μόνο αν είναι απόλυτα σύμφωνη.
Καλή επιτυχία

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

panagiotismp90

# 74 στις 19/3/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

αφου εισαι περιφερειακος διευθυντης και αρα δεν την βλεπεις συνεχεια, κανε παιχνιδι.
απο προσωπικη γνωση απο τραπεζα και 2 πολυ γνστες εταιριες, αν γινει γνωστο οτι 2
ατομα νταραβεριζονται, πανε σε αλλα υποκαταστηματα, να μην ειναι στον ιδιο χωρο
δηλ κ εξω ας βγαλουν τα ματια τους. τωρα ποια σκεφτεσαι να ναι η επομενη κινηση σου?

mara08

# 75 στις 19/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

panagiotismp90 # 74

"τωρα ποια σκεφτεσαι να ναι η επομενη κινηση σου?"

Να τις ξαναπάει στη ντισκοτέκ και να τις κεράσει Pina Colada Αυτός θα πάρει B 52 

panagiotismp90

# 76 στις 19/3/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από mara08

panagiotismp90 # 74

Να τις ξαναπάει στη ντισκοτέκ και να τις κεράσει Pina Colada Αυτός θα πάρει B 52 

εγω θα την πηγαινα για μια παστα στου σκαφιδα...

mara08

# 77 στις 20/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αμυγδαλου , σοκολατινα ή ποντικακι ? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από panagiotismp90

εγω θα την πηγαινα για μια παστα στου σκαφιδα...

Kallia__43

# 78 στις 20/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έφτασε το χόλυγουντ στο Χριστό της Σάμου 

Μεγάλες δόξες για τον περιφέ  !!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 72 από MadameShuShu40

Άλλη για το #MeToo#???

Amfitriti2017

# 79 στις 28/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολυσυλλεκτικοτητα λεγεται οχι περναω καλα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από mara08

Και επειδή είδα και στο προφίλ γιατί θα εσκαγα με αφορμή την απάντηση της Αρχοντουλας (φωτιές ανάψεις και εσύ ΧΑ ΧΑ ) γράφεις Επιθυμητή Σχέση Ερωτική επαφη

Άρα πάω στην αρχική εντύπωση που είχα του "περνάω καλά και ναι βρε αδελφέ έχω περάσει και με τόσες πια" άλλη μια στον κατάλογο 

.Και παίρνω την περίπτωση που αυτή είναι όντως σοβαρή ..Τότε για εκείνη θα ισχύει Επιθυμητή Σχέση -σοβαρη σχέση .οπότε αστην ήσυχη.

Στην αντίθετη περίπτωση που κάνει τσεκ στη δική σου κατηγορία ε καλά να περάσετε και να μην ξεχνάς ότι δεν θα την απολύσεις μετά το "περάσαμε ωραία "Κ. Κρίστιαν Γκρέι 

Sourua

# 80 στις 28/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να ξέρετε σε περίπτωση που με κερασετε τι θελω πίνα κολαντα και σοκολατινα

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από mara08

panagiotismp90 # 74

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από mara08

αμυγδαλου , σοκολατινα ή ποντικακι ? 

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε