Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν μου μιλάει

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

ypoxondrios

# 1 στις 15/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Δεν μου μιλάει

Ενώ ήμασταν μια χαρά και μιλούσαμε τουλάχιστον 2-3 ώρες την ημέρα, μια βδομάδα τώρα μου λέει ότι έχει δουλειά...μου στέλνει σκόρπια κάποια text και όταν της λέω ότι θέλω να μιλήσουμε μου λέει απλά ότι "θα μιλήσουμε τις επόμενες μέρες".

Είναι έτοιμη να με χωρίσει ?

hns1602

# 2 στις 15/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.667

Πόσο καιρό έχετε σχέση; Είναι σημαντικό...

Έχει πράγματι δουλειά; Το γνωρίζεις; Υπάρχει λόγος να το αμφισβητείς ή πρέπει να γράφει τη δουλειά της για να ασχολείται μαζί σου;

Κάθε πότε βλέπεστε;

Όταν βλέπεστε, πώς είναι μαζί σου;

Δώσε πληροφορίες... δεν είμαστε μάντεις...

Αρέσει στο μέλος alisida

26-29-31

# 3 στις 15/3/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Φιλε εδω ο μαντης,σε εχει χωρισει ηδη

Μεσα της το παλευει λιγο ακομα,κανα δυο μερες θα της παρει.

Βεβαια αμα δωσεις παραπανω πληροφοριες,οπως σου 

ζητησε η κυρια απο πανω,μπορει να αλλαξουν τα δεδομενα...

Παντως στους χρησμους μου πεφτω μεσα,το γνωριζουν οσοι με ξερουν...

ΥΓ.Μολις σου πει οτι θελει να μιλησετε,αστα βραστα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από hns1602

Πόσο καιρό έχετε σχέση; Είναι σημαντικό...

Έχει πράγματι δουλειά; Το γνωρίζεις; Υπάρχει λόγος να το αμφισβητείς ή πρέπει να γράφει τη δουλειά της για να ασχολείται μαζί σου;

Κάθε πότε βλέπεστε;

Όταν βλέπεστε, πώς είναι μαζί σου;

Δώσε πληροφορίες... δεν είμαστε μάντεις...

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

hns1602

# 4 στις 15/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από 26-29-31

Αυτό όντως το φοβάστε όλοι

"Θέλω να μιλήσουμε"... ο εφιάλτης κάθε άντρα...  

Δικαίως... 

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

ypoxondrios

# 5 στις 15/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Είμαστε μαζί 4 μήνες. Θέλουμε πολύ ο ένας τον άλλο ή τουλάχιστον έτσι νομίζω από αυτά που έχουμε εκφράσει και οι 2. Άλλες φορές μιλούσαμε πολύ ακόμα και όταν δούλευε παράλληλα 1 ώρα+. Όλο αυτόν τον καιρό μιλούσαμε πολλές ώρες στην διάρκεια της ημέρας..ακόμα και αν στράβωνε ή εγώ με κάτι μετά από μισή μέρα ήμασταν πάλι οκ. Επίσης, αυτή την περίοδο είμαστε σε ξεχωριστές πόλεις...

Απλά όποτε πάω να της μιλήσω μου λέει ότι έχει δουλειά και ότι θα μιλήσουμε τις επόμενες μέρες. Προσπαθώ να της βγάλω λέξεις με το τσιγκέλι και δεν μου αρέσει αλλά από την άλλη δεν μπορώ να ζω στην αβεβαιότητα και να μην ξέρω τι έχει και πως αισθάνεται για μένα.Σήμερα ξαναπροσπάθησα και έλαβα την ίδια απάντηση...σκέφτομαι να της δώσω 3-4 μέρες επιπλέον χρόνο και μετά να την πιέσω μια και καλή να μιλήσουμε για να μάθω τελικά τι συμβαίνει.Την τελευταία φορά που στράβωσε και από τότε έχει να μου μιλήσει όπως παλιά, μου είχε πει να μπούμε σε ένα group chat με κάτι φίλους μου και της είπα όχι... Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι νομίζει ότι δεν θέλω να πω ότι είμαι σε σχέση μαζί της και ότι ντρέπομαι που είμαι μαζί της ενώ συμβαίνει το αντίθετο. Φοβάται μήπως πληγωθεί όπως μου έχει δηλώσει άλλωστε και τελικά καταλήγω κάθε φορά να πληγώνομαι εγώ 2 φορές παραπάνω...Δεν ξέρω μου φαίνεται υπερβολική η αντίδραση της και παρόλο που της εξηγώ κάποια πράγματα και έχω σταθεί δίπλα της όσο ΚΑΝΕΝΑΣ άλλος και πάλι δεν με εμπιστεύεται.

26-29-31

# 6 στις 15/3/2018
author

Δικαιως η αδικως,δεν εχετε βρει κατι αλλο μεχρι σημερα...

Μια χαρα ξερω τι σημαινει,τιτλοι τελους πιο κομψα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από hns1602

Δικαίως... 

hns1602

# 7 στις 15/3/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από 26-29-31

Δικαιως η αδικως,δεν εχετε βρει κατι αλλο μεχρι σημερα...

Μια χαρα ξερω τι σημαινει,τιτλοι τελους πιο κομψα

Μπορεί και να μην είναι τίτλοι τέλους... 

Μπορεί να είναι τίτλοι μουρμούρας... 

υ.γ. Ό,τι λειτουργεί... δεν το αλλάζουμε... 

_Bellezza_

# 8 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αμα στα γυρναει απο τους πρωτους 4 μηνες, κλαφ'τα υποχόνδριε!

Μήπως στην πολη της παιζει κατι με αλλον?
Μην την πιεσεις .
Να μην χαλασεις πολυ ενεργεια, γιατι δεν φαινεται να εχει διαθεση να συζητήσετε και να τα βρείτε.
Φυγε αθορυβα και ασε την να πεταει χαρταετο.

26-29-31

# 9 στις 15/3/2018
author

εδω δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη,

με μια φρασηπου να συζητησουμε κιολας

Τις αποφευγω τις κακοτοπιες πλεον...εμαθα

τιτλοι τελους σου λεω

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από hns1602

Μπορεί και να μην είναι τίτλοι τέλους... 

Μπορεί να είναι τίτλοι μουρμούρας... 

υ.γ. Ό,τι λειτουργεί... δεν το αλλάζουμε... 

Αρέσει στο μέλος hns1602

archagellos

# 10 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

man,

για καποιο λογο δικο της σε εχει για δρομο .
Επειδη δε εχει τα αντερα να σε στειλει αυτη ...σου σπαει τα νευρα για να την στειλεις εσυ και μετα να μπορει να παραπονιεται με την ησυχια της .
Αυτες οι συμπεριφορες ειναι 8χρονων ...
Στειλτη ...και βρες καποια που να εχει οριμασει και να ξερει τι της γινεται .
Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη somebody961, Enikos

frog13

# 11 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Είναι αυτό πού νομίζουν μερικοί ότι το να μιλάς στο ίντερνετ με μυνήματα σημαίνει και σχέση???

Enikos

# 12 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Εχει κανεις σπιρτα, να αναψω το καρβουνακι?

Αρέσει στα μέλη Eliana_1986, hns1602 και σε ακόμα 1 μέλος.

ypoxondrios

# 13 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από 26-29-31

Φιλε εδω ο μαντης,σε εχει χωρισει ηδη

Μεσα της το παλευει λιγο ακομα,κανα δυο μερες θα της παρει.

Βεβαια αμα δωσεις παραπανω πληροφοριες,οπως σου 

ζητησε η κυρια απο πανω,μπορει να αλλαξουν τα δεδομενα...

Παντως στους χρησμους μου πεφτω μεσα,το γνωριζουν οσοι με ξερουν...

Δεν ξέρω... να την πιέσω εγώ να μιλήσουμε ή να την περιμένω? Είναι αρκετά ψυχοφθόρα η αναμονή... και δεν μπορώ να καταλάβω πως τόσο ξαφνικά αλλάζει κάποια στάση ενώ της έχω δώσει διαβεβαιώσεις... Είχαμε πει μεγάλα λόγια,για σχέδια στο μέλλον με συγκατοίκηση αλλά ακόμα και αν τα βρούμε θα είμαι πολύ πιο συγκρατημένος...δεν θα ρισκάρω να πληγωθώ ξανά...ειδικά αφού χώρισα αμέσως από την προηγούμενη σχέση μου(με απατούσε) και μπήκα σε αυτήν... 

ypoxondrios

# 14 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από _Bellezza_

Αμα στα γυρναει απο τους πρωτους 4 μηνες, κλαφ'τα υποχόνδριε!

Μήπως στην πολη της παιζει κατι με αλλον?
Μην την πιεσεις .
Να μην χαλασεις πολυ ενεργεια, γιατι δεν φαινεται να εχει διαθεση να συζητήσετε και να τα βρείτε.
Φυγε αθορυβα και ασε την να πεταει χαρταετο.

Είμαι σίγουρος ότι δεν έχει κάποιον άλλον. ΣΙΓΟΥΡΑ μιας και μου είχε πει ότι έχει πληγωθεί στο παρελθόν και δεν ήθελε αυτήν την περίοδο να κάνει κάτι αλλά ένιωσε ότι είμαι κάτι το διαφορετικό/ξεχωριστό όπως μου είχε πει. 

Αντίθετα φοβάται για εμένα παρόλο που της είχα πει ότι ενδιαφέρομαι ΜΟΝΟ  για εκείνη. Ζηλεύουμε και οι 2 ο ένας τον άλλο σε υγιή βαθμό αφού είμαστε όμορφα παιδιά και μας την πέφτουνε λίγο χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω. 

Δεν θέλω να την πιέσω αλλά από την άλλη δεν μπορώ να πεθαίνω μέσα μου περιμένοντας είτε να με χωρίσει είτε να με συγχωρέσει...

Τα πράγματα χρονικά  έχουν ως εξής : 1η μέρα την παίρνω τηλέφωνο...της λέω ότι θέλω να την ακούσω και μου λέει ότι έχει δουλειά..και μου λέει ότι θα μιλήσουμε αργότερα μέσα στην μέρα...της λέω ότι είμαι δίπλα της ΣΕ ΟΤΙ χρειαστεί και μου απαντάει ότι το ξέρει.Μετά από λίγο μου είπε ότι θα ήθελε να μιλήσουμε κάποια άλλη μέρα...πέρασαν 3 μέρες και σήμερα πάλι το ίδιο...

Δεν θέλω να την αφήσω γιατί έχω νιώσει κάτι παραπάνω μαζί της από ότι με τις προηγούμενες σχέσεις μου και την αγαπώ πραγματικά ...αλλά από την άλλη δεν θέλω να με κάνουν abuse συναισθηματικά γιατί και εγώ και εκείνη είμαστε σε μια ηλικία όπου έχουμε κάποια σχέδια για το μέλλον ...η ειρωνεία είναι και είμαι σίγουρος γι αυτό ότι και η ίδια νιώθει ότι της κάνω abuse ή τουλάχιστον της δίνω λόγους να μην με εμπιστεύεται...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν τελικά θα είμαι ξανά μαζί της θα προσπαθήσω να θέσω κάποια όρια ώστε να μην πληγωθώ ξανά από τα καπρίτσια της.

Manzarec

# 15 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συγνώμη,

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από hns1602

Δικαίως... 

αν κάποια γυναίκα ακούσει κάτι ανάλογο από τον σύντροφό της, θα ετοιμάζεται να απολογηθεί για τι?

matakiamouou

# 16 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαρεσεις archaggelle...σωστος...Παλικαρι ασε της μερες που σκεφτεσαι να δωσεις παρε αδειουλα μια μερα...και πανε βρες την...να την δεις κι ολας...απο κοντα...τι ζωδιο ειναι η κυρια που σε παιδευει ειπαμε?(οχι οτι παει αυτο με το ζωδιο ετσι απο περιεργεια...)

pamegiakafe

# 17 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φιλαρακι ...μην συνεχιζεις να ξεγελας τον εαυτο σου...αφου την απαντηση την ξερεις και εσυ. Φαινεται απο αυτα που γραφεις. H κοινη λογικη λεει ξεκαθαρα:Τελος, τερμα, φινιτο, the end, ende, fin, ? (στα κορεατικα), mwisho (σουαχιλι), diwedd (στα Ουαλικα), u? (και τουρκικα που ειναι της μοδος). Καταλαβες? η να το ζωγραφισω κιολας?
Κοιτα τι θα κανεις εσυ απο εδω και περα...
Υ.Γ Βρε σιγουρα ειχατε σχεση η δουλευεις εμας και τον εαυτο σου? Κατι δεν μου καθεται και τοσο καλα. Τεσπα

Manzarec

# 18 στις 16/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι και το άλλο.

ότι το να μιλάς στο ίντερνετ με μηνύματα σημαίνει πως εργάζεσαι...

ypoxondrios

# 19 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από frog13
Είναι αυτό πού νομίζουν μερικοί ότι το να μιλάς στο ίντερνετ με μυνήματα σημαίνει και σχέση???

Προφανώς και όχι αλλά είχαμε γνωριστεί από κοντά και είχαμε περάσει τους 2.5 μήνες μαζί απλά στην συνέχεια έπρεπε να μετακομίσει μέχρι το καλοκαίρι..όπου και πάλι θα είμαστε/ήμασταν μαζί.

ypoxondrios

# 20 στις 16/3/2018
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από matakiamouou

Μαρεσεις archaggelle...σωστος...Παλικαρι ασε της μερες που σκεφτεσαι να δωσεις παρε αδειουλα μια μερα...και πανε βρες την...να την δεις κι ολας...απο κοντα...τι ζωδιο ειναι η κυρια που σε παιδευει ειπαμε?(οχι οτι παει αυτο με το ζωδιο ετσι απο περιεργεια...)

Σκορπιός

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από pamegiakafe

Φιλαρακι ...μην συνεχιζεις να ξεγελας τον εαυτο σου...αφου την απαντηση την ξερεις και εσυ. Φαινεται απο αυτα που γραφεις. H κοινη λογικη λεει ξεκαθαρα:Τελος, τερμα, φινιτο, the end, ende, fin, ? (στα κορεατικα), mwisho (σουαχιλι), diwedd (στα Ουαλικα), u? (και τουρκικα που ειναι της μοδος). Καταλαβες? η να το ζωγραφισω κιολας?
Κοιτα τι θα κανεις εσυ απο εδω και περα...
Υ.Γ Βρε σιγουρα ειχατε σχεση η δουλευεις εμας και τον εαυτο σου? Κατι δεν μου καθεται και τοσο καλα. Τεσπα

Ναι το ξέρω...έχω αρχίσει να το χωνεύω από χθες... απλά διατηρώ κάποιες ελπίδες...

Ήμασταν κανονικά μαζί στο διάστημα αυτό

Παλιότερα όταν είχαμε κάνει μια γενική συζήτηση μου είχε πει το παρακάτω αλλά ποτέ δεν πίστευα ότι θα έπαιρνε τόσο σοβαρά μια άρνηση σε ένα group chat...μου φαίνεται άκρως βιαστική αντίδραση...

σε περιπτώσεις όπου χάνεται ο σεβασμός, δεν συμβιβάζομαι.. τύπου "κρύβομαι" πίσω από έμμεσες κινήσεις , οι οποίες υποδηλώνουν περισσότερα... και αυτό διακρίνεται από το πόσο συχνό "φαίνεται" να είναι το "ενδιαφέρον" πίσω από οποιαδήποτε κίνηση , είτε αυτό είναι μια έξοδος σε συνδυασμό με συμπεριφορές, είτε ένα "like" ή μια συνομιλία.

αργά ή γρήγορα το ενδιαφέρον θα φανεί κατά πόσο "σημαντικό" ή μη είναι... σε περιπτώσεις λοιπόν όπου είτε χάνεται ο σεβασμός (δηλαδή... οι κινήσεις έχουν αρχίσει να "προσβάλουν" το θηλυκό λιοντάρι, κατ' επέκταση χάνεται η διεκδίκηση του κυρίαρχου θηλυκού λιονταριού και στρέφεται αλλού) ... εκεί είμαι κάθετη, όχι στο να μην το επιτρέψω, αλλά στο αν θα φύγω ή όχι

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε