Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν μου μιλάει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

lovable1

# 21 στις 16/3/2018
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%

Κάτι έχει συμβεί προφανώς! Γιατί δεν τη ρωτάς απτο τηλέφωνο; Αλλιώς πάνε να τη βρεις για να μιλήσετε απο κοντά

pamegiakafe

# 22 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αντε ρε παρατα την την ψευτοκουλτουριαρα με τις αμπελοφιλοσοφιες της που θελει να παιξει με το μυαλο σου.

Στειλτην στον αγυριστο να ησυχασεις εσυ και αυτη να βρει αλλον που δεν θα εχει αλλη δουλεια να κανει ολη την ημερα παρα να "διαβαζει" τις σκεψεις της για να καταλαβει ποτε χανεται ο σεβασμος προς το θηλυκο λιονταρι την ωρα που επιτιθεται στην ζεβρα με τα ομορφοτερα ασπρομαυρα σχεδια στην πλατη, περιμενοντας τον Κοντω, να ανεβει μαζι του στο θωρηκτο Ποτεμκιν για να πολεμησει την Αυτοκρατορια την ωρα που ο Βεϊντερ επιτιθεται.

Στειλτην γρηγορα γιατι θα στον καψει τον εγκεφαλο αργα η γρηγορα και βρες μια πιο νορμαλ να συνελθεις. Αυτα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από ypoxondrios

Σκορπιός

Ναι το ξέρω...έχω αρχίσει να το χωνεύω από χθες... απλά διατηρώ κάποιες ελπίδες...

Ήμασταν κανονικά μαζί στο διάστημα αυτό

Παλιότερα όταν είχαμε κάνει μια γενική συζήτηση μου είχε πει το παρακάτω αλλά ποτέ δεν πίστευα ότι θα έπαιρνε τόσο σοβαρά μια άρνηση σε ένα group chat...μου φαίνεται άκρως βιαστική αντίδραση...

σε περιπτώσεις όπου χάνεται ο σεβασμός, δεν συμβιβάζομαι.. τύπου "κρύβομαι" πίσω από έμμεσες κινήσεις , οι οποίες υποδηλώνουν περισσότερα... και αυτό διακρίνεται από το πόσο συχνό "φαίνεται" να είναι το "ενδιαφέρον" πίσω από οποιαδήποτε κίνηση , είτε αυτό είναι μια έξοδος σε συνδυασμό με συμπεριφορές, είτε ένα "like" ή μια συνομιλία.

αργά ή γρήγορα το ενδιαφέρον θα φανεί κατά πόσο "σημαντικό" ή μη είναι... σε περιπτώσεις λοιπόν όπου είτε χάνεται ο σεβασμός (δηλαδή... οι κινήσεις έχουν αρχίσει να "προσβάλουν" το θηλυκό λιοντάρι, κατ' επέκταση χάνεται η διεκδίκηση του κυρίαρχου θηλυκού λιονταριού και στρέφεται αλλού) ... εκεί είμαι κάθετη, όχι στο να μην το επιτρέψω, αλλά στο αν θα φύγω ή όχι

pamegiakafe

# 23 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και κατι ακομα που ξεχασα να γραψω πριν. Εσυ δεν μπορουσες να διαβασεις τις "εμμεσες" κινησεις τις δικες της, αυτη μπορεσε να διαβασει τις δικες σου? Μπα...δεν μπηκε καν στον κοπο μαλλον...γιατι για να εγραψες εδω σημαινει οτι καιγεσαι για αυτην και αυτη μαλλον δεν καταλαβε τιποτα ε? So much για το πανεξυπνο σκεπτομενο κοριτσακι που τα καταλαβαινει ολα. Θελει απλως τα παντα απο σενα και αυτη να μην δινει τιποτα ε? Μηπως εβαλε πλωρη για αλλου? η μηπως ειναι απλως κακομαθημενη? Ωραια συμφωνια κανατε...συνεχισε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από ypoxondrios

Σκορπιός

Ναι το ξέρω...έχω αρχίσει να το χωνεύω από χθες... απλά διατηρώ κάποιες ελπίδες...

Ήμασταν κανονικά μαζί στο διάστημα αυτό

Παλιότερα όταν είχαμε κάνει μια γενική συζήτηση μου είχε πει το παρακάτω αλλά ποτέ δεν πίστευα ότι θα έπαιρνε τόσο σοβαρά μια άρνηση σε ένα group chat...μου φαίνεται άκρως βιαστική αντίδραση...

σε περιπτώσεις όπου χάνεται ο σεβασμός, δεν συμβιβάζομαι.. τύπου "κρύβομαι" πίσω από έμμεσες κινήσεις , οι οποίες υποδηλώνουν περισσότερα... και αυτό διακρίνεται από το πόσο συχνό "φαίνεται" να είναι το "ενδιαφέρον" πίσω από οποιαδήποτε κίνηση , είτε αυτό είναι μια έξοδος σε συνδυασμό με συμπεριφορές, είτε ένα "like" ή μια συνομιλία.

αργά ή γρήγορα το ενδιαφέρον θα φανεί κατά πόσο "σημαντικό" ή μη είναι... σε περιπτώσεις λοιπόν όπου είτε χάνεται ο σεβασμός (δηλαδή... οι κινήσεις έχουν αρχίσει να "προσβάλουν" το θηλυκό λιοντάρι, κατ' επέκταση χάνεται η διεκδίκηση του κυρίαρχου θηλυκού λιονταριού και στρέφεται αλλού) ... εκεί είμαι κάθετη, όχι στο να μην το επιτρέψω, αλλά στο αν θα φύγω ή όχι

Sourua

# 24 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περαστικά υποχοντριε. Εκει που εισαι είμασταν και εδω που ειμαστε θα έρθεις. Η ζωη κύκλους κάνει μη χαλάς τη ζαχαρένια σου

ypoxondrios

# 25 στις 17/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9

Τελικά συνέβει αυτό που φοβήθηκα...βρήκε κάποιον άλλο. Μιλήσαμε μέσω τηλεφώνου και φοβόταν να μου το πει...με παράτησε για έναν 35 χοντρό άσχημο και με χειρότερη οικονομική κατάσταση από εμένα(no offence στους χοντρούς). Απλά λέει νιώθει ότι θα είναι καλύτερος πατέρας για τα παιδιά της παρόλο που είναι ακόμα ερωτευμένη μαζί μου... μέσα σε 5 μέρες..από ότι μου λέει τουλάχιστον κατάφερε να αλλάξει ριζικά κάτι όπου έκανε μαζί μου σχέδια για το μέλλον κτλ...

Μου είπε ότι της φέρθηκα άψογα και ότι είμαι ένας άνθρωπος που θα ήθελε να προχωρήσει αλλά δεν βοήθησαν οι συγκυρίες. Όλα αυτά μου ακούγονται κάπως Ακόμα και αν μετά από κάποιο καιρό αποφασίσει να γυρίσει πίσω σε μένα το πιθανότερο είναι να μην την δεχθώ...δεν μπορώ να είμαι άλλωστε με ένα άτομο που δεν μπορώ να εμπιστευτώ.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, ήξερα τι συνέβαινε απλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

Elena_90

# 26 στις 17/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι ασυναρτησίες!!
Πώς γίνεται να σαι αψογος μαζί της αλλά να μην είσαι κατάλληλος για τα παιδιά της :p
Και μέσα σε λίγες μέρες πως ανοιχτηκε σε αλλον, αναιρεί τα σχεδιά σας ενώ ταυτόχρονα είναι ερωτευμένη μαζί σου?
Κάπου μάλλον δεν είναι ειλικρινής εκτός αν υπάρχουν και άλλα θέματα που δεν γνωρίζουμε...
Θα σου λεγα να την διεκδικήσεις αμα την θες αλλά απτην άλλη ένας άνθρωπος που σε γειώνει τόσο ευκολα παύει να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη!

COSTAS42

# 27 στις 17/3/2018
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.440

ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω καποιους αντρες.Οταν αρχιζει και στραβωνει κατι ρωταμε ευθεως.Αν ξεκινησει να κανει αυτα που εκανε στον φιλο χαιρεταμε και φευγουμε κυριοι ΟΣΟ και να αγαπαμε.Ειναι προτιμωτερο να στεναχωριομαστε για κατι που χασαμε παρα για κατι που εχουμε η μαλλον νομιζουμε πως εχουμε ακομα

Αρέσει στα μέλη ypoxondrios, hns1602

hns1602

# 28 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Enikos

Εχει κανεις σπιρτα, να αναψω το καρβουνακι?

Πάνω που θα κάναμε τρισάγιο... πήγαμε για ευχέλαιο! 

hns1602

# 29 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Manzarec

Συγνώμη,

αν κάποια γυναίκα ακούσει κάτι ανάλογο από τον σύντροφό της, θα ετοιμάζεται να απολογηθεί για τι?

Άλλη βαρύτητα έχει αυτή η κουβέντα όταν την ακούς από έναν άντρα... και άλλη βαρύτητα έχει όταν την ακούς από μία γυναίκα... και αυτό κρίνεται εκ του αποτελέσματος.

hns1602

# 30 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από ypoxondrios

Τελικά συνέβει αυτό που φοβήθηκα...βρήκε κάποιον άλλο. Μιλήσαμε μέσω τηλεφώνου και φοβόταν να μου το πει...με παράτησε για έναν 35 χοντρό άσχημο και με χειρότερη οικονομική κατάσταση από εμένα(no offence στους χοντρούς). Απλά λέει νιώθει ότι θα είναι καλύτερος πατέρας για τα παιδιά της παρόλο που είναι ακόμα ερωτευμένη μαζί μου... μέσα σε 5 μέρες..από ότι μου λέει τουλάχιστον κατάφερε να αλλάξει ριζικά κάτι όπου έκανε μαζί μου σχέδια για το μέλλον κτλ...

Μου είπε ότι της φέρθηκα άψογα και ότι είμαι ένας άνθρωπος που θα ήθελε να προχωρήσει αλλά δεν βοήθησαν οι συγκυρίες. Όλα αυτά μου ακούγονται κάπως Ακόμα και αν μετά από κάποιο καιρό αποφασίσει να γυρίσει πίσω σε μένα το πιθανότερο είναι να μην την δεχθώ...δεν μπορώ να είμαι άλλωστε με ένα άτομο που δεν μπορώ να εμπιστευτώ.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, ήξερα τι συνέβαινε απλά δεν ήθελα να το πιστέψω.

Είχες εσύ πρόβλημα με τα παιδιά της και σε έφαγε στη γωνία ο άσχημος;

Γιατί αν είχες... πώς περίμενες να προχωρήσεις με αυτήν την κοπέλα;

Είναι φως φανάρι πως ήθελε πράγματα που θεωρεί πως εσύ δεν μπορείς να της προσφέρεις. Έχει λόγο να σε θεωρεί ανεπαρκή;

ypoxondrios

# 31 στις 17/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Elena_90

Τι ασυναρτησίες!!
Πώς γίνεται να σαι αψογος μαζί της αλλά να μην είσαι κατάλληλος για τα παιδιά της :p
Και μέσα σε λίγες μέρες πως ανοιχτηκε σε αλλον, αναιρεί τα σχεδιά σας ενώ ταυτόχρονα είναι ερωτευμένη μαζί σου?
Κάπου μάλλον δεν είναι ειλικρινής εκτός αν υπάρχουν και άλλα θέματα που δεν γνωρίζουμε...
Θα σου λεγα να την διεκδικήσεις αμα την θες αλλά απτην άλλη ένας άνθρωπος που σε γειώνει τόσο ευκολα παύει να σου εμπνέει και εμπιστοσύνη!

Είχε αρκετές ανασφάλειες,μου το είχε εκφράσει και της είχα πει ότι όποιο πρόβλημα υπάρχει θα το περάσουμε μαζί. Ακόμα και οι φίλοι αναρωτιούνται πόσο εύκολα άλλαξε γνώμη χωρίς να της δώσω καν αφορμή για να κοιτάξει κάποιον άλλον ο όποιος της την έπεσε. Μου είπε ότι με θέλει σεξουαλικά μιας και είμαι κατά πολύ καλύτερος από τον άλλο και ότι απλά δεν την ενδιαφέρει το σεξουαλικό αλλά το να κάνει μια οικογένεια κάτι το οποίο της είχα άλλωστε τονίσει ότι θέλω και εγώ και ότι μπορώ να της το δώσω απλά θεωρεί ότι ο άλλος μπορεί να το κάνει καλύτερα... Μέσα σε 1-2 μέρες που τον γνώρισε άλλαξε ριζικά η στάση της απέναντι μου. 

Την ήθελα τόσο σαν γυναίκα και σαν σύντροφο αλλά όλα αυτά που έκανε και το πως μου συμπεριφέρθηκε στην τελική (σαν να μην είχαμε τίποτα μεταξύ μας) δείχνει ότι δεν σεβάστηκε εμένα,το πόσο την αγάπησα και της ανοίχτηκα.Επομένως όχι..δεν θα την κυνηγήσω...είναι δικό της λάθος και όσο καλός αν είναι ο άλλος είναι πολύ χειρότερος μου...ειδικά από την στιγμή που μου την έπεφταν άλλες και πολεμούσα να την διαβεβαιώσω  ότι κοιτάζω μόνο εκείνη... Τελικά φοβόταν για εμένα αλλά μου την έκανε αυτή. Ειρωνεία 

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από COSTAS42

ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω καποιους αντρες.Οταν αρχιζει και στραβωνει κατι ρωταμε ευθεως.Αν ξεκινησει να κανει αυτα που εκανε στον φιλο χαιρεταμε και φευγουμε κυριοι ΟΣΟ και να αγαπαμε.Ειναι προτιμωτερο να στεναχωριομαστε για κατι που χασαμε παρα για κατι που εχουμε η μαλλον νομιζουμε πως εχουμε ακομα

Την ρώτησα ευθέως και ήταν ως έναν βαθμό ειλικρινής απέναντι μου. Και επειδή δεν μπορεί κανείς να μου διασφαλίσει ότι όλο αυτό δεν θα ξανασυμβεί στο μέλλον,δεν ρισκάρω να μπλέξω πάλι μαζί της σε κάτι το οποίο θα με πληγώσει πάλι χωρίς να φταίω.

Ξέρω ότι πολλοί μπορεί να λέτε ότι δεν μπορεί...κάτι θα της έκανα. Όμως όχι ήμουν απόλυτα άψογος απέναντι της...δεν θα ρίσκαρα ποτέ να την χάσω παρόλο που είχε κάποια ελαττώματα στον χαρακτήρα της τα οποία είχα παραμερίσει γιατί πίστευα ότι με αγαπούσε όσο εγώ. Τελικά είχα άδικο...και το χειρότερο από όλα είναι ότι χώρισα πριν λίγο καιρό με την πρώην μου για τον ίδιο ακριβώς λόγο...δημιουργήθηκε απόσταση και ήρθε η απιστία μετά από 3 χρόνια. Μόλις κατάφερα να ξεπεράσω τον έναν χωρισμό ήρθε στο καπάκι ο άλλος. 

ypoxondrios

# 32 στις 17/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από hns1602

Είχες εσύ πρόβλημα με τα παιδιά της και σε έφαγε στη γωνία ο άσχημος;

Γιατί αν είχες... πώς περίμενες να προχωρήσεις με αυτήν την κοπέλα;

Είναι φως φανάρι πως ήθελε πράγματα που θεωρεί πως εσύ δεν μπορείς να της προσφέρεις. Έχει λόγο να σε θεωρεί ανεπαρκή;

Δεν έχει παιδιά..απλά για κάποιο λόγο στα 26 της θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παντρευτεί και να κάνει παιδιά...το πρώτο πράγμα που της είπε και ο άλλος ήταν αυτό..ότι θέλει και αυτός να παντρευτεί...και κάπου εκεί κόλλησαν. Μου είπε ότι απο θέμα σύνδεσης μεταξύ μας υπολείπομαι λίγο σε σχέση με τον άλλο και ότι τον θεωρεί ΙΔΑΝΙΚΟ πατέρα γιατί περιγράφοντας τα δικά του όνειρα για την ζωή διαπίστωσε ότι ήταν ακριβώς ίδια με τα δικά της. + το ότι είναι πιο μεγάλος και σε μια ηλικία που δεν μπορεί να κάνει πίσω σε μια σχέση ενώ εγώ όπως μου είπε είμαι πιο νέος και έχω περιθώρια να την χωρίσω κτλ παρόλο που ποτέ δεν της έδωσα δικαίωμα να φοβηθεί μαζί μου.

Δεν ξέρω πως μπορεί κάποια να αφήσει έτσι ξαφνικά έναν άνθρωπο που ταιριάζει μαζί του σε 2-3 μέρες για κάποιον άλλο που τουλάχιστον στην εμφάνιση υπάρχει χαώδης διαφορά και στον συντροφικό τομέα όπως μου τόνισε και η ίδια μικρή... χωρίς έστω να το προσπαθήσει...δεν είχαμε καν μαλώσει ή κάτι τέτοιο.

hns1602

# 33 στις 17/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ypoxondrios

Δεν έχει παιδιά..απλά για κάποιο λόγο στα 26 της θέλει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να παντρευτεί και να κάνει παιδιά...το πρώτο πράγμα που της είπε και ο άλλος ήταν αυτό..ότι θέλει και αυτός να παντρευτεί...και κάπου εκεί κόλλησαν. Μου είπε ότι απο θέμα σύνδεσης μεταξύ μας υπολείπομαι λίγο σε σχέση με τον άλλο και ότι τον θεωρεί ΙΔΑΝΙΚΟ πατέρα γιατί περιγράφοντας τα δικά του όνειρα για την ζωή διαπίστωσε ότι ήταν ακριβώς ίδια με τα δικά της. + το ότι είναι πιο μεγάλος και σε μια ηλικία που δεν μπορεί να κάνει πίσω σε μια σχέση ενώ εγώ όπως μου είπε είμαι πιο νέος και έχω περιθώρια να την χωρίσω κτλ παρόλο που ποτέ δεν της έδωσα δικαίωμα να φοβηθεί μαζί μου.

Δεν ξέρω πως μπορεί κάποια να αφήσει έτσι ξαφνικά έναν άνθρωπο που ταιριάζει μαζί του σε 2-3 μέρες για κάποιον άλλο που τουλάχιστον στην εμφάνιση υπάρχει χαώδης διαφορά και στον συντροφικό τομέα όπως μου τόνισε και η ίδια μικρή... χωρίς έστω να το προσπαθήσει...δεν είχαμε καν μαλώσει ή κάτι τέτοιο.

Κάνε το σταυρό σου, γλίτωσες!

Άσε τον 35άρη να τη λουστεί! Υπολογίστρια όσο δεν πάει είναι η τύπισσα... Νομίζει ότι με αστείους υπολογισμούς θα είναι ευτυχισμένη... ας το προσπαθήσει...

Κι αυτό που νομίζει ότι ο άλλος στα 35 δεν μπορεί να τη στείλει... σφάλμα... σε οποιαδήποτε ηλικία μπορεί να τη στείλει... εκτός αν ο τύπος είναι ανασφαλής...

Γλίτωσες σου λέω... μακριά από τέτοιες... 

Αρέσει στο μέλος ypoxondrios

calm_balance

# 34 στις 18/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απλά ο άλλος ξέρει τον τρόπο να παίρνει αυτό που θέλει ενώ εσύ όχι.

Σε νίκησε στα σημεία. Είσαι και στον κόσμο σου.. είσαι και υποχόνδριος...

Δεν υπήρχε λόγος να μείνει μαζί σου. Και μόνο το υποχόνδριος αρκεί

για να της κάνει την ζωή κόλαση

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από ypoxondrios

giorgos170

# 35 στις 18/3/2018
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.385

ρε δεν τον αφήνετε τον Λάκη ήσυχο ...

εκεί στηνΤαϋλάνδη πού 'ναι...

μετά έξι μύριά του ...

& πού δεν σέβεται κιόλας ... ?

( εμπάθεια ...)

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από calm_balance

Απλά ο άλλος ξέρει τον τρόπο να παίρνει αυτό που θέλει ενώ εσύ όχι.

Σε νίκησε στα σημεία. Είσαι και στον κόσμο σου.. είσαι και υποχόνδριος...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost