Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο καθηγητής μου κάνει πόλεμο νεύρων επειδη δεν ανταποκρίθηκα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

anassa_

# 21 στις 31/5/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136
'Aρεσαν+: 0%

Δεν πειράζει κοπελιά, αν δεν κάνει κάτι κ φοβηθεί το Ελενακι , σίγουρα η "κορη" της 

( υποθετικά) μεθαύριο θα βρει τα κοτσια να το κάνει. .. κάποια στιγμή θα σταματήσει ...ελπίζω! 

Μετά από πολλές πολλές καταγγελίες που πρέπει να γίνουν. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από alina29

Στέκομαι στο ότι είσαι μητέρα, εργαζόμενη και θέλησες να κάνεις ένα μεταπτυχιακό. Μπορεί να μην αρέσει η απάντηση μου αλλά αυτό που έχω να πω είναι να αλλάξεις καθηγητή και να βρεις την ησυχία σου και ως εκεί. Δεν θα αλλάξεις εσύ τον κόσμο, υπάρχουν πολλοί σαν αυτόν εκεί έξω που εκμεταλλεύονται τη θέση "εξουσίας" που κατέχουν (είτε είναι δημόσιοι λειτουργοί είτε όχι) και δημιουργούν προβλήματα. Λυπάμαι που το λέω αλλά δεν πιστεύω ότι θα βρεις το δίκιο σου καταγγέλωντας τον, όσοι λένε ελαφρά τη καρδία "βρες ένα δικηγόρο κλπ" μάλλον δεν έχουν βρεθεί στη θέση να φτάνουν σε δικαστήρια να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες... δεν είναι απλό. Και δεν είναι η σεξουαλική παρενόχληση το θέμα, όταν ένας άνθρωπος πιστεύει ότι είναι "ανώτερος" από τον άλλον του φέρεται μειωτικά, του μιλάει απαξιωτικά, υποτιμητικά και ναι, γιατί όχι άμα γουστάρει μπορεί να τον γ@μήσει κιόλας... Δεν είναι σεξουαλική επιθυμία είναι κατοχύρωση της θέσης εξουσίας. Όταν υπάρχουν γυναίκες που ενδίδουν και δεν λειτουργούν όπως εσύ, αυτοί οι άνθρωποι θα συνεχίζουν να υπάρχουν γύρω μας. Μπορεί να μην ακουστεί πολύ καλό αλλά δεν φταίνε μόνο οι ίδιοι αλλά και αυτοί-αυτές που συντηρούν αυτή τους την εικόνα υποκύπτοντας στις ορέξεις τους για τα δικά τους όποια "βολεματάκια". Η γνώμη μου είναι να κάνεις τη δουλειά σου (άλλαξε καθηγητή) και άσε τον τρελό στην τρέλα του... και κάποια στιγμή έρχεται που η ζωή τα φέρνει έτσι που και εσύ θα δικαιωθείς και αυτός θα πάρει αυτό που του αξίζει. Μην αναλωθείς όμως εσύ σε αυτό και μαυρίζεις την ψυχή σου...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

panagiotismp90

# 22 στις 31/5/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.714

θα πρεπει να μας πεις περισσοτερες λεπτομερειες για τις συνθηκες. ειναι σε πανεπιστημιο? τι μεταπτυχιακο ειναι? γινονται παραδοσεις σε ταξη? ποσα αλλα ατομα ειναι, τι σου λεει, κανει, αν ειστε μονοι σας ή αλλοι παροντες κλπ. απ οτι καταλαβαινω κινειται σε μια γκριζα γραμμη που δεν ειναι ευκολο να κανεις κατι. απ την αλλη παιζει ρολο τι σου κανει γτ γενικα οι καθηγητες ειναι μουρλοι και δεν συμφερει να πας κοντρα αλλα να περασει ο καιρος κ να φυγεις απο κει. σε εκτακτες περιπτωσεις μπορεις να το τραβηξεις. γενικα πιστευω οτι οσο πιο ψηλα στην ιεραρχια φτασεις τοσο πιο πιθανο ειναι να βρεις το δικιο σου αν θες να το προχωρησεις γτ το θεμα ειναι κ γενικοτερο δν ειναι μονο για σενα. πες λεπτομερειες για να σου απαντησω πολυ συγκεκριμενα.

Red_October

# 23 στις 31/5/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από anassa_

Δεν πειράζει κοπελιά, αν δεν κάνει κάτι κ φοβηθεί το Ελενακι , σίγουρα η "κορη" της 

( υποθετικά) μεθαύριο θα βρει τα κοτσια να το κάνει. .. κάποια στιγμή θα σταματήσει ...ελπίζω! 

Σαν τον Γουαϊνστάιν θα πάει κι αυτός

Hrakleitos3

# 24 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

η λυση ειναι πολυ απλη...θα αποφασισεις μια μερα να τον καλεσεις στο σπιτι σου δηθεν για να σε βοηθησει με την εργασια σου...αυτος σαν καλος λιγουρης θα τρεξει πιστευοντας οτι η καταχρηση εξουσιας πανω σου πιανει τοπο και ηρθε η ωρα να σε ριξει...θα βαλεις μερικες κρυφες καμερες-κινητα να πιανουν ολες τις γωνιες του χωρου στον οποιο θα καθεστε...στα πρωτα λεπτα λογικα θα αρχισει να κανει κινησεις που θα σε προσβαλουν...αποκρουσε τις για ενα 10λεπτο μεχρι να γινει πιο τολμηρος,συνεχισε να κανεις υπομονη και οταν σιγουρευτεις οτι εχεις αρκετο υλικο για να τον μηνυσεις διωξ'τον απο το σπιτι σου...την επομενη μερα θα εχεις να αποφασισεις κατι ευκολο...πας το υλικο στην αστυνομια,στη γυναικα του ή του το στελνεις στο κινητο του λεγοντας του οτι απο εδω και στο εξης εχεις εσυ το πανω χερι?να δεις που στη σκεψη και μονο οτι αυτο θα καταληξει στη γυναικα του,σε βλεπω να αριστευεις στο μεταπτυχιακο σου προγραμμα,χωρις περαιτερω ενοχλησεις...απλα αφησε μας αν θες καποια προσωπικα σου στοιχεια και αποδειξεις που τον ενοχοποιουν,ωστε αν σε δουμε στο σιλβερ αλερτ να ξερουμε πως να κινηθουμε νομικα

Helenaki4

# 25 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.522

Καλησπέρα σας κύριε Ενικε 

Ένα σχόλιο πάνω στις σκέψεις σας επιτρέψτε μου 

Αυτές οι συμπεριφορές δυστυχώς θεωρούνται συνήθεις , γιατί διαθέτουν «πελατεία» ...αβγαλτα κοριτσόπουλα που πέφτουν ξερά μπροστά σε λιγο μαλλί και μούσια με μπόλικη...ψευτοκουλτούρα βεβαίως βεβαίως . 

Φυσικά και σας εννοω , πέρασε και από το δικό μου μυαλό να «αγριεψω» απειλώντας τον με τακτ , δεν είμαι σίγουρη όμως οτι αυτή η τακτική θα απέφερε οφέλη . 

Ο εν λόγω κύριος έχει πάρει απόφαση οτι δε θα βάλει το δάχτυλο στο μέλι , γι αυτό και πέρασε στον...ανταρτοπόλεμο . Υποτίμηση και κατάχρηση εξουσίας . 

Στα χέρια μου δεν εχω τίποτα , εκτος από αμφίσημες ατάκες , αγγίγματα φευγαλέα και πολυ κακό τόνο στη συμπεριφορά . Στοιχειοθετούν αυτά μια κατηγορία της προκοπης?

Ποσο απίθανο θεωρειτε το ενδεχόμενο να εξαγριωθεί περαιτέρω μπροστά στην απειλή μου και να συγκεντρώσει συμμαχίες στην προεδρία  ? 

Ειναι κοινό μυστικό οτι τα ελληνικά πανεπιστήμια ειναι ένα μεγάλο...κρεβάτι . 

Σε οποιαδήποτε άλλη χώρα , θα είχε ήδη χάσει τη θέση του . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Enikos

Αυτες οι συμπεριφορες, δεν ειναι προνομιο των καθηγητων και των επιτετραμενων...ειναι κοινες παντου, σε οποιονδηποτε χωρο.

Υπαρχει πληθωρα εν δυναμει αντρων με μεγαλη αυτοπεποιθηση, λογω θεσης, λογω πολυετιας, λογω "βαθμου", λογω πεινας κλπ...

Δεν ειμαι σε θεση, να ξερω την θεση-ψυχολογια μιας γυναικας μπροστα σε αυτους τους φανφαρονους των ξενων ιδεων και των παπαγαλισμενων καλολογιων, προκειμενου να...

Ξερω ομως οτι ειναι θρασυδειλοι και "γυναικουλιζοντες", οταν τους περασεις το μηνυμα..."δεν εχεις δει καθολουουουου καλο ονειρο χτες βραδυ...και βγαινει οπου ναναι". Διχως εντονο υφος, διχως πολλα λογια, διχως εμφανη σημαδια οικτου για την εκπληρωση του ονειρου που εχει δει...Με εννοεις?

Βαζεις και εναν ξαδερφο που εχει καποιον ογκο, απλα να περασει κανα δυο φορες απο εκει...να τον κοιταζει επιμονα...

Θα καμεις δουλιτσα...με την κοτα που σου ζηταει καλαμποκια συνεχεια...

Αρέσει στο μέλος Enikos

26-29-31

# 26 στην 1/6/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.564

Αποδεδειγμενα αμφιτρητη,ειναι ποινικο αδικημα,η καταγραφη 

ιδιωτικης συνομιλιας,και δεν αποτελει τεκμηριο σε κανενα δικαστηριο.

Αυτο ας το ξεχασει η θεματοθετρια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Amfitriti2017

Μπορει να ρωτησει δικηγορο γιαυτο. .Οπως και να χει επειδη εκανα την ιδια προταση (οχι να παει στον προεδρο) εννοω καταγραφη ,ας το ρωτησει  Πιστευω οτι τετοιο θρασυδειλο ατομο,μονο και που θα του το πει οτι τον εχει καταγραψει ,θα μαζευτει ,χωρις να χρειαστει να μπει σε αλλες διαδικασιες .

Αρέσει στα μέλη alisida, Helenaki4

26-29-31

# 27 στην 1/6/2018
author

Ωπα ρε Παναγο που θες τοσες λεπτομερειες,για να 

απαντησεις πολυ συγκεκριμενα...

Αν εχει φβ ο καθηγητης,πως το κοβεις?θα κανουμε ζημια?

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

θα πρεπει να μας πεις περισσοτερες λεπτομερειες για τις συνθηκες. ειναι σε πανεπιστημιο? τι μεταπτυχιακο ειναι? γινονται παραδοσεις σε ταξη? ποσα αλλα ατομα ειναι, τι σου λεει, κανει, αν ειστε μονοι σας ή αλλοι παροντες κλπ. απ οτι καταλαβαινω κινειται σε μια γκριζα γραμμη που δεν ειναι ευκολο να κανεις κατι. απ την αλλη παιζει ρολο τι σου κανει γτ γενικα οι καθηγητες ειναι μουρλοι και δεν συμφερει να πας κοντρα αλλα να περασει ο καιρος κ να φυγεις απο κει. σε εκτακτες περιπτωσεις μπορεις να το τραβηξεις. γενικα πιστευω οτι οσο πιο ψηλα στην ιεραρχια φτασεις τοσο πιο πιθανο ειναι να βρεις το δικιο σου αν θες να το προχωρησεις γτ το θεμα ειναι κ γενικοτερο δν ειναι μονο για σενα. πες λεπτομερειες για να σου απαντησω πολυ συγκεκριμενα.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 28 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.667

Παντως διαφωνω!!! Οταν σταθεις απεναντι του ως ιση η μαλλον ως πολυ δυνατη και του "τριξεις τα δοντια" θα μαζευτει σα γατακι!!! Το ξερω το κανω καθημερινα (αυθορμητα σε διαφορους και διαφορες

παντως βρε φιλεναδα να θεωρεις τον εαυτο σου βαζο με μελι...λαθος σταση το βρισκω...

Απλα ειναι τα πραγματα, μπορει και να ηθελε κατι και αν το επαιρνε, κατι θα σου εδινε και σενα, ομως τωρα που δε θα παρει αυτο που θελει, ε δε θα χεις και συ το οφελος σου...Μπορει απλα να ειναι κακος χαρακτηρας και να φερεται προσβλητικα, υποτιμητικα στους φοιτητες ολους και να φερεται καλα μονο σε οσες εχει σχεση!!! Τι κολλας στην "προσβολη" ...δειξε σταθερη σταση, ασε τους συναισθηματισμους και  εστιασε στη δουλεια σου (αν μπορεις, αν δεν μπορεις αλλαξε καθηγητη) ...βρισκουν και κανουν...εκμεταλλευονται την αδυναμια σας και προσωπικα θεωρω οτι και ο αδυναμος οφειλει να σκληρυνει...και αυτος εχει ελλειμμα και πρεπει να το καλυψει...

Η λυση ειναι μια και αν μπορεις ακολουθησε τη...μη μπαινεις στο ρολο της αδυναμης κοιτα μπροστα υψωσε αναστημα...οχι επειδη αυτο θα απιφερει οφελη (πιθανον το να "υποκυψεις" να ηταν επωφελεστερο και ακοπο), αλλα επειδη ετσι εισαι...εισαι?

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Helenaki4

Αυτές οι συμπεριφορές δυστυχώς θεωρούνται συνήθεις , γιατί διαθέτουν «πελατεία» ...αβγαλτα κοριτσόπουλα που πέφτουν ξερά μπροστά σε λιγο μαλλί και μούσια με μπόλικη...ψευτοκουλτούρα βεβαίως βεβαίως . 

Φυσικά και σας εννοω , πέρασε και από το δικό μου μυαλό να «αγριεψω» απειλώντας τον με τακτ , δεν είμαι σίγουρη όμως οτι αυτή η τακτική θα απέφερε οφέλη

Ο εν λόγω κύριος έχει πάρει απόφαση οτι δε θα βάλει το δάχτυλο στο μέλι , γι αυτό και πέρασε στον...ανταρτοπόλεμο . Υποτίμηση και κατάχρηση εξουσίας . 

Στα χέρια μου δεν εχω τίποτα , εκτος από αμφίσημες ατάκες , αγγίγματα φευγαλέα και πολυ κακό τόνο στη συμπεριφορά . Στοιχειοθετούν αυτά μια κατηγορία της προκοπης?

Ποσο απίθανο θεωρειτε το ενδεχόμενο να εξαγριωθεί περαιτέρω μπροστά στην απειλή μου και να συγκεντρώσει συμμαχίες στην προεδρία  ? 

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 29 στην 1/6/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Οι θρασυδειλοι αυτου του ειδους, οταν φοβηθουν ειναι σαν να παγωνουν...απλα συστελονται λογω χαμηλης θερμοκρασιας.

Το να ομαδοποιησει την παγωμαρα του, ειναι η πρωτη αντιδραση. Απο φοβο και αυτη. Επειδη ηδη νοιωθει λιγος...

Οπως και να εχει, την σκεψη οτι ο ξαδερφος μπορει να τον κανει σεβεν χορσες, δεν μπορει να την διαχειριστει ουτε αυτος ουτε η συμμαχια του.

Το να σε αδικησει στο μεταπτυχιακο σου, παλι ειναι στην κριση του...ξαδερφου.

Καλο επισης διαβασα, ειναι και αυτο που προτεινει η Ρενα. Να του επισημανεις οτι οπως το μεταπτυχιακο σου περναει απο τις συμμαχιες της ομαδαρας, ετσι και το μουσι του μπορει να υποκειται σε φθορες λογω πυρκαγιων...

Παράθεση:

Φυσικά και σας εννοω , πέρασε και από το δικό μου μυαλό να «αγριεψω» απειλώντας τον με τακτ , δεν είμαι σίγουρη όμως οτι αυτή η τακτική θα απέφερε οφέλη . 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Helenaki4

Helenaki4

# 30 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 1.522

Οι συναντήσεις ειναι ως επι το πλείστον ατομικές , αν και ενίοτε μαζευόμαστε δυο τρεις μαζί με τον «κύριο». Δεν έχει πει οπως καταλαβαίνεις τίποτα συγκεκριμένο , μιλούσε τότε με αλληγορίες ( φιλοσοφικά για τον έρωτα κλπ, η θέση της γυναίκας ειναι απαιτητική μπλα μπλα και πέταγε και οτι η γυναίκα πρεπει πάνω απ? όλα να ειναι ερωμένη , με μπόλικο λιγουρικο βλέμμα ...) μπλιαχ. Αοριστίες Παναγιώτη μου , για βλάκα τον εχεις ? 

Έχει πάψει να λέει τέτοια από τότε που τον άδειασα , το κράτησε όμως μανιάτικο και τώρα ειναι επιθετικός , προσβλητικός , μιλάει απότομα ακόμα κι όταν ακούν κι άλλοι μου μιλάει λες και είμαι αλητάκι του δρόμου και ζητω ψιλά ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

dimitriis66

# 31 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητη Ελενη, εγω παντως θα συμφωνησω με τον ενικο. ενας καλος φιλος αρκετα ογκωδης που οταν θα "γνωρισει" τον εν λογω καθηγητη θα του κανει μια "καλη" χειραψια με αρκετη δοση συσφιξης ειναι αρκετο για να διλυθει οποιαδηποτε ορεξη εκ μερους ενος θρασυδειλου ο οποιος εκμεταλευεται το αξιωμα του. Βεβαια θα χρειαστει να σε δει και μερικες φορες μαζι του  για να πειστει οτι ειστε ζυγαρι και να μην εχεις περαιτερω μπερδεματα. Αυτοι οι τυποι χτυπανε τα ευκολα δεν ρισκαρουν σε δυσκολες καταστασεις!

Παράθεση:

alina29

# 32 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Κοπελιά" , 

Προφανώς δεν έγινα κατανοητή. Εκεί έξω υπάρχουν αμέτρητοι από δαύτους που λειτουργούν έτσι. Μπορεί ο καθένας να σηκώσει τη σημαία της επανάστασης και να σπαταλήσει όλη του τη ζωή να βρει το δίκιο του στις μικρές, τις μεγάλες και τις τεράστιες αδικίες της ζωής. Εγώ είπα ότι το πρόβλημα δε λύνεται όσο υπάρχουν "φοιτήτριες" (στην συγκεκριμένη περίπτωση) που ενδίδουν στις πιέσεις (χωρίς να αισθάνονται μειωτικά γι'αυτό) όσες καταγγελίες και να γίνουν. Ο θύτης έχει δύναμη όσο κάποιος παίζει το ρόλο του θύματος. Κοινωνική απομόνωση χρειάζεται, όχι φυλακή... Αν η κοπέλα έχει τη δυνατότητα να απομακρυνθεί και να συνεχίσει το μεταπτυχιακό της με άλλον καθηγητή, ποιο είναι το θέμα? Να τιμωρηθεί ο πρώτος??? Εκτός και αν βέβαια το μεταπτυχιακό της είναι στην εγκληματολογία...

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από anassa_

Enikos

# 33 στην 1/6/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Ενα καλο σοκ, στους τυπους που εχουν μαθει να μιλανε διχως αντιλογο, ειναι το εξης και σε Ενικο αριθμο...

"Να ξερεις, οτι ξερω και εγω την γλωσσα σου...αποφασισε ποιαν θα μιλαμε"...

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Helenaki4

Οι συναντήσεις ειναι ως επι το πλείστον ατομικές , αν και ενίοτε μαζευόμαστε δυο τρεις μαζί με τον «κύριο». Δεν έχει πει οπως καταλαβαίνεις τίποτα συγκεκριμένο , μιλούσε τότε με αλληγορίες ( φιλοσοφικά για τον έρωτα κλπ, η θέση της γυναίκας ειναι απαιτητική μπλα μπλα και πέταγε και οτι η γυναίκα πρεπει πάνω απ? όλα να ειναι ερωμένη , με μπόλικο λιγουρικο βλέμμα ...) μπλιαχ. Αοριστίες Παναγιώτη μου , για βλάκα τον εχεις ? 

Έχει πάψει να λέει τέτοια από τότε που τον άδειασα , το κράτησε όμως μανιάτικο και τώρα ειναι επιθετικός , προσβλητικός , μιλάει απότομα ακόμα κι όταν ακούν κι άλλοι μου μιλάει λες και είμαι αλητάκι του δρόμου και ζητω ψιλά ...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

ZHLIASOY

# 34 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Θα σας πω μια μικρη ιστορια που συνεβη σε μενα.Πριν 10 χρονια περιπου ειχα μαγαζι το οποιο νοιακιαζα απο καποιον.(ημουν ενοικιαστρια).Καθε 2 του μηνα περιπου πληρωνα το ενοικιο στο χερι τα εδινα οχι στην τραπεζα(αυτο ηταν η συμφωνια μας) ο κυριος αυτος ηταν περιπου 68 ετων.Αρχισε λοιπον καθε μηνα που του εδινα το ενοικιο να μ8υ κανει ασεμνες προτασεις, του τυπου να βγουμε να την βρουμε μαζι κλπ.οταν εγω με τακτ τον απεφυγα αρχισε περισσοτερο κ με απειλες οτι θα μου κανει αυξηση στο ενοικιο η οτι θα με βγαλει εξω( εληγε το συμβολαιο σε καποιους μηνες).Προσπαθησα με διαφορους τροπους να τον συνετισω αλλα τιποτα..παω λοιπον σε δικηγορο το λεω οτι δεχομαι σεξουαλικη παρενοχληση απο τον ταδε κ με απειλη εαν δεν ενδωσω να με βγαλει εξω η να κανει αυξηση.Ο δικηγορος μου ειπε οτι δεν μπορουμε να το στηριξουμε την στιγμη που δεν υπαρχει μαρτυρας.Μα του λεω εγω υπαρχει περιπτωση καποιος να σου κανει σεξουαλικη παρενοχληση κ ναχει μαρτυρα?Ξεκιναω λοιπον κ παω στον εισαγγελεα τα λεω ολα κ του λεω πως δεν υπαρχει μαρτυρας κανενας αλλα εγω δεχομαι απειλες κ σεξουαλικη παρενοχληση στο χωρο της δουλειας μου.(Επεσα σε γυναικα εισαγγελεα)Δωσε μου μου λεει στοιχεια του κ αστο πανω μου..Τον επομενο μηνα το ενοικιο κατεβηκε 100ςυρω κ τα λεφτα εμπαιναν στην τραπεζα!Ουτε απεξω δεν ξαναπερασε απο το μαγαζι!
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, somebody961 και σε ακόμα 3 μέλη.

COOLa_

# 35 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι ωραία θεώρηση

μου αρέσει γιατί κουμπώνει με όσα σκεφτόμουν τελευταία για τον  εκφοβισμό

αναρωτιόμουν γιατί σπαταλάμε τόση ενέργεια  στη μαγκιά των "και καλά" θυτών

και δεν γινόμαστε εμείς μάγκες

και φαντάσου έναν κόσμο χωρίς μπουλινγκ

ίου

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Kristina_

Παντως διαφωνω!!! Οταν σταθεις απεναντι του ως ιση η μαλλον ως πολυ δυνατη και του "τριξεις τα δοντια" θα μαζευτει σα γατακι!!! Το ξερω το κανω καθημερινα (αυθορμητα σε διαφορους και διαφορες

παντως βρε φιλεναδα να θεωρεις τον εαυτο σου βαζο με μελι...λαθος σταση το βρισκω...

Απλα ειναι τα πραγματα, μπορει και να ηθελε κατι και αν το επαιρνε, κατι θα σου εδινε και σενα, ομως τωρα που δε θα παρει αυτο που θελει, ε δε θα χεις και συ το οφελος σου...Μπορει απλα να ειναι κακος χαρακτηρας και να φερεται προσβλητικα, υποτιμητικα στους φοιτητες ολους και να φερεται καλα μονο σε οσες εχει σχεση!!! Τι κολλας στην "προσβολη" ...δειξε σταθερη σταση, ασε τους συναισθηματισμους και  εστιασε στη δουλεια σου (αν μπορεις, αν δεν μπορεις αλλαξε καθηγητη) ...βρισκουν και κανουν...εκμεταλλευονται την αδυναμια σας και προσωπικα θεωρω οτι και ο αδυναμος οφειλει να σκληρυνει...και αυτος εχει ελλειμμα και πρεπει να το καλυψει...

Η λυση ειναι μια και αν μπορεις ακολουθησε τη...μη μπαινεις στο ρολο της αδυναμης κοιτα μπροστα υψωσε αναστημα...οχι επειδη αυτο θα απιφερει οφελη (πιθανον το να "υποκυψεις" να ηταν επωφελεστερο και ακοπο), αλλα επειδη ετσι εισαι...εισαι?

Mindthegap-

# 36 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.825

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Helenaki4

Κι εσυ εκεινη την ωρα τι κανεις;;Καθεσαι και τον ακους;;

Γιατι δεν του τα χωνεις με ολους τους τροπους...χυμα και με το γαντι;;;

Μη βαλεις τον εαυτο σου στη θεση του θυματος...Δρασε...με καθε τροπο...!!

Οσο βλεπει ανοχη...τοσο θα συνεχιζει..

Ρε συ αυτους δεν πρεπει να τους αφηνεις σε χλωρο κλαρι...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 37 στην 1/6/2018
author

Αχ,ποσο λεπτες ειναι οι διαχωριστικες γραμμες,ενθεν και ενθεν...

Ποσο απλα ειναι ολα εδω τα γραφομενα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Mindthegap-

Κι εσυ εκεινη την ωρα τι κανεις;;Καθεσαι και τον ακους;;

Γιατι δεν του τα χωνεις με ολους τους τροπους...χυμα και με το γαντι;;;

Μη βαλεις τον εαυτο σου στη θεση του θυματος...Δρασε...με καθε τροπο...!!

Οσο βλεπει ανοχη...τοσο θα συνεχιζει..

Ρε συ αυτους δεν πρεπει να τους αφηνεις σε χλωρο κλαρι...

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

26-29-31

# 38 στην 1/6/2018
author

Η το οτι "Ο Πατερας μου με εμαθε να μιλαω στον καθενα οπως μου μιλαει"

...

ΥΓ.  Αυτο μου μαθε στα αληθεια!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Enikos

Ενα καλο σοκ, στους τυπους που εχουν μαθει να μιλανε διχως αντιλογο, ειναι το εξης και σε Ενικο αριθμο...

"Να ξερεις, οτι ξερω και εγω την γλωσσα σου...αποφασισε ποιαν θα μιλαμε"...

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 39 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.888
Ελενακι,δυσκολη και για γερα νευρα η περιπτωση ...Σκεφτομαι οτι ,για ποιο λογο χωρις να φταιει καποια γυναικα ,θα πρεπει να μπει σε εξοδα δικηγορου και εισαγγελεα ,να περιμενει καποια χρονια να εκδικαστει η υποθεση και να ταλαιπωρειται με αλλαγη καθηγητη,,ετσι χωρις να φταιει σε κατι επειδη ενα λιγουρι μια μερα ξυπνησε με ορεξεις ...Ειναι αδικο...Επισης η παρανομη καταγραφη συνομιλιας δεν μπορει να χρησιμοποιηθει στο δικαστηριο ...Ασε που θα την τρεχει ο μ@κας την κοπελα απο τη θεση του ισχυρου ... .Στη θεση σου θα αγνοουσα τα υποτιμητικα σχολια,θα του την ελεγα στα ισα ( μπροστα σε κοσμο) για τις αδικες προσβολες και συγχρονως θα χρησιμοποιουσα και τη λυση του ξαδερφου που προτεινε ο Ενικος...Ελα μωρε,θρασυδειλακι ειναι ο τυπος ,σιγουρα θα @@σει μεντες ,,χαχαχα!!!
Αρέσει στα μέλη Helenaki4, panagiotismp90 και σε ακόμα 1 μέλος.

Mindthegap-

# 40 στην 1/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ιαπωνία
Απαντήσεις: 3.825

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από 26-29-31

Αχ,ποσο λεπτες ειναι οι διαχωριστικες γραμμες,ενθεν και ενθεν...

Ποσο απλα ειναι ολα εδω τα γραφομενα...

Απλο δεν ειναι τιποτα 

Γινεται απλο, οταν αποφασισεις τι σταση πρεπει να κρατας σε τετοιες περιπτωσεις..

Κι εδω υπαρχουν επιλογες...

Και να αλλαξει καθηγητη, και να μην ανεχεται να τη συμπεριφορα του.

Αρέσει στα μέλη Helenaki4, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε