Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μητέρα με συμφωνία

Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Batahan

# 1 στις 31/7/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Μητέρα με συμφωνία

Ειναι ερώτηση φιλης και θα ήθελα να απαντήσουν γυναίκες παρακαλώ.

Κάποιος ο οποίος γνωρίζετε αλλά δεν είστε ζευγάρι σας κάνει την εξής δήλωση :«Έχω ζήσει,είμαι επαγγελματικά αποκατεστημένος,έχω λύσει το βιοποριστικό θέμα,είμαι καλό παιδί,υγιής,όμως δεν έχω βρει την κατάλληλη γυναίκα για να κάνω οικογένεια. Θέλω να γίνω πατέρας. Θέλω να μου κανείς ένα μωρό. Για 3 χρόνια θα μένουμε στο ίδιο σπίτι και μηνιαία θα μπαίνουν στον λογαριασμό σου 1500€ για προσωπικά έξοδα,σμαρτάκι για τις δουλειές του μωρού και όλα. Μετά τα 3 χρόνια,αν θες να φύγεις είσαι ελεύθερη,το μωρό μένει με τον μπαμπά και μπορείς να το δεις όποτε θελεις.»Αλήθεια λέει σε όλα. Είναι καλό παιδί,μορφωμένος,σίγουρα θα γίνει καλός πατέρας και το μωρό θα είναι πριγκιπόπουλο. Με το μωρό θα έχω πάντα επαφή σαν μαμά και να μην φύγω ποτέ από το σπίτι.
Τι θα του απαντούσατε;
Αρέσει στο μέλος marie_la_journaliste

calm_balance

# 2 στις 31/7/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το παιδί δεν είναι κομοδίνο που μπορείς να το αγοράσεις από μια γυναίκα..

Τι σημαίνει θα μεγαλώσει σαν πριγκηπόπουλο;

Το παιδί θέλει δύο γονείς που αγαπιούνται για να μάθει την αγάπη.
Τι να τα κάνει τα λεφτά; όταν δεν μπορεί να έχει πραγματικά συναισθήματα;

Εσύ το θες για να καλύψεις τα κενά σου. 

Θες να χρησιμοποιήσεις μια ψυχή για να καλύψεις τα κενά σου;

Μέγα έγκλημα αγαπητέ.

Αυτά σε πρώτη ανάγνωση.

Θα επιστρέψω γιατί έχω και δουλειές να κάνω

Υ.Γ. Αν πράγματι είναι ερώτηση φίλης πες της χαιρετίσματα πως 

τα παιδιά δεν είναι εμπόρευμα προς πώληση.

Κάνεις παιδιά γιατί τα αγαπάς.!!!Και ύστερα λέμε γιατί η κοινωνία έχει γίνει μπορντέλο...

Και αναρωτιόμαστε γιατι ειναι όλοι με ψυχολογικά... 

Αρέσει στο μέλος Valia2006

matakiamou00

# 3 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είναι ένα σοβαρό θέμα η λέξη παιδί...δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.Πριν ένα χρόνο δεν σας κρύβω έμαθα για τον δότη σπέρματος, είχαν γίνει και εδώ μέσα κάποιες συζητήσεις , άρα δεν διαφέρει πολύ αυτό που της ζητάει ο κύριος...θέλει να γίνει δότης στο ίδιο του το παιδί.Οι καιροί αλλάζουν όμως αυτό που σε εισαγωγικά θα έπρεπε να κινητοποιησει την κοπέλα είναι το γεγονός ότι ο ανθρωπος έβαλε κάποια χρόνια ως οριο και της δίνει την δυνατότητα να φυγει.Ασχετα με το αποτελεσμα.Μεσα από την περιγραφή των γεγονότων παρουσιάζεις έναν ανθρώπο με πολλές υποσχέσεις αναφέρεις είναι επιτυχημένος, θα εξασφαλίσει το παιδί ή τα παιδιά τους μια άνετη ζωή...είναι λες και μιλάει ένας πολιτικός, λες και χρησιμοποιεί την πειθώ γιατί βρήκε ότι έχει κάποια κοινά στοιχεία με την κοπέλα.Τοσα χρόνια γιατί δεν έκανε αυτό το βήμα να δημιουργήσει πάλι με αυτόν τον τρόπο οικογένεια? Είναι δύσκολη η θέση της αν και η ίδια βρήσκεται σε φάση που είναι έτοιμη για να κάνει οικογένεια.Η οικογένεια είναι πολύ ιερή αν θέλετε υπόθεση.Πρεπει κάποιος να αγαπάει την γυναίκα του πολύ βαθιά, να έχει βρει? στοιχεία πάνω της που να τον ανακουφίζουν...κάτι σαν ένστικτο ότι αυτή η γυναίκα για τον ιδιο είναι το παν και θέλει να κάνει παιδιά μαζί της.Θελει να γίνει κομμάτι της μέσα από αυτή την οικογένεια. (Το ίδιο και από την μεριά της γυναίκας προς τον αντρα).Ας κάτσει να το σκεφτεί όπως της αναφέρει μια άτυπη συμφωνία, ας του αναφέρει και η ίδια μια συμφωνία με τα δικά της θέλω. ΑΛΛΆ ΠΑΙΔΙΆ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ Η ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΛΈΞΗ ΣΥΜΦΩΝΊΑ.Καμια  γυναικα που γινετε μητερα δεν θα μπορούσε να  φανταστεί τον εαυτό της  χωρίς τα παιδιά της δίπλα της...χωρίς τον αντρα της δίπλα της, χωρίς τους γονείς του και τους γονείς της.Δεν παίζει  κάποιος με αυτά τα πράγματα.Μακαρι αν διαλέξει να κάνει  οικογένεια να την αγκαλιάσουν όλοι και όχι να την ψευτοαγκαλιασουν(όλα να γίνονται  τυπικα...)γιατί θα φέρει το παιδί κάποιου ο οποίος  ήθελε αυτόν  τον τρόπο.Αυτο είναι σοβαρό. 

_Bellezza_

# 4 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Απαντήσεις: 2.582

Σε αυτα τα 3 χρονια θα μου εχεις και οικιακη βοηθο?

Απαντησε μου λιγο.

Αρέσει στα μέλη Enikos, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

harrier23

# 5 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 35 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 464
Αν είναι τόσο κελεπούρι αυτός γιατί δυσκολεύεται να βρει την κατάλληλη γυναίκα;;; Αναρωτήθηκες εσύ ή η φίλη σου;;;
Αρέσει στα μέλη Nikol99, Enikos και σε ακόμα 6 μέλη.

calm_balance

# 6 στην 1/8/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στα οικονομικά είναι κελεπούρι μόνο..

Σε όλα τα υπόλοιπα δεν θα το σχολιάσω γιατί υποψιάζομαι πολλά

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από harrier23
Αν είναι τόσο κελεπούρι αυτός γιατί δυσκολεύεται να βρει την κατάλληλη γυναίκα;;; Αναρωτήθηκες εσύ ή η φίλη σου;;;

giorgos170

# 7 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 6.039

που είναι ο ..

κατάντησα φίρμα ...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Sourya

# 8 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ινδία
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 1.578

Ή απάντηση μου : Δεν θα ήθελα τέτοιον πατέρα γιατί...

Το μέλος Sourya έχει επισυνάψει το αρχείο: f1bf8db000e9c1c43dd1397e8a4fac59.jpg (60.74KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 183 φορές
Αρέσει στα μέλη mili10, jane_do και σε ακόμα 5 μέλη.

Batahan

# 9 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Εγώ γράφω εκ μέρος της κοπέλας.Η κοπέλα νομίζω ότι καλύπτει την ανάγκη της να γίνει μητέρα και μάλιστα με λυμένο το θέμα των εξόδων. Έστω κι αν πρόκειται για κάποιον που δεν είναι ζευγάρι. Ο τύπος το βλέπει κυνικά. Ίσως είναι απογοητευμένος από τις γυναίκες και το έχει πάρει απόφαση ότι αυτός είναι ο πιο γρήγορος τρόπος. Ξέρει ότι η κοπέλα είναι άνεργη,κατά τα άλλα όμορφη,έξυπνη και ιδανική μαμά. Εγώ της πρότεινα να επιβάλει γάμο πρώτα.

Lena_7_

# 10 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 49 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 1.288

Δηλ. εσυ τωρα πας να μας πεισεις

οτι υπαρχει  ενα καλο παιδι και μορφωμενο,

που θελει να μεγαλωσει ενα ανθρωπακι, το παιδι του,

χωρις μανα...και δεν ξερει ο μορφωμενος τι επιπτωσεις εχει αυτο...

Σορι, δεν πειθεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Batahan

Μητέρα με συμφωνία

Ειναι ερώτηση φιλης και θα ήθελα να απαντήσουν γυναίκες παρακαλώ.

Κάποιος ο οποίος γνωρίζετε αλλά δεν είστε ζευγάρι σας κάνει την εξής δήλωση :«Έχω ζήσει,είμαι επαγγελματικά αποκατεστημένος,έχω λύσει το βιοποριστικό θέμα,είμαι καλό παιδί,υγιής,όμως δεν έχω βρει την κατάλληλη γυναίκα για να κάνω οικογένεια. Θέλω να γίνω πατέρας. Θέλω να μου κανείς ένα μωρό. Για 3 χρόνια θα μένουμε στο ίδιο σπίτι και μηνιαία θα μπαίνουν στον λογαριασμό σου 1500€ για προσωπικά έξοδα,σμαρτάκι για τις δουλειές του μωρού και όλα. Μετά τα 3 χρόνια,αν θες να φύγεις είσαι ελεύθερη,το μωρό μένει με τον μπαμπά και μπορείς να το δεις όποτε θελεις.»Αλήθεια λέει σε όλα. Είναι καλό παιδί,μορφωμένος,σίγουρα θα γίνει καλός πατέρας και το μωρό θα είναι πριγκιπόπουλο. Με το μωρό θα έχω πάντα επαφή σαν μαμά και να μην φύγω ποτέ από το σπίτι.
Τι θα του απαντούσατε;

Αρέσει στα μέλη Enikos, MadameShuShu40 και σε ακόμα 3 μέλη.

ZHLIASOY

# 11 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 2.367
Σαφως θα του ελεγα οχι!!!Το παιδι δεν αγοραζεται με χρημα .Ασε που κατι δεν μου καθετε καλα σε ολο αυτο το στορι ..Νεος ευκαταστατος μορφωμενος καλο παιδι..κ δεν μπορει να βρει μια κοπελα για να παντρευτει?.Χμ..που ειναι η παγιδα?
Αρέσει στα μέλη jane_do, Enikos και σε ακόμα 3 μέλη.

Sivilla_I

# 12 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1.080
                 Tο λάθος ξεκινάει

όταν αναζητά κανείς (σχεδόν όλοι το κάνουν)

το πακέτο: έρωτα-αγάπη-παιδί-οικογένεια

Όταν κλονιστεί ενα απο τα παραπάνω συστατικάκαταστρέφονται όλα
απο συν-αισθηματισμούςκαι αν-ευθυνότητες

και δια-ψεύσεις

Λάθος συμφωνίες που οδηγούν σε λάθος κινήσεις
και όλα αυτά φτιάχνουν ενα χάος που πληγώνει όλους τους συμμετέχοντες

Οι καλοί λογαρισμοί

κάνουν τις καλές συνεργασίες
Τα υπόλοιπα είναι αυταπάτες καια-νοησίες

Αρέσει στα μέλη Chaotic75, silencee

Sivilla_I

# 13 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Απαντήσεις: 1.080

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από calm_balance

Το παιδί δεν είναι κομοδίνο που μπορείς να το αγοράσεις από μια γυναίκα..

Τι σημαίνει θα μεγαλώσει σαν πριγκηπόπουλο;

Το παιδί θέλει δύο γονείς που αγαπιούνται για να μάθει την αγάπη.
Τι να τα κάνει τα λεφτά; όταν δεν μπορεί να έχει πραγματικά συναισθήματα;

Εσύ το θες για να καλύψεις τα κενά σου. 

Θες να χρησιμοποιήσεις μια ψυχή για να καλύψεις τα κενά σου;

Μέγα έγκλημα αγαπητέ.

Αυτά σε πρώτη ανάγνωση.

Θα επιστρέψω γιατί έχω και δουλειές να κάνω

Υ.Γ. Αν πράγματι είναι ερώτηση φίλης πες της χαιρετίσματα πως 

τα παιδιά δεν είναι εμπόρευμα προς πώληση.

Κάνεις παιδιά γιατί τα αγαπάς.!!!Και ύστερα λέμε γιατί η κοινωνία έχει γίνει μπορντέλο...

Και αναρωτιόμαστε γιατι ειναι όλοι με ψυχολογικά... 

Με το άλλοθι του έρωτα

τα παιδιά χρησιμοποιούνται ως εμπορεύματα

που ανταλλάσσονται για πίστη

αφοσίωση

δέσμευση του άλλου

Είναι πολύ χειρότερο. Βέβαια στα μάτια του κόσμου, μοιάζει μελόδραμα

κι έτσι δεν βλέπει οτι τα παιδιά γίνονται εμπορεύματα (ιερός σκοπός η ανταλλακτική τους αξία για αγάπη και αφοσίωση του άλλου...)

γιαξ

Αρέσει στα μέλη silencee, anassa_

Batahan

# 14 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Χαχα _belezza_ δεν πρόκειται για μένα και δεν νομίζω να περιλαμβάνει υπηρετικό προσωπικό. Απλά θα έχει το Smart της για τα ψώνια,λεφτά και μια άνετη ζωή. Για 3 χρόνια θα είναι υποχρεωμένη να είναι εκεί με το μωρό. Μετά το διάστημα αυτό ΑΝ θέλει,φεύγει μόνη και συνεχίζει την ζωή της. Αν ΔΕΝ θέλει,δεν φεύγει. Δεν την διώχνει. Ίσα ίσα ο τύπος θέλει την μαμά με το παιδί πάντα. Όσο για τις ερωτήσεις που έχετε κάνει... Δεν υπάρχει κόλπο στην υπόθεση. Δεν προσπαθεί να την πείσει,ούτε πολιτική υπάρχει,δεν χρειάζεται. Δεν παντρεύτηκε μέχρι τώρα γιατί δεν πρόλαβε. Δεν είναι 100 χρόνων,τριαντάρης είναι. Προφανώς αγανάκτησε με τις γυναίκες οπότε σου λέει «κάνε μου ένα μωρό και στα 3 χρόνια αν φυγεις εσυ,μου μένει το μωρό». Το θέμα είναι τι θα κάνατε εσείς; In real δεν μπορεί να το συζητήσει με κανέναν.

Batahan

# 15 στην 1/8/2018
author
Ανδρας / 37 / Ελεύθερος
Harrier23 εμένα και οι δυο είναι φίλοι. Κελεπούρι δεν ξέρω τι εννοείς. Είναι 33,PhD,αυτοδημιούργητος,έχει ήδη βγάλει το πρωτο εκατομμύριο της ζωής του,μέλος της mensa και καρδιά πραγματικά καλή. Δυσκολεύεται να βρει γιατί δεν υπάρχουν κατάλληλες. Τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ που είμαι τζιμάνι παιδί και σίγουρα δεν με θέλουν για τα λεφτά μου ?

Helenaki4

# 16 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 155

Τα παιδιά δεν ειναι πρότζεκτ με χρόνο παράδοσης 3 χρόνια . Ρωτα το φίλο σου αν θα θελε να είχε γεννηθεί και μεγαλώσει μέσα σ αυτό το σχέδιο . 

Επάγγελμα : μήτρα ...για τ όνομα του Θεού , ποτε θα σοβαρευτούμε ? 
Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

sAvArA

# 17 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 785

Εχω φιλο καθηγητη

φιλολογο, που μετα απο 2 γαμους , αποφασισε στα 45 του να κανει παιδι με παιδικη του φιλη που συμφωνησε σε ολο αυτο το project...43 ετων αυτη.Εκαναν παιδι το μεγαλωνει η κοπελα, αυτος ειναι απο κοντα σε ολα και τωρα περιπου 8 χρονια μετα παντρευτηκαν.Μια χαρα μου φαι νονται και οι 3 τους...Μην πω 2 χαρες και 3...
Αρέσει στα μέλη Eimai_, Batahan και σε ακόμα 2 μέλη.

anassa_

# 18 στην 1/8/2018
author
Γυναίκα / 56 / Παντρεμένη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.191

Αρκει να υπογράψει συμβόλαιο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Batahan
Χαχα _belezza_ δεν πρόκειται για μένα και δεν νομίζω να περιλαμβάνει υπηρετικό προσωπικό. Απλά θα έχει το Smart της για τα ψώνια,λεφτά και μια άνετη ζωή. Για 3 χρόνια θα είναι υποχρεωμένη να είναι εκεί με το μωρό. Μετά το διάστημα αυτό ΑΝ θέλει,φεύγει μόνη και συνεχίζει την ζωή της. Αν ΔΕΝ θέλει,δεν φεύγει. Δεν την διώχνει. Ίσα ίσα ο τύπος θέλει την μαμά με το παιδί πάντα. Όσο για τις ερωτήσεις που έχετε κάνει... Δεν υπάρχει κόλπο στην υπόθεση. Δεν προσπαθεί να την πείσει,ούτε πολιτική υπάρχει,δεν χρειάζεται. Δεν παντρεύτηκε μέχρι τώρα γιατί δεν πρόλαβε. Δεν είναι 100 χρόνων,τριαντάρης είναι. Προφανώς αγανάκτησε με τις γυναίκες οπότε σου λέει «κάνε μου ένα μωρό και στα 3 χρόνια αν φυγεις εσυ,μου μένει το μωρό». Το θέμα είναι τι θα κάνατε εσείς; In real δεν μπορεί να το συζητήσει με κανέναν.

Αρέσει στα μέλη Batahan, ZHLIASOY

anassa_

# 19 στην 1/8/2018
author

Στην ανασφάλεια κ στο φλου της κρίσης συναισθήματος και οικονομιας τη σταθερότητα που προσφέρει ο φιλος... στη φίλη σου τη βλέπω θετικά. 

Πιστεύω δε πως ένα ζευγάρι που θα ενωθεί έτσι για την αγάπη κ το καλό του παιδιού μόνο θετική εξέλιξη θα έχει.  

Χωρίς την προϋπόθεση να αγαπας τα παιδιά κ να θέλεις να γίνεις γονιός δεν κανεις κάτι τέτοιο.  

Το άλλο μέχρι τώρα κάποιες γυναίκες καριερας  έκαναν προσωρινους γαμους μονο κ μονο για τεκνοποίηση, χωρίς να το ομολογησουν.

Αρέσει στα μέλη Batahan, Sivilla_I

anassa_

# 20 στην 1/8/2018
author

Φυσικά ο ερωτας χρειάζεται μονο ...4 μάτια  τίποτε άλλο!!!

Τα υπόλοιπα είναι ντιλ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Sivilla_I
                 Tο λάθος ξεκινάει

Λάθος συμφωνίες που οδηγούν σε λάθος κινήσεις
και όλα αυτά φτιάχνουν ενα χάος που πληγώνει όλους τους συμμετέχοντες

Οι καλοί λογαρισμοί

κάνουν τις καλές συνεργασίες
Τα υπόλοιπα είναι αυταπάτες καια-νοησίες

Αρέσει στο μέλος Sivilla_I
Επιλέξτε σελίδα: (1-14)
Σελίδες 12345678910Τελ.»