Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Μαγειρέματα

Επιλέξτε σελίδα: (1-21)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Andreas66

# 1 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μαγειρέματα

Σας εργενης ασχολουμε πολυ με το μαγειρεμα και μου αρεσει...Πριν πειτε κακία...τα φαγητα μου τα τρωνε ολοι και τους αρεσουν.Βαλτε τις συνταγες σας στο χωρο αυτον, οι εμπειρες κυριες και εμπειροι κυριοι στο θεμα της κουζινας...συνταγες απλες.

Ζητηθηκε η παρακατω συνταγη...

Συνταγη για Παντζάρια βραστά
Υλικά

10 - 12 μέτρια, φρέσκα παντζάρια

1/2 φλιτζάνι του τσαγιού ελαιόλαδο

ξίδι

αλάτι

Εκτέλεση

• Πλένετε τα παντζάρια, κόβετε και χαράζετε τα κεφάλια και καθαρίζετε τις ρίζες τους.
  • Σε μια κατσαρόλα βάζετε αρκετό νερό να βράσει, ρίχνετε τα παντζάρια και τα βράζετε μέχρι να μαλακώσουν.
  • Πλένετε και καθαρίζετε τα φύλλα και τα κοτσάνια και τα ρίχνετε μαζί με τα παντζάρια. Βράζετε για περίπου 1 ώρα.
  • Μόλις βράσουν τα στραγγίζετε και ξεφλουδίζετε τα κεφάλια τους. Τα κόβετε στη μέση, τα αλατίζετε και τα σερβίρετε μαζί με τα φύλλα τους περιχύνοντάς τα με λάδι και ξίδι.

Παρακατω παραπεμπω σε μια αναλυση για τα οφελη του εν λογω λαχανικου

Τα παντζάρια είναι από τα πιο πολύτιμα λαχανικά που υπάρχουν. Από τη διατήρηση των επιπέδων της γλυκόζης στο αίμα σας υπό έλεγχο, μέχρι τη βελτίωση της σεξουαλικής σας αντοχής, αυτό το λαχανικό είναι γνωστό ότι συμβάλλει στην θεραπεία σε πολλές ασθένειες.

Δείτε για πόσους λόγους επιβάλλεται να προσθέσετε μια μερίδα παντζάρια στο καθημερινό διατροφικό σας πλάνο:

Μειώνει τα επίπεδα της αρτηριακής σας πίεσης: Είναι σημαντική πηγή νιτρικών αλάτων, τα οποία μετατρέπονται μέσα στον οργανισμό σε νιτρώδη και σε ένα αέριο που ονομάζεται οξείδιο του αζώτου. Και τα δύο αυτά βοηθούν στην διεύρυνση των αρτηριών και την μείωση του καρδιακού παλμού.

Μειώνει την κακή χοληστερόλη και εμποδίζει το σχηματισμό πλάκας στις αρτηρίες: Τα παντζάρια περιέχουν διαλυτές ίνες, φλαβονοειδή και βητακυανίνη. Η τελευταία είναι το συστατικό που δίνει στο παντζάρι το πορφυροκόκκινο χρώμα του και είναι πολύ αποτελεσματική στην ενίσχυση των κυττάρων. Βοηθάει στην μείωση της οξείδωση της LDL χοληστερόλης και δεν της επιτρέπει να δημιουργήσει πλάκα στα τοιχώματα της αρτηρίας. Αυτό προστατεύει από πιθανή καρδιακή προσβολή και εγκεφαλικό επεισόδιο.

Καταπολεμάνε την οστεοπόρωση: Τα παντζάρια είναι πλούσια σε διοξείδιο του πυριτίου, ένα μέταλλο που είναι απαραίτητο για την βέλτιστη απορρόφηση του ασβεστίου από τη διατροφή.

Ασπίδα στην αναιμία: Τα παντζάρια περιέχουν πολύ σίδηρο, ο οποίος βοηθάει στη διάταξη της αιμοσυγκολλητίνης. Αυτή αποτελεί μέρος του αίματος που βοηθά στην μεταφορά οξυγόνου και άλλων ουσιών σε διάφορα μέρη του σώματος.

Βελτιώνει τη σεξουαλική υγεία και αντοχή: Το παντζάρι χρησιμοποιείτο αιώνες πριν ως μέρος διάφορων παραδόσεων για την καλύτερη σεξουαλική ευεξία του ατόμου. Είναι μια πλούσια πηγή νιτρικών που βοηθούν στην απαλλαγή του νιτρικού οξειδίου από το σώμα, διευρύνοντας τις φλέβες, και βελτιώνοντας τη ροή του αίματος προς τα γεννητικά όργανα. Μια άλλη μεταβλητή είναι ότι τα παντζάρια περιέχουν μεγάλη ποσότητα βορίου, ενός χημικού συστατικού που είναι ζωτικής σημασίας για τη δημιουργία της τεστοστερόνης και του οιστρογόνου.

Μειώνουν τη δυσκοιλιότητα: Λόγω της υψηλής τους περιεκτικότητας σε διαλυτές φυτικές ίνες, τα παντζάρια λειτουργούν και ως ένα ήπιο για τον οργανισμό καθαρτικό. Βοηθούν στην ομαλή λειτουργία του εντέρου, ενώ συμβάλλουν στην αποβολή διαφόρων βλαβερών ουσιών από το παχύ έντερο και το στομάχι.

Διατροφική αξία (100 γραμμάρια):

Θερμίδες: 43

Λίπος: 0g

Χοληστερόλη: 0g

Αλάτι: 106mg

Υδατάνθρακες: 13g

Ίνες: 4g

Σάκχαρα: 9g

Πρωτεΐνες: 2g

Βιταμίνη C: 4.9mg

Φολικό οξύ: 109mcg

Σίδηρος: 0.8mg

Μαγνήσιο: 23.0mg

Φωσφόρος: 40.0mg

Κάλιο: 325 mg

Μαγγάνιο: 0.3mg

Πηγη: healthtipsportal.com

Sourua

# 2 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ξέχασες το σκορδο

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andreas66

Μεγειρέματα

Σας εργενης ασχολουμε πολυ με το μαγειρεμα και μου αρεσει...Πριν πειτε κακία...τα φαγητα μου τα τρωνε ολοι και τους αρεσουν.Βαλτε τις συνταγες σας στο χωρο αυτον, οι εμπειρες κυριες και εμπειροι κυριοι στο θεμα της κουζινας...συνταγες απλες.

Ζητηθηκε η παρακατω συνταγη...

Συνταγη για Παντζάρια βραστά
Υλικά

10 - 12 μέτρια, φρέσκα παντζάρια

1/2 φλιτζάνι του τσαγιού ελαιόλαδο

ξίδι

αλάτι

Εκτέλεση

• Πλένετε τα παντζάρια, κόβετε και χαράζετε τα κεφάλια και καθαρίζετε τις ρίζες τους.
  • Σε μια κατσαρόλα βάζετε αρκετό νερό να βράσει, ρίχνετε τα παντζάρια και τα βράζετε μέχρι να μαλακώσουν.
  • Πλένετε και καθαρίζετε τα φύλλα και τα κοτσάνια και τα ρίχνετε μαζί με τα παντζάρια. Βράζετε για περίπου 1 ώρα.
  • Μόλις βράσουν τα στραγγίζετε και ξεφλουδίζετε τα κεφάλια τους. Τα κόβετε στη μέση, τα αλατίζετε και τα σερβίρετε μαζί με τα φύλλα τους περιχύνοντάς τα με λάδι και ξίδι.

Παρακατω παραπεμπω σε μια αναλυση για τα οφελη του εν λογω λαχανικου

Τα παντζάρια είναι από τα πιο πολύτιμα λαχανικά που υπάρχουν. Από τη διατήρηση των επιπέδων της γλυκόζης στο αίμα σας υπό έλεγχο, μέχρι τη βελτίωση της σεξουαλικής σας αντοχής, αυτό το λαχανικό είναι γνωστό ότι συμβάλλει στην θεραπεία σε πολλές ασθένειες.

Δείτε για πόσους λόγους επιβάλλεται να προσθέσετε μια μερίδα παντζάρια στο καθημερινό διατροφικό σας πλάνο:

Μειώνει τα επίπεδα της αρτηριακής σας πίεσης: Είναι σημαντική πηγή νιτρικών αλάτων, τα οποία μετατρέπονται μέσα στον οργανισμό σε νιτρώδη και σε ένα αέριο που ονομάζεται οξείδιο του αζώτου. Και τα δύο αυτά βοηθούν στην διεύρυνση των αρτηριών και την μείωση του καρδιακού παλμού.

Μειώνει την κακή χοληστερόλη και εμποδίζει το σχηματισμό πλάκας στις αρτηρίες: Τα παντζάρια περιέχουν διαλυτές ίνες, φλαβονοειδή και βητακυανίνη. Η τελευταία είναι το συστατικό που δίνει στο παντζάρι το πορφυροκόκκινο χρώμα του και είναι πολύ αποτελεσματική στην ενίσχυση των κυττάρων. Βοηθάει στην μείωση της οξείδωση της LDL χοληστερόλης και δεν της επιτρέπει να δημιουργήσει πλάκα στα τοιχώματα της αρτηρίας. Αυτό προστατεύει από πιθανή καρδιακή προσβολή και εγκεφαλικό επεισόδιο.

Καταπολεμάνε την οστεοπόρωση: Τα παντζάρια είναι πλούσια σε διοξείδιο του πυριτίου, ένα μέταλλο που είναι απαραίτητο για την βέλτιστη απορρόφηση του ασβεστίου από τη διατροφή.

Ασπίδα στην αναιμία: Τα παντζάρια περιέχουν πολύ σίδηρο, ο οποίος βοηθάει στη διάταξη της αιμοσυγκολλητίνης. Αυτή αποτελεί μέρος του αίματος που βοηθά στην μεταφορά οξυγόνου και άλλων ουσιών σε διάφορα μέρη του σώματος.

Βελτιώνει τη σεξουαλική υγεία και αντοχή: Το παντζάρι χρησιμοποιείτο αιώνες πριν ως μέρος διάφορων παραδόσεων για την καλύτερη σεξουαλική ευεξία του ατόμου. Είναι μια πλούσια πηγή νιτρικών που βοηθούν στην απαλλαγή του νιτρικού οξειδίου από το σώμα, διευρύνοντας τις φλέβες, και βελτιώνοντας τη ροή του αίματος προς τα γεννητικά όργανα. Μια άλλη μεταβλητή είναι ότι τα παντζάρια περιέχουν μεγάλη ποσότητα βορίου, ενός χημικού συστατικού που είναι ζωτικής σημασίας για τη δημιουργία της τεστοστερόνης και του οιστρογόνου.

Μειώνουν τη δυσκοιλιότητα: Λόγω της υψηλής τους περιεκτικότητας σε διαλυτές φυτικές ίνες, τα παντζάρια λειτουργούν και ως ένα ήπιο για τον οργανισμό καθαρτικό. Βοηθούν στην ομαλή λειτουργία του εντέρου, ενώ συμβάλλουν στην αποβολή διαφόρων βλαβερών ουσιών από το παχύ έντερο και το στομάχι.

Διατροφική αξία (100 γραμμάρια):

Θερμίδες: 43

Λίπος: 0g

Χοληστερόλη: 0g

Αλάτι: 106mg

Υδατάνθρακες: 13g

Ίνες: 4g

Σάκχαρα: 9g

Πρωτεΐνες: 2g

Βιταμίνη C: 4.9mg

Φολικό οξύ: 109mcg

Σίδηρος: 0.8mg

Μαγνήσιο: 23.0mg

Φωσφόρος: 40.0mg

Κάλιο: 325 mg

Μαγγάνιο: 0.3mg

Πηγη: healthtipsportal.com

_Bellezza_

# 3 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πρόμο με κονσέρβα.

Sourua

# 4 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Λοιπόν ,εγώ κάνω γαύρο σήμερα. Επειδή δεν τρωμε τηγανιτα ,το βάζω στο φούρνο. Πλένουμε καθαρίζουμε και αλατιζουμε. Βάζουμε λαδόκολλα στο ταψακι και αλευρωνουμε τον γαύρο. Τον στρώνουμε και ραντίζουμε με λαδακι.. Καλή μας όρεξη.

Το μέλος Sourua έχει επισυνάψει το αρχείο: 84d53866755ba44066fed93c4006f46e.jpg (37.99KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 187 φορές

alisida

# 5 στις 30/5/2018
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.205
'Aρεσαν+: 0%

συνταγη για σκορδαλια (λενε οτι ταιριαζει με τα πατζαρια)

700-800 γρ βρασμενες πατατες .

1 κουπα ( 300ml) ελαιολαδο

6-7 σκελιδες σκορδο

Αλατι- πιπερι 

1 κ.σ ξυδι 

Λιωνουμε τις βρασμενες πατατες Χτυπαμε στο μουλτι τα υπολοιπα υλικα και ανακατευουμε ολα μαζι 

Τιπ : βγαλτε καλυτερα τις ριζες απο τα σκορδακια για να ειναι πιο ευπεπτο . 

Τιπ2 : το ιδιο νοστιμο και πιο ελαφρυ ειναι αν αντι πατατες χρησιμοποιησετε ενα φακελακι ετοιμη σκονη για πουρε 

.Σε αυτη την περιπτωση θα χρησιμοποιησετε λιγοτερο νερο απο αυτο που λενε οι οδηγιες ( περιπου 2/3),

Αρέσει στα μέλη somebody961, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourua

# 6 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμάς μας αρέσει με ψωμάκι και καρύδια,δίνει άλλη νοστιμιά το καρύδι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από alisida

συνταγη για σκορδαλια (λενε οτι ταιριαζει με τα πατζαρια)

700-800 γρ βρασμενες πατατες .

1 κουπα ( 300ml) ελαιολαδο

6-7 σκελιδες σκορδο

Αλατι- πιπερι 

1 κ.σ ξυδι 

Λιωνουμε τις βρασμενες πατατες Χτυπαμε στο μουλτι τα υπολοιπα υλικα και ανακατευουμε ολα μαζι 

Τιπ : βγαλτε καλυτερα τις ριζες απο τα σκορδακια για να ειναι πιο ευπεπτο . 

Τιπ2 : το ιδιο νοστιμο και πιο ελαφρυ ειναι αν αντι πατατες χρησιμοποιησετε ενα φακελακι ετοιμη σκονη για πουρε 

.Σε αυτη την περιπτωση θα χρησιμοποιησετε λιγοτερο νερο απο αυτο που λενε οι οδηγιες ( περιπου 2/3),

giorgos170

# 7 στις 30/5/2018
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.244

και να θέλει ν' αγιάσει ο καλλιτέχνης ...

https://www.youtube.com/watch?v=4VZb2dIntpE

Αρέσει στο μέλος totalblue08

Sourua

# 8 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι έπαθες εσύ πάλι; Σου ανοίξαμε την όρεξη;Δεν με δωνει η μάνα μου

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από giorgos170

και να θέλει ν' αγιάσει ο καλλιτέχνης ...

https://www.youtube.com/watch?v=4VZb2dIntpE

alisida

# 9 στις 30/5/2018
author
Καζακστάν
Σουρια,γραψε μας την εκδοχη με καρυδι ..Επισης αν καποια φιλη εχει συνταγη για πυροσκι ,αλλα οχι στο τηγανι ,παρακαλω να μας τη γραψει ...Βαριεμαι να ψαχνω ιντρντ και 1-2 που εχω δοκιμασει εγινε μπλιαχ
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Andreas66

# 10 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχεις δικιο αλλα ειναι προαιρετικο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από Sourua

Ξέχασες το σκορδο

giorgos170

# 11 στις 30/5/2018
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.244

θα κάτσω να μετρήσω τους γααύρους στη λαδόκολλα...

έτσι για να βγάλω το ψυχομερτικό μου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Sourua

Τι έπαθες εσύ πάλι; Σου ανοίξαμε την όρεξη;

Δεν με δωνει η μάνα μου

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Sourua

# 12 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μισό φλυτζάνι καρύδια με 3 φέτες μουλιασμένο ψωμάκι ,3 κουταλάκια ξύδι 6 φετακια σκορδο,,αν θέλεις και λίγο λεμόνι και μισό φλυτζάνι λάδι. Αλάτι πιπέρι όσο σου αρέσει. Τα βάζεις στο μουλτι και γίνονται κρέμα.Τωρα αν είναι σφιχτή η νερούλη προσθέτεις η αφαιρεις ψωμάκι.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από alisida
Σουρια,γραψε μας την εκδοχη με καρυδι ..Επισης αν καποια φιλη εχει συνταγη για πυροσκι ,αλλα οχι στο τηγανι ,παρακαλω να μας τη γραψει ...Βαριεμαι να ψαχνω ιντρντ και 1-2 που εχω δοκιμασει εγινε μπλιαχ

Andreas66

# 13 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βαζεις αλατακι ή δεν ειναι απαραιτητο? γραψε μια συνταγη για γαυρο μαρινατο που μου αρεσει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Sourua

Λοιπόν ,εγώ κάνω γαύρο σήμερα. Επειδή δεν τρωμε τηγανιτα ,το βάζω στο φούρνο. Πλένουμε καθαρίζουμε και αλατιζουμε. Βάζουμε λαδόκολλα στο ταψακι και αλευρωνουμε τον γαύρο. Τον στρώνουμε και ραντίζουμε με λαδακι.. Καλή μας όρεξη.

alisida

# 14 στις 30/5/2018
author
Καζακστάν
Ευχ Σουρια !!! ,. ...(το κειμενο θελει κι αλλες συνταγες για ν ανεβει λιγακι )

RenaRena2

# 15 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρασμενα πατζαρια σε αλατονερο , κοβουμε σε μικρους κυβους , ανακατευουμε με γιαουρτι στραγγιστο , λιγο λαδι, λιγο ξυδι , λιγο αλατι , λιγο σκορδο τριμενο . Στην ουσια ιδια συνταγη με το τζατζικι αλλα αντικαθιστουμε το αγγουρι με πατζαρι . ( Ειδα Αλυσιδα να ρωτας την συνταγη...νομιζα πως ηταν σε καποιο θεμα βαλμενη...πατησα...και τσουπ...με εβγαλε στο προφιλ σου...οοεοο !! χαχαχα  .Την βαζω λοιπον εδω ...μιας  και ανοιξε αναλογο θεμα. )

ZHLIASOY

# 16 στις 30/5/2018
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Λοιπον εχω μια συνταγη μουρλια κ θα σας την γραψω ετσι για να την εχετε ολοι!

Υλικα:  
  • 1 κιλο χαμογελο
  • 800 γρμ αισιοδοξια
  • 750γρμ φιλοτιμο
  • 950γρμ αξιοπρεπεια
  • 800γρμ καλοσυνη
  • 500γρμ ντομπροσυνη
  • 1000 γρμ αυθεντικοτητα.
ΕΚΤΕΛΕΣΗ
  • Τα ανακατατευουμε ολα μαζι   κ τα ψηνουμε σε ζεστη καρδια για περιπου 45 λεπτα...
Το αποτελεσμα φαντασμαγορικο!!!ΥΓ.Κανει για ολους η συνταγη μου διαβητικους υποτασικους δυσκιλιους  ξυνους κλπ...Συνηστατε δε σαν φαρμακευτικη αγωγη για τους: κομπλεξικους ειρωνες κ δηθεν κ υποκριτες..Εχει ευεργετικα αποτελεσματα δινει δυναμη κουραγιο κ αντοχες! Καλη επιτυχια κ καλοφαγωτη!
  • Καιρο ηθελα να την γραψω αυτην την συνταγη κ δεν εβρισκα καταλληλο θεμα ρε παιδια..
  • Σημερα ομως μου δωθηκε η ευκαιρια κ ειμαι κ εντος θεματος!!

Αρέσει στα μέλη siopi13, somebody961 και σε ακόμα 2 μέλη.

Andreas66

# 17 στις 30/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα εχω ολα αυτα και ακομη περισσοτερο!!! Θα γινω καλος μαγειρας μαλλον?

Ελα για συγκεντρωθειτε στις συνταγες να μαθουμε και τιποτα απο αυτη τη σελιδα

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ZHLIASOY

Υλικα:  
  • 1 κιλο χαμογελο
  • 800 γρμ αισιοδοξια
  • 750γρμ φιλοτιμο
  • 950γρμ αξιοπρεπεια
  • 800γρμ καλοσυνη
  • 500γρμ ντομπροσυνη
ΕΚΤΕΛΕΣΗ
  • Τα ανακατατευουμε ολα μαζι   κ τα ψηνουμε σε ζεστη καρδια για περιπου 45 λεπτα...
Το αποτελεσμα φαντασμαγορικο!!!ΥΓ.Κανει για ολους η συνταγη μου διαβητικους υποτασικους δυσκιλιους  ξυνους κλπ...Συνηστατε δε σαν φαρμακευτικη αγωγη για τους: κομπλεξικους ειρωνες κ δηθεν κ υποκριτες..Εχει ευεργετικα αποτελεσματα δινει δυναμη κουραγιο κ αντοχες! Καλη επιτυχια κ καλοφαγωτη!
  • Καιρο ηθελα να την γραψω αυτην την συνταγη κ δεν εβρισκα καταλληλο θεμα ρε παιδια..

alisida

# 18 στις 30/5/2018
author
Καζακστάν

#16 Ζηλιασου

Τη συνταγη της Ζηλιας παντως ,τη γευτηκα προσφατα ,( πριν μερικες εβδομαδες στη Τζια ) σας πληροφορω ειναι νοστιμοτατη .!!!...Γεια σου Ζηλεια μας ,να εισαι παντα καλα κοριτσαρα !!!
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, COSTAS42

26-29-31

# 19 στις 30/5/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.478

Αποτελεσμα συνταγης...ΕΜΦΡΑΓΜΑ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από ZHLIASOY

Υλικα:  
  • 1 κιλο χαμογελο
  • 800 γρμ αισιοδοξια
  • 750γρμ φιλοτιμο
  • 950γρμ αξιοπρεπεια
  • 800γρμ καλοσυνη
  • 500γρμ ντομπροσυνη
ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 20 στις 30/5/2018
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Παρτα γρηγορα πισω για να σωθεις

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από Andreas66

Ευτυχως δεν εχω τιποτα απο αυτα πλεον, τα αφησα καπου τελευταια μεχρι να μου τα δωσει πισω!!!

Αρέσει στο μέλος COSTAS42
Επιλέξτε σελίδα: (1-21)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.