Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ψυχολογια η διατροφη?

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Sivilla_I

# 41 στις 8/7/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από peripli

Καλησπερουδια στις δυο κυριες! ! !Καλε φιλεναδα μου, Παραλιτσα, εχεις σκεφτει οτι καλα κανεις αφου θες και τρως γλυκα? (σαφως εχεις τα ρισκα σου...)
Αλλα οτι κακως κανεις που δεν περιοριζεις το αμυλο???

Ισχυει οχι στις υπερβολες! Το εχω γραψει και στις διαιτες και πηγατε να με φατε!

Υδατανθρακες απο σαλατες και φρουτα!  Οτι το καλυτερο!  (το τελευταιο εχει και σακχαρα!)
Οχι οτι θα παθεις κατι τρομερο αν φας πατατομακαρονορυζοψωμαρες...μονο αν ειναι υπερβολικα! Απλως τα περιοριζεις και τα αντικαθιστα οσο μπορεις! Τελος.___

Παμε τωρα στη συνδικτυα Σιβυλλα:
D'acord madame! Eκει που διαφωνω ειναι οταν η ομελεττα εχει λαδι πρωϊνιατικα, και οταν δεν πετιεται ο κροκος! Εγκλημα 1ου βαθμου! Τις π@@@ριτσες περι αρσης κινδυνου για τον κροκο...τις ακουω και τις γραφω εκει...ξερετε!!!   Το λαδι εχει θερμιδες...τί τις θελουμε πρωϊ-πρωϊ? Ειναι και βαρυ, φερνει καουρα...

Η πρωτη και καλυτερη πηγη αριστης πρωτεϊνης ειναι το ασπραδι. Θρεφει, ισχυροποιει του μυες, δινει πρωτεϊνη φουλ που σημαινει καιει λιπος και υγρα αυξανοντας βεβαιωςβεβαιως τον μεταβολισμο!

Και το καλυτερο, με μπολικο αγγουρακι το πρωϊ και χτυπημενη με κουρκουμα κλπ τα γνωστα, γινεται σε αντικολλητικο και σιγανη φωτια...ενα τελειο προγευμα...νοστιμοτατο ελαφρυ χορταστικο...εεε, βαλτε και λιγο ψωμακι με ολυρα (μαυρο τελος παντων με ηλιοσπορο αν δε βρειτε το συγκεκριμενο). Αυτα για το πρωϊνο.

Σημειωσις: Ο "τσορμπας" = Μικρασιατικο φαγητο εξαιρετικο και νοστιμο, δεν ειναι τυχαιο!!!Ειναι συνδοιασμος ρυζιου με οσπρια-μπολικο κυμινο, και, δεν βαραινει τα εντερα...με αερια και τα γνωστα...τσεκαρισμενο!!!
Τα υπολοιπα ψαχτε τα στις διαιτες. Συμφωνω με την Σιβυλλα, αμυλο γιοκ!   Αντε...λιγο...προτιμηστε ρυζι...εξαιρετικο...οι Ιαπωνες δεν ειναι βλακες...οοοχι!!!  Υπερβολη παντου=απαγορευεται (εξαιρειται το σεχχχ......δωωωστε!!! )
Χαιρετω τις κυριες (γεια σου κι εσενα μουσιτσα θεματοθετρια...τρομαρα σου)... ... 

χωρίς λάδι φάτην βρε Περίπλη! 

(εγω βάζω βέβαια, αλλά εγω κάνω κάτι κτηνώδεις γυμναστικές και θα μείνω στον τόπο χωρίς λιπαρά)

κανονικά όμως ναι, τρώγεται και χωρίς λάδι 

αυτά με τον κρόκο ούτε εγω τα υιοθέτησα ποτέ, βέβαια δεν παίρνω θέση για ανθρώπους που τους το είπε ο γιατρός τους, εγω είχα πάντα πολύ ρυθμισμένη χοληστερίνη οπότε δεν με απασχόλησε ποτέ.  μοιάζει και με πλαστική όταν βγάλεις τους κρόκους, σα σπόγγος γίνεται, δεν παλεύει

Αρέσει στα μέλη peripli, anassa_

Sannyas

# 42 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Παν μέτρον άριστον... και στη διατροφή!

anassa_

# 43 στις 8/7/2018
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Έτσι που γυμναζεσαι εσύ  και το οτι εισαι συλφιδα στεγνη κ όμορφη μελαχρινή  σιγά μη σ απασχολεί ο υδατάνθρακας  ... 

Καλά κάνεις κ δεν το ξέρεις...

Αν είχε χρειαστεί θα το ηξερες 

Δε βάζεις κ φωτό... κ οι αθρωποι υποθέτουν λάθος . Α και φωνή γλυκιά ατσιγαρη 

θηλυκιά... να τα ξεκαθαριζουμε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Paralia48

Πού το έχεις ακούσει αυτό καλέ; Το άμυλο; Δηλαδή το ψωμί, οι πατάτες και τα μακαρόνια; Δεν το πιστεύω.

Αυτά είναι βασικότατες τροφές προ αμνημονεύτων χρόνων. Να πεις τη ζάχαρη, να το δεχτώ.

Κοίτα, όσον αφορά τη διατροφή γράφονται και λέγονται πάρα πολλά. Φυσικά αυτή την παπαριά για τον 74χρονο ρολινστονίστα δεν τη δέχομαι. Αλλά αυτό που λες, μουφαίνεται επίσης παράλογο.

Ίσα ίσα πουτο άμυλο είναι ένας πολύ καλός υδατάνθρακας, νομίζω σύνθετος, έτσι δεν είναι;

Και για το ποσοστό, εγώ ήξερα πολύ περισσότερο. περίπου οι μισές καθημερινές  θερμίδες πρέπει να είναι από υδατάνθρακες (άμεση πηγή ενέργειας), 25% λίπη και 25%πρωτεϊνες.  Δεν είμαι βέβαιη για τα ποσοστά ακριβώς, αλλά θυμάμαι οι περισσότερες ήταν υδατάνθρακες.

Βέβαια αυτά όλα δεν είναι πανάκεια. Εξαρτάται από τον τρόπο ζωής. Ένας αθλητής δύναμης θέλει περισσότερες πρωτεϊνες, ένας αντοχής ,περισσότερους υδατάνθρακες.

Αλλά αυτό με το άμυλο, πρώτη φορά το ακούω!! Δηλαδή αντί για το παραδοσιακό μας ψωμάκι, θα τρώμε φασόλια;  Και το πρωί, θα τρώμε φασόλια με μαρμελάδα;

a055.gif

c010.gif

Αρέσει στα μέλη peripli, Paralia48

Paralia48

# 44 στις 8/7/2018
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 8.916
όλα καλά όσα λες Σιβύλα και Περιπλη, αλλά το πιο σωστό ήταν το: παν μέτρον άριστον .
Μόνο το μέρος με το άμυλο ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.
Το περιοδικό itrofi το βρήκα, τι να σου πω, δεν με έπεισε γιατην επιστημονικότητά του. Είναι σαν αυτά τα περιοδικά στα περίπτερα, όπως το :medinova απλά έχουν διαφορετικές απόψεις.

Περιπλή, ξέρεις ότι χοντρή δεν είμαι, δικαιούμαι να φάω. Απλά προσπαθώ όσο μπορώ να τρώω υγιεινά.

΄Θα το ψάξω πάντως με το άμυλο, απλά η έρευνά μου θα διαρκέσει, αλλά σου υπόσχομαι Σιβύλα, να σου φέρω σοβαρά αποτελέσματα.
(Έχω φίλο έναν άριστο προφέσορα αθλίατρο, ο οποίος το τι τρώει ο ίδιος, δεν πάει το μυαλό σου. Είναι λεπτός. Έχουμε αλληλοτραπεζωθεί πολλές φορές και τρώει απ όλα. Προχθες είχε πάρει 1/4 χωριάτικη μπαγκέταs έβαλε μπόλικο ελαιόλαδο και αλάτι και την έφαγε,έτσι για ορεκτικό,μέχρι να γίνουν τα κρέατα. Βέβαια το τι κάνει ο ίδιος δε σημαίνει ότι είναι το σωστό, αλλά θα πάρω πηγές πληροφόρησης).

Ξέρεις έχω μάθει να αμφιβάλλω για τέτοα επαναστατικά. Δηλαδή, το >τέλος το ψωμάκι, μου είναι επανάσταση.  Προσωπικά, δεν τρώω ψωμί με το φαγητό, γιατί μου χαλάει τη γεύση. Αλλά στο πρωινό πάντα, και στο βραδυνό (μερικές φορές) το θέλω.Σαμ, τι λένε μωρέ, θα μας κόψουν το ψωμί, αυτό το απλό και ευλογημένο.
Άσε για το σπαγγέτι που λέει η Περιπλή. Άσε για την πίτσα τώρα με το μουντιάλ! Κόβεται;
Ρε, μια το γάλα δηλητήριο, μια το ψωμί...να δούμε το απομείνει να τρώμε!
Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961

Paralia48

# 45 στις 8/7/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 43 από anassa_

Έτσι που γυμναζεσαι εσύ  και το οτι εισαι συλφιδα στεγνη κ όμορφη μελαχρινή  σιγά μη σ απασχολεί ο υδατάνθρακας  ... 

Καλά κάνεις κ δεν το ξέρεις...

Αν είχε χρειαστεί θα το ηξερες 

Δε βάζεις κ φωτό... κ οι αθρωποι υποθέτουν λάθος . Α και φωνή γλυκιά ατσιγαρη 

θηλυκιά... να τα ξεκαθαριζουμε ...

με ...αποτελείωσες!

somebody961

# 46 στις 8/7/2018
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Paralia48

Προσωπικά, δεν τρώω ψωμί με το φαγητό, γιατί μου χαλάει τη γεύση. Αλλά στο πρωινό πάντα, και στο βραδυνό (μερικές φορές) το θέλω.Σαμ, τι λένε μωρέ, θα μας κόψουν το ψωμί, αυτό το απλό και ευλογημένο.

Αυτό που φτιάχνω εγώ, - με πραγματικό προζύμι - ΔΕΝ κόβεται! Επειδή τη γεύση, τη συμπληρώνει.

Και ναι, άλλο ψωμί, δεν μπορώ να δοκιμάσω με το φαγητό γιατί ναι, και εμένα μου χαλάει τη γεύση στην καλύτερη.. Νιώθω σαν να βάζω ένα άγευστο σφουγγάρι στο στόμα για να 'τραβάει' τα υγρά.

Ας μην πω για τις οργανοληπτικές ιδιότητες τού αυθεντικού προζυμένιου.. Δεν νιώθεις πως τρως κάτι σαν άχυρο. Νιώθεις 'πλήρωση' μετά.

(έχω αυτόματα με αυτό, λιγοστέψει την κατανάλωση κρέατος. Ο οργανισμός μου μού 'λέει' πως δεν χρειάζεται περισσότερο)

Επιπρόσθετα πιστεύω πως, δεν είναι τόσο στο τι καταναλώνουμε το πρόβλημα,

αλλά στην αυθεντικότητα και γνησιότητα εκείνων που βάζουμε μέσα μας σήμερα.

Από διηγήσεις τής Μητέρας μου παλιές - έτρωγαν ένα πιάτο χόρτα/φασόλια/ό,τι υπήρχε τότε, με ένα ντάκο, λάδι και μια ντομάτα, και πηγαίναν και καταγίνονταν στα χωράφια από ήλιο σε ήλιο..

Τότε, έκοβες μια ντομάτα και γέμιζε ο τόπος μυρωδιές.. Κάτι που το έζησα και εγώ για λίγο σε επαρχία πριν χρόνια.

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 47 στις 8/7/2018
author

Εγω να δεις αποτελειωμα που μου έκανα  με τη σύνταξη που έκανα... στο  "κείμενο"

Και κατι ενικοπληθυντικους σε άλλο κείμενο... ουφ πρέπει κατι να τρώω πρωτα κ μετά να γράφω 

Ρε συ αυτό το μπαμπαρδελι που εβαλες δε φαίνεται... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από Paralia48

με ...αποτελείωσες! g050.gif

Αρέσει στο μέλος peripli

Paralia48

# 48 στις 8/7/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από anassa_

Εγω να δεις αποτελειωμα που μου έκανα  με τη σύνταξη που έκανα... στο  "κείμενο"

Και κατι ενικοπληθυντικους σε άλλο κείμενο... ουφ πρέπει κατι να τρώω πρωτα κ μετά να γράφω 

Ρε συ αυτό το μπαμπαρδελι που εβαλες δε φαίνεται... 

δε σου βγαίνει; Παράξενο!

Σε εμένα φαίνεται! Τι περίεργο!  Τι να πω,μήπως τα συστήματα του Τούλη δεν είναι συμβατά πλέον με τα cosgan?

Red_October

# 49 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Sannyas
Παν μέτρον άριστον... και στη διατροφή!

Κανονικά είναι "Μέτρον άριστον", έτσι τουλάχιστον το διατύπωσαν οι αρχαίοι. Μετά του κόλλησαν και το παν...

Red_October

# 50 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επιμένω πως το παραδοσιακό ψωμί είναι επιβλαβές

-Τα γλυκά πάλι δεν προσφέρουν θρεπτικά τίποτα απολύτως εκτός από υπερβολικά πολλές θερμίδες.

anassa_

# 51 στις 8/7/2018
author

Τώρα  φαίνεται ήθελε τον χρόνο του ! Ευχαριστω για το πλατύ χαμόγελο κ το άνθος  

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από Paralia48

δε σου βγαίνει; Παράξενο!

Σε εμένα φαίνεται! Τι περίεργο!  Τι να πω,μήπως τα συστήματα του Τούλη δεν είναι συμβατά πλέον με τα cosgan?

Αρέσει στα μέλη peripli, Paralia48

Sivilla_I

# 52 στις 8/7/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από Paralia48
όλα καλά όσα λες Σιβύλα και Περιπλη, αλλά το πιο σωστό ήταν το: παν μέτρον άριστον .
Μόνο το μέρος με το άμυλο ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω.
Το περιοδικό itrofi το βρήκα, τι να σου πω, δεν με έπεισε γιατην επιστημονικότητά του. Είναι σαν αυτά τα περιοδικά στα περίπτερα, όπως το :medinova απλά έχουν διαφορετικές απόψεις.

Περιπλή, ξέρεις ότι χοντρή δεν είμαι, δικαιούμαι να φάω. Απλά προσπαθώ όσο μπορώ να τρώω υγιεινά.

΄Θα το ψάξω πάντως με το άμυλο, απλά η έρευνά μου θα διαρκέσει, αλλά σου υπόσχομαι Σιβύλα, να σου φέρω σοβαρά αποτελέσματα.
(Έχω φίλο έναν άριστο προφέσορα αθλίατρο, ο οποίος το τι τρώει ο ίδιος, δεν πάει το μυαλό σου. Είναι λεπτός. Έχουμε αλληλοτραπεζωθεί πολλές φορές και τρώει απ όλα. Προχθες είχε πάρει 1/4 χωριάτικη μπαγκέταs έβαλε μπόλικο ελαιόλαδο και αλάτι και την έφαγε,έτσι για ορεκτικό,μέχρι να γίνουν τα κρέατα. Βέβαια το τι κάνει ο ίδιος δε σημαίνει ότι είναι το σωστό, αλλά θα πάρω πηγές πληροφόρησης).

Ξέρεις έχω μάθει να αμφιβάλλω για τέτοα επαναστατικά. Δηλαδή, το >τέλος το ψωμάκι, μου είναι επανάσταση.  Προσωπικά, δεν τρώω ψωμί με το φαγητό, γιατί μου χαλάει τη γεύση. Αλλά στο πρωινό πάντα, και στο βραδυνό (μερικές φορές) το θέλω.Σαμ, τι λένε μωρέ, θα μας κόψουν το ψωμί, αυτό το απλό και ευλογημένο.
Άσε για το σπαγγέτι που λέει η Περιπλή. Άσε για την πίτσα τώρα με το μουντιάλ! Κόβεται;
Ρε, μια το γάλα δηλητήριο, μια το ψωμί...να δούμε το απομείνει να τρώμε!

Τι να σου πω δεν ξέρω. Εγω δεν έμαθα τίποτα απο τα ιντερνετικά περιοδικά

Είναι εν μέρει η δουλειά μου το θέμα διατροφής

και ο,τι ξέρω οτ έμαθα απο βιβλιογραφία που προσπαθώ να συγχρονίζεται με τα νεα δεδομένα

και απο εμπειρία στο δικό μου οργανισμό

Ποιός σου είπε να κόψεις το ψωμί, την πίτσα ή το ζυμαρικό σου?  Μιλάμε για διατροφικές συνήθειες όσο το δυνατόν πιο υγιεινές ή και όταν πρόκειται για διατροφή για απώλεια βάρους και υγεία

Το ξαναείπα. Εξαρτάται και απο τον τρόπο ζωής του καθενός. Κάποιος της δράσης, μπορεί να τρώει πολύ περισσότερα πράγματα ακόμα και ανθυγιεινά, σε σύγκριση με κάποιον που δεν αθλείται καθόλου.

Απο κει και πέρα, ακόμα και η δαιμονοποίηση που γίνεται (δε σου μιλάω για τη γλουτένη που είναι ξεκάθαρα απάτη)

γίνεται ως προς το λευκό επεξεργασμένο αλεύρι. Ε, αν θες να το κόψεις για καλύτερα, βάζε ολικής και φάε και πίτσα και ζυμαρικό και τα πάντα. Και το λευκό επεξεργασμένο, είναι "Κακό" διατροφικά, γιατί απλά δεν έχει πια τις φυτικές του ίνες και δεν προσφέρει τίποτα εκτός απο θερμίδες και κακή συμπεριφορά ινσουλίνης

Δυστυχώς, η μάστιγα του marketing υπερθολώνει το τοπίο και δύσκολα βρίσκεις άκρη

Εγω μόνο λόγω αντικειμένου δουλειάς ξέρω όσα ξέρω και κατόπιν λόγω προσωπικών επιλογών αλλά φυσικά όχι απο περιοδικά ιντερνετικά ή έντυπα

Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961 και σε ακόμα 2 μέλη.

lamprand

# 53 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Sivilla_I

και ο,τι ξέρω οτ έμαθα απο βιβλιογραφία που προσπαθώ να συγχρονίζεται με τα νεα δεδομένα

Ποιός σου είπε να κόψεις το ψωμί, την πίτσα ή το ζυμαρικό σου?  Μιλάμε για διατροφικές συνήθειες όσο το δυνατόν πιο υγιεινές ή και όταν πρόκειται για διατροφή για απώλεια βάρους και υγεία

Το ξαναείπα. Εξαρτάται και απο τον τρόπο ζωής του καθενός. Κάποιος της δράσης, μπορεί να τρώει πολύ περισσότερα πράγματα ακόμα και ανθυγιεινά, σε σύγκριση με κάποιον που δεν αθλείται καθόλου.

Απο κει και πέρα, ακόμα και η δαιμονοποίηση που γίνεται (δε σου μιλάω για τη γλουτένη που είναι ξεκάθαρα απάτη)

γίνεται ως προς το λευκό επεξεργασμένο αλεύρι. Ε, αν θες να το κόψεις για καλύτερα, βάζε ολικής και φάε και πίτσα και ζυμαρικό και τα πάντα. Και το λευκό επεξεργασμένο, είναι "Κακό" διατροφικά, γιατί απλά δεν έχει πια τις φυτικές του ίνες και δεν προσφέρει τίποτα εκτός απο θερμίδες και κακή συμπεριφορά ινσουλίνης

Δυστυχώς, η μάστιγα του marketing υπερθολώνει το τοπίο και δύσκολα βρίσκεις άκρη

Εγω μόνο λόγω αντικειμένου δουλειάς ξέρω όσα ξέρω και κατόπιν λόγω προσωπικών επιλογών αλλά φυσικά όχι απο περιοδικά ιντερνετικά ή έντυπα

κατι γράφεις αγαπητή για την γλουτένη και απάτη . τι εννοείς ;

τα τελευταία χρόνια έχω αποκτήσει απέχθεια στα ζυμαρικά , το απέδωσα στην γλουτένη αλλά μάλλον αυτό το παθαίνω όταν δεν είναι στεγνή η μακαρονάδα ή το παστίτσιο . μερικές φορές μ αρέσουν αν είναι καλά στραγγισμένα . τέλος πάντων τα τρωω ακόμα αλλά πιο αραιά , 

αλλά απο ότι διάβασα σε αυτα που λες καλό μου κάνει μια αποχή απο τα ζυμαρικά ; θα το συνεχίσω λοιπόν χαχα

Nuvolla

# 54 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
έχει πίτσες από αλευρι ολικής ;στο εμπόριο εννοω

anassa_

# 55 στις 8/7/2018
author

Η γλουτένη είναι η πρωτεϊνη του σίτου δεν είναι  κακιά  ίσα ίσα , εκτός αν έχει καποιος δυσανεξία ... 

Η ολική άλεση μας δίνει λιγότερο επεξεργασμένο ψωμί αν προσθέσουμε κ σίκαλη θα φάμε σωστά κ υγιεινα με μέτρο κ χωρίς στέρηση. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από lamprand

κατι γράφεις αγαπητή για την γλουτένη και απάτη . τι εννοείς ;

τα τελευταία χρόνια έχω αποκτήσει απέχθεια στα ζυμαρικά , το απέδωσα στην γλουτένη αλλά μάλλον αυτό το παθαίνω όταν δεν είναι στεγνή η μακαρονάδα ή το παστίτσιο . μερικές φορές μ αρέσουν αν είναι καλά στραγγισμένα . τέλος πάντων τα τρωω ακόμα αλλά πιο αραιά , 

αλλά απο ότι διάβασα σε αυτα που λες καλό μου κάνει μια αποχή απο τα ζυμαρικά ; θα το συνεχίσω λοιπόν χαχα

Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 56 στις 8/7/2018
author

Οι περισσότεροι τώρα κάνουν κ ζύμη ολικής αρκεί να το ζητησεις 

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από Nuvolla
έχει πίτσες από αλευρι ολικής ;στο εμπόριο εννοω

Αρέσει στο μέλος peripli

Red_October

# 57 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το καλύτερο κίνητρο για να γυμναστείτε!!!

https://www.youtube.com/watch?v=aCglFDgZQys

anassa_

# 58 στις 8/7/2018
author

Στειλτον κατα δω

Παράθεση:
Σχόλιο # 57 από Red_October
Το καλύτερο κίνητρο για να γυμναστείτε!!!

https://www.youtube.com/watch?v=aCglFDgZQys

Αρέσει στο μέλος peripli

Paralia48

# 59 στις 8/7/2018
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Sivilla_I

τώρα το είπες πιο ...απαλά και σωστά. Ναι, η<<δαιμονοποίηση>> ήταν που με πείραξε με το άμυλο. Είπες ότι <<σκοτώνει>> στο ποστ 28. Μάλλον χρησιμοποίησες λάθος έκφραση, που μας τρόμαξε!.

Να φανταστείς σήμερα έφαγα πληγούρι με σαλάτες διάφορες , ανακατεμένο  από το φόβο ,μη φάω καμιά πατάτα ή κανένα ψωμί

Όπως είπες, εξαρτάται από πολλά , το τι είναι το καλύτερο. Και ασφαλώς από τα γούστα μας και τις

διατροφικές μας συνήθειες. Αν δηλαδή εγώ φάω αυγά για πρωί...νομίζω ότι θα πονάει η κοιλιά μου, όλη μέρα και δε θα απολάυσω το πρωινό μου. Με το στανιό θα τα τρώω. Θα πάρω τις πρωτεϊνες μου από το γάλα. Το μεσημέρι θα ξαναπάρω πρωτεϊνες με το κύριο γεύμα.

Ουφ ηρέμησα λίγο!

Πάντως το πληγούρι ήταν υπέροχο. Έβαλα ντοματοαγγουροσαλάτα, μελιτζανοσαλάτα και τζατζίκι και έγινε μια σαλάτα!!!

Αρέσει στα μέλη peripli, somebody961 και σε ακόμα 2 μέλη.

Nuvolla

# 60 στις 8/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από Paralia48

Να φανταστείς σήμερα έφαγα πληγούρι με σαλάτες διάφορες , ανακατεμένο  από το φόβο ,μη φάω καμιά πατάτα ή κανένα ψωμί

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε