Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχουν ηλικια τα ρουχα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011

macbook

# 181 στις 14/7/2018
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.583
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ZHLIASOY

Πιστευετε πως τα ρουχα εχουν ηλικια?Δλδ οταν περναμε σε καθε δεκαετια πρεπει να αλλαζουμε κ το στυλ ντυσιματος μας?...Γενικα τι πιστευετε για γυναικα η αντρα μετα τα σαραντα? Μπορει να το υποστηριξει η οχι?

Νομίζω ότι εξαρτάται από το άτομο. Εγώ π.χ. και να θέλω δεν μπορώ να βάλω ρούχα που (θεωρείται ότι) αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Έχω δει και μεγαλύτερους καλοστεκούμενους με σχετικά νεανικό ντύσιμο που τους πηγαίνει μια χαρά. 

Δε βλέπω λοιπόν γιατί να υπάρχει κάποιο «πρέπει» ως συνάρτηση της ηλικίας και μόνο.

Αρέσει στα μέλη alisida, ---tsilipirdoni---

---tsilipirdoni---

# 182 στις 29/7/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Κυκλάδων / Αμοργός
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 917

Παράθεση:
Σχόλιο # 177 από achinos

(τι θα γίνει; θα τ ανεβούμε εκείνο το βουνό πριν γίνουμε σάψαλα;  )

επιβάλλεται !  ... ( το γόνατο πάει καλά ... )  ... οργάνωσέ το .  

macbook

# 183 στις 28/10/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ZHLIASOY

Πιστευετε πως τα ρουχα εχουν ηλικια?Δλδ οταν περναμε σε καθε δεκαετια πρεπει να αλλαζουμε κ το στυλ ντυσιματος μας?

Ας δώσω και μερικά παραδείγματα. Αγόρασα πρόσφατα αυτά τα παπούτσια. Πάρα πολύ άνετα και πρακτικά, με φερμουάρ στο πλάι για ευκολία αλλά και κορδόνια (λειτουργικά, για όποιον το προτιμά έτσι). Αυτό εδώ είναι το πρώτο ελαστικό τζιν που αγοράζω. Πολύ ωραία γραμμή επάνω μου και εντυπωσιακά άνετο. Αλλά και το πουκάμισο σε γραμμή slim μου έρχεται γάντι.

Δε βλέπω όμως ενδιαφέρον για τα εσώρουχα.  Πήρα τελευταία δύο θερμικά φανελάκια που εκτός από την ωραία εφαρμογή τους, μπορώ να πω μετά από τις δοκιμές που έκανα ότι κρατούν το σώμα πραγματικά ζεστό. Υπάρχουν βέβαια και τα άλλα ... εσώρουχα. Άλλη φορά αυτά. 

Αρέσει στο μέλος anassa_

Nuvolla

# 184 στις 28/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από macbook

Ας δώσω και μερικά παραδείγματα. Αγόρασα πρόσφατα αυτά τα παπούτσια. Πάρα πολύ άνετα και πρακτικά, με φερμουάρ στο πλάι για ευκολία αλλά και κορδόνια (λειτουργικά, για όποιον το προτιμά έτσι). Αυτό εδώ είναι το πρώτο ελαστικό τζιν που αγοράζω. Πολύ ωραία γραμμή επάνω μου και εντυπωσιακά άνετο. Αλλά και το πουκάμισο σε γραμμή slim μου έρχεται γάντι.

Δε βλέπω όμως ενδιαφέρον για τα εσώρουχα.  Πήρα τελευταία δύο θερμικά φανελάκια που εκτός από την ωραία εφαρμογή τους, μπορώ να πω μετά από τις δοκιμές που έκανα ότι κρατούν το σώμα πραγματικά ζεστό. Υπάρχουν βέβαια και τα άλλα ... εσώρουχα. Άλλη φορά αυτά. 

ωραία επιλογή το παπούτσι 

το τζην κλασικό και πάντα επίκαιρο ,με το καρό έχω μια ένσταση ως προς το μοτίβο ('οσο πιο μεγάλα τα μοτίβα -τα κουτακια δηλ τόσο πιο γεροντίστικα είναι )θα σας προτιμούσα με ψιλό καρο ...

για τις σωβρακοφανέλες τι να πω 

(προσωπικά ζητήματα συζήτηση κομμένη )

macbook

# 185 στις 28/10/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από Nuvolla

έχω μια ένσταση ως προς το μοτίβο ('οσο πιο μεγάλα τα μοτίβα -τα κουτακια δηλ τόσο πιο γεροντίστικα είναι )θα σας προτιμούσα με ψιλό καρο ...

Είναι μια άποψη κι αυτή. Τα συγκεκριμένα μοντέλα απευθύνονται γενικά σε νέους κάτω των 30 ετών. Πάντως δεν το αγόρασα ακόμα, απλά το δοκίμασα. Σε σκέψεις με βάλατε αλλά νομίζω ότι τελικά θα το πάρω (αν μέχρι να ξαναπάω δεν έχει εξαφανιστεί το small). Μου είχε αρέσει κι ένα άλλο μονόχρωμο, στο χρώμα του χαλκού ή κάτι τέτοιο, αλλά δεν το ξαναείδα τελευταία.

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από Nuvolla

για τις σωβρακοφανέλες τι να πω 

(προσωπικά ζητήματα συζήτηση κομμένη )

Μα και τα ρούχα που φαίνονται είναι προσωπικά ζητήματα. Τα εσώρουχα σίγουρα εντάσσονται στο πνεύμα της παρούσας συζήτησης αφού υπάρχουν οι σχετικές (εκ)φράσεις που χαρακτηρίζουν κάποια από αυτά ως γεροντίστικα.

Heptamer

# 186 στις 28/10/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.065

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από Nuvolla

με το καρό έχω μια ένσταση ως προς το μοτίβο ('οσο πιο μεγάλα τα μοτίβα -τα κουτακια δηλ τόσο πιο γεροντίστικα είναι )θα σας προτιμούσα με ψιλό καρο ...

Τα πουκαμισα - τραπεζομαντηλα, ανεξαρτητως μοτιβου,  ποτε δεν τα χωνεψα...

Μπορει να ξαναειναι στη μοδα, αλλα για μενα δεν...

anassa_

# 187 στις 28/10/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Μακ αυτο το κολπακι με τα μπλε γραμματακια πώς γίνεται;  Θα μπορούσες μήπως να μας δείξεις όπως έκανε ο Αντρέ με τις φωτογραφίες. Διότι έχω προσπαθήσει κ δεν τα καταφερνω με οδηγίες από το internet. 
Σε ευχαριστώ πολύ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από macbook

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

achinos

# 188 στις 28/10/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από macbook

εσύ καλέ έτσι όπως είσαι σα τοστιέρα, όλα σου κάνουν!

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

peripli

# 189 στις 29/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να στο περιγραψω οπως μπορω.

Γραφεις οτι θελεις, προχωρας τον κορσορα οπως στο κοπυ πεϊστ σε οτι θελεις να χρωματισεις πατωντας συνεχως το αριστερο κλικ και οταν το καλυψεις ολο αυτο που θελεις να αλλαξει χρωμα, πας στην παλεττα, διαλεγεις χρωμα και κλικαρεις στο πεδιο που γραφεις με το κεντρικο κλικ (δε χρησιμοποιω ποντικι, δια χειρος και αφης μονο).

Εσεις οι αλλοι μη γελατε...οπως μπορω το εξηγω...η τεχνολογια τοσο-οσο, ή μαλλον γελαστε...καλο ειναι! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 187 από anassa_

Μακ αυτο το κολπακι με τα μπλε γραμματακια πώς γίνεται;  Θα μπορούσες μήπως να μας δείξεις όπως έκανε ο Αντρέ με τις φωτογραφίες. Διότι έχω προσπαθήσει κ δεν τα καταφερνω με οδηγίες από το internet. 
Σε ευχαριστώ πολύ! 

achinos

# 190 στις 29/10/2018
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762

δεν εννοεί αυτο ρε περιπλάκι, εννοεί πώς βάζουμε το χάιπερλινκ που σε στέλνει στην συγκεκριμένη εικόνα

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 191 στις 29/10/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Καλημέρα Περιπλη μου ! Σε ευχαριστώ πολύ  

αλλά εννοώ την παραπομπή που κρύβουν τα μπλε γραμματακια. Όχι τον χρωματισμό ... υπερσυνδεση η hyperlink  έκανα ξανά εναν πειραματισμό αλλά μόνο ένα γράμμα μου μεταφέρει κάτι "σχετικοσχετο" με το θέμα της Ζήλια . 

Το πετυχα ?  Για να δουμε κείμενο? 

το πετυχα ?  Για να δουμε κείμενο?  Η προεπισκόπηση κάτι θα δείξει...

Και ξαναέκανα πείραμα τώρα καταλαβα πρωτα γράφουμε το κείμενο επιλέγουμε τη λέξη πατάμε από την μπαρα εργαλείων που μας παρέχει το σάιτ το σχετικό εικονίδιο κ οκ 

Οσο ζεις μαθαίνεις. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 189 από peripli

Να στο περιγραψω οπως μπορω.

Γραφεις οτι θελεις, προχωρας τον κορσορα οπως στο κοπυ πεϊστ σε οτι θελεις να χρωματισεις πατωντας συνεχως το αριστερο κλικ και οταν το καλυψεις ολο αυτο που θελεις να αλλαξει χρωμα, πας στην παλεττα, διαλεγεις χρωμα και κλικαρεις στο πεδιο που γραφεις με το κεντρικο κλικ (δε χρησιμοποιω ποντικι, δια χειρος και αφης μονο).

Εσεις οι αλλοι μη γελατε...οπως μπορω το εξηγω...η τεχνολογια τοσο-οσο, ή μαλλον γελαστε...καλο ειναι! 

peripli

# 192 στις 29/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αχαχ.καλημερα σας.. . .

Πιστημονικα πραματα...πιστημονικα...γιατι πραμα λετε...πεστε μου κι εμενα να μανθανω...οσο ζει κανεις ολο και κατι αρπαει...πειτε καλεεε...

...καποιος να με ξεστραβωσει πλιιζζζ... κυριες...αγιουτο μι... 

COSTAS42

# 193 στις 29/10/2018
author
Ανδρας / 49 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 1.527

Θεωρω οτι δεν παιζει ρολο η ηλικια αρκει να μας πηγαινουν αυτα που φοραμε χωρις περιττες υπερβολες..

Αρέσει στα μέλη anassa_, ZHLIASOY

Nuvolla

# 194 στις 30/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 185 από macbook

Μα και τα ρούχα που φαίνονται είναι προσωπικά ζητήματα. Τα εσώρουχα σίγουρα εντάσσονται στο πνεύμα της παρούσας συζήτησης αφού υπάρχουν οι σχετικές (εκ)φράσεις που χαρακτηρίζουν κάποια από αυτά ως γεροντίστικα.

τα συγκεκριμένα που φάνηκαν στη φωτογραφία (ισοθερμικά) είναι εσώρουχα ζεστά συνήθως χρησιμοποιούνται από ανθρώπους που βρίσκονται στη φύση ή ζουν σε περιοχές με χαμηλές θερμοκρασίες.

γεροντίστικα; όχι δε θα το λεγα ,είναι ελαστικά ,λεπτά,με πολύ καλή εφαρμογή .

Nuvolla

# 195 στις 30/10/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από Heptamer

είναι γιατί δε 'θα κανες μάλλον ποτέ στη ΚΝΕ   

εντάξει δεν είναι όλα για όλους ,

άλλωστε απ αυτό που βλέπω στην φωτογραφία σίγουρα το ''πόλο'' είναι το δυνατό σας σημείο 

( λίγη προσοχή με τα  ριγέ κ όλα  καλά  )

Heptamer

# 196 στις 30/10/2018
author

Ημουν παντα ακομματιστος.

Το "πολο" ειναι απλα ΕΝΑ απο τα δυνατα μου σημεια. .
(Ευχαριστω για την e-πισημανση)

Heptamer

# 197 στις 30/10/2018
author

Το να βαλει ενας μεγαλος ενα χαμηλοκαβαλο τζιν, απο αυτα που φορανε οι νεοι και φαινονται/περπατανε λες και ειναι χ@@@ενοι, δεν ειναι και οτι καλυτερο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 181 από macbook

Νομίζω ότι εξαρτάται από το άτομο. Εγώ π.χ. και να θέλω δεν μπορώ να βάλω ρούχα που (θεωρείται ότι) αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Έχω δει και μεγαλύτερους καλοστεκούμενους με σχετικά νεανικό ντύσιμο που τους πηγαίνει μια χαρά. 

Δε βλέπω λοιπόν γιατί να υπάρχει κάποιο «πρέπει» ως συνάρτηση της ηλικίας και μόνο.

macbook

# 198 στην 1/11/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από Heptamer

Δεν ήξερα ότι είναι στη μόδα. Λογικό άλλωστε αφού δεν ασχολούμαι με μόδα (και ποτέ δεν ασχολήθηκα). Απλά αγοράζω ό,τι μου αρέσει και μου κάνει, ανάλογα με τις ανάγκες μου και με το τι προσφέρει η αγορά κάθε φορά.

macbook

# 199 στην 1/11/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 187 από anassa_

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Δε σε πρόλαβα, βλέπω ότι το βρήκες μόνη σου. Έχω μόνο να προσθέσω ότι το forum προσφέρει τη δυνατότητα να δεις τον κωδικό HTML αν θέλεις να διορθώσεις κάτι που δε σου επιτρέπει ο WYSIWYG editor με τον οποίο γράφουμε τις απαντήσεις μας. Π.χ. έτσι σβήνω τα περιττά κενά που δημιουργούνται στις παραθέσεις.

Αρέσει στο μέλος anassa_

macbook

# 200 στην 1/11/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 188 από achinos

εσύ καλέ έτσι όπως είσαι σα τοστιέρα, όλα σου κάνουν!

Και όμως. Δες τι «έπαθα» με αυτούς εδώ. Κάποια στιγμή ενδιαφέρθηκα για τα ομολογουμένως ωραία παντελόνια που έχουν κατά καιρούς. Παίρνω λοιπόν κάτι που μου άρεσε και τρέχω για το δοκιμαστήριο. Εννοείται ότι διάλεξα ένα κομμάτι στο σωστό μέγεθος μέσης. Να όμως που σφήνωσε στους ... μηρούς! Δοκιμάζω πιο μεγάλο μέγεθος. Αυτό έμπαινε, αν και ήταν κάπως εφαρμοστό στους μηρούς αλλά στη μέση κολυμπούσα! Και γενικά δεν καθόταν καλά πάνω μου. 

Προσπάθησα και με μερικά άλλα μοντέλα χωρίς επιτυχία. Τα τελευταία 5 χρόνια δεν έχω δοκιμάσει παντελόνι απ' αυτούς. Ίσως στην επόμενη αγορά, γιατί τώρα είμαι πλήρης, να ξαναπεράσω για να δω αν άλλαξαν σχεδιαστή. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011
Δεν μπορείτε να απαντήσετε