Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο καθηγητής μου κάνει πόλεμο νεύρων επειδη δεν ανταποκρίθηκα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Amfitriti2017

# 61 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν το εφτασα μεχρι δικαστηριο...εχω γραψει προηγουμενως γιαυτο ...αλλα υπαρχουν ενδιαφερουσες προτασεις .και ιδεες απο αλλους ...το θεμα ειναι να διεκδικησει αυτο που θεωρει δικιο της και αυτονοητο ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από 26-29-31

Αποδεδειγμενα αμφιτρητη,ειναι ποινικο αδικημα,η καταγραφη 

ιδιωτικης συνομιλιας,και δεν αποτελει τεκμηριο σε κανενα δικαστηριο.

Αυτο ας το ξεχασει η θεματοθετρια...

Amfitriti2017

# 62 στην 1/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πιστευω οτι πολλες γυναικες εχουν βιωσει την σεξ. παρενοχληση με διαφορους τροπους. ...ομως δεν γινεται καθε φορα να αλλαζουμε καθηγητη , εργοδοτη, προγραμμα στην ζωη μας. ...Καποτε βιωσα κατι αντιστοιχο με συνεργατη -πελατη στην δουλεια μου. Ηταν ενοχλητικος και ταυτοχρονα εκβιαστικος σε σχεση με την συνεργασια μας ,αν δεν πιναμε ενα καφε .. οταν τον πετυχα μαζι με την γυναικα του ,απεθυνομουν πιο πολυ σε αυτην και ειπα καποια στιγμη ααα κυρια. ταδε .. ο συζυγος σας μου εχει πει να πιουμε ενα καφε ολοι μαζι , με σας  και τον συζυγο μου αλλα ολο κατι τυχαινει..Το αφηνω στα χερια σας ..Χλωμιασε απο τις πρωτες λεξεις..απο κει και μετα δεν με ξαναενοχλησε, ουτε καφε ηπιαμε ολοι μαζι  ...και αυξηθηκε ο τζιρος μου!! ...Βεβαια θα μπορουσε να εχει εξελιχθει και αρνητικα...

Βεβαια θα μπορουσε να εχει εξελιχθει και αρνητικα...

Helenaki4

# 63 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.522
'Aρεσαν+: 0%

Κριστινα καλησπέρα 

Επίτρεψε μου να ξεκαθαρίσω τα δεδομένα . Δεν παρενοχληθηκα , δεν μπορω να πω οτι υπέστην πίεση για να ενδώσω στην πρόταση που έμμεσα έκανε . Έδειξα οτι δεν διατίθεμαι και έπαψε να ενοχλεί . Ως εδώ καλά .

Το ζήτημα ειναι οτι έκτοτε μου κάνει πόλεμο νεύρων . Αυτός ειναι και ο τίτλος του θέματος . Με υποτιμά λεκτικά , χαλάει την ηρεμία της καθε μέρας , μου προκαλεί εκνευρισμό και φόβο οτι θα βάλει τρικλοποδιές στο στόχο μου . Ελπίζω τώρα να ειναι σαφής ο λόγος για τον οποίο έβαλα το θέμα .

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Kristina_

#30 ότι παίζει και να τα ερμηνεύεις εσυ όπως θες και να έχεις κάνει θέμα εκ του μη όντως το χεις σκεφτεί;;;

Βρε άμα ήταν να ονομάζω (εγώ και οι περισσότερες γυναίκες) κάτι τέτοια "παρενόχληση" δε θα έκανα  τίποτε άλλο στη δουλειά στις σπουδές στη ζωή μου πουθενά λεμε!!! Αλλά επειδή έχουμε και ζωή/δουλειά/πρόβλημα κάτι τέτοια τα αγνοούμε και συνεχίζουμε!!! 

Μήπως άδικα απασχολείς τη γνωμοδοτική επιτροπή του φόρουμ ;;;

Αρέσει στο μέλος alisida

Helenaki4

# 64 στις 2/6/2018
author

Θελουμε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από MadameShuShu40

Απειρες ωρες στην δουλεια, με πολλη πιεση αλλα και παενοχληση,

Δεν μιλουσα,  δεν μιλουσα, μεχρι που καποια στιγμη δεν αντεξα και κλαιγοντας το ξεφουρνισα στον πατερα μου,

Δεν θελετε να μαθετε τι εγινε μετα!!!

Helenaki4

# 65 στις 2/6/2018
author

Τα έχωσα ...την περασμένη Τρίτη μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι . Του είπα «είσαι αγενής   Δεν ειναι μέσα στις υποχρεώσεις μου εδώ το να υφίσταμαι αυτήν την αγένεια. Είμαι κάτι παραπάνω από εντάξει στην έρευνα μου και δεν σου εχω δώσει ποτε κανένα δικαίωμα .»

Απάντηση : «νομίζω οτι εχεις πρόβλημα. Εγω εδώ είμαι ο δάσκαλος. Κανένας ως τώρα δε μου είπε κάτι τέτοιο. Αν θέλεις να αλλάξω , θα αλλάξω και δε θα με γνωρίζεις» (με πολυ εκνευρισμένο τόνο ).

Είπα «εγω λέω πάντα αυτό που σκέφτομαι , δεν εχω τίποτα να κρύψω , περιγράφω τη συμπεριφορά που δέχομαι , η οποια δεν μου αναλογεί» κι έφυγα .

Μίλησα ήδη και σε μια καθηγήτρια , της είπα πως έχει η κατάσταση και της ζήτησα να με βοηθήσει να αλλάξω καθηγητή από Σεπτέμβρη .

Εκκρεμούν λίγες συναντήσεις ακόμα μεχρι να κλείσει το έτος .την Τρίτη που θα τον δω ξανά , είμαι περίεργη να δω τι στάση θα κρατήσει ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Mindthegap-

Κι εσυ εκεινη την ωρα τι κανεις;;Καθεσαι και τον ακους;;

Γιατι δεν του τα χωνεις με ολους τους τροπους...χυμα και με το γαντι;;;

Μη βαλεις τον εαυτο σου στη θεση του θυματος...Δρασε...με καθε τροπο...!!

Οσο βλεπει ανοχη...τοσο θα συνεχιζει..

Ρε συ αυτους δεν πρεπει να τους αφηνεις σε χλωρο κλαρι...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, alisida και σε ακόμα 3 μέλη.

Lena_7_

# 66 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Ημουν πρωτοετης στο πανεπιστημιο Θεσσαλονίκης, οταν πρωτορθε απο Αθήνα ενας καθηγητης, σε μια ειδικότητα της σχολης μου, που δεν ειχε καλυφθει για τρεις μηνες. Ενας τυπακος με κουλτουριαρικη εμφανιση, με εμφανη πολιτική δραση στο πασοκ, κάπου στα σαραντα, πολυ επικοινωνιακος με τους φοιτητές. Ειχε κανει και μια ομαδουλα και βγαινανε και εκτός σχολης σε ταβερνες κλπ. Σε μια πρώτη συναντηση για να μας ενημερώσει για το μαθημα του, ρώτησε ποιος σκαμπαζει απο την ειδικοτητα του. Απαντησαμε 2-3 και προτεινε τι θα ηθελε να ακολουθησουμε. Ειχα τις αντιρρησεις μου και του ειπα οτι αυτο που προτεινει, δε θα μας ηταν πρακτικό οταν θα βγαιναμε σε δουλειες, ενω κατι αλλο που προτεινα εγω θα ειχε πολλαπλες εφαρμογες. Οι φοιτητες ηρθαν σε δίλημμα και προτεινε να ψηφισουμε, γιατι το συγκεκριμενο θα το αγοραζαμε ιδιωτικα. Μετά απο μια βδομαδα ψηφισαμε, αφου ο τυπος εκανε ψηστηρι σε πολλους για το συγκεκριμενο ειδος, σεκεινες τις εξοδους. Δεν το ειδα με καλο μάτι ολο αυτο, γιατι με την ειδικοτητα ασχολουμουν δεκα χρονια και ηξερα. Ανελαβα να μαζέψω τα χρηματα μαζι με τον προεδρο της σχολης. Οταν μαζευτηκαν τα ζητησε για να προχωρησει σε παραγγελια. Το μονο που εψαξα ηταν να μαθω απο που θα τα παρηγγειλε και εκανα μια μικρη ερευνα και για αλλη τιμη, που οπως το περιμενα υπηρχε σε χαμηλοτερη απο αλλες εταιρειες...Του το ειπα...Ζητησε τα χρηματα το συντομοτερο δυνατο, σε σημειο που πηρε τον προεδρο(φοιτητη τέταρτου ετους) για να ερθουν σπιτι μου να τα παρουν μαζι. Στην συγκεκριμενη επισκεψη εγινε το μοιραιο. Αφου ρωτησα για καφε και πηγα να τον φτιαξω, αυτος ειπε στον προεδρο να φυγει για να μου την πεσει. Ο προεδρος πασοκτζης - αβανταδορος - γιδι την εκανε και μειναμε μονοι. Με το που του σερβιρω τον καφε, τον παραταει, σκυβει στα γονατα μπροστα μου και μου εξομολογειται ερωτα και οτι μοιαζω με την γυναικα της ζωης του μπλα μπλα μπλα... Τον ειχα που τον ειχα στη μπουκα τοσο καιρο για ολη την γλειωδη συμπεριφορα του στους φοιτητες, μουδωσε και το βουτυρακι στο ψωμάκι μου. Συγκρατωντας την ψυχραιμία μου, τον πεταξα εξω και πηρα τηλ τον προεδρο, που ακουσε οτι μπινελικι δεν ακουσε μεχρι τοτε στη ζωη του. Την επομενη μερα τον κατηγγειλα, καλεστηκε ΕΔΕ, βγηκαν και αλλες 3-4 τσουπρες, διστακτικες χωριατοπουλες, που πειστηκαν να καταγγειλουν την ιδια παρενοχληση και εφαγε σουτ, οχι μονο απο το πανεπιστημιο αλλα και απο το γαμο του. Τον βλεπαμε να κοβει βολτες παραλια με δυο λυκοσκυλα και με μια γενειαδα Ανθιμου...Φυσικα και ακυρωθηκε και η παραγγελία που ειχε κανει, γιατι με ενα τηλεφωνακι στην εταιρεια, που εγινε η παραγγελια βρηκα οτι η τιμη ηταν χαμηλοτερη απο αυτη που μας ζητηθηκε, για να βγαλει και τη μιζουλα του...Ο προεδρος ηταν αλλη μια κορινα, που επεσε σαυτη τη βολη...
Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, COSTAS42 και σε ακόμα 5 μέλη.

frog13

# 67 στις 2/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πώς γίνεται να ήσουν πρωτοετής και να είχες ασχοληθεί 10 χρόνια..Δεν το κατάλαβα,αν θες απαντάς..

Όσο για τούς ανθρώπους πού κατέχουν εξουσία θέλουν δεν θέλουν ενισχύουν την επιβολή τους φυσικά,αν δεν έχουν 

"αγαπητικη "παιδεία...

Κάπου διάβασα ότι τα " ..."θεωρούνται πλέον παρωχημένα στην Αμερική,τουλάχιστον στον προφορικό λόγο..έχει παραγίνει θα έλεγα...κι εδώ αλλά νταξ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Lena_7_
Ημουν πρωτοετης στο πανεπιστημιο Θεσσαλονίκης, οταν πρωτορθε απο Αθήνα ενας καθηγητης, σε μια ειδικότητα της σχολης μου, που δεν ειχε καλυφθει για τρεις μηνες. Ενας τυπακος με κουλτουριαρικη εμφανιση, με εμφανη πολιτική δραση στο πασοκ, κάπου στα σαραντα, πολυ επικοινωνιακος με τους φοιτητές. Ειχε κανει και μια ομαδουλα και βγαινανε και εκτός σχολης σε ταβερνες κλπ. Σε μια πρώτη συναντηση για να μας ενημερώσει για το μαθημα του, ρώτησε ποιος σκαμπαζει απο την ειδικοτητα του. Απαντησαμε 2-3 και προτεινε τι θα ηθελε να ακολουθησουμε. Ειχα τις αντιρρησεις μου και του ειπα οτι αυτο που προτεινει, δε θα μας ηταν πρακτικό οταν θα βγαιναμε σε δουλειες, ενω κατι αλλο που προτεινα εγω θα ειχε πολλαπλες εφαρμογες. Οι φοιτητες ηρθαν σε δίλημμα και προτεινε να ψηφισουμε, γιατι το συγκεκριμενο θα το αγοραζαμε ιδιωτικα. Μετά απο μια βδομαδα ψηφισαμε, αφου ο τυπος εκανε ψηστηρι σε πολλους για το συγκεκριμενο ειδος, σεκεινες τις εξοδους. Δεν το ειδα με καλο μάτι ολο αυτο, γιατι με την ειδικοτητα ασχολουμουν δεκα χρονια και ηξερα. Ανελαβα να μαζέψω τα χρηματα μαζι με τον προεδρο της σχολης. Οταν μαζευτηκαν τα ζητησε για να προχωρησει σε παραγγελια. Το μονο που εψαξα ηταν να μαθω απο που θα τα παρηγγειλε και εκανα μια μικρη ερευνα και για αλλη τιμη, που οπως το περιμενα υπηρχε σε χαμηλοτερη απο αλλες εταιρειες...Του το ειπα...Ζητησε τα χρηματα το συντομοτερο δυνατο, σε σημειο που πηρε τον προεδρο(φοιτητη τέταρτου ετους) για να ερθουν σπιτι μου να τα παρουν μαζι. Στην συγκεκριμενη επισκεψη εγινε το μοιραιο. Αφου ρωτησα για καφε και πηγα να τον φτιαξω, αυτος ειπε στον προεδρο να φυγει για να μου την πεσει. Ο προεδρος πασοκτζης - αβανταδορος - γιδι την εκανε και μειναμε μονοι. Με το που του σερβιρω τον καφε, τον παραταει, σκυβει στα γονατα μπροστα μου και μου εξομολογειται ερωτα και οτι μοιαζω με την γυναικα της ζωης του μπλα μπλα μπλα... Τον ειχα που τον ειχα στη μπουκα τοσο καιρο για ολη την γλειωδη συμπεριφορα του στους φοιτητες, μουδωσε και το βουτυρακι στο ψωμάκι μου. Συγκρατωντας την ψυχραιμία μου, τον πεταξα εξω και πηρα τηλ τον προεδρο, που ακουσε οτι μπινελικι δεν ακουσε μεχρι τοτε στη ζωη του. Την επομενη μερα τον κατηγγειλα, καλεστηκε ΕΔΕ, βγηκαν και αλλες 3-4 τσουπρες, διστακτικες χωριατοπουλες, που πειστηκαν να καταγγειλουν την ιδια παρενοχληση και εφαγε σουτ, οχι μονο απο το πανεπιστημιο αλλα και απο το γαμο του. Τον βλεπαμε να κοβει βολτες παραλια με δυο λυκοσκυλα και με μια γενειαδα Ανθιμου...Φυσικα και ακυρωθηκε και η παραγγελία που ειχε κανει, γιατι με ενα τηλεφωνακι στην εταιρεια, που εγινε η παραγγελια βρηκα οτι η τιμη ηταν χαμηλοτερη απο αυτη που μας ζητηθηκε, για να βγαλει και τη μιζουλα του...Ο προεδρος ηταν αλλη μια κορινα, που επεσε σαυτη τη βολη...

Kristina_

# 68 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.667

Οκ αρα ειναι περιπου οπως το φανταστηκα...ομως τα σχολια που σου γραφουν εδω εχουν να κανουν με αλλο πραγμα...αδικα συζητουσαμε τοσες σελιδες

Οποτε αυτο που θες να αντιμετωπισεις πλεον ειναι "ο πολεμος νευρων". ...το οτι σου φερεται υποτιμητικα...Πολυ φοβαμαι οτι τον πολεμο νευρων δεν στο κανει αυτος...δηλαδη δεν κανει και ιδιαιτερη προσπαθεια-φυσικα του βγαινει...εσυ το εισπραττες ετσι...να εισαι σιγουρη για την αξια σου και κανεις δε θα μπορεις να σε υποτιμησει...αστον να λεει λεμεεε...μονοδρομος ειναι να αλλαξεις καθηγητη!!!

Τι αλλο μπορεις να κανεις? να κανεις αυτον να σου φερεται καλυτερα? γινεται? στο ξαναειπα ειναι κακος χαρακτηρας...δηλαδη νομιζεις αν πηγαινες μαζι του θα σου φεροταν με εκτιμηση?

Η αλλαζεις καθηγητη η αλλαζεις χαρακτηρα...και το ευκολο ειναι να αλλαξεις καθηγητη...μετα σιγα σιγα αλλαζεις και σταση...μπορει να σου χρειαστει στο μελλον γιατι τετοιοι υπαρχουν πολλοιιι

Ειχα 2-3 καθηγητες τετοιους (αν μου την επεσαν δεν το καταλαβα...με υποτιμουσαν, οπως και ολες τις γυναικες -ανδροκρατουμενος χωρος γαρ...μεχρι και "στατιστικο λαθος" μας αποκαλουσε ενας)...θα σου πω τι σταση τηρησα εγω...σταθηκα απεναντι τους απο την πρωτη στιγμη, ειπα δημοσια και κατ ιδιαν την αποψη μου, απο σεβασμο προς τον εαυτο μου κυριως...καλο μου εκαναν αφου ηταν και μια αφορμη να γινω καλυτερη...ακομη με θυμουνται ..

θυμηθηκα τώρα εναν πολυ νεαρο καθηγητη στο πρωτο ετος...ποσο με ειχε υποτιμησει απο το πρωτο μαθημα...τον θυμαμαι και στο τελευταιο το πηρε και αυτος το μαθημα του (περι προκαταληψης εννοω)...χρονια μετα μου ελεγαν οτι με ανεφερε ως παραδειγμα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Helenaki4

Κριστινα καλησπέρα 

Επίτρεψε μου να ξεκαθαρίσω τα δεδομένα . Δεν παρενοχληθηκα , δεν μπορω να πω οτι υπέστην πίεση για να ενδώσω στην πρόταση που έμμεσα έκανε . Έδειξα οτι δεν διατίθεμαι και έπαψε να ενοχλεί . Ως εδώ καλά . 

Το ζήτημα ειναι οτι έκτοτε μου κάνει πόλεμο νεύρων . Αυτός ειναι και ο τίτλος του θέματος . Με υποτιμά λεκτικά , χαλάει την ηρεμία της καθε μέρας , μου προκαλεί εκνευρισμό και φόβο οτι θα βάλει τρικλοποδιές στο στόχο μου . Ελπίζω τώρα να ειναι σαφής ο λόγος για τον οποίο έβαλα το θέμα .

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, Enikos

Kristina_

# 69 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Εγω θα ελεγα να μην βλεπεις τοσο συναισθηματικα τη δουλεια/σπουδες σου και να μην σε επηρεαζει η "αγενεια" του καθενος...γινε και συ λιγο κυνικη...καλο κανει σε τετοιες περιπτωσεις!!!

Επειδη εχει τυχει να ειμαι αποδεκτης τετοιου ειδους παραπονων (υποτιμητικης συμπεριφορας) και να πρεπει να δωσω η να εισηγηθω τη λυση, θα σου πω οτι και δικιο να εχεις οταν παραπονιεσαι συχνα η εντονα σε βαρος σου βγαινει...και ειναι λογικο... 

σε εναν ακαδημαικο χωρο οπως και σε εναν επαγγελματικο περιμενει κανεις απο εναν ενηλικα φοιτητη να αντιμετωπιζει αλλιως τα θεματα ...τοσος συναισθηματισμος δε χωραει πια...ζητα να αλλαξεις καθηγητη χωρις πολλα πολλα λογια και γκρινια κλπκλπ

Δεν ξερω και με τι εχει να κανει αυτη η ερευνα...υποθετω με ανθρωπιστικες "επιστημες"...αν ηταν με θετικες ειναι πιο ευκολο να αποδειξει κανεις την αξια του και να τυχει αναλογης συμπεριφορας

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Helenaki4

Τα έχωσα ...την περασμένη Τρίτη μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι . Του είπα «είσαι αγενής   Δεν ειναι μέσα στις υποχρεώσεις μου εδώ το να υφίσταμαι αυτήν την αγένεια. Είμαι κάτι παραπάνω από εντάξει στην έρευνα μου και δεν σου εχω δώσει ποτε κανένα δικαίωμα .»

Απάντηση : «νομίζω οτι εχεις πρόβλημα. Εγω εδώ είμαι ο δάσκαλος. Κανένας ως τώρα δε μου είπε κάτι τέτοιο. Αν θέλεις να αλλάξω , θα αλλάξω και δε θα με γνωρίζεις» (με πολυ εκνευρισμένο τόνο ).

Είπα «εγω λέω πάντα αυτό που σκέφτομαι , δεν εχω τίποτα να κρύψω , περιγράφω τη συμπεριφορά που δέχομαι , η οποια δεν μου αναλογεί» κι έφυγα .

Μίλησα ήδη και σε μια καθηγήτρια , της είπα πως έχει η κατάσταση και της ζήτησα να με βοηθήσει να αλλάξω καθηγητή από Σεπτέμβρη .

Εκκρεμούν λίγες συναντήσεις ακόμα μεχρι να κλείσει το έτος .την Τρίτη που θα τον δω ξανά , είμαι περίεργη να δω τι στάση θα κρατήσει ...

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 70 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Η ειδικοτητα ηταν καλλιτεχνικης φυσεως, ασχολουμουν απο 8 χρονων. Δεν ειπα οτι ασχολουμουν επαγγελματικα, σκεψου κατι αναμεσα σε μουσικη, χορο, ζωγραφικη...
Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

frog13

# 71 στις 2/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κατάλαβα..!!

Οι καλοί καθηγητές άλλωστε κάνουν τούς καλούς μαθητές...με σεβασμό κλπ.άρα κι αυτός κάτι δεν έκανε καλά..

Παράθεση:
Σχόλιο # 70 από Lena_7_
Η ειδικοτητα ηταν καλλιτεχνικης φυσεως, ασχολουμουν απο 8 χρονων. Δεν ειπα οτι ασχολουμουν επαγγελματικα, σκεψου κατι αναμεσα σε μουσικη, χορο, ζωγραφικη...

sAvArA

# 72 στις 2/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτη η

ανατροφοδοτουμενη απο "ε μ α ς" , διαιωνιση "στερεοτυπων"...

ειναι νομος τελικα..

.ειναι dna μας..

Καθηγητης -φοιτητρια

Ανδρας-γυναικα

Ηθικο ανηθικο

...

.π.χ.

Το στερεοτυπο του να παρεις διδακτορικο στα 40 σου,

για να παρεις καλυτερη θεση

στη δουλεια-κονωνια κτλ

. δεν κανει "μαγκα" και τον καθηγητη ,

που στερεοτυπικα παλι σε εξουσιαζει

για να εξουσιασεις με την σειρα Σου...

χρηματικα -σε στατους... ή οτι αλλο...

Μπορεις να Μου το εξηγησεις

γιατι να το ΕΧΩ -νοιωθω Ελενακι4;;;

Τι θα μου ελεγες

για την στερεοτυπικη" παρενοχληση "

των διδακτορικων στο χωρο της δουλειας...;;

Kristina_

# 73 στις 2/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Καθενας με τον πονο του Θα φωναξω τον μπαρδεμ

Enikos

# 74 στις 2/6/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 24.458

Βρε...καλα εκανα εγω και δεν ξεκολλησα απο την Τεταρτη του Δημοτικου!!!

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Kristina_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Red_October

# 75 στις 3/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Enikos

Φυσικα...οχι μονιμα θεωριες, ε?

Η γυναικα εχει σοβαρο προβλημα, που δεν λυνεται με κουβεντολοι...

Τι μας την εδωσε την δυναμη ο παναγαθος...ισα να βασταμε ενα στυλο η να παταμε πληκτρα?

Φασιζουσα πρακτικη, για τα νεα μοντελα περι ορθης διαχειρισης κρισεων, αλλα παντα αποτελεσματικη σε θεματα φασιζουσας συμπεριφορας...

Διαπομπευση, κατα τα αρχαια προτυπα και ξερο ψωμι...

Τα ελαστικά που είναι καινούργια και ανάλογα το οδόστρωμα και τις καιρικές συνθήκες προϋποθέτουν γερό κράτημα στο δρόμο, ήτοι πρόσφυση. Αν όμως πάρουμε το Νόμο στα χέρια μας τότε τον κάνουμε "λάστιχο" και τον ερμηνεύουμε-εφαρμόζουμε ανάλογα με τα συμφέροντά μας.

Ε - δεν πάει έτσι σε μια συντεταγμένη κοινωνία

Enikos

# 76 στις 3/6/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Περα απο τις ετυμολογιες...

Ο νομος που επικαλεισαι...που ειναι στην περιπτωση της θεματοθετριας?

Ε- δεν βλεπω καμια συντεταγμενη κοινωνια, οταν υπαρχουν αυτα τα φαινομενα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Red_October

Τα ελαστικά που είναι καινούργια και ανάλογα το οδόστρωμα και τις καιρικές συνθήκες προϋποθέτουν γερό κράτημα στο δρόμο, ήτοι πρόσφυση. Αν όμως πάρουμε το Νόμο στα χέρια μας τότε τον κάνουμε "λάστιχο" και τον ερμηνεύουμε-εφαρμόζουμε ανάλογα με τα συμφέροντά μας.

Ε - δεν πάει έτσι σε μια συντεταγμένη κοινωνία

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4

Kristina_

# 77 στις 3/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Βρε ενικε μηπως εισαι υπερβολικος:;;; Εισαι βεβαια κα αντρας

Καταρχας δεν εχουμε την αλλη αποψη, αλλα ας δεχθουμε για γεγονοτα αυτα που λεει η φιλη μας

Και η ιδια μιλαει για αμφισημιες, εμμεσες κατι-ουτε καν προτασεις κλπ ε αυτα εγω (και πολλες γυναικες) κατι λιγο απο υποψια φλερτ τα λεμε, αν μπουμε στον κοπο να τα δουμε/αξιολογηςουμε και να τα πουμε κατι διαφορετικα μπορει και να τα πουμε "ειμαστε συνομηλικοι και μου φερεται ευγενικα για να αισθανθω καλυτερα στη σχεση μεγαλησεηλικιαφοιτητρια-καθηγητης" (και να σου πω και κατι αμα τα δουμε ετσι ακομη και αν ο αλλος τα εννοουσε αλλιως ...σταματαει εκει το πραγμα ανωδυνα)

Το αλλο που λεει οτι (επειδη δεν υπεκυψε στη μηπροταση) της φερεται προβλητικα, με αγενεια κλπ ναι ειναι κατι !

Ομως χωραει πολλη συζητηση...απο εμπειρια ξερω οτι πολλοι θεωρουν την κριση που κανει καποιος (αρμοδιος να το κανει ε) για τη δουλεια τους προσωπικη προσβολη, αγενεια κλπ ελλειψει αλλων επιχειρηματων...δε λεω οτι παραπλανουν την εδρα σκοπιμα, απλα ετσι το εκλαμβανουν, δεν ειναι ευκολο πραγμα η αποδοχη...

Εγω ως δικαστης λοιπον οταν ακουω πολλους συναισθηματισμους εεε το ψαχνω λιγακι παραπανω πριν στειλω το φουσκωτο να πλακωσει στο ξυλο τον αγενη

σε μια αλλη περιπτωση που τα πραγματα θα ηταν ξεκαθαρα θα μπορουσε μια χαρα να προστατευσει την θιγομενη ο Νομος...καλα τα λεει ο red

Σχόλιο # 76 από Enikos

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Kristina_

# 78 στις 3/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Βρε ενικε μηπως εισαι υπερβολικος:;;; Εισαι βεβαια και αντρας και δεν ξερεις απο αυτα

Καταρχας δεν εχουμε την αλλη αποψη, αλλα ας δεχθουμε για γεγονοτα αυτα που λεει η φιλη μας

Και η ιδια μιλαει για αμφισημιες, εμμεσες κατι-ουτε καν προτασεις κλπ ε αυτα εγω (και πολλες γυναικες) κατι λιγο απο υποψια φλερτ τα λεμε, αν μπουμε στον κοπο να τα δουμε/αξιολογησουμε και να τα πουμε κατι διαφορετικα μπορει και να τα πουμε "ειμαστε συνομηλικοι και μου φερεται ευγενικα για να αισθανθω καλυτερα στη σχεση μεγαλησεηλικιαφοιτητρια-καθηγητης" (και να σου πω και κατι αμα τα δουμε ετσι ακομη και αν ο αλλος τα εννοουσε αλλιως ...σταματαει εκει το πραγμα ανωδυνα)

Το αλλο που λεει οτι (επειδη δεν υπεκυψε στη μηπροταση) της φερεται προβλητικα, με αγενεια κλπ ναι ειναι κατι !

Ομως χωραει πολλη συζητηση...απο εμπειρια ξερω οτι πολλοι θεωρουν την κριση που κανει καποιος (αρμοδιος να το κανει ε) για τη δουλεια τους προσωπικη προσβολη, αγενεια κλπ ελλειψει αλλων επιχειρηματων...δε λεω οτι παραπλανουν την εδρα σκοπιμα, απλα ετσι το εκλαμβανουν, δεν ειναι ευκολο πραγμα η αποδοχη...

Εγω ως δικαστης λοιπον οταν ακουω πολλους συναισθηματισμους εεε το ψαχνω λιγακι παραπανω πριν στειλω το φουσκωτο να πλακωσει στο ξυλο τον αγενη

σε μια αλλη περιπτωση που τα πραγματα θα ηταν ξεκαθαρα θα μπορουσε μια χαρα να προστατευσει τη θιγομενη ο Νομος...καλα τα λεει ο red

Σχόλιο # 76 από Enikos

Αρέσει στο μέλος COSTAS42

Enikos

# 79 στις 3/6/2018
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Παιρνω ως δεδομενο το οτι τα πραγματα ειναι οπως τα λεει η θεματοθετρια. 

Οτι εχει επελθει τελμα, στις οποιες προσπαθειες εκτονωσης του προβληματος.

Και λεω οτι οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος.

Ο νομος, σε αυτη την περιπτωση ειναι κατι σαν..."για ενα μαθημα πηγα, εμπλεξα και με τα δικαστηρια που θα αποφανθουν οταν και οποτε βολεψει, ενω εγω θα συνεχισω να ζω το προβλημα μου".

Αν μιλησουμε δε για την ευνομουμενη κοινωνια μας...θα πικραθουμε. Εδω το επισημο κρατος, εχει καταστειλει το Συνταγμα του...ποια φοιτητρια, που ενας καθηγητης της την πεφτει σκουληκιαρικα και ποια κρατικη προστασια. Ο Κουφοντινας κανει απεργια πεινας, γιατι πρεπει να ξαναβγει να κανει τις βολτες του εξω κλπ κλπ

Δεν εχω παρει θεση πανω σε ενα φανταστικο σεναριο, του οποιου ακομα χτιζονται οι σκηνες.

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από Kristina_

Βρε ενικε μηπως εισαι υπερβολικος:;;; Εισαι βεβαια κα αντρας

Και η ιδια μιλαει για αμφισημιες, εμμεσες κατι-ουτε καν προτασεις κλπ ε αυτα εγω (και πολλες γυναικες) κατι λιγο απο υποψια φλερτ τα λεμε, αν μπουμε στον κοπο να τα δουμε/αξιολογηςουμε και να τα πουμε κατι διαφορετικα μπορει και να τα πουμε "ειμαστε συνομηλικοι και μου φερεται ευγενικα για να αισθανθω καλυτερα στη σχεση μεγαλησεηλικιαφοιτητρια-καθηγητης" (και να σου πω και κατι αμα τα δουμε ετσι ακομη και αν ο αλλος τα εννοουσε αλλιως ...σταματαει εκει το πραγμα ανωδυνα)

σε μια αλλη περιπτωση που τα πραγματα θα ηταν ξεκαθαρα θα μπορουσε μια χαρα να προστατευσει την θιγομενη ο Νομος...καλα τα λεει ο red

Σχόλιο # 76 από Enikos

Αρέσει στα μέλη COSTAS42, Helenaki4

26-29-31

# 80 στις 3/6/2018
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.563

Εδω μιλαμε στο θεμα 4 σελιδες,και δεν εχουμε αντιληφθει

αν τελικα υπαρχει πεσιμο απο την μερια του καθηγητη,
η μηπως ειναι υπερευαισθησια της Ελενας...λεω εγω.
Στο πραγματικο δικαστηριο,οχι σε αυτο εδω,θα υπηρχε πανυγηρικη 
αθωωση,του καθηγητη,γιατι η υπερασπιστικη γραμμη θα παταγε
πανω σε αυτην την ασαφεια,(αυτο ειπε,αλλα εννοουσε το αλλο) και
επειδη οι δικαστες δικαζουν με πραγματικα στοιχεια,οχι με υποψιες,
και υποθεσεις θα εβγαινε αλωβητος...
Το αν ζουμε σε ευνομουμενη κοινωνια,κατι σε ανεκδοτο του Τοτου με παραπεμπει
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, COSTAS42 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε