Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αν μπορούσες να διαβάζεις σκεψεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

equinox_

# 61 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ας απαντήσω, Σουρια μου και στο θέμα που θέτεις..

θυμήθηκα τον Μελ Γκίμπσον σ' εκείνη την ταινία, νομίζω ήταν ''Τι θελουν οι γυναίκες'' που τον χτύπησαν χιλιάδες βολτ ηλ. ρεύμα κεραυνού και απέκτησε αυτό το ''προνόμιο-κατάρα'' να ακούει τις σκέψεις των άλλων.

Αν ήμασταν και εμείς ετσι, που δεν το βλεπω να γίνεται σύντομα έως καθόλου, αλλά το φαντάζομαι τώρα και σε αυτό το επίπεδο εξέλιξης που βρισκόμαστε και που, δεν αντέχουμε ο ένας του άλλου τα λόγια, τις πράξεις (που πάλι - αποτέλεσμα σκέψεων είναι αν και  φιλτραρισμένα) και τι θα γινόταν, αν πιάναμε και τις ίδιες τις σκέψεις!
Απλά, δεν θα μπορούσαμε να κανουμε τίποτε άλλο απο αυτά που κανουμε τώρα

Όλοι θα είχαμε τρελαθεί, όλοι με σχιζοφρενία θα ημασταν!
Όχι που τώρα δεν έχουμε ενδείξεις της μαζικής τρέλας, αλλά - επί χιλιάδες εστω ανθρώπους που μπορεί να  συναντήσεις στο μετρό για παράδειγμα, θα μπορούσε κανείς να ξεχωρίζει τις σκέψεις των άλλων;
Ή αν υπολογίσουμε πως εχεις έστω δυο ανθρώπους κοντά, να μην πιάνεις τις μακριές, επί δεκάδες χιλιάδες σκέψεις - για μια μόνο εβδομάδα, στο τέλος της - θα παρακαλάς να σταματήσει αυτό το χάος.
Όλο αυτιά θα ημασταν, με λίγα λόγια γαϊδούρια

δεν αποκλείω να υπάρχουν και τώρα άνθρωποι, που έχουν αυτό το χάρισμα, αλλά θα έχουν και τα μέσα να το ελέγχουν, δλδ. ''ακούγοντας'' στοχευμένα, προκαλώντας πρώτα κάποια ιδική κατάσταση για το νου τους και αυτό, όχι συνέχεια.
Ο. Huxley - ''Οι πόρτες της αντίληψης"''...η κύρια λειτουργία του εγκεφάλου ίσως είναι να προστατεύσει του καθένα το νου, απο ενα - μεγάλης κλίμακας πέρα απο τη personal του διάσταση - απέραντο νου, επιτρέποντας έτσι σε ανώτερα θηλαστικά όπως είμαστε εμείς, να προσανατολιζόμαστε στον κόσμο, χωρίς να εκπλαγούμε σε κάθε βήμα μας απο απερίγραπτων οραμάτων που δεν έχουν άμεση σχέση με την επιβίωσή μας.
Ο Huxley πιστεύει ότι ο εγκέφαλος παίζει τον ρόλο της ''περιοριστικής βαλβίδας'' για τον άλλο, τεράστιο Νου.

Τα 10 τοις 100 έχουμε εξελίξει και χρησιμοποιούμε. Ποιος ξέρει τα άλλα 90 τι κρύβουν και ποιος να μας πει γιατί τα κουβαλάμε .

Panos648

# 62 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#57. Ελευθερα φιλη μου, καθε μαντεψια εχει δικαιωμα στην πετυχεσια της.
Αρέσει στο μέλος Lena_7_

somebody961

# 63 στις 11/7/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Είναι απίστευτο το γεγονός πως, έγραφα το αρχικό μου ποστ εδώ, είχα και την ταινία τού Μελ Γκίμπσον κατά νου! ("Αυτό που θέλουν οι γυναίκες" - μού έχει μείνει η σκηνή

που η προϊσταμένη του, τον κοίταξε πρώτα στα ..ααχμμ... και ήταν  εεχμμ ! ..
και είπε στον εαυτό της - "ωχ, τον κοίταξα στο ..ααχμμ! δεν το πιστεύω, τον κοίταξα ΕΚΕΙ!,
τι μου συμβαίνει;!!
"  Και ο Γκίμπσον, όλα αυτά, τα 'άκουγε'!

https://www.youtube.com/watch?v=t2kv3Czajc4

Ορίστε λοιπόν φίλοι μου ζωντανό παράδειγμα: Διάβασε τις σκέψεις μου! , γίνεται!

Και, ένα από τα αγαπημένα μου κλασσικά ροκ συγκροτήματα, έχει πάρει το όνομα του από ένα βιβλίο τού Aldus Huxley - που επίσης αναφέρεις:
"Οι πόρτες τής αντίληψης" - The Doors of perception.
Άλλοι, το μεταφράζουν "Οι πύλες τής ενόρασης". Προτιμώ τη δική μου. Των άλλων, τις κάνει απόμακρες.

"Υπάρχουν πράγματα που εξηγούνται (καταλαβαίνουμε) και πράγματα που δεν εξηγούνται
.. και ανάμεσα τους, υπάρχουν πόρτες" - γράφει κάπου μέσα το βιβλίο.

Το συγκρότημα, είναι οι Doors. 
Και προσπάθησε ο Jim Morrison - ο ιδρυτής τού συγκροτήματος - να μας τις ανοίγει.

Τον/τους ευχαριστώ, επειδή μου άνοιξε πολλές κλειστές δικές μου.

Enikos

# 64 στις 11/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Μια ομορφη καμηλα...

Εμασουσε κατι φυλλα...

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Persefoni__

Sourya

# 65 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μια Πυθία εξάσκησε κάτι φύλλα ,αλλά τι φύλλα ήταν αυτά;

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από Enikos

Μια ομορφη καμηλα...

Εμασουσε κατι φυλλα...

Sourya

# 66 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σενάριο επιστημονικής φαντασίας ίσως φαινεται αλλα ένας ιδιόρρυθμος δισεκατομμυριούχος ο Elon Musk έχει βρει τον τροπο να το κανει μέσω της τεχνολογίας . Φυσικά δεν του επιτρέπουν ακομη αλλα ελπίζει σε 10 χρονια να το καταφέρει . Τότε μας βλεπω έναν τεράστιο εγκέφαλο και ποιος ξερει που θα οδηγήσει αυτο την ανθρωποτητα!!

Hrakleitos3

# 67 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αγαπητη sourya,δεν εχει υποπεσει στην αντιληψη μου αυτο που λες για τον  Elon Musk,το σιγουρο ομως ειναι πως αν ζησει 20-30 χρονια ακομα και δεν τον αυτοκτονησουν,οι επομενες γενιες θα τον θυμουνται ως εναν εκ των σπουδαιοτερων  ανθρωπων που κινηθηκαν στο χωρο της τεχνολογιας,της μηχανικης,της τεχνητης νοημοσυνης...ηδη εχει κανει στη ζωη του πραγματα που εμεις οι κοινοι θνητοι δεν προλαβαινουμε να κανουμε ουτε σε 10 ζωες...να μην γραψω εδω μεσα τι εχει κανει και πως πολεμιεται λυσσαλεα απο το κατεστημενο...ισως ο πολεμος αυτος να οφειλεται στο γεγονος οτι βαδιζει στα μονοπατια που χαραξε ο μεγαλυτερος επιστημονας ολων των εποχων,αυτος χαρις στον οποιο περασαμε στην εποχη του ηλεκτρισμου,των τηλεπικοινωνιων,των ηλεκτρικων και ηλεκτρονικων συσκευων,του ραδιοφωνου,της μηχανολογιας,της ασυρματης επικοινωνιας,της ασυρματης μεταφορας ενεργειας κλπ κλπ,ο Νικολα Τεσλα...δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι επελεξε να ονομασει Τεσλα Μοτορς την εταιρεια κατασκευης ηλεκτρικων αυτοκινητων του... σε ο,τι αφορα το διαβασμα των σκεψεων,πιο πιθανο μου φαινεται στο αμεσο μελλον  να μας διαβαζουν  μηχανες,υπολογιστες και ρομποτ με τεχνητη νοημοσυνη,παρα εμεις τους αλλους ανθρωπους...

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Sourya

Σενάριο επιστημονικής φαντασίας ίσως φαινεται αλλα ένας ιδιόρρυθμος δισεκατομμυριούχος ο Elon Musk έχει βρει τον τροπο να το κανει μέσω της τεχνολογίας . Φυσικά δεν του επιτρέπουν ακομη αλλα ελπίζει σε 10 χρονια να το καταφέρει . Τότε μας βλεπω έναν τεράστιο εγκέφαλο και ποιος ξερει που θα οδηγήσει αυτο την ανθρωποτητα!!

Enikos

# 68 στις 11/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Αφγανικα, Κυρια μου!...

Ε λ ε ο ς !...

Παράθεση:
Σχόλιο # 65 από Sourya

Μια Πυθία εξάσκησε κάτι φύλλα ,αλλά τι φύλλα ήταν αυτά;

Αρέσει στο μέλος Lena_7_

Sourya

# 69 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Που θα μου πας , δεν θα σε καταλάβω;

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από giorgos170

αν είχε & σορόπι,, θα το λέγαμε γαλακτομπούρεκο,, κανονικό ...

Sourya

# 70 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από erxomaitora

Άπλωσε το χέρι σου .

Όχι έτσι μπρε! κλειστά τα δάχτυλα ...

Λοιπόν ...

Persefoni__

# 71 στις 11/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 386

Φυσικά...

όλα αυτά περί "διαβάσματος της σκέψης των άλλων" ,να φανταστώ,τα λέτε έτσι για να περνάει η ώρα ...Πόσες φορές όλοι μας δεν έχουμε  σκεφτεί άλλα κι έχουμε κάνει άλλα... Άρα ? 

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Enikos

Sourya

# 72 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περσεφονη

Προτιμώ τους ανθρώπους που με κάνουν να νιώθω και όχι να σκέφτομαι!!Αυτό που αλλά σκεφτόμαστε και άλλα κάνουμε ,θα πρέπει να το κοιταξουμε

Arxontoula_

# 73 στις 11/7/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από Enikos

Αφγανικα, Κυρια μου!...

Ε λ ε ο ς !...

Μην πέσετε σε λάθος φύλλα μόνο, όπως έπεσε η ΕΛΑΣ στην Καρδίτσα.

DhrU8uiWsAAIQDU.jpg

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, just-1975 και σε ακόμα 2 μέλη.

Sourya

# 74 στις 11/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι να σου κάνω βρε Ενικε ,αλλά γράφω αλλά βγαινουν ,κατι σαν Αλτσχάιμερ έπαθε το τάμπλετ μου φαινεται

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από Enikos

Αφγανικα, Κυρια μου!...

Ε λ ε ο ς !...

Lena_7_

# 75 στις 11/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

equinox_, εχεις παρει νυστερι και λαβιδα εβαλες κατω την "Αληθεια" και με καλεις ναρθω να της αφαιρεσουμε τη συκωταρια σαν ειδικοι χειρουργοι,  ενω ειμαστε ολοι μπροστα της λαμαριναδες σε φαναρτζιδικο.

Ειδικα μαλιστα, οταν το ολο κειμενο θυμιζει σοφιστεια,  με αναφορες σε αληθειες υποκειμενικες, αντικειμενικες,  υποαληθειες και συγκρισεις με τις δικες μου "εκ προθεσεων πραξεις",  που δεν εχουν καμμια σχεση με τα συγκεκριμενα γεγονοτα που αναφερομαι στο αρχικο ποστ μου #40. 

Με ενοχλει ιδιαιτερη η γενικευση,  προκειμενου να κουκουλωθει η ατομικοτητα και αυτο το καθρεφτακι,  που μονιμα κυκλοφορει,  οταν κατι ενοχλει.

Και για να μην νομισεις οτι αποφευγω να απαντησω...η αληθεια που αναφερθηκε σαυτο το ποστ ηταν η Πασιφανης

Οταν διαβαζω εναν ανθρωπο να γραφει το παρακατω: 

Πρώτα, χρειάζομαι να εξασφαλίσωτη σωστή και ηθική χρήση αυτών(σκεψεων), και να θιγει την εννοια της ηθικης  των σκεψεων πριν βγουν παραεξω...

ενω πριν κατι βδομαδες ξεμπροστιαζε σε ενα φορουμ λεπτομερειες των προβληματων της σχεσης του, 

που δεν αφορουσαν κανενα...

ειχε στειλει εκδρομη την ηθικη των σκεψεων που εγραφε εδω και ολοι διαβαζαμε? 

Μια και λοιπον το φορουμ απο οσο εχω καταλαβει ειναι υψηλων προδιαγραφων, 

νομιζω οτι εχω δικαιωμα σαν μελος  να εκφερω γνωμη σε κατι που αντιλαμβανομαι 

και σαν αναγνωστης να επιλεγω μεσα απο τα γραπτα τους 

ποιους θα λαμβανω σοβαρα υποψιν η οχι.

Τιποτα παραπανω η λιγοτερο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από equinox_

με συγχωρείς, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω - για ποιες αλήθειες μιλάς;

Για τις υποκειμενικές,
που ο καθένας μας τις βλέπει απο τη δική του, μικρή-μικρή γωνίτσα επιφανειακά και δεν δέχεται πως υπάρχουν και άλλες γωνίες στην ίδια επιφάνεια, απο όπου ο άλλος μπορεί να βλέπει αλλιώς τα πράγματα (και επίσης δικαιούται την ''αλήθεια του'')

Επίσης, οι δικές σου - ''εκ προθέσεων πράξεις'' όταν πονάνε, ανήκουν στην θεωρία του ανήθικου, του 0 δλδ. ή στα ''των αληθειών σου;''

Γιατί εστω και εδώ σε εχω δει, πραγματικά να προσβάλλεις ασύστολα, εκθέτοντας δημόσια τις σκέψεις σου

η πραγματική αλήθεια, Λένα μου, εκείνη με την οποία νιώθεις πώς είναι ακριβώς τα πράγματα, ναι! - χρειάζεται σιωπή...

Δεν υπάρχει περίπτωση να προκύψει και δεν αποκαλύπτεται, δεν αποκρυσταλλώνεται, αν δεν είμαστε καλοπροαίρετοι, πρώτα απ' όλα!

Εξ' αιτίας αυτού, σαφώς και θα υπάρχει εσωτερικός θόρυβος, κακοφωνία, προκαταλήψεις απο  διάφορες υπο -''αλήθειες'' (σκέψεις, συναισθήματα) που την καίνε, παραμορφώνουν, διαστρεβλώνουν, σύμφωνα ( πάλι εκεί φτάνουμε ) με τον εγωισμό μας 

Αρέσει στο μέλος Enikos

equinox_

# 76 στις 12/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από Lena_7_

equinox_, εχεις παρει νυστερι και λαβιδα εβαλες κατω την "Αληθεια" και με καλεις ναρθω να της αφαιρεσουμε τη συκωταρια σαν ειδικοι χειρουργοι,  ενω ειμαστε ολοι μπροστα της λαμαριναδες σε φαναρτζιδικο.

Ειδικα μαλιστα, οταν το ολο κειμενο θυμιζει σοφιστεια,  με αναφορες σε αληθειες υποκειμενικες, αντικειμενικες,  υποαληθειες και συγκρισεις με τις δικες μου "εκ προθεσεων πραξεις",  που δεν εχουν καμμια σχεση με τα συγκεκριμενα γεγονοτα που αναφερομαι στο αρχικο ποστ μου #40. 

Με ενοχλει ιδιαιτερη η γενικευση,  προκειμενου να κουκουλωθει η ατομικοτητα και αυτο το καθρεφτακι,  που μονιμα κυκλοφορει,  οταν κατι ενοχλει.

Και για να μην νομισεις οτι αποφευγω να απαντησω...η αληθεια που αναφερθηκε σαυτο το ποστ ηταν η Πασιφανης

Οταν διαβαζω εναν ανθρωπο να γραφει το παρακατω: 

Πρώτα, χρειάζομαι να εξασφαλίσωτη σωστή και ηθική χρήση αυτών(σκεψεων), και να θιγει την εννοια της ηθικης  των σκεψεων πριν βγουν παραεξω...

ενω πριν κατι βδομαδες ξεμπροστιαζε σε ενα φορουμ λεπτομερειες των προβληματων της σχεσης του, 

που δεν αφορουσαν κανενα...

ειχε στειλει εκδρομη την ηθικη των σκεψεων που εγραφε εδω και ολοι διαβαζαμε? 

Μια και λοιπον το φορουμ απο οσο εχω καταλαβει ειναι υψηλων προδιαγραφων, 

νομιζω οτι εχω δικαιωμα σαν μελος  να εκφερω γνωμη σε κατι που αντιλαμβανομαι 

και σαν αναγνωστης να επιλεγω μεσα απο τα γραπτα τους 

ποιους θα λαμβανω σοβαρα υποψιν η οχι.

Τιποτα παραπανω η λιγοτερο.

Εμενα να δεις πόσα πράγματα με ενοχλούν , όπως επίσης, και τους άλλους - υποκειμενικές ''αλήθειες'' που εκεί ναι, χρειάζεται ο καθένας να τις βάλει στο ''χειρουργείο του'', να πάρει το νυστέρι του και να αφαιρέσει τις πέτρες της χολής εστω, να κόψει ο,τι ''ογκώματα'' υπάρχουν, αν έχει την θέληση να πλησιάζει την αντικειμενική, την ''καλά στην υγεία της αλήθεια''.

Βέβαια, αυτή είναι μια προσωπική μου γνώμη, που δεν σημαίνει πως το κάνω πάντα, αλλά τουλαχιστον προσπαθώ.

Αυτό έχει σχέση με όλα, γι'αυτο εγραψα - πρώτα απ' όλα να είμαστε καλοπροαίρετοι, ''χειρουργημένοι'' απο κάθε τι που έχει ή δεν έχει προηγηθεί (γιατί πολλές φορές βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα, χωρίς να μας αφορά άμεσα ή χωρίς να ξέρουμε πώς ακριβώς είναι η κατάσταση των άλλων, την υποκειμενική τους αλήθεια δλδ. για να κανουν καποιες συγκεκριμένες πράξεις τους)

Δεν ξέρω και κατά πόσο πασιφανής ήταν η ''αλήθεια σου'' που αφορουσε το ποστ # 12
Γιατί το #12 απαντούσε συγκεκριμένα σε αυτό εδώ το θέμα, δεν έλεγε πως ''ήδη έχει'' ηθική στη σκέψη,
αλλά θα χρειαστεί να έχει

το # 40 ήταν και είναι εκτός θέματος, δεν έβλεπες το κείμενο τι λέει, αλλά εκείνον που το έγραψε
μπες, βρε Λενα μου στο θεμα, θα σου είναι πιο εύκολα να κατανοήσεις, αν άφηνες τα δικά σου θέματα
(οι ενοχλήσεις που λες)

Καλη μερα  

somebody961

# 77 στις 12/7/2018
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Θα έπαιρνα θέση, επειδή αφορά και εμένα - έτσι φαίνεται - το #75

αλλά διαπίστωσα τελικά πως, άλλο άτομο είμαι εγώ
και άλλο άτομο έχει πλάσει στο μυαλό του το συγκεκριμένο μέλος μέσω τής κοπτικής/ραπτικής/..σκαπτικής.

Οπότε, ας μη χαλώ τις επιδιώξεις τού καθενός, που έχει πάρει αμπάριζα και άλλους εδώ μέσα.

Τού είναι χρήσιμες για εκεί που δεν δικαιούμαι να παρέμβω/σχολιάσω.
Αρέσει στο μέλος alisida

Arxontoula_

# 78 στις 12/7/2018
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Sourya

Αν μπορούσες να διαβάζεις σκεψεις

Τίμια  τώρα, αν μπορούσες να διαβάσεις τις σκέψεις μου, τη μισή μέρα θα έβλεπες να παίζει σε λούπα

αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=L34A6KMXZNQ

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, Sivilla_I
Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

Sourya

# 79 στις 12/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στη ζωή somebody, προχωράς είτε με βρεγμένα είτε με στεγνά μάτια.Ετσι κι εδώ ,δεν ασχολεισε με ότι δεν συμφωνείς δεν μπαίνεις σ' αυτό το τρυπάνι.

Lena_7_

# 80 στις 12/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.744

#75   #76

Η τελευταια μου προταση, τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο,  δεν μπηκε τελευταια τυχαια.
 Εχω δει πως εξελισσονται αυτες οι συζητησεις και την εγραψα σαν προλογο στα δυο αυτα ποστς   
 αναμενοντας τι ερχεται.
 Τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο.
  Μια θεση μου εγραψα συνειδητα, ξεροντας οτι οποιος το κανει και πει αυτο που σκεφτεται ειλικρινα,
  μετατρεπεται αυτοματα στα ματια των αλλων σε καμηλα, που μπορουν να του "φορτωσουν" οτιδηποτε    και να μεταλλαξουν και τις προθεσεις και τους σκοπους του, φερνοντας τα ο καθενας στη βολη και τα μετρα 
  του.
  [Πχ εβλεπες το προσωπο( λες και το ξερω) δεν εβλεπες το γραπτο, δεν κατανοησες,  εχεις θεματα,   εχεις 
   πλασει χαρακτηρες, παιρνεις αμπαριζα αλλους κλπ, εισαι εκτος θεματος, εκαναν πουλακια τα ματια σου 
   κλπ]
   Δεν τα θεωρω επιχειρηματα ολα αυτα παρα βελακια για ψιλοπροσωπικη επιθεση μικροπρεπους                       χαρακτηρα,  για ανθρωπους  που θελουν να " ακουμπησουν" εννοιες οπως η "Αληθεια" και να ειναι                 καλοπροαιρετοι
   Οποτε το σταματαμε εδω και ισχυει το προβλεψιμο και δεδομενο ...
   τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο εξ αρχης.
 .
Αρέσει στο μέλος Enikos
Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε