Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ειχα διαβασει το παρακατω αρθρο .Σημαινει κατι για εσας η λεξη Αγγελος ? Συναντησατε καποιον ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Sivilla_I

# 21 στις 16/5/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από 26-29-31

Για το νουμερο 1 εχω μια απαντηση...

Πλησιαζει εμφραγματακι

Αρέσει στα μέλη giorgos170, 26-29-31

Kristina_

# 22 στις 16/5/2018
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 1.038

Μωρε εχω και γω μια εξηγηση για τα υπολοιπα...αλλα δεν θα την πω ακομη

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από 26-29-31

Για το νουμερο 1 εχω μια απαντηση...

Πλησιαζει εμφραγματακι

Αρέσει στα μέλη giorgos170, 26-29-31

macbook

# 23 στις 16/5/2018
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 2.557

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από Sivilla_I

Τι, το γελάς;  Ενώ δεν αμφιβάλλω ούτε στιγμή για τις αγνές προθέσεις της καλής μας αλυσιδίτσας που παρέθεσε το συγκεκριμένο κείμενο προς συζήτηση, υπάρχει ο εξής κίνδυνος: διάφορα από αυτά που γράφει μπορεί να είναι εκδηλώσεις νευρολογικών/ψυχικών διαταραχών. Έτσι, ένα άτομο που πάσχει από κάτι τέτοιο χωρίς να το ξέρει και διαβάσει αυτό το κείμενο, μπορεί να μην αναζητήσει την ιατρική βοήθεια που του χρειάζεται αλλά να αρχίσει να φαντάζεται διάφορα, γοητευμένο από την εναλλακτική ερμηνεία. Λίγο τραβηγμένο σενάριο αλλά νομίζω ότι δεν αποκλείεται να συμβεί.

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 24 στις 16/5/2018
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Πάντως αν υπολογίσουμε πόσες θρησκείες υπάρχουν κ πόσα τάγματα πλασμάτων, εκτός απ τα εννιά δικά μας που είναι κ κοντινά μας κ τα ξέρουμε...

πρέπει κάπου εκεί παραέξω να επικρατεί μέγας συνωστισμός...  πατείσμεπατώσε θα γίνεται...
Αρέσει στο μέλος silver80

alisida

# 25 στις 16/5/2018
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.231

#23 mac

Τιποτε δεν αποκλειεται απο αυτα που λες...Ειναι σαν τα θαυματα σε διαφορα ιατρικα θεματα που κανεις δεν πιστευει μεχρι να συμβει ενα απο αυτα στον ιδιο ...Και βεβαια το κειμενο δε λεει καπου οτι υποχρεωτικα αυτα τα σημαδια καθε φορα που τα βλεπεις μαρτυρουν την παρουσια αγγελου ...Ολοι εχουμε δει πουπουλα στο χωριο μας και ολοι ακουσαμε μελωδιες στην εκκλησια ...Καποιοι εχουν νοιωσει παρουσια αγγελου και χωρις τα συγκεκριμενα σημαδια ...Ας αφησουμε να μας πουν τις εμπειριες τους ...

Sannyas

# 26 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αλυσίδα εσύ έχεις δει ποτέ κάποια από τα σημάδια του αρχικού θέματος;

equinox_

# 27 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το ροζ φόρεμα

Κάποτε ένα μικρό κορίτσι καθόταν μόνο του στο πάρκο.
Όλοι το προσπερνούσαν και κανείς δεν σταματούσε να δει γιατί έμοιαζε ναείναι τόσο θλιμμένο.
Ντυμένο με ένα φθαρμένο ροζ φορεματάκι, ξυπόλυτο και βρώμικο,το κορίτσι απλά καθόταν εκεί και παρακολουθούσε τους ανθρώπους που περνούσαν.
Ποτέ δεν δοκίμασε να τους μιλήσει.
Ποτέ δεν πρόφερε μία λέξη.

Πολλοί άνθρωποι πέρασαν μπροστά του, αλλά κανένας δεν σταμάτησε.

Την επόμενη μέρα η περιέργειά μου με οδήγησε πίσω στο πάρκο. Ήθελα να δω αν το μικρό κορίτσι θα ήταν ακόμα εκεί.Και ναι, ήταν εκεί, στην ίδια ακριβώς θέση όπου ήταν και την προηγούμενη μέρα, και με το ίδιο λυπημένο βλέμμα.

Σήμερα όμως θα έκανα το βήμα, θα πλησίαζα το μικρό κορίτσι.
Εξάλλου ένα πάρκο γεμάτο κόσμο, δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να βρίσκεται ένα μικρό παιδί ολομόναχο.

Καθώς πλησίαζα, μπορούσα να δω την πλάτη του κοριτσιού. Είχε ένα περίεργο σχήμα.
Σκέφτηκα ότι, ίσως αυτός ήταν και ο λόγος, που οι άνθρωποι το προσπερνούσαν χωρίς να κάνουν καμία προσπάθεια να του μιλήσουν.
Καθώς πλησίασα, το μικρό κορίτσι χαμήλωσε ελαφρά τα μάτια του για να αποφύγειτο εξεταστικό μου βλέμμα.

Μπορούσα τώρα να διακρίνω πιο καθαρά το σχήμα της πλάτης του. Είχε κάτι περίεργο, που έμοιαζε σαν μια παράξενη καμπούρα... Του χαμογέλασα για να του δείξω ότι όλα ήταν εντάξει. Ήμουν εκεί για να το βοηθήσω, για να μιλήσουμε.Έκατσα κάτω δίπλα του και το χαιρέτησα με ένα ''γειά''.

Το μικρό κορίτσι έδειξε να ξαφνιάζεται και αφού με κοίταξε έντονα στα μάτια για λίγο, απάντησε ''γειά''.
Του χαμογέλασα, και μου χαμογέλασε και αυτό ντροπαλά .Αρχίσαμε να μιλάμε και συνεχίσαμε μέχρι που σουρούπωσε και το πάρκο άδειασεαπό κόσμο.
Το ρώτησα, γιατί ήταν τόσο θλιμμένο.
Το μικρό κορίτσι με κοίταξε με το λυπημένο μουτράκι του και απάντησε-  ''γιατί είμαι διαφορετική''.
''Αυτό, είναι αλήθεια'' - είπα εγώ χαμογελώντας.
''Το ξέρω'' - είπε το μικρό κορίτσι και φάνηκε να μελαγχολεί περισσότερο.

''Μικρό μου'' - του είπα - ''μου θυμίζεις έναν γλυκό και αθώο άγγελο''.
Με κοίταξε και χαμογέλασε ξανά, μετά σηκώθηκε αργά και είπε ''αλήθεια το λες;''
''Ναι, είσαι σαν ένας μικρός φύλακας άγγελος, που στάλθηκε να φυλάει τους ανθρώπους που περνούν''.

Έκανε με το κεφάλι του ένα καταφατικό νεύμα και χαμογέλασε πάλι.
Καθώς έκανε αυτό, άνοιξε την πλάτη του ροζ του φορέματος και από μέσαβγήκαν και απλώθηκαν δύο λευκά φτερά...
...''ναι'' - είπε - ''αυτό είμαι, είμαι ο δικός σου φύλακας άγγελος''.

Έμεινα άφωνος, σίγουρος πως όλα αυτά ήταν παιχνίδια της φαντασίας μου.
Τότε το κορίτσι είπε:
''Για άλλη μια φορά σκέφτηκες κάποιον άλλον, εκτός από τον εαυτό σου . Η αποστολή μου εδώ ολοκληρώθηκε''.

Σηκώθηκα τότε όρθιος και είπα:
''Περίμενε, γιατί κανείς δεν σταμάτησε να βοηθήσει έναν άγγελο;''
Με κοίταξε, πάλι χαμογέλασε και είπε:
''Είσαι ο μόνος που θα μπορούσε να με δει''
και μετά, εξαφανίστηκε...

alisida

# 28 στις 17/5/2018
author
Καζακστάν

#26 Sannyas

Ημουν 18,τοτε εργαζομουν σε εμπορικο καταστημα ...Ανεβασμενη στο 3ο σκαλι μιας σιδερενιας σκαλας στην προσπαθεια μου να πιασω κατι απο το ψηλοτερο ραφι του καταστηματος που εργαζομουν,εχασα την ισορροπια μου και αρχισα να πεφτω...Δεν προλαβα να κρατηθω και σκεφτηκα οτι θα χτυπησω ασχημα ...Σε κλασμα δευτερολεπτου κι ενω επεφτα ενιωσα κατι να με συγκρατει απο τη μεση και τα ποδια μου να ακουμπουν απαλα το εδαφος ...Σιγουρα δεν ηταν καποιο απο τα παραπανω σημαδια ...ηταν κατι αλλο .

Sourua

# 29 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολλή όμορφη ιστορία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από equinox_

Το ροζ φόρεμα

Κάποτε ένα μικρό κορίτσι καθόταν μόνο του στο πάρκο.
Όλοι το προσπερνούσαν και κανείς δεν σταματούσε να δει γιατί έμοιαζε ναείναι τόσο θλιμμένο.
Ντυμένο με ένα φθαρμένο ροζ φορεματάκι, ξυπόλυτο και βρώμικο,το κορίτσι απλά καθόταν εκεί και παρακολουθούσε τους ανθρώπους που περνούσαν.
Ποτέ δεν δοκίμασε να τους μιλήσει.
Ποτέ δεν πρόφερε μία λέξη.

Πολλοί άνθρωποι πέρασαν μπροστά του, αλλά κανένας δεν σταμάτησε.

Την επόμενη μέρα η περιέργειά μου με οδήγησε πίσω στο πάρκο. Ήθελα να δω αν το μικρό κορίτσι θα ήταν ακόμα εκεί.Και ναι, ήταν εκεί, στην ίδια ακριβώς θέση όπου ήταν και την προηγούμενη μέρα, και με το ίδιο λυπημένο βλέμμα.

Σήμερα όμως θα έκανα το βήμα, θα πλησίαζα το μικρό κορίτσι.
Εξάλλου ένα πάρκο γεμάτο κόσμο, δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να βρίσκεται ένα μικρό παιδί ολομόναχο.

Καθώς πλησίαζα, μπορούσα να δω την πλάτη του κοριτσιού. Είχε ένα περίεργο σχήμα.
Σκέφτηκα ότι, ίσως αυτός ήταν και ο λόγος, που οι άνθρωποι το προσπερνούσαν χωρίς να κάνουν καμία προσπάθεια να του μιλήσουν.
Καθώς πλησίασα, το μικρό κορίτσι χαμήλωσε ελαφρά τα μάτια του για να αποφύγειτο εξεταστικό μου βλέμμα.

Μπορούσα τώρα να διακρίνω πιο καθαρά το σχήμα της πλάτης του. Είχε κάτι περίεργο, που έμοιαζε σαν μια παράξενη καμπούρα... Του χαμογέλασα για να του δείξω ότι όλα ήταν εντάξει. Ήμουν εκεί για να το βοηθήσω, για να μιλήσουμε.Έκατσα κάτω δίπλα του και το χαιρέτησα με ένα ''γειά''.

Το μικρό κορίτσι έδειξε να ξαφνιάζεται και αφού με κοίταξε έντονα στα μάτια για λίγο, απάντησε ''γειά''.
Του χαμογέλασα, και μου χαμογέλασε και αυτό ντροπαλά .Αρχίσαμε να μιλάμε και συνεχίσαμε μέχρι που σουρούπωσε και το πάρκο άδειασεαπό κόσμο.
Το ρώτησα, γιατί ήταν τόσο θλιμμένο.
Το μικρό κορίτσι με κοίταξε με το λυπημένο μουτράκι του και απάντησε-  ''γιατί είμαι διαφορετική''.
''Αυτό, είναι αλήθεια'' - είπα εγώ χαμογελώντας.
''Το ξέρω'' - είπε το μικρό κορίτσι και φάνηκε να μελαγχολεί περισσότερο.

''Μικρό μου'' - του είπα - ''μου θυμίζεις έναν γλυκό και αθώο άγγελο''.
Με κοίταξε και χαμογέλασε ξανά, μετά σηκώθηκε αργά και είπε ''αλήθεια το λες;''
''Ναι, είσαι σαν ένας μικρός φύλακας άγγελος, που στάλθηκε να φυλάει τους ανθρώπους που περνούν''.

Έκανε με το κεφάλι του ένα καταφατικό νεύμα και χαμογέλασε πάλι.
Καθώς έκανε αυτό, άνοιξε την πλάτη του ροζ του φορέματος και από μέσαβγήκαν και απλώθηκαν δύο λευκά φτερά...
...''ναι'' - είπε - ''αυτό είμαι, είμαι ο δικός σου φύλακας άγγελος''.

Έμεινα άφωνος, σίγουρος πως όλα αυτά ήταν παιχνίδια της φαντασίας μου.
Τότε το κορίτσι είπε:
''Για άλλη μια φορά σκέφτηκες κάποιον άλλον, εκτός από τον εαυτό σου . Η αποστολή μου εδώ ολοκληρώθηκε''.

Σηκώθηκα τότε όρθιος και είπα:
''Περίμενε, γιατί κανείς δεν σταμάτησε να βοηθήσει έναν άγγελο;''
Με κοίταξε, πάλι χαμογέλασε και είπε:
''Είσαι ο μόνος που θα μπορούσε να με δει''
και μετά, εξαφανίστηκε...

sAvArA

# 30 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κλωτσαω μισογεματη

σακκουλα με χωμα ,

απ αυτες των φυτωριων 

μπροστα απο τον καδο 

που πηγα μα ριξω τα σκουπιδια μου..

(3 χρονια πριν)

Χ ω μ α !!!

Ηθελα να γεμισω μια γλαστρα 

που θα φυτευα αλοη..

(Δωρο απο ξενοδοχεισσα, του Τολου η αλοη που ειχε θεριεψει και ηθελα να την μοιρασω)

Την παιρνω ανερυθριαστα!!!

Αλλωστε χωμα ηταν..

Παω σπιτι, την αναποδογυριζω στην αδεια γλαστρα, 

πεφτει μαζι με το χωμα βαζο μελιου με καπακι σκουριασμενο και διπλωμενα μεσα 12500 euros σε 50ρικα...Τα μοιραστηκαμε με τα παιδια μου...Την αλοη την φυτεψα και την χαιρεταω κλεινοντας της το ματι..Σεναριο αγγελου παιζει;;

Sourua

# 31 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό είναι τύχη βουνό που λεμε. Τυχερούλα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από sAvArA

Κλωτσαω μισογεματη

σακκουλα με χωμα ,

απ αυτες των φυτωριων 

μπροστα απο τον καδο 

που πηγα μα ριξω τα σκουπιδια μου..

(3 χρονια πριν)

Χ ω μ α !!!

Ηθελα να γεμισω μια γλαστρα 

που θα φυτευα αλοη..

(Δωρο απο ξενοδοχεισσα, του Τολου η αλοη που ειχε θεριεψει και ηθελα να την μοιρασω)

Την παιρνω ανερυθριαστα!!!

Αλλωστε χωμα ηταν..

Παω σπιτι, την αναποδογυριζω στην αδεια γλαστρα, 

πεφτει μαζι με το χωμα βαζο μελιου με καπακι σκουριασμενο και διπλωμενα μεσα 12500 euros σε 50ρικα...Τα μοιραστηκαμε με τα παιδια μου...Την αλοη την φυτεψα και την χαιρεταω κλεινοντας της το ματι..Σεναριο αγγελου παιζει;;

alisida

# 32 στις 17/5/2018
author
Καζακστάν

#30 savara,,

εδω παιζει αλλο σεναριο,αλλα αστο καλυτερα,χαχαχα!! Δεν υπαρχει ,θ αρχισω να ψαχνω τα σκουπιδια

Sannyas

# 33 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν ξέρω για αυτούς τους αγγέλους που λέει το αρχικό θέμα.
Ξέρω όμως πως υπάρχουν επίγειοι άγγελοι. Είναι αυτοί που ανεβάζουν τις ανθρώπινες ποιότητες του εαυτού τους και των άλλων. 

Από συνέντευξη:
"Με λένε Thomas Gambino. Έχω ύψος 2,04m, ζυγίζω 110 κιλά και έχω αρχή φαλάκρας. Διανύω το πρώτο έτος του διδακτορικού μου στο Πανεπιστήμιο Rutgers, σπουδάζοντας σχολική ψυχολογία. Το πιο σημαντικό απ' όλα, είμαι άτομο που τραυλίζει. 

Μεγαλώνοντας ένιωθα αμηχανία, ντροπή και αηδία με τον τρόπο που μιλούσα. Θυμάμαι να πηγαίνω σε εστιατόρια και να τρέχω προς τις τουαλέτες, γιατί φοβόμουν να παραγγείλω. Φοβόμουν να πω το ίδιο μου το όνομα. Θυμάμαι τον τρόπο που οι συμμαθητές μου επαναλάμβαναν το τραύλισμά μου και με αποκαλούσαν "καθυστερημένο". 

Θυμάμαι να κάθομαι αθόρυβος, ουρλιάζοντας μέσα μου να συμμετέχω στην τάξη, χωρίς να πω κουβέντα. Θυμάμαι να φωνάζω στο Θεό που με έκανε αυτό που είμαι. Μεγαλώνοντας ήθελα να κρατήσω κρυφό το τραύλισμά μου. Νόμιζα ότι έκανα τους φίλους μου και την οικογένειά μου να νιώθουν άσχημα όποτε μιλούσα. Ένιωθα ότι τους απογοήτευα. 

Ήμουν ένα κεφάλι ψηλότερος από όλους, κάτι που έκανε αδύνατο το να κρυφτώ. Ήμουν το πιο ψηλό παιδί στο σχολείο, και φοβόμουν να μιλήσω.Στο γυμνάσιο, τα πράγματα άρχισαν να αλλάζουν, αποτέλεσμα τριών ετών λογοθεραπείας που έκανα στο δημοτικό. 
Όταν αποφοίτησα, έλαβα το βραβείο της "καλύτερης επίδειξης χαρακτήρα". Αυτό το βραβείο δίνεται σε αυτόν που πράττει σωστά, άσχετα από το αν είναι εμφανές στους άλλους. 

Τα δύο πρώτα δώρα που μου χάρισε ο τραυλισμός μου, είναι το θάρρος και η έλλειψη φόβου. Όταν πήγα στο λύκειο, ξεκίνησα να αριστεύω στα αθλήματα, έκανα νέους φίλους και έπαιρνα καλούς βαθμούς στα μαθήματα. 

Το τρίτο δώρο ήταν ότι πλέον μπορούσα να διακρίνω τους πραγματικούς μου φίλους. Εάν ο κόσμος με κορόιδευε ή δεν άκουγαν αυτό που ήθελα να τους πω, τότε δεν άξιζαν τον χρόνο μου. Στο μπάσκετ, συμμετείχα και στους αρχάριους και στους προχωρημένους. Στους αρχάριους κερδίσαμε το πρωτάθλημα και είχα την αναγνώριση, λαμβάνοντας μερικά βραβεία. 

Το τέταρτο δώρο ήταν η επιμονή. Υπήρξαν στιγμές κατά την περίοδο του μπάσκετ όπου ήθελα να τα παρατήσω, αλλά οι συναθλητές μου και η οικογένειά μου με ενθάρρυναν να συνεχίσω. Μετά το λύκειο, μπήκα στην ομάδα μπάσκετ του κολλεγίου, όπου είχα τη δυνατότητα να δουλέψω με πολλά διαφορετικά παιδιά. 

Το πεμπτο δώρο που μου χάρισε ο τραυλισμός μου είναι η ενσυναίσθηση. Ήξερα πώς είναι να σε κοροϊδεύουν και να γίνεσαι θύμα χλευασμού για κάτι που δεν μπορείς να ελέγξεις.Παίζοντας μπάσκετ για δύο χρόνια, αποφάσισα να απομακρυνθώ και να δουλέψω σε ένα οικοτροφείο με έναν σχολικό ψυχολόγο. Ήταν μια εμπειρία που μου άλλαξε τη ζωή. Δούλεψα με μαθητές διαφόρων ειδών. Συνειδητοποίησα ότι πολλοί από αυτούς, αν και νεότεροι από μένα, είχαν περισσότερα βάσανα απ' ό,τι εγώ.

Αυτοί οι μαθητές με ενέπνευσαν και με έκαναν να δω τις προοπτικές στη ζωή μου. Βρήκα το πάθος μου στο να δουλεύω με παιδιά. Πολλά παιδιά δεν έχουν την ίδια υποστήριξη που είχα εγώ μεγαλώνοντας. Γι' αυτό και ήθελα να είμαι εκεί για αυτά, να τα βλέπω να πετυχαίνουν τους μεγαλύτερους στόχους τους. 

Το έκτο δώρο του τραυλισμού μου είναι που βρήκα το πάθος μου δουλεύοντας με παιδιά.Σήμερα, είμαι ένα περήφανο άτομο που τραυλίζει με απεριόριστες δυνατότητες και προοπτικές μπροστά μου. Ο θετικός τρόπος σκέψης οφείλεται στον τραυλισμό μου. 

Το έβδομο δώρο είναι η δυνατότητα να απολαμβάνω τις μικρές στιγμές στη ζωή μου. Επιπλέον, η γελοιοποίηση και χλευασμός που έλαβα, με έκαναν ατρόμητο. Τα έχω ξανακούσει...Κλείνοντας, θέλω να πω σε αυτούς που βασανίζονται με το τραύλισμά τους και σε αυτούς που δεν έχουν βρει ακόμα την αιτία που τραυλίζουν, ότι θα καλυτερέψει. 

Είμαστε εδώ για κάποιο λόγο, το ίδιο ισχύει και τον τραυλισμό μας. Το κουράγιο που έχετε καθημερινά, εμπνέει τους πάντες γύρω σας. Ο κόσμος σας κοιτάζει με θαυμασμό και είστε ανίκητοι.Ό,τι έχουμε να πούμε αξίζει να επαναλαμβάνεται, αξίζει να επαναλαμβάνεται... "

Άλλος επίγειος άγγελος. 
Με απλότητα και αυτοσαρκασμό, η Megan Washington αποφασίζει να "βγει μπροστά" και να μιλήσει ανοιχτά για τον τραυλισμό της. Κέρδισε σεβασμό και ένα μεγάλο χειροκρότημα...

https://www.youtube.com/watch?v=ntH7D0FFk8I

Sannyas

# 34 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επίγειος άγγελος: Νικ Βούισιτς

(Δεν συνεχίζω με άλλα παραδείγματα για να μην κουράσω)

https://www.youtube.com/watch?v=JpsbcSF4Vqk&t=16s

Sannyas

# 35 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο δαίμων του πληκτρολογίου δεν μου επέτρεψε να βάλω το κατάλληλο βίντεο του επίγειου αγγέλου Megan Washington που ανάφερα πριν

https://www.youtube.com/watch?v=9MegHiL93B0

Paralia48

# 36 στις 18/5/2018
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.929

Αυτός ο <<φύλακας άγγελος>> δεν έχει πούπουλα, φωτάκια, ούτε θορύβους κάνει. Είναι μια προστασία, που ξεκινάει από μέσα μας. Προστασία για τον καθένα ξεχωριστά και σε σχέση με τους άλλους.

Πιστεύω, ότι εφόσον έχεις μια θετική διάθεση για ζωή, σου συμβαίνουν συχνά γεγονότα,που αποβαίνουν σωτήρια για τη ζωή σου, ή τουλάχιστο τα αντιλαμβάνεσαι  εσύ τακτικά.
Επειδή είμαι άτομο γενικά με θετική ...ενέργεια, καταλαβαίνω, ότι <<έχω άγγελο>>, επειδή αντιλαμβάνομαι καταστάσεις ως σωτήριες.
Π.χ. το ότι ενδιάμεσα από τις δυο εγκυμοσύνες μου,πέρασα μια νόσο, ακίνδυνη για μένα, αλλά αν με πετύχαινε σε εγκυμοσύνη, θα δημιουργούσε πρόβλημα στο μωρό. Και οι καταστάσεις έγιναν έτσι, ώστε στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, τη γλύτωσα φτηνά. Όταν το σκέφτομαι λέω , κάποιος με προστάτεψε.
Και πολλές άλλες τέτοιες περιπτώσεις, σχεδόν καθημερινές.

Αρέσει στο μέλος alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε