Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εργασια

Σελίδα : 1

Purplekiss

# 1 στις 12/5/2018
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Εργασια

Καλησπερα. Εργάζομαι σε μια εταιρια κ ενω ειμαι λιγο καιρό εχω αντετωπίσει εργασιακο bulling κοινως mobbing απο μια συναδελφο η οποια με "ξεμπροστιασε"μπροστα στους συναδελφους μου για κατι π τυχαινε ν μη ξερω κ αρχισε ν με βριζει!!! Σημειωτεον μου φερεται απαισια απο τη πρωτη μερα. Το ειπα στν διευθυντη  αλλα ολο λεει θ της μιλησει κ ενω τς εχει κανει καποιες φορες,καποιες συζητησεις απο τ μου εχει πει.. Αυτο το πραγμα συνεχιζεται ειμαι σε απογνωση 

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

Kristina_

# 2 στις 13/5/2018
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 448

Γιατι δεν πιανεις να της μιλησεις και να της πεις οσα πανω κατω εγγραψες εδω???

Εκεινη με ποιο "δικαιωμα" σου ειπε οσα σου ειπε?Σκεψου ομως μηπως εισαι και πολυ ευαισθητη? αν καταλαβα καλα ειπε σε σενα -παρουςια αλλων- οτι κατι δεν ξερεις? το ηξερες? οφειλες να το ξερεις?  αυτη η αγνοια σου δυσκολευε τη δικη της δουλεια? Με τι τροπο στο ειπε?
Αναλογα με τις συνθηκες...αν ηταν κατα καποιο τροπο αφεντικο σου, αν ειπε αναφερθηκε απλα σε ενα γεγονος και αν οι αλλοι ηταν τυχαια παροντες...τοτε δε θα το ελεγα μπουλινγκ η ο,τιΕσυ για  εισαι σε απογνωση??? αφου προφανως και  δεν σου προκαλεσε τοσο μεγαλο προβλημα εργασιακο...για να εχεις την ευκολια να το αναφερεις η ιδια στον διευθυντη;
Αρέσει στο μέλος COSTAS42

harrier23

# 3 στις 13/5/2018
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 456

Ακριβώς επειδή είσαι λίγο καιρό δέχτηκες αυτές τις συμπεριφορές...Οι οποίες είναι συνηθισμένες δυστυχώς...

Ανεξαρτήτου εταιρείας και αντικειμένου... Πολλοί ''παλιοί'' το κάνουν στους rookies είτε από κόμπλεξ, είτε από συνήθεια είτε επειδή νομίζουν ότι θα τους φας τη θέση...

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να στρωθείς στη δουλειά και να αποδείξεις σε αυτήν και σε όλους ότι απλά ήταν μια κακιά στιγμή...

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Purplekiss

# 4 στις 13/5/2018
author
Ηταν οντως μια ατυχη στιγμή ναι ηταν σαν ξεμπροστιασμα λογω ελλειψης εμπειριας μονο 5 μηνων κ κατι.. Απο τη πρωτη μερα μ κρινει γ τ παντα

A-GNOSTOS

# 5 στις 13/5/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129

Στο χέρι σου είναι να αντιστρέψεις τα πράγματα βγάζοντας τον καλύτερο εαυτό σου στην δουλειά και στους γύρο συναδέλφους, δίχως να τους δόσεις λαβή για παραπάνω αρνητικά σχόλια και προς θεού όχι ερωτοτροπίες που θα σου γυρίσουν μπούμερανγκ ..!!    

tangerinedream

# 6 στις 14/5/2018
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.518

...δεν νομίζω ότι έχει δικαίωμα οποιοσδήποτε συνάδελφος να σε κρίνει, να κρίνει την δουλειά σου και να σε "αξιολογεί" αυθαίρετα και κυρίως, δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε προσβάλλει, ιδιαίτερα παρουσία αριθμού συναδέλφων σας...ούτε λόγω παλαιότητας, ούτε λόγω γνώσεων ή εμπειρίας...σε καμμία απολύτως περίπτωση... ...ακόμη και άν λόγω θέσεως μπορεί να σε ελέγχει, ο έλεγχος αυτός θα πρέπει να κινείται σε συγκεκριμένα πλαίσια και θα πρέπει να γίνεται με αυστηρά εργασιακά κριτήρια... ...σε κάθε περίπτωση όμως καλή μας φίλη, ο προϊστάμενος του τμήματος σας θα πρέπει άμεσα να θέσει τέλος στην κατάσταση αυτή...(υπάρχουν πολλές κινήσεις που μπορούν να γίνουν και να εκτονώσουν μια τέτοια κατάσταση)...σε αντίθετη περίπτωση, θα πρέπει να αναφέρεις την κατάσταση γραπτώς και να ζητήσεις απο την υπηρεσία (απο τον προϊστάμενο) να κάνει τις απαιτούμενες κινήσεις και να λάβει τα κατάλληλα μέτρα, ώστε να σε προστατεύσει...παράλληλα ίσως θα ήταν καλό να αναφέρεις την κατάσταση σε κάποια υπηρεσία της επιθεώρησης εργασίας, πιθανόν στον συνήγορο του πολίτη ή στην γραμματεία ισότητας (εφόσον ο προϊστάμενος επιτρέπει την διαιώνιση αυτής της κατάστασης τρομοκρατίας εις βάρος σου, τίθεται και θέμα ισότητας) κλπ... ...επίσης θα πρέπει να έχεις στην σκέψη σου ότι ίσως κάποια στιγμή να χρειαστείς νομική "προστασία" η οποία θα αφορά ασφαλιστικά μέτρα εναντίον της επικίνδυνης συναδέλφου σου και αγωγή κατά του -υποτίθεται- προϊσταμένου σου ώς ανικάνου και ακατάλληλου (μ'αρέσει αυτό το σημείο!!!)...

...πάντα πρέπει να υπερασπίζεσαι την ύπαρξη και την οντότητά σου με κάθε τρόπο και με κάθε μέσον όντας σε μια κοινωνία που επέτρεψε στην γυναίκα να ψηφίζει λίγες δεκαετίες πριν!!!

...επικοινώνησε με τις κατάλληλες υπηρεσίες και με τους κατάλληλους ανθρώπους!!! ...πάντα υπάρχει κάπου ένας που μπορεί να σε βοηθήσει αποτελεσματικά!!! :-)

Purplekiss

# 7 στις 15/5/2018
author
Σας ευχαριστώ πολύ!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε