Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ολα του γαμου δυσκολα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Springflower

# 1 στις 7/5/2018
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Ολα του γαμου δυσκολα

Παντρευτηκα πριν ενα χρονο, απο τοτε ολα αλλαξαν στη συμπεριφορα του συζυγου μου.Ολοι λενε πως ειναι η καλυτερη περιοδος στη ζωη μου κ εγω ειμαι δυστυχισμενη...Εχω περασει πολλα στη ζωη μου κ ειπα να βρω ενα συζυγο για να ζησω στο εξης μια ηρεμη ζωη.Απο την επομενη του γαμου ομως ξυπνησα σε μια εντελως διαφορετικη κατασταση.Ο συζυγος ειναι αποτομος, τσιγγουνης.Στο σεξουαλικο, ενα θεμα που τωρα γνωριζω γιατι δεν ειχα αλλες σχεσεις, εχουμε αποσταση.Με κατηγορει για την απειρια μου κ με λεει ανοργασμικη.Ειμαι πολυ απογοητευμενη.Περασα δυσκολα τη μιση ζωη.Δεν αντεχω στη σκεψη οτι θα περασω κ την υπολοιπη ετσι δυστυχισμενα...

Katia_80

# 2 στις 7/5/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Αγαπητή Springflower είναι πολύ λυπηρό να παντρεύεσαι και να προχωράς σε μια τόσο σοβαρή δέσμευση ελπίζοντας ότι θα ευτυχήσεις και να καταλήγεις έτσι. Επίτρεψέ μου όμως να σου πω ότι ενδεχομένως να έχεις κι εσύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης, παίρνοντας ίσως μια βεβιασμένη απόφαση και να έκανες ένα γάμο μόνο για να πεις ότι παντρεύτηκες. Το σύζυγό σου πόσο καιρό πριν και πως τον γνώρισες? ήταν μια γνωριμία που προέκυψε τυχαία ή μήπως προξενιό/συνοικέσιο? η συμπεριφορά του πριν το γάμο ήταν διαφορετική και άλλαξε μετά? όλα αυτά έχουν τη σημασία τους. Σε κάθε περίπτωση να έχεις υπόψιν σου ότι κανείς δεν σε υποχρεώνει να ζήσεις δυστυχισμένα και αν το κρίνεις απαραίτητο, μπορείς κάλλιστα να αποδεσμευτείς με ένα διαζύγιο. Πριν όμως φθάσεις εκεί πρέπει να δεις αν διορθώνεται η κατάσταση και κυρίως τι θέλεις εσύ πραγματικά. Η ήρεμη ζωή που επιθυμείς μπορεί μια χαρά να γίνει πραγματικότητα χωρίς κατ' ανάγκην την ύπαρξη συζύγου.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, psilos-1980 και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 3 στις 7/5/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Εργάζεσαι? 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Springflower

Ολα του γαμου δυσκολα

Παντρευτηκα πριν ενα χρονο, απο τοτε ολα αλλαξαν στη συμπεριφορα του συζυγου μου.Ολοι λενε πως ειναι η καλυτερη περιοδος στη ζωη μου κ εγω ειμαι δυστυχισμενη...Εχω περασει πολλα στη ζωη μου κ ειπα να βρω ενα συζυγο για να ζησω στο εξης μια ηρεμη ζωη.Απο την επομενη του γαμου ομως ξυπνησα σε μια εντελως διαφορετικη κατασταση.Ο συζυγος ειναι αποτομος, τσιγγουνης.Στο σεξουαλικο, ενα θεμα που τωρα γνωριζω γιατι δεν ειχα αλλες σχεσεις, εχουμε αποσταση.Με κατηγορει για την απειρια μου κ με λεει ανοργασμικη.Ειμαι πολυ απογοητευμενη.Περασα δυσκολα τη μιση ζωη.Δεν αντεχω στη σκεψη οτι θα περασω κ την υπολοιπη ετσι δυστυχισμενα...

Αρέσει στο μέλος Springflower

mara08

# 4 στις 7/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Είσαι 44 αν αυτό είναι αλήθεια . Αποφάσισες να παντρευτείς στα 43 επομένως .

Πόσο καιρό είχατε σχέση πριν το γάμο ? Δεν μπορεί ναην είχε δείξει κάτι από αυτό το χαρακτήρα .. Σεξ δεν κάνατε πριν ? Τώρα το θυμήθηκε ότι δεν του αρέσει ? Δεν σε αναγκάζει κάνεις να είσαι δυστυχισμένη .Αν αυτός ο άνθρωπος δεν σου κάνει αν και θεωρώ κάτι θα φαινόταν και στην αρχή ,δίνεις τέλος και χωρίζεις .Σημαντικό και αυτό που ρωτάει η Άνασσα πιο πάνω αν εργάζεσαι

archagellos

# 5 στις 7/5/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.449

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από mara08

Είσαι 44 αν αυτό είναι αλήθεια . Αποφάσισες να παντρευτείς στα 43 επομένως .

Πόσο καιρό είχατε σχέση πριν το γάμο ? Δεν μπορεί ναην είχε δείξει κάτι από αυτό το χαρακτήρα .. Σεξ δεν κάνατε πριν ? Τώρα το θυμήθηκε ότι δεν του αρέσει ? Δεν σε αναγκάζει κάνεις να είσαι δυστυχισμένη .Αν αυτός ο άνθρωπος δεν σου κάνει αν και θεωρώ κάτι θα φαινόταν και στην αρχή ,δίνεις τέλος και χωρίζεις .Σημαντικό και αυτό που ρωτάει η Άνασσα πιο πάνω αν εργάζεσαι

Αγαπητη εσυ ? 

δεν εχεις παρατηρησει τιποτα σημερα ?

Kristina_

# 6 στις 7/5/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.839

Δεν ξέρω αν η ηλικια που γραφεις (44) ισχυει. Οπως και να ναι, σκεψου οτι ουτε η μιση σου ζωη περασε ουτε η αλλη μιση σε περιμενει Επισης σκεψου οτι δεν ειναι και πολυ λογικο να εξαρτιέται  απο καποιον αλλον για το αν θα περασεις δυσκολα η ευτυχισμενα...σκεψου, μέτρησε τις εναλλακτικές σου και πράξε ...

ευχομαι το καλυτερο

Παράθεση:

Ολα του γαμου δυσκολα

Springflower

# 7 στις 7/5/2018
author
Ευχαριστω για τις απαντησεις.Τον γνωρισα μεσω μιας φιλης πριν δυο χρονια.Πανω στο χρονο εγινε ο γαμος.Ναι εργαζομαι.

Springflower

# 8 στις 7/5/2018
author
Συγγνωμη για την καθυστερηση.Για καποιο λογο δεν μπορω να απαντησω αμεσα.Πριν το γαμο ηταν ηπιος κ μαλακος, φιλοτιμος.Σεξ δεν καναμε γιατι εγω λογω θρησκευτικων πεποιθησεων του ζητησα να γινει μετα το γαμο κ το τηρησε.

panagiotismp90

# 9 στις 7/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.780

μηπως ο συζυγος ειναι δημοσιος υπαλληλος σπινφλαουερ?

Αρέσει στο μέλος anassa_

mara08

# 10 στις 7/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αμέ ...

Αλλά το κρατάω για εμένα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από archagellos

Αγαπητη εσυ ? 

δεν εχεις παρατηρησει τιποτα σημερα ?

mara08

# 11 στις 7/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συγγνώμη εννοεις ότι ήσουν παρθένα μέχρι τα 42-43?

Έλα πάμε τρολαρισμα φουλ ...είπα και εγώ να απαντήσω σοβαρά αλλά ...

Είδες Αρχάγγελε για να μη λες δλδ !!!

Παράθεση:

Στο σεξουαλικο, ενα θεμα που τωρα γνωριζω γιατι δεν ειχα αλλες σχεσεις, εχουμε αποσταση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Springflower
Σεξ δεν καναμε γιατι εγω λογω θρησκευτικων πεποιθησεων του ζητησα να γινει μετα το γαμο κ το τηρησε.

tzoulia59

# 12 στις 7/5/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.324

δωσε χρονο για ενα 6 μηνο 

και μην κανεις αποπειρα για  παιδι ,

,θα παρατηρησεις ,,ολο και κατι θα δειξει ,,ο χρονος ,,,

αν τα πραγματα ειναι  ιδια η χειροτερα 

χωρισε ,,,

μηπως και προλαβεις να γνωρισεις καποιον αλλον και να πας παρακατω ,,

και να ζησεις μ αγαπη και σεβασμο τα υπολοιπα σου χρονια ,,,

αν και δεν ειμαι αισιοδοξη μ ολα αυτα τα κοινωνικα προβληματα που διανυουμε ως χωρα ,,

η ελπιδα πεθαινει τελευταια ,,,

κι αλλη φορα πριν σεξ και μετα γαμο ,,,τι τους περασες τους γαμους;

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Springflower
Συγγνωμη για την καθυστερηση.Για καποιο λογο δεν μπορω να απαντησω αμεσα.Πριν το γαμο ηταν ηπιος κ μαλακος, φιλοτιμος.Σεξ δεν καναμε γιατι εγω λογω θρησκευτικων πεποιθησεων του ζητησα να γινει μετα το γαμο κ το τηρησε.

Αρέσει στο μέλος Paralia48

panagiotismp90

# 13 στις 8/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.780

μηπως εχει καμμια γκομενα? ποσα μπανια κανει την ημερα?

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Betty_83

# 14 στις 8/5/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Όταν σου αρέσουν οι kinder εκπλήξεις, και ας το λες "θρησκεία" και ας το λες ό, τι και όπως θες...

Άφησες πολλά στο σκοτάδι, κατ επιλογή σου. Τι σ έκανε να πιστεύεις ότι θα σου άρεσε όταν φωτίζονταν? Εσύ έκρινες βάση του 1/16 που είχες προλάβει να δεις από ό, τι είναι σαν άνθρωπος. 

Τουλάχιστον έχετε κοινά: Αμφότεροι θέλατε να παντρευτείτε, αμφότεροι αδιαφορούσατε ουσιαστικά ο ένας για τον άλλο και αμφότεροι απογοητευτήκατε. Ελπίζω η λογική των εκπτώσεων, να ίσχυε και για την τελετή τουλάχιστον... 

Αρέσει στα μέλη silver80, psilos-1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

sAvArA

# 15 στις 8/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εφαρμοσατε

την ηθικη των θρησκευτικων πεποιθησεων Σας...

Εφαρμοστε και την λογικη Τους

και αν κι αυτο Δεν Σας κανει...

αλλαξτε θ ρ η σ κ ε ι α...

Chito_nacara

# 16 στις 8/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καλημερα σε ολους.      

υπαρχει περιπτωση να ειχε σκοπο ολα αυτο? δηλαδη να περιμενε ωστε αργοτερα να σας χωρισει αφου αλλιως δεν τον δεχόσασταν ?σαν να ελεγε: αν θελει γαμο για να κανει σεξ καλος. και τωρα να μην θελει αλλο πια ? (τωρα θα του φταινε ολα λογικα)δεν μπορω αλλιως να το εξηγησω, και που σας κατηγορει για την απειρια σας για μενα δεν στεκει. θα μπορουσε να σας μαθει δεν φταιτε εσεις που δεν μπορει να βρει τα κουμπια σας. και εσεις γιατι βασανιζεσται? χωριστε τον. δεν βλεπετε οτι σας ειναι τοξικος ?

δεν φταιτε εσεις που δεν μπορει να βρει τα κουμπια σας. και εσεις γιατι βασανιζεσται? χωριστε τον. δεν βλεπετε οτι σας ειναι τοξικος ?

marie_la_journaliste

# 17 στις 8/5/2018
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 652

φυγε μακρια κουκλα μου

απο τσιγγουνη και αντρα που σε κατηγορει φυγε οσο πιο γρηγορα μακρια...αν κανετε και κανενα παιδακι την εβαψες κι εσυ κι αυτο το καυμενο...ολα του γαμου δεν ειναι δυσκολα...ειναι και υπεροχα απλα εσει για να φυγεις απο τη μιζερη ζωη σου επεσες σε μια αλλη πιο μιζερη,,,Βρες μια δουλεια αν εν εργαζεσαι και χωρισε,,,ο αντρας που θα ναι διπλα σου θα πρεπει να σε κανει να νιωθεις  ομορφη ακομα κι αν δεν εισαι

Παράθεση:

Ολα του γαμου δυσκολα

Αρέσει στα μέλη anassa_, alisida

marie_la_journaliste

# 18 στις 8/5/2018
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 652

μηπως δασκαλος;

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Παθεση:
Σχόλιο # 9 από panagiotismp90

μηπως ο συζυγος ειναι δημοσιος υπαλληλος σπινφλαουερ?

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 19 στις 8/5/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Απαντήσεις: 25.038

Φως φαναρι...

Ειναι μικροτουτουνος.

Ολοι αυτοι ειναι και καρμιρηδες.

Και συ! Τι τις θελεις τετοιες φιλες?

Αρέσει στα μέλη anassa_, Paralia48 και σε ακόμα 1 μέλος.

Andreas66

# 20 στις 8/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καλα 44 ετων και τωρα γνωριζεις το σεξ? Σε μοναστηρι ησουν? Αβυσος η ψυχη του ανδρα.

Παράθεση:

Ολα του γαμου δυσκολα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε