Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ολα του γαμου δυσκολα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

panagiotismp90

# 41 στις 10/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782
'Aρεσαν+: 0%

πες οτι δουλευει κι αυτος και στα υπολοιπα ειναι ενταξει απεναντι σου γενικα, απλα τα χεις αναλαβει ολα εσυ, μαγειρεμα, σιδερο, νοικοκυριο, καθαριοτητες, ψωνια κλπ. αν του πεις ξερεις πηγαινε σουπερ λεει δεν ξερω να ψωνιζω ή δεν μπορω κλπ. και καπως ετσι απανταει κ στα υπολοιπα.

_Bellezza_

# 42 στις 10/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από panagiotismp90

πες οτι δουλευει κι αυτος και στα υπολοιπα ειναι ενταξει απεναντι σου γενικα, απλα τα χεις αναλαβει ολα εσυ, μαγειρεμα, σιδερο, νοικοκυριο, καθαριοτητες, ψωνια κλπ. αν του πεις ξερεις πηγαινε σουπερ λεει δεν ξερω να ψωνιζω ή δεν μπορω κλπ. και καπως ετσι απανταει κ στα υπολοιπα.

Σε ποιά υπολοιπα, βρε Παναγιώτη?

Σε τί θα συνεισφέρει αυτος ο ανθρωπος?

Εαν δουλευουμε και οι δυο και τα κανω ολα εγω στο σπιτι (δουλειες,ψωνια,λογαριασμους), θα σωσει την κατασταση οτι κανουμε καλο σεξ πχ? 

Γιατι εαν εγω ειμαι σαν την τρελη απο το πρωι ως το βραδυ στο ποδι, μονο θα τρωμε παρεα και θα κανουμε σεξ και ολα τα υπολοιπα ασε να τα τραβηξει το γαιδουρι-γυναικα.

Τελοσπαντων.

Εαν μου ελεγε πως δεν ξερει θα του απαντουσα "Εχω ολη την καλη διαθεση να σου μαθω εγω. Μπορουμε να κανουμε για αρχη παρεα τα ψωνια του σμ, να  βλεπεις τί προτιμώ να αγοράζω. Ή να καθαρισουμε παρεα την βεραντα, να δείς πώς την καθαριζω. Δεν με νοιαζει ποσο χρονο, θα χρειαστεις να μαθεις, εγω θα ειμαι διπλα σου να σου δειχνω για οσο χρειαστει"

panagiotismp90

# 43 στις 10/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

υπολοιπα εννοω σαν συμπεριφορα ρε παιδι μου, δεν σου δημιουργει προβλημα, μονο οτι δεν κανει δουλειες καθολου. σου λεει ε βαριεμαι, δεν ξερω, δεν μπορω, καντο εσυ που ξερεις καλυτερα κ τετοια. και οντως εννοω δεν το χει με τις δουλειες, ψωνια ή ειναι ετσι μαθημενος κλπ. υπαρχουν ανθρωποι που δεν το χουν.

_Bellezza_

# 44 στις 10/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από panagiotismp90

υπολοιπα εννοω σαν συμπεριφορα ρε παιδι μου, δεν σου δημιουργει προβλημα, μονο οτι δεν κανει δουλειες καθολου. σου λεει ε βαριεμαι, δεν ξερω, δεν μπορω, καντο εσυ που ξερεις καλυτερα κ τετοια. και οντως εννοω δεν το χει με τις δουλειες, ψωνια ή ειναι ετσι μαθημενος κλπ. υπαρχουν ανθρωποι που δεν το χουν.

Κατσε, βρε Παναγιωτη.

Εγω γεννήθηκα μαθημενη να κανω δουλειες?

Παντα τα καταφερνα?

Ξέρεις ποσες εργατοώρες εχω φαει να μαθω να κανω τσάκιση στα πουκαμισα?

Ή μου ειναι ευχαριστο, μολις επιστρεφω απο την δουλεια να κανω τις δουλειες?

Και εγω ιδανικα θα ηθελα να τα κανει αλλος και εγω να αραζω.

Αλλα απο  τον συντροφο μου θα ηθελα να τα μοιραζομαστε ολα και οχι ο ενας να ζει εις βαρος του αλλου.

Οπως δουλευουμε και οι δυο για να καλυπτουμε τα εξοδα του σπιτιου, ετσι και τα αλλα θα μοιραζονται.

Δεν λεω να σιδερωνει, εαν δεν τα καταφερνει.

Ενα τζαμι ομως το καθαριζει και ενα πενταχρονο ή  ενα ξεσκονισμα μπορει να το κανει.

Ειμαι της αποψης, να τον βοηθησω να μαθει αυτα, που δεν ξερει.

Ομως μην τρελαθουμε πως δεν μπορει να παει σουπερ μαρκετ ή να πληρωσει στο ταχυδρομειο το ρευμα πχ.

Εαν αδιαφορουσε μετα απο τις προσπαθειες μου, θα χωριζα. 

Ειναι σαν να σου λεει "σε εχω γραμμενη, τραβα Γολγοθα μονη σου"

Αλλο να μην ξερει, αλλα να εχει διαθεση να μαθει και αλλο να ειναι στον κοσμο του.

panagiotismp90

# 45 στις 11/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Μαλιστα, καταλαβα. Εχω κι αλλη μια ερωτησουλα, αυριο βραδυ αμα μπεις μου λες τη γνωμη σου...

_Bellezza_

# 46 στις 11/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παναγιωτη ειμαι εδω, πανω απο δυο κατσαρολες με κοτοπουλο κοκκινιστο και ρυζι.

Βαριεμαι.

Ρωτα με.

panagiotismp90

# 47 στις 12/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

αυριο μπελεζ.

Red_October

# 48 στις 12/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από macbook

Ποια είναι η Ζιζέλ; 

'Ενα top model από τη Βραζιλία.

Helenaki4

# 49 στις 12/5/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.617

Αγαπητή κυρία spring flower

Δεν θελω καθόλου να σταθώ στο χρόνο που εσείς επιλέξατε να ενώσετε το σώμα σας μ εκείνο του συζύγου σας , ούτε φυσικά και στο κατα ποσο λάβατε επαρκή δεδομένα για το χαρακτήρα του πριν τον παντρευτείτε . Το πως και το γιατί το ξέρετε καλύτερα από μένα ...
Αυτό που πραγματικά με ανησυχεί ειναι οτι οποιοδήποτε δεδομένο σας , ο σύζυγος σας πλέον το εκτοξεύει ως κατηγορία και προσβολή εναντίον σας , παρόλο που πριν το γάμο ήταν ενήμερος ...Μονο μια λέξη μου έρχεται στο μυαλό και δεν είμαι η πρώτη που θα την αναφέρει εδώ ...ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑ.Ο σύζυγος σας έχει υιοθετήσει τοξική συμπεριφορά απέναντι σας κι αυτό ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ .
Δεν ειναι απαραίτητο να σας είχε εμφανίσει ενδείξεις πριν το γάμο , οι τοξικοί σύντροφοι συνήθως κρύβονται στην αρχη , μεχρι να νιώσουν οτι σας έχουν δεσμεύσει επαρκώς ώστε να βγάλουν προς τα έξω όλο το σκοτεινό εαυτό τους ...Ειναι κάτι παραπάνω από βέβαιο οτι στο εξής για «όλα θα φταίτε εσείς» , κατ’εκεινον πάντα θα υπολείπεστε...και πάντα αυτός θα ειναι δηθεν ο λόγος για τον οποίο εκείνος θα γινεται όλο και χειρότερος απέναντι σας , μην έχετε την ψευδαίσθηση οτι θα μείνει η κατάσταση σε λίγους αγενείς χαρακτηρισμούς . Όσο θα βλέπει οτι τον ανέχεστε , τοσο περισσότερο θα ξεδιπλώνει το «μεγαλείο» του.
Η επιλογή ειναι δικη σας , ελπίζω να πράξετε τα δέοντα , χωρίς την ελπίδα οτι η κατάσταση θα βελτιωθεί , γιατί αυτό πιστέψτε με δε θα συμβεί , δυστυχώς ...

kostas_67210

# 50 στις 16/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μαλλον εχουν πεσει με τα μουτρα ..εγιναν μαθηματα ...εγινε  καλη μαθητρια και τωρα  δεν μπαινει  πια εδω μεσα

...λυθηκε το θεμα 
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε