Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"Θεματα" με συναδελφους.

Σελίδα : 1

nikoletappapa

# 1 στις 17/4/2018
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Παλαιά Φώκαια
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 84
'Aρεσαν+: 0%

"Θεματα" με συναδελφους.

Γεια σας! Προσφατα ξεκινησα την πρακτικη μου και ανακαλυπτω οτι μαρεσει πολυ το αντικειμενο σπουδων μου. Το θεμα μου ειναι και σχεδον παντα σε ενα νεο χωρο..οτι δεν ξερω αν με συμπαθουν οι συναδελφοι. Συνεχεια νιωθω τηνα ναγκη να ζηταω συγγνωμη για το παραμικρο και προσπαθω να πω κατι στις σιωπες για να μην ειναι αβολα. Πιστυεω αυτα δημιουργουν μια αμηχανια προς το προσωπο μου και φοβαμαι οτι θα με περιθωριοποιησουν. Δεν εχουν διεξει κατι τετοιο βεβαια. Κατ αλλα ειμαι κουλ, μιλαω κλπ αλλα παντα εχω το φοβο μεσα μου μην πω καμια μπαρουφα και με περασουν για χαζη και δεν ξερω και γω τι. Τωρα φφοβαμαι οτι δεν με συμπαθει μια κοπελα,γιατι δεν ξερω γιατι απλα ετσι πιστευω...γιατι ειναι γενικα σοβαρη σαν ατομο και μπορει να με περναει για χαζη γιατι κανω καμια φορα λαθακια. Ολα αυτα ειναι ανασφαλειες το ξερω και φουλ χαμηλλη αυτοπεποιθηση και συνειδηση της ανυπαρξιας "αυτη ειμαι εγω και μαρεσω." Αν υπαρχει καποιος που εχει περασιε κατι παρομοιο θα με βοηθησει πολυ να μου πει πως το ξεπερασε γιατι πραγαμτικα με ταλαιπωρει ολη αυτη η αναλυση στο μυαλο μου οταν φευγω απο τη δουλεια ποιος με συμπαθει ποιος οχι, πως θα σταθω εκει μεσα. Μπορει να φταιει που δουλευω και πρωτη φορα ουσιαστικα και ειμαι αμαθη περι ολων αυτων.

Γενικοτερα να πω οτι ειναι πολυ ευχαριστο το πειρββαλον της δουλειας και οι ανθρωποι που συνεργαζομαι φιλικοι και ευγενικοι.

Αρέσει στο μέλος alisida

Rapunzel89

# 2 στις 17/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εισαι καινουρια κ ψαρωμενη. Λογικες κ οι σκεψεις σου, λογικα κ ολα. Να εισαι ομως τυπικη,σοβαρη,ευγενικη κ συνεπης. Να κοιτας την δουλεια σου κ οχι οπως σε βλεπουν οι συναδελφοι. Πιστεψε με ειτε εισαι ο εαυτος ειτε οχι, ολο κ καποιος θα σε βρει λαθος σε κατι, ολο κ καποιος δεβ θα σε συμπαθησει, ολο κ με καποιον θα κανεις κολλητη παρεα π ισως στην φεφει αλλα ισως κ οχι, ολο κ καποιος θα σε δυσκολεψει η θα σε φλερταρει κλπ. Αλλαζοντας ποστα κ εταιριες κ αντικειμενα θα τα καταλαβεις. Θελεις καποιο χρονο (χρονια) για να μαθεις. Η εικονα σου λοιπον θα ειναι επαγγελματικη κ χαλαρη,κυριως ηρεμη. Αν το εκαναν ολοι δεν θα ειχαμε κ θεματα μεταξυ μας. Στο λεω γιατι ειχα το ιδιο με εσενα κ αρκετες φορες ετρωγα κ bullying κυριως απο γυναικες. Απο ποτε που δουλευω με αντρες εχω βρει την υγεια μου...κ απο τοτε που περασα ολα αυτα τα μικροσκηνικα δεν με νοιαζει καν τι λενε. Ψηθηκα.

Tasos-58

# 3 στις 17/4/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θέματα με συναδέλφους

Γεια σου Νικολέτα, όπως είπες στην αρχή, κάνεις την πρακτική σου,δηλαδή μετά από σπουδές και χωρίς καμιά εμπειρία σε εργασιακό περιβάλλον της ειδικότητας σου και φοβάσαι να μην σε περάσουν για χαζή επειδή κάνεις λάθη. Και λοιπόν? αυτή η κοπέλα που λες, όταν πρωτοέπιασε δουλειά τα ήξερε όλα? δεν έκανε λάθη? νομίζεις ακόμα και τώρα δεν κάνει λάθη? 37 χρόνια δουλεύω και ακόμα κάνω λάθη. Έχε στον νου σου ότι όποιος δουλεύει κάνει λάθη μόνο όσοι δεν κάνουν τίποτα δεν κάνουν λάθη, φτάνει να μαθαίνεις από τα λάθη σου και να μην τα επαναλαμβάνεις. Όσον αφορά την κοπέλα που δεν σε "συμπαθεί" μπορεί να σε βλέπει σαν ανταγωνίστρια η να νιώθει μειονεκτικά μπροστά σου, το έχεις σκεφτεί αυτό? Το θέμα είναι να είσαι ο εαυτός σου και οι συμπάθειες είναι θέμα χρόνου, εσύ είσαι η καινούρια σ αυτό το περιβάλλον, εσύ πρέπει να κάνεις την αρχή να ανοιχτείς λίγο,και θα δεις ότι τα πράγματα θα πάνε καλύτερα, πιστεύω να σε βοήθησα λίγο

Αρέσει στο μέλος nikoletappapa

panagiotismp90

# 4 στις 17/4/2018
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.308

3 μηνες ειναι?

alisida

# 5 στις 17/4/2018
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 5.521
Νικολετα ,στην πρωτη μου δουλεια ,δεν μιλουσα και πολυ ...Παρατηρουσα και ακουγα τους παλιους ...Για να μαθω κατι περισσοτερο τοσο για το αντικειμενο,οσο και για το κλιμα που επικρατει στην εταιρια ...Πολλες φορες πλησιαζουν εναν καινουριο και ρωτουν πχ : τι γνωμη εχεις για τον ταδε κτλ...Απεφευγε τετοιες συζητησεις και θα ελεγα τους πρωτους μηνες ουτε εξοδους με συναδελφους μεχρι να δεις τι παιζει και ποια ατομα αξιζουν για παρεα σου ...Ευχομαι καλη σταδιοδρομια .
Αρέσει στα μέλη just-1975, panagiotismp90

Lena_7_

# 6 στις 18/4/2018
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
 Το διαβατηριο σε καθε επαγγελματικο χωρο ειναι η δουλεια σου.
 Κοιτα να την κανεις καλα, πρωτα για σενα, να εισαι εσυ ικανοποιημενη απο σενα.
 Διαβατηριο σημαινει σεβασμος απο τους αλλους. Εσενα θα σε κανει μαγκα και θα αποκτησεις την 
 επαγγελματικη σου αυτοπεποιθηση, ακρως απαραιτητη σε μια πετυχημενη επαγγελματια

Αυτα τα "τυπικη, σοβαρη ευγενικη" τα ακουω εντελως βερεσε. Αν δεν ταχεις, ειναι επικτητα τρικς και 
μπαρμπουτσαλα γενικοτερα, για  ανικανους και  ψευτικους "φασον" ανθρωπους .
 Προεχει να εισαι ο εαυτος σου
 Το κλειδι της καλης επικοινωνιας ειναι το χιουμορ.
 Υ.Γ. 100ε για ολα τα παραπανω...σε αλλο ποστ θα γραψω και τον τραπεζιτικο μου λογαριασμο
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε