Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Έλλειψη επικοινωνιασ

Σελίδα : 1

irene_l

# 1 στις 28/7/2018
author
Γυναίκα / 46 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Έλλειψη επικοινωνιασ

Είμαι παντρεμένη εδώ και 20 χρόνια. Δεν έχω κάνει ποτέ μου εξωσυζυγική σχέση ούτε και ο άντρας μου  αφού λόγω ηθικών επιταγών δεν θα εκανε κατι κρυφό.  Δυστυχώς όμως έχει χαθεί η μαγεία μεταξύ μας παρ ολο που κάνουμε συχνά σεξ. Βασικά το επιδιώκουμε για να μην βαλτωσουμε. Αυτό που με ενοχλεί όμως πάρα πολύ είναι ότι έχει επικοινωνία μέσω e mai με μια κοπέλα την οποία ετυχε να την γνωρίσω και εγώ. Δεν νοιώθει ερωτική έλξη μαζί της απλά έχει συνδεθει ψυχοπνευματικα. Δίνει μεγάλη σημασία στο μυαλό και τον τρόπο που σκέφτεται μια γυναίκα. Της εκμυστηρεύεται αυτά που νοιώθει και επιζητά. Το ίδιο κάνει και αυτή. 

Δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω αφού δεν μου το κρύβει. Πρέπει να το αποδεχτώ;

panagiotismp90

# 2 στις 29/7/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.780

βγαινουν εξω οι 2 τους με την κοπελα? ή αποκλειστικα μιλανε στο μεηλ?

tzoulia59

# 3 στις 29/7/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.324

κι αυτο δηλαδη ποση σημασια εχει; 

το ψητο πριν μπει στο φουρνο προετοιμαζεται ..εγω ετσι τουλαχιστον το κανω ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από panagiotismp90

βγαινουν εξω οι 2 τους με την κοπελα? ή αποκλειστικα μιλανε στο μεηλ?

Αρέσει στα μέλη Blonde_31, Elpid_a και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 4 στις 29/7/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.324

οχι να μην το αποδεχτεις και να του κοψεις το βηχα ,,γιατι αν δεν του κοψεις τον βηχα ..

προετοιμασου για διαζυγιο,,,ετσι για να ξερουμε τι λεμε κι ολας ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από irene_l

Έλλειψη επικοινωνιασ

Είμαι παντρεμένη εδώ και 20 χρόνια. Δεν έχω κάνει ποτέ μου εξωσυζυγική σχέση ούτε και ο άντρας μου  αφού λόγω ηθικών επιταγών δεν θα εκανε κατι κρυφό.  Δυστυχώς όμως έχει χαθεί η μαγεία μεταξύ μας παρ ολο που κάνουμε συχνά σεξ. Βασικά το επιδιώκουμε για να μην βαλτωσουμε. Αυτό που με ενοχλεί όμως πάρα πολύ είναι ότι έχει επικοινωνία μέσω e mai με μια κοπέλα την οποία ετυχε να την γνωρίσω και εγώ. Δεν νοιώθει ερωτική έλξη μαζί της απλά έχει συνδεθει ψυχοπνευματικα. Δίνει μεγάλη σημασία στο μυαλό και τον τρόπο που σκέφτεται μια γυναίκα. Της εκμυστηρεύεται αυτά που νοιώθει και επιζητά. Το ίδιο κάνει και αυτή. 

Δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω αφού δεν μου το κρύβει. Πρέπει να το αποδεχτώ;

Whatis

# 5 στις 29/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα. Βρίσκομαι στη θέση της άλλης γυναίκας. Έχω γνωρίσει κι εγω κάποιον με τον οποίο συζητάμε τα πάντα. Έχουν γνωριστεί μεταξύ τους κι οι σύζυγοι μας. Δεν το κρύβουμε οτι μιλάμε. Έλξη ερωτική δεν υπάρχει ίσως μας προστατεύει η διαφορά ηλικίας.

Kristina_

# 6 στις 29/7/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Λετονία
Απαντήσεις: 1.839

Στη ζωη μου ειχα 1-2 τετοιους στενους φιλους ανδρες που για χρονια (με διαλειμματα) ανταλλασουμε αποψεις για ολα εκ του συνεγγυς η και απο αποσταση...δεν υπηρχε μυστικο μεταξυ μας κλπκλπ

ποτε δεν αισθανθηκα οτι απειλουν τη σχεση μου ...ναι η ηλικια ειναι ενας καλος φραγμος αλλα δεν το ειχα αναγκη αυτο το οριο...το οριο ειναι μεσα μου

Γι αυτο φιλη σου λεω μην ανησυχεις και μην του κανεις γκρινιες...θα χασειςΔεν ειναι κακο να επικοινωνουμε και με αλλους ανθρωπους...ισα ισα τυχερος οποιος το ζειΤωρα αν τον ζηλευεις για την τυχη του...that s life

Για να ειμαι και εντελως ειλικρινης απο τη πλευρα τους μαλλον υπηρχε η νομιζαν οτι υπηρχε κατι ερωτικο...κι αν το αφησαν να φανει καπου, το εκαναν τυχαια και χωρις προθεση για να αλλαξει κατι 

Αρέσει στο μέλος alisida

irene_l

# 7 στις 29/7/2018
author
Όχι δεν βγαίνουν έξω. Η κοπέλα είναι σε άλλη πόλη. Μόνο μια φορά που έτυχε να έρθει στην Αθήνα και την γνώρισα για λίγο και μετά τους άφησα να πάνε να πιουν καφέ. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να λειτουργήσω. Γενικά δεν μου αρέσουν οι σκηνές ζηλοτυπίας. Εδώ δεν τίθεται θέμα ερωτικής έλξης αλλά ψυχοπνευματικης ταύτισης. Whatis τί είναι αυτό που σε κάνει να θέλεις να επικοινωνήσεις με κάποιον άλλο;

irene_l

# 8 στις 29/7/2018
author
Το διαζύγιο είναι η τελευταίου λύση. Θέλω να εξαντλήσω κάθε δυνατή λύση πριν φτάσω σε αυτή την απόφαση.

irene_l

# 9 στις 29/7/2018
author
Έχεις δίκιο. Η λογική μου ταυτίζεται με αυτά που λες αλλά το συναίσθημα συγκρούεται. Και κάπου εκεί πρέπει να ισορροπήσω. Για αυτό είναι η πρώτη φορά που ανοίγομαι διαδικτυακά και θα επεκτείνω την επαφη μου με ανθρώπους για να ανοίξω τους διαύλους επικοινωνίας

frog13

# 10 στις 29/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οτι ονειρευτήκαμε πολλές φορές απέχει απο την πραγματικότητα της ζωής μας και της σχέσης μας...

Διαφορετικοί άνθρωποι συμβιβάζονται με τον χαρακτήρα του άνθρώπου που επέλεξαν ,αλλάζουν ΄ίσως απόψεις,θέλω ,οπτική,προς χάριν της συγχώνευσης ισως...

Το μήκος κύματος πνευματικής κατάστασης η συναισθηματικής που μέσα από την επικοινωνία με κάποιον άλλον στο διαδίκτυο ξεπηδά και συμπίπτει με εμάς είναι κάποια στιγμή αναπόφευκτο..καθώς το κατεστημένο-δεδομένο από την άλλη φαίνεται να έχει κόψει με τον καιρό κάθε δυνατή διαφορετική προσέγγιση της μεταξύ του ζευγαριού σχέσης...

Ομως πάντα υπάρχουν δρόμοι αν θέλεις να τους (ξανα)δείς..!

Οπως η ανάγκη για σεξ εκτός γάμου σε άλλες περιπτώσεις(συνήθως από τον άντρα..)αντιμετωπίζονται με μια αλλαγή ίσως συμπεριφοράς από την γυναίκα πιο θετική σε μελλοντικές "προτάσεις",ετσι και η ανάγκη για πνευματική επικοινωνία,έκφραση,ψυχική σύμπλευση βελτιώνεται ...τίποτα δεν τελειώνει αν δεν το επιθυμούμε..σιγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις όμως.

Παραμερισέ την λοιπόν αν μπορείς και αν θέλεις, με φυσικό τρόπο και λίγο λίγο..μέσω της καλύτερης επικοινωνίας και της αγάπης..μην το αφήνεις και μην πεισμώνεις κάνοντας ίσως κι εσύ αργότερα τα ίδια..με κάποιον "ονειρικό σωτήρα" δεν υπάρχουν άγγελοι..ο μόνος πραγματικός follower...της ζωής σου,μετά από 20 χρόνια είναι ο άντρας σου..φρόντισε ο "τοίχος" σου να έχει ενδιαφέροντα κι όλα καλά!

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από irene_l
Όχι δεν βγαίνουν έξω. Η κοπέλα είναι σε άλλη πόλη. Μόνο μια φορά που έτυχε να έρθει στην Αθήνα και την γνώρισα για λίγο και μετά τους άφησα να πάνε να πιουν καφέ. Πραγματικά δεν ξέρω πώς να λειτουργήσω. Γενικά δεν μου αρέσουν οι σκηνές ζηλοτυπίας. Εδώ δεν τίθεται θέμα ερωτικής έλξης αλλά ψυχοπνευματικης ταύτισης. Whatis τί είναι αυτό που σε κάνει να θέλεις να επικοινωνήσεις με κάποιον άλλο;

irene_l

# 11 στις 29/7/2018
author
Σ ευχαριστώ απ'την καρδιά μου frog13. Ο λόγος σου έχει ζέση και κρύβει μεγάλη καρδιά και πολύ αγάπη.
Αρέσει στο μέλος oytwswste

Whatis

# 12 στις 29/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Irene στην αρχή μιλουσαμε για γενικά θέματα. Ύστερα αρχίσαμε να βλέπουμε πόσα κοινά έχουμε. Μας ενδιαφέρουν τα ίδια πράγματα. Με βοηθαει πολύ όταν βρίσκομαι σε σύγχυση. Είναι κάτι σαν εξομολογος μου. Μπορώ να του ανοίξω την καρδιά μου χωρίς να με κοροϊδέψει. Δέχεται οτι του πω χωρίς κατηγορίες. Δεν υπάρχει ο φόβος. Ο σύζυγος μου δεν είναι επικοινωνιακος. Επίσης δεν κατανοεί τα θέματα που με απασχολούν μεταφυσικα, φιλοσοφικά, πνευματικού περιεχομένου, εκτός από τα πεζά καθημερινά. Το μόνο θέμα που διαφωνούμε κι υποστηρίζω τη γυναίκα του είναι τα ζώα. Αυτός τα λατρεύει ενώ εγώ δεν τα πλησιάζω καν.

irene_l

# 13 στις 30/7/2018
author
Ο ίδιος το γνωρίζει ότι έχεις ανοικτή επικοινωνία μαζί του; Παρ όλα αυτά η σχέση σας προχωράει; Το περίεργο με τη δική μου σχέση είναι ότι γενικά ο άντρας μου είναι επικοινωνιακός κάνουμε αρκετές συζητήσεις αλλά δεν μένει εκεί. Θέλει να συλλέξει εμπειρίες. Γενικά πιστεύω ότι για να διατηρηθεί ένας μακροχρόνιος γάμος περιτριγυρισμένος από προκλήσεις και ερεθίσματα, πρέπει να κοπιασεις πάρα πολύ να γίνεσαι δέκτης και πομπός για οτιδήποτε.

alisida

# 14 στις 30/7/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.902
Η γνωμη μου ειναι οτι ο γαμος δεν συνεπαγεται και φιμωτρο για τους συζυγους ...Ολοι λιγο πολυ εχουμε εναν φιλο ή φιλη να λεμε τα δικα μας και τα "σωψυχα"μας ...Πολλες φορες ειναι του αντιθετου φυλλου επειδη εκει εκφραζομαστε πιο ελευθερα και παιρνουμε διαφορετικη γνωμη...Στη θεση σου θα εριχνα μια ματια στα θεματα που συζητουν...Αν δηλ τα εχει συζητησει μαζι σου στο παρελθον ή οχι και κατα ποσο εσενα σε ενδιαφερουν ή τα εχεις αποκλεισει στο παρελθον..Δεν ειναι κακο να συζητα με καποια...Προσπαθησε ομως να μην σε αντικαταστησει η αλλη γυναικα στο δικο σου ρολο που ειναι να διατηρεις συνεχως το ενδιαφερον σου για το συζυγο σου και να εισαι συντροφος του σε καθε του βημα στη ζωη. Να τον αγαπας και να τον στηριζεις ( τα λογια του παπα αντωνακη ) ..

Whatis

# 15 στις 30/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Irene ο σύζυγος μου γνωρίζει οτι επικοινωνούμε συχνά κι όταν δυο τρεις μέρες δεν μιλήσουμε του το λεω. Χάθηκε τι να έπαθαν και δεν μου έστειλε μήνυμα. Μιλάνε και μεταξύ τους πολλές φορές αφού έχουμε τελειώσει την κουβέντα μας ή πριν αρχίσουμε να λέμε τα νέα μας. Η γυναίκα του μου τηλεφωνησε κάποιες φορές. Έχουμε δέσει σαν οικογένειες όμως αυτά που λέμε εμείς οι υπόλοιποι τα μαθαίνουν στην πορεία κι ίσως καμία φορά χωρίς πολλές λεπτομέρειες. Ανάλογα πως μας βγει. Ή τις λεπτομέρειες τις μαθαίνουν πολύ αργότερα. Αυτός με ρωτάει πως τα, βλέπω από τη γυναικεία πλευρά τα προβλήματα κι εγώ ρωταω την αντρική. Δεν ζουμε στην ίδια πόλη όμως πηγαμε αρκετές φορές στον τόπο τους. Βγήκαμε παρέα. Και η γυναίκα του είναι σπουδαίος άνθρωπος.

matakiamou00

# 16 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αναφέρεσαι πολύ μηχανικά σε όλο το ποστ σου το αρχικό π.χ. "κάνουνε έρωτα τακτικά να μην βαλτώσουμε".Μα βαλτώσατε και ξέρεις τόσα χρόνια παντρεμένη ότι ο άντρας σου νοητικά την έχει φαντασιωθει στην πράξη σας.Εσυ σε ποιο σημείο των ορεξεων σου βρήκεσαι? Τι θέλεις σε αυτή την φάση?Δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει κάποιο γνωστό γνωστή που να μην λέει κάτι πιο βάθη, η κοπέλα κραταει την θέση της ακόμη όμως για πόσο πιστεύεις ότι μπορεί να την κρατήσει την θέση του ο σύζυγός σου και η ιδια?Ρωτα αν θα του άρεσε να βρεις και εσύ έναν φίλο για διανοητική συνευρεση για καφέ και συνομιλία.Οσο επικοινωνίακος να είναι ο άλλος ας μην περνάει τους γύρω του για μπιπ την λεξη δεν την αναφέρω.Αν θέλει επικοινωνία τέτοιου είδους να πάρει τις πληροφορίες...υπάρχουν και τηλεπικοινωνιες που καλείς τον αριθμό και πληρώνεις συνομιλία να σου φύγει η διανοηση. Βραδιάτικα τι θα διαβασουμε άλλο σε αυτό το φόρουμ.Εξυπνη είσαι...διακοπές τι λέει θα πάτε?συγνώμη παιδιά πόσο να αντέξω η γυναίκα.

https://www.dailymotion.com/video/x68lnn0

Εμένα το εντος μου ποιος θα το δει?ε! Έτσι το πνευματικό μου εαυτό? Ωραία δικαιολογία όλοι...καμιά φορά νιώθω...θεματοθετρια...Άστο.Δηλαδη.Αστο...

erxomaitora

# 17 στις 2/8/2018
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Ευβοίας / Δροσιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 141

Λοιπόν .

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από irene_l

Έλλειψη επικοινωνιασ

Είμαι παντρεμένη εδώ και 20 χρόνια. Δεν έχω κάνει ποτέ μου εξωσυζυγική σχέση ούτε και ο άντρας μου  αφού λόγω ηθικών επιταγών δεν θα εκανε κατι κρυφό. (ποτέ μην λες ποτέ, και να έχει ποτέ δεν θα το παραδεχτεί, εκτός και ...)  Δυστυχώς όμως έχει χαθεί η μαγεία μεταξύ μας παρ ολο που κάνουμε συχνά σεξ. Βασικά το επιδιώκουμε για να μην βαλτωσουμε. Αυτό που με ενοχλεί όμως πάρα πολύ είναι ότι έχει επικοινωνία μέσω e mai με μια κοπέλα την οποία ετυχε να την γνωρίσω και εγώ. Δεν νοιώθει ερωτική έλξη μαζί της απλά έχει συνδεθει ψυχοπνευματικα. (τι θα πει δεν νιώθει; μαζί νιώθετε; άλλωστε από το μυαλό αρχίζουν όλα ...) Δίνει μεγάλη σημασία στο μυαλό και τον τρόπο που σκέφτεται μια γυναίκα. Της εκμυστηρεύεται αυτά που νοιώθει και επιζητά. Το ίδιο κάνει και αυτή. 

Δεν ξέρω πώς να το αντιμετωπίσω αφού δεν μου το κρύβει. Πρέπει να το αποδεχτώ; [color=#007700](έχεις επιλογή να μην το αποδεχτείς; Δεν νομίζω, αλλιως αποχωρείς)[/color]

Άντε και καλή τύχη.

Αλήθεια τη σκέψη του τρίο την συζητήσατε;

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

Elena_90

# 18 στις 8/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο σύζυγός σου παρότι σύζυγος είναι ένας ελεύθερος άνθρωπος..
Δεν βρίσκω ούτε αγάπη ούτε ουσία στο να τον αναγκάσεις να κόψει από παρέα μια κοπέλα που όπως περιγράφει έχει συνδεθεί μαζί της σε βαθύτερο επίπεδο, μόνο εγωισμό βλέπω σε αυτό και ανασφάλεια...
Ο βασικότερος λόγος που ανησυχείς δεν είναι η άλλη κοπέλα, αλλά οι ρωγμές στην δική σας σχέση που σε καθιστά ευάλωτη και ανασφαλής..
Εκεί βρίσκεται και η λύση..
Όταν έχετε μια αυθεντική και ποιοτική επικοινωνία με ζεστασιά και πραγματικό ενδιαφέρον δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα! Και πάντα μα πάντα υπάρχει τρόπος να έρθεις πιο κοντά με τον άνθρωπο που θες αρκεί να υπάρχει αμοιβαία επιθυμία!

geraros

# 19 στις 12/9/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι να πω; επικοινωνία ή κάτι περισσότερο;

Περνώ αυτή την κατάσταση και εγώ, ύστερα από 15 χρόνια γάμου.Δεν έχω κανένα παράπονο, τα συζητάμε όλα, κάνουμε σέξ όχι αλλά μερικές φορές θέλω .. Πως να το πω .. Μια αλλαγή, ένα κερασάκι στην ερωτική μου ζωή .. Μα δε μου πάει .. Θεωρώ ότι δε σέβομαι τη σύζυγο, τη γυναίκα που ειμαι μαζί της τόσα χρόνια.. την αγάπη μου, το μωρό μου ..Η επικοινωνία είναι .. Σχέση Ζωής ΜΑ κάπου χαθήκαμε!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε