Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Να προχωρήσω σε γάμο ή Όχι?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

mar_l

# 61 στις 23/5/2018
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μεταμόρφωση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%
Mara08 Όχι αυτό δεν υπάρχει. Είναι πολύ απλός άνθρωπος και καθόλου καβαλημενος. Δεν νιώθω ότι του πέφτω λίγη απλά και μονο επειδή είναι γιατρός, κάθε άλλο θα έλεγα...μαλλον τυχερός θα πρέπει να νιώθει που ειμαι μαζί του. Και εγω βεβαια σαφώς και τον αγαπάω, γι αυτό και προσπαθώ να βάλω σε μια σειρά τις σκέψεις μου και να μην πάρω κάποια λάθος απόφαση είτε για χωρισμό είτε για γάμο.

IM____

# 62 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mar_l

Θα πιεις ελληνικό καφέ και θα γυρίσεις το φλιτζάνι ανάποδα. Άσ' το για λίγα λεπτά και μετά βγάλε μια φώτο το εσωτερικό του φλιτζανιού και ανέβασέ την εδώ στο σξεσείς.

Sourua

# 63 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μόνο φλιτζάνουδες  δεν γίναμε έως τώρα. Εξελιθομεθα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από IM___

Θα πιεις ελληνικό καφέ και θα γυρίσεις το φλιτζάνι ανάποδα. Άσ' το για λίγα λεπτά και μετά βγάλε μια φώτο το εσωτερικό του φλιτζανιού και ανέβασέ την εδώ στο σξεσείς.

mara08

# 64 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ λέω και χαρτί !!

Sourua #63 ποτέ δεν είναι αργά 

Πέρα από την πλάκα αφού είναι έτσι όπως τα λες μίλησε μαζί του για όσα σε προβληματίζουν και όσα μας είπες εδώ .Αν λοιπόν σε αγαπάει ,σε σεβεται και σε εκτιμάει, θα την βρείτε την άκρη !

Sourua

# 65 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

• Δεν κατάλαβα ,γιατί της επαρχιώτισας; Οι πρωτεύουσιανες σνκέφτονται διαφορετικά, και γιατί; Και πόσοι από εσάς που μένετε εκεί δεν είστε από επαρχία; Άντε γιατί τσατιστηκα τωρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από MiltosRNLI1930

Ο ρομαντισμος

ειναι παντα στην αρχη .Μετα ερχεται η καταντια του κοινου ταμειου η οποια σκοπο 100 % εχει τη δεσμευση του αρσενικου με ριγε πιτζαμα στην πολυθρονα με τις χαλασμενες σουστες και φουλ Μαστερ σεφ και τα λοιπα ελεεινα αποβλακοτικα σεναρια .Το κοινο ταμειο ειναι το πρωτο οπλο της επαρχιωτισας να ευνουχισει το αρσενικο και μετα ακολουθουν τα υπολοιπα γυμνασια με ελαφρα δοσολογια μεχρι να γινει φλατ .Οταν συνοδευεις μια κυρια τα εξοδα παντα πρεπει να βαρυνουν τον ανδρα .

Sourua

# 66 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άντε τότε πέστε μας πιες ξέρουν φλιτζάνι να αρχισουμε

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από mara08

Εγώ λέω και χαρτί !!

Sourua #63 ποτέ δεν είναι αργά 

Πέρα από την πλάκα αφού είναι έτσι όπως τα λες μίλησε μαζί του για όσα σε προβληματίζουν και όσα μας είπες εδώ .Αν λοιπόν σε αγαπάει ,σε σεβεται και σε εκτιμάει, θα την βρείτε την άκρη !

mara08

# 67 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έλα που έψαχνες ευκαιρία .

Φτιάξε ειδική ενότητα μέντιουμ

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Sourua

Άντε τότε πέστε μας πιες ξέρουν φλιτζάνι να αρχισουμε

Amfitriti2017

# 68 στις 23/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Kαλη ερωτηση...

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από mara08

Θα ρωτήσω και κάτι άλλο πέρα από τα δικά σου αισθήματα αν τον αγαπάς όπως αναφέρθηκε

.Αισθάνεσαι υποτιμητικά δίπλα του ; Αυτός γιατρός ,εσύ μια απλή ιδιωτική υπάλληλος .

Ή μήπως σε κάνει να αισθάνεσαι έτσι αυτός ;Με τον τρόπο του ...

inner37

# 69 στις 23/5/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Σάμου / Βαθύ
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4

Τιμη σου και καπελο σου

Καλησπερα και στα παιδια...Προφανως ο τύπος έχει διπλη ανασφαλεια:Πρωτον γιατην διαφορα ηλικιας και δευτερον θελει να κατοχυρωσει πως αν υπαρχει περιπτωση χωρισμου οτι δεν θα επωφεληθεις κατι εις βαρος του..Υπαρχει περιπτωση να τον εκμεταλευτηκε καποια κοπελα και ειναι πιθανο και σνα σε τεσταρει..Μπραβο σου που του δειχνεις σεβασμο και η σταση σου δεν δειχνει την μικρουλα που θα κανει την ζωη της,,,ένα ζευγαρι πρεπει να συζηταει τα παντα ακομα και αυτο...Εφοσον δεν υπαρχει θεμα οικονομικο ειναι κριμα να υπαρχουν γκρινιες...Κανε μια συζητηση μαζι του οχι για τα λεφτα αλλα για τα συναισθηματα του για σενα και πες του οτι οι αμφιβολιες γενικα σκοτωνουν τον ερωτα...Πες του όλα μαζι,να τον χαιδεψεις στοργικα και να του δειχνεις οτι το εννοεις...Αν εξακολουθει να υπαρχει πιεση κανε πισω..Αν οχι η ωρα η καλη...

Αρέσει στο μέλος alisida

Sannyas

# 70 στις 24/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα απαντήσω ευθέως στον τίτλο, χωρίς να αναλύσω το περιεχόμενο.

Ρώτησε κάποιος τον αρχαίο φιλόσοφο Σωκράτη: 

"Για πες μου τι με συμβουλεύεις να παντρευτώ ή όχι;" και ο Σωκράτης απάντησε 

"Να παντρευτείς! Η θα περάσεις καλά ή θα γίνεις φιλόσοφος". 

Κάποιος άλλος ρώτησε τον Σωκράτη την ίδια ερώτηση με τον προηγούμενο και ο Σωκράτης απάντησε: 

"Αν παντρευτείς θα μετανιώσεις, αν δεν παντρευτείς πάλι θα μετανιώσεις."

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mar_l

harrier23

# 71 στις 24/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν έγινε τυχαία superstar ο Σωκράτης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Sannyas

Θα απαντήσω ευθέως στον τίτλο, χωρίς να αναλύσω το περιεχόμενο.

Ρώτησε κάποιος τον αρχαίο φιλόσοφο Σωκράτη: 

"Για πες μου τι με συμβουλεύεις να παντρευτώ ή όχι;" και ο Σωκράτης απάντησε 

"Να παντρευτείς! Η θα περάσεις καλά ή θα γίνεις φιλόσοφος". 

Κάποιος άλλος ρώτησε τον Σωκράτη την ίδια ερώτηση με τον προηγούμενο και ο Σωκράτης απάντησε: 

"Αν παντρευτείς θα μετανιώσεις, αν δεν παντρευτείς πάλι θα μετανιώσεις."

giorgos170

# 72 στις 24/5/2018
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.121

θα τονε μαζέψουμε μετά ...

( την σωρρό του )

μπάλλα δεν είν' αυτό ρε παιδγιά ... .

marie_la_journaliste

# 73 στις 26/5/2018
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 652

πληρωνεις οσο αυτος σε εξοδους και ταξιδια;;

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ; ΕΙΣΤΕ ζευγαρι κι οχι φιλαρακια για να πληρωνετε ρεφενε;Πολυ  περισσοτερο αν ο ανθρωπος εχει και οικονομικη ανεξαρτησια... Ο αντρας αυτος ετσι οπως μιλαει μου φαινεται και γλυκαναλατος στο σεξ...οποτε ξανασκεψου το...εκτος κι αν σε πηραν τα χρονια

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από mar_l

Γεια σας!

Είμαι 31 χρονών και είμαι σε σχέση εδώ και 2 χρόνια με έναν άντρα 47 ετών. Το πάμε σοβαρά, καθώς και εκείνος μετά από τόσα χρόνια που είχε αφοσιωθεί στην καριέρα του, θέλει να κάνει οικογένεια. Η διαφορά ηλικίας δεν με ενοχλεί, θα ήθελα ομως να ακούσω τις απόψεις κυρίως παντρεμένων ανθρώπων για ένα θέμα που με προβληματίζει σε αυτόν. Μου ανοίγει διαρκώς κουβέντες για οικονομικά θέματα, λέγοντας μου ότι όταν ένα ζευγάρι παντρεύεται αυτό δεν συνεπάγεται και την οικονομική ένωση και ότι ο ένας δεν έχει κανένα δικαίωμα στα οικονομικά του άλλου αφού ο καθένας πρέπει να έχει τα δικά του χρήματα και να ειναι ολα ξεκαθαρισμενα απο την αρχη. Ταυτόχρονα μου μιλάει διαρκώς για ζευγάρια που χώρισαν γιατί ο ένας αποσκοπουσε στην περιουσία του άλλου κλπ. Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για έναν αρκετά ευκαταστατο άνθρωπο που είναι καταξιωμένος επαγγελματικά και ηδη δημιουργημενος λόγω ηλικίας, ομως και εγώ έχω σχετική άνεση οικονομική και δεν του έχω δώσει ποτέ δικαίωμα ότι θέλω να τον εκμεταλλευτώ οικονομικά, το αναγνωρίζει άλλωστε αυτό, αφου απο την αρχη της σχεσης μας πληρώνω σχεδον οσο και αυτος σε εξοδους , ταξιδια κλπ. Το θέμα είναι ότι αυτές οι κουβέντες εμένα με φρικαρουν, διότι το θέμα του γάμου το βλέπω πολύ πιο ρομαντικά και εχω μεγαλη αξιοπρεπεια και δεν μου αρέσει που εκείνος το αντιμετωπίζει με τετοια κυνικοτητα, νιωθω οτι με προσβάλλουν αυτες οι κουβεντες. Δεν ξερω αν ειναι σωστο να ξεκινας με τετοιες συνθηκες εναν γαμο και μια οικογένεια, λες και κανεις ενα συμβολαιο. Εγώ έχω μεγαλώσει σε μια παραδοσιακή οικογένεια που πάντα υπήρχε κοινό πορτοφόλι παρόλο που οι γονείς μου είχαν ο καθένας τα εισοδήματα του και δεν ξέρω τι συνηθίζεται στα σύγχρονα ζευγάρια και πώς ρυθμίζονται τα οικονομικά. Ειναι δυνατόν όμως να μην μπορώ να βασιστω στον συντροφο μου αν πχ μείνω ανεργη?? Θα ηθελα τη γνωμη σας για το αν συμφωνείτε με τις απόψεις του ή αν πιστεύετε ότι δεν με αγαπάει αληθινά.

marie_la_journaliste

# 74 στις 26/5/2018
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 652

φιλε δε παιζεσαι!!!

εγω πως δε τα σκεφτηκα να τα πω αυτα;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από A-GNOSTOS

Αυτός θα είναι ο τέλειος Γάμος..!! Βασικά η προσωπική μου άποψη είναι να κάνεις αυτό τον γάμο, αλλά θα του ξεκαθαρίσεις ότι στα όσα χρόνια θα είσαστε μαζί ο κάθε ένας θα καταβάλει τα χρήματα που αναλογούν στον άλλο για τις εργασίες που θα γίνονται μέσα στο σπίτι ..!!
Μερικά παραδείγματα :
1. ‘Ο τι όταν μαγειρεύεις θα σου καταβάλει μισθό.
2. Όταν αναλαμβάνει μια αλλαγή λάμπας θα του καταβάλεις εσύ
3. Όταν θα του σιδερώνεις αυτός θα σε πληρώνει .. Και ούτω κάθε εξής ..

Μα καλά πού πάτε και τους διαλέγετε ???
Έχω περάσει από γάμο και το έκλεισα το κεφάλαιο αυτό.
Α) Ποτέ δεν δέχομαι να θέλω να βγω έξω και να πληρώσει η γυναίκα ούτε τα δικά της, μόνο σε πολύ λίγες φορές που τις άφησα γιατί το θέλανε πολύ και σε αυτές δεν ένοιωσα καλά που το επέτρεψα.
Β) Όταν χώρισα της έδωσα και παραπάνω πράγματα από αυτά που είχε (ασχέτως που το σπίτι μου μετά ήταν με άδεια δωμάτια και έβαζα μαξιλάρες κάτω .. !!

Rapunzel89

# 75 στις 28/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απ την μια πλευρα,δεν ειναι λαθος οπως τα τοποθετει σε ενα γενικοτερο πλαισιο. Δλδ οντως στις μερες μας στους περισσοτερους δεν μας παιρνει να πληρωνει μονο ο ενας τα παγια εξοδα μιας οικογένειας. Εφοσον ομως ξερει κ την δικη σου οικονομικη κατασταση, η οποια και ειναι κατα καποιο τροπο αντιστοιχη του πες κ οντας ηδη σε απλη σχεση μαζι του εχεις δειξει οτι δεν εισαι η γυναικα που δεχεται να τα πληρωνει ολα ο αντρας στις κοινες σας δραστηριοτητες. Παντως εκ των πραγματων πρεπει να τα βαλετε κατω κ να πειτε τοσα ο ενας τοσα ο αλλος, τι ο ενας κ τι ο αλλος. Δλδ φανταζομαι δεν θα ειναι ιδιος ο μισθος σας ωστε κ η μοιρασια των εξοδων να βγαινει μπαμ κ για τους 2 εξισου στο τελος χωρις κουβεντα πρωτα. Οντως ειναι κατι που πρεπει να το δειτε κ που το βλεπουν ολοι. Απ την αλλη πλευρα, κ με βαση τα παραπανω ειναι κ λιγο "αδικος" μαζι σου. Εφοσον εχει δει κ καποια οκ πραγματα απο εσενα. Κυριως οι κουβεντες που εχουν ειπωθει δεν ηταν κ οι καλυτερες. Δεν αντιλεγω οτι "οι καλοι λογαριασμοι κανουν και καλους φιλους" αλλα νιωθω να το εχει ξεκαθαρισει παραπανω απ οσο πρεπει γενικα κ να κολλαει σε αυτο. Οποτε με το δικαιο σου να νομιζεις οτι γινεται περισσοτερο συναλλαγη παρα γαμος. Θα προτιμουσα κ εγω να τα λεγαμε μια φορα κ καλη κ τελος. Η να υπεγραφα κ προγαμιαιο. Αυτος δειχνει με τον τροπο του να φοβαται περισσοτερο απ οσο πρεπει. Φιλη, δεν ξερω αν θα σε συμβουλευσω σωστα η αν θα σε παρω στο λαιμο μου... Κανε οτι πιστευει το ενστικτο σου. Το δικο μου σιγουρα θα ελεγε οχι σε εναν τετοιο γαμο κ θα ειχα φυγει ηδη. Ειναι κ η διαφορα ηλικιας οπου εκεινος μειονεκτει σε αυτο μπροστα σου. Δεν ακυρωνεις λοιπον οποιοδηποτε σχεδια περι γαμου κ να βρεις κατι πιο κοντα σενα? Δεν χρειαζονται τοσες φανφαρες για το αυτονοητο... Κ με αυτα που σου λεει δεν ξερω αν σε βλεπει περισσοτερο ως γυναικα της ζωης του η ως συζυγο-συντροφο κ μητερα των παιδιων του μιας που λογω επαγγελματος τωρα "ηρεμησε".

Fei_79

# 76 στις 28/5/2018
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Πεντέλη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
Μακριά...Πες ένα τραγουδιστο "ρε ξέρεις ποια είμαι εγώ κ η σκούφια μου από πού κρατάει"...Κ δρόμο!Ο άνθρωπος βγάζει κομπλεξισμους πριν καν τον Ησαΐα...Να δεις τι έχει να γίνει μετά!

matakiamou00

# 77 στις 9/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν ξέρω θέματοθετρια σε ποιο σημείο είσαι και πως πάει το πράγμα αλλά το στεφάνι δεν το γλυτώνεις μεγάλος, έμπειρος...για αυτό μην σεκλετιζεσε θα το πάρα βλέψεις γιατί αλλά λέει ο νους σου να κάνεις.Γνωριζω πως είναι να μην επιβαρύνεις! ? Τον άλλον και εσύ να πληρώνεις τα δικά σου.Σαφως και όλη η συζήτηση του σε θηγει ως άνθρωπο γιατί δεν έμαθες και δεν είχες τέτοιες αρχές. Το αστείο είναι ότι βρήκε και τα λέει βρήκε και τα κάνει...αν ήσουν μια παιχνιδιάρα(δεν ξερω πως τα καταφερνουν)σε πληροφορώ απο αυτα που διαπιστωνω με τις ανθρωπινες σχεσεις θα τα είχες ολα στα πόδια σου και κουβέντα για τα οικονομικά.Να σε ρωτήσω κάτι όμως και εγώ? Πως γνωριστήκατε? Εννοώ σαν κοπέλα και εσύ πάντα ήθελες έναν αξιοπρεπή άντρα με ένα επάγγελμα που να περπατάς και να λένε παραδειγμα η κυρία γιατρού? (Δεν θέλω να σε προσβάλλω είναι δικαίωμα σου να το θέλεις).κάτι θα είδες πάνω του και θα σου άρεσε μπορείς να μας πεις τι ήταν αυτό?
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε