Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο καθηγητής μου κάνει πόλεμο νεύρων επειδη δεν ανταποκρίθηκα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Helenaki4

# 1 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.522
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα στην παρέα . Δυστυχώς βρίσκομαι σε δύσκολη θέση εδώ και καιρό . Από το Σεπτέμβρη αποφάσισα να παρακολουθήσω κάποιο μεταπτυχιακό προγραμμα . Με επιβλέπει κάποιος καθηγητής όχι πολυ μεγαλύτερος σε ηλικία , πολυ εμφανίσιμος, ιδιαίτερα συμπαθής στα νεαρά κορίτσια (οι περισσότερες κοπέλες στο μεταπτυχιακό ειναι αρκετά μικρότερες μου) , φαινομενικά χαλαρός και ευπροσηγορος, παντρεμένος με μια όμορφη και συμπαθητική κοπέλα (έρχεται τακτικά στο χώρο που δουλεύουμε ) και μ ένα παιδί σήμερα δυόμιση ετών . 

Καπου τον Ιανουάριο άρχισε να με «προσκαλεί» σε ...περιπτύξεις με έμμεσο τροπο. Χρησιμοποιούσε αμφισημίες κατα τη διάρκεια του μαθήματος , έντονα βλέμματα , τυχαία δήθεν αγγίγματα . Όταν είδε οτι δεν ανταποκρίνομαι , άρχισε να ακυρώνει ένα μάθημα τη μια φορά , και την επόμενη να εμφανίζεται πολυ διαχυτικός , να πέφτει πάνω μου κλπ. Από τότε κι εγω σκλήρυνα ιδιαίτερα τη στάση μου , έκοψα κι αυτές τις λιγοστές κουβέντες που λέγαμε πριν τη δουλειά (για τα παιδιά μας κλπ) κι έφευγα γρήγορα στο τέλος , μπας και πάψει να με ενοχλεί . Από τότε άρχισε σταδιακά να ξινίζει και να με υποτιμά λεκτικά ακόμα και μπροστά σε τρίτους . Ειναι αρκετές φορές που τονίζει οτι αυτός «ειναι ο δάσκαλος κι εγω η μαθήτρια « κι οτι οφείλω να μην φέρνω αντίρρηση σε οτι πει. Η συμπεριφορά του πλέον ειναι προκλητικά υποτιμητική . Χθες του είπα οτι η ιδιότητα μου δεν με υποχρεώνει να ανέχομαι την αγένεια του . Έγινε έξαλλος , άρχισε να φωνάζει , έμεινα ατάραχη και στο τέλος έφυγα . Τονίζω οτι δεν έδωσα ΠΟΤΕ κανένα δικαίωμα στις ερωτικες προσεγγίσεις του , απεναντίας από την αρχη έδειξα οτι δεν είμαι διαθέσιμη για τίποτα αλλο εκτος της δουλειάς που κάνουμε . Η ερώτηση ειναι η εξής: εχω ακόμα δυο χειμώνες για να τελειώσω . Εχω και την επιλογή να αλλάξω καθηγητή , αλλα ισως χάσω χρόνο μεχρι ο καινούριος να με φέρει στο δικό του προγραμμα παλι . Να το κάνω ? Η πιστεύετε οτι θα ηρεμήσει και θα μαζευτεί ? Αν συνεχίσει έτσι , δεν παλευεται , μου ρχεται να τον κάνω ρόμπα , αν και φοβάμαι οτι θα με βγάλει τρελή από θέση ισχύος . Ή απλά θα τα παρατήσω . Είμαι μητέρα , εργαζόμενη και ήδη δέχομαι αρκετές πιέσεις , νιωθω μεγάλη κούραση . Σας ευχαριστω για το χρόνο σας .
Αρέσει στα μέλη Figurehead, ZHLIASOY

silencee

# 2 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...σε τέτοιες ή άλλες ανάλογες περιπτώσεις,ο  φόβος του 'θα με βγάλει τρελή-τρελό',αποδυναμώνει τη δική μας θέση,σαν αυτο-σαμποτάζ...

...προτείνω να ακολουθήσεις τον δρόμο των αποκαλυπτηρίων προς κάθε ενδεδειγμένη από το νόμο κατεύθυνση...

...στη θέση σου,δεν θα έμπαινα καν σε ξεκαθαρίσματα οριοθετήσεων μαζί του (αν το σκέφτεσαι)...

...και σιγά μην τα παρατήσεις για αυτόν...

ROCK-54

# 3 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σωστα καταλαβες...

και το γραφεις, πως εκμεταλευεται την απο καθεδρας ισχυς και φυσικα διδασκαλιας... Γνωριζω καλα τους Δημοσιους "λειτουργους" που ειναι κατα κανονα διορισμενοι με κομματικα σημειωματα και παντα θεωρουν εατον αλαθητο κ παραγεμισμενο με θεια ουσια. Η θεση σου ειναι δυσκολη και εχεις τρεις επιλογες

• Αλλαζεις καθηγητη με το αναποφευκτο χασιμο χρονου και ξεμπερδευεις
  • Ψαχνεις κ βρισκεις την αρχη,οπου κανεις καταγγελια για σεξουαλικη παρενοχληση,αρκει να εχεις αποδεικτικα στοιχεια και παντα εχοντας στο πισω μερος του μυαλου σου πως κοραξ κορακου ματι δεν βγαζει(δυστυχως!),ζητωντας ταυτοχρονα αλλαγη καθηγητου
  • Τον προειδοποιεις κ αν δεν σταματησει το λες στην συζυγο του,που τακτικα σας επισκεπτεται...

Προσωπικα θα επελεγα το δευτερο.Καποτε σ'αυτη τη χωρα πρεπει επιτελους αρκετοι 

δημοσιοι υπαλληλοι κ λειτουργοι να καταλαβουν πως  το Δημοσιο δεν ειναι κτημα τους,ουτε πρεπει να εκμεταλευονται την θεση τους για να τα παιρνουν (κανονικα κ με το νομο),να λουφαρουν (καθεστος), η να ταλαιπωρουν με καθε τροπο αυτους που τους πληρωνουν...

Καταλαβαινω πως η θεση σου ειναι δυσκολη και ευχομαι να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο,αλλα μην τα παρατας σε καμια περιπτωση !...Καλη τυχη...

Lena_7_

# 4 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Να αλλαξεις καθηγητη, με κοστος το χρονο και οχι ολα οσα περιγραφεις. Μην εμπλακεις καθολου πλεον μαζί του, ειναι φθορα και χασιμο χρονου. Φερσου σα να ειναι αορατος. Ολες οι εμμεσες απαιτησεις και οι αντιδρασεις του δειχνουν οτι καποιες τον εχουν κακομαθει. Απομακρυνσου, γνωριζω τον χώρο, η εξουσια σαυτο το χωρο και ειδικα σε ατομα που δεν την αξιζουν η αναρριχηθηκαν ερποντας, αναλογει σε οσα περιγραφεις γιαυτον. Εχουν την εντυπωση πως η εξουσια τους εξαργυρωνεται με καθε τους απαιτηση, αυτο δειχνει και την κενοτητα. Εννοείται οτι ένα κακο συναπαντημα δε θα σε κανει να τα παρατησεις. Σαυτες τις περιπτωσεις να εισαι ευελικτη, σημασια εχει ο στοχος, το μεταπτυχιακό. Ηδη απο μονο του σε συνδυασμο με οικογενειακη ζωη ειναι δυσκολο. Πετα τα περιττά βαρη απ το αεροστατο. Καλη πτήση!
Αρέσει στα μέλη siopi13, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

Helenaki4

# 5 στις 31/5/2018
author

Αγαπητέ rock ,σε ευχαριστω για την τοποθέτηση σου , συμφωνώ με όσα λες , δυστυχως όμως δεν μπορω να αποδείξω χειροπιαστά την ανάρμοστη συμπεριφορά . Το μονο που έχουν ακούσει τρίτοι ειναι ο αγενής του τρόπος απέναντι μου , αμφιβάλλω όμως αν κάποιος θα έβρισκε το κουράγιο να επιβεβαιώσει .

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από ROCK-54

• Ψαχνεις κ βρισκεις την αρχη,οπου κανεις καταγγελια για σεξουαλικη παρενοχληση,αρκει να εχεις αποδεικτικα στοιχεια και παντα εχοντας στο πισω μερος του μυαλου σου πως κοραξ κορακου ματι δεν βγαζει(δυστυχως!),ζητωντας ταυτοχρονα αλλαγη καθηγητου
Προσωπικα θα επελεγα το δευτερο.Καποτε σ'αυτη τη χωρα πρεπει επιτελους αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι κ λειτουργοι να καταλαβουν πως  το Δημοσιο δεν ειναι κτημα τους,ουτε πρεπει να εκμεταλευονται την θεση τους για να τα παιρνουν (κανονικα κ με το νομο),να λουφαρουν (καθεστος), η να ταλαιπωρουν με καθε τροπο αυτους που τους πληρωνουν...

Καταλαβαινω πως η θεση σου ειναι δυσκολη και ευχομαι να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο...Καλη τυχη...

Αρέσει στο μέλος Figurehead

Mindthegap-

# 6 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3.825

Να αλλαξεις καθηγητή...

Να τον  κανεις ρομπα παντου...

ΥΓ. Αν θες βοηθεια για το τελευταιο...εδω ειμαστε...
Αρέσει στα μέλη 26-29-31, siopi13 και σε ακόμα 4 μέλη.

Betty_83

# 7 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Συμφωνώ με τις θέσεις εδώ 

Αλλά... Αυτό είναι προσωπική εκτίμηση (παράπονο ίσως) : Γιατί θα πρέπει να είσαι εσύ αυτή που θα υποστεί περαιτέρω συνέπειες?

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 8 στις 31/5/2018
author

Γεια σου Μπεττυ 

Ο κύριος ψαρεύει ερωμένες μέσα από αυτό το χώρο . Εχω δει κι άλλες υποψήφιες με χαμογελάκια , υπονοούμενα κλπ χωρίς να γνωρίζω αν τελικά ενέδωσαν . Το ίδιο κάνουν οι περισσότεροι εκεί μέσα , τα κουτσομπολιά τουλάχιστον στο κυλικείο αυτό λένε . 

Ο κύριος καθηγητής , σαν καθηγητής χαίρει άκρας εκτίμησης . Παντρεμένος , σοβαρό προφίλ , περγαμηνές . Φαινομενικά γλυκός , φιλικός κλπ. Φυσικά και προσέχει ποτε ξεδιπλώνει το «μεγαλείο» του . Υποθέτω οτι σπάνια του λένε «όχι»...

Κια πάω τώρα εγω με το γραμμα του νόμου να κατηγορήσω τον τύπο οτι μου την πέφτει , δεν έκατσα γι αυτό με υποτιμά . Πες μου εσυ τι πιθανότητες βλέπεις ...εγω βλέπω να με τρώνε λάχανο , το δίκιο μου δεν θα το βρω , ενδεχομένως να πάθω και ζημιά , οπως σε όλες τις περιπτώσεις στο Ελλαδιστάν όπου την πληρώνει οποίος μιλάει και λέει αλήθειες ...Ε ? Είμαι να σκάσω .

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Betty_83

Συμφωνώ με τις θέσεις εδώ 

Αλλά... Αυτό είναι προσωπική εκτίμηση (παράπονο ίσως) : Γιατί θα πρέπει να είσαι εσύ αυτή που θα υποστεί περαιτέρω συνέπειες?

Αρέσει στα μέλη Figurehead, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 9 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Είμαι σίγουρη πως πρέπει να το καταγγειλεις !!! 

Επίσης το θεωρώ υποχρέωσή σου με όποιο κόστος ( δεν νομίζω ομως να έχεις)  ιδιαίτερα αν μπορείς να συμβουλευτείς δικηγόρο ή αν απευθυνθεις σε κάποιον φορέα 
... στη σχολή ή όπου αλλού . 

Μόνο να έχεις την υποστήριξη του συντρόφου σου, μην προκύψει εκεί κάποιο ζήτημα ... 

Αν εμείς οι γυναίκες υπομεναμε κάθε τέτοιο ή παρόμοιο γεγονός στωικά ακόμα θα  είχαμε  το δεμάτι με τα ξύλα στην πλατη κ θα τραβαγαμε τον γάιδαρο με το  " αφεντικό " 
καβάλα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Helenaki4

Γεια σου Μπεττυ 

Ο κύριος ψαρεύει ερωμένες μέσα από αυτό το χώρο . Εχω δει κι άλλες υποψήφιες με χαμογελάκια , υπονοούμενα κλπ χωρίς να γνωρίζω αν τελικά ενέδωσαν . Το ίδιο κάνουν οι περισσότεροι εκεί μέσα , τα κουτσομπολιά τουλάχιστον στο κυλικείο αυτό λένε . 

Ο κύριος καθηγητής , σαν καθηγητής χαίρει άκρας εκτίμησης . Παντρεμένος , σοβαρό προφίλ , περγαμηνές . Φαινομενικά γλυκός , φιλικός κλπ. Φυσικά και προσέχει ποτε ξεδιπλώνει το «μεγαλείο» του . Υποθέτω οτι σπάνια του λένε «όχι»...

Κια πάω τώρα εγω με το γραμμα του νόμου να κατηγορήσω τον τύπο οτι μου την πέφτει , δεν έκατσα γι αυτό με υποτιμά . Πες μου εσυ τι πιθανότητες βλέπεις ...εγω βλέπω να με τρώνε λάχανο , το δίκιο μου δεν θα το βρω , ενδεχομένως να πάθω και ζημιά , οπως σε όλες τις περιπτώσεις στο Ελλαδιστάν όπου την πληρώνει οποίος μιλάει και λέει αλήθειες ...Ε ? Είμαι να σκάσω .

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4

alina29

# 10 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στέκομαι στο ότι είσαι μητέρα, εργαζόμενη και θέλησες να κάνεις ένα μεταπτυχιακό. Μπορεί να μην αρέσει η απάντηση μου αλλά αυτό που έχω να πω είναι να αλλάξεις καθηγητή και να βρεις την ησυχία σου και ως εκεί. Δεν θα αλλάξεις εσύ τον κόσμο, υπάρχουν πολλοί σαν αυτόν εκεί έξω που εκμεταλλεύονται τη θέση "εξουσίας" που κατέχουν (είτε είναι δημόσιοι λειτουργοί είτε όχι) και δημιουργούν προβλήματα. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν πιστεύω ότι θα βρεις το δίκιο σου καταγγέλωντας τον, όσοι λένε ελαφρά τη καρδία "βρες ένα δικηγόρο κλπ" μάλλον δεν έχουν βρεθεί στη θέση να φτάνουν σε δικαστήρια να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες... δεν είναι απλό. Και δεν είναι η σεξουαλική παρενόχληση το θέμα, όταν ένας άνθρωπος πιστεύει ότι είναι "ανώτερος" από τον άλλον του φέρεται μειωτικά, του μιλάει απαξιωτικά, υποτιμητικά και ναι, γιατί όχι άμα γουστάρει μπορεί να τον γ@μήσει κιόλας... Δεν είναι σεξουαλική επιθυμία είναι κατοχύρωση της θέσης εξουσίας. Όταν υπάρχουν γυναίκες που ενδίδουν και δεν λειτουργούν όπως εσύ, αυτοί οι άνθρωποι θα συνεχίζουν να υπάρχουν γύρω μας. Μπορεί να μην ακουστεί πολύ καλό αλλά δεν φταίνε μόνο οι ίδιοι αλλά και αυτοί-αυτές που συντηρούν αυτή τους την εικόνα υποκύπτοντας στις ορέξεις τους για τα δικά τους όποια "βολεματάκια". Η γνώμη μου είναι να κάνεις τη δουλειά σου (άλλαξε καθηγητή) και άσε τον τρελό στην τρέλα του... και κάποια στιγμή έρχεται που η ζωή τα φέρνει έτσι που και εσύ θα δικαιωθείς και αυτός θα πάρει αυτό που του αξίζει. Μην αναλωθείς όμως εσύ σε αυτό και μαυρίζεις την ψυχή σου...

Andreas66

# 11 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τα πιο πολλά κινητα έχουν ηχογράφηση...βάλε τη πονηρία σου λίγο να δουλέψει.

Και πήγαινε στο πρόεδρο του ιδρύματος.

Αρέσει στο μέλος galanomata_magissa

Enikos

# 12 στις 31/5/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Ετσι διαιωνιζονται αυτα ομως...

Αυριο, μπορει να βρεθεις εσυ στην θεση της και να αλλαξεις το προγραμμα σου για εναν τελεμε και δεν θα μπορεις ουτε να διαμαρτυρηθεις.

Αυτοι υπαρχουν...οσο υπαρχουμε και εμεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alina29

Στέκομαι στο ότι είσαι μητέρα, εργαζόμενη και θέλησες να κάνεις ένα μεταπτυχιακό. Μπορεί να μην αρέσει η απάντηση μου αλλά αυτό που έχω να πω είναι να αλλάξεις καθηγητή και να βρεις την ησυχία σου και ως εκεί. Δεν θα αλλάξεις εσύ τον κόσμο, υπάρχουν πολλοί σαν αυτόν εκεί έξω που εκμεταλλεύονται τη θέση "εξουσίας" που κατέχουν (είτε είναι δημόσιοι λειτουργοί είτε όχι) και δημιουργούν προβλήματα. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν πιστεύω ότι θα βρεις το δίκιο σου καταγγέλωντας τον, όσοι λένε ελαφρά τη καρδία "βρες ένα δικηγόρο κλπ" μάλλον δεν έχουν βρεθεί στη θέση να φτάνουν σε δικαστήρια να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες... δεν είναι απλό. Και δεν είναι η σεξουαλική παρενόχληση το θέμα, όταν ένας άνθρωπος πιστεύει ότι είναι "ανώτερος" από τον άλλον του φέρεται μειωτικά, του μιλάει απαξιωτικά, υποτιμητικά και ναι, γιατί όχι άμα γουστάρει μπορεί να τον γ@μήσει κιόλας... Δεν είναι σεξουαλική επιθυμία είναι κατοχύρωση της θέσης εξουσίας. Όταν υπάρχουν γυναίκες που ενδίδουν και δεν λειτουργούν όπως εσύ, αυτοί οι άνθρωποι θα συνεχίζουν να υπάρχουν γύρω μας. Μπορεί να μην ακουστεί πολύ καλό αλλά δεν φταίνε μόνο οι ίδιοι αλλά και αυτοί-αυτές που συντηρούν αυτή τους την εικόνα υποκύπτοντας στις ορέξεις τους για τα δικά τους όποια "βολεματάκια". Η γνώμη μου είναι να κάνεις τη δουλειά σου (άλλαξε καθηγητή) και άσε τον τρελό στην τρέλα του... και κάποια στιγμή έρχεται που η ζωή τα φέρνει έτσι που και εσύ θα δικαιωθείς και αυτός θα πάρει αυτό που του αξίζει. Μην αναλωθείς όμως εσύ σε αυτό και μαυρίζεις την ψυχή σου...

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 13 στις 31/5/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Αυτες οι συμπεριφορες, δεν ειναι προνομιο των καθηγητων και των επιτετραμενων...ειναι κοινες παντου, σε οποιονδηποτε χωρο.

Υπαρχει πληθωρα εν δυναμει αντρων με μεγαλη αυτοπεποιθηση, λογω θεσης, λογω πολυετιας, λογω "βαθμου", λογω πεινας κλπ...

Δεν ειμαι σε θεση, να ξερω την θεση-ψυχολογια μιας γυναικας μπροστα σε αυτους τους φανφαρονους των ξενων ιδεων και των παπαγαλισμενων καλολογιων, προκειμενου να...

Ξερω ομως οτι ειναι θρασυδειλοι και "γυναικουλιζοντες", οταν τους περασεις το μηνυμα..."δεν εχεις δει καθολουουουου καλο ονειρο χτες βραδυ...και βγαινει οπου ναναι". Διχως εντονο υφος, διχως πολλα λογια, διχως εμφανη σημαδια οικτου για την εκπληρωση του ονειρου που εχει δει...Με εννοεις?

Βαζεις και εναν ξαδερφο που εχει καποιον ογκο, απλα να περασει κανα δυο φορες απο εκει...να τον κοιταζει επιμονα...

Θα καμεις δουλιτσα...με την κοτα που σου ζηταει καλαμποκια συνεχεια...

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4 και σε ακόμα 3 μέλη.

siopi13

# 14 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Ελενα η υποτιμηση ηταν και θα ειναι παντα ενδειξη αποχης μας απο το παιχνιδι καποιου η καποιας . Εσυ στον δρομο σου σταθερα με αλλαγη καθηγητη . Να εισαι καλα και καλη τυχη  

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Helenaki4

Γεια σου Μπεττυ 

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Lena_7_

Kristina_

# 15 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Απαντήσεις: 1.667

Απο οτι καταλαβαινω τοσο η "σεξουαλικη προσεγγιση" που σου εκανε οσο και η τωρινη υποτιμητικη σου ευμπεριφορα ειναι πολυ "θολα τοπια" γι αυτο και δε νομιζω οτι θα σου κανει καλο να "καταγγειλεις" οτιδηποτε...ποιος θα ασχοληθει στα σοβαρα με θολα πραγματα...εκτος και αν καταλαβα λαθος και εχεις αντικειμενικα στοιχεια

Πως γινεται να γινει εξαλλος και να αρχισει να φωναζει? οι δυο σας εισαστε? πολυ παραξενες συνθηκες εχει αυτο το μεταπτυχιακο...αλλα οπως και να χει αλλη λυση απο το να αλλαξεις καθηγητη δε βρισκω...

Συγνωμη αλλα η αληθεια ειναι οτι ετσι που διαβασα το ποστ σου εμεινα με την εντυπωση οτι εσυ εχεις παρεξηγησει την κατασταση...δε λεω οτι ειναι απαραιτητα ετσι...απλα λεω οτι ετσι που τα λες εδω αν πας να τα καταγγειλεις και καπως επισημα, οι αλλοι πιθανοτατα θα σκεφτουν οπως εγω...

Αλλαξε καθηγητη να νοιωσεις και συ καλυτερα και καλη τυχη

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Helenaki4

Καλησπέρα στην παρέα . Δυστυχώς βρίσκομαι σε δύσκολη θέση εδώ και καιρό . Από το Σεπτέμβρη αποφάσισα να παρακολουθήσω κάποιο μεταπτυχιακό προγραμμα . Με επιβλέπει κάποιος καθηγητής όχι πολυ μεγαλύτερος σε ηλικία , πολυ εμφανίσιμος, ιδιαίτερα συμπαθής στα νεαρά κορίτσια (οι περισσότερες κοπέλες στο μεταπτυχιακό ειναι αρκετά μικρότερες μου) , φαινομενικά χαλαρός και ευπροσηγορος, παντρεμένος με μια όμορφη και συμπαθητική κοπέλα (έρχεται τακτικά στο χώρο που δουλεύουμε ) και μ ένα παιδί σήμερα δυόμιση ετών . 

Καπου τον Ιανουάριο άρχισε να με «προσκαλεί» σε ...περιπτύξεις με έμμεσο τροπο. Χρησιμοποιούσε αμφισημίες κατα τη διάρκεια του μαθήματος , έντονα βλέμματα , τυχαία δήθεν αγγίγματα . Όταν είδε οτι δεν ανταποκρίνομαι , άρχισε να ακυρώνει ένα μάθημα τη μια φορά , και την επόμενη να εμφανίζεται πολυ διαχυτικός , να πέφτει πάνω μου κλπ. Από τότε κι εγω σκλήρυνα ιδιαίτερα τη στάση μου , έκοψα κι αυτές τις λιγοστές κουβέντες που λέγαμε πριν τη δουλειά (για τα παιδιά μας κλπ) κι έφευγα γρήγορα στο τέλος , μπας και πάψει να με ενοχλεί . Από τότε άρχισε σταδιακά να ξινίζει και να με υποτιμά λεκτικά ακόμα και μπροστά σε τρίτους . Ειναι αρκετές φορές που τονίζει οτι αυτός «ειναι ο δάσκαλος κι εγω η μαθήτρια « κι οτι οφείλω να μην φέρνω αντίρρηση σε οτι πει. Η συμπεριφορά του πλέον ειναι προκλητικά υποτιμητική . Χθες του είπα οτι η ιδιότητα μου δεν με υποχρεώνει να ανέχομαι την αγένεια του . Έγινε έξαλλος , άρχισε να φωνάζει , έμεινα ατάραχη και στο τέλος έφυγα . Τονίζω οτι δεν έδωσα ΠΟΤΕ κανένα δικαίωμα στις ερωτικες προσεγγίσεις του , απεναντίας από την αρχη έδειξα οτι δεν είμαι διαθέσιμη για τίποτα αλλο εκτος της δουλειάς που κάνουμε . Η ερώτηση ειναι η εξής: εχω ακόμα δυο χειμώνες για να τελειώσω . Εχω και την επιλογή να αλλάξω καθηγητή , αλλα ισως χάσω χρόνο μεχρι ο καινούριος να με φέρει στο δικό του προγραμμα παλι . Να το κάνω ? Η πιστεύετε οτι θα ηρεμήσει και θα μαζευτεί ? Αν συνεχίσει έτσι , δεν παλευεται , μου ρχεται να τον κάνω ρόμπα , αν και φοβάμαι οτι θα με βγάλει τρελή από θέση ισχύος . Ή απλά θα τα παρατήσω . Είμαι μητέρα , εργαζόμενη και ήδη δέχομαι αρκετές πιέσεις , νιωθω μεγάλη κούραση . Σας ευχαριστω για το χρόνο σας .

Αρέσει στα μέλη Figurehead, Helenaki4

Amfitriti2017

# 16 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Καταχρηση εξουσιας και επιδειξη ισχυος απο κομπλεξικο ,ανεπαρκη τιποτα...Δυσκολη η θεση σου .Κυριως το να ανατρεψεις το προγραμμα σου ή το να πρεπει να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας...Ισως να σκεφτεις να τον καταγραψεις στο κινητο σου την συμπεριφορα του ...προσωπικα αυτο θα  εκανα .Θα ηρεμουσα απεναντι του ωστε να παρει θαρρος να ανοιχτει ξανα. Και τοτε θα κατεγραφα την συμπεριφορα του. Θα τον ενημερωνα γιαυτο και αναλογως την αντιδραση του θα επραττα ...μην τον αφηνεις παντως να σου ορισει το μελλον και τα θελω σου.Ευχομαι να τελειωσει γρηγορα αυτη η ιστορια..

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Helenaki4

Γεια σου Μπεττυ 

Kristina_

# 17 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Παντως εγω αυτο δεν το λεω σεξουαλικη παρενοχληση...το λεω σεξουαλικη συναλλαγη...τωρα αν οι αλλες κανουν ψυχικα για να εχουν "ακαδημαικα" οφελη ε δε θα τις λυπηθω κιολας

Το χω δει αυτο το εργο σε πολλους χωρους (και της παρενοχλησης και της συναλλαγης)...να συμβαινει σε αλλες οχι σε μενα ...εγω ειμαι πολυ bitch/killer για να τολμησει κανεις να μου κανει σκερτσακια

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Helenaki4

Γεια σου Μπεττυ 

Kristina_

# 18 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Θεματοθετρια υπαρχει ο Νομος και εχει σοβαρες ποινες για ηχογραφηση ιδιωτκων συνομιλιων κλπκλπ

Εξαλλου αν "βαλεις την πονηρια σου να δουλεψει" τι νομιζεις οτι θα πει και ο προεδρος, τι αλλο απο το "του κουνηθηκες";;;

Μη μπλεξεις με τετοια πραγματ

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από Andreas66

Τα πιο πολλά κινητα έχουν ηχογράφηση...βάλε τη πονηρία σου λίγο να δουλέψει.

Και πήγαινε στο πρόεδρο του ιδρύματος.

Αρέσει στα μέλη Figurehead, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Amfitriti2017

# 19 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπορει να ρωτησει δικηγορο γιαυτο. .Οπως και να χει επειδη εκανα την ιδια προταση (οχι να παει στον προεδρο) εννοω καταγραφη ,ας το ρωτησει  Πιστευω οτι τετοιο θρασυδειλο ατομο,μονο και που θα του το πει οτι τον εχει καταγραψει ,θα μαζευτει ,χωρις να χρειαστει να μπει σε αλλες διαδικασιες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Kristina_

Θεματοθετρια υπαρχει ο Νομος και εχει σοβαρες ποινες για ηχογραφηση ιδιωτκων συνομιλιων κλπκλπ

Εξαλλου αν "βαλεις την πονηρια σου να δουλεψει" τι νομιζεις οτι θα πει και ο προεδρος, τι αλλο απο το "του κουνηθηκες";;;

Μη μπλεξεις με τετοια πραγματ

RenaRena2

# 20 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παντρεμενος...με παιδακι..και γυναικα που περνα απο εκει.. Εχεις τα οπλα στα χερια σου...δεν το συζητω !!

Δε θελει λογια πολλα !! Πιανεις κουβεντα με την συζηγο ...παιζεις με το παιδακι του...τον κοιτας καταματα ..και λες απλα ενα...γεια σας...εχετε πολυ ομορφη οικογενεια κυριε καθηγητα...να την χαιρεστε...σας ευχομαι παντα ευτυχια ... και κυριως ΗΡΕΜΙΑ ...κοιτωντας τον καταματα. Δεν θελει περισσοτερα ...πιστεψεμε !! 
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε