Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Λάθος επιλογες

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Sourua

# 61 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτό είναι το κακό,όλοι κοιτάμε τον εαυτόυλη μας.Οσο για τα αντίθετα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από silencee

...αυτό που εμείς οι άνθρωποι λέμε,'τα ομώνυμα έλκονται και τα ετερώνυμα απωθούνται',δανειζόμενοι φυσικούς νόμους,ισχύει ή δεν ισχύει?...

...γιατί αν ισχύει,εμείς οι καλοί,συμπονετικοί,αξιοπρεπείς,αγαθοί,αλτρουιστές,δοτικοί,πώς έλκουμε αυτούς τους άααλλους,τους κακούς,εγωιστές,εξυπνάκηδες,αδύναμους,ξεζουμιστερούς?...

...και να,δεν φταίμε διόλου εμείς,ο μαλα@@@μαγνήτης φταίει γιατί ο θεούλης είχε κάτι κιλά από σίδερο που του περισσεύανε από την κατασκευή του σιδερένιου οικοδομήματος της ανθρώπινης αλληλεγγύης και λέει 'τι να τα κάνω,τι να τα κάνω,ας φτιάξω μερικούς τέτοιους να τους δώσω ρεγάλο σε κανα δυο-τρεις-δεκαπέντε-εφτακόσιες χιλιάδες-άντε σε όλους να μην παραπονιούνται.Ε,κι είπε-σκέφτηκε πως αν κανενός δεν του αρέσει και τον βαραίνει στην τσέπη,θα τον πετάξει...

...φυσικά και καταθέτω προσωπικές απόψεις.Έλκουμε ο,τι είμαστε,ο,τι αναγνωρίζουμε συνειδητά ή ασυνείδητα ως οικείο,μόνο που ο εγωισμός δεν μας αφήνει να δούμε τη σκοτεινή πλευρά του φεγγαριού μας,παρά μόνο τον καλούλη ήλιο μας.Αυτά τα δυο πάλι,ήλιος και φεγγάρι,μια χαρά τα βρήκανε κει πάνω και πιάνουνε και την κουβέντα και συναντάνε το ξημέρωμα μαζί καμιά φορά...

...άντε,και στα δικά μας εύχομαι,να βρούμε-δούμε τα δυο μας κομμάτια και να τα καλοπαντρέψουμε,να μιλάει το ένα,να κάνει τουμπεκί ψιλοκομμένο το άλλο...

...ουπς,με έπιασα στα πράσα να σκέφτομαι υστερόβουλα το δικό μου καλό...

Το μέλος Sourua έχει επισυνάψει το αρχείο: d541eb39fbb8f663f4d100b2e439623c.jpg (24.82KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 36 φορές

mara08

# 62 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οι λάθος επιλογές !!! Όλη μου η ζωη !!!

Εγώ θα πρόσθετα γιατί ομως κανεις λάθος επιλογές και επενδύεις σε λάθος ανθρωπους ;

Φοβάσαι τη μοναξιά ή είσαι ήδη πολύ καιρός μόνος (από φίλους ,σύντροφό κπλ) 

Ενώ βλέπεις ότι είναι το λάθος άτομο έχεις την πεποίθηση ότι εσύ θα τον αλλάξεις  ή για χάρη σου θα αλλάξει 

Χαμηλή αυτοεκτίμηση ή απαισιοδοξία /απελπισία .

Δεν θα βρεις καλύτερο /που θα βρεις καλύτερο οι σχέσεις είναι δύσκολες μεγαλώνεις κλπ 

Σκέφτεσαι το τώρα , εχεις υπερβολικο ενθουσιασμο κ όχι τις μελλοντικές επιπτώσεις της επιλογής σου .Ασυνείδητα προτιμάς να πληγωθείς γιατί εκεί θα καταλήξει στο τέλος 

Βαρέθηκα να ψάχνω τον ένα και μοναδικό ,δεν υπάρχει ,δεν θα τον βρω άρα όχι απλώς συμβιβάζομαι  ,αλλά επιλέγω ένα μικρό μαρτύριο ...

Το μέλος mara08 έχει επισυνάψει το αρχείο: large.jpg (60.58KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 30 φορές

Sourua

# 63 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όπως λέει και ο Γιαννάκης...Πιο καλη η μοναξια

Το μέλος Sourua έχει επισυνάψει το αρχείο: 3c1798ddb0e0fe515dbb1ea8b1eb4b7b.jpg (175.87KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 32 φορές

tzoulia59

# 64 στις 19/5/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.221
'Aρεσαν+: 0%

αυτη ειναι η μονη πικρη αληθεια ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Sourua

mara08

# 65 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι βρε κορίτσια μπορείς να είσαι μόνος σου όμως ?  

Φανταστείτε τώρα κάποιον χωρις δουλειά (ή τα γνωστά συμβάσεις ,άρα χωρίς δουλειά ) χωρίς φίλους και χωρίς σύντροφο ...Γιατί έκανες λάθος επιλογές και τωρα διαλέγει ποιους θα έχει κοντα του ,άρα αναγκάζεται να μένει μονος του για να μην συμβιβαστεί με αυτά που δεν επιθυμεί ,αλλά δεν επιθυμεί τη μοναξιά 

Ε αυτό δεν το λες πιο καλή η μοναξια !

tzoulia59

# 66 στις 19/5/2018
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.221
'Aρεσαν+: 0%

δεν προσωποποιω  ,,

για μενα μιλαω ,,

και  μετα μακρας πορειας  ζωης  και  εμπειριων 

διαπιστωνω  οτι με το να κανεις τον ευγενικο και τον ανεκτικο με ανθρωπους που δεν αξιζουν σε κλονιζουν κι εσενα και την υγεια σου ,,

και δεν σου προσθετουν ,, 

το λεει και η φιλη 85 χρονη  δημουλα ,,//υπηρξα ευγενικη με ανθρωπους  που δεν αξιζαν την ευγενεια μου// ,,

στα νιατα μου ημουν ευγενικη ηθελα να μην ξεφτυλιζομαι να μην κανω την κατινα και να εχω αξιοπρεπεια ,,,

τωρα πια ολα αυτα με κρατουν παγερα αδιαφορη ,,,δεν απεφεραν αποτελεσμα ,,

,με τους ελαχιστους που αξιζουν   ειμαι κι εγω αντιστοιχης συμπεριφορας ,, ,,,

αλλα ειναι τοσο χαμηλης αξιας οι πιο πολλοι ανθρωποι ,,υπαρχει τοσο κακη ποιοτητα ψυχης ,,που οχι περιφρονω απομακρυνομαι να μην με παρει η βρωμα ,,,

κι ενω περιμενα οσο μεγαλωνω να ειμαι πιο ελαστικη με τους ανθρωπους γινομαι ακομα πιο αυστηρη  ,,,

οταν αναφερομαι σε εκδικηση ενοω ,,,μονο  ερωτικες ιστοριες ,,προσωπικες ,,,

τις φιλικες μου σχεσεις τις ξεκαθαριζω 

,δεν βαζω στην ζωη μου οποιον να ειναι ,,

εχω φιλες πολλα χρονια ,,δοκιμασμενες σχεσεις που οσο μπορουν θα ειναι εκει για μενα ,,,

οσο για τα ερωτικα οταν ειμαι ερωτευμενη μονο τοτε ,,,

απαιτω κι αξιωνω ,,και κατινα  γινομαι ,,,και κινητα ψαχνω 

.και ελεγχο ασκω ,,,οταν μου δινεις το δικαιωμα ,,

εχω τοσο ελευθερο και δημοκρατικο πνευμα αρκει να μου στελνεις το μηνυμα και να σε εμπιστευομαι ,,,

δεν  μ αρεσει να ρεζιλευομαι  και να εκτιθεμαι ,,,σε κοσμο ,,

μ αρεσει να λυνω τις διαφορες μου κατ ιδιαν και προσωπικα ,,,

κι οταν ο αλλος δεν με σεβεται και με προσβαλει με την συμπεριφορα του 

και κανει  ολα αυτα τα τοσο φθηνα ,,

και καντηλια κατεβαζω ,,,και τον στελνω στα τσακιδια 

κι αν διανοηθει να με πληγωσει ,,,δεν με ξαναβλεπει ουτε σε  καδρο ,,,αυτη ειναι η  εκδικηση ,,,

α και να μην ξεχασω οταν βλεπω ξεμαλλιασμα απο απατημενη προς αντιζηλο ,,,

και πριν  το θεωρουσα  την απολυτη ξεφτιλα ,,θα τον χασεις που θα τον χασεις να μην παρεις κι εσυ μια ικανοποιηση ,,

πολυ το χαιρομαι  ,,εγω δεν μπορω ,,

τον τελευταιο λογο δεν τον λες παντα για χωρισμο ,, ,

,μπορει να τον λες για  χωρισμο

μπορει  για γαμο,,

μπορει για  επανασυνδεση ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από peripli

Αγαπητη. . .

Εχω παψει προ πολλου να θεωρω οτι πρεπει να εκδικουμαι και να εχω τον τελευταιο λογο!

Απλως γιατι το Συμπαν συνομωτει υπερ μου, και γιατι η τελευταια κουβεντα θα πει οτι τελειωσες...

Κι εγω παντα ξεκινω...για να εχω διαρκη ανοδικη πορεια, ανελιξη. Ινδικο κι αυτο, ξερει η Σουριτσα...ξερει! 

Sourua

# 67 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο άνθρωπος θέλει παρέα . Ο μοναχικός άνθρωπος περνάει καλά είτε με παρέα είτε με τον εαυτο του. Για να είμαι ειλικρινής κι εμένα μου αρέσει η μοναξιά,μια ζωή μέσα στη βαβούρα ζω

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από mara08

Ναι βρε κορίτσια μπορείς να είσαι μόνος σου όμως ?  

Φανταστείτε τώρα κάποιον χωρις δουλειά (ή τα γνωστά συμβάσεις ,άρα χωρίς δουλειά ) χωρίς φίλους και χωρίς σύντροφο ...Γιατί έκανες λάθος επιλογές και τωρα διαλέγει ποιους θα έχει κοντα του ,άρα αναγκάζεται να μένει μονος του για να μην συμβιβαστεί με αυτά που δεν επιθυμεί ,αλλά δεν επιθυμεί τη μοναξιά 

Ε αυτό δεν το λες πιο καλή η μοναξια !

Amfitriti2017

# 68 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να γραψει πανω στο δεμα παραλαβη Αμφιτριτη! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από MiltosRNLI1930

Nα το δωσεις στο ΚΤΕΛ Καβαλας και θα παει να το παρει στις Τρεις Γεφυρες στο Σταθμαρχειο !

Sourua

# 69 στις 19/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε ποιον το λες; Άμα πας πες μου μέρα να σου στηλω

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από Amfitriti2017

Να γραψει πανω στο δεμα παραλαβη Αμφιτριτη! 

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε