Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να προχωρήσω σε γάμο ή Όχι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

alisida

# 41 στις 21/5/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905
'Aρεσαν+: 0%
Βεβαια υπαρχει και η περιπτωση να ειναι ο γαμπρος εκβιαστουλης ..Δηλαδη : της λεει ,αν κυρια μου εργαζεσαι ,θα τα πληεωνουμε ολα μισα- μισα ...Διαφορετικα,σταματα τη δουλεια και αφοσιωσου στα παιδια μας ...Παιζει κατι τετοιο θεματοθετρια ??Γιατι αν φοβοταν την περιουσια του,δε θα επαναπαυοταν σε προφορικες συμφωνιες,θα ζητουσε απ ευθειας συμβολαιο .

Paralia48

# 42 στις 21/5/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581
Ο γάμος είναι από μόνος του ένα συμβόλαιο. Εκτός από τις αγάπες, υπάρχει ολόκληρη νομοθεσία, που σπάνια έχουμε διαβάσει.
Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση, πρέπει να ξέρουμε, πώς το λέει κ.λ.π., πόση διαφορά εισοδήματος έχουν, και ποια είναι η γενικότερη αντιμετώπιση της σχέσης. Από αγάπες πώς τα πάτε;
Έτσι θα βγάλουμε συμπέρασμα .

Α,σε περίπτωση ανεργίας, φυσικά αναλαμβάνει όλα τα έξοδα της οικογένειας το εργαζόμενο μέλος. Αυτό είναι και νομικά κατοχειρωμένο.
Αυτό που κάνουν αυτοί οι κατά φαντασία χειραφετημένοι τύποι, είναι να δίνουν κάθε μήνα ένα χαρτζηλίκι στη γυναίκα και έχουν και πάλι την ανεξαρτησία τους. (τους ξέρω ντε)
Αρέσει στα μέλη siopi13, 26-29-31

Paralia48

# 43 στις 21/5/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από alisida
Βεβαια υπαρχει και η περιπτωση να ειναι ο γαμπρος εκβιαστουλης ..Δηλαδη : της λεει ,αν κυρια μου εργαζεσαι ,θα τα πληεωνουμε ολα μισα- μισα ...Διαφορετικα,σταματα τη δουλεια και αφοσιωσου στα παιδια μας ...Παιζει κατι τετοιο θεματοθετρια ??Γιατι αν φοβοταν την περιουσια του,δε θα επαναπαυοταν σε προφορικες συμφωνιες,θα ζητουσε απ ευθειας συμβολαιο .

και αυτό το σενάριο το έχω δει πολλές φορές κυρίως εδώ στη χώρα που μένω. Δε θα το έλεγε εκβιασμο, μάλλον συμφέρον όλης της οικογένειας. Εδώ αν εργάζονται και οι δύο φορολογούνται πάρα πολύ. Δηλαδή ο δεύτερος σύζυγος, τον κοπανάει η εφορια στο κεφάλι. Επομένως σου λέει, αντί να πάρουμε μπέιμπυ σίττερ, να τα δίνουμε στην εφορία και να μεγαλώνει άλλος το παιδί μας, κάτσε εσύ ( ο πιο χαμηλόμισθος) και είμαστε μια χαρά.

Εγώ το βρίσκω πολύ καλό. Δυστυχώς τότε που είχα μωρά, δεν μπορούσα να το κάνω (...σκ@@ συμβόλαια), αλλά όταν πάγωνα στο σταθμό του τρένου μέσα στο χάραμα, ζήλευα τις μανάδες που κοιμούνταν αγκαλιά με το μωράκι τους

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, alisida

MiltosRNLI1930

# 44 στις 21/5/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.531

Ο ρομαντισμος

ειναι παντα στην αρχη .Μετα ερχεται η καταντια του κοινου ταμειου η οποια σκοπο 100 % εχει τη δεσμευση του αρσενικου με ριγε πιτζαμα στην πολυθρονα με τις χαλασμενες σουστες και φουλ Μαστερ σεφ και τα λοιπα ελεεινα αποβλακοτικα σεναρια .Το κοινο ταμειο ειναι το πρωτο οπλο της επαρχιωτισας να ευνουχισει το αρσενικο και μετα ακολουθουν τα υπολοιπα γυμνασια με ελαφρα δοσολογια μεχρι να γινει φλατ .Οταν συνοδευεις μια κυρια τα εξοδα παντα πρεπει να βαρυνουν τον ανδρα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mar_l

Να προχωρήσω σε γάμο ή Όχι?

Γεια σας!

Είμαι 31 χρονών και είμαι σε σχέση εδώ και 2 χρόνια με έναν άντρα 47 ετών. Το πάμε σοβαρά, καθώς και εκείνος μετά από τόσα χρόνια που είχε αφοσιωθεί στην καριέρα του, θέλει να κάνει οικογένεια. Η διαφορά ηλικίας δεν με ενοχλεί, θα ήθελα ομως να ακούσω τις απόψεις κυρίως παντρεμένων ανθρώπων για ένα θέμα που με προβληματίζει σε αυτόν. Μου ανοίγει διαρκώς κουβέντες για οικονομικά θέματα, λέγοντας μου ότι όταν ένα ζευγάρι παντρεύεται αυτό δεν συνεπάγεται και την οικονομική ένωση και ότι ο ένας δεν έχει κανένα δικαίωμα στα οικονομικά του άλλου αφού ο καθένας πρέπει να έχει τα δικά του χρήματα και να ειναι ολα ξεκαθαρισμενα απο την αρχη. Ταυτόχρονα μου μιλάει διαρκώς για ζευγάρια που χώρισαν γιατί ο ένας αποσκοπουσε στην περιουσία του άλλου κλπ. Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για έναν αρκετά ευκαταστατο άνθρωπο που είναι καταξιωμένος επαγγελματικά και ηδη δημιουργημενος λόγω ηλικίας, ομως και εγώ έχω σχετική άνεση οικονομική και δεν του έχω δώσει ποτέ δικαίωμα ότι θέλω να τον εκμεταλλευτώ οικονομικά, το αναγνωρίζει άλλωστε αυτό, αφου απο την αρχη της σχεσης μας πληρώνω σχεδον οσο και αυτος σε εξοδους , ταξιδια κλπ. Το θέμα είναι ότι αυτές οι κουβέντες εμένα με φρικαρουν, διότι το θέμα του γάμου το βλέπω πολύ πιο ρομαντικά και εχω μεγαλη αξιοπρεπεια και δεν μου αρέσει που εκείνος το αντιμετωπίζει με τετοια κυνικοτητα, νιωθω οτι με προσβάλλουν αυτες οι κουβεντες. Δεν ξερω αν ειναι σωστο να ξεκινας με τετοιες συνθηκες εναν γαμο και μια οικογένεια, λες και κανεις ενα συμβολαιο. Εγώ έχω μεγαλώσει σε μια παραδοσιακή οικογένεια που πάντα υπήρχε κοινό πορτοφόλι παρόλο που οι γονείς μου είχαν ο καθένας τα εισοδήματα του και δεν ξέρω τι συνηθίζεται στα σύγχρονα ζευγάρια και πώς ρυθμίζονται τα οικονομικά. Ειναι δυνατόν όμως να μην μπορώ να βασιστω στον συντροφο μου αν πχ μείνω ανεργη?? Θα ηθελα τη γνωμη σας για το αν συμφωνείτε με τις απόψεις του ή αν πιστεύετε ότι δεν με αγαπάει αληθινά.

MiltosRNLI1930

# 45 στις 21/5/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.531

Κοινου ταμειου συνεχεια

Η αποδοχη του κοινου ταμειου απο το αρσενικο συνεπαγεται πληρη ελεγχο  των εξοδων του με αποτελεσμα να βρεθει μια μερα στην παρεα του ,αν του το επιτρεψει ,με πλαστικο Κινεζικο παπουτσι απο την Ευριπιδου με ρομβοειδη αντιολισθητικη σολα .

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Amfitriti2017

# 46 στις 21/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

H αν αυτος παθει μια οικονομικη καταστροφη ποια ειναι η αποψη του ,για το πως θα πρεπει να αντιδρασει αυτη? Αααα ολα κιολα στις bussiness ολα μπαινουν στο τραπεζι...Οπως επισης περαν των εξοδων του σπιτιου, των παιδιων κλπ κλπ θα την πληρωνει και σαν μαγειρισσα ,πλυστρα, νοικοκυρα, καθαριστρια κλπ? Να κερδισει και αυτη κατι βρε αδερφε απο την συμφωνια....Βρε τι ακουω και δεν τραβαω τις κοτσιδες μου ,που δεν εχω  ...πρεπει να ειμαι πολυ πισω τελικα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από mara08

Ε τότε ας κάνουν προγαμιαίο συμβόλαιο και θα είναι και οι δύο ευτυχισμένοι -εξασφαλισμενοι...

Προφανώς η θεματοθετρια προβληματίζεται πολύ με όλο αυτό ..Και υπάρχει και το μετά . 

Αν εκείνη μείνει άνεργη για κάποιο λόγο ,το απευχομαι βέβαια ,θα την χωρίσει ?

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν μεταξύ τους μια κουβέντα επί της ουσίας .

Amfitriti2017

# 47 στις 21/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σε περιπτωση διαζυγιου,κανεις δεν εχει δικαιωμα στα περουσιακα στοιχεια του αλλου,εφοσον αποκτηθηκαν προ του γαμου!  Αν διαβασα καλα και η κοπελια γραφει οτι ειναι ανετη οικονομικα και συμμετεχει ισοτιμα σε ολα μεχρι τωρα. Αλλα Μαικ βλεπεις σε ολο αυτο πουθενα συναισθημα? Μονο τα οικονομικα τον ενδιαφερουν απο οτι λεει .Φυσικα δεν μιλαμε για  Την Ριχανα ουτε για τον πριγκηπα της Ουαλιας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από __mikeman

Για καθίστε βρε παιδιά.

Ο άνθρωπος το είπε η θεματοθέτρια ότι είναι ματσό.

Δηλαδή, απο ότι καταλαβαίνω, καταθέσεις, ακίνητα και αυτοκίνητα, κτλ κτλ κτλ. Δεν ξέρω αν έχει και δική του επιχείρηση.

Εντάξει λοιπόν να έχουν κοινό ταμείο για τα καθημερινά έξοδα της οικογένειας...αλλά αν χωρίσουν(λες και δεν γίνεται κάθε μέρα!)...γιατί ακριβώς να έχει ο άλλος/η απαίτηση για μερίδιο απ'αυτά? Γιατί απο όσο ξέρω αυτό γίνεται στα διαζύγια. Οποτε ναι, αν έχεις αποκτήσει μια περιουσία, κάνε ένα συμβόλαιο να την προστατέψεις. Αφού λοιπόν τα βλέπετε όλα...ρομαντικά και συναίσθημα υπέρ πάντων και είστε υπεράνω χρημάτων, τότε δεν θα σας πειράξει αν βάλετε και μια τζίφρα που λέει "αν δεν μας βγει και χωρίσουμε τα τσανάκια μας, δεν αρχίζει ο ένας ή ο άλλος να ζητάει διάφορα". Βέβαια εννοείται ότι τα παιδιά, αν υπάρχουν, είναι τελείως άλλο πράγμα.

Φυσικά το ίδιο ισχύει(και ακόμα περισσότερο) και για μια γυναίκα που θα είχε μια άλφα περιουσία. Λες και αν η Ριχάννα παντρευτεί έναν χορευτή της(λέμε τώρα δηλαδή, αυτή με Σαουδάραβα πρίγκιπα τα έχει), δεν θα τον βάλει να υπογράψει συμβόλαιο. Τι λες καλε.

Amfitriti2017

# 48 στις 21/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μονο που σημερα η επαρχιωτισσα καταθετει και το δικο της εσοδο  στο κοινο ταμειο ! Παραλληλως ενω το αρσενικο με την ριγε πυτζαμα αποβλακωνεται με τα ελεεινα σεναρια στην πολυθρονα με τις χαλασμενες σουστες, αυτη συνεχιζει το εργο της ως καλη νοικοκυρα μαγειρισα ,καθαριστρια κλπ γιατι οπως και να το κανουμε ο ευνουχισμος του αντρα χρειαζεται ενα τιμημα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από MiltosRNLI1930

Ο ρομαντισμος

ειναι παντα στην αρχη .Μετα ερχεται η καταντια του κοινου ταμειου η οποια σκοπο 100 % εχει τη δεσμευση του αρσενικου με ριγε πιτζαμα στην πολυθρονα με τις χαλασμενες σουστες και φουλ Μαστερ σεφ και τα λοιπα ελεεινα αποβλακοτικα σεναρια .Το κοινο ταμειο ειναι το πρωτο οπλο της επαρχιωτισας να ευνουχισει το αρσενικο και μετα ακολουθουν τα υπολοιπα γυμνασια με ελαφρα δοσολογια μεχρι να γινει φλατ .Οταν συνοδευεις μια κυρια τα εξοδα παντα πρεπει να βαρυνουν τον ανδρα .

mar_l

# 49 στις 21/5/2018
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3

Πρέπει να σας πω ότι κατά τα άλλα δεν μου έχει δώσει δικαίωμα να πιστεύω ότι δεν με αγαπάει. Και είναι γενικά πολύ τρυφερός μαζί μου και πολύ εντάξει στη συμπεριφορά του.  Από τη μία καταλαβαίνω τον τρόπο σκέψης του, διότι πρόκειται για έναν άνθρωπο ήδη δημιουργημένο και όχι για έναν 25άρη που είναι τώρα στο ξεκίνημά του μαζί με τη γυναίκα του. Αυτό στο οποίο περισσότερο επιμένει, είναι ότι δεν μπορεί να περιμένει ο ένας σύζυγος από τον άλλον να τον "φτιάξει"  όπως λεει, γράφοντάς του πχ ένα περιουσιακό στοιχείο που έχει αγοράσει ή κληρονομήσει από τους γονείς του. Κάτι που και εμένα μου φαίνεται λογικό. Απλά θεωρώ αυτές τις συζητήσεις άκομψες όταν πας με τον άλλον να δημιουργήσεις μία οικογένεια. Και ειδικά όταν ξέρεις ότι ο άλλος 1ον είναι πολύ ηθικός και αξιοπρεπής και 2ον δεν είναι και στο δρόμο... Και το λέω αυτό γιατί με ρωτάτε για τα εισοδηματικά. Σαφώς βγάζει περισσότερα από μένα γιατί είναι γιατρός και δουλεύει από το πρωί μέχρι το βράδυ ενώ εγώ είμαι ιδιωτική υπάλληλος με έναν πολύ αξιοπρεπή μισθό αλλά και με την ανασφάλεια που όλοι έχουμε για το αν θα έχουμε τη δουλειά μας αύριο.  

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Paralia48
Ο γάμος είναι από μόνος του ένα συμβόλαιο. Εκτός από τις αγάπες, υπάρχει ολόκληρη νομοθεσία, που σπάνια έχουμε διαβάσει.
Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση, πρέπει να ξέρουμε, πώς το λέει κ.λ.π., πόση διαφορά εισοδήματος έχουν, και ποια είναι η γενικότερη αντιμετώπιση της σχέσης. Από αγάπες πώς τα πάτε;
Έτσι θα βγάλουμε συμπέρασμα .

Α,σε περίπτωση ανεργίας, φυσικά αναλαμβάνει όλα τα έξοδα της οικογένειας το εργαζόμενο μέλος. Αυτό είναι και νομικά κατοχειρωμένο.
Αυτό που κάνουν αυτοί οι κατά φαντασία χειραφετημένοι τύποι, είναι να δίνουν κάθε μήνα ένα χαρτζηλίκι στη γυναίκα και έχουν και πάλι την ανεξαρτησία τους. (τους ξέρω ντε)

alisida

# 50 στις 21/5/2018
author
Καζακστάν

#44 Μιλτος :Ο ρομαντισμος ειναι παντα στην αρχη .Μετα ερχεται η καταντια του κοινου ταμειου η οποια σκοπο 100 % εχει τη δεσμευση του αρσενικου με ριγε πιτζαμα στην πολυθρονα με τις χαλασμενες σουστες και φουλ Μαστερ σεφ και τα λοιπα

Δηλαδη θελεις να μας πεις οτι χωρις κοινο ταμειο δεν υπαρχει ριγε πυζαμα και παρκαρισμα στην τιβι ...Και οτι οι αντρες παραμενουν ερωτικοι με κοιλια φετες να μας κυνηγουν για αγκαλιες και φιλια ??...Τα τοσα στραβα δηλ του γαμου προερχονται απο το κοινο ταμειο ?
Αρέσει στα μέλη Betty_83, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

Mindthegap-

# 51 στις 21/5/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.898

Μα το είπαμε αυτό... 

Τα προ γάμου δικά του είναι δεν θα του ακούμπησει κανεις.

Πες του το...Κι ότι δεν θέλεις να σε ...φτιάξει..

Κι αυτό πες του το..

Να ησυχάσει ο doctor.

Δεν είναι οι ακομψες συζητήσεις που σε χαλάνε..

Αυτό που φοβάσαι ότι υπονοεί σε χαλάει...

Την θέση σου, μέσα σε αυτό το γάμο σου υποδεικνύει. Με σαφέστατο τρόπο. 

Για αυτό και το κανεις θέμα εδώ...!!!

Στις συζητήσεις αυτές είσαι απλά ακροατής? 

Γιατί αν δεν μιλας κι αυτό περίεργο είναι..

Αρέσει στα μέλη Betty_83, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

Amfitriti2017

# 52 στις 21/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό που φοβάσαι ότι υπονοεί σε χαλάει...Την θέση σου, μέσα σε αυτό το γάμο σου υποδεικνύει. Με σαφέστατο τρόπο.  ετσι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Mindthegap-

Μα το είπαμε αυτό... 

Τα προ γάμου δικά του είναι δεν θα του ακούμπησει κανεις.

Πες του το...Κι ότι δεν θέλεις να σε ...φτιάξει..

Κι αυτό πες του το..

Να ησυχάσει ο doctor.

Δεν είναι οι ακομψες συζητήσεις που σε χαλάνε..

Αυτό που φοβάσαι ότι υπονοεί σε χαλάει...

Την θέση σου, μέσα σε αυτό το γάμο σου υποδεικνύει. Με σαφέστατο τρόπο. 

Για αυτό και το κανεις θέμα εδώ...!!!

Στις συζητήσεις αυτές είσαι απλά ακροατής? 

Γιατί αν δεν μιλας κι αυτό περίεργο είναι..

psilos-1980

# 53 στις 21/5/2018
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 330
Ας παρουμε τα δεδομενα..47 χρονων αντρας γιατρος που δουλευει απο το πρωι ως το βραδυ ειναι με γυναικα 31 χρονων που εργαζεται με καλο μισθο και συζητανε να κανουν μαζι οικογενεια..και το πρωτο θεμα συζητησης-προβληματισμου ειναι το οικονομικο???
Αν με το καλο κανετε παιδι,θα εχεις να μεγαλωνεις ενα παιδι μονη σου και σε 10 χρονια που εσυ θα εισαι 41 στα ντουζενια σου ακομα,αυτος θα ειναι στα 57 του..τα πραγματα ειναι απλα..αυτος θελησε να ικανοποιησει το πατρικο του ενστικτο τωρα που μεγαλωσε και ψαχνει να βρει μια υποψηφια μανα του παιδιου του με τους δικους του ορους..κι αντι να τον προβληματισουν αλλα πραγματα,καθεται και ασχολειται με τα περιουσιακα στοιχεια..απο εκει καταλαβαινεις τι μελλον και σοβαροτητα εχει η σχεση σας..
Αρέσει στα μέλη Betty_83, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

sAvArA

# 54 στις 22/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν θες

τα παιδια Σου 

να εχουν πατερα γιατρο, 

να πηγαινουν σε ιδιωτικο σχολειο,

να κανουν διακοπες σε 5στερα και φιλους του κυκλου Σας...

Αν θελεις να ανεβεις level κοινωνικο..

να κανεις παρεα με συνομηλικες σου ,που κι αυτες εχουν κανει το ιδιο επιχειρηματικο σχεδιο με μεσηλικες ιατρους...

Θ  υ σ ι α σου!!!

Μαλλον αυτου του τυπου "μ η τ ε ρ α" 

μου κανεις...

Τι το συζητας μαζι μας;;;

Τι θες απο μας;;

Τι το παιδευεις;;

alisida

# 55 στις 22/5/2018
author
Καζακστάν

#1 mar_l

Σου ξεφυγε να μας γραψεις μια ...λεπτομερεια : τον αγαπας το γιατρο ?
Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 56 στις 22/5/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από MiltosRNLI1930

Κοινου ταμειου συνεχεια

Η αποδοχη του κοινου ταμειου απο το αρσενικο συνεπαγεται πληρη ελεγχο  των εξοδων του με αποτελεσμα να βρεθει μια μερα στην παρεα του ,αν του το επιτρεψει ,με πλαστικο Κινεζικο παπουτσι απο την Ευριπιδου με ρομβοειδη αντιολισθητικη σολα .

χαχαχαχαχαχ Μίλτο ξέρω ότι κάνεις χιούμορ, αλλά διακρίνω μέσα στο χιούμορ σου, έναν ειλικρινή φόβο, μήπως η κυρία μας φτάσει στο άλλο άκρο...

Κοίτα, υπάρχει πάντε και η μέση λύση,που θα τη βρει το ζευγάρι. Πάντως μείνε ήσυχος, κανένας οικονομικά ισχυρός άντρας δεν έγινε ποτέ ο Παντόφλας της συζύγου σε τέτοιο σημείο, ούτως ώστε να φοράει αυτή τα σινολάκια Ντιόρ και αυτός τις παντόφλες της Ευρυπίδου και πολύ περισσότερο στην Ελλαδίτσα μας η οποία γεννάει <<καμάρια ελληνικής λεβεντιάς>>.

Ξέρω άντρα Παντόφλα, αλλά στο οικονομικό δε δέχεται κοινοκτημοσύνη με τη γυναίκα του. Ναι , να φάμε το φαγητό που αποφασίζεις, πάρε χρήμα να ψωνίσεις μπόλικο,  αλλά μη βάλεις χέρι στο λογαριασμό μου...

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 57 στις 22/5/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Συνήθως νεαρές κοπέλες δεν παντρεύονται μεστωμένους κυρίους χωρίς να τους γράψουν κανένα διαμερισματάκι στο όνομά τους.

Το ξέρει αυτό ο μελλόνυμφος γιαυτό καθαρίζει τη θέση του. 
Δεν είναι κ σαν παλιά που οι γιατροί παίρνανε προίκες... Περάσαν αυτές οι εποχές ανεπιστρεπτί  

Paralia48

# 58 στις 22/5/2018
author
Αλλη χώρα
Οι γιατροί δεν είναι πάμπλουτοι σήμερα. Αυτοί που ...το φυσάνε είναι είτε εκείνοι που δεν κόβουν αποδείξεις, επομένουν φοροκλέβουν, ή εκείνοι που παίρνουν φακελάκια (επίσης απατεώνες). Ένας τίμιος γιατρός, έχει ασφαλώς μια άνεση, αλλά όχι και πεντάστερα με τα παιδιά του, ή πρότυπα κολλέγια κ.λ.π.Πολλές κοπέλες έκαναν γάμο, σκεφτόμενες ότι ο γαμπρός είναι ευκατάστατος και θα κάνουν καλή ζωή και στο τέλος του ξεχρέωναν και τα πρόστιμα, γιατί κάποτε θα τον πιάσουν...Τα πράματα έχουν αγριέψειΤη διαφορά ηλικίας εγώ τη βρίσκω μεγαλύτερο πρόβλημα, αλλά...πρόβλημά μου! Αν αυτοί αγαπιούνται...

Αλήθεια, αγαπιέστε;  ναι, δε σου δίνει δικαίωμα να πιστεύεις πως όχι, αλλά σου το έχει πει καθαρά πως ΝΑΙ;

Κοπελιά, ρώτα την καρδιά σου, όχι εμάς. Αν τον πάρεις, να ξέρεις πως θα πρέπει να είστε μαζί σε καλές και σε κακές στιγμές...ή ...κάνετε το συμβόλαιο και ησυχάζετε και οι δυο.
Αρέσει στο μέλος alisida

Arxontoula_

# 59 στις 23/5/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Αγαπητή mar_l,

ετοιμάζεσαι να παντρευτείς έναν άνθρωπο που δεν του εμπιστεύεσαι τη ζωή σου, κι εκείνος δεν σου εμπιστεύεται τα λεφτά του.
Δεν λέω οτι η αμοιβαία καχυποψία δεν είναι μια καλή βάση για να θεμελιωθεί ένας γάμος, απλά θα πρέπει να το αναγνωρίσετε με ειλικρίνεια από την αρχή, για να μην έχετε αργότερα παράλογες προσδοκίες.

Αρέσει στο μέλος Betty_83

mara08

# 60 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα ρωτήσω και κάτι άλλο πέρα από τα δικά σου αισθήματα αν τον αγαπάς όπως αναφέρθηκε

.Αισθάνεσαι υποτιμητικά δίπλα του ; Αυτός γιατρός ,εσύ μια απλή ιδιωτική υπάλληλος .

Ή μήπως σε κάνει να αισθάνεσαι έτσι αυτός ;Με τον τρόπο του ...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε