Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συζητηση για να περασει η ωρα

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

pasp1

# 1 στις 6/7/2018
author
Ανδρας / 34 / Ελεύθερος
Ν. Χανίων / Καβρός Χανίων
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 38
'Aρεσαν+: 0%

Όπως εχω πει παλιότερα , εδω γραφω σκέψεις μου παρατηρήσεις μου και τις συζητάω μαζι σας !

Έχω παρατηρήσει λοιπόν οτι οι άνδρες που λενε βλακείες ,ανακρίβειες κτλπ σε μια παρεα ειναι ποιο θελκτικοι στο αλλο φίλο .Εχει τύχη πολλες φορές να είμαστε σε παρεα , να υπάρχουν άτομα που ακούγοντας τους το iq σου πέφτει κατω του μηδενός και οπως οι κοπέλες αντι να αναρωτηθούν μα τι βλακείες λενε ξέρω γω ,γοητεύονται ..απο την άλλη εμείς που μετράμε τι καθε μας κουβέντα είμαστε λιγο ποιο αδιάφοροι στο αλλο φιλο ...κοπελες και ανδρες πειτε μου την αποψη σας !

Konstantinos__73

# 2 στις 6/7/2018
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
ΦΙΛΕ μου θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές με αυτά που λες...το θέμα όμως έχει διπλή οψη: ποιες κοπελες -αραγε -θελγονται από τις ανοησιουλες αυτων των επιφανειακών τυπων? Μα αυτες που δεν εχουν τιποτα να σε διδαξουν..ειναι ο καθρέπτης αυτων που περιγραφεις..το πραγματικο πρόβλημα ξερεις ποιο είναι?? Ότι όλοι αυτοί Κ αυτές που βιώνουν τη καθημερινότητα λίαν επιφανειακα, αποτελουν τη συντριπτική πλειοψηφία...οπότε πρέπει να ψάξεις πολύ για να βρεις κάτι ξεχωριστό..μα κι αυτο εχει τη γοητεια του...χαλκο ο καθενας μπορει να βρει στο δρομο κσθε στιγμη...διαμαντι ομως??
Αρέσει στα μέλη Paralia48, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

frog13

# 3 στις 6/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ο αυθορμητισμός εκτιμάται δεόντως αλλά και το να εκτίθεσαι χωρίς να φοβάσαι αν θα πεις και κάτι λάθος...ο σοβαρός ερμηνεύεται εύκολα ως κλειστός, ντροπαλός  αδαής, χωρίς αυτοπεποίθηση . 

Και ναι οι βλακειες πού συνοδεύονται ιδανικά με ένα καλό χιούμορ  διευκολύνουν την επικοινωνία..και δίνουν αν θέλεις και την αφορμή να ασχοληθεί και κάποια μαζί σου για να σε διορθώσει,να παρατηρήσει καλύτερα την γλώσσα του σώματος καθώς εκφράζεσαι, να γελάσει μαζί σου.. ακόμα και να σου "βάλει μυαλό " ανόητο αγόρι .. 

Θα έλεγα να απελευθερωθεις,  να χαλαρώσεις και να σταματήσεις να κρίνεις αρνητικά τον όποιο τρόπο επικοινωνίας μέσα στην παρέα σου για να περνάς κι εσύ καλά. 

MiltosRNLI1930

# 4 στις 6/7/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 6.358

Στα πρωτα χρονια της λειτουργιας του αεροδρομιου Ελ. Βενιζελος τον τοιχο ενος μεγαλου καφε των αναχωρησεων καλυπτε μια φωτογραφια της Amelia Earhart  της πρωτης γυναικας που περασε μονη της τον Ατλαντικο επανω στο φτερο του αεροπλανου της τυπου Ηλεκτρα της Lockheed .Oσες φορες ετυχε να βρεθω και ρωτησα τους γνωστους και φιλους ,κανενας δεν ηξερε ποια ειναι .Αντιθετως ηξεραν το μοντελο του Iphone του διπλανου και το ετος κατασκευης .Αυτη η τοιχογραφια σημερα δεν υπαρχει διοτι καποιος αρμεχτης απο τον καμπο με τον παρα του απο τα γαλατα του νοικιασε την καφετερια και ξηλωσε την Amelia Earhart .Mπορει να εχει κατα νου ενα αρμεχτικο θεμα αλλα ως φαινεται δεν βρισκει τον καλλιτεχνη

Αρέσει στα μέλη alisida, ZHLIASOY και σε ακόμα 4 μέλη.

hns1602

# 5 στις 6/7/2018
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697

Ξεσκαρτάρισμα γίνεται και αυτό βολεύει τους εκλεκτικούς.

Όταν κάποιες κοπέλες έλκονται από αγόρια που ξεστομίζουν βλακειούλες, τι λόγο έχει ένα πιο σοβαρό αγόρι να ασχοληθεί μαζί τους;

Μην ασχολείσαι με τη μάζα... αυτή που σου ταιριάζει, θα δει τι είσαι και θα σε θέλει γι' αυτό που είσαι και όχι για το πόσο μπορείς να εντυπωσιάσεις την παρέα...

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 3 μέλη.

broomstick

# 6 στις 7/7/2018
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

θα σου πω τι πιστευω πρωτα...εχει απολυτο δικιο...ολες πεφτετε με τα λογια...οσο πιο ρηχα τοσο καλυτερα...ολες οι γκομενιτσες ελκονται απο την εμφανιση...τελεια και παυλα...στα 30 ομως που δηλωνει ο θεματοθετης κυριαρχο ρολο παιζει η αλληλοκατανοηση και κατα ποσο κοινα σημεια θα βρεθουν με το αλλο φυλλο...εκτος και αν γουσταρει το... μια ζωη την εχουμε...και αν δεν την γλεντησουμε...τι θα καταλαβουμε πως θα καταντησουμε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από hns1602

Όταν κάποιες κοπέλες έλκονται από αγόρια που ξεστομίζουν βλακειούλες, τι λόγο έχει ένα πιο σοβαρό αγόρι να ασχοληθεί μαζί τους;

Μην ασχολείσαι με τη μάζα... αυτή που σου ταιριάζει, θα δει τι είσαι και θα σε θέλει γι' αυτό που είσαι και όχι για το πόσο μπορείς να εντυπωσιάσεις την παρέα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από hns1602

Enikos

# 7 στις 7/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

Αμα ειναι να σου πεφτει το αι κιου, δεν κανουμε τιποτα...

Διοτι μπορει ακριβως εκεινη την στιγμη, να ενδιαφεροταν μια κοπελα και εσυ να βρισκοσουν με πεσμενο αι κιου. Οποτε θα προσπερνουσε και θα χανοταν μια ευκαιρια λογω του οτι εσυ θα ησουν σε ταρταρα ευφυιας.

Μια ειναι η λυση...

Να μην κανεις παρεα ατομα που επηρεαζουν την σταθμη του αι κιου σου...

Μεταξυ τους, ας κανουν οτι θενε...

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

somebody961

# 8 στις 7/7/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Αν περάσει η ώρα, πείτε της πως θα επιστρέψω αργότερα.

Lena_7_

# 9 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744
Αν ο βλακας εχει περαση; Οχι. Βεβαια...αν δεις οτι το συγκεκριμενο θεμα γραψει πολλές σελιδες, τότε ναι εχει.
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, Enikos

Sourya

# 10 στις 7/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ένα ινδικό ρητό λέει :Ο αστείος τύπος παίρνει το κορίτσι. Παράλληλα με τους κοιλιακούς εξάσκησε και το χιούμορ σου. Τώρα αν είσαι και ωραίος και αστείος άσε το τηλέφωνό σου στην γραμματεια

Sivilla_I

# 11 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pasp1

Όπως εχω πει παλιότερα , εδω γραφω σκέψεις μου παρατηρήσεις μου και τις συζητάω μαζι σας !

Έχω παρατηρήσει λοιπόν οτι οι άνδρες που λενε βλακείες ,ανακρίβειες κτλπ σε μια παρεα ειναι ποιο θελκτικοι στο αλλο φίλο .Εχει τύχη πολλες φορές να είμαστε σε παρεα , να υπάρχουν άτομα που ακούγοντας τους το iq σου πέφτει κατω του μηδενός και οπως οι κοπέλες αντι να αναρωτηθούν μα τι βλακείες λενε ξέρω γω ,γοητεύονται ..απο την άλλη εμείς που μετράμε τι καθε μας κουβέντα είμαστε λιγο ποιο αδιάφοροι στο αλλο φιλο ...κοπελες και ανδρες πειτε μου την αποψη σας !

Δεν είναι πιο θελκτικοί γιατί λένε βλακείες

Είναι πιο θελκτικοί γιατί (μάλλον) είναι όμορφοι

Με όμορφα πρόσωπα, ή -και - κορμιά

ή είναι σέξι

ή κάτι που τους κάνει πιο τραβηχτερούς

και μάλιστα τόσο πιο, που,

εξουδετερώνουν όσους είναι ...μετρημένοι!

Lena_7_

# 12 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#6... "ολες πεφτετε με τα λογια, οσο πιο ρηχα τοσο καλυτερα, ολες οι γκομενιτσες ελκονται απο την εμφάνιση" ... Απο αυτην την καθολικη και απεριοριστη εκτιμηση για το το αλλο... "φυλλο" ( πλατανιου; αμπελοφυλλου; τριανταφυλλου; πιτοφυλλου; Μπουγατσατσοφυλλου... φανταζομαι... εξαιρουνται μανες και αδερφες...ΜΟΝΟ! Αν ναι...τοτε...ουτε τελεια ουτε παυλα...σκετο " κωμα"! Παμε για σφολιατες ντουγρου...
Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap-

ZHLIASOY

# 13 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 77 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Κουβεντα μεταξυ δυο κοριτσιων (το ενα απο αυτα η κορη μου).Πως περασατε κοριτσια ρωταω ? (ειχαν παει με παρεα 2 νεων συναδελφων τους για καφε).Μια χαρα λενε κ οι δυο ..Κ ακουω που λενε μεταξυ τους. Ο πετρος ηταν πολυ ευχαριστος μου αρεσε πολυ ο κωστας πολυ κλειστος ρε παιδι μου 10 κουβεντες ειπε...Ενω ο πετρος μιλαγε γελαγε εκανε πλακες Πεταγε κ καμια μαλακια αλλα ηταν πολυ ευχαριστος μαρεσε η παρεα του ...κριμα ρε συ ο κωστας ειναι ποιο ωραιος αλλα κλειστος ρε παιδι μου με το τσιγκελι του τα βγαζαμε ..εξυπνος δε λεω αλλα ... ΥΓ. Τα συμπαιρασματα δικα σου!
Αρέσει στα μέλη alisida, Kristina_ και σε ακόμα 2 μέλη.

Lena_7_

# 14 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#8 Ενικε, μαυτη την κομβικη κουβέντα, ανοιξες τις πυλες της "Κολασης". Παω στοιχημα οτι εδω θαρθει να παντρευτεί και ο Κουτρουλης!!! Και αντε να βολεψεις πεθερες και συμπεθερους! Εξαλλου, ολα οσα εχουν "βαρος", πεφτουν καποια στιγμη ( Νευτωνας κλπ κλπ)...τι ειναι το αικιου να το κραταμε με πινεζες; Ανακοινωση σε ταμπλο;
Αρέσει στα μέλη Kristina_, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Lena_7_

# 15 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#2 "Μα αυτες που δεν εχουν τιποτα να σου διδαξουν..." Αμαν μαυτο το φετιχ της καθηγητριας...και τι θα απογινουμε ολες εμεις που αγόρασαμε στολες νοσοκομας; Θα φαμε τα σαμπω μας;
Αρέσει στα μέλη Enikos, Mindthegap-

Enikos

# 16 στις 7/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.290

Μα...το επικαλειται!!! Οτι του παει το αι κιου κατω του μεδεν!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Lena_7_
#8 Ενικε, μαυτη την κομβικη κουβέντα, ανοιξες τις πυλες της "Κολασης". Παω στοιχημα οτι εδω θαρθει να παντρευτεί και ο Κουτρουλης!!! Και αντε να βολεψεις πεθερες και συμπεθερους! Εξαλλου, ολα οσα εχουν "βαρος", πεφτουν καποια στιγμη ( Νευτωνας κλπ κλπ)...τι ειναι το αικιου να το κραταμε με πινεζες; Ανακοινωση σε ταμπλο;

Lena_7_

# 17 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Αυτους με τις μετρημενες κουβεντες...φοβαμαι πιο πολυ..δεν χαιρονται την "θάλασσα"... καθονται και μετρανε τον αλλον, τα λογια, τους "κανονες" ( ποιος τους εβαλε, την αδικη την κοινωνια, τον καιρο και οτι μετριεται...με ποια και με ποιανου ( μέτρα... Και αφου αποτυχουν σα μαθηματικοι ζωης, ξεκινανε σα φιλολογοι σε παρεες, φιλους, φορουμ κλπ. Καλη σταδιοδρομια...

Lena_7_

# 18 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#16 Τωρα να σε δω που θα πέρασει απο δω να υπερασπιστει τους βλακες μεχρι και η γνωστη " Λιλικα " χαχαχαχαχα
Αρέσει στο μέλος Enikos

marie_la_journaliste

# 19 στις 7/7/2018
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πεύκα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 668

Δε μας είπες.

οι κοπέλες που γοητεύονται απο το χαμηλο iq  εκτός από θελκτικές μήπως  το χουν ακατοίκητο;; εγω θα εστιάσω σε σένα που λες οτι μετράς την κάθε σου κουβέντα...Μήπως στην προσπάθεια σου αυτή χάνεις το πηγαίο χιούμορ σου ( αν έχεις) και τελικά την ουσία;;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από pasp1

Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

frog13

# 20 στις 7/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αντε γιατί θέλει και χορό μετά το κορίτσι 

https://youtu.be/PIb6AZdTr-A

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από somebody961
Αν περάσει η ώρα, πείτε της πως θα επιστρέψω αργότερα.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε