Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτας με μια ματια

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011

Sourua

# 141 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εμ δεν βάζετε επισυναψη και δεν μπορώ να σας δείξω πως καλοβλεπουν  στο χωριό μου  τσι γαμπρους .Καλα να παθετε

Kristina_

# 142 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.559
'Aρεσαν+: 0%

2018 δεν εχουμε? 40+ δεν εισαι συ? αυτη ποσο ειναι. 15;

Παράθεση:
Σχόλιο # 130 από Gianniskev1977

Η συνάντηση.#124/#125Καταρχην Ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις. Συμφωνω και με τους δυο. Λοιπον σημερα πηγα παλι στο χωριο, φτανοντας το απογευμα κατα τις 7 λογω υποχρεώσεων. Πολυ κοσμο στο χωριο.. γειτονια ολο το χωριο, ξερετε πως ειναι. Μ λεει η θεια θες να την παρω τηλ. Να ερθει? Λεω οκ κ περιμενω. Ξαφνικα εμφανιζεται η μανα της κοπελιας για καφε μαζι με δυο γειτονισσες...! Ξενερωσα τερμα.. τελος παντων αφου περασε καποια ωρα ηρθε το κοριτσι..! Καλησπερα σας λεει κλεφτα ριχνει μια ματια κ μ λεει εισαι ο..?? Ο Γιάννης της λεω.καταλαβε φυσικα ποιος ημουν. Δεν εμεινε πολυ γιατι "ετυχε" μια δουλειά συμφωνα με τα λεγομενα της μαμας μετα απο ενα τηλ. Δεν ξερω.. μπορει.. εφυγε κ μαζι κ η μανα της. Ξενερωσα πολυ διοτι δεν υπηρχε χωρος για κουβεντα κ τα ματια ηταν πολλα.. δεν ξερω αν θα ξαναπαω εκει. Αυτο που με ενδιέφερε αρχικα ηταν να με δει ποιος ημουν. Η θεια στεναχωρηθηκε κ αυτη που εκατσε ενας λοχος ολοκρηρος στο τραπέζι που καθομασταν αρχικα.. με κερασε το καφεδακι κ μου ζητησε να μεταφέρει το τηλ. Στο κοριτσι ετσι ωστε να συνεννοηθούμε .. της ειπα πως θα το δωσω εγω εφοσον το ζητησει.. δεν ξερω αν εκανα καλα, και επισης στο χωριο υπαρχουν πολλα περιεργα ματια τα οποια ψαχνουν απαντησεις... πρεπει να εμφανιστω μια φορα κ αυτο θα ναι πρωινο ετσι ωστε να εχει ησυχία στο μαγαζι.. δεν ξερω τι να κανω...

Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, alisida

26-29-31

# 143 στις 7/6/2018
author
Ανδρας / 58 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.673

Τζον, πιστευω να μας καλεσεις στον γαμο,θα πρεπει

να κανουνε καλα γλεντια εκει πανω στο χωριο...
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, alisida

MadameShuShu40

# 144 στις 8/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 143 από 26-29-31

Τζον, πιστευω να μας καλεσεις στον γαμο,θα πρεπει

να κανουνε καλα γλεντια εκει πανω στο χωριο...

Αν δεν καλεσει εμας τους μυστικοσυμβουλους του, ποιον θα καλεσει???

Helenaki4

# 145 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.052

Δεν θελω ούτε να σε στεναχωρήσω , ούτε να γίνω Κασσανδρα, θα μοιραστώ κάποιες σκέψεις όχι τοσο ευχάριστες ...

1.Στη θέση σου δεν πήγαινα ξανά εκεί . Την πρώτη φορά λέγεσαι «πολιορκητης» , τη δεύτερη «θαυμαστής» . Την τριτη πώς θα σε χαρακτηρίσει η κουστωδία με μανάδες θείες και γειτονισες ? 

Ας συνυπολογίσουμε το γεγονός οτι υπάρχει μια επιχείρηση εκεί . Οι ιδιοκτήτες πάντα έχουν το κομπλεξακι οτι δέχονται συχνά προσεγγίσεις με ...βλέψεις , αν με εννοείς . Δε σε συμφέρει να παρεξηγηθούν οι προθέσεις σου . Γουστάρεις απλά μια γυναίκα , είτε έχει χρήμα , είτε όχι . 

2.Αν η κοπέλα δεν θέλει ή δεν μπορεί να πατήσει πόδι στην παρεμβατική μάνα της , υπάρχει πρόβλημα και δεν λύνεται με ένα ξεκαθάρισμα . Και μονο το γεγονός που περιγράφεις , οτι άφησε την ειδικότητα της και ασχολείται με οικογενειακή επιχείρηση , ειναι μια σοβαρή ένδειξη οτι η ιεραρχία βασιλεύει . 

Φοβάμαι οτι αυτά δεν αλλάζουν Γιάννη μου , καλό θα ήταν να «διαβάσεις» από νωρίς τα δεδομένα και να πάρεις τις αποφάσεις σου πριν προχωρήσει το πράγμα . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 140 από Gianniskev1977

Δεν Θα τα παρατησω τοσο ευκολαΕχω καταλαβει το δικο τους παιχνιδι.. Η αυλαία θα κλεισει στο χωριο την αλλη εβδομαδα. Απο κει και επειτα αφηνω τηλεφωνο και αν θελησει να καταλαβει τι με ωθησε να παρω τετοιες αποφάσεις για παρτυ της. Θα την ξαναδω.. διαφορετικα. Θα ληξει.Σε περιπτωση που γινει κατι κ προχωρησει παραπέρα δεν πρόκειται να ζησω παρεα με τη μανα της κ τους γειτονες.. τα πρωτα που θα προσπαθησω να ξεκαθαρισω θα ναι αυτο.! Το δευτερο ειναι οτι αντιλαμβανομαι οτι ουτε κ της κοπελας της αρεσει ολο αυτο με το χωριο. Ειναι γυναικα που εχει γυρισει αρκετα σπουδαγμενη στο βελγιο γιατρος κ επεστρεψε για χαρη οικογενειακης επιχείρησης.. φανταζομαι οτι βιωνει στο πετσι της ολη αυτην την πιεση του χωριου.

Αρέσει στο μέλος Mindthegap-

Gianniskev1977

# 146 στις 8/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αυλαια εκλεισε.

Λοιπον κυριες κ κυριοι.Δεν πηγα στο χωριο, εστειλα στο μεσετζερ το τηλ. Κ μια πρόταση για καφε.Η απαντηση της κατα λεξη:Καταρχην ευχαριστω για τα λουλουδια γιαννη. Δεν θελω να βγομε για καφε γιατι δεν εχουμε κατι κοινο. Λεω εγω τωρα.. ποσο παλιοχαρακτηρας πρεπει να σαι για να γραψεις τετοια απαντηση???

Lena_7_

# 147 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

Ελα Γιαννακη, μην απορεις...ειναι ο κλασσικος "θεοχαρακτηρας", 

που μολις δωσει χυλοπιτα με οποιαδηποτε αρνητικη απαντηση...

γινεται δια μαγειας..."παλιοχαρακτηρας"...!!!

Αντζελα θεα!

https://www.youtube.com/watch?v=3eRP2JQGeTc

Παράθεση:
Σχόλιο # 146 από Gianniskev1977

Η αυλαια εκλεισε. Λοιπον κυριες κ κυριοι.Δεν πηγα στο χωριο, εστειλα στο μεσετζερ το τηλ. Κ μια πρόταση για καφε.Η απαντηση της κατα λεξη:Καταρχην ευχαριστω για τα λουλουδια γιαννη. Δεν θελω να βγομε για καφε γιατι δεν εχουμε κατι κοινο. Λεω εγω τωρα.. ποσο παλιοχαρακτηρας πρεπει να σαι για να γραψεις τετοια απαντηση???

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Mindthegap- και σε ακόμα 3 μέλη.

123xristos

# 148 στις 8/6/2018
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 389

Παράθεση:

Η αυλαια εκλεισε. :Καταρχην ευχαριστω για τα λουλουδια γιαννη. Δεν θελω να βγομε για καφε γιατι δεν εχουμε κατι κοινο. Λεω εγω τωρα.. ποσο παλιοχαρακτηρας πρεπει να σαι για να γραψεις τετοια απαντηση???

γεια σας κυριε Γιαννη!!

μια χαρα σας τα εγραψε, γιατι θα πρεπει να ειναι παλιοχαρακτηρας;

μαλιστα σας αιτιολογισε και τον λογο που δεν θελει να βγειτε μαζι, αυτο δειχνει πρωτα  σεβασμο προς εσας

και μετα προς τον εαυτο της

Αρέσει στο μέλος alisida

Helenaki4

# 149 στις 8/6/2018
author

Σνομπαρία ...μη στεναχωριέσαι . Λίγοι ειναι όμορφοι μέσα κι έξω . Ακόμα κι αν δεν ήθελε , θα μπορούσε να βρει πιο εύσχημο τροπο . 

Εύχομαι να κρατήσεις τον ίδιο τροπο προσέγγισης . Η επόμενη μπορεί να το αξίζει !

Παράθεση:

Η αυλαια εκλεισε. Λοιπον κυριες κ κυριοι.Δεν πηγα στο χωριο, εστειλα στο μεσετζερ το τηλ. Κ μια πρόταση για καφε.Η απαντηση της κατα λεξη:Καταρχην ευχαριστω για τα λουλουδια γιαννη. Δεν θελω να βγομε για καφε γιατι δεν εχουμε κατι κοινο. Λεω εγω τωρα.. ποσο παλιοχαρακτηρας πρεπει να σαι για να γραψεις τετοια απαντηση???

Sivilla_I

# 150 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:

Καθόλου παλιοχαρακτήρας

Απλώς δεν της άρεσε ο γκόμενος (εσεις)

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Lena_7_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Sivilla_I

# 151 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 149 από Helenaki4

Σνομπαρία ...μη στεναχωριέσαι . Λίγοι ειναι όμορφοι μέσα κι έξω . Ακόμα κι αν δεν ήθελε , θα μπορούσε να βρει πιο εύσχημο τροπο . 

Εύχομαι να κρατήσεις τον ίδιο τροπο προσέγγισης . Η επόμενη μπορεί να το αξίζει !

Όμορφοι είναι αυτοί που μας κάθονται

ε?

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Lena_7_ και σε ακόμα 1 μέλος.

alisida

# 152 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 9.690

Σιγουρα εχει τον δικο μου <<παλιοχαραχτηρα>> η κοπελα και πηρε αναποδες με το θαρρος σου να την πολιορκησεις με λουλουδια και με θειαδες ακομα δεν τη γνωρισες .

Στην επομενη να πας να μιλησεις στην ιδια και οχι στους συγγενεις της 

Για ποιο λογο να μαθαινουν ολοι δηλ τα γκομενικα της,εδω τα εμαθε ολο το χωριο κι εσυ ζητας τα ρεστα για την απαντηση της ? 

Και πολυ ευγενικη ηταν ,εγω δε θα εμπαινα στον κοπο να απαντησω ετσι ,θα εγραφα απλα : τωρα που τα εκανες σαλατα τι θελεις ?

Παράθεση:

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Lena_7_

maraki_lar_1980

# 153 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 49
Απαντήσεις: 1.474

Γιαννη,το "δεν εχουμε κατι κοινο" μεταφραζεται ως "δε μου αρεσεις".

Διότι δε γνωριζοσαστε καλα για να ξέρει αν έχετε κοινά.

Ξερω οτι σου αφησε μια πικρια,αλλα μη την παίρνεις βαρια την απόρριψη.

Δε μπορούμε να αρέσουνε σε όλους/ες.Θα κάτσουμε να σκάσουμε?

Είναι και φρέσκο ακόμα,σε καταλαβαινω...σε λίγο καιρό όμως θα το ξεπεράσεις,θα δεις.

Κράτα τον όμως αυτον τον όμορφο τρόπο προσεγγισης (το να στείλεις λουλουδια).Και όλο και σε κάποια άλλη θα πιάσει τόπο.

Αρέσει στα μέλη Betty_83, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

mara08

# 154 στις 8/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε η ιστορία από την αρχή δεν πήγαινε ...

Σίγουρα το φάουλ το δικό σου ήταν ότι με την θεία τα έλεγες .. 

Τώρα ή δεν της άρεσες εμφανισιακά ή δεν της άρεσε που το ήξεραν όλοι ! Αυτό βέβαια δεν αναιρεί το γεγονός ότι μπλέχτηκαν όλοι να δουν τον " γαμπρό" και η θεία έκοβε και έραβε ..

Νομίζω καλύτερα για πολλούς λόγους .

Όπου λαλούν πολλοί κοκοροι λέει η σοφη παροιμία !

Helenaki4

# 155 στις 8/6/2018
author

Όμορφοι ειναι αυτοί που ακόμα κι αν δε μας γουστάρουν , μας το λένε με έναν τροπο που δεν μας εμφυσά ανασφάλεια . 

«Δεν έχουμε τίποτα κοινό» σημαίνει «προεξοφλώ ποιος είσαι πριν καν σε γνωρίσω». 

Θα μπορούσε απλά να πει οτι ειναι σε σχέση , ας πούμε . 

Παράθεση:
Σχόλιο # 151 από Sivilla_I

Όμορφοι είναι αυτοί που μας κάθονται

ε?

Αρέσει στο μέλος siopi13

Helenaki4

# 156 στις 8/6/2018
author

Γιάννη στην παρούσα φάση δεν μπορω να πω οτι συμφωνώ με τους συνομιλητές . 

Πιστεύω με όλο το σεβασμό στις άλλες απόψεις οτι άφησε υπονοούμενο για τη «διαφορα» στο κοινωνικό σας status . 

Δεν σε ξέρει σαν άνθρωπο , πως ειναι τοσο σίγουρη οτι δεν έχετε κάτι κοινό ?

Η κοπέλα δε μιλά για γούστα , ούτε χαρακτήρα . Μιλά καθαρά για  οικονομική δύναμη , φοβάμαι . 

Μάλλον γλίτωσες .

Δεν εχω ιδέα τι δουλειά κανεις και αν εχεις περιουσία , εκεινη όμως δείχνει να θεωρεί τον εαυτό της ανώτερο . Δυστυχώς ...ζητω η ελληνική περιφέρεια . 

Παράθεση:

Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 157 στις 8/6/2018
author
Καζακστάν

Ή απλα ηθελε να του πει οτι δεν θελει να εχουν κατι κοινο,γιατι δηλ θα επρεπε να θελει ?

Δεν σας εχει τυχει με το που βλεπετε εναν ανθρωπο να λετε : ποτε ! 

Ετσι,γιατι κατι δεν σας καθεται καλα αλλα να μην εχετε και την ορεξη να βρειτε τι ειναι αυτο το κατι .

Παράθεση:
Σχόλιο # 155 από Helenaki4

Όμορφοι ειναι αυτοί που ακόμα κι αν δε μας γουστάρουν , μας το λένε με έναν τροπο που δεν μας εμφυσά ανασφάλεια . 

«Δεν έχουμε τίποτα κοινό» σημαίνει «προεξοφλώ ποιος είσαι πριν καν σε γνωρίσω». 

Θα μπορούσε απλά να πει οτι ειναι σε σχέση , ας πούμε . 

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

mara08

# 158 στις 8/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και συνήθως αυτό το ένστικτο αυτή η πρώτη σκέψη , αισθηση είναι σωστή !!!

(Δεν αναφέρομαι στο θεματοθετη ) 

Παράθεση:
Σχόλιο # 157 από alisida

Ή απλα ηθελε να του πει οτι δεν θελει να εχουν κατι κοινο,γιατι δηλ θα επρεπε να θελει ?

Δεν σας εχει τυχει με το που βλεπετε εναν ανθρωπο να λετε : ποτε

Ετσι,γιατι κατι δεν σας καθεται καλα αλλα να μην εχετε και την ορεξη να βρειτε τι ειναι αυτο το κατι .

alisida

# 159 στις 8/6/2018
author
Καζακστάν

@Ελενακι #156

Πολυ πιθανο να ειναι και αυτο που λες.Γιατι θα επρεπε να του πει ενα ψεμα οτι ειναι ταχα σε σχεση .Του ειπε την αληθεια ,θα επρεπε να ειναι σεβαστο και οχι να τη λεει παλιοχαραχτηρα .Δε θελω να εκφραστω για το ποιος ειναι τελικα ο παλιοχαραχτηρας,μαλλον η κοπελα γλυτωσε .
Αρέσει στα μέλη Betty_83, Helenaki4 και σε ακόμα 1 μέλος.

Kristina_

# 160 στις 8/6/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Χιλή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.559

Δε λες που τα εμαθε ολο το χωριο πριν τα μαθει η ιδια?

Παράθεση:
Σχόλιο # 152 από alisida

Σιγουρα εχει τον δικο μου <<παλιοχαραχτηρα>> η κοπελα και πηρε αναποδες με το θαρρος σου να την πολιορκησεις με λουλουδια και με θειαδες ακομα δεν τη γνωρισες .

Στην επομενη να πας να μιλησεις στην ιδια και οχι στους συγγενεις της 

Για ποιο λογο να μαθαινουν ολοι δηλ τα γκομενικα της,εδω τα εμαθε ολο το χωριο κι εσυ ζητας τα ρεστα για την απαντηση της ? 

Και πολυ ευγενικη ηταν ,εγω δε θα εμπαινα στον κοπο να απαντησω ετσι ,θα εγραφα απλα : τωρα που τα εκανες σαλατα τι θελεις ?

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Lena_7_ και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011
Δεν μπορείτε να απαντήσετε