Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο καθηγητής μου κάνει πόλεμο νεύρων επειδη δεν ανταποκρίθηκα

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789

Red_October

# 121 στις 4/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 118 από Sivilla_I

Ο κόσμος γύρω σου δεν είναι υποχρεωμένος να σου δίνει άλλοθι ούτε παρηγοριά

όταν έχεις να κάνεις με μ@κες. Θα πρέπει να μάθεις μόνη σου να τους αντιμετωπίζεις. Αλλιώς, όλοι οι νόμοι του κόσμου και όλες οι διαμεσολαβήσεις των άλλων, θα είναι απλά χάσιμο χρόνου

Για αυτή τη κατηγορία ατόμων δανείζομαι από το blog του Sraosha το παρακάτω:

<Όπου και να κρυφτείς

όσο και να κρυφτείς

ο μ@κας θα σε βρεί

και θα σε τυραννίσει>

Kristina_

# 122 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.667
'Aρεσαν+: 0%

δεν γνωριζω το θεμα σας και υποθετω οτι το να εκφρασει κριτικη του τυπου "τα κειμενα σου ειναι αποστειρωμενα" θα μπορουσε να ειναι μεσα στα καθηκοντα του...αλλα το υπολοιπο απο το  5 ηταν αρκετο για πολεμο!!!

Αν ημουν εγω και το ειχε κατεβασει σε αυτο το επιπεδο θα εκανα ενα σχολιο τυπου "εχετε δικιο!!!ποιος ξερει τι ελλειψεις κρυβει ο καθενας μας (δε θα το ελεγα θα το "ζωγραφιζα" ομως και ολοι θα συμπληρωναν απο μεσα τους ...στο παντελονι του) και ο τυπος θα λουφαζε και ουτε γατα ουτε ζημια και θα το σκεφτοταν να ξαναμιλησει!!! 

Και το 4 ειναι εκνευριστικο αλλα εκει η λυση ειναι απλη: "δεσποινις" αυτος; Μη χαμπαριαζεις εσυ και μην απαντας μεχρι να "θυμηθει" το ονομα σου

Για τα 1-3 θα σε λυπησω αλλα δεν εχω λυση...σε ανθρωπινο επιπεδο καταλαβαινω οτι τα 2-3 ειναι προβληματα σοβαρα αλλα ειναι δικα σου, δεν μπορεις να απαιτησεις να γινουν "σεβαστα" απο τους αλλους...υποτιθεται αυτα τα μετρησες πριν ξεκινησεις και αποφασισες οτι θα κανεις αυτον τον κοπο/μεταπτυχιακο για τους δικους σου λογους... Σε αναγκασε κανεις να μπεις σε αυτο το προγραμμα; Υποθετω οχι...μη ζητας "χαρες" λοιπον...

Ειδικα το να πεις "...παιδιατρο κλπ" αδικεις τον εαυτο σου αφου ξερεις οτι δε σε παει καλυτερα να ελεγες "συγνωμη ειχα ενα σοβαρο προβλημα" ...δεν ειναι φιλος σου να του λες αναλυτικα τα προβληματα σου...για να σε συμπονεσει

Αλλα ειπαμε αρκει το 1/2 του 5...Βρε μη σκας, δες το χαλαρααα και μην κανεις το λαθος να εξηγεις σε τριτους τη συμπεριφορα του (μου την επεσε και δεν του εκατσα) περιορισου στα γεγονοτα...στο 5 δηλαδη...αρκει

Παράθεση:
Σχόλιο # 113 από Helenaki4

1.ζητα το pdf με τις εργασίες της εβδομάδας . Ψάχνω στο ταμπλετ , μου παίρνει κάποια δευτερόλεπτα να το βρω και φωνάζει μπροστά στους άλλους . «Άντε μανούλα μου ...τελείωνε»

2.μπαινω τρελαμένη στην αίθουσα , το παιδί ειναι άρρωστο , εχω ξενυχτήσει για να διαβάσω , λέω «με συγχωρείτε , μιλούσα με τον παιδίατρο , έχουν πέσει όλα μαζί» Απάντηση «καλά, δεν εχεις τίποτα , γράφε τώρα ...»

3. Έχουμε τακτική συνάντηση στις 15:00 . Μπαίνω στις 15:01 λέω «καλησπέρα» . 

Μου λέει «τώρα δε μπορω να σε δεχτώ , είμαι σε μια πολυ δημιουργική διαδικασία, μόλις συνέλαβα μια καινούρια ιδέα για έρευνα , φύγε και θα σε πάρω τηλέφωνο»

Φεύγω βγάζοντας καπνούς ,(πληρώνω με κόπο το προγραμμα , εχω κάνει αγώνα για να αφήνω το παιδί αυτές τις ωρες που μπορεί αυτός )

Τελευταία στιγμή με φωνάζει «δεν πειράζει έλα , άλλαξα γνώμη» 

Καψονακι ήταν ...

4.απο τότε που τον άδειασα με αποκαλεί «δεσποινίς» . Εχω δείξει οτι ενοχλούμαι στην ηλικία μου να ακούω τέτοια προσφώνηση . «Φεμινίστρια είσαι ?» 

5. «Τα κείμενα σου ειναι αποστειρωμένα. Σου αρέσουν μάλλον οι κανόνες. Κ@ύλα δεν ξερεις τι θα πει μανούλα μου ? Όταν κανεις σεξ με άντρα δηλαδή , το κανεις με κανόνες ?»

Αυτά και αλλα πολλά , τα οποια ήδη τα εχω μεταφέρει στην καθηγήτρια που μεσολάβησε για να ξεκινήσω . 

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

Kristina_

# 123 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν

Ε οχι φιλεναδα, αυτο δεν ειναι εκφοβισμος!!! Ειναι δικη του αρμοδιοτητα να επιλεγει τα θεματα, δεν ειναι;

ΚΠαράθεση:
Σχόλιο # 114 από Helenaki4

Το τελευταίο που άκουσα την περασμένη εβδομάδα ήταν «δεν ξερω , θα μπορούσε δυνητικά το θέμα της έρευνας που θα βάλω να μην μπορεί να βρεθεί σε καμμία βιβλιογραφία...» 

Αυτό λέγεται εκφοβισμός φίλε Red October 

Lena_7_

# 124 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
#118 Ενα θεματακι τοχεις με τα "καφενεια" εσυ...χαχαχαχα...γιατι καλε; Μια χαρα περναει στα καφενεια ο κοσμος! Μιλανε, γελανε, καλαμπουριζουν, πετανε και κανα σταχτοδοχειο, να μην αναφερω ποση αξια παιρνει μια ελια και μια αντζουγια διπλα στο μεσημεριανο ουζακι...Κανε μια βολτα στα παλια παραδοσιακα καφενεια της Μυτιληνης, με τους τεραστιους ξυλινους καθρεφτες, τα μαρμαρινα τραπεζακια και θα αλλαξεις γνωμη...
Αρέσει στα μέλη alisida, Mindthegap- και σε ακόμα 2 μέλη.

Helenaki4

# 125 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.527

Μάλλον δεν το κατάλαβες Κριστινα . Σημαίνει οτι το θέμα που θα μου βάλει λέει , θα ειναι έτσι ώστε να μην μπορω να το κάνω . Με απείλησε οτι θα με χαντακώσει . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 123 από Kristina_

Ε οχι φιλεναδα, αυτο δεν ειναι εκφοβισμος!!! Ειναι δικη του αρμοδιοτητα να επιλεγει τα θεματα, δεν ειναι;

ΚΠαράθεση:
Σχόλιο # 114 από Helenaki4

Το τελευταίο που άκουσα την περασμένη εβδομάδα ήταν «δεν ξερω , θα μπορούσε δυνητικά το θέμα της έρευνας που θα βάλω να μην μπορεί να βρεθεί σε καμμία βιβλιογραφία...» 

Αυτό λέγεται εκφοβισμός φίλε Red October 

Kristina_

# 126 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Το κατάλαβα απλά δεν καταλαβαινω γιατί το φοβάσαι ! Θα κανείς το καλύτερο σου και ότι γίνειΤι άλλους αξιολογητές δε θα χει αυτή η διπλωματική;

MadameShuShu40

# 127 στις 4/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνω με Κριστιν, με Σιβιλ, με Μαιντ.

Αντι να σπαταλας τοσο σαλιο, εδω μεσα, και να το διογκωνεις ατο μυαλο σου και να χαλιεσαι καθημερινα, μπες στην διαδικασια να αλλαξεις καθηγητη, αφου συμπεριφορά κι εσύ και αυτός δεν αλλάζει. 

Καθημερινά άντρες και γυναίκες αντιμετωπιζουν κάφρους.

Παντού. 

Από αφεντικά, από υπαλληλους από καθηγητές, από συναδέλφους. 

Αυτούς που μπορούν τους αποφεύγουν, άλλους τους αντιμετωπιζουν στα ισα, άλλους τους βριζουν.

Αποφασιαε τι σου ταιριαζει.

Sivilla_I

# 128 στις 4/6/2018
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 125 από Helenaki4

Μάλλον δεν το κατάλαβες Κριστινα . Σημαίνει οτι το θέμα που θα μου βάλει λέει , θα ειναι έτσι ώστε να μην μπορω να το κάνω . Με απείλησε οτι θα με χαντακώσει . 

Δεν θα το κάνει

Αλλα κι αν το κάνει, έχεις δικαίωμα να κάνεις ένσταση

για επαναξιολόγηση

ή προσφυγή στο πανεπιστήμιο για την ορθότητα του θέματος

Γενικά, ενημερώσου για το ποιά είναι τα δικαιώματά σου ως μεταπτυχιακή φοιτήτρια

Πρέπει να γνωρίζεις ακριβώς τις διαδικασίες. Γιαυτό υπάρχουν άλλωστε, για να είναι καλυμμένοι

και οι καθγητές και οι φοιτητές.

Απο κει και πέρα, υπάρχουν τα πειθαρικά, οι πρυτανείες κλπ για ο,τι άλλο

Αρέσει στα μέλη alisida, Enikos και σε ακόμα 1 μέλος.

dimitriis66

# 129 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απο καθαρη περιεργεια και χωρις να μπορω να δηλωσω ειδικος σε οτιδηποτε, ποιο ειναι το αντικειμενο του μεταπτυχιακου σου?

Παράθεση:
Σχόλιο # 125 από Helenaki4

Helenaki4

# 130 στις 5/6/2018
author
Γυναίκα / 44 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.527

Φίλε Δημήτρη συμπαθα με , δεν θα ήθελα να δώσω περισσότερα στοιχεία για το λόγο οτι η δουλειά μου και ως εκ τούτου και το αντικείμενο του μεταπτυχιακού ειναι «σημαδούρα» . Υπάρχει μονο ένα τμήμα στην Αθήνα που ειδικεύεται και οι διδάσκοντες ειναι ελάχιστοι , συγκριτικά με αλλα τμήματα . (Μάλλον βρήκα που θα πάω από Σεπτέμβρη και μαντέψτε ...ειναι γυναίκα)

Παράθεση:
Σχόλιο # 129 από dimitriis66

απο καθαρη περιεργεια και χωρις να μπορω να δηλωσω ειδικος σε οτιδηποτε, ποιο ειναι το αντικειμενο του μεταπτυχιακου σου?

sAvArA

# 131 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το να ΜΗΝ σου "π α ε ι"το διδακτορικο...το χεις σκεφτει;;;

Φρονιμαδα-υπομονη και ανωτεροτητα , θελουν οι "τ ι τ λ ο ι", 

ανθρωπους μηχανες ζητανε..

.Κι εσυ μη αντεχοντας ΟΟοολααα τουτα, να φτιαχνεις μικροπαθη 

και μικροκακιες για να ξεπερασεις τον "ασκητισμο" Του...

Ειναι τελικα της νοοτροπιας-κλισης Σου το θεμα;;;

Γιατι θες τον τιτλο δε μας ειπες...

alisida

# 132 στις 5/6/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.888

Τι θελεις να της πεις δηλ ? 

Να τα παρατησει για καποιον που δεν ασκει καλα το λειτουργημα του ,

ή μαζι με το μεταπτυχιακο- διδακτορικο, ο,τι τεσπα θελει να κανει,ειναι υποχρεωμενη να παρει και πτυχιο σπασμενων νευρων ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 131 από sAvArA

#125Το να ΜΗΝ σου "π α ε ι"το διδακτορικο...το χεις σκεφτει;;;Φρονιμαδα-υπομονη και ανωτεροτητα , θελουν οι "τ ι τ λ ο ι", ανθρωπους μηχανες ζητανε...Κι εσυ μη αντεχοντας ΟΟοολααα τουτα, να φτιαχνεις μικροπαθη και μικροκακιες για να ξεπερασεις τον "ασκητισμο" Του...Ειναι τελικα της νοοτροπιας-κλισης Σου το θεμα;;;Γιατι θες τον τιτλο δε μας ειπες...

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Helenaki4

giorgos170

# 133 στις 5/6/2018
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.991

για νά 'ναι όλοι μια οικογένεια ...

>>>>>>>>>>>
Γιατι θες τον τιτλο δε μας ειπες...
<<<<<<<<<<<

Αρέσει στο μέλος Enikos

sAvArA

# 134 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αν αυτο καταλαβες, καταλαβες λαθος...Οι ετεροκαθορισμοι Της ομως...εμενα μου δειχνουν εαυτοπιεση...

dimitriis66

# 135 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου απαντησεις απλα ηθελα να καταλαβω μηπως (αν εξαιρεσεις τα περιεργα σχολια) ΠΡΕΠΕΙ για καποιο λογο ο καθηγητης να μην ειναι τυπικος με τα συμβατα, αλλα πρεπει να ελεγξει και το "ευρος" του σκεπτικου των φοιτητων. Μην με παρεξηγησεις αλλα εχουμε πηξει σε μετπτυχιακους που απλα εχουν παρει καποιο χαρτι που δεν αξιζουν μονο και μονο για να αυξησουν τα εισοδηματα τους. Δεν στο γραφω με κακη διαθεση μιλαω γενικα και θα μπορουσα να σου αναφερω πολλα παραδειγματα απο φοιτητες που ειχαν "ελαστικους" καθηγητες και οταν χρειαστηκε να ασκησουν πανω στο αντικειμενο τα εκαναν ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Helenaki4

Φίλε Δημήτρη συμπαθα με , δεν θα ήθελα να δώσω περισσότερα στοιχεία για το λόγο οτι η δουλειά μου και ως εκ τούτου και το αντικείμενο του μεταπτυχιακού ειναι «σημαδούρα» . Υπάρχει μονο ένα τμήμα στην Αθήνα που ειδικεύεται και οι διδάσκοντες ειναι ελάχιστοι , συγκριτικά με αλλα τμήματα . (Μάλλον βρήκα που θα πάω από Σεπτέμβρη και μαντέψτε ...ειναι γυναίκα)

alisida

# 136 στις 5/6/2018
author
Καζακστάν

Ξαναδιαβασα το σχολιο σου να δω αν πραγματι καταλαβα λαθος 

Αυτο που σκεφτηκα με τη δευτερη αναγνωση,ειναι οτι η αποκτηση τιτλου εχει σκοπο εκτος απο επαγγελματικο να μας βοηθησει και σε αλλες πτυχες του εαυτου μας και της ζωης μας .

Ομως 

Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες ψυχικες δυναμεις .

Η θεματοθετρια ηδη πιεζεται αρκετα να ανταπεξελθει στις σποδες της ,συντηρωντας συγχρονως  παιδι-α που απ ο,τι ειδα στο προφιλ της μεγαλωνει μονη της .

Δε νομιζω οτι ειναι στην καλυτερη φαση της ζωης της για να εξασκησει συγχρονως την υπομονη και να φτασει στα ορια της ψυχικης ανωτερωτητας .

Αν παλι καταλαβα λαθος,διορθωσε με .

Παράθεση:
Σχόλιο # 134 από sAvArA

#132Αν αυτο καταλαβες, καταλαβες λαθος...Οι ετεροκαθορισμοι Της ομως...εμενα μου δειχνουν εαυτοπιεση...

sAvArA

# 137 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτο με τις αλλες πτυχες

του εαυτου και της ζωης Μας,μπορει και να συμβει , αν το θελουμε & χωρις διδακτορικους τιτλους, τριβες και διαδικασιες με τα λομπυ τα πανεπιστημιακα.. Σωστα;;

Hrakleitos3

# 138 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ευτυχως που υπαρχει το φορουμ και με αξιωνει ο Θεος αραια και που να μαθαινω λεξεις,την υπαρξη των οποιων αγνοουσα...να μπαινεις πιο συχνα να φωτιζεις τους νοες των κοινων θνητων...πεθαινω να διαβαζω τους  νεολογισμους σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 134 από sAvArA

#132Αν αυτο καταλαβες, καταλαβες λαθος...Οι ετεροκαθορισμοι Της ομως...εμενα μου δειχνουν [color=#ff0000]εαυτοπιεση... [/color]

alisida

# 139 στις 5/6/2018
author
Καζακστάν

Σωστα,αλλα ο καθενας ειναι ελευθερος να αποφασισει τι θα κανει .

Σε ολους τους χωρους υπαρχουν <βιαστες > της ψυχολογιας μας .

Εχω αποφασισει πλεον οτι δε θα γινω για χαρη τους <ανωτερο ον> να τους αντιμετωπισω .

Ολα μεχρι ενα σημειο .

Μετα παιρνω το σχοινι και το σαπουνι του κ.Ενικου 

Και ...καταλαβαινεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από sAvArA

Αυτο με τις αλλες πτυχεςτου εαυτου και της ζωης Μας,μπορει και να συμβει , αν το θελουμε & χωρις διδακτορικους τιτλους, τριβες και διαδικασιες με τα λομπυ τα πανεπιστημιακα.. Σωστα;;

Αρέσει στο μέλος Helenaki4

Hrakleitos3

# 140 στις 5/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

λαθος...για καποιους δεν ισχυει,γιατι πρεπει να καταφερουν να εξειδικευτουν σε τεραστιο βαθμο ωστε να μπορεσουν να προσφερουν υπηρεσιες που θα αλλαξουν προς το καλυτερο τον κοσμο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 137 από sAvArA

Αυτο με τις αλλες πτυχεςτου εαυτου και της ζωης Μας,μπορει και να συμβει , αν το θελουμε & χωρις διδακτορικους τιτλους, τριβες και διαδικασιες με τα λομπυ τα πανεπιστημιακα.. Σωστα;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-9)
Σελίδες 123456789
Δεν μπορείτε να απαντήσετε