Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χομπι για νεες γνωριμιες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

lonelyme

# 1 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 71
Απαντήσεις: 1.657
'Aρεσαν+: 0%

Χομπι για νεες γνωριμιες

Ο κολλητος μου και εγω (γυρω στα 30 και οι δυο) σκεφτομαστε να ξεκινησουμε καποιο χομπι ωστε να αυξησουμε τις πιθανοτητες να γνωρισουμε ατομα του αντιθετου φυλου.Ειμαστε μαζι σε μια θεατρικη ομαδα αλλα τα υπολοιπα μελη ειναι ειτε αρκετα πιο μεγαλα απο εμας (ανω των 45-50) ειτε πολυ μικροτερα (20 και κατω). Εκεινος μαθαινει και κιθαρα αλλα το κανει πριβε στο σπιτι του.Σκεφτηκαμε γυμναστηριο αλλα δεν σου αφηνει πολυ χρονο να γνωριστεις με τον αλλο. πας κανεις την προπονηση και φευγεις. σκεφτηκαμε χορο αλλα σε 3 ομαδες που κοιταξαμε ειναι οι περισσοτερες γυναικες και μαλιστα μεγαλης ηλικιας (ανω των 50).εγω λογω δουλειας συνοδευω συχνα ομαδες πεζοποριας αλλα ουτε εκει εχει ατομα στα +/- 30 τους.θελουμε να αυξησουμε τον κοινωνικο μας κυκλο με ατομα κοντα στην ηλικια μας. τι εχετε να μας προτεινετε?να σημειωθει πως κανενας απο τους δυο μας δεν πιστευει στις γνωριμιες μεσω ιντερνετ και προτιμαμε να τους γνωρισουμε εξω απο ενα τετοιο περιβαλλον

erxomaitora

# 2 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 68 / Σε διάσταση
Ν. Ευβοίας / Δροσιά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 141

Εύκολο!

Σε μια στάση μετρό στο κέντρο ή έστω άλλου μεταφορικού μέσου, με μια πινακίδα κρεμασμένη:
Ζητούνται άτομα για γνωριμία!!!Ηλικίες που προτιμώνται:  30 +_ 2η 3 αναλόγως...Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά πρωτεραιότητος!!!

(Καλή επιτυχία) ...
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

anassa_

# 3 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Γιατί βιαζεσαι ...

Γιατί πιεζεσαι ... 

Όσο το κυνηγας θα απομακρύνεται ... περίμενε, ασχολησου με σένα βγες συναστρεψου άτομα στην ηλικία σου χωρίς στόχο για δεσμό. 
Θα έρθει μόνο του ας περάσει κ ένας χρόνος κ δύο... μέχρι χθες μας εξιστορουσες κάποιες εμπειρίες που σε στεναχωρησαν.

Δεν θες λίγο να πάρεις τον χρόνο σου, να σκεφτεις, να δεις τι κανεις λάθος να επουλωθεις αν αν χρειάζεται, να χαμογελασεις ... κ να προσχωρήσεις; ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lonelyme

Χομπι για νεες γνωριμιεςΟ κολλητος μου και εγω (γυρω στα 30 και οι δυο) σκεφτομαστε να ξεκινησουμε καποιο χομπι ωστε να αυξησουμε τις πιθανοτητες να γνωρισουμε ατομα του αντιθετου φυλου.Ειμαστε μαζι σε μια θεατρικη ομαδα αλλα τα υπολοιπα μελη ειναι ειτε αρκετα πιο μεγαλα απο εμας (ανω των 45-50) ειτε πολυ μικροτερα (20 και κατω). Εκεινος μαθαινει και κιθαρα αλλα το κανει πριβε στο σπιτι του.Σκεφτηκαμε γυμναστηριο αλλα δεν σου αφηνει πολυ χρονο να γνωριστεις με τον αλλο. πας κανεις την προπονηση και φευγεις. σκεφτηκαμε χορο αλλα σε 3 ομαδες που κοιταξαμε ειναι οι περισσοτερες γυναικες και μαλιστα μεγαλης ηλικιας (ανω των 50).εγω λογω δουλειας συνοδευω συχνα ομαδες πεζοποριας αλλα ουτε εκει εχει ατομα στα +/- 30 τους.θελουμε να αυξησουμε τον κοινωνικο μας κυκλο με ατομα κοντα στην ηλικια μας. τι εχετε να μας προτεινετε?να σημειωθει πως κανενας απο τους δυο μας δεν πιστευει στις γνωριμιες μεσω ιντερνετ και προτιμαμε να τους γνωρισουμε εξω απο ενα τετοιο περιβαλλον

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Persefoni__

archagellos

# 4 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.537

Αγαπητη ,

σου εχω νεα ...
Υπαρχει ενα κενο σε αυτες τις ηλικιες ...και ξερεις γιατι ? 
Διοτι ειναι οι ηλικιες οι οποιες φυγανε απο την Ελλαδα ...
Σε λιγα χρονια θα μας λειπει μια Γενια ...
Οσο τις γνωριμιες διαμμεσου νετ ...μη τις βλεπεις στραβα .
Απλα πριν καποια χρονια ,οι μονες γνωριμιες που μπορουσες να κανεις ηταν απο την γειτονια σου ...απο την ιδιαιτερη πατριδα σου ...αντε κατι και στις διακοπες ...ΤΩρα λογο νετ ..εχεις την δυνατοτητα να κανεις γνωριμιες ...απο παντου .
Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος mars1981

Persefoni__

# 5 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 391

άστο γι αργότερα..

είναι κι ο Ερμής ανάδρομος και θα παραμείνει μέχρι τις 27 Αυγούστου 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lonelyme

Χομπι για νεες γνωριμιεςΟ κολλητος μου και εγω (γυρω στα 30 και οι δυο) σκεφτομαστε να ξεκινησουμε καποιο χομπι ωστε να αυξησουμε τις πιθανοτητες να γνωρισουμε ατομα του αντιθετου φυλου.Ειμαστε μαζι σε μια θεατρικη ομαδα αλλα τα υπολοιπα μελη ειναι ειτε αρκετα πιο μεγαλα απο εμας (ανω των 45-50) ειτε πολυ μικροτερα (20 και κατω). Εκεινος μαθαινει και κιθαρα αλλα το κανει πριβε στο σπιτι του.Σκεφτηκαμε γυμναστηριο αλλα δεν σου αφηνει πολυ χρονο να γνωριστεις με τον αλλο. πας κανεις την προπονηση και φευγεις. σκεφτηκαμε χορο αλλα σε 3 ομαδες που κοιταξαμε ειναι οι περισσοτερες γυναικες και μαλιστα μεγαλης ηλικιας (ανω των 50).εγω λογω δουλειας συνοδευω συχνα ομαδες πεζοποριας αλλα ουτε εκει εχει ατομα στα +/- 30 τους.θελουμε να αυξησουμε τον κοινωνικο μας κυκλο με ατομα κοντα στην ηλικια μας. τι εχετε να μας προτεινετε?να σημειωθει πως κανενας απο τους δυο μας δεν πιστευει στις γνωριμιες μεσω ιντερνετ και προτιμαμε να τους γνωρισουμε εξω απο ενα τετοιο περιβαλλον

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, archagellos

lonelyme

# 6 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
οτι ερωτηση και να κανεις, θα βρεθει καποιος που δεν εχει τιποτα καλυτερο να κανει απο το να τρολαρει...
anassa το οτι θα γνωρισουμε κοσμο δεν σημαινει οτι αυριο παντρευομαστε κιολας. απλα εχει υπαρξει κορεσμος στον ηδη υπαρχοντα κυκλο μας και θελουμε να γνωρισουμε νεο κοσμο, ακριβως γιατι το παρελθον μας ηταν/ειναι οπως ηταν/ειναι. αλλωστε ενα νεο χομπι θα μας τονωσει, θα μας ανοιξει νεους οριζοντες και κατι θα μαθουμε. το θεμα ομως ειναι να συνδυαζεται και με κατι που και οι δυο μας αναζητουμε

archagellos σχετικα με τις γνωριμιες μεσω νετ, οχι, δεν πιστευω ουτε εγω ουτε εκεινος γιατι απλουστατα υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα αυτα που ανταλλασεις πισω απο μια οθονη δεν εχουν σχεση με το ποιος πραγματατικα εισαι. και δεν μιλαω για εμφανιση. αυτο ειναι το λιγοτερο. μιλαω για ολα τα υπολοιπα. καποτε ναι, το δοκιμασα, προτου χασω πασα ιδεα. μου εχει τυχει να μιλαω με τυπο κοντα στους 2 μηνες και ενω μου ειχε πει οτι ηταν 27 (εγω τοτε 22) οταν βρεθηκαμε αποκαλυφθηκε οτι ηταν 60+. επισης 8 στους 10 (ειδικα αντρες) το μονο που εχουν στο μυαλο τους ειναι το πως θα σε ριξουν στο κρεβατι. θα μου πεις και εξω απο εδω, το ιδιο δεν ισχυει? ναι, αλλα εχοντας οπτικη επαφη, κρινεις καλυτερα. βλεπεις την γλωσσα του σωματος, το βλεμμα, ακους το ηχοχρωμα της φωνης και δεν χανεις τον χρονο σου. εννοειται οτι υπαρχουν εξαιρεσεις και εχω πολυ καλους φιλους που βρεθηκαμε ιντερνετικα, αλλα οπως προειπα, εξαιρεσεις...
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

lonelyme

# 7 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση

οτι ερωτηση και να κανεις, θα βρεθει καποιος που δεν εχει τιποτα καλυτερο να κανει απο το να τρολαρει...

anassa το οτι θα γνωρισουμε κοσμο δεν σημαινει οτι αυριο παντρευομαστε κιολας. απλα εχει υπαρξει κορεσμος στον ηδη υπαρχοντα κυκλο μας και θελουμε να γνωρισουμε νεο κοσμο, ακριβως γιατι το παρελθον μας ηταν/ειναι οπως ηταν/ειναι. αλλωστε ενα νεο χομπι θα μας τονωσει, θα μας ανοιξει νεους οριζοντες και κατι θα μαθουμε. το θεμα ομως ειναι να συνδυαζεται και με κατι που και οι δυο μας αναζητουμε

archagellos σχετικα με τις γνωριμιες μεσω νετ, οχι, δεν πιστευω ουτε εγω ουτε εκεινος γιατι απλουστατα υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα αυτα που ανταλλασεις πισω απο μια οθονη δεν εχουν σχεση με το ποιος πραγματατικα εισαι. και δεν μιλαω για εμφανιση. αυτο ειναι το λιγοτερο. μιλαω για ολα τα υπολοιπα. καποτε ναι, το δοκιμασα, προτου χασω πασα ιδεα. μου εχει τυχει να μιλαω με τυπο κοντα στους 2 μηνες και ενω μου ειχε πει οτι ηταν 27 (εγω τοτε 22) οταν βρεθηκαμε αποκαλυφθηκε οτι ηταν 60+. επισης 8 στους 10 (ειδικα αντρες) το μονο που εχουν στο μυαλο τους ειναι το πως θα σε ριξουν στο κρεβατι. θα μου πεις και εξω απο εδω, το ιδιο δεν ισχυει? ναι, αλλα εχοντας οπτικη επαφη, κρινεις καλυτερα. βλεπεις την γλωσσα του σωματος, το βλεμμα, ακους το ηχοχρωμα της φωνης και δεν χανεις τον χρονο σου. εννοειται οτι υπαρχουν εξαιρεσεις και εχω πολυ καλους φιλους που βρεθηκαμε ιντερνετικα, αλλα οπως προειπα, εξαιρεσεις...

archagellos

# 8 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.537

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από lonelyme

Αγαπητη ,

ο καθενας απο εμας εχει την δικη του οπτικη .

Εαν οντως μενεις στην Ηλιουπολη   κοιτα την σελιδα του Δημου που εχει παρα πολλες δωρεαν δραστηριοτητες , απο εκει θα βρεις και κοσμο και Ηλιουπολιτες ...

__mikeman

# 9 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Σουηδία
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 2.299

Τώρα για να πω την αλήθεια, εσύ 30 χρονώ κοπελίτσα τι τα θέλεις τα "χομπι" και τα λοιπά?

Πάρε τις φιλενάδες σου και αντέστε σε ένα μπαρ ή καφετέρια...ολο και κάποιο κέρασμα θα πάρετε και τα υπόλοιπα έρχονται.

Τα "χομπι" ας τα για τον κολλητό σου...και επίσης μην τον παίρνεις μαζί σου γιατί "μπλοκάρει" επίδοξους μνηστήρες.

Αρέσει στα μέλη Persefoni__, Mindthegap- και σε ακόμα 1 μέλος.

Persefoni__

# 10 στις 31/7/2018
author

Την αντίφαση .

σ αυτά που γράφεις  κι αυτά που επιθυμείς την "βλέπεις" ? Γράφεις : "να σημειωθει πως κανενας απο τους δυο μας δεν πιστευει στις γνωριμιες μεσω ιντερνετ και προτιμαμε να τους γνωρισουμε εξω απο ενα τετοιο περιβαλλον.." Τί σε κάνει να πιστεύεις, πως ένα "τέτοιο περιβάλλον" (αρνητικά υποθέτω χρησιμοποιείς τον χαρακτηρισμό "τέτοιο" ) θα σε συμβουλεύσει σωστά? Επίσης έχω μια ακόμη απορία... γιατί προσπαθείτε και οι δυό μαζί κι  όχι ο καθένας και ξεχωριστά? 

Αρέσει στα μέλη anassa_, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

Red_October

# 11 στις 31/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Persefoni__

Επίσης έχω μια ακόμη απορία... γιατί προσπαθείτε και οι δυό μαζί κι  όχι ο καθένας και ξεχωριστά? 

Να μια καλή ιδέα

frog13

# 12 στις 31/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ηλιούπολη  ... Χόμπι .. Κάτι μού θυμίζει αυτό...!

Α ναι ... Ρώτα  αυτή που δεν ξέρει ρε..! Ξέρει μην μπερδεύεσαι...το ψευδώνυμο της είναι έτσι .. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lonelyme

panagiotismp90

# 13 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.835
και δεν τα φτιαχνεις με τον κολητο σου? που σε ξερει κ τον ξερεις? που να τρεχεις τωρα σε χομπυ...!λοιπον εγω σου προτεινω οσο γινεται να αυξησεις τις γνωριμιες γενικα, οχι μονο με ανδρες, οσο γινεται βεβαια γτ λες οτι τα χεις εξαντλησει και απο ασχολιες πηγαινε καπου που συμμετεχουν πιο πολυ ανδρες. γτ πιστευεις οτι απ τον κυκλο σου δεν εχει κατσει κατι καλο μεχι τωραα?

Sivilla_I

# 14 στις 31/7/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lonelyme

Σπορ της εξοχής! (μια που συνοδεύεις ομάδες πεζοπορίας, ψάξε σε άλλες δραστηριότητες εξοχής)

Χορός! Δοκιμάστε τάνγκο και άλλους, κυρίως λατινοαμερικάνικους

Ομαδικά τμήματα γιόγκα (πολύ της μόδας στις ηλικίες που ψάχνεις)

Μετά υπάρχουν οι λογοτεχνικές/ποίησης

που μπορείς να τις βρεις απο γκρουπς στα social media (κανονίζουν πολύ συχνές συναντήσεις οπότε μη φανταστείς οτι θα μείνετε στην ηλεκτρονική επικοινωνία)

Απο πολεμικές τέχνες σας ενδιαφέρει κάτι?

Μαγειρική?

Αρέσει στο μέλος lonelyme

Aggelo

# 15 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
Κοιταξε να ειναι καποιος κοινωνικος και να εχει ενδιαφεροντα ειναι πολυ καλο.Ομως εσεις απ οτι βλεπω
τα ανακατεψει στο μυαλο σας.. στην ουσια δεν σας ενδιαφερουν τα χομπυ,αλλα το κανετε

για να γνωρισετε ατομα  του αντιθετου φυλου......οι ανθρωποι που πανε για χορο για παραδειγμα

πανε γιατι την καταβρισκουν με το χορο και αν τυχει και υπαρξει γνωριμια,
περναει ενα ευλογο χρονικο διαστημα,στο οποιο αναπτυσεται μια οικειοτητα μεσω

της κοινης προσπαθειας να βελτιωθουν στο χορο.
Που σημαινει, δεν πανε για χορο μια εβδομαδα δεν τους καθεται γνωριμια και την επομενη

πανε στις καταδυσεις και την μεθεπομενη στη φιλαρμονικη μεχρι να καμακωσουν...
Αρέσει στα μέλη Mindthegap-, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Sivilla_I

# 16 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 2.026

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Aggelo
Κοιταξε να ειναι καποιος κοινωνικος και να εχει ενδιαφεροντα ειναι πολυ καλο.Ομως εσεις απ οτι βλεπω
τα ανακατεψει στο μυαλο σας.. στην ουσια δεν σας ενδιαφερουν τα χομπυ,αλλα το κανετε

για να γνωρισετε ατομα  του αντιθετου φυλου......οι ανθρωποι που πανε για χορο για παραδειγμα

πανε γιατι την καταβρισκουν με το χορο και αν τυχει και υπαρξει γνωριμια,
περναει ενα ευλογο χρονικο διαστημα,στο οποιο αναπτυσεται μια οικειοτητα μεσω

της κοινης προσπαθειας να βελτιωθουν στο χορο.
Που σημαινει, δεν πανε για χορο μια εβδομαδα δεν τους καθεται γνωριμια και την επομενη

πανε στις καταδυσεις και την μεθεπομενη στη φιλαρμονικη μεχρι να καμακωσουν...

Πολύς κόσμος

πηγαίνει σε τέτοια χόμπι ομαδικά

για να συνδυάσει και κοινωνική συνανστροφή (ερωτική-φιλική-απλές γνωριμίες)

και το χόμπι του

Αλλιώς θα το έκανε σε ιδιαίτερα μαθήματα

Το κοινωνικό κομμάτι είναι μέσα στο πρόγραμμα όταν πηγαίνεις σε ομαδικές δραστηριότητες

πώς το λέει εκείνο το αρχαίο ρητό: it takes two to tango 

froufrou2017

# 17 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Απαντήσεις: 280
#7Συγγνώμη, λες ότι μιλουσατε δύο μήνες και τελικά ήταν 60 αντί για 27!! Τηλέφωνα δεν είχατε ανταλλάξει ώστε να τον καταλαβαινες απ' τη φωνή; Δεν είχατε μιλήσει μέσω viber ώστε να δει ο ένας τον άλλο; Έχασες δύο μήνες ετσι; Όλα θελουν κάποια προσοχή!! Το ίντερνετ είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας, οι ίδιοι άνθρωποι είναι και δω και εξω!! Μου έχει τύχει σε κάποιο site που είχα γραφτεί πριν χρόνια να πέσω πάνω σε γειτονα μου!
Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, anassa_

anassa_

# 18 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 60 / Παντρεμένη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.134

Δεν μιλησα για γάμο... ούτε καν για  "δεσμό" δέσιμο, μιλάω για αυθόρμητη φυσική συναναστροφή νέων που σε λογικό χρόνο θα ξυπνήσει τα συναισθήματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από lonelyme

Persefoni__

# 19 στην 1/8/2018
author

ακόμη...

περιμένω τη απάντησή σου στις ερωτήσεις μου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από lonelyme

lonelyme

# 20 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
ένα ένα τα θέματα:
1) Mikeman αυτο εχει πεθανει εδω και καιρο. ουτε εμενα ή τις φιλες μου κερνανε πια ουτε και οι αντρες - φιλοι μου το κανουν. για να πω την αληθεια μου, παει χρονια που εχω να ακουδω μια τετοια κινηση. γενικα σε μπαρ, κλαμπ και τετοιου ειδους καταστασεις, κοιτανε, κοιτανε, κοιτανε και μετα φευγουν. και ξαφνικα βλεπεις μια "αγγελια" στο "σε ειδα" σε γνωστη free εφημεριδα της αθηνας
2) Persefoni, το "τετοιου" δεν το ειπα καθολου υποτιμητικα. οπως προειπα και εχω δηλωσει στο παρελθον εχω γνωρισει φιλους απο εδω. και εχω αρκετα παραδειγματα που φιλοι μου βρηκαν το αλλο τους μισο μεσω διαδικτυου ειτε μεσω facebook ειτε σε site γνωριμιων. δεν το κατακρινω. εμενα δεν μου ταιριαζει γιατι εχω καει στο παρελθον
3) παναγιωτη. οχι, με τον χαρη δεν θα καναμε καλο ζευγαρι. ειμαστε κολλητοι 2 χρονια, βρεθηκαμε στην ιδια θεατρικη ομαδα (που ειναι αγαπημενο χομπι και των δυο και οχι μεσο για να γνωρισουμε συντροφους) και κολλησαμε. οσο καλα και να περναμε ως φιλοι, δεν θα μας εβγαινε το ιδιο και ως ζευγαρι. επιπλεον δεν υπαρχει αυτη η σπιθα αναμεσα μας. το εχουμε συζητησει στο παρελθον και κανεις απο τους δυο δεν ηταν υπερ κατι τετοιου.

4) aggelo, οχι, παρανοηση. και οι δυο ειμαστε ατομα που μας αρεσει να κανουμε πραγματα. εχουμε και οι πολλες ασχολιες και κοινες (θεατρο) και ο καθε ενας μονος του (εκεινος μουσικη, εγω πεζοπορια, αστρολογια, γυμναστηριο/γιογκα/πιλατες). απλα καθως και οι δυο ειμαστε σε αναζητηση και νεων εμπειριων και ταιριου ειπαμε να δουμε αν μπορουμε να τα συνδυασουμε
5) φρουφρου. τοτε δεν υπηρχαν τοσα μεσα επικοινωνιας. ηταν μια 10ετια πισω. δεν θυμαμαι να ειχαμε μιλησει στο τηλεφωνο καθολου, αλλα ηταν μια εποχη που στην δικη μου ηλικια επαιζαν πολυ τα μηνυματα και οι αναπαντητες
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε