Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δίαιτες!

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

anassa_

# 41 στις 6/6/2018
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.135
'Aρεσαν+: 0%

σε ο,τι αφορα την απωλεια βαρους... σκεφτομαι οτι αυτο που περισσευει ειναι ξυγκι. αρα αποθηκευμενο λιπος. που έχει ο οργανισμος το χρειαζεται.μηπως να το κοβαμε παντελως απο το διατροφολογιο και να στελναμε τον οργανισμο να το παρει απο κει που χει αραξει ?ε?ε???

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς να κόψουμε τελείως το λιπος  ( * και  ελαιόλαδο,  λιπαρά ψάρια, λάδι καρύδας)  

Απ' ό,τι έχω διαβάσει, ο οργανισμός μας είναι ένα βιοχημικό εργαστήριο. Για να λειτουργεί σωστά χρειάζεται όλα τα απαραίτητα διατροφικά στοιχεία ώστε να μπορεί να μεταβολίζει ό,τι χρειάζεται.
Το λίπος είναι απαραίτητο στην άμεση, υγιεινή κ την ελάχιστη μορφή του, ώστε να μεταβολιζονται τα λιποδιαλυτα στοιχεία, και να τρώμε πιό νόστιμα... Το άλλο που κατάλαβα και έβαλα στο πρόγραμμά μου είναι μία φορά την εβδομάδα διάλειμμα. Μπορεί να συνδυαστει με κάποια έξοδο ή όχι, όμως αισθάνομαι με την παρατυπία στο πρόγραμμα ελεύθερη και νόστιμη χωρίς εκπτώσεις χα χα.

Αυτό δίνει ενα boost στον οργανισμό κ βλέπεις γρηγορότερα αποτέλεσμα εφ' όσον ξεγελας τον οργανισμό κ δεν " κλειδώνει" λόγω πείνας... 
 Και μπορεί να μην είναι το καλύτερό σου το γυμναστήριο, όπως κι εμένα άλλωστε, ωστόσο ο καναπές, το ίντερνετ, η τηλεόραση θα πρέπει να γίνει το χειροτερο μας το απόγευμα που συνήθως ...πιάνει πείνα.
 Το τρυκ είναι να φύγει κανείς από το σπίτι να περπατήσει γρήγορα όσο μπορεί, να κολυμπήσει, να παίξει με τα παιδιά του ρακέτες, σχοινακι, μπάλα, μπάσκετ, κυνηγητό, κρυφτό, χορό κλπ ... 

Αυτά βαρεθηκα να γράφω προς το παρόν...  

Αρέσει στα μέλη peripli, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 42 στις 6/6/2018
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.901

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από anassa_

Περι διατροφής κ  γυμναστικής έχω γίνει πλέον ειδικός   ,  έχω όμως μπερδευτεί λίγο με το πότε  πρέπει να τρως υδατανθρα ... πριν τη γυμναστική , μετά τη γυμναστική;

... Βαριεμαι να διαβαζω τους γυμναστες σε διαφορα σάιτ  που απευθύνονται κυρίως σε άντρες για την διατήρηση , ανάπτυξη κ επιδιόρθωση του μυϊκού ιστού ...

νομίζω ενα τέτοιο ξεκαθάρισμα θα  ωφελούσε την εδώ κουβέντα κ εμάς τις γυναίκες που πασχουμε, ακόμα κι αν φτάσουμε στο ιδανικό βάρος από περισσότερο λιπώδη ιστό.

Αν θες δώσε τιπς ... Παραλία. 

ο οργανισμός μετατρέπει τις ενεργειακές ουσίες (υδατάνθρακες,λίπη,πρωτεϊνες) τη μια στην άλλη, ανάλογα με τις απαιτήσεις. Αν π.χ. κάνεις προπόνηση δύναμης για άυξηση της μάζας, ακόμη και λίγες πρωτεϊνες να τρως, αυτός θα μετατρέψει τα λίπη π.χ. σε πρωτεϊνες. Λεπτομέρειες διατροφής δεν ξέρω, ίσως αν τρως ανάλογα να επηρεάζεις λίγο το αποτέλεσμα (εδώ με βρίσκεις αδιάβαστη).

Επίσης κατά τη διάρκεια της άσκησης καίγονται απ όλα, αλλά σε διαφορετικές αναλογίες , π.χ. στην αρχή υδατάνθρακας, στην πορεία λίπη. Πρωτείνες , ελάχιστες ,μόνο σε υπερπροσπάθεια. Αντίθετα η μυική πρωτεϊνη προσαρμόζεται και αυξάνει αναλογικά.Αυτη που καίγεται είναι αμελητέα

Αυτό που ξέρω ότι επηρεάζει τις καύσεις υδατανθράκων είναι η : Φόρτιση με υδατάνθρακες, που κάποτε θεωρούνταν και ντόπινγκ, αλλά νόμιμο. Δηλαδή ο αθλητής έμενε ένα τριήμερο χωρίς υδατάνθρακες και μετά , τρεις μέρες πριν τον αγώνα, πλακωνόταν στον υδατάνθρακα. Οι αποθήκες γλυκογόνου είχαν αδιάσει και οι μεις ρουφούσαν σα σφουγγάρι τον υδατάνθρακα και τον μετέτρεπαν σε μυικό γλυκογόνο και είχε ο αθλητής γεμάτες τις αποθήκες για έναν μαραθώνιο π.χ.

Αλλά αυτά νομίζω είναι αθώες ζαβολίτσες και έχουν λίγη δράση πλέον.

Και εδώ δε μιλάμε για πρωταθλητισμό. Μιλάμε για αθλητιμό για υγεία. Οι πρωταθλητές παρακαλώ με τον προπονητή τους.

Ισορροπημένη διατροφή είναι το καλύτερο.

Αρέσει στα μέλη anassa_, Mindthegap- και σε ακόμα 4 μέλη.

Paralia48

# 43 στις 6/6/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από anassa_

σε ο,τι αφορα την απωλεια βαρους... σκεφτομαι οτι αυτο που περισσευει ειναι ξυγκι. αρα αποθηκευμενο λιπος. που έχει ο οργανισμος το χρειαζεται.μηπως να το κοβαμε παντελως απο το διατροφολογιο και να στελναμε τον οργανισμο να το παρει απο κει που χει αραξει ?ε?ε???

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς να κόψουμε τελείως το λιπος  ( * και  ελαιόλαδο,  λιπαρά ψάρια, λάδι καρύδας)  

Απ' ό,τι έχω διαβάσει, ο οργανισμός μας είναι ένα βιοχημικό εργαστήριο. Για να λειτουργεί σωστά χρειάζεται όλα τα απαραίτητα διατροφικά στοιχεία ώστε να μπορεί να μεταβολίζει ό,τι χρειάζεται.
Το λίπος είναι απαραίτητο στην άμεση, υγιεινή κ την ελάχιστη μορφή του, ώστε να μεταβολιζονται τα λιποδιαλυτα στοιχεία, και να τρώμε πιό νόστιμα... Το άλλο που κατάλαβα και έβαλα στο πρόγραμμά μου είναι μία φορά την εβδομάδα διάλειμμα. Μπορεί να συνδυαστει με κάποια έξοδο ή όχι, όμως αισθάνομαι με την παρατυπία στο πρόγραμμα ελεύθερη και νόστιμη χωρίς εκπτώσεις χα χα.

Αυτό δίνει ενα boost στον οργανισμό κ βλέπεις γρηγορότερα αποτέλεσμα εφ' όσον ξεγελας τον οργανισμό κ δεν " κλειδώνει" λόγω πείνας... 
 Και μπορεί να μην είναι το καλύτερό σου το γυμναστήριο, όπως κι εμένα άλλωστε, ωστόσο ο καναπές, το ίντερνετ, η τηλεόραση θα πρέπει να γίνει το χειροτερο μας το απόγευμα που συνήθως ...πιάνει πείνα.
 Το τρυκ είναι να φύγει κανείς από το σπίτι να περπατήσει γρήγορα όσο μπορεί, να κολυμπήσει, να παίξει με τα παιδιά του ρακέτες, σχοινακι, μπάλα, μπάσκετ, κυνηγητό, κρυφτό, χορό κλπ ... 

Αυτά βαρεθηκα να γράφω προς το παρόν...  

έχεις απόλυτο δίκιο.

Ακόμη και αν τρώγαμε μόνο υδατάνθρακες π.χ. μέλι ,μαρμελάδα φουλ με ψωμί πολύ και φρούτα πολλά,ο οργανισμός, τις περιττές θερμίδες θα τις αποθήκευε ως λίπος πάλι. Θα φορτίζονταν οι μεις με γλυκογόνο,...και το υπόλοιπο; Λίπος!

¶σε που όπως λες, δε θα αποροφούνταν οι λιποδιαλυτές βιταμίνες. Επομένως;  Μια τρύπα στο νερό

Αρέσει στα μέλη anassa_, Arxontoula_ και σε ακόμα 2 μέλη.

tangerinedream

# 44 στις 6/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...οι λιπαρές τροφές χρειάζονται στον οργανισμό!!! ...η χοληστερόλη υποστηρίζει τις εγκεφαλικές λειτουργίες και στην ανανέωση των εγκεφαλικών κυττάρων...επιπλέον συμβάλλει στην μυελίνωση των νευρώνων...πολυ σημαντική η ύπαρξή της στον οργανισμό!!! :-)

tangerinedream

# 45 στις 6/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...φυσικά χρειάζεται κάποια προσοχή στην επιλογή των λιπαρών τροφών και στην ποσότητα που καταναλώνουμε..."μέτρον άριστον" λοιπόν και στις λιπαρές τροφές ώστε να έχουμε -μεταξύ των άλλων- και υγιή εγκέφαλο...

tangerinedream

# 46 στις 6/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...και κυρίως, για υγιείς σκέψεις!!! :-)

MiltosRNLI1930

# 47 στις 6/6/2018
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.250

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από pythagoras

Αν είναι καλάθι ή τελάρο (φρούτων), πειραζει;;;

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 48 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.887

Καλησπερα παντου!

Απαντησεις σε ερωτησεις.
Ανασσα, Μανταμ ΣΣ, Κλελια Αρχοντουλα, Ενικε, και αλλοι, δεν ειναι δυσκολο και δεν πεινατε, δεν στερειστε,  και δινετε το λιπος που πρεπει για καλη εγκεφαλικη, σπλαχνικη και εντερικη λειτουργια και μαλιστα τακτικοτατα (!) με 2 κουταλιες λαδι ημερησιως που ειναι αρκετες για πληρη απορροφηση των παντων.
Η γυμναστικουλα που δεν ειναι δυσκολη ουτε υποχρεωτικη, γινεται όποτε θελετε, αλλα οχι κουραστικα και συνεχομενα. Αυτο ειναι το μυστικο. Λιγο και ξανα! Δεν κουραζονται οι μυες και δεν καιγεται μυϊκη μαζα, ισα ισα αυξανεται και σφιγγει διοτι φευγει το λιπος και τα υγρα. Δλδ "αδυνατιζετε" και ουρειτε και ξεφουσκωνεται αμεσα!!! Ειδικα οι κυριες που εχουμε τα ορμονικα μας μπλοκαρισματα...Οι κυριοι χανουν κοιλια!Κοψτε το ασανσερ, ανεβοκατεβαινετε σκαλες, 44 εχω πανω κατω και 21 στον πανω οροφο, μια χαρα συσφιξη!!! Επι τουλαχιστον 8 φορες τη μερα, νατο!!!
Τα ψαρια κατακρατουν κοιλιακο λιπος, γι'αυτο λεμε 1 φορα! Καλα γελατε...οταν δειτε τη μαγικη διαφορα...κεραστε με καφε, ή...περαστε απο Μαραθια μετα τις 20 τρεχοντος να σας φιλοξενησω και να τον πιουμε παραθαλασιως...να μαγευτειτε!!!
Δεν ειναι δυσκολο, κρεας ή κοτοπουλο ή γαλοπουλα ή ψαρι με σαλατα πλουσια και φρουτο, 2 κυρια γευματα...ημαρτον! Σκατε απο φαγητο!!! Στα ενδιαμεσα ασπραδια (πρωτη και κυρια πηγη καθαρης πρωτεΪνης!!!) ή φιλετο γαλοπουλας καπνιστης με αγγουρακια και ροφηματα ή καφεδες...πού ειναι το δυσκολο και το στερητικο???
Οποιος δε θελει να ζυμωσει...κλπ...Ποδηλατο στο κρεββατι σας, ξεκουραζει, κατεβαζει το αιμα , αποφορτιζει και σφιγγει μηρους!!! Κρεμαστειτε καπου να ξεπιαστειτε, να ισιωσει το αυχενικο, να ξεσφιξουν οι σπονδυλοι στη μεση, ευεξια!!! Καντε βαθεια καθισματα απο καποια σκαλα ή κατι σταθερο όποτε θυμηθειτε, ξεπιανετε ολο το σωμα και δυναμωνει, νοιωθετε πολυ ωραια μετα. Χωρις κουραση, χαλαρα.
Αυτο ειναι το μυστικο, δεν καιτε μυϊκη μαζα γιατι δεν κουραζεστε (!!!), καιτε λιπος και υγρα!
Αντε , αφηκετε τις δικιολογιες! Πουθενα δεν εγραψα για πεινα και εξοντωση...οποιοι δε θελουν, εεε ας μην το κανουν. Μια-δυο εβδομαδες ειναι ταμαμ για μια συντομη αποφορτιση, μετα χαλαρα 1-2φορες τη βδομαδα για ισοφαρισμα και συντηρητικι αγωγη...!!!(α Τανγκεριν, να μας θυμασαι συχνοτερα, οχι όποτε σε βολευει κανοντας διαλλειμα απο τ'αλλο...αντε, εριξες βοτσαλα ξοπισω και θυμηθηκες τωρα στη διαιτα...)
Χαιρετε σε ολους!!!

Αρέσει στα μέλη __HBH__, alisida

panagiotismp90

# 49 στις 7/6/2018
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

συντροφισα ή μπαινεις σερβαιβορ ή χωριζεις απ το αμορε σου, καρατσεκαρισμενο θα μεινεις μιση.

Αρέσει στα μέλη peripli, alisida

Sivilla_I

# 50 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από peripli

Καλησπερα παντου!

Απαντησεις σε ερωτησεις.
Ανασσα, Μανταμ ΣΣ, Κλελια Αρχοντουλα, Ενικε, και αλλοι, δεν ειναι δυσκολο και δεν πεινατε, δεν στερειστε,  και δινετε το λιπος που πρεπει για καλη εγκεφαλικη, σπλαχνικη και εντερικη λειτουργια και μαλιστα τακτικοτατα (!) με 2 κουταλιες λαδι ημερησιως που ειναι αρκετες για πληρη απορροφηση των παντων.
Η γυμναστικουλα που δεν ειναι δυσκολη ουτε υποχρεωτικη, γινεται όποτε θελετε, αλλα οχι κουραστικα και συνεχομενα. Αυτο ειναι το μυστικο. Λιγο και ξανα! Δεν κουραζονται οι μυες και δεν καιγεται μυϊκη μαζα, ισα ισα αυξανεται και σφιγγει διοτι φευγει το λιπος και τα υγρα. Δλδ "αδυνατιζετε" και ουρειτε και ξεφουσκωνεται αμεσα!!! Ειδικα οι κυριες που εχουμε τα ορμονικα μας μπλοκαρισματα...Οι κυριοι χανουν κοιλια!Κοψτε το ασανσερ, ανεβοκατεβαινετε σκαλες, 44 εχω πανω κατω και 21 στον πανω οροφο, μια χαρα συσφιξη!!! Επι τουλαχιστον 8 φορες τη μερα, νατο!!!
Τα ψαρια κατακρατουν κοιλιακο λιπος, γι'αυτο λεμε 1 φορα! Καλα γελατε...οταν δειτε τη μαγικη διαφορα...κεραστε με καφε, ή...περαστε απο Μαραθια μετα τις 20 τρεχοντος να σας φιλοξενησω και να τον πιουμε παραθαλασιως...να μαγευτειτε!!!
Δεν ειναι δυσκολο, κρεας ή κοτοπουλο ή γαλοπουλα ή ψαρι με σαλατα πλουσια και φρουτο, 2 κυρια γευματα...ημαρτον! Σκατε απο φαγητο!!! Στα ενδιαμεσα ασπραδια (πρωτη και κυρια πηγη καθαρης πρωτεΪνης!!!) ή φιλετο γαλοπουλας καπνιστης με αγγουρακια και ροφηματα ή καφεδες...πού ειναι το δυσκολο και το στερητικο???
Οποιος δε θελει να ζυμωσει...κλπ...Ποδηλατο στο κρεββατι σας, ξεκουραζει, κατεβαζει το αιμα , αποφορτιζει και σφιγγει μηρους!!! Κρεμαστειτε καπου να ξεπιαστειτε, να ισιωσει το αυχενικο, να ξεσφιξουν οι σπονδυλοι στη μεση, ευεξια!!! Καντε βαθεια καθισματα απο καποια σκαλα ή κατι σταθερο όποτε θυμηθειτε, ξεπιανετε ολο το σωμα και δυναμωνει, νοιωθετε πολυ ωραια μετα. Χωρις κουραση, χαλαρα.
Αυτο ειναι το μυστικο, δεν καιτε μυϊκη μαζα γιατι δεν κουραζεστε (!!!), καιτε λιπος και υγρα!
Αντε , αφηκετε τις δικιολογιες! Πουθενα δεν εγραψα για πεινα και εξοντωση...οποιοι δε θελουν, εεε ας μην το κανουν. Μια-δυο εβδομαδες ειναι ταμαμ για μια συντομη αποφορτιση, μετα χαλαρα 1-2φορες τη βδομαδα για ισοφαρισμα και συντηρητικι αγωγη...!!!(α Τανγκεριν, να μας θυμασαι συχνοτερα, οχι όποτε σε βολευει κανοντας διαλλειμα απο τ'αλλο...αντε, εριξες βοτσαλα ξοπισω και θυμηθηκες τωρα στη διαιτα...)
Χαιρετε σε ολους!!!

Βρε κυρα περιπλι μου

γιατι τους μαλώνετε?

Αγχώθηκα μέχρι και γω έτσι που τα διάβασα!

Δηλαδή, αντί για μοτιβέισον

έπαθα το άλλο, που θες να κάνεις μια μακαρονάδα

με σάλτσα παρμεζάνας

και να βυθιστείς στον υδατάνθρακα και τα τρανς!

Δηλαδή και τώρα επι τόπου την τσάκιζα!

(πάντως αν ο μυς δεν κουραστεί, βράστα! είναι λάθος αυτό που λέτε οτι αν κουραστείς καις μυική μάζα και όχι λίπος και υγρά. η κούραση, το να ιδρώσεις στη γυμναστική καθώς και το κάψιμο των μυών, η κόπωσή τους και το να "μη βγαίνει εύκολα η τελευταία επανάληψη" που λέμε, είναι το σήμα του μυ οτι θα διογκωθεί και θα δυναμώσει για να τα καταφέρει να ανταπεξέλθει στην πρόκληση που του βάζεις)

Πάντως αυτο που λες, το μονόζυγο, είναι σωτήριο. Θυμάμαι παλιότερα, πήγαινα μέχρι στις παιδικές χαρές και κρεμιόμουν σαν τη μαϊμού   

Ε μετά το βαλα και σπίτι μου και άρχισα να θυμίζω άνθρωπο!

Αρέσει στα μέλη Paralia48, peripli

Sivilla_I

# 51 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από syntrofissa-Klelia

καλημερα και  λάικ ολουθε !

που λετε... καλη χρυση η γυμναστικη.. αλλα αυτη της η μονοτονια δε παλευεται !

στο μηνα πανω προσωπικα εχουν σπασει τα νευρα μου!
βα ριε μαι. μια ωρα γυμναστικη μεν.που ξερεις απο πριν πως θα εξελιχθει.

(οχι. ακυρο. δεν θα εξελιχθει. θα περασει απο πανω σου σα νταλικα.)

σε ο,τι αφορα την απωλεια βαρους... σκεφτομαι οτι αυτο που περισσευει ειναι ξυγκι. 

αρα αποθηκευμενο λιπος. που ο οργανισμος το χρειαζεται.

μηπως να το κοβαμε παντελως απο το διατροφολογιο και να στελναμε τον οργανισμο να το παρει απο κει που χει αραξει ?
ε?
ε???

Αρχοντή! ναι. ειναι και τα εξυπνα μαγιω μια λυση.αλλα σαν τις ακρογιαλιες τις απομερες .

δεν εχει.

απο καθε αποψη!

μιλαμε για ελευθερια!

οχι οτι ημουν ποτε των beach bar αλλα... εσχατως το κακο παραγινε. ουτε καντινα δεν θελω να υπαρχει . 

Αυτό που περισσεύει

καμια φορά

είναι στρες

είναι παράπονα που δεν ειπώθηκαν

είναι μικρές σωματοποιημένες παραμελήσεις του εαυτού

μικρές διαμαρτυρίες του

που κρύβονται μέσα σε νερό και άχρηστη τροφή

μέσα στο σώμα μας.

Όλο αυτό λοιπόν, ο οργανισμός (κυρίως το κομμάτι του που σκέφτεται, το θες μυαλό? το θες ψυχή? όπως θες ονόμασέ το)

δεν το χρειάζεται.         Βρίσκει αποθήκες ενέργειας σε καλά πράγματα. Όχι σαυτά τα "ξύγκια".

Αυτά πρέπει να τα διώχνει. Τον δηλητηριάζουν.

(Καμια φορά, όταν πραγματικά θέλω να λιώσω στη γυμναστική, φτάνω επι σκοπού στο σημείο

που νιώθεις άπνοια.   Στην πιο ισχυρή εξάντληση εκεί που λες: "ωπ, σκοτάδι, πόνος, διάλυση".

Όταν λοιπόν καταφέρνω και ξανασυγκεντρώνω το κορμί και καταφέρνω την επόμενη ανάσα

αααπ!  είναι σα να ξανάβγαλα το κεφάλι μου στην επιφάνεια του νερού!

Ενας καινούριος εαυτός καλύτερος ανασαίνει πλέον. Πιο καθαρός, 

πιο κουρασμένος

αλλά και πιο ευτυχής.

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

syntrofissa-Klelia

# 52 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από Sivilla_I

Καμια φορά, όταν πραγματικά θέλω να λιώσω στη γυμναστική, φτάνω επι σκοπού στο σημείo  που νιώθεις άπνοια.   Στην πιο ισχυρή εξάντληση εκεί που λες: "ωπ, σκοτάδι, πόνος, διάλυση". 

ξερω.

αλλος με γυμναστικη. αλλος με νηστεια. αλλος με δουλειες στο σπιτι. γενικα... με καταπονηση..τιμωρει τον εαυτο του για τις μ@λ@κιες αλλων...

καλα ρε παιδγια...μια ιδεα ειχα...σας ειπα εχω θεμα με την ρουτινα.
συν οτι το χαρτι της Περιπλής ειναι πανακριβο!δε βγαινω μανα μου...και μονο με αυγα να το παω κομματι ρισκαδορικο με φαινεται..           

Sivilla_I

# 53 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από syntrofissa-Klelia

ξερω.

αλλος με γυμναστικη. αλλος με νηστεια. αλλος με δουλειες στο σπιτι. γενικα... με καταπονηση..τιμωρει τον εαυτο του για τις μ@λ@κιες αλλων...

καλα ρε παιδγια...μια ιδεα ειχα...σας ειπα εχω θεμα με την ρουτινα.
συν οτι το χαρτι της Περιπλής ειναι πανακριβο!δε βγαινω μανα μου...και μονο με αυγα να το παω κομματι ρισκαδορικο με φαινεται..           

Κι άλλος το κάνει για αποτοξίνωση  

Αρέσει στο μέλος peripli

silencee

# 54 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Αυτό που περισσεύει

καμια φορά

είναι στρες

μικρές διαμαρτυρίες του

μέσα στο σώμα μας.

Όλο αυτό λοιπόν, ο οργανισμός (κυρίως το κομμάτι του που σκέφτεται, το θες μυαλό? το θες ψυχή? όπως θες ονόμασέ το)

δεν το χρειάζεται.         Βρίσκει αποθήκες ενέργειας σε καλά πράγματα. Όχι σαυτά τα "ξύγκια".

(Καμια φορά, όταν πραγματικά θέλω να λιώσω στη γυμναστική, φτάνω επι σκοπού στο σημείο

που νιώθεις άπνοια.   Στην πιο ισχυρή εξάντληση εκεί που λες: "ωπ, σκοτάδι, πόνος, διάλυση".

Όταν λοιπόν καταφέρνω και ξανασυγκεντρώνω το κορμί και καταφέρνω την επόμενη ανάσα

πιο κουρασμένος

αλλά και πιο ευτυχής.

...πόσο όμορφα είναι όταν δεν γινόμαστε κάθετες κι οριζόντιες γραμμές τετραδίων...

...καμπύλες είμαστε,κι αν καμιά φορά γραμμές,ίσως μοιάζουμε στις τεθλασμένες...

...σε ευχαριστώ για αυτά που έγραψες,με άγγιξαν πολύ...

Sourua

# 55 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάντως προσέχετε!!!

Το μέλος Sourua έχει επισυνάψει το αρχείο: c6f034377e7f05216203635dfbdbfcd8.jpg (159.59KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 45 φορές

anassa_

# 56 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.135

Αυτό, αυτό... η περιγραφή αυτή   ( γκλουκ = ξεροκαταπια )  ... μοιάζει με έρωτα   !!!

Παράθεση:

Αυτό που περισσεύει

καμια φορά

είναι στρες

μικρές διαμαρτυρίες του

μέσα στο σώμα μας.

πιο κουρασμένος

αλλά και πιο ευτυχής.

Αρέσει στο μέλος peripli

peripli

# 57 στις 7/6/2018
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Απαντήσεις: 2.887

Με το συμπαθειο Παναγιωτη. . . ειπε κανεις οτι ειμαι κοκκαλιαρα?

Κανε μια ερωτηση στον κοσμο που με ειδε να σου πει!  Τα καρατσεκαρισμενα αστα!

Κι εγω στα 28 μου καρατσεκαρισμενα τα ειχα ολα!!! Κατι αλλο θελω να πω...αλλά ντρεπομαι! 

Μιλαμε για μια αποτοξινωση, για ενα πισωγυρισμα κιλων, παλαντζα το λεμε!

Όποιος δεν το καταλαβε...τί να κανουμε, μετεξεταστεος!

Αλλοιμονο εαν τρωγαμε καθημερινως με συντηρητικο και υγιεινο τροπο! 

Κανουμε και τις καλπουζανιες μας, τί ετσι... φυτρωσαμε νομιζεις... 

Εχουμε τσακισει τουρτες και τουρτες, εχουμε κανει μαραθωνιο πανω απο τα ταψια ...

Τα σαλια μου τρεχουν, παω να κανω γαλακτομπουρεκο να το συνοδευσω με τα Πολιτικα σουτζουκακια μου τα γιουβετσατα στο φουρνο, και τα πεϊνιρλακια μου συνοδεια τυροκαυτερης χειροποιητης! 

Αμα πχχιά...με συγχυσατε...!!! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από panagiotismp90

συντροφισα ή μπαινεις σερβαιβορ ή χωριζεις απ το αμορε σου, καρατσεκαρισμενο θα μεινεις μιση.

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Andreas66

# 58 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δίαιτα σημαίνει βασανίζω τον εαυτό μου. Αν θες να αδυνατίσεις απλώς τρως από όλα αλλά λιγότερο. Παράλληλα κάνεις απλή γυμναστική...περπάτημα ή κολύμπι. αν δεν γίνεται τίποτα επισκέπτεσαι γιατρό. Απλά τα πράγματα. Πάνω από όλα είναι η καλή ψυχολογία και αυτή δεν έρχεται με τις στερήσεις...ελάτε να μαγειρέψουμε υγειινα στη τελικη.

syntrofissa-Klelia

# 59 στις 7/6/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 58 από Andreas66

ελάτε να μαγειρέψουμε υγειινα στη τελικη.

ωπα!

μισο!
να δωσει η Περιπλη τη συνταγη με τα σουτζουκακια γιουβετσι !

Paralia48

# 60 στις 7/6/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από Sivilla_I

(πάντως αν ο μυς δεν κουραστεί, βράστα!

είναι λάθος αυτό που λέτε οτι αν κουραστείς καις μυική μάζα και όχι λίπος και υγρά. η κούραση, το να ιδρώσεις στη γυμναστική καθώς και το κάψιμο των μυών, η κόπωσή τους και το να "μη βγαίνει εύκολα η τελευταία επανάληψη" που λέμε, είναι το σήμα του μυ οτι θα διογκωθεί και θα δυναμώσει για να τα καταφέρει να ανταπεξέλθει στην πρόκληση που του βάζεις)

σωστότατο!

ξαναλέω: Για να κάψεις μυική πρωτεϊνη στη διάρκεια άσκησης θα πρέπει να κάνεις σπάρταθλο και να είσαι και απροπόνητος.Απλή προπόνηση, είναι ερέθισμα για τους μείς για να κάνουν προπονητικές προσαρμογές και να αυξήσουν περισσότερο τη μυική μάζα.

(ή πρέπει να κάνεις ασιτία χωρίς άσκηση)

τά παμε , να μην τα ξαναλέμε

Αρέσει στα μέλη Sivilla_I, peripli
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε