Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Λάθος επιλογες

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

A-GNOSTOS

# 21 στις 17/5/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129
'Aρεσαν+: 0%
Λάθη ??  πολλά ... !!!  Και ??

Το μόνο καλό από τα λάθη είναι ότι αν δώσεις βάση μπορείς να μάθεις και να γίνεις ποιο σοφός/η...!!(στο κάτω-κάτω μια και τα πιο πολλά στην ζωή μας τα πληρώνουμε για να μάθουμε, ε και αυτά έχουν το κόστος τους..)
Λάθος επιλογή γυναίκας, (το διόρθωσα μετά απο 13 χρόνια..)  δεν λέω ότι πήγανε χαμένα αλλά ότι έμαθα να μην ξανακάνω τα ίδια λάθη ... (νόμιζα ότι έμαθα...)  13 χρόνια με σύντροφο, τα πρώτα 5 χρόνια όλα μέλι γάλα, μετά γύρισε τακτική.και ακόμα κρατάει, μια απομάκρυνση  ο καθένας σπίτι του και Σ/Κ μαζί και κάπως καλύτερα δίχως τις καθημερινές γκρίνιες.Γιατί ο κάθε ένας μας θέλει την "βολή" του..!!  ...              

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 22 στις 17/5/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.253

το μεγαλυτερο μαθημα που μου εχουν διδαξει τα 59 μου χρονια ειναι να κανω υπομονη ,,,

πολλη υπομονη ,,τοση που δεν φανταζομουν οτι εχω  ,,,ειναι φορες ομως που δεν ανεχομαι  ,,,

οσο για το αν συγχωρω αυτους  που με πληγωσαν ,,,

ουτε συγχωρω ουτε ξεχνω ,,,και κυριως δεν ειμαι υπερανω..οπως καποτε ,,,

και εκδικουμαι ,,,αλλα με τον ιδιο τροπο που με πληγωσαν ,,,συναισθηματικα ,,,

μ οσους αντρες εχω μπλεξει τους εχω μεινει αξεχαστη ,,,

οταν εκεινοι γυριζαν  εγω ηδη ειχα εγκαταλειψει ,,,ειναι να μην με πληγωσεις εμενα ,,,

να ειναι εγωισμος να ειναι κατι αλλο  ,,εγω πιστευω οτι ειμαι βαθια συναισθηματικη κι ενταξει τυπος ,,,

αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι στα παντα τον τελευταιο λογο τον εχω εγω ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Sourua

Έχουμε μεγαλώσει και δεν ανεχόμαστε πολλά πολλά.

Αρέσει στα μέλη MissCongeniality, peripli

tzoulia59

# 23 στις 17/5/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.253

σ αυτες τις περιπτωσεις αλλαζεις συντροφο κι οχι σπιτι ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από A-GNOSTOS
Λάθη ??  πολλά ... !!!  Και ??

Το μόνο καλό από τα λάθη είναι ότι αν δώσεις βάση μπορείς να μάθεις και να γίνεις ποιο σοφός/η...!!(στο κάτω-κάτω μια και τα πιο πολλά στην ζωή μας τα πληρώνουμε για να μάθουμε, ε και αυτά έχουν το κόστος τους..)
Λάθος επιλογή γυναίκας, (το διόρθωσα μετά απο 13 χρόνια..)  δεν λέω ότι πήγανε χαμένα αλλά ότι έμαθα να μην ξανακάνω τα ίδια λάθη ... (νόμιζα ότι έμαθα...)  13 χρόνια με σύντροφο, τα πρώτα 5 χρόνια όλα μέλι γάλα, μετά γύρισε τακτική.και ακόμα κρατάει, μια απομάκρυνση  ο καθένας σπίτι του και Σ/Κ μαζί και κάπως καλύτερα δίχως τις καθημερινές γκρίνιες.Γιατί ο κάθε ένας μας θέλει την "βολή" του..!!  ...              

Αρέσει στα μέλη alisida, peripli

A-GNOSTOS

# 24 στις 17/5/2018
author

Με αυτό το σκεπτικό το έκανα στην αρχή αλλά μία και το "κουσούρι" μου να μην πληγώνω δεν έχω μάθει να το ξεπερνώ ...!!

Απο την άλλη, ο χρόνος μου είναι λίγος για να βγω για "καμάκι" και κάθε νέα σχέση ζητά πολύ χρόνο ..!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από tzoulia59

σ αυτες τις περιπτωσεις αλλαζεις συντροφο κι οχι σπιτι ,,

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 25 στις 17/5/2018
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.829

Αγαπητη. . .

Εχω παψει προ πολλου να θεωρω οτι πρεπει να εκδικουμαι και να εχω τον τελευταιο λογο!

Απλως γιατι το Συμπαν συνομωτει υπερ μου, και γιατι η τελευταια κουβεντα θα πει οτι τελειωσες...

Κι εγω παντα ξεκινω...για να εχω διαρκη ανοδικη πορεια, ανελιξη. Ινδικο κι αυτο, ξερει η Σουριτσα...ξερει! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από tzoulia59

το μεγαλυτερο μαθημα που μου εχουν διδαξει τα 59 μου χρονια ειναι να κανω υπομονη ,,,

πολλη υπομονη ,,τοση που δεν φανταζομουν οτι εχω  ,,,ειναι φορες ομως που δεν ανεχομαι  ,,,

οσο για το αν συγχωρω αυτους  που με πληγωσαν ,,,

ουτε συγχωρω ουτε ξεχνω ,,,και κυριως δεν ειμαι υπερανω..οπως καποτε ,,,

και εκδικουμαι ,,,αλλα με τον ιδιο τροπο που με πληγωσαν ,,,συναισθηματικα ,,,

μ οσους αντρες εχω μπλεξει τους εχω μεινει αξεχαστη ,,,

οταν εκεινοι γυριζαν  εγω ηδη ειχα εγκαταλειψει ,,,ειναι να μην με πληγωσεις εμενα ,,,

να ειναι εγωισμος να ειναι κατι αλλο  ,,εγω πιστευω οτι ειμαι βαθια συναισθηματικη κι ενταξει τυπος ,,,

αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι στα παντα τον τελευταιο λογο τον εχω εγω ,,

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, A-GNOSTOS

dimitriis66

# 26 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

εχεις δικιο σε αυτο αλλα εγω δεν το ειπα με τετοιο σκεπτικο,εννοουσα οι ανθρωποι που δεν ειχαν δωσει εμφανη δικαιωματα να υποθεσεις οτι σου φερονται σκαρτα, αλλα οι ανθρωποι που υποκρινονται παρασερνωντας και τη δικη σου ευτυχια στον δικο τους γκρεμο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Sourua

Δεν φταίνε αυτοί που μας φέρονται σκάρτα ,αλλά εμείς που δεν θέλουμε να το δουμε.

dimitriis66

# 27 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

θα συμφωνησω οχι με το σχολιο αλλα με την εικονα που εχεις ανεβασει. το εκανα μετα απο 20 χρονια και νιωθω οτι ειμαι ΚΑΛΑ ( με μικρες και ασημαντες λεπτομεριες να θολωνουν λιγο την εικονα αλλα οχι για πολυ ακομα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Sourua

Έχουμε μεγαλώσει και δεν ανεχόμαστε πολλά πολλά.

Sourua

# 28 στις 17/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περιπλι .Έτσι γίνεται πάντα. Περνούν απ' την ζωή σου πολυ σκαρτοι ανθρωποι μέχρι να βρεις σωστούς και αυτοί είναι πλέον πολυ  λίγοι. Βλέπεις στην εποχή μας όλα ακριβαινουν.Οι  άνθρωποι πως διάολο φτηναινουν;

A-GNOSTOS

# 29 στις 17/5/2018
author

Είναι απλό..!!

Δεν έχουν καταλάβει ακόμα ότι ο πλούτος δεν του δίνει αξία αλλά οι πράξεις τους ..!!

Και το μόνο καλό που έχω δει με την κρίση είναι ότι έπεσαν οι "μάσκες" που φορούσανε τόσα χρόνια, μια και δεν ήξεραν αν τελικά είσαι πιο πλούσιος ή πιο "κακός εσύ απο αυτούς, με το που είδανε ότι είναι λίγο πιο πάνω ούτε χαμόγελο εικονικό δεν προσφέρουν αλλά αντίθετα δείχνουν τα δόντια τους !!

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Sourua

Έτσι γίνεται πάντα. Περνούν απ' την ζωή σου πολλυ σκαρτοι ανθρωποι μέχρι να βρεις σωστούς και αυτοί είναι πλέον πολλυ  λίγοι. Βλέπεις στην εποχή μας όλα ακριβαινουν.Οι  άνθρωποι πως διάολο φτηναινουν;

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, peripli

Konstantinos__73

# 30 στις 17/5/2018
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 197
Η λεξη "λαθος άνθρωποι" ωραιοποιει τα πραγματα..το σωστο "κακοι ανθρωποι"..."τοξικοι"...η αδιαφορια τους "σκοτωνει"...το να μη τους "βλέπεις" τους αρρωσταινει...αυτη ειναι η συμβουλή μου:μην ασχολείσαι. Το αντιθετο, "θρεφει" το κακο.
Αρέσει στα μέλη agapimou11, totalblue08 και σε ακόμα 3 μέλη.

RenaRena2

# 31 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μου  λειπουν τα παιδικα μου χρονια...Μονο τοτε νιωθω πως υπηρχε αληθινη -ανιδιοτελης φιλια !!! Μονο απο τοτε εχω ακομα αληθινους φιλους-ανθρωπους διπλα μου...κι αυτοι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου!! 

Οσο μεγαλωνω...τοσο λιγοστευουν οι εκπτωσεις μου...τοσο λιγοστευουν και οσοι μενουν διπλα μου . Δεν μετανιωνω...θελω μονο αληθινους οσο το δυνατον γινεται !!  Πλεον , οποτε βλεπω το στραβο απομακρυνομαι αμεσα ...και μενει αυτη γλυκοπικρη γευση παντα...και ενα "γιατι " !!  Τιποτα...καλυτερα μονη παρα με ψευτικους ανθρωπους !!

Sourua

# 32 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Rena

Μα δεν χρειάζεται ο άνθρωπος πολλούς φίλους. Πάντα το λέω λιγοι και καλοί.Συνηθως είναι αυτοί που μεγαλώσαμε μαζί,άσχετα αν μερικοί χάθηκαν ,είναι που έχουν πλέον αλλά ενδιαφέροντα. Νομίζω!!

Το μέλος Sourua έχει επισυνάψει το αρχείο: 06802834ee1823972e2a5bc91056762a.jpg (101.23KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 46 φορές

syntrofissa-Klelia

# 33 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sourua

Λάθος επιλογες

Έχεις την ατυχία να μπλέκεις με λάθος ανθρωπους. Με τύπους που σε γεμίζουν απογοήτευση.Και αναρωτιεσαι : Τι διάολο φταίει μήπως δεν είμαι σωστή_ ος , η έχω τον μαλ@@@μαγνητη;

δεν φταινε οι αλλοι αν δεν χωρεσαν στο καλουπι μας.

Sourua

# 34 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τέλειος δεν είναι κανένας ,ούτε εγω,όλοι έχουμε τα στραβά μας αλλά επιμένω πως τα καλούπια είναι για  αντικείμενα οχι για ανθρώπους. Οι άνθρωποι έχουν ψυχη.

Mindthegap-

# 35 στις 18/5/2018
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Βραζιλία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.988

Καλα...αυτο με τον μαλ@@@μαγνητη δεν υπαρχει...απο την εποχη των παγετωνων δηλαδη..

Και δειχνει και μια ελλειψη ευθυνης...

Υπαρχουν  καποιοι  συνειδητοι ή και υποσυνειδητοι παραγοντες που επιλεγουμε καποιον...ή μας επιλεγουν..
Εαν δηλαδη εγω (παραδειγμα)..τραβαω στη ζωη μου μονο τοξικους ανθρωπους και συναισθηματικα βαμπιρ...κατι δεν παει καλα σε εμενα. ή αναρωτιεμαι πόσο ειμαι κι εγω τοξικος σαν ανθρωπος;;;!!!
Γιατι  ως γνωστο οι τοξικες σχεσεις γινονται απο δυο οχι εναν...!!!

.

.

Αρέσει στα μέλη alisida, MadameShuShu40 και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourua

# 36 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όλοι έχουμε γνωρίσει λάθος ανθρώπους και έχουμε πληγωθεί από επιφανειακές φιλίες. Αυτό όμως μας κάνει ποιο προσεχτικους και πιο επιλεκτικόυς. Όσο αφορά εμένα και πιο αναισθητους

reta-33

# 37 στις 18/5/2018
author
Γυναίκα / 68 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 27

Άλλοι πρέπει να γίνουμε πιο αναίσθητοι και άλλοι το αντίθετο..

Αρέσει στο μέλος peripli

reta-33

# 38 στις 18/5/2018
author
Γυναίκα / 68 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Απαντήσεις: 27

Όλα λάθος επιλογές...από τόσο γονείς μας και πάει λέγοντας...!!!

Αρέσει στο μέλος peripli

Sourua

# 39 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η ζωή νομίζω σε κάνει αναίσθητο τόσο όσο για να αντέχεις.

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από reta-33

Άλλοι πρέπει να γίνουμε πιο αναίσθητοι και άλλοι το αντίθετο..

Amfitriti2017

# 40 στις 18/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μμμμ στειλε μνμ για διευθυνση ! το κουριερ το πληρωνω εγω χαχχαχα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Sourua

Ετοιμοοο  ,πως σου φαίνεται;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)