Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εκανα βλακεια...

Σελίδα : 1

Sia6357

# 1 στις 14/5/2018
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Εκανα βλακεια...

Καλησπερα σε ολους...λεγομαι σια και θελω ν πω την περιεργια μου για ενα θεμα που με εχει επηρεασει πολυ αυτες τις μερες...παρακαλω οι απαντησεις σας θα με βοηθησουν πολυ...

Λοιπον πριν 1 χρονο βγηκα απο μια μεγαλη σχεση 10 χρονων με πολυ ασχημο τροπο..μου αφησε πολυ μεγαλες πληγες και ειδικα ψυχικες...αυτο το χρονο αποστασιοποιηθηκα απο τα πραγματα για να ηρεμησω..η αληθεια ειναι πως τωρα σχετικα ειμαι καλα...υπαρχει ενας ανθρωπος ο οποιος μου κινησε το ενδιαφερον ωπου τον γνωριζω πολλα χρονια αλλα ποτε δεν ετυχε να κανουμε παρεα...μου ζητουσε να βγουμε αλλα λογω οτι ημουν σε μια σημαντικη για μενα σχεση του αρνιομουν παντα..ευγενικα...ετυχε προσφατα να ξαναμιλησουμε και εμαθε οτι εχω χωρισει και μου ζητησε να βγουμε και λογω οτι κολωνα του αρνηθηκα και παλι..μεχρι που μου ειπε σειρα μου και οτι δεν το ξαναπροτεινει...η αληθεια ειναι οτι ηθελα ν τον συναντησω...ετσι.σκεφτηκα οταν βρεθηκα με μια παρεα δικη μου να του πω να ερθει..ηρθε και φυσικα του εδειξα την προσοχη μου αγνοωντας τους αλλους για.να τον κανω να νιωσει οικια αφου δεν ηξερε κανεναν..περασαμε καλα..συζητησαμε..και επρεπε να φυγει..μου ζητησε να τον ακολουθησω..και ειπα οτι θα τον παρω τηλ..περνωντας η ωρα αποφασισα να παω...ετσι τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι δεν πηγαν τλκ εκει που μου ειχε πει και οτι θα με ενημερωσει εντος ολιγου στο που θα πανε...περασε αρκετη ωρα και ειπα να τον παρω εγω τηλ..τον πηρα 3 με 4 φορες και δεν μου απαντουσε τις κλησεις...ετσι λογω οτι μετα απο την σχεση που ειχα δεν εχω υπομονη αρχισα να του την λεω...λαθος μου το ξερω..μου απαντ οτι δεν το ακουγε και αστειευτηκε λεγοντας μου οτι ειμαι γκρινιαρα..ενω χαζολογουσαμε με μνμ ξαφνικα τελος..αφαντος..τον επαιρνα τηλ τπτ..τον πηρα και την επομενη μερα τπτ...ετσι αποφασισα να του στειλω λεγοντας οτι παντα θα τον θεωρω φιλο και σορυ για την παρεξηγηση κι οτι παρεκτραπηκα οτι τον συμπαθω κλπ...και οτι δεν τον ξαναενοχλω κι οτι ηταν να κανω το εκανα κι οτι θελει ξερει που θα με βρει...δυστυχως δεν μου απαντησε ποτε...υγ να ενημερωσω οτι ειναι ενας πολυ περιζητητος αντρας αλλα απο οσο ξερω και πολυ σωστος οταν ειναι καπου...δεν εχω σταματησει να τον σκεφτομαι..θα.ηθελα να επανορθωσω την λαθος εντυπωση ..τουλαχιστον για να εχουμε την επικοινωνια.που ειχαμε...θα με περασε για τρελη και δεν ειμαι ετσι...απλα υπαρχουν πολλα που δεν ξερει και του εδωσα λαθος μυνηματα και εικονα..τι να κανω για να κερδισω μια ευκαιρια???σας ευχαριστω πολυ..σια...

archagellos

# 2 στις 14/5/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.537

Αγαπητη ,

να μην κανεις τιποτα ...και μαλιστα απολυτος .
Δεν εχεις κανενα λογο να διορθωσεις το οτιδηποτε . Εχεις βγει απο μεγαλη σχεση και απλα δεν ξερεις πως να φερθεις ...και αντι να πας να κανεις καμμια γνωριμια ...πας στα σιγουρα τα οποια ομως δεν τα ξερεις .
Και εχεις τοσο μεγαλη αναγκη για προσοχη ...που θες ντε και καλα να γινεις αρεστη . 
Ο τυπος δεν σου απαντουσε στο τηλ απο ωρα ...αυτο σημαινει οτι κατα την συναντηση σας ...η συζητηση που κανατε δεν του κινησε κανεναν ενδιαφερων και ηθελε να σε ξεφορτωθει .
Και εσυ επειδη θες ντε καλα απο καπου να πιαστεις ...αρχιζει να κολλας με τον τυπο ...
Δεν εισαι ετοιμη ακομα για γνωριμιες ...μη το σπρωχνεις το θεμα ...θα σου γυρισει μπουμεραγκ .

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη Sia6357, Helenaki4

Betty_83

# 3 στις 15/5/2018
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Αναφέρεις, ότι πρόκειται για έναν σωστό άνθρωπο, όταν είναι "κάπου" . Βάση αυτού, ένας άνθρωπος, δεν θα πρέπει να είναι εξίσου σωστός, όταν είναι και οι άλλοι "κάπου"? Απορία απλώς.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο αρχάγγελο. Δεν ξέρω αν φταίει που κουβαλάς ακόμα την συνήθεια του να βρίσκεσαι μέσα σε μία σχέση, αν φταίνε οι άσχημες αναμνήσεις της προηγούμενης σχέσης ή απλώς φταίει που θεώρησες δεδομένο ότι υπήρχε κάτι πιο βαθύ από πλευράς του, αλλά είναι φανερό ότι υπάρχουν θέματα που σε πνίγουν και άθελά σου, πνίγεις και τον άλλο.

Κάπου αναφέρεις ότι μετά την σχέση που είχες, δεν έχεις υπομονή... Ασυναίσθητα έκανες την σύγκριση, αλλά κοίτα τι θέση του έδωσες... 

Καλύτερα, να μην δοκιμάσεις να ανατρέψεις την παρούσα κατάσταση με άλλα επεξηγηματικά μηνύματα. Έτσι και αλλιώς η ετυμηγορία έχει βγει. ΔΕΝ θέλει, και αυτό δεν ανατρέπεται ούτε γραπτώς ούτε προφορικώς.

Μερικές φορές το μόνο που χρειάζεται είναι να μείνεις εσύ με εσένα. Και ας μην το ξέρεις.

Υγ: Υπάρχει μόνο μία θέση διαθέσιμη. Ο τύπος δεν θα σε προσλάβει, γιατί δεν έχεις τα τυπικά προσόντα. Αλλά εσύ επιμένεις να του δείξεις τις "καλές σου συστάσεις", ενώ η απόφαση έχει ήδη παρθεί από τις πρώτες αράδες του βιογραφικού σου...Οπότε, άσε τα άχρωμα, άγευστα, υποτονικά "dressing" του "τουλάχιστον να έχουμε την επικοινωνία που είχαμε".

Αρέσει στα μέλη galanomata_magissa, Sia6357 και σε ακόμα 2 μέλη.

panagiotismp90

# 4 στις 15/5/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835

απο την τελευταια φορα που εστειλες το μηνυμα ποσος καιρος εχει περασει?
εισαστε φιλοι στο φβ?

Αρέσει στο μέλος galanomata_magissa

Helenaki4

# 5 στις 15/5/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.994

Σια 

Εχω κι εγω την ίδια αίσθηση , πιο πολυ τσαλιμάκια μου φαίνονται τα «πρεπει να φύγω» «δεν το άκουγα» κτλ.

Δεν είμαι σε θέση να διαβάσω με ασφάλεια τους λόγους για τους οποίους ο άντρας αυτός τελικά τράβηξε χειρόφρενο , μπορω να φανταστώ πολλούς ...Θα μπορούσε απλά να μετάνιωσε στην πορεία γιατί όσο σε περίμενε , είχε ήδη γνωρίσει κάτι αλλο.(Θα μου πεις γιατί βγήκε μαζί σου ? Για να μην πει όχι ...)Θα μπορούσε να θύμωσε από τις τόσες αρνήσεις σου .Θα μπορούσε απλά στη διάρκεια της συνάντησης να κατάλαβε οτι έλκεται λιγότερο απ? όσο νόμιζε ...

Σημασία έχει οτι δεν το έκανες εσυ αυτό , μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε εμείς οι γυναίκες μετά τη χυλόπιτα ειναι να ψάχνουμε το δικό μας φταίξιμο σε λεπτομέρειες . Κάποιοι άντρες κρύβουν τη φυγή τους πίσω απ? αυτό μας το ελάττωμα... «φεύγω γιατί εσυ φταις» κλπΚάποιοι παλι όχι , έχουν το θάρρος να πάρουν την ευθύνη . 

Φοβάμαι οτι «απλά δε σε γουστάρει» ...Συγγνώμη για την ευθύτητα .
Αρέσει στα μέλη alisida, Sia6357 και σε ακόμα 1 μέλος.

denkserwre

# 6 στις 15/5/2018
author
Γυναίκα / 36 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 69

καλα ρε εισαι στα καλα σου?Φυσικα και θα σε περασε για τρελη,εδω σκεφτομαι εγω οτι εισαι τρελη?Πως ειναι δυνατον να τον πηρες τοσα τηλεφωνα,να εστελνες μηνυματα κτλ μετα να εστελνες συγγνωμες ενω δεν εχετε και δεν ειχατε ποτε τιποτα.Που και να ειχατε κατι παλι τρελα μου φαινονται ολα αυτα.Απορω πως δεν σε πειραζει να πεφτεις τοσο χαμηλα,μου ειναι αδιανοητο.
Φυσικα να μην κανεις τιποτα απο εδω και περα.

Αρέσει στο μέλος galanomata_magissa

giorgos170

# 7 στις 15/5/2018
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.683

είσαι τρελλός ... θα μιλάω με τον πατέρα σου  ...

θα τα βρούμε 'μεις

συγγενικά συμφαίροντα   ...

τρελλέ ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από denkserwre

καλα ρε εισαι στα καλα σου?Φυσικα και θα σε περασε για τρελη,εδω σκεφτομαι εγω οτι εισαι τρελη?Πως ειναι δυνατον να τον πηρες τοσα τηλεφωνα,να εστελνες μηνυματα κτλ μετα να εστελνες συγγνωμες ενω δεν εχετε και δεν ειχατε ποτε τιποτα.Που και να ειχατε κατι παλι τρελα μου φαινονται ολα αυτα.Απορω πως δεν σε πειραζει να πεφτεις τοσο χαμηλα,μου ειναι αδιανοητο.
Φυσικα να μην κανεις τιποτα απο εδω και περα.

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Sia6357

# 8 στις 15/5/2018
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Αρχικα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...κατα δευτερον και εγω με περασα για τρελη αλλα δυστυχως ειναι τα αγχοι που μ αφησε η προηγ σχεση...αφου την ιδια στιγμη που τ εκανα την ιδια τα μετανιωνα...οσο για το ποσο καιρος εχει περασει ειναι περιπου μια βδομαδα και ναι ειμαστε φιλοι στο fb...

Daniel32

# 9 στις 15/5/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

Ολα οσα αναφερεις δειχνουν οτι δεν εισαι ετοιμη για μια αλλη σχεση (ακομη). 

Ισως να ηταν καλη ιδεα να δεις καποιον ειδικο για να σε βοηθησει να ξεπερασεις τα θεματα που σου εχουν δημιουργηθει απο την προηγουμενη σχεση σου.

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4

alisida

# 10 στις 15/5/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.593
Σια,εχοντας εξαντλησει την υπο.ονη σου στην προηγουμενη σχεση,δεν μπορεις ακομα να σκεφτεις θετικα για οποιαδηποτε νεα γνωριμια ...Νομιζω οτι τον εκανες γρυλο τον ανθρωπο ...Αλλα ισως σωζεται αν του μιλησεις για το πως σκεφτεσαι...Εχεις το δικαιωμα...Αν δε σε καταλαβει ...Περιμενε εκεινον που θα σε καταλαβαινει και θα διωξει τους φοβους σου .
Αρέσει στα μέλη Sia6357, Helenaki4

wish_

# 11 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

δηλαδή αν τον πηρες 4 τηλεφωνα να δεις που είναι και δεν εχετε καν τιποτα και ειχατε και καιρο να ξανακανετε παρεα στο φιλο σου ποσες φορες μπορει να επερνες τηλ?

φυσικα και ο τυπος θα σε περασε για τρελη,τι θα πει δεν εχεις υπομονή?και πρεπει να την πληρωσει ο οποιοσδηποτε?ξερεις ποσες φορες δεν εχω ακουσει το κινητο και δε το ακουω? ποση ωρα περασε που σ αφησε να περιμενεις και τον πηρες τα τηλ? 

Κανονικα και αυτος θα πρεπε να επικοινωνησει να σ ενημερωσει αν ειχε αργησει αρκετα για το που θα πανε.Αλλα και εσυ ησουν υπερβολικη και το κανες και χειροτερο μετα με τα μηνυματα που εστειλες.
ασε τα πραγματα όπως είναι και μην ξαναστειλεις.Τ ότι καποτε ενδιαφεροταν και εσυ ησουν αλλου και τωρα χωρισες και σου γυρισε δε σημαινει παταμε ένα κουμπι και κανουμε τον άλλο να ξαναενδιαφερθει.Αστον και μην στελνεις,αν κατσει και βρεθείτε στην ιδια παρεα η σου ξαναστειλει να βρεθείτε ο ιδιος να εισαι χαμογελαστή,φιλικη και καλα σαν μην τρεχει τιποτα,οτι ηταν να πεις το ειπες.

Elena_90

# 12 στις 22/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν θεωρώ ότι του έδωσες κάποια λάθος εντύπωση...
Αντιθέτως του έδειξες ότι συναισθηματικά δεν είσαι σε καλή φάση, κάτι που ισχύει πιθανόν..
Αν ήσουν άλλωστε θα είχες την ηρεμία να περιμένεις και κυρίως να μην ξεσπάσεις πάνω του..
Παρόλα αυτά ίσως και εκείνος να μην ένιωσε κάτι ιδιαίτερο και να ταν ούτως ή αλλως χαμένη υπόθεση,, και σε συνδυασμό με το ξέσπασμά σου να χάθηκε τελείως

galanomata_magissa

# 13 στις 10/8/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Επ. Λευκωσίας / Αγιος Δομέτιος
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 121
συμφωνω με την κυρια που ειπε οτι αφου τον θεωρεις σωστο πως γινετακ να στη πεφτει ενω βρισκοσουν σε μακροχρονια κιολας σχεση,κ εγω νομιζω οτι δεν ενδιαφερθηκε ποτε πραγματικα για σενα,αλλα στην επεφτε,,τον γειωνες γιστι ησκυν σε σχεση,,κ σε ειχε απωθημενο,μολις χωρισες κ ησουν δεκτικη στο να βγεις μαζι του αυτος αδραξε την ευκαιρια να φαει το θηραμα που κυνηγουσσ ανεπιτυχως τοσα χρονια κ σε ειχε αχτι,ομως εσγ φερθηκες σπασμωδικα κ αλλοπροσαλα κ ξενερωσε,κ ειχε κ 1 δικιο,αν του κανεις τετοια απο το πρωτο ραντεβου τι θα του εκανες μετα αυυο σκεφτηκε κ,λακισε,ασε που δε ηθελε να πληρωσει τα σπασμενα της αλλης σχεσης,αν σ ηθελε πραγματικα δε θα σε εγραφε ευθυς εξ αρχης,,θα σε ενημερωνε κ δρ θα χανοταν κ θα χαν αποφευχθει κ ολα αυτα,απλα δεν ενδισφεροταν,ισως το εκανε κ για εκδικηση,τοσα χρονια με εφτυνεε κ μολις χωρισες ενεδωσες, τωρα σε απορριπτω εγω κ ειμαστρ πατσι,μπορει να το δε κ ετσι,λες ειναι κ περιζητητος,,σε πληροφορω οτι αυτοι ειναι ψωνισμενοι κ δεν δεχονται απορριψη,τους ποναει,Λλ
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Gianniskev1977

# 14 στις 22/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γλεντα λιγο.

Μετα απο τέτοια σχεση καλη μου πρεπει πρωτα να βρεις κανα δυο αγορακια να ξεδωσεις για τα καλα κ μετα να ψαξεις την επομενη σχεση σου. Δεν εισαι σε θεση βγαινοντας απο σχεση να μπεις σε σχεση..Ασελγησε σε κανα δυο πιπινια κ μετα σκεψου κ ξεκαθαρισε τις σκεψεις σου.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost