Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ειστε υπερ της παραδοσιακης θρησκευτικης γαμηλιας τελετης ή κατα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

achinos

# 21 στις 13/4/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από Paralia48

και πώς θα χορέψουμε βρε τη μιλόγκα μας;

Πάντως φαίνεται η μαμά μπατηράκι.

αν περίμενα ρε παραλί τους γάμους να χορέψω... σώθηκα. Αγαλμα θα είχα γίνει.

Κ αν είναι κάπου οικονομικότερο το σύμφωνο συμβίωσης, είναι στο διαζύγιο, ούτε δικηγόροι, ούτε δικαστήρια, ούτε αναβολές. Ο γάμος κ η συνέχεια του εμείς καλά κ αυτοί καλύτερα έχει πολλά έξοδα κ ξοδέματα. Όλοι το ξέρουμε.

Αλλά είναι κ που δεν σπάω, δεν βάζω γκαζάκια, δε λέω παλιοκουβέντες, (σχεδόν ποτέ), δε σφαλιαρίζω...

Τέτοια κάνω κ μένω αξέχαστη.

COSTAS42

# 22 στις 13/4/2018
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.514

Αν παντρευτω θελω θρησκευτικο γαμο.Δεν μπαινω στη διαδικασια πιστης κλπ τι λεει η Π.Διαθηκη και αλλα που εχουν γραφτει η επισημανθει η ερωτηθει..

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 23 στις 13/4/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

Nταξει ρε φιλε, πως κανεις ετσι, σιγα να ουμε, πηγαινε εκει κ ας μην τα πιστευεις τα λογια αυτα, σαμπως ολοι οσοι παντρευονται ειναι τοσο καλοι χριστιανοι? κι εγω εχω παρακολουθησει τελετες αλλων θρησκειων ας μην τα δεχομαι, δεν παθαινεις τιποτα.
Η εκδοχη που ξερω εγω ειναι οτι υιοθετηθηκε το δαχτυλιδι για να φαινεται οτι η γυναικα ειναι δεσμευμενη και να αποτρεπει τα επιδοξα καμακια. Εχει αποτρεπτικο χαρακτηρα δηλ, θεωρητικα παντα μιλωντας.

Paralia48

# 24 στις 14/4/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

πάντωςη τελετή ολόκληρη είναι χαρά, ό,τι και να λέτε.Έχει κάτι ρομαντικό. Δηλαδή αν ήταν να ξανααποφασίσω, θα ξαναπαντρευόμουν, ναι! Μου άρεσε. Και θα ξανάκανα, ό,τι έκανα τότε.
Έθιμα την παραμονή, χορός στο σπίτι με τα νυφιάτικα τραγούδια, φωτογραφίες, πίτες.Τελετή  στην εκκλησία που στολίστηκε όπως είχα δώσει οδηγίες (απλά, αλλά πολύ όμορφα) και χορός και χασάπικο, όπως το γουστάραμε.
Δεν το μετάνιωσα !

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

Enikos

# 25 στις 14/4/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.068

Τι εκανε παλι ο Παναγος?

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Paralia48

ρε εννοώ στο παναήρ . ,  . με ή χωρίς παναήρ,αρκεί να περνάς καλά

Paralia48

# 26 στις 14/4/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Enikos

Τι εκανε παλι ο Παναγος?

ποιος Πανάγος; 

Τι λες ρε Κούλη και μπερδεύω τις κάμερες;

Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

Nuvolla

# 27 στις 14/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είμαι υπέρ του ότι γουσταρει ο καθένας.
Θέλει γάμο με σούβλες να γυρνάν τρεις μέρες στην αυλή του,θέλει άμαξες και άλογα να κουνάν τις ουρές τους θέλει ξωκλησια ερημικάθέλει τον Δήμαρχο με το σιέλ πουκαμισάκι του .Θέλει την συμβολαιόγραφο του.

Αν ήταν πάντως να παντρευτώ σύντομα (γιατί αν είναι αργοτέρως ποτέ δε ξες τι καινουργιο τέχνασμα  θα  προκύψει για να διαιωνισθεί η συνθήκη  )ούτε παραδόσεις θέλω ,ούτε δημαρχεία ,ούτε συμβολαιογ΄ραφους,θέλω να γίνει σαν να μην έχει γίνει 

δηλαδή να μη ταράξει τίποτε την καθημερινότητα μας(ίσως τελικά το κάνω με εξουσιοδότηση στα κεπ )   

Nuvolla

# 28 στις 14/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από achinos

Κ αν είναι κάπου οικονομικότερο το σύμφωνο συμβίωσης, είναι στο διαζύγιο, ούτε δικηγόροι, ούτε δικαστήρια, ούτε αναβολές. Ο γάμος κ η συνέχεια του εμείς καλά κ αυτοί καλύτερα έχει πολλά έξοδα κ ξοδέματα. Όλοι το ξέρουμε.

Αλλά είναι κ που δεν σπάω, δεν βάζω γκαζάκια, δε λέω παλιοκουβέντες, (σχεδόν ποτέ), δε σφαλιαρίζω...

Τέτοια κάνω κ μένω αξέχαστη.

μπααα...και στα της εκκλησιάς 

τα από κοινού ξεπετιούνται ευκολάκι πια

μια αίτηση κανα 500 αρι γιουρο , σε 10 μερες 2 υπογραφές στο συμβολαιογράφο, και

ξαναγίνεσαι καινούργιος 

Andreas66

# 29 στις 14/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μετά από τρείς γάμους, δύο θρησκευτικους και ένα πολιτικό μπορώ να σας πω με σιγουριά ότι δεν παίζει κανένα ρόλο για το ζευγάρι ποιο είδος γάμου θα τελέσει???

matakiamouou

# 30 στις 18/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μεγάλο κεφάλαιο η λέξη γάμος...ότι και να πεις θα είναι λίγο και ότι και να πεις θα είναι διαφορετικό...όμορφο θα ήταν όλες οι καρδιές να ενωθούν με αληθινά συναίσθηματα εκείνη την στιγμή...ένας αυθόρμητος γάμος θα ήταν ότι καλύτερο...που θα σου δώσει ηρεμία, γαλήνη και μια οικογένεια από ανθρώπους που αγαπιούνται.
https://m.youtube.com/watch?v=0kherBb6wCE

matakiamouou

# 31 στις 18/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το μετά του γαμου ειναι το πιο σημαντικό...μπορείς μετά από καβγάδες (είτε γιατί κάποιοι τρίτοι σας θελανε μαλωμένους, είτε γιατί η καθημερινοτητα σας έφερε συνήθεια...κ.α) να πας στο σπίτι σου και να κλείσεις την πόρτα του...και να κοιμηθείς στο κρεβάτι σας? Να έρθει και ο άλλος να κάνει το ίδιο? Και κάποια στιγμή στην ησυχία της νύχτας να τα βρείτε!? Να σκεφτείς μπορείς όχι τους φίλους και πως θα τα πειτε αλλά να γυρίσεις σπίτι σου!? Και αν γυρίσεις πρώτος να ενδιαφερθεις για το που βρήσκετε το άλλο σου μισο! ? Ή ολόκληρο!?και να ρίξεις τα μούτρα σου να πας να το βρεις ή τουλάχιστον να του πεις σε περιμένω στο σπίτι ΜΑΣ. Πόσοι από μας στα δύσκολα το κάνουμε? Καλή η θεωρεα για ολους (πολλά μπορεί να λέμε) αλλά ουσία τίποτα (πρώτα και για μένα το λεω)...
https://m.youtube.com/watch?v=uxR_-yWspioγια αυτό παιδιά δεν ξέρει κανείς τι εστί "γαμος"...https://m.youtube.com/watch?v=tcs-RP1EjKU
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε