Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αν μπορούσες να διαβάζεις σκεψεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011

Sourya

# 161 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μπα σε καλό σου,δεν διαβάζεις την σκέψη μου !! Κόντρες αυτοκινήτων μηχανών αντρών  τέτοιες κόντρες εννοώ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 154 από anassa_

Δεν τίθεται ζήτημα κόντρας  καλέ ... 

Η παρέα είναι το ζήτημα... 

Πώς έτσι ούτε "στην παράδεισο" 

Παράθεση:
Σχόλιο # 154 από anassa_

Δεν τίθεται ζήτημα κόντρας  καλέ ... 

Η παρέα είναι το ζήτημα... 

Πώς έτσι ούτε "στην παράδεισο" 

Sourya

# 162 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μια ημέρα ο Άγγελος φώναξε τον Φοίβο και του είπε: Έμαθα πως στην Περσέπολη ο λαός δημιουργεί προβλήματα,θα πας θα μάθεις και θα μου πεις,και εγώ θα τους τιμωρισω. Πάει λοιπόν ο Φοίβος στην Περσέπολη ,έμεινε ένα χρόνο αλλά  συμπάθησε και αγάπησε τους ανθρώπους εκεί. Όταν γύρισε πίσω ,τον ρωτάει ο Άγγελος: Λοιπόν; :Αν ένα άγαλμα του λέει ο Φοίβος ,δεν είναι φτιαγμένο από διαμάντια και χρυσάφι θα το κατέστρεφες; Όχι βέβαια λέει ο Άγγελος ,καταλαβαίνοντας το λάθος του.

frog13

# 163 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η φύση των ηθικών προβλημάτων, παραμένει στις ίδιες βάσεις ανά τις χιλιετίες της ανθρώπινης ιστορίας  

Και έχεις δίκιο ότι πάντα θα τις ανασυρουμε από τα βάθη όταν θέλουμε να κρίνουμε τις κοινωνικές συμπεριφορές, όπως σωστά λες, που προκύπτουν από το τεχνοοικονομικο σύστημα στο οποίο ζούμε... 

Δεν είναι πχ ηθικό να αφήνουμε ένα παιδί να πεθαίνει   , όμως θα ξοδέψουμε τα χρήματα μας για ένα καινούργιο iPhone χωρίς να νοιώσουμε ιδιαίτερες τύψεις πού δεν βοηθησαμε με αυτά τα χρήματα την οικογένειά του . 

Στα θέλω μας συμπεριλαμβάνονται σε πολύ μεγάλο ποσοστό οι απαιτήσεις ενός τεχνοοικονομικου "πολιτισμού  " πού καμία σχέση δεν έχει με την έννοια του πολιτισμού με ηθική έτσι όπως ίσως θα θεωρούσαμε ως ιδανική εξέλιξη κάποτε .. 

Κοινωνικές συμπεριφορές λοιπόν ανήθικες η ηθικές, όπως και να τις χαρακτηρισουμε, είναι αυτές πού πράττουμε καθημερινά ακολουθώντας, εντεινοντας η αποτρέποντας τις γενικότερες  τάσεις συμπεριφορών της κοινωνίας.  .. 

Η ηθική τείνει να γίνεται όσο πάει μιάγνωστη λέξη αχρησιμοποιητη για τους περισσότερους γεμάτη υποκρισία καθώς δεν βρίσκει όλο και περισσότερο  εφαρμογή στην καθημερινότητα μας  

Παράθεση:
Σχόλιο # 141 από Rosemarys-Baby

τα "θέλω", οι επιθυμίες μας και οι στόχοι μας είναι υπερεκτιμημένα όταν γίνονται εμμονές, 

διότι αν δεν καταφέρεις να τα πραγματοποιήσεις νιώθεις δυστυχισμένος και αποτυχημένος ...
η θέληση για κάτι, όταν δεν υποβόσκει εμμονή, είναι κίνητρο για ανέλιξη.

Το αν υποκρύπτουν δολιότητα και υπουλία, 
έχει και πάλι να κάνει με τις αρχές μας, με το πώς μεγαλώσαμε, με το πώς διαπαιδαγωγηθήκαμε,
 με την "ηθική" μας, ας το πω κι έτσι, για να το συνδέσω και με τα προηγούμενα.
Το να θέλω να ψοφήσει το τραγί του γείτονα, ή να "φάω" τον γκόμενο της φίλης μου
 δεν έχει καμμία σχέση με το να θέλω να πάω διακοπές με τον άντρα μου 
ή να θέλω να δω το παιδί μου ευτυχισμένο...
Φυσικά όλες, είναι επιθυμίες και ανήκουν στους "ιδιοκτήτες" τους...δικαίωμα του καθενός να επιθυμεί ότι γουστάρει,
 η ποιότητα τους όμως, καθορίζει την πορεία μας σε τούτο τον μάταιο κόσμο και η σχέση μας με την κοινωνία.

Enikos

# 164 στις 14/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243
'Aρεσαν+: 0%

Εγω προσωπικως, επειδη ειμαι ανετος...

Εχω καμια σαρανταρια τεφτερια με τηλεφωνα...εκατοφυλλα και βαλε...τιγκα νουμερα αθρωπων...

Οποιος κανει και εμφανιστει μπροστα μου, τον πιανω να γινουμε φιλοι (ελαφρα το λεω) και να τον ενημερωσω γιατι ΜΟΝΟ εγω ειμαι γι' αυτον...

Εχω κανει πλουσιες ολες τις εταιρειες τηλεφωνικων επικοινωνιων, για να μαθαινω τι λενε, τι κανουν, με ποιον-α τα εχουν, τι ειπαν, ποτε ειπαν, γιατι το ειπαν, αρα καταλαβαινω τι συμβαινει...απο φιλοσοφικης αποψεως...

Στον ελευθερο χρονο μου, απο τις επιπεδατες ασχολιες μου, μιλαω και για την θεωρητικη ταξη των πραγματων επειδη οταν λεω τετοια, ολο και καποιος με περναει για σοβαρο και με κερναει παγωτο...

Σε λιγο, θα ανεβασω και φωτο με την σκελεα καρφωμενη στο καγκελο του κρεβατιου...μετα απο σεξ και...

Αχ! Πως βρεθηκε αυτο εκει?...

Δοξαστε με!!!...

Αρέσει στα μέλη Kristina_, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 165 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Ε  στο κρεβάτι το μυαλό σου   η λανθάνουσα γλώσσα λέει την αλήθεια!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 158 από Sourya

Κλικες, όχι κλινες

Παράθεση
Σχόλιο # 152 από Sourya

Δυστυχώς στα χρόνια που ζούμε, όλοι είμαστε με ένα κινητό στο χέρι ή στα σάιτ, FB και ασχολούμαστε με τα λαϊκ.Τα συναισθήματα μας εκφραζονται με μηνυματα.  Κυριαρχεί ο φθόνος ,η ζήλεια, η μαγκιά η πουτανια κι ο εγωισμός.και αντί να περνάμε καλά όλοι μαζί ,χωριζομαστε σε κλίνες και θάβουμε τους άλλους. 

Lena_7_

# 166 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 2.744
 Τετοια και αλλα τοσα...και ποσα ακομα...
 οταν η σοφια, η φιλοσοφια και η κυρα Μαλαμω
 ταξιδευουν με το μετρο Σαλονικης

(ας βαλω και ημερομηνια μη μπερδευτουμε 14/7/2018)
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Rosemarys-Baby

# 167 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εν κατακλείδι ...

αν σφηνώσει η τυρόπιτα στον εγκέφαλο,

ούτε τις δικές σου σκέψεις δεν κατανοείς,

όχι να διαβάσεις και των άλλων

Lena_7_

# 168 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
   Τα αλμπουμ με τις φωτο ξεχασες!                      

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Sourya

# 169 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πιο  κρεβάτι ; Και από εκεί εξορία Μ έκαναν τα εγγόνια, μην το συζητας

Παράθεση:
Σχόλιο # 166 από anassa_

Ε  στο κρεβάτι το μυαλό σου   η λανθάνουσα γλώσσα λέει την αλήθεια!!!

Sourya

# 170 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ σωριαζομαι και χωρίς κορδόνια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 164 από Enikos

Κυρια μου!...

Που να πα να ριξεις σουτ με τα κορδονια αμολυτα?...

Θα σωριαστεις κατα χαμου και θα θες φορειο!!!...

Ολα εγω πρεπει να τα διεφκρινιζω?...

Enikos

# 171 στις 14/7/2018
author
Ανδρας / 78 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 28.243

Καλε!!!...

Αλλοι σωριαζονται μαζι με τον παγκο, τσι αναμονης, πριν να μπουνε στο παιγνιδι!!!...

Μην στενοχωρειστε!!!...

Φοντανακι?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 171 από Sourya

Εγώ σωριαζομαι και χωρίς κορδόνια 

Αρέσει στα μέλη Lena_7_, ZHLIASOY

Red_October

# 172 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 145 από Lena_7_

Παραληρημα

Το #40 δεν απευθυνοταν σε σενα,

το #88 δεν απευθυνοταν σε σενα,

παρατεθηκε και το ποιημα, οπου ανηκει ο στιχος,

με ποιο φαντασμα παλευεις?

Φροντισε να διατηρεις πολιτισμενες αρχες διαλογου, 

ο,τι αντιθετο ειναι ενας διασταυρωμενος τυχαιος μονολογος.

Γιατί νομίζω ότι όταν σου κοπανάνε κάτι πάντα δεν αναφέρεται (αναφέρεσαι) σε 'κείνον που σου το κοπανά;

Ας πούμε με τον Sannyas, όταν έκανες quote (παράθεση - ντε) την περίφημη παραβολή (sic) του Ιησού, που εν τη ρύμη του (γραπτού) λόγου τα μπέρδεψε λιγάκι, αμέσως μετά κοτσάρισες και τις μούτζες του Μαυρογιαλούρου... Και όταν τον ενόχλησαν (και) οι μούτζες, ενώ όλοι καταλάβαμε που πήγαιναν, έκανες την 'αθώα περιστερά', τονίζοντας ότι -"δεν πήγαιναν σ' αυτόν οι μούτζες" (σου)

Επειδή, όμως, είμαι άσχετος με τους μυστικούς ή φανερούς κώδικες επικοινωνίας κάποιων "παρεακιών" εδώ, OK μπορεί να κάνω και λάθος - Λιθοβολείστε με ελεύθερα (- το αντίθετο του "Δοξάστε με"...)

Rosemarys-Baby

# 173 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από Red_October

Γιατί νομίζω ότι όταν σου κοπανάνε κάτι πάντα δεν αναφέρεται (αναφέρεσαι) σε 'κείνον που σου το κοπανά;

Ας πούμε με τον Sannyas, όταν έκανες quote (παράθεση - ντε) την περίφημη παραβολή του Ιησού, που εν τη ρύμη του (γραπτού) λόγου τα μπέρδεψε λιγάκι, αμέσως μετά κοτσάρισες και τις μούτζες του Μαυρογιαλούρου... Και όταν τον ενόχλησαν (και) οι μούτζες, ενώ όλοι καταλάβαμε που πήγαιναν, έκανες την 'αθώα περιστερά', τονίζοντας ότι -"δεν πήγαιναν σ' αυτόν οι μούτζες" (σου)

Επειδή, όμως, είμαι άσχετος με τους μυστικούς ή φανερούς κώδικες επικοινωνίας κάποιων "παρεακιών" εδώ, OK μπορεί να κάνω και λάθος - Λιθοβολείστε με ελεύθερα (- το αντίθετο του "Δοξάστε με"...)

Rosemarys-Baby

# 174 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είναι η νέα ηθική αυτή βρε ρεντ, τι δεν καταλαβαίνεις κι εσύ ???

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από Red_October

Ας πούμε με τον Sannyas, όταν έκανες quote (παράθεση - ντε) την περίφημη παραβολή του Ιησού, που εν τη ρύμη του (γραπτού) λόγου τα μπέρδεψε λιγάκι, αμέσως μετά κοτσάρισες και τις μούτζες του Μαυρογιαλούρου... Και όταν τον ενόχλησαν (και) οι μούτζες, ενώ όλοι καταλάβαμε που πήγαιναν, έκανες την 'αθώα περιστερά', τονίζοντας ότι -"δεν πήγαιναν σ' αυτόν οι μούτζες" (σου)

Lena_7_

# 175 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
#173 Θα σου πω γιατι το πιστεύεις αυτο...Γιατι στην διατύπωση του ερωτηματος σου δεν διαλεξες τυχαια το ρημα " κοπανανε". Η συμμετοχη σου εδω δεν ειναι απλη ενος μελους, που βλεπει ενα ενδιαφερον θεμα και θελει να παρει μερος. Παιρνει μερος για να "κοπανησει" μερικές απαντησεις στον αλλον και "βλεπει" "αναγνωριζει" "λαμβανει μέρος" σε συζητήσεις, επιλεκτικα εκει που "κοπανανε". Αν διαβαζες το θεμα προσεκτικα δε θα ρωτουσες...Αλλα καλα κανεις και ρωτας, ετσι για να εκτειθεσαι. Αντε κοπανησου τωρα. Μυστικοι κωδικες δεν υπαρχουν, "νηστικοι" ανθρωποι για να ικανοποιουν με κατι τετοια ποστ την ανθρωποφαγια τους ναι, υπαρχουν.
Αρέσει στο μέλος Enikos

Lena_7_

# 176 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Και ενα πραμα ρε παιδι μου ...

θα γελουσε και ο σκηνοθετης με τετοια συμπτωση... 
     παντα πισω απο καυγα!!!
     Σαν να βλεπω τη θεια μου την Αστερω,
     να κατεβαινει το σοκακι με το τσεμπερι στο κεφαλι,
     χαλια στεναχωρημενη, που εχασε το πανηγυρι
     και να μονολογειπανω απ τις ξεμαλλιασμενες  

Αρέσει στο μέλος Enikos

Lena_7_

# 177 στις 14/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Η νεα ηθικη

Σε ένα συνέδριο στην Ελβετία συναντιέται ο Έλληνας Πρωθυπουργός με τον Ελβετό Υπουργό Ναυτιλίας και τον Έλληνα τον πιάνουν τα γέλια.? Μα γιατί γελάτε; τον ρωτάει απορημένος ο Ελβετός Υπουργός.? Μα είναι δυνατόν να έχετε Υπουργείο Ναυτιλίας χωρίς θάλασσα; λέει ο Έλληνας Πρωθυπουργός.Και του απαντάει ο Ελβετός :? Ενώ εγώ όταν είδα πως έχετε Υπουργούς Οικονομίας, Παιδείας,Δικαιοσύνης και Υγείας, γέλασα;
Που πα ρε Καραμητροοο    
Αρέσει στο μέλος Enikos

Red_October

# 178 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 175 από Lena_7_
#173 Θα σου πω γιατι το πιστεύεις αυτο...Γιατι στην διατύπωση του ερωτηματος σου δεν διαλεξες τυχαια το ρημα " κοπανανε". Η συμμετοχη σου εδω δεν ειναι απλη ενος μελους, που βλεπει ενα ενδιαφερον θεμα και θελει να παρει μερος. Παιρνει μερος για να "κοπανησει" μερικές απαντησεις στον αλλον και "βλεπει" "αναγνωριζει" "λαμβανει μέρος" σε συζητήσεις, επιλεκτικα εκει που "κοπανανε". Αν διαβαζες το θεμα προσεκτικα δε θα ρωτουσες...Αλλα καλα κανεις και ρωτας, ετσι για να εκτειθεσαι. Αντε κοπανησου τωρα. Μυστικοι κωδικες δεν υπαρχουν, "νηστικοι" ανθρωποι για να ικανοποιουν με κατι τετοια ποστ την ανθρωποφαγια τους ναι, υπαρχουν.

Είσαι λιγάκι εριστική ή μου φάνηκε Lena-7?

Πρώτα απ όλα, ναι - σαφώς εκτίθεμαι διότι κάνω διάλογο μαζί σου και γενικά με αρκετούς, αυτό σε πειράζει; Αλλά δεν είμαι από αυτούς που κοπανάνε τους άλλους ή το κεφάλι τους, γι αυτό δεν θα δεις ποτέ αναφορά ή ύβρεις και κούφιες απειλές από μένα.

Δε μου άρεσε ο τρόπος σου και σου ζήτησα εξηγήσεις για τον τρόπο που αντιμίλησες/αντιτάχθηκες/αντέκρουσες, όπως θέλεις πάρτο, σε δύο μέλη, την Εκινόξ και τον Σαννυας... Δε σου μπαίνω, αν αυτό κατάλαβες. Λοιπόν απάντησε στην ερώτηση και άφησε το παρελθόν μου εδώ, και επανερχόμαστε στο πως φέρομαι (ή δε φέρομαι) εγώ μετά

Πώς τα καταφέρνετε να με "κουρδίζετε" μερικοί κάθε φορά, δε ξέρω...

Rosemarys-Baby

# 179 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

είναι που δεν μεγάλωσες με θείες που φορούσαν τσεμπέρι, γ' αυτό δεν είσαι και κουλ τύπος ρε συ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 178 από Red_October

Πώς τα καταφέρνετε να με "κουρδίζετε" μερικοί κάθε φορά, δε ξέρω...

Red_October

# 180 στις 14/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 179 από Rosemarys-Baby

είναι που δεν μεγάλωσες με θείες που φορούσαν τσεμπέρι, γ' αυτό δεν είσαι και κουλ τύπος ρε συ!

Επιλέξτε σελίδα: (1-11)
Σελίδες Αρχική«234567891011
Δεν μπορείτε να απαντήσετε